Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 listopada 2019 r.
7:49

Absurd. Zbudowali przystanek kolejowy, ale żaden pociąg dalekobieżny się nie zatrzyma

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
245 78 A A

Żaden pociąg dalekobieżny nie zatrzyma się na nowym przystanku Lublin Zachodni. Odjadą stąd tylko pociągi regionalne. Zamiast do Warszawy, Krakowa czy Poznania z peronu obok lubelskich Czubów wyruszymy najwyżej do Motycza, Nałęczowa, Puław czy Dęblina. Sam przystanek też miał wyglądać inaczej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obietnice były szumne

– Nowy przystanek Lublin Zachodni przybliży kolej mieszkańcom – zachwalały oficjalnie Polskie Linie Kolejowe. – Długi na 400 metrów peron pozwoli na postoje pociągów regionalnych i dalekobieżnych – informował jeszcze we wrześniu Karol Jakubowski z biura prasowego spółki.

Zapowiedzi o „pociągach regionalnych i dalekobieżnych” nie raz pojawiały się w opisach nowego przystanku. Dziesiątkom tysięcy mieszkańców tej części Lublina rozbudzono nadzieję na sprawniejsze podróże.

Skończyło się na nadziei

Z Lublina Zachodniego nie odjedzie jednak żaden pociąg dalekobieżny. Takich połączeń nie przewiduje nowy rozkład jazdy, który ma obowiązywać od połowy grudnia i został już oficjalnie ogłoszony przez Polskie Linie Kolejowe.

W tabeli odjazdów z nowego przystanku są tylko pociągi osobowe do Dęblina i powrotne. Nie ma ani jednego kursu PKP Intercity.
Jeśli ktoś zechce jechać do Warszawy, będzie musiał wsiadać na stacji Lublin Główny.

A jeśli ktoś mocno się uprze, może wsiąść na Zachodnim w osobowy, dojechać do Nałęczowa i poczekać co najmniej godzinę na pospieszny do stolicy, ten z Lublina Głównego. Proste?

Najwcześniej… za rok

– Rozpatrujemy możliwość zatrzymania pociągów na przystanku Lublin Zachodni, jednak nasze pociągi jeszcze nie będą tam zatrzymywać się w rozkładzie jazdy 2019/20 – informuje Agnieszka Serbeńska z centrali PKP Intercity. Wyjaśnijmy, że „rozkład 2019/20” ma być ważny do 12 grudnia 2020 r.

– Postoje dalekobieżnych składów w tym miejscu na pewno mogą być atrakcyjne dla podróżnych – przyznaje Serbeńska. – Musi jednak być zapewniona odpowiednia miejska infrastruktura, prowadząca do obszaru kolejowego, umożliwiająca dogodny dojazd i dojście dla pasażerów wsiadających do pociągów na przystanku Lublin Zachodni.

Dojazd? Nie ma za co

Miejski odcinek drogi, który ma być prowadzony od ul. Granitowej, nie powstał choćby na papierze. Jego projektowanie nawet nie ruszyło i nie ma pewności, że szybko się zacznie.

Ani słowa o budowie tej drogi nie znajdziemy w projekcie budżetu miasta na rok 2020 ogłoszonym niedawno przez prezydenta Lublina. Jego rzeczniczka mimo to zapewnia, że dojazd powstanie.

– W projekcie budżetu na 2020 rok zabezpieczyliśmy rezerwę celową na zadania drogowe w dzielnicach – informuje Katarzyna Duma. – W ramach tych środków zrealizowany będzie ciąg komunikacyjny, który połączy ul. Granitową z ul. Węglinek.

Jeżeli droga dojazdowa nie powstanie w przyszłym roku, to może się okazać, że także w roku 2021 na peronie Lublina Zachodniego najwyżej popatrzymy na przemykające składy dalekobieżne.

Przystanek miał być inny

Na peronie brak obiecanego zadaszenia (miała być żelbetowa wiata), choć wspominał o nim wrześniowy komunikat o postępie robót. – Przygotowywana jest budowa szerokiej, stumetrowej wiaty – meldowało biuro prasowe Polskich Linii Kolejowych. Konstrukcji nie ma do dziś.

Podróżni (o ile się zjawią) będą mogli uciec przed deszczem do przejścia podziemnego. Łączy ono peron z lasem oraz czymś, co ma być kolejowym odcinkiem drogi dojazdowej. Asfalt miał tu leżeć (to zapowiedź z konferencji prasowej) w połowie października, ale jest tylko ubity tłuczeń powleczony błotem.

