Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2017 r.
16:18

Lublin: Autobus przejechał pasażerkę, kobieta zmarła. Jest kluczowa opinia biegłych

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 27 A A

Śledczy mają już kluczową opinię biegłych w sprawie kobiety, przejechanej przez miejski autobus. Do wypadku doszło przy ul. Lwowskiej w Lublinie. 74-latka zmarła po paru tygodniach od zdarzenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawa dotyczy wydarzeń z marca ubiegłego roku. 74-letnia kobieta wysiadała tylnymi drzwiami z autobusu przegubowego linii 10. Zamykające się drzwi przytrzasnęły jej torebkę. Starsza pani próbowała ją wyrwać, straciła równowagę i upadła pod autobus. Kierowca odjechał. Jedno z kół przegubowca zmiażdżyło nogę 74-latki.

Kierowca autobusu dojechał na przystanek końcowy przy ul. Gęsiej, gdzie zatrzymali go policjanci. 48-latke tłumaczył, że nie zauważył wypadku. Nie miał pojęcia, że ktoś został ranny. Śledczy ustalili jednak, że przynajmniej jeden z pasażerów widział całą sytuację. Zaalarmował kierowcę, który na chwilę otworzył drzwi, po cym odjechał z przystanku.

Ranna 74-latka do szpitala przy ul. Jaczewskiego. Lekarze musieli amputować jej nogę. Po operacji pacjentka była utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej. Zmarła po paru tygodniach od wypadku.

Początkowo śledczy zarzucali 48-letniemu kierowcy spowodowanie wypadku, w którym ofiara odniosła poważne obrażenia. Oznacza to wyrok od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Później kierowcy postawiono również zarzut dotyczący ucieczki z miejsca wypadku i nieudzielenia pomocy. Maksymalna kara wzrosła do 12 lat więzienia.

Nie ustalono jednak, co było dokładną przyczyną śmierci 74-latki. Syn kobiety wskazywał, że mogło dojść do zaniedbań ze strony lekarzy. Niewłaściwa opieka po amputacji miała doprowadzić do śmierci. W sprawie wypowiedzieli się już biegli lekarze.

