Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2012 r.
12:54
Edytuj ten wpis

Automaty przyjmą butelki i puszki. Będą nagrody za recykling

Autor: Zdjęcie autora (DRS)
0 8 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Dwa automaty do recyklingu plastikowych butelek po napojach i aluminiowych puszek uruchomił magistrat obok kompleksu handlowego Olimp i Leclerca przy Zana.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Automaty będą wydawać paragony potwierdzające zwrot takich surowców, a oba centra handlowe mają premiować zwracających butelki i puszki, przy czym każde według własnych zasad określanych regulaminem.

W przypadku Olimpu konieczne będą odpowiedzi na pytania konkursowe, a nagroda uzależniona będzie od liczby oddanych opakowań, z kolei Leclerc ma dawać upominek za każde pięć butelek lub puszek.

Ratusz zastrzega, że automat nie przyjmie opakowań po chemikaliach lub kosmetykach, a próba oszukania urządzenia uruchomi alarm.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
POLAK / 26 lutego 2018 r. o 22:07
ZA  100  LAT  !!!!!!!
Avatar
one_way / 31 grudnia 2012 r. o 09:16
Co do Niemiec to rzeczywiście widziałem w osoedlowym sklepiku taki automat. Nie tylko przyjmuje pojedyńcze butelki, ale można wstawić całą skrzynkę (nawet nie do końca pełną) i automat to skanuje i wydaje paragon, który przy kasie jest traktowany jako nasza gotówka - odlicza się tę sumę z rachunku. Nie wiem kiedy coś takiego zawita do nas. Czy to jest takie trudne?? Może byłoby za łatwo. Akurat wróciłem z Niemiec i jestem pod wrażeniem tych rozwiązań. Przyjeżdża taki Niemiaszek do sklepu swoim mercedesem, otwiera bagażnik, wyciąga puste skrzynki - po wodzie i piwie - i wymienia na pełne. Ciekawe też dlaczego nie ma w naszym kraju wody mineralnej w szklanych dużych butelkach zwrotnych, żeby można było kupować na cały tydzień dajmy na to jedną skrzynkę...
Co do Niemiec to rzeczywiście widziałem w osoedlowym sklepiku taki automat. Nie tylko przyjmuje pojedyńcze butelki, ale można wstawić całą skrzynkę (nawet nie do końca pełną) i automat to skanuje i wydaje paragon, który przy kasie jest traktowany jako nasza gotówka - odlicza się tę sumę z rachunku. Nie wiem kiedy coś takiego zawita do nas. Czy to jest takie trudne?? Może byłoby za łatwo. Akurat wróciłem z Niemiec i jestem pod wrażeniem tych rozwiązań. Przyjeżdża taki Niemiaszek do sklepu swoim mercedesem, otwiera bagażnik, wyciąga puste skrz... rozwiń
Avatar
karolina / 18 grudnia 2012 r. o 18:12
[size=5]O Boshe! Na Węgrzech w każdym większym markecie są automaty przyjmujące butelki. U nas normalnie jakieś odkrycie. Co za kraj.[/size]
Avatar
mn / 18 grudnia 2012 r. o 17:17
(...)
Avatar
podejrzliwy / 18 grudnia 2012 r. o 14:52
To jest spisek magistratu! Ludzie będą oddawać butelki i puszki do automatów, a potem płacić wyższe opłaty za wywóz śmieci! Podobno po wejściu w życie nowej ustawy o wywozie nieczystości, osoby, które zadeklarują oddawanie surowców wtórnych, tzw. "frakcję suchą" będą płacić mniej za wywóz śmieci, a ci, którzy nie będą oddawać takiej frakcji - więcej będą płacić. I jak taki człowiek, który oddał do automatu butelki i puszki, udowodni, że nie wrzuca ich do swoich śmieci? Przecież kwitek z automatu odda w sklepach, żeby móc coś taniej kupić i dostać nagrodę.