Gdzie obiecana wiata i asfalt? Pytaliśmy o to Polskie Linie Kolejowe w poniedziałek, ale był Dzień Kolejarza i biuro miało wolne. Pytaliśmy i wczoraj, w najzwyklejszy wtorek, lecz odpowiedź nie nadeszła.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 78

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 r. o 08:35
+24
Dziwi to kogoś? Przecież to PKP. Ta instytucja ma wszystko gdzieś, zwłaszcza podróżnych. Od początku było wiadomo, że będzie wtopa. Miasto chciało by stacja była na wysokości pętli przy Filaretów gdzie jest dojazd. PKP, którym zarządzał wtedy p. Muszyński zdecydowało inaczej. Cały ten remont kolei to wielka klapa. Popatrzcie na przystanki, perony po 2 stronach torów zamiast dotychczasowych pośrodku, w dodatku zbudowane tak, że jeden się kończy a drugi dopiero zaczyna. Co będzie, jak pociąg będzie jechał po innym torze? Zadaszeń prawie brak a jak są to w miejscu niedogodnym bo przecież pociągi zatrzymują się przy samym początku peronu. Brak wiaduktów drogowych. Możnaby wymieniać tak dalej...
Dziwi to kogoś? Przecież to PKP. Ta instytucja ma wszystko gdzieś, zwłaszcza podróżnych. Od początku było wiadomo, że będzie wtopa. Miasto chciało by stacja była na wysokości pętli przy Filaretów gdzie jest dojazd. PKP, którym zarządzał wtedy p. Muszyński zdecydowało inaczej. Cały ten remont kolei to wielka klapa. Popatrzcie na przystanki, perony po 2 stronach torów zamiast dotychczasowych pośrodku, w dodatku zbudowane tak, że jeden się kończy a drugi dopiero zaczyna. Co będzie, jak pociąg będzie jechał po innym torze? Zadaszeń prawie brak a... rozwiń
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 r. o 08:00
+24
Absurd? Absurdem byłby zatrzymywanie się pociągów dalekobieżnych na każdej stacji. W Polsce podróż pociągiem jest niejednokrotnie dłuższa niż samochodem więc jeszcze dodajmy przystanków. A co do niezgodności samego przystanku - no cóż, przecież to PKP.
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 r. o 09:02
+23
PKP czytaj państwo w państwie. Z nikim się nie liczą, nic nie konsultują. Po prostu zwykła amatorka.
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 r. o 08:14
+23
Marnowanie kasy Przez Żuka ciąg dalszy Masakra co on wyprawia zadłuży Lublin na pokolenia
 Wy szczekacze to już w ogóle mózgu nie używacie, byle coś napisać, dla sztuki, żeby kilka groszy wpadło, co?  Bo co niby ma Żuk wspólnego z koleją? 
Avatar
MMM / 27 listopada 2019 r. o 16:57
+20
Dodatkowo skandaliczna jest rezygnacja z planowanej budowy hali peronowej na dworcu Lublin Główny. Zamiast pełnego zadaszenia, tak jak to ma miejsce w Gliwicach, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie czy Krakowie, będziemy stali pod daszkiem nie chroniącym od zacinającego deszczu. Jak zwykle Lublin traktowany jest przez władze centralne po macoszemu.
Avatar
widzę to inaczej / 27 listopada 2019 r. o 09:01
+17
Gdzie władze Lublina? gdzie droga dojazdowa, dlaczego dworzec w Lublinie nie ma pełnego zadaszenia? Dlaczego nie interweniują.
 Radbny pituch ma ważniejsze problemy na parafii niżeli jakieś tam wasze fanaberie, drodzy mieszkańcy.
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 r. o 08:50
+17
artykuł jest niepełny, nie wspomina, że będzie tymczasowo czynny tylko JEDEN tor, oraz że poprzednia włoska firma uciekła, stąd opóźnienie i prowizorka
Avatar
Zulik / 27 listopada 2019 r. o 08:18
+17
Ale wy wszyscy jesteście niekumaci.. a piwko strzelić gdzie ? A bezdomny gdzie ma się przespać ? A jaka malolatke zbałamucić gdzie ? A wylać się gdzie jak nie za przystankiem ? Przystanek ma wiele zastosowań.
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 r. o 10:22
+16
Jak zwykle PKP nie dotrzymało słowa, ale wzorem aktualnych władz z wiadomego nadania winny jest ktoś inny - tym razem miasto Lublin bo nie ma prezydenta z PIS. Gdyby Lublin miał prezydenta z PIS to winne byłyby co najwyżej krasnoludki. Niestety żałosne to jest. Wywalenie pieniędzy.
Avatar
Za / 27 listopada 2019 r. o 10:54
+15
A potem się dziwią, że samochodów przybywa. Jak ma nie być ich więcej jak wszystko robi się przeciwko pasażerowi
Avatar
Gość / 19 lutego 2020 r. o 11:25
+3
to jest jakaś farsa, nie dość że nie spełnia swojej funkcji to jeszcze dojechać tam się nie da, resztą całe osiedle Poręba jest tak konstruowane żeby uprzykrzyć ludziom wyjazd do pracy przy ul.Koralowej kolejka do świateł ciągnie się już po godz 7, to samo zaczyna dziać się przy ul Jantarowej a jeszcze planują tam "największą szkołę w mieście"-mieszkańcy powinni się w końcu zbuntować
Avatar
Xmenpkp / 28 listopada 2019 r. o 21:04
+1
Na odcinku Dęblin-Pilawa też lipa nie mogą osiągnąć prędkości 160 km/h pomiary wychodzą źle tak się kończy uleganie naciskom i odbieranie bubla.
Avatar
Gość / 28 listopada 2019 r. o 08:51
+8
I gratuluję Panie redaktorze, i obudził się Pan cały w nocniku po wysłuchiwaniu i przepisywaniu przez miesiące propagandy o remoncie linii kolejowej numer 7 i udogodnieniach jakie miał ten remont przynieść.
Avatar
#Mur z Żukiem, Żuku buduj dojazd / 27 listopada 2019 r. o 21:01
+3
Żuku buduj dojazd, do przystanku miałeś kilka lat na to ! #Mur z Żukiem
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 r. o 19:51
+4
A pamiętajmy, że na remont czeka jeszcze odcinek Otwock - Warszawa. Tak więc *
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 r. o 18:17
+1
uciekajcie stąd wszyscy i nie wracajcie nigdy
Avatar
koszerny / 27 listopada 2019 r. o 18:13
-5
gardzę wami polaki, że tak dajecie się dymać na wszystkie strony
Avatar
mk / 27 listopada 2019 r. o 17:42
+10
Dokładnie... półkilometrowy dworzec w lesie... bez drogi. Za to ok. kilometr dalej jest stacja Stasin z idealnym dojazdem i ilością miejsca. Teraz przesunęli ją jeszcze dalej. Zastanawiam się kto z niej będzie korzystał?
Avatar
aktor / 27 listopada 2019 r. o 17:40
+4
"Miś" z Lublina ;-)
Avatar
chłop ze Stasina / 27 listopada 2019 r. o 17:36
+5
Może chociaż dywan rozołożą  zamiast drogi jak Premier przyjedzie z orkiestrą na otwarcie pieronu z jednym torem. Chociaż jeszcze nie widziałem, żeby ktoś dywan w lesie rozkładał, ale  może to jest rozwiązanie infrastrukturalne na miarę XXI wieku. Ale czy UNIA dofinansuje te dywany?
Zobacz wszystkie komentarze 78

