Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2019 r.
9:50

Lublin: Miał być dom jednorodzinny, ale powstanie przedszkole i żłobek

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
96 161 A A
Do Urzędu Miasta trafiła już prośba o decyzję pozwalającą ulokować tutaj przedszkole
Do Urzędu Miasta trafiła już prośba o decyzję pozwalającą ulokować tutaj przedszkole (fot. Maciej Kaczanowski)

Potwierdzają się obawy sąsiadów zaniepokojonych budową przy ul. Zemborzyckiej. Zgodnie z pozwoleniem mógł tu stanąć dom jednorodzinny, ale wzniesiony obiekt trudno tak nazwać, a sąsiedzi ustalili, że ma tu powstać przedszkole. Mieli rację. Do urzędu trafił... wniosek o zgodę na zmianę przeznaczenia budynku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Czy tak wygląda dom dla jednej rodziny? – dziwiła się mieszkanka Dziesiątej, która zainteresowała nas nietypową inwestycją na wąskim pasie gruntu przy Zemborzyckiej 70, niedaleko ul. Świętochowskiego. Zgodnie z wydanymi przez Urząd Miasta decyzjami o warunkach zabudowy mogły tu stanąć domy jednorodzinne.

Powstało coś większego

Rzeczywiste rozmiary budynków zaniepokoiły sąsiadów, którzy ustalili, że ma się tutaj ulokować niepubliczne przedszkole. Inwestor twardo zaprzeczał, mimo podejrzanie dużych rozmiarów zabudowy. – Mam zamiar mieć dużą rodzinę – wyjaśniał mężczyzna. Pytaliśmy go wprost, czy zamierza przekształcić budynki z mieszkalnych w przedszkole. – Nie buduję przedszkola, tylko domy jednorodzinne. A co będzie za 20 lub 30 lat, to ciężko dzisiaj powiedzieć – odpowiedział inwestor.

Wpłynął taki wniosek

Wspomniane powyżej fakty opisaliśmy na początku sierpnia. Od tamtej pory nie minęło ani 30, ani 20 lat, tylko zaledwie cztery miesiące, a do Urzędu Miasta już trafiła prośba o decyzję pozwalającą ulokować tutaj przedszkole.

4 grudnia do miejskiego Wydziału Architektury i Budownictwa wpłynął wniosek o ustalenie warunków zabudowy „dla inwestycji polegającej na zmianie sposobu użytkowania budynku mieszkalnego jednorodzinnego na budynek usługowy (przedszkole, żłobek)”.

W błyskawicznym tempie

Już 9 grudnia wydział architektury miał gotową wstępną wersję decyzji, o którą wnioskował inwestor.

– Projekt decyzji jest w trakcie uzgodnień z instytucjami – potwierdza Monika Głazik z biura prasowego Ratusza. Dokumenty trafiły do Zarządu Dróg i Mostów oraz marszałka województwa. Jeżeli w ciągu dwóch tygodni ich urzędnicy nie zgłoszą uwag, to miejski wydział architektury uzna, że projekt decyzji został uzgodniony.

Reklamują się od miesięcy

Zarówno niepubliczne przedszkole, jak i żłobek, już od ponad pół roku reklamują się w internecie i podają przy tym adres przy ul. Zemborzyckiej.

W czerwcu żłobek poinformował na Facebooku, że oficjalnie rozpoczyna rekrutację, na razie w biurze przy ul. Długiej w sąsiedniej dzielnicy Kośminek.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 161