To jest spisek magistratu! Ludzie będą oddawać butelki i puszki do automatów, a potem płacić wyższe opłaty za wywóz śmieci! Podobno po wejściu w życie nowej ustawy o wywozie nieczystości, osoby, które zadeklarują oddawanie surowców wtórnych, tzw. "frakcję suchą" będą płacić mniej za wywóz śmieci, a ci, którzy nie będą oddawać takiej frakcji - więcej będą płacić. I jak taki człowiek, który oddał do automatu butelki i puszki, udowodni, że nie wrzuca ich do swoich śmieci? Przecież kwitek z automatu odda w sklepach, żeby móc co... rozwiń
Avatar
ewe / 18 grudnia 2012 r. o 14:40
W Niemczech za każdą butelkę automat nalicza 50 centów, które potem, po okazaniu paragonu przy kasie, są odliczane od rachunku. Super sprawa! Kiedy u nas tak będzie?
Avatar
Antyżuk / 18 grudnia 2012 r. o 14:37
Dokładnie. Pseudo ekologia. Mam nosić paragony to mi dadzą kwitek abym w kasie mógł sobie odliczyć od zakupów... Pseudoekologia leclerca na zana.
Avatar
sda / 18 grudnia 2012 r. o 14:19
A co ze "zwrotnymi" szklanymi butelkami po piwie? Nie można ich oddać bez paragonu a na wymianę jest trochę trudne gdy robi się zakupy "przy okazji" i nie nosi przy sobie ciągle pustych butelek. Tyle mówi się o ekologii a butelki muszę wystawiać dla "zbieraczy" którzy mają swoje sposoby na oddanie ich bez paragonu (i nie na wymianę) albo wyrzucać (czyli de facto wyrzucać te kilkadziesiąt groszy które dopłaciłem za butelkę "zwrotną").
Avatar
POLAK / 26 lutego 2018 r. o 22:07
ZA  100  LAT  !!!!!!!
Avatar
one_way / 31 grudnia 2012 r. o 09:16
Co do Niemiec to rzeczywiście widziałem w osoedlowym sklepiku taki automat. Nie tylko przyjmuje pojedyńcze butelki, ale można wstawić całą skrzynkę (nawet nie do końca pełną) i automat to skanuje i wydaje paragon, który przy kasie jest traktowany jako nasza gotówka - odlicza się tę sumę z rachunku. Nie wiem kiedy coś takiego zawita do nas. Czy to jest takie trudne?? Może byłoby za łatwo. Akurat wróciłem z Niemiec i jestem pod wrażeniem tych rozwiązań. Przyjeżdża taki Niemiaszek do sklepu swoim mercedesem, otwiera bagażnik, wyciąga puste skrzynki - po wodzie i piwie - i wymienia na pełne. Ciekawe też dlaczego nie ma w naszym kraju wody mineralnej w szklanych dużych butelkach zwrotnych, żeby można było kupować na cały tydzień dajmy na to jedną skrzynkę...
Co do Niemiec to rzeczywiście widziałem w osoedlowym sklepiku taki automat. Nie tylko przyjmuje pojedyńcze butelki, ale można wstawić całą skrzynkę (nawet nie do końca pełną) i automat to skanuje i wydaje paragon, który przy kasie jest traktowany jako nasza gotówka - odlicza się tę sumę z rachunku. Nie wiem kiedy coś takiego zawita do nas. Czy to jest takie trudne?? Może byłoby za łatwo. Akurat wróciłem z Niemiec i jestem pod wrażeniem tych rozwiązań. Przyjeżdża taki Niemiaszek do sklepu swoim mercedesem, otwiera bagażnik, wyciąga puste skrz... rozwiń
Avatar
karolina / 18 grudnia 2012 r. o 18:12
[size=5]O Boshe! Na Węgrzech w każdym większym markecie są automaty przyjmujące butelki. U nas normalnie jakieś odkrycie. Co za kraj.[/size]
Avatar
mn / 18 grudnia 2012 r. o 17:17
(...)
Avatar
podejrzliwy / 18 grudnia 2012 r. o 14:52
To jest spisek magistratu! Ludzie będą oddawać butelki i puszki do automatów, a potem płacić wyższe opłaty za wywóz śmieci! Podobno po wