Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 maja 2012 r.
19:15
Edytuj ten wpis

Autobusy z Lublina wyjeżdżają na Euro 2012

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 14 A A
Tak wyglądają autobusy które wyjadą do Warszawy (Paweł Furman)
Tak wyglądają autobusy które wyjadą do Warszawy (Paweł Furman)

Dzisiaj w drogę do Warszawy ma wyjechać 10 przegubowych mercedesów conecto należących do MPK Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od naszego przewoźnika wypożycza je firma Continental. W stolicy autobusy mają wozić kibiców na Euro 2012 oraz zasilić tabor tamtejszej komunikacji miejskiej. MPK wypożycza wozy wraz z kierowcami, którzy początkowo będą jeździć z pilotem, a później samodzielnie.

Strony nie zdradzają wartości kontraktu, wiadomo za to, że MPK dostało do tych autobusów nowe opony. Wozy oklejone reklamami zostały też dodatkowo ubezpieczone. Do Lublina wrócą po mistrzostwach.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Magda / 14 czerwca 2012 o 21:29
0
czy ktoś z Lublina jedzie na mecz ćwierćfinałowy do warszawy 21 czerwca ? a nawet jak nie z Lublina to chciałabym podłączyć się do jakiejś grupki, żeby było bezpiecznie, mam zamiar wracac po zakonczeniu meczu do domu. Dajcie znać. Piszcie na coolvibe@poczta.onet.pl
Avatar
efre / 1 czerwca 2012 o 19:39
0
trolejbusy by wysłali.byłaby furora i reklama dla lublina
Avatar
abc / 1 czerwca 2012 o 18:53
0
[quote name='Yoda' timestamp='1338547881' post='635852']
jesteś taki głupi czy tylko udajesz? MPK nieźle zarobi na wypożyczeniu tych kilku autobusów, dostało także opony, których wartość jest spora - koszt opony do autobusu to nie 100 zł, a autobusy są dodatkowo ubezpieczone. Lepsze autobusy przegubowe jakimi dysponujemy - Mercedesy Citaro zostały w Lublinie więc nie wiem o co tyle krzyku.
[/quote]
To żonę też mógłbyś wypożyczyć, bo można na tym nieźle zarobić. Istota problemu jest prosta MPK jako przedsiębiorstwo miejskie ma służyć miastu. Skoro MPK ma nadmiar autobusów przegubowych to dlaczego nie wyśle ich chociażby na linię 55? Wtedy krótkie autobusy mogłyby zarabiać w Lublinie. To jest kwestia zarządzania. A ubezpieczenie się przyda bo jakoś z chuliganami nikt sobie w tym kraju nie radzi, więc nie wydaje mi się aby nie wymagały naprawy po tych podróżach. Z tego też powodu Warszawa nie chce zbytnio obciążać swojej floty. Ale oczywiście propaganda mówi o konieczności użycia akurat modeli autobusów których nie mają za dużo.
[quote name='Yoda' timestamp='1338547881' post='635852']
jesteś taki głupi czy tylko udajesz? MPK nieźle zarobi na wypożyczeniu tych kilku autobusów, dostało także opony, których wartość jest spora - koszt opony do autobusu to nie 100 zł, a autobusy są dodatkowo ubezpieczone. Lepsze autobusy przegubowe jakimi dysponujemy - Mercedesy Citaro zostały w Lublinie więc nie wiem o co tyle krzyku.
[/quote]
To żonę też mógłbyś wypożyczyć, bo można na tym nieźle zarobić. Istota problemu jest prosta MPK jako pr... rozwiń
Avatar
SWilk / 1 czerwca 2012 o 14:59
0
Przepraszam, pisali o 0,02zł za km...

[img]http://mpk.lublin.pl/imgs_upload/image/Bilboard_odkorkujmy%20Lublin.jpg[/img]
Avatar
SWilk / 1 czerwca 2012 o 14:55
0
[quote name='Janek' timestamp='1338543707' post='635841']
Między podwyżkami biletów ropa podrożała o 30% więc czego sie spodziewałeś, że zaczną nagle na wodę jeździć?
[/quote]

Według plakatów promujących jazdę MPK (Tych porównujących autobus i 45 samochodów na Placu Zamkowym) koszt paliwa potrzebnego do przejechania 1km przypadający na jednego pasażera to 0,04zł, więc nawet jakby o 50% podrożało, to nie przekroczy 0,06zł... No chyba, że miasto nas oszukuje i autobusy są znacznie droższe.