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 10:47
+46
Obawy których sąsiadów skoro w okolicy nie ma żadnych domów????????????????? Co to za brednie?????????????Zemborzycka 70 wygląda tak: ***s://***google.pl/maps/place/Zemborzycka+70,+20-450+Lublin/@51.2076719,22.5709157,254a,35y,39.38t/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x472257b383bdc013:0xbb561e71ace0f626!8m2!3d51.209494!4d22.5711056
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 11:27
+45
Tam w okolicy praktycznie nie ma żadnych domów więc przedszkole nie będzie dla nikogo uciążliwe, to po pierwsze. Po drugie podejrzewam, że inwestor zrobił taki manewr tylko dlatego, że gdyby od razu zapowiedział, że będzie przedszkole, to zaraz zawiązałby się komitet protestacyjny złożony z mieszkańców mieszkających kilka km dalej ale przekonujących że przedszkole będzie im przeszkadzać. Dlaczego tak sądzę? Dlatego, że w Lublinie nic nie można spokojnie zbudować bo zaraz się zlatują lokalne cebulaki z widłami i próbują wszystko zablokować. Nowy blok zły, cmentarz zły, spalarnia zła, nowa droga zła, parkingi złe, nowy zakład pracy zły. Generalnie co byś nie zaproponował, będzie złe.
Tam w okolicy praktycznie nie ma żadnych domów więc przedszkole nie będzie dla nikogo uciążliwe, to po pierwsze. Po drugie podejrzewam, że inwestor zrobił taki manewr tylko dlatego, że gdyby od razu zapowiedział, że będzie przedszkole, to zaraz zawiązałby się komitet protestacyjny złożony z mieszkańców mieszkających kilka km dalej ale przekonujących że przedszkole będzie im przeszkadzać. Dlaczego tak sądzę? Dlatego, że w Lublinie nic nie można spokojnie zbudować bo zaraz się zlatują lokalne cebulaki z widłami i próbują wszystko zablokować. N... rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 11:15
+43
A ja pytam - komu przeszkadza przedszkole? Przecież to nie uciążliwy dla środowiska zakład. Czy wam pieniacze nie wstyd? Niby tacy porządni, rozmodleni, bogobojni, a nawet dzieciom nie przepuścicie. I nie przekonujcie obłudnie, że to w trosce o ład prawny, bo tak naprawdę chodzi o coś i kogoś innego. Sami wiecie. Każdy pretekst jest dobry, by uderzyć. A kilkoro pieniaczy z Dziesiątej niech nie twierdzi, że wyraża opinię wszystkich. W tym mieście nic by się nie zrobiło, gdyby tacy jak wy mieli większość. Na szczęście nie mają. A DW tradycyjnie wchodzi w buty pieniaczy. Nic nowego, niestety.
A ja pytam - komu przeszkadza przedszkole? Przecież to nie uciążliwy dla środowiska zakład. Czy wam pieniacze nie wstyd? Niby tacy porządni, rozmodleni, bogobojni, a nawet dzieciom nie przepuścicie. I nie przekonujcie obłudnie, że to w trosce o ład prawny, bo tak naprawdę chodzi o coś i kogoś innego. Sami wiecie. Każdy pretekst jest dobry, by uderzyć. A kilkoro pieniaczy z Dziesiątej niech nie twierdzi, że wyraża opinię wszystkich. W tym mieście nic by się nie zrobiło, gdyby tacy jak wy mieli większość. Na szczęście nie mają. A DW tradycyjni... rozwiń
Avatar
Zemb / 16 grudnia 2019 r. o 10:39
+42
Przecież w pobliżu to tylko jest jeden dom i warsztat. Też nie lubię jak się dzieci drą, ale przecież te domki co widać z tyłu to nie będą tego słyszeć bo za daleko.
Avatar
obserwator / 16 grudnia 2019 r. o 12:07
+41
Czy cokolwiek budowanego lub przebudowano w tym mieście pustym dzbanom nie przeszkadzało?
Nie ma takiej inwestycji. Miasto ich zdaniem należy zamrozić. Każda inwestycja drogowa jest zbyteczna i służy tylko skomunikowaniu "deweloperskich banków ziemi". Każda inwestycja mieszkaniowa jest zbyteczna, bo niedługo "nikt nie zostanie w Detroit wschodu". Inwestycje wizerunkowe takiej jak przebudowa Pl Litewskiego to z kolei bizancjum i chińskie sikawki, które zwiększają tylko dług. A wszystkie informacje pozytywne na temat biznesowego rozwoju miasta (strefa, ostatnie wejście PwC) to "propaganda sukcesu". Działalność miasta Lublina powinna się ograniczać do budowy mieszkań komunalnych dla patologii i znacjonalizowania zasobów "ludzi z wypchanymi portfelami". Pomiędzy budynkami komunalnymi powinny rosnąć drzewa, pośród których będzie dziarsko przebiegać zwierzyna. Inne inwestycje są zbyteczne, a "prywaciarze" to wróg klasowy. Nie da się dyskutować z oddziałem psychiatrycznym podłączonym do internetu.
Nie ma takiej inwestycji. Miasto ich zdaniem należy zamrozić. Każda inwestycja drogowa jest zbyteczna i służy tylko skomunikowaniu "deweloperskich banków ziemi". Każda inwestycja mieszkaniowa jest zbyteczna, bo niedługo "nikt nie zostanie w Detroit wschodu". Inwestycje wizerunkowe takiej jak przebudowa Pl Litewskiego to z kolei bizancjum i chińskie sikawki, które zwiększają tylko dług. A wszystkie informacje pozytywne na temat biznesowego rozwoju miasta (strefa, ostatnie wejście PwC) to "propaganda suk... rozwiń
Avatar
lu / 16 grudnia 2019 r. o 10:50
+41