– Opinia właśnie dotarła do prokuratury. Liczy 80 stron, więc nadal się z nią zapoznajemy – wyjaśnia Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – W sprawie planowane są dodatkowe przesłuchania. W tej chwili nie możemy więc zdradzić, do jakich wniosków doszli biegli.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zakończenia sprawy można spodziewać się w grudniu. Po wypadku podejrzany w sprawie kierowca został zawieszony. Prowadził autobusy od 10 lat.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
instruktor / 29 listopada 2017 o 18:45
+1
przepisy ruchu drogowego to ty niemoto sobie przeczytaj bo jakbyś je znał to byś takich głupot nie pisał ---- w terenie zabudowanym jeżeli autobus włączył kierunkowskaz  i wyjeżdza z zatoki to twoim zasranym obowiązkiem jest umorzliwić mu wyjazd ale ty głąbie tego nie wiesz i dlatego trąbi na ciebie
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 08:53
0
zaniedbania lekarzy? Przecież lekarze są bezkarni i udowodnienie im czegokolwiek graniczy z trafieniem w LOTTO
Avatar
olo / 30 listopada 2017 o 08:41
0
Gosc napisał:
Ludzie przeciez bylo napisane ze wpadla pod kola od naczepy. To tak jakby obwiniac kierowce ze ktos zginal bo wbiegl mu w bok samochodu. Ludzie gdzie macie mozgi. Jak autobus sie spozni minute to zaraz wielki krzyk. A jak cos sie stalo to po co sie spieszyl. A po co kobieta wlazila pod kola? .
 Nie no, zwątpię.... kobieta wlazła pod koła.... Ona nie "wlazła", panie mądry,  tylko wpadła, straciła równowagę. Nie zrobiła tego umyślnie, co sugeruje słowo "wlazła". Kobieta była starsza, miała 74 lata. A kierowca zanim ruszy molochem z naczepą winien upewnić się czy może bezpiecznie odjechać Z PRZYSTANKU. Od tego wymyślili lusterka. Zanim zaczniesz się mądrzyć, to zastanów się, bo wyszło, że bredzisz jak potłuczony.
 Nie no, zwątpię.... kobieta wlazła pod koła.... Ona nie "wlazła", panie mądry,  tylko wpadła, straciła równowagę. Nie zrobiła tego umyślnie, co sugeruje słowo "wlazła". Kobieta była starsza, miała 74 lata. A kierowca zanim ruszy molochem z naczepą winien upewnić się czy może bezpiecznie odjechać Z PRZYSTANKU. Od tego wymyślili lusterka. Zanim zaczniesz się mądrzyć, to zastanów się, bo wyszło, że bredzisz jak potłuczony. rozwiń
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 08:37
0
Gdy się wozi ludzi przegubowcem to trzeba patrzeć w lusterka i tak je ustawić by widać było, czy czasem ktoś nie leży połową ciała na chodniku, a drugą połowa ciała pod autobusem. Koleś olał sprawę - nie upewnił się czy można jechać - i pojechał po kobiecie. Toż chyba te lusterka ma jakieś coby w nich "coś" było widać, tak?
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 22:24
0
Dzesiko, teraz z autobus wyjezdzajacy z zatoczki nie ma pierwszeństwa. Zostało to zmienione.
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 22:13
0
rutyna zabija
Avatar
zawodowiec / 29 listopada 2017 o 21:44
0
Dżesika ty lepiej idz do garów a paragrafy które tak recytujesz to sprawdzają się tylko na papierze a w rzeczywistości to każdy pojazd będący w ruchu  stwarza zagrożenie jak nie dla innych pojazdów to dla pieszych przechodzących obok jezdni a wszczególności pojazd duży jakim jest autobus ważniejsze jest doświadczenie i obycie na drodze można wykuć cały kodeks drogowy i być idiotą drogowym
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 20:13
0
Synalek se o matce przypomnial jak odszkodowanie by sie chcialo? Bylo sie matka zajmowac
Avatar
Gosc / 29 listopada 2017 o 20:06
0
Ludzie przeciez bylo napisane ze wpadla pod kola od naczepy. To tak jakby obwiniac kierowce ze ktos zginal bo wbiegl mu w bok samochodu. Ludzie gdzie macie mozgi. Jak autobus sie spozni minute to zaraz wielki krzyk. A jak cos sie stalo to po co sie spieszyl. A po co kobieta wlazila pod kola? Ze niby naczepa cudownym sposobem zmienila kierunek jazdy? Autobus z zatoki w lewo a naczepa na chodnik? Nie sadze. Naczepa podaza za autobusem. Wiec zeby zostac przejechanym kolami naczepy to samemu trzeba sie znalezc na ich torze jazdy. Wysiadajac z autobusu jestesmy poza jego obrysem i nie ma innej mozliwosci jak "wejsc pod autobus" zeby zostac przejechanym, przeciez autobus wyjezdza z zatoki przystankowej w strone przeciwna niz wysiedli