Jak przejeżdżasz 5km (ja akurat tyle mam do pracy) to zużywasz paliwo za 20gr. Reszta z 2,60 to koszt zakupu i konserwacji autobusu, pensja kierowcy (pewnie ochłapy) i utrzymanie rzeszy urzędników w zarządzie MPK i ZTM...

Osobiście nie widzę powodu, dla którego bilety muszą być tak drogie. Trzem osobom w dzień często opłaca się bardziej wziąć taksówkę niż czekać na MPK...
[quote name='Janek' timestamp='1338543707' post='635841']
Między podwyżkami biletów ropa podrożała o 30% więc czego sie spodziewałeś, że zaczną nagle na wodę jeździć?
[/quote]

Według plakatów promujących jazdę MPK (Tych porównujących autobus i 45 samochodów na Placu Zamkowym) koszt paliwa potrzebnego do przejechania 1km przypadający na jednego pasażera to 0,04zł, więc nawet jakby o 50% podrożało, to nie przekroczy 0,06zł... No chyba, że miasto nas oszukuje i autobusy są znacznie droższe.
... rozwiń
Avatar
żorż / 1 czerwca 2012 o 13:58
0
po warszafce jeżdżą Solarisy - zatem autobusy firmy SOLARIS są niegodne kibiców EURO, heh ale warszafka zapodała reklamę solarisowi
Avatar
swoje imię / 1 czerwca 2012 o 13:51
0
Bucha, cha, cha, cha... "drug" - słownik lepiej pożycz.
Avatar
krzoy / 1 czerwca 2012 o 13:24
0
[quote name='krzoy' timestamp='1338549803' post='635860']
Niech żyje wielka mistyfikacja czyli Euro 2012!!! Warszafka musi pożyczać autobusy od prowincji żeby wstydu nie było i żeby kibice z całej europy nie zobaczyli czym na co dzień jeżdżą polacy...
[/quote]
...szkoda że drug się nie da pożyczyć...
Avatar
krzoy / 1 czerwca 2012 o 13:23
0
Niech żyje wielka mistyfikacja czyli Euro 2012!!! Warszafka musi pożyczać autobusy od prowincji żeby wstydu nie było i żeby kibice z całej europy nie zobaczyli czym na co dzień jeżdżą polacy...
Avatar
Yoda / 1 czerwca 2012 o 12:51
0
[quote name='zszokowany' timestamp='1338546514' post='635847']
Może ja czegoś nie rozumiem, ale jak Warszawa organizuje sobie Euro i skoro jest to taki wspaniały biznes to niech też sobie zakupi dodatkowe autobusy. To się w głowie nie mieści żeby Lublin doposażał stolicę i to jeszcze najnowszym, najmniej wyeksploatowanymi autobusami. MPK realizujące przewozy na zlecenie ZTM nie jest firmą komercyjną więc jej psim obowiązkiem jest trzymać autobusy w mieście. Bo jakimś dziwnym trafem tabor finansowany jest z budżetu miasta!!! Jak sobie spółka znajdzie sponsora (nie utożsamiać z podatnikami) który kupi im nowe autobusy, to niech jeździ sobie nimi gdzie chce!!! A propos ubezpieczeń może ktoś wykupi dla miasta polisę ubezpieczającą od takich decyzji podejmowanych przez jakichś baranów.
[/quote]

jesteś taki głupi czy tylko udajesz? MPK nieźle zarobi na wypożyczeniu tych kilku autobusów, dostało także opony, których wartość jest spora - koszt opony do autobusu to nie 100 zł, a autobusy są dodatkowo ubezpieczone. Lepsze autobusy przegubowe jakimi dysponujemy - Mercedesy Citaro zostały w Lublinie więc nie wiem o co tyle krzyku.
[quote name='zszokowany' timestamp='1338546514' post='635847']
Może ja czegoś nie rozumiem, ale jak Warszawa organizuje sobie Euro i skoro jest to taki wspaniały biznes to niech też sobie zakupi dodatkowe autobusy. To się w głowie nie mieści żeby Lublin doposażał stolicę i to jeszcze najnowszym, najmniej wyeksploatowanymi autobusami. MPK realizujące przewozy na zlecenie ZTM nie jest firmą komercyjną więc jej psim obowiązkiem jest trzymać autobusy w mieście. Bo jakimś dziwnym trafem tabor finansowany jest z budże... rozwiń
Avatar
Magda / 14 czerwca 2012 o 21:29
0
czy ktoś z Lublina jedzie na mecz ćwierćfinałowy do warszawy 21 czerwca ? a nawet jak nie z Lublina to chciałabym podłączyć się do jakiejś grupki, żeby było bezpiecznie, mam zamiar wracac po zakonczeniu meczu do domu. Dajcie znać. Piszcie na coolvibe@poczta.onet.pl
Avatar
efre / 1 czerwca 2012 o 19:39
0
trolejbusy by wysłali.byłaby furora i reklama dla lublina
Avatar
abc / 1 czerwca 2012 o 18:53
0
[quote name='Yoda' timestamp='1338547881' post='635852']
jesteś taki głupi czy tylko udajesz? MPK nieźle zarobi na wypożyczeniu tych kilku autobusów, dostało także opony, których wartość jest spora - koszt opony do autobusu to nie 100 zł, a autobusy są dodatkowo ubezpieczone. Lepsze autobusy przegubowe jakimi dysponujemy - Mercedesy Citaro zostały w Lublinie więc nie wiem o co tyle krzyku.
[/quote]
To żonę też mógłbyś wypożyczyć, bo można na tym nieźle zarobić. Istota problemu jest prosta MPK jako przedsiębiorstwo miejskie ma służyć miastu. Skoro MPK ma nadmiar autobusów przegubowych to dlaczego nie wyśle ich chociażby na linię 55? Wtedy krótkie autobusy mogłyby zarabiać w Lublinie. To jest kwestia zarządzania. A ubezpieczenie się przyda bo jakoś z chuliganami nikt sobie w tym kraju nie radzi, więc nie wydaje mi się aby nie wymagały naprawy po tych podróżach. Z tego też powodu Warszawa nie chce zbytnio obciążać swojej floty. Ale oczywiście propaganda mówi o konieczności użycia akurat modeli autobusów których nie mają za dużo.
[quote name='Yoda' timestamp='1338547881' post='635852']
jesteś taki głupi czy tylko udajesz? MPK nieźle zarobi na wypożyczeniu tych kilku autobusów, dostało także opony, których wartość jest spora - koszt opony do autobusu to nie 100 zł, a autobusy są dodatkowo ubezpieczone. Lepsze autobusy przegubowe jakimi dysponujemy - Mercedesy Citaro zostały w Lublinie więc nie wiem o co tyle krzyku.
[/quote]
To żonę też mógłbyś wypożyczyć, bo można na tym nieźle zarobić. Istota problemu jest prosta MPK jako pr... rozwiń
Avatar
SWilk / 1 czerwca 2012 o 14:59
0
Przepraszam, pisali o 0,02zł za km...

[img]http://mpk.lublin.pl/imgs_upload/image/Bilboard_odkorkujmy%20Lublin.jpg[/img]
Avatar
SWilk / 1 czerwca 2012 o 14:55
0
[quote name='Janek' timestamp='1338543707' post='635841']
Między podwyżkami biletów ropa podrożała o 30% więc czego sie spodziewałeś, że zaczną nagle na wodę jeździć?
[/quote]

Według plakatów promujących jazdę MPK (Tych porównujących autobus i 45 samochodów na Placu Zamkowym) koszt paliwa potrzebnego do przejechania 1km przypadający na jednego pasażera to 0,04zł, więc nawet jakby o 50% podrożało, to nie przekroczy 0,06zł... No chyba, że miasto nas oszukuje i autobusy są znacznie droższe.

Jak przejeżdżasz 5km (ja akurat tyle mam do pracy) to zużywasz paliwo za 20gr. Reszta z 2,60 to koszt zakupu i konserwacji autobusu, pensja kierowcy (pewnie ochłapy) i utrzymanie rzeszy urzędników w zarządzie MPK i ZTM...