Obawy których sąsiadów skoro w okolicy nie ma żadnych domów????????????????? Co to za brednie?????????????Zemborzycka 70 wygląda tak: ***s://***google.pl/maps/place/Zemborzycka+70,+20-450+Lublin/@51.2076719,22.5709157,254a,35y,39.38t/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x472257b383bdc013:0xbb561e71ace0f626!8m2!3d51.209494!4d22.5711056
 Dokładnie, najbliższa okolica przyszłego przedszkola to: Biedronka, stacja kontroli pojazdów i warszat.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 10:34
+36
Przedszkole to nie sortownia śmieci,w czym ludzie mają problem?
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 11:12
+35
Czy cokolwiek budowanego lub przebudowano w tym mieście pustym dzbanom nie przeszkadzało?
Avatar
Wacek / 16 grudnia 2019 r. o 11:54
+30
tak wam przedszkole przeszkadza?
Jesteś taki ograniczony,  czy taki dwulicowy, że nie rozumiesz, iż chodzi o fakt przekrętu, a nie o to co tam będzie? Dlaczego inwestor od razu nie wystąpił o pozwolenie na budowę przedszkola? Bo wiedział, że tam ma go nie być, więc zrobił coś co jest obejściem prawa i będzie miał to co od początku chciał mieć. Gdyby każdy tak budował to po co plany zagospodarowania przestrzennego? A niech stanie w środku osiedla spalarnia opon.
Głęboko gardzę ludźmi o takiej mentalności jak ty. Jesteś po prostu tępa. "Przekręt" to jest coś sprzecznego z prawem, natomiast wykorzystywanie furtek głupiego niepotrzebnie represyjnego prawa to działanie najzupełniej właściwe.  Tekst o spalarni opon mnie zawsze śmieszy. Nauczcie się w końcu ciule czym się różnią inwestycje wymagające decyzji środowiskowej od jej nie wymagających.
Głęboko gardzę ludźmi o takiej mentalności jak ty. Jesteś po prostu tępa. "Przekręt" to jest coś sprzecznego z prawem, natomiast wykorzystywanie furtek głupiego niepotrzebnie represyjnego prawa to działanie najzupełniej właściwe.  Tekst o spalarni opon mnie zawsze śmieszy. Nauczcie się w końcu ciule czym się różnią inwestycje wymagające decyzji środowiskowej od jej nie wymagających. rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 10:28
+29
To chyba dobrze? Czym sąsiedzi są aż tak zaniepokojeni? Tym że będą mieli gdzie dzieci zostawić na czas pracy?
Avatar
QQ / 18 grudnia 2019 r. o 16:33
+4
Spokojnie, tam nie bedzie ani domu, ani przedszkola, koles moze i faktycznie planowal przed budowa domy, tylko z biegiem czasu okazalo sie ze bedzie tamtedy biegla wazna droga, wiec teraz chce zmienic na przedszkole, poprowadzi je rok-dwa, i dostanie sowite odszkodowanie za wywlaszczenie, duzo wieksze niz za domek jednorodzinny. Tak sie kreci wały w tym kraju. 
Avatar
Apage trolle / 17 grudnia 2019 r. o 14:50
-2
Uwielbiam, jak się uaktywnia trollownia i "niepoprawne programowo" posty idą z +20 na -20  :) Szkoda tylko że to jest opłacane również z moich podatków
Avatar
Gość / 17 grudnia 2019 r. o 10:44
+6
A dlaczego w portalu miejskim ***s://geoportal.lublin.eu/ ulica Józefa Łobodowskiego biegnie na ukos przez działkę z tym przedszkolem, a u wujka Google`a równolegle do tej działki ?? Kto się pomylił ? W Studium uchwalonym przez Radę Miejską 1 lipca 2019 roku też jest planowana droga (zbiorcza - pomarańczowa) przez tę działkę. Czy przedszkole będzie wywłaszczone ???? Ojej :(
Avatar
fg / 17 grudnia 2019 r. o 08:35
+3
Ciekawe czy Inwestor korzystał z pomocy prawnej pewnego biura załatwiaczy rzeczy niemożliwych w Urzędzie Miasta?
Avatar
Gość / 17 grudnia 2019 r. o 08:05
+1
Czyli z drogi nic nie będzie i nadal że Smoluchowskiego będą wszyscy przez Herberta i Zemborzycką jeździć. A pan inwestor, zrobił jak chciał.
Avatar
Ayo / 17 grudnia 2019 r. o 06:49
+1
już się madki rzuciły do minusowania. i po 5 takich samych komentarzy, jak to cudownie mieć drące się bachory w sąsiedztwie. to, że wam już padło na słuch od tych pisków i jesteście przyzwyczajone, nie znaczy, że to takie przyjemne dźwięki.
 Biedna niekochana...
Avatar
Ala / 17 grudnia 2019 r. o 06:47
+3
A co jest złego w tym że przedszkole ma tam powstać? Czym sąsiedzi są zaniepokojeni?
Avatar
Urzednik / 17 grudnia 2019 r. o 00:01
+4
Jestem urzędnikiem co prawda gdzie indziej ale to dość często spotykany myk. Buduje się dom jednorodzinny A potem zmienia sposób użytkowania. Wszystko w granicach prawa. Zamiar zmiany sposobu użytkowania powoduje że inwestor musi i tak przejść wszystkie formalności. Z punktu widzenia prawa w ten sposób jest odrobine łatwiej dłużej czasowo i na pewno sporo drożej.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 r. o 23:45
0
Zwroci sie w 2 lata inwestycja wraz z uniwersalnym smarem ktorego trzebabylo w urzedzie uzyc ;)
Avatar
Mieszkanka / 16 grudnia 2019 r. o 22:50
+1
Tak się robi żeby było taniej. Jeżeli plan zagospodarowania przestrzennego dla danego rejonu i miejsca to MU to może być i przedszkole i dom mieszkalny.
Zobacz wszystkie komentarze 161