pasazerowie. Obrzucac bogu ducha winnego czlowieka blotem to kazdy potrafi. I najlatwiej powiedziec bo on sie szkolil... ludzie maja tyle glupich pomyslow ze nie ma na to szkolen. Jak mozna obwiniac kogos bo ktos mu pod kola wlazl? A pytania typu a jakby to byl ktos z twojej rodziny... sa nie na miejscu. A jak jutro Ty kogos przejedziesz? Postawcie sie na miejscu tego koerowcy. Wyobrazcie sobie cala sytuacje. Czy przyszlo by wam do glowy ze ktos wam noge pod kolo podlozy? I niby jak kierowca ma ruszac dopiero jak dookola autobusu bedzie pusto? Co za kretyn to wymyslil? Ze ma podjechac rano i juz stac do nocy bo w dzien przystanki pelne ludzi wiec nie ma warunkow zeby bezpiecznie ruszyc.latwo wydaje sie na kogos wyroki. Zastanowcie sie tylko czy sami chcielibyscie byc tak osadzeni. Ilu z tych linczownikow jest tak doskonalych ze nigdy nie mialo stluczki ani otarcia na parkingu? W prawdzie tu w zwiazku z zajsciem ktos poniosl smierc ale to nie powod zeby drugiej osobie niszczyc zycie. Chyba ze ktos ma podstawy twierdzic ze kierowca zrobil to specjalnie. 
Ludzie przeciez bylo napisane ze wpadla pod kola od naczepy. To tak jakby obwiniac kierowce ze ktos zginal bo wbiegl mu w bok samochodu. Ludzie gdzie macie mozgi. Jak autobus sie spozni minute to zaraz wielki krzyk. A jak cos sie stalo to po co sie spieszyl. A po co kobieta wlazila pod kola? Ze niby naczepa cudownym sposobem zmienila kierunek jazdy? Autobus z zatoki w lewo a naczepa na chodnik? Nie sadze. Naczepa podaza za autobusem. Wiec zeby zostac przejechanym kolami naczepy to samemu trzeba sie znalezc na ich torze jazdy. Wysiadajac z au... rozwiń
Avatar
dżesika / 29 listopada 2017 o 19:54
0
instruktor napisał:
przepisy ruchu drogowego to ty niemoto sobie przeczytaj bo jakbyś je znał to byś takich głupot nie pisał ---- w terenie zabudowanym jeżeli autobus włączył kierunkowskaz  i wyjeżdza z zatoki to twoim zasranym obowiązkiem jest umorzliwić mu wyjazd ale ty głąbie tego nie wiesz i dlatego trąbi na ciebie
 Słwa klucz - włączył kierunkowskaz oraz dalsza część cytowanaego wybiórczo (kodeks drogowy rozdz.5  oddz.2 parag. 18 pkt.2) przez niedouczonego kręcikółka z mpk brzmi: Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.
 Słwa klucz - włączył kierunkowskaz oraz dalsza część cytowanaego wybiórczo (kodeks drogowy rozdz.5  oddz.2 parag. 18 pkt.2) przez niedouczonego kręcikółka z mpk brzmi: Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. rozwiń
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 08:53
0
zaniedbania lekarzy? Przecież lekarze są bezkarni i udowodnienie im czegokolwiek graniczy z trafieniem w LOTTO
Avatar
olo / 30 listopada 2017 o 08:41
0
Gosc napisał:
Ludzie przeciez bylo napisane ze wpadla pod kola od naczepy. To tak jakby obwiniac kierowce ze ktos zginal bo wbiegl mu w bok samochodu. Ludzie gdzie macie mozgi. Jak autobus sie spozni minute to zaraz wielki krzyk. A jak cos sie stalo to po co sie spieszyl. A po co kobieta wlazila pod kola? .
 Nie no, zwątpię.... kobieta wlazła pod koła.... Ona nie "wlazła", panie mądry,  tylko wpadła, straciła równowagę. Nie zrobiła tego umyślnie, co sugeruje słowo "wlazła". Kobieta była starsza, miała 74 lata. A kierowca zanim ruszy molochem z naczepą winien upewnić się czy może bezpiecznie odjechać Z PRZYSTANKU. Od tego wymyślili lusterka. Zanim zaczniesz się mądrzyć, to zastanów się, bo wyszło, że bredzisz jak potłuczony.
 Nie no, zwątpię.... kobieta wlazła pod koła.... Ona nie "wlazła", panie mądry,  tylko wpadła, straciła równowagę. Nie zrobiła tego umyślnie, co sugeruje słowo "wlazła". Kobieta była starsza, miała 74 lata. A kierowca zanim ruszy molochem z naczepą winien upewnić się czy może bezpiecznie odjechać Z PRZYSTANKU. Od tego wymyślili lusterka. Zanim zaczniesz się mądrzyć, to zastanów się, bo wyszło, że bredzisz jak potłuczony. rozwiń
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 08:37
0
Gdy się wozi ludzi przegubowcem to trzeba patrzeć w lusterka i tak je ustawić by widać było, czy czasem ktoś nie leży połową ciała na chodniku, a drugą połowa ciała pod autobusem. Koleś olał sprawę - nie upewnił się czy można jechać - i pojechał po kobiecie. Toż chyba te lusterka ma jakieś coby w nich "coś" było widać, tak?