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzikie cmentarzysko zwierząt pod Lublinem
zdjęcia
galeria

Dzikie cmentarzysko zwierząt pod Lublinem

Odór nie do zniesienia, a pod wiatą wywieszonych kilkaset martwych zwierząt bez głów i skór. – Widok rodem z filmów Hitchcocka – obrońcy zwierząt tak opisują wizytę na terenie jednego z pól w Stasinie pod Lublinem.

Euro 2020. Polska - Słowacja 1:2. Fatalne otwarcie Biało-Czerwonych
Zdjęcia ze Strefy Kibica w Lublinie
galeria

Euro 2020. Polska - Słowacja 1:2. Fatalne otwarcie Biało-Czerwonych

Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu na Euro 2020 przegrała ze Słowacją i mocno skomplikowała sobie szansę na wyjście z grupy

Studenci interweniują na osiedlu Błonie w Lublinie. Znajdź ich prace
galeria

Studenci interweniują na osiedlu Błonie w Lublinie. Znajdź ich prace

To jedne z najbardziej ulotnych działań w miejskiej przestrzeni. Tym razem studentów Architektury Krajobrazu KUL można spotkać na lubelskim osiedlu Błonie. Część prac już jest, kolejne w środę

Umowa na obwodnicę Chełma podpisana, a lada dzień otwarcie nowej części S19

Umowa na obwodnicę Chełma podpisana, a lada dzień otwarcie nowej części S19

Za cztery lata kierowcy ominą Chełm nową obwodnicą. Podpisano umowę na realizację inwestycji. W ciągu kilku najbliższych dni kierowcy powinni też pojechać nowym odcinkiem S19 od Janowa Lubelskiego do Lasów Janowskich. Ta droga zostanie przekazana kierowcom na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu.

