Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Policja podejrzewa, że 59-latek brał udział w większej liczbie oszustw. Kiedy został zatrzymany, w samochodzie miał sporą gotówkę.
W związku z rozpoczynającymi się dziś Lubelskimi Dniami Kultury Studenckiej Lublinalia 2023 do niedzieli włącznie dla ruchu zamykany będzie fragment ul. Bernardyńskiej. Przejadą tędy tylko pojazdy komunikacji miejskiej.
Świadkowie początkowo podejrzewali, że mężczyzna mógł zasłabnąć.
9 czerwca Jan Paweł II w ramach trzeciej pielgrzymki do Polski Jan Paweł II gościł w Lublinie. Ten dzień wspomina wieloletni fotoreporter Sztandaru Ludu i Dziennika Wschodniego Jacek Mirosław, który jako jedyny lubelski dziennikarz z bliska relacjonował to wydarzenie.
Fragmenty kroniki parafii św. Rodziny w Lublinie z lat 1986-87, pisanej przez ówczesnego proboszcza, ks. Ryszarda Juraka.
Reaktywowany przed rokiem po blisko 50-letniej przerwie festiwal Studencka Wiosna Teatralna doczekał się kolejnej edycji. W dniach 25-27 maja w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się rywalizacja z udziałem teatrów z całego kraju.
Internet obiega informacja o radioaktywnej chmurze, która idzie nad Lubelszczyznę. Z niej ma spaść groźny dla zdrowia deszcz. To jest nieprawda – informuje Państwowa Agencja Atomistyki.
Michał Moskal, szef gabinetu politycznego Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego o III Samorządowym Kongresie Trójmorza i ostatnich propozycjach PiS.
Jurij Andruchowycz będzie gościem cyklu "Po stronie Autora" w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1). 28 maja o godz. 16 autor opowie o książce "Radio Noc".
Dorabiają w kolejowych spółkach, wymieniają samochody, spłacają kredyty. Sprawdzamy oświadczenia majątkowe członków zarządu województwa lubelskiego.
Akademik, cudowne źródełko, narty i… piłka nożna, ze wszystkich rzeczy nieważnych najważniejsza - jak mawiał święty Jan Paweł II. W podróż po miejscach związanych z wielkim Polakiem zabrał nas Czesław Rak, który od kilku lat stara się o stworzenie Szlaku Papieskiego. Dzisiaj z Dziennikiem Wschodnim specjalny dodatek papieski.
To ma być największa tegoroczna impreza studencka w Lublinie. W czwartek ruszają Lublinalia. W programie są cztery dni koncertów, na których zagrają największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej.
O języku migowym porozmawiają uczestnicy spotkania z książką Karoliny Bocian "Migające dzieci", które odbędzie się w sobotę o godz. 12 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5).
W 111 rocznicę śmierci Bolesława Prusa kawiarnia Między Słowami zaprosi na spacer śladami autora. Wydarzenie zaplanowano na 20 maja o godz. 11. Start przed Trybunałem Koronnym na Rynku.
19 maja w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) swoją premierę będzie miało musicalowo-cyrkowe widowisko zrealizowane we współpracy z Fundacją Sztukmistrze. Pokaz "Nana na nana" zaplanowano na godz. 19.
Podczas drugiego dnia III Samorządowego Kongresu w Lublinie podpisana została umowa o Sieci Regionów Trójmorza pomiędzy państwami założycielami z Polski, Litwy, Słowacji, Węgier i Rumunii. Dokument parafowali też nowi członkowie sieci z Ukrainy i Rumunii.
Projekt "Blended Intensive Programme Art & Creativity" to efekt współpracy Instytutu Pedagogiki KUL z uczelniami w Belgii, Danii i na Ukrainie. Podczas niego 23 studentów z Belgii, Danii i Ukrainy odwiedziło instytucje, które w pracy z osobami ze szczególnymi potrzebami wykorzystują sztukę.
Cztery samochody zderzyły się w na trasie krajowej numer 19. Korki są ogromne.
W niedzielę, 28 maja o godz. 18.45 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się koncert "Ave Maria" na skrzypce i organy.
W wieku 76 lat zmarł Tadeusz Fijałka, przez wiele lat związany z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie. Przez dwie dekady zarządzał lubelskimi wodociągami.
Premier Mateusz Morawiecki otworzył drugi dzień III Samorządowego Kongresu Trójmorza. Prezes Rady Ministrów nie pojawił się osobiście na kongresie. Jego wystąpienie zostało odtworzone na telebimie.
Wieczór gier, zabaw i rozmów, a wszystko to w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej - Lublinalia.
Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Elżbieta Witek, wiceprezes Rady Ministrów, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, PKO Bank Polski oraz APIS-VITA - to laureaci nagród Międzynarodowy sukces w obszarze inicjatyw Trójmorza.
Z udziałem blisko tysiąca przedstawicieli 244 regionów z 12 państw członkowskich Inicjatywy Trójmorza rozpoczął się we wtorek w Lublinie III Samorządowy Kongres Trójmorza. Pierwszego dnia rozmawiano o bezpieczeństwie, pomocy Ukrainie po zakończeniu wojny. Podpisano także porozumienie o utworzeniu Sieci Uniwersytetów Trójmorza.
Dobiegają prace związane z czyszczeniem tafli szkła w tzw. oknie czasu wbudowanym w nawierzchnię deptaka przy Krakowskim Przedmieściu. Po ich zakończeniu wreszcie będzie można zobaczyć, co kryje podziemna wystawa.