Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 maja 2010 r.
21:10
Edytuj ten wpis

Afera w Urzędzie Miasta: Urzędniczka dostała mieszkanie po znajomości

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 43 A A

Lokatorkę zajmującą miejskie mieszkanie Ratusz nakłonił do zamiany lokalu. Obiecał, że nowy będzie mogła wykupić. Nic z tego. Tymczasem mieszkanie, które zwolniła, jeden z urzędników przyznał… swojej byłej podwładnej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rzecz dotyczy 87-metrowego miejskiego lokalu w kamienicy przy ul. Chopina 37 w Lublinie. W 2006 r. mieszkały w nim dwie obce dla siebie osoby. W jednym pokoju kobieta, w drugim mężczyzna.

W lutym 2006 r. oboje dostali zaproszenia do ówczesnego Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami (obecnie Wydział Gospodarowania Mieniem). Lokatorka, która już wcześniej zapowiadała, że chce odkupić od miasta zajmowany przez siebie lokal usłyszała, że nie jest to możliwe i dostała propozycję zamiany mieszkania. Miała przenieść się na ul. Lubartowską.

– Poinformowano mnie, że będę mogła je wykupić – mówiła kontrolerom badającym sprawę. Kobieta przystała na propozycję. Mirosław Bielawski, zastępca dyrektora ówczesnego WGiGN, polecił spółce administrującej kamienicą przy Lubartowskiej zawrzeć z nią umowę najmu. Zdaniem kontrolerów, nie miał prawa, bo takimi sprawami zajmowała się inna komórka urzędu.

Tymczasem o najem lokalu przy Chopina wystąpiła była pracownica WGiGN (w protokole kontroli wymieniana jako K.S.). Umowa najmu została z nią zawarta 1 sierpnia 2006 r. przez prywatnych współwłaścicieli kamienicy i miasto. W imieniu samorządu umowę podpisał dyr. Bielawski. W Ratuszu był wcześniej przełożonym K.S. Co ciekawe, kobieta nie widniała nawet w kolejce oczekujących na mieszkanie od miasta. A czeka się latami.

Tu kontrolerzy zauważają, że Bielawski nie był uprawniony do przydzielania mieszkań. Dlaczego dyrektor dał lokal byłej podwładnej? Kontrolerom wyjaśniał, że znalazła się w trudnej sytuacji. Mimo to K.S. do chwili kontroli, czyli przez 3,5 roku, nie wprowadziła się na Chopina.

Na lodzie została za to kobieta, która przeniosła się na Lubartowską, bo nie może wykupić mieszkania. Miasto konsekwentnie jej odmawia, a powód jest ciągle ten sam: jej umowa najmu została zawarta z naruszeniem przepisów.

– Mam żal do urzędników, że tak bardzo namawiali mnie na zamianę mieszkania – zeznaje po latach. Wadliwość umowy uniemożliwia też wykup mieszkania przy Chopina byłej pracownicy magistratu, która wystąpiła o to do miasta.

Protokół z kontroli jest już gotowy, na podpis prezydenta czeka końcowe wystąpienie. I to od jego decyzji zależy, czy sprawa trafi do prokuratury. – Będziemy to sugerować – przyznaje Paweł Ząbek z Wydziału Audytu i Kontroli.

– Złożyłem wyjaśnienia i więcej nie będę się do tego odnosił – mówi Mirosław Bielawski, obecnie z-ca dyr. Wydziału Gospodarowania Mieniem. W protokole stwierdza, że mógł podejmować sporne decyzje jako osoba zajmująca się zarządzaniem majątkiem miasta.

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Dyzio Marzyciel / 20 maja 2010 o 11:55
0
Gość napisał:
Chciałam tylko napisać,że zawiść ludzka nie zna granic! Oceniacie kogoś, o kim nic nie wiecie i tylko snujecie smętne i nudne telenowele! Żałosne jest,że nie znacie sytuacji, nie znacie tych osób a jesteście najmądrzejsi,że aż Wasze szare komórki spływają po ekranie mojego komputera! Wiecie tylko tyle co Wam gazeta przekaże i wierzycie ślepo w każde słowo! Nie czujecie że jesteście manipulowani?!

