Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Surowe kary dla kierowców i srogie przepisy przynoszą efekt. Policja odnotowuje mniej zabitych i rannych. To dlaczego teraz władza chce być dobrym wujkiem i łagodzi zasady?
27 maja o godz. 17.30 nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się Kolor Fest, czyli święto kolorów z proszkami holi. Organizatorzy zapraszają na teren Słonecznego Wrotkowa.
Okulistyka lubelska pozyskała ok. 32 mln zł na remont dawnego pałacu Chrzanowskich przy ul. Chmielnej i stworzenie Europejskiego Centrum Innowacyjnych Terapii Schorzeń Plamki. Miesięcznie po remoncie na Chmielnej 1 będzie operowanych ponad 1000 pacjentów, zarówno dorosłych, jak dzieci i młodzieży
Kiedy Karol Wojtyła wysiadał z krakowskiego pociągu na lubelskim dworcu, szedł na KUL piechotą. Po drodze robił sobie przystanek u Dominikanów, żeby odprawić mszę św. I zjeść śniadanie z ojcem Mieczysławem Krąpcem.
Naukowcy z Lublina badali grzyby pasożytujące na roślinach. Ich zdaniem są one niedocenianym źródłem alergenów. Tymczasem występują one np. na chwastach, roślinach zielnych i ozdobnych, drzewach i krzewach owocowych. W niektórych porach roku zarodnikują znacznie mocniej, niż pylą rośliny – mówi autorka badań.
Drugi dzień największej imprezy studenckiej w Lublinie. Na scenie Baranovski, Margaret, The Dumplings i Kacperzyk. Przed sceną błoto i tłum.
Warsztaty, spotkania ze znanymi pasjonatami natury, opowieści, wystawy i spacery przyrodnicze i koncert połączony z pokazem fotografii przyrody – jakie jeszcze atrakcje zaplanowano w ramach II Festiwalu Przyrody?
Fundacja Most the Most organizuje kolejną edycją konkursu „Nasz Zabytek”, tym razem skierowaną do mieszkańców województw świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Wśród zgłoszonych obiektów znalazł się dworzec autobusowy na lubelskim Podzamczu.
Podczas mszy odprawionej 9 czerwca 1987 Jan Paweł II uczestniczył w święceniach kapłańskich. W jej trakcie wielokrotnie zwracał się do zebranych diakonów. Prezentujemy wybrane fragmenty homilii.
Tadeusz Fijałka był wieloletnim prezesem MPWiK Lublin. Zmarł w wieku 76 lat.
To dobra informacja dla pacjentów z Lublina i regionu zakażonych wirusem SARS-CoV-2 oraz zmagającymi się z postcoviodowymi problemami. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego otwarto nowy oddział pulmonologii.
Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące Paderewski w Lublinie zajęło pierwsze miejsce w wojewódzkim Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+. Po raz pierwszy w czołowej dziesiątce znalazła się szkoła spoza Lublina.
W ostatni weekend maja swoją studencką imprezę zorganizuje samorząd Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Podobnie jak przed rokiem, wstęp na KULturalia będzie biletowany.
To już piątka figurka małego koziołka, która stanęła w Lublinie. Najnowszą trzeba szukać przy jednej z przychodni weterynaryjnej.
Dwukrotnie w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15) będzie można wysłuchać popularnej formacji tenorów Tre Voci. Koncerty odbędą się 26 maja o godz. 17.30 i 20.
Prawie 50 mln zł trzeba dołożyć do budowy Dworca Metropolitalnego w Lublinie w związku ze wzrostem kosztów materiałów budowlanych. Miasto doszło do porozumienia z wykonawcą w wyniku mediacji. Urzędnicy przekonują, że to tańsze rozwiązanie, niż ewentualny spór sądowy
Urząd Miasta Lublin wydał właścicielowi terenu przy ul. Karmelickiej 7 decyzję o warunkach zabudowy. Poprzednie tzw. wuzetki zostały uchylone przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze, bo m.in. Ratusz nie uznał karmelitów bosych za stronę postępowania
70-lecie istnienia świętuje w tym roku Wydział Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Podczas oficjalnych obchodów jubileuszu wręczono ministerialne odznaczenia. Nadano też tytuł doktora honoris causa prof. dr. hab. Markowi Świtońskiemu z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
W strugach deszczu i w błocie rozpoczęło się największe wydarzenie organizowane w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej – Lublinalia 2023. Wieczorową porą na błoniach Browarów Perła odbyły się pierwsze koncerty. W czwartkowy wieczór zagrali Snail’s Club, Hodak i Video.
Henio urodził się w 26. tygodniu ciąży. Zbyt szybko, by jego mama miała wystarczającą ilość pokarmu. Z pomocą przyszła jej wtedy inna mama. Takich wyjątkowych kobiet w Lubelskiem jest więcej.
Lekarze z Bostonu, Łęcznej i Lublina codziennie operują czworo małych pacjentów z Ukrainy. Zabiegi od poniedziałku wykonywane są w dwóch salach. Przy stołach operacyjnych stoją lekarze z zespołu doktora Gennadiya Fuzaylowa z Boston General Hospital i Uniwersytetu w Michigan, a także chirurdzy plastyczni ze Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej oraz z Kliniki Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Mikrochirurgii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Od czwartku 18 maja sklepy sieci Biedronka w Lublinie będą działać całodobowo. Ale uwaga: nie wszystkie i nie na zawsze!
Ruszyły prace związane z ustawieniem obok Centrum Spotkania Kultur pomnika Lecha Kaczyńskiego. Teren został ogrodzony, inwestor ma już pozwolenie na budowę
Lublin będzie się starał o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku. Związane z nim wydarzenia miałyby uświetnić obchody 460-lecia zawarcia Unii Lubelskiej. Zgodę na rozpoczęcie starań muszą wyrazić miejscy radni
Ponad 70 tysięcy złotych wynoszą straty spowodowane przez 22-latka zatrzymanego właśnie przez policjantów z Lublina.