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 22:24
0
Dzesiko, teraz z autobus wyjezdzajacy z zatoczki nie ma pierwszeństwa. Zostało to zmienione.
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 22:13
0
rutyna zabija
Avatar
zawodowiec / 29 listopada 2017 o 21:44
0
Dżesika ty lepiej idz do garów a paragrafy które tak recytujesz to sprawdzają się tylko na papierze a w rzeczywistości to każdy pojazd będący w ruchu  stwarza zagrożenie jak nie dla innych pojazdów to dla pieszych przechodzących obok jezdni a wszczególności pojazd duży jakim jest autobus ważniejsze jest doświadczenie i obycie na drodze można wykuć cały kodeks drogowy i być idiotą drogowym
Avatar
Gość / 29 listopada 2017 o 20:13
0
Synalek se o matce przypomnial jak odszkodowanie by sie chcialo? Bylo sie matka zajmowac
Avatar
Gosc / 29 listopada 2017 o 20:06
0
Ludzie przeciez bylo napisane ze wpadla pod kola od naczepy. To tak jakby obwiniac kierowce ze ktos zginal bo wbiegl mu w bok samochodu. Ludzie gdzie macie mozgi. Jak autobus sie spozni minute to zaraz wielki krzyk. A jak cos sie stalo to po co sie spieszyl. A po co kobieta wlazila pod kola? Ze niby naczepa cudownym sposobem zmienila kierunek jazdy? Autobus z zatoki w lewo a naczepa na chodnik? Nie sadze. Naczepa podaza za autobusem. Wiec zeby zostac przejechanym kolami naczepy to samemu trzeba sie znalezc na ich torze jazdy. Wysiadajac z autobusu jestesmy poza jego obrysem i nie ma innej mozliwosci jak "wejsc pod autobus" zeby zostac przejechanym, przeciez autobus wyjezdza z zatoki przystankowej w strone przeciwna niz wysiedli pasazerowie. Obrzucac bogu ducha winnego czlowieka blotem to kazdy potrafi. I najlatwiej powiedziec bo on sie szkolil... ludzie maja tyle glupich pomyslow ze nie ma na to szkolen. Jak mozna obwiniac kogos bo ktos mu pod kola wlazl? A pytania typu a jakby to byl ktos z twojej rodziny... sa nie na miejscu. A jak jutro Ty kogos przejedziesz? Postawcie sie na miejscu tego koerowcy. Wyobrazcie sobie cala sytuacje. Czy przyszlo by wam do glowy ze ktos wam noge pod kolo podlozy? I niby jak kierowca ma ruszac dopiero jak dookola autobusu bedzie pusto? Co za kretyn to wymyslil? Ze ma podjechac rano i juz stac do nocy bo w dzien przystanki pelne ludzi wiec nie ma warunkow zeby bezpiecznie ruszyc.latwo wydaje sie na kogos wyroki. Zastanowcie sie tylko czy sami chcielibyscie byc tak osadzeni. Ilu z tych linczownikow jest tak doskonalych ze nigdy nie mialo stluczki ani otarcia na parkingu? W prawdzie tu w zwiazku z zajsciem ktos poniosl smierc ale to nie powod zeby drugiej osobie niszczyc zycie. Chyba ze ktos ma podstawy twierdzic ze kierowca zrobil to specjalnie. 
Ludzie przeciez bylo napisane ze wpadla pod kola od naczepy. To tak jakby obwiniac kierowce ze ktos zginal bo wbiegl mu w bok samochodu. Ludzie gdzie macie mozgi. Jak autobus sie spozni minute to zaraz wielki krzyk. A jak cos sie stalo to po co sie spieszyl. A po co kobieta wlazila pod kola? Ze niby naczepa cudownym sposobem zmienila kierunek jazdy? Autobus z zatoki w lewo a naczepa na chodnik? Nie sadze. Naczepa podaza za autobusem. Wiec zeby zostac przejechanym kolami naczepy to samemu trzeba sie znalezc na ich torze jazdy. Wysiadajac z au... rozwiń
Avatar
dżesika / 29 listopada 2017 o 19:54
0
instruktor napisał:
przepisy ruchu drogowego to ty niemoto sobie przeczytaj bo jakbyś je znał to byś takich głupot nie pisał ---- w terenie zabudowanym jeżeli autobus włączył kierunkowskaz  i wyjeżdza z zatoki to twoim zasranym obowiązkiem jest umorzliwić mu wyjazd ale ty głąbie tego nie wiesz i dlatego trąbi na ciebie
 Słwa klucz - włączył kierunkowskaz oraz dalsza część cytowanaego wybiórczo (kodeks drogowy rozdz.5  oddz.2 parag. 18 pkt.2) przez niedouczonego kręcikółka z mpk brzmi: Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.
 Słwa klucz - włączył kierunkowskaz oraz dalsza część cytowanaego wybiórczo (kodeks drogowy rozdz.5  oddz.2 parag. 18 pkt.2) przez niedouczonego kręcikółka z mpk brzmi: Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. rozwiń
Avatar
re / 29 listopada 2017 o 19:39
0
undefined napisał:
UWAGA NA ZTM LUBLIN !!!!!!!!!-MOŻNA ZGINĄĆ WSIADAJĄC LUB WYSIADAJĄC Z POJAZDU.  ZTM LUBLIN  NIC SOBIE Z TEGO NIE ROBI.
 Jak nie będziesz uważał,to fatycznie ty zakompleksiony trolu.