A jak nazwać Pana Bielawskiego, który poza przepisami rozdaje nasze mienie. On ma pilnowąc zysków z gminnego mienia a nie rozdawać podwładnej. Ludzie - rodziny z dziećmi czekają na lokal komunalny 15 lat a tu od rączki za friko dostaje się lokal 87 m2 w centrum miasta a nie na zadupiu wart ca 350-400 tys.PLN. Czy pokazanie śmierdzącego draństwa to zawiść czy obowiązek szarego obywatela Gminy, która żyje z Jego podatków? Mędrców syjonu mieliśmy i widać dalej mamy.

A jak nazwać Pana Bielawskiego, który poza przepisami rozdaje nasze mienie. On ma pilnowąc zysków z gminnego mienia a nie rozdawać podwładnej. Ludzie - rodziny z dziećmi czekają na lokal komunalny 15 lat a tu od rączki za friko dostaje się lokal 87 m2 w centrum miasta a nie na zadupiu wart ca 350-400 tys.PLN. Czy pokazanie śmierdzącego draństwa to zawiść czy obowiązek szarego obywatela Gminy, która żyje z Jego podatków? Mędrców syjonu mieliśmy i widać dalej mamy. rozwiń
Avatar
Gość / 20 maja 2010 o 11:17
0
PREZYDENT JEST ZNANY Z UCZCIWOSCI?! BUAHAHAHA... ILE JEST AFER KTORE NIE UJRZAŁY ŚWIATŁA DZIENNEGO?! JESTEM ZA POWOŁANIEM CYWILNEGO ORGANU KTÓRY ZAJMIE SIĘ KONTROLĄ URZĘDASÓW. JAK TO JEST ŻE ICH PRZEWINIENIA ZAWSZE SĄ WYNIKIEM DROBNYCH BŁĘDÓW, A TE BŁĘDY ZWYKŁEGO CZŁOWIEKA KOSZTUJĄ CAŁY UCZCIWIE ZDOBYTY DOROBEK ŻYCIA. KIEDY I W CZYM PAN PREZYDENT POMÓGŁ ZWYKŁEMU LUBLINIANINOWI ?!A ILE POMÓGŁ SWOIM KOLEGOM I POCIOTKOM?!
Avatar
Gość / 20 maja 2010 o 11:04
0
taki jest ten lublin-reka reke myje.a niby jest prawo.jedna wielka komitywa.winny zaniedban i niezgodnego postepowania instytucji zawsze jest szary obywatel.nie pomoga odwolania bo zlozysz je u kolegi dyrektora nieprawidlowo funkcjonujacej placowki.za wytkniecie nieprawidlowosci zostaniesz oczerniony i wykluczony-bo twojz prawda jest nic warta kiedy pelno klamstw przedstwia przybijajac pieczatke dyrektora.co sie w tym miescie dzieje??? gdzie szary obywatel ma szukac pomocy???jak nikt nie wsypie swojego "kolegi" dyrektora,tymbardziej ze zatrudnil rodzinke dyrektora instytucji(WASIL.) w ktorej sie odwolales. kto stoi w tym miescie na strazy obrony praw zwyklego lublinianina??? kto w tym miescie dziala zgodnie z prawem i SUMIENIEM??? PO CHOLERE USTANAWIJA PRZEPISY DO KTORYCH SIE I TAK NIE STOSUJA??? CO TU SIE DZIEJE??? CO TO ZA RZECZYWISTOSC GDZIE PRAWO OBOWIAZUJE TYLKO TYCH KTORZY NIE MAJA ZADNEGO STOŁKA W TYM MIESCIE??? WSZYSTKIE OFIARY LUBELSKICH URZĘDÓW PROSZE O KOMENTARZ-COS TRZEBA Z TYM ZROBIC!!!
taki jest ten lublin-reka reke myje.a niby jest prawo.jedna wielka komitywa.winny zaniedban i niezgodnego postepowania instytucji zawsze jest szary obywatel.nie pomoga odwolania bo zlozysz je u kolegi dyrektora nieprawidlowo funkcjonujacej placowki.za wytkniecie nieprawidlowosci zostaniesz oczerniony i wykluczony-bo twojz prawda jest nic warta kiedy pelno klamstw przedstwia przybijajac pieczatke dyrektora.co sie w tym miescie dzieje??? gdzie szary obywatel ma szukac pomocy???jak nikt nie wsypie swojego "kolegi" dyrektora,tymbardzie... rozwiń
Avatar
Gość / 20 maja 2010 o 08:38
0
Chciałam tylko napisać,że zawiść ludzka nie zna granic! Oceniacie kogoś, o kim nic nie wiecie i tylko snujecie smętne i nudne telenowele! Żałosne jest,że nie znacie sytuacji, nie znacie tych osób a jesteście najmądrzejsi,że aż Wasze szare komórki spływają po ekranie mojego komputera! Wiecie tylko tyle co Wam gazeta przekaże i wierzycie ślepo w każde słowo! Nie czujecie że jesteście manipulowani?!
Avatar
WEREK / 19 maja 2010 o 23:02
0
7 napisał:
teraz podwładna pracuje w wodociągach i jest kierownikiem działu z niezłą pensją bo gdzie można wpłynąć na zarobki (byłej podwładnej ...czy aby tylko?)jak nie w spólce komunalnej miasta , jeździ BMW serii 1 - chyba nowe ,.......................... i to jest ta zła sytuacja życiowa ...................... , tylko pozazdrościć takiej sytuacji życiowej