Świdnik. Baseny pod chmurką czynne od wtorku. Są nowe atrakcje
zdjęcia
galeria

Świdnik. Baseny pod chmurką czynne od wtorku. Są nowe atrakcje

We wtorek ruszają baseny na świeżym powietrzu. Park Avia w Świdniku szykuje też kolejną atrakcję – park linowy. Prawdopodobnie ruszy z początkiem lata. – Zaczyny drugi sezon i serdecznie wszystkich zapraszamy – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Euro 2020. Szkocja – Czechy 0:2
film

Euro 2020. Szkocja – Czechy 0:2

Reprezentacja Czech niczym wytrawny bokser pokonała w Glasgow Szkotów po dwóch golach swojego snajpera Patricka Shicka. A drugą bramkę z tego spotkania czescy kibice będą wspominać latami

Gigant z Zalewu Zemborzyckiego. Wyłowili go i wrócił do wody
wideo
film

Gigant z Zalewu Zemborzyckiego. Wyłowili go i wrócił do wody

Ponad 2-metrowy sum w lubelskim zalewie? Tak, wędkarze udowodnili, że takie połowy są możliwe.

Lubelski sąd skazał syna za zabójstwo ojca. Prokurator chce surowszej kary

Lubelski sąd skazał syna za zabójstwo ojca. Prokurator chce surowszej kary

Prokuratura zapowiada apelację w sprawie Artura P. Mężczyzna zamordował swojego ojca, zadając mu serię ciosów nożem. Sąd skazał go za to na 18 lat więzienia.

W Chełmie mogą już myśleć na co wydać 2,5 miliona złotych

W Chełmie mogą już myśleć na co wydać 2,5 miliona złotych

Do 9 lipca mieszkańcy mogą zgłaszać swoje projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Chełm. Po ich zweryfikowaniu i zaopiniowaniu zostaną poddane głosowaniu w dniach 6-10 września.

Piotr Roszkowski: W pumptracku ciężko określić, co to jest profesjonalizm

Piotr Roszkowski: W pumptracku ciężko określić, co to jest profesjonalizm

Rozmowa z Piotrem Roszkowskim, zwycięzcą Pucharu Polski w pumptracku

Mężczyzna wypchnięty z okna wieżowca w Lublinie. Chciał spać, a oni szli do pracy

Mężczyzna wypchnięty z okna wieżowca w Lublinie. Chciał spać, a oni szli do pracy

Jest wyrok w sprawie zabójstwa młodego mężczyzny na lubelskim Czechowie. Piotr B. został pobity i wypchnięty z okna na 10 piętrze przez kolegów, z którymi pił alkohol. Chciał spać, a oni spieszyli się do pracy.

Weekend w Kinie Perła: Greenland, Sługi Boże, Ambassada
18 czerwca 2021, 21:00

Weekend w Kinie Perła: Greenland, Sługi Boże, Ambassada

W miniony weekend została zainaugurowana tegoroczna odsłona plenerowego Kina Berła (ul. Bernardyńska 15). Przed nami kolejne czerwcowe projekcje. 18 czerwca ok. godz. 21 zobaczymy film "Greenland".

Assassin's Creed: Valhalla. Era wikingów i oblężenie Paryża (wideo)
film

Assassin's Creed: Valhalla. Era wikingów i oblężenie Paryża (wideo)

Nowa wyprawa i lekcja historii o IX-wiecznej Norwegii i Anglii, czyli najbliższe dodatki do gry Assassin's Creed: Valhalla.

Lublin bez miejskiej strefy kibica. Dwa inne miasta w regionie przygotowały się na Euro 2020

Lublin bez miejskiej strefy kibica. Dwa inne miasta w regionie przygotowały się na Euro 2020

Wuwuzele, flagi oraz wspólne kibicowanie reprezentacji Polski – za taką atmosferą kibice tęsknili długich kilka lat. Niestety w niewielu miejscach w regionie będzie można poczuć choć trochę atmosferę mistrzostw Europy.

Jak pójdzie biało-czerwonym na Euro? Pytamy puławian
film

Jak pójdzie biało-czerwonym na Euro? Pytamy puławian

Polscy piłkarze rozpoczynają dzisiaj walkę w Mistrzostwach Europy. W pierwszym meczu zmierzą się ze Słowacją. W grupie mamy także Hiszpanów i Szwedów. Sprawdziliśmy jakie oczekiwania, co do gry biało-czerwonych mają puławianie i osoby związane z miastem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.