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hetman Żółkiewka – Agros Suchawa 3:1. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Hetman Żółkiewka – Agros Suchawa 3:1. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

KEEZA CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Hetman Żółkiewka lepszy od Agrosu Suchawa. Prezes Agrosu Robert Wójcik: od kilku tygodni mamy problemy kadrowe

Kryzys w PO. Odchodzi Róża Thun, dwóch polityków wyrzuconych

Kryzys w PO. Odchodzi Róża Thun, dwóch polityków wyrzuconych

Europosłanka Platformy Obywatelskiej Róża Thun wystąpiła w partii. Wcześniej z ugrupowania zostali wydaleni Paweł Zalewski i Ireneusz Raś.

Arabia nie chce oddać klaczy z Janowa Podlaskiego

Arabia nie chce oddać klaczy z Janowa Podlaskiego

Encarina znajduje się na Bliskim Wschodzie i mimo zabiegów polskiej ambasady, zagraniczna stadnina nie zwróciła klaczy.

Koło Świdnika VW roztrzaskał się o mur kościoła. Są ciężko ranni
zdjęcia
galeria

Koło Świdnika VW roztrzaskał się o mur kościoła. Są ciężko ranni

Dwie osoby zostały zabrane do szpitala, po tym jak samochód osobowy uderzył w betonowe ogrodzenie kościoła.

Granica Dorohusk – Start-Regent Pawłów 2:1. Dwie różne połowy

Granica Dorohusk – Start-Regent Pawłów 2:1. Dwie różne połowy

Spotkanie w Dorohusku miało dwa oblicza. – W pierwszej części to my dominowaliśmy, w drugiej goście mieli więcej z gry – twierdzi szkoleniowiec Granicy Marek Grzywna.