BO TO JEDNA TAKA I JEDNY W LUBLINIE PO UKLADACH DA SIE ZAŁATWIĆ WSZYSTKO NAWET W CZASACH BEZROBOCIA EMERYCI ZAJMUJĄ STANOWISKA W UM LUBLIN A PARTYJNIACY USTAWIAJĄ SIEBIE I RODZINY.---ZA GRANICĄ ZAROBKI LEPRZE I KOLESIOSTWA UKŁADÓW TAK NIE WIDAĆ NIE ŻYJE SIE NA CHLEB TYLKO NA WYPOCZYNEK JESZCZE STARCZA OGÓLNIE GODNE ŻYCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NAWET DZIENNIKARKI I DZIENNIKARZE ROBIĄ TO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BO TO JEDNA TAKA I JEDNY W LUBLINIE PO UKLADACH DA SIE ZAŁATWIĆ WSZYSTKO NAWET W CZASACH BEZROBOCIA EMERYCI ZAJMUJĄ STANOWISKA W UM LUBLIN A PARTYJNIACY USTAWIAJĄ SIEBIE I RODZINY.---ZA GRANICĄ ZAROBKI LEPRZE I KOLESIOSTWA UKŁADÓW TAK NIE WIDAĆ NIE ŻYJE SIE NA CHLEB TYLKO NA WYPOCZYNEK JESZCZE STARCZA OGÓLNIE GODNE ŻYCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
eeeeeeeeeeeee / 19 maja 2010 o 22:48
0
EEEEEEEEEEE W LUBLINIE TO NORMALKA O JEDNEJ AFERCE MÓWICIE O AFERACH NAPISZCIE UKŁADY I KOLESIOSTWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Zimne Nogi / 19 maja 2010 o 21:51
0
tz napisał:
taki burdel tylko w burakowie, ale przeciez nic sie nie stalo

U Adasia uwiła sobie gniazdko milosne jeszcze jedna parka. On obecny Sekretarz Miasta a przed 20 laty sekretarz zakładowy ZMSP. Nie na darmo mówił mi kumpel pracownik UM Lublin, że największymi wrogami; Deptaka i Pruszkowskiego byli ludzie z podziemnej Solidarności, których tępili na każdym kroku a ochronkę znalazła dawna nomenklatura partyjna z czasów WRONy. Miejmy nadzieję, że to już ostatnie podrygi tego badziewia. Widać z Ich zachowania drą co sie da i ile się da. Bawi mnie Adaś o draństwie w Jego parafii wie cała Polska i pół kraju a On nic. Marny masz wywiad kolego.