Osobiście nie widzę powodu, dla którego bilety muszą być tak drogie. Trzem osobom w dzień często opłaca się bardziej wziąć taksówkę niż czekać na MPK...
[quote name='Janek' timestamp='1338543707' post='635841']
Między podwyżkami biletów ropa podrożała o 30% więc czego sie spodziewałeś, że zaczną nagle na wodę jeździć?
[/quote]

Według plakatów promujących jazdę MPK (Tych porównujących autobus i 45 samochodów na Placu Zamkowym) koszt paliwa potrzebnego do przejechania 1km przypadający na jednego pasażera to 0,04zł, więc nawet jakby o 50% podrożało, to nie przekroczy 0,06zł... No chyba, że miasto nas oszukuje i autobusy są znacznie droższe.
... rozwiń
Avatar
żorż / 1 czerwca 2012 o 13:58
0
po warszafce jeżdżą Solarisy - zatem autobusy firmy SOLARIS są niegodne kibiców EURO, heh ale warszafka zapodała reklamę solarisowi
Avatar
swoje imię / 1 czerwca 2012 o 13:51
0
Bucha, cha, cha, cha... "drug" - słownik lepiej pożycz.
Avatar
krzoy / 1 czerwca 2012 o 13:24
0
[quote name='krzoy' timestamp='1338549803' post='635860']
Niech żyje wielka mistyfikacja czyli Euro 2012!!! Warszafka musi pożyczać autobusy od prowincji żeby wstydu nie było i żeby kibice z całej europy nie zobaczyli czym na co dzień jeżdżą polacy...
[/quote]
...szkoda że drug się nie da pożyczyć...
Avatar
krzoy / 1 czerwca 2012 o 13:23
0
Niech żyje wielka mistyfikacja czyli Euro 2012!!! Warszafka musi pożyczać autobusy od prowincji żeby wstydu nie było i żeby kibice z całej europy nie zobaczyli czym na co dzień jeżdżą polacy...
Avatar
Yoda / 1 czerwca 2012 o 12:51
0
[quote name='zszokowany' timestamp='1338546514' post='635847']
Może ja czegoś nie rozumiem, ale jak Warszawa organizuje sobie Euro i skoro jest to taki wspaniały biznes to niech też sobie zakupi dodatkowe autobusy. To się w głowie nie mieści żeby Lublin doposażał stolicę i to jeszcze najnowszym, najmniej wyeksploatowanymi autobusami. MPK realizujące przewozy na zlecenie ZTM nie jest firmą komercyjną więc jej psim obowiązkiem jest trzymać autobusy w mieście. Bo jakimś dziwnym trafem tabor finansowany jest z budżetu miasta!!! Jak sobie spółka znajdzie sponsora (nie utożsamiać z podatnikami) który kupi im nowe autobusy, to niech jeździ sobie nimi gdzie chce!!! A propos ubezpieczeń może ktoś wykupi dla miasta polisę ubezpieczającą od takich decyzji podejmowanych przez jakichś baranów.
[/quote]

jesteś taki głupi czy tylko udajesz? MPK nieźle zarobi na wypożyczeniu tych kilku autobusów, dostało także opony, których wartość jest spora - koszt opony do autobusu to nie 100 zł, a autobusy są dodatkowo ubezpieczone. Lepsze autobusy przegubowe jakimi dysponujemy - Mercedesy Citaro zostały w Lublinie więc nie wiem o co tyle krzyku.
[quote name='zszokowany' timestamp='1338546514' post='635847']
Może ja czegoś nie rozumiem, ale jak Warszawa organizuje sobie Euro i skoro jest to taki wspaniały biznes to niech też sobie zakupi dodatkowe autobusy. To się w głowie nie mieści żeby Lublin doposażał stolicę i to jeszcze najnowszym, najmniej wyeksploatowanymi autobusami. MPK realizujące przewozy na zlecenie ZTM nie jest firmą komercyjną więc jej psim obowiązkiem jest trzymać autobusy w mieście. Bo jakimś dziwnym trafem tabor finansowany jest z budże... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!