Lubelscy wójtowie i burmistrzowie boją się "Polskiego Ładu"
galeria

Lubelscy wójtowie i burmistrzowie boją się "Polskiego Ładu"

Po sobotniej konferencji Zjednoczonej Prawicy samorządowcy mają zatroskane miny. Wicepremier Jarosław Kaczyński zapowiedział znaczące, niemal dziesięciokrotne podniesienie kwoty wolnej od podatku. To cios w finanse gmin, dla których PIT jest jednym z podstawowych źródeł dochodu. Co z rekompensatami?

Jest problem z 450 tysiącami dawek szczepionki Johnson & Johnson

Jest problem z 450 tysiącami dawek szczepionki Johnson & Johnson

– 450 tys. dawek szczepionki Johnson & Johnson od kilkunastu dni nie dojechało do Polski – poinformował w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Środek nocy i płonące audi na obwodnicy Lublina
zdjęcia
galeria

Środek nocy i płonące audi na obwodnicy Lublina

Osobówka zapaliła się po uderzeniu w samochód ciężarowy.

Prawie jak Escobar. Zamaskowana, narkotykowa kryjówka koło Białej Podlaskiej

Prawie jak Escobar. Zamaskowana, narkotykowa kryjówka koło Białej Podlaskiej

Trudno tam było dotrzeć. Miejsce zostało zamaskowane, żeby policja nie wpadła na jego trop. Nie udało się.

Magiczne Ogrody zapraszają od 22 maja

Magiczne Ogrody zapraszają od 22 maja

Wyjątkowy, baśniowy ogród, leżący w turystycznym sercu Lubelszczyzny wkrótce wypełni się gośćmi.

Garbarnia Kurów – Avia II Świdnik 2:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Garbarnia Kurów – Avia II Świdnik 2:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

KEEZA LUBELSKA KLASA OKRĘGOWA Garbarnia Kurów miała ostatnio olbrzymie problemy z regularnym punktowaniem. W maju jednak podopieczni Roberta Mirosława odnieśli już dwa zwycięstwa i oddalili od siebie możliwość degradacji do A klasy

Premier w Rykach i Stężycy o Polskim Ładzie. "Chcemy wspierać wszystkich przedsiębiorców"
Zdjęcia, wideo
galeria
film

Premier w Rykach i Stężycy o Polskim Ładzie. "Chcemy wspierać wszystkich przedsiębiorców"

Zwiększone nakłady na ochronę zdrowia mają w ciągu najbliższych lat przełożyć się na lepsze wyposażenie szpitali i poprawę dostępności do lekarzy specjalistów. Rząd zapowiada również wsparcie polskiego eksportu. To główne tematy poniedziałkowych konferencji Mateusza Morawieckiego w powiecie ryckim.

Wracają koncerty w Filharmonii. Na początek XXIV Forum Witolda Lutosławskiego
20 maja 2021, 16:00

Wracają koncerty w Filharmonii. Na początek XXIV Forum Witolda Lutosławskiego

Już 21 maja Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprosi melomanów na pierwszy po przerwie koncert stacjonarny. W sali koncertowej zabrzmi m.in. prawykonanie "Temporatorium" Bogdana Dowlasza. Wydarzenie odbędzie się w ramach XXIV Forum im. Witolda Lutosławskiego.

Rozcinane volvo na Głębokiej i uwięziona osoba na rondzie 100-lecia KUL. Seria wypadków w Lublinie
Zdjęcia
galeria

Rozcinane volvo na Głębokiej i uwięziona osoba na rondzie 100-lecia KUL. Seria wypadków w Lublinie

Przez weekend straż pożarna z Lublina 12 razy wyjeżdżała do wypadków drogowych. Najpoważniejsze wydarzyły się na rondzie 100-lecia KUL i na ul. Głębokiej.

Lubelskie: 10 kilometrów jazdy po wahadłach. Jak długo potrwa remont drogi wojewódzkiej?
galeria

Lubelskie: 10 kilometrów jazdy po wahadłach. Jak długo potrwa remont drogi wojewódzkiej?

Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość. Jeszcze 10 miesięcy potrwa gruntowny remont drogi 835 od Biłgoraja do granicy z województwem podkarpackim. Na razie pokonanie tej trasy wymaga cierpliwości, bo na 25-kilometrowym odcinku kierowcy zmierzą się z długim oczekiwaniem pod światłami na kilkunastu długich wahadłach. Koniec męczarni zaplanowano na luty 2022.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.