U Adasia uwiła sobie gniazdko milosne jeszcze jedna parka. On obecny Sekretarz Miasta a przed 20 laty sekretarz zakładowy ZMSP. Nie na darmo mówił mi kumpel pracownik UM Lublin, że największymi wrogami; Deptaka i Pruszkowskiego byli ludzie z podziemnej Solidarności, których tępili na każdym kroku a ochronkę znalazła dawna nomenklatura partyjna z czasów WRONy. Miejmy nadzieję, że to już ostatnie podrygi tego badziewia. Widać z Ich zachowania drą co sie da i ile się da. Bawi mnie Adaś o draństwie w Jego parafii wie cała Pol... rozwiń
Avatar
tz / 19 maja 2010 o 21:17
0
taki burdel tylko w burakowie, ale przeciez nic sie nie stalo
Avatar
jj / 19 maja 2010 o 20:26
0
Ona mu dawała dał i on jej
Avatar
Roni / 19 maja 2010 o 20:19
0
beduin napisał:
Jest to bardzo dobry pomysł warty wdrożenia po sprecyzowaniu co kto i jakie miałby kompetencje czy czas trwania kadencji takiego ruchu społecznościowego by wykluczyć przekupstwo itd. ale pomysł warty wdrożenia jestem za ~! I nie nazywał bym tego idealizmem a koniecznością obywatelskiej kontroli nad skorumpowaną władzą i urzędnikami sądzę że tylko oni będą oportunistami ale w końcu po taki ruch miałby powstać -Pomysł świetny .

Np. we Francji takimi sprawami zajmuje sie Partia Cywilów. Do pomocy mają adwokatów których opłaca rząd. Dlaczego 20 lat w t,zw. Sobiesiakowie tego nie ma - wiadoma rzecz stolica.

Np. we Francji takimi sprawami zajmuje sie Partia Cywilów. Do pomocy mają adwokatów których opłaca rząd. Dlaczego 20 lat w t,zw. Sobiesiakowie tego nie ma - wiadoma rzecz stolica. rozwiń
Avatar
Dyzio Marzyciel / 20 maja 2010 o 11:55
0
Gość napisał:
Chciałam tylko napisać,że zawiść ludzka nie zna granic! Oceniacie kogoś, o kim nic nie wiecie i tylko snujecie smętne i nudne telenowele! Żałosne jest,że nie znacie sytuacji, nie znacie tych osób a jesteście najmądrzejsi,że aż Wasze szare komórki spływają po ekranie mojego komputera! Wiecie tylko tyle co Wam gazeta przekaże i wierzycie ślepo w każde słowo! Nie czujecie że jesteście manipulowani?!

A jak nazwać Pana Bielawskiego, który poza przepisami rozdaje nasze mienie. On ma pilnowąc zysków z gminnego mienia a nie rozdawać podwładnej. Ludzie - rodziny z dziećmi czekają na lokal komunalny 15 lat a tu od rączki za friko dostaje się lokal 87 m2 w centrum miasta a nie na zadupiu wart ca 350-400 tys.PLN. Czy pokazanie śmierdzącego draństwa to zawiść czy obowiązek szarego obywatela Gminy, która żyje z Jego podatków? Mędrców syjonu mieliśmy i widać dalej mamy.

A jak nazwać Pana Bielawskiego, który poza przepisami rozdaje nasze mienie. On ma pilnowąc zysków z gminnego mienia a nie rozdawać podwładnej. Ludzie - rodziny z dziećmi czekają na lokal komunalny 15 lat a tu od rączki za friko dostaje się lokal 87 m2 w centrum miasta a nie na zadupiu wart ca 350-400 tys.PLN. Czy pokazanie śmierdzącego draństwa to zawiść czy obowiązek szarego obywatela Gminy, która żyje z Jego podatków? Mędrców syjonu mieliśmy i widać dalej mamy. rozwiń
Avatar
Gość / 20 maja 2010 o 11:17
0
PREZYDENT JEST ZNANY Z UCZCIWOSCI?! BUAHAHAHA... ILE JEST AFER KTORE NIE UJRZAŁY ŚWIATŁA DZIENNEGO?! JESTEM ZA POWOŁANIEM CYWILNEGO ORGANU KTÓRY ZAJMIE SIĘ KONTROLĄ URZĘDASÓW. JAK TO JEST ŻE ICH PRZEWINIENIA ZAWSZE SĄ WYNIKIEM DROBNYCH BŁĘDÓW, A TE BŁĘDY ZWYKŁEGO CZŁOWIEKA KOSZTUJĄ CAŁY UCZCIWIE ZDOBYTY DOROBEK ŻYCIA. KIEDY I W CZYM PAN PREZYDENT POMÓGŁ ZWYKŁEMU LUBLINIANINOWI ?!A ILE POMÓGŁ SWOIM KOLEGOM I POCIOTKOM?!
Avatar
Gość / 20 maja 2010 o 11:04
0
taki jest ten lublin-reka reke myje.a niby jest prawo.jedna wielka komitywa.winny zaniedban i niezgodnego postepowania instytucji zawsze jest szary obywatel.nie pomoga odwolania bo zlozysz je u kolegi dyrektora nieprawidlowo funkcjonujacej placowki.za wytkniecie nieprawidlowosci zostaniesz oczerniony i wykluczony-bo twojz prawda jest nic warta kiedy pelno klamstw przedstwia przybijajac pieczatke dyrektora.co sie w tym miescie dzieje??? gdzie szary obywatel ma szukac pomocy???jak nikt nie wsypie swojego "kolegi" dyrektora,tymbardziej ze zatrudnil rodzinke dyrektora instytucji(WASIL.) w ktorej sie odwolales. kto stoi w tym miescie na strazy obrony praw zwyklego lublinianina??? kto w tym miescie dziala zgodnie z prawem i SUMIENIEM??? PO CHOLERE USTANAWIJA PRZEPISY DO KTORYCH SIE I TAK NIE STOSUJA??? CO TU SIE DZIEJE??? CO TO ZA RZECZYWISTOSC GDZIE PRAWO OBOWIAZUJE TYLKO TYCH KTORZY NIE MAJA ZADNEGO STOŁKA W TYM MIESCIE??? WSZYSTKIE OFIARY LUBELSKICH URZĘDÓW PROSZE O KOMENTARZ-COS TRZEBA Z TYM ZROBIC!!!
taki jest ten lublin-reka reke myje.a niby jest prawo.jedna wielka komitywa.winny zaniedban i niezgodnego postepowania instytucji zawsze jest szary obywatel.nie pomoga odwolania bo zlozysz je u kolegi dyrektora nieprawidlowo funkcjonujacej placowki.za wytkniecie nieprawidlowosci zostaniesz oczerniony i wykluczony-bo twojz prawda jest nic warta kiedy pelno klamstw przedstwia przybijajac pieczatke dyrektora.co sie w tym miescie dzieje??? gdzie szary obywatel ma szukac pomocy???jak nikt nie wsypie swojego "kolegi" dyrektora,tymbardzie... rozwiń
Avatar
Gość / 20 maja 2010 o 08:38
0
Chciałam tylko napisać,że zawiść ludzka nie zna granic! Oceniacie kogoś, o kim nic nie wiecie i tylko snujecie smętne i nudne telenowele! Żałosne jest,że nie znacie sytuacji, nie znacie tych osób a jesteście najmądrzejsi,że aż Wasze szare komórki spływają po ekranie mojego komputera! Wiecie tylko tyle co Wam gazeta przekaże i wierzycie ślepo w każde słowo! Nie czujecie że jesteście manipulowani?!
Avatar
WEREK / 19 maja 2010 o 23:02
0
7 napisał:
teraz podwładna pracuje w wodociągach i jest kierownikiem działu z niezłą pensją bo gdzie można wpłynąć na zarobki (byłej podwładnej ...czy aby tylko?)jak nie w spólce komunalnej miasta , jeździ BMW serii 1 - chyba nowe ,.......................... i to jest ta zła sytuacja życiowa ...................... , tylko pozazdrościć takiej sytuacji życiowej

BO TO JEDNA TAKA I JEDNY W LUBLINIE PO UKLADACH DA SIE ZAŁATWIĆ WSZYSTKO NAWET W CZASACH BEZROBOCIA EMERYCI ZAJMUJĄ STANOWISKA W UM LUBLIN A PARTYJNIACY USTAWIAJĄ SIEBIE I RODZINY.---ZA GRANICĄ ZAROBKI LEPRZE I KOLESIOSTWA UKŁADÓW TAK NIE WIDAĆ NIE ŻYJE SIE NA CHLEB TYLKO NA WYPOCZYNEK JESZCZE STARCZA OGÓLNIE GODNE ŻYCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NAWET DZIENNIKARKI I DZIENNIKARZE ROBIĄ TO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BO TO JEDNA TAKA I JEDNY W LUBLINIE PO UKLADACH DA SIE ZAŁATWIĆ WSZYSTKO NAWET W CZASACH BEZROBOCIA EMERYCI ZAJMUJĄ STANOWISKA W UM LUBLIN A PARTYJNIACY USTAWIAJĄ SIEBIE I RODZINY.---ZA GRANICĄ ZAROBKI LEPRZE I KOLESIOSTWA UKŁADÓW TAK NIE WIDAĆ NIE ŻYJE SIE NA CHLEB TYLKO NA WYPOCZYNEK JESZCZE STARCZA OGÓLNIE GODNE ŻYCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
eeeeeeeeeeeee / 19 maja 2010 o 22:48
0
EEEEEEEEEEE W LUBLINIE TO NORMALKA O JEDNEJ AFERCE MÓWICIE O AFERACH NAPISZCIE UKŁADY I KOLESIOSTWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Zimne Nogi / 19 maja 2010 o 21:51
0
tz napisał:
taki burdel tylko w burakowie, ale przeciez nic sie nie stalo

U Adasia uwiła sobie gniazdko milosne jeszcze jedna parka. On obecny Sekretarz Miasta a przed 20 laty sekretarz zakładowy ZMSP. Nie na darmo mówił mi kumpel pracownik UM Lublin, że największymi wrogami; Deptaka i Pruszkowskiego byli ludzie z podziemnej Solidarności, których tępili na każdym kroku a ochronkę znalazła dawna nomenklatura partyjna z czasów WRONy. Miejmy nadzieję, że to już ostatnie podrygi tego badziewia. Widać z Ich zachowania drą co sie da i ile się da. Bawi mnie Adaś o draństwie w Jego parafii wie cała Polska i pół kraju a On nic. Marny masz wywiad kolego.

U Adasia uwiła sobie gniazdko milosne jeszcze jedna parka. On obecny Sekretarz Miasta a przed 20 laty sekretarz zakładowy ZMSP. Nie na darmo mówił mi kumpel pracownik UM Lublin, że największymi wrogami; Deptaka i Pruszkowskiego byli ludzie z podziemnej Solidarności, których tępili na każdym kroku a ochronkę znalazła dawna nomenklatura partyjna z czasów WRONy. Miejmy nadzieję, że to już ostatnie podrygi tego badziewia. Widać z Ich zachowania drą co sie da i ile się da. Bawi mnie Adaś o draństwie w Jego parafii wie cała Pol... rozwiń
Avatar
tz / 19 maja 2010 o 21:17
0
taki burdel tylko w burakowie, ale przeciez nic sie nie stalo
Avatar
jj / 19 maja 2010 o 20:26
0
Ona mu dawała dał i on jej
Avatar
Roni / 19 maja 2010 o 20:19
0
beduin napisał:
Jest to bardzo dobry pomysł warty wdrożenia po sprecyzowaniu co kto i jakie miałby kompetencje czy czas trwania kadencji takiego ruchu społecznościowego by wykluczyć przekupstwo itd. ale pomysł warty wdrożenia jestem za ~! I nie nazywał bym tego idealizmem a koniecznością obywatelskiej kontroli nad skorumpowaną władzą i urzędnikami sądzę że tylko oni będą oportunistami ale w końcu po taki ruch miałby powstać -Pomysł świetny .

Np. we Francji takimi sprawami zajmuje sie Partia Cywilów. Do pomocy mają adwokatów których opłaca rząd. Dlaczego 20 lat w t,zw. Sobiesiakowie tego nie ma - wiadoma rzecz stolica.

Np. we Francji takimi sprawami zajmuje sie Partia Cywilów. Do pomocy mają adwokatów których opłaca rząd. Dlaczego 20 lat w t,zw. Sobiesiakowie tego nie ma - wiadoma rzecz stolica. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 3 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 6 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 24 20

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 15

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 10

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 6 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 3 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 26 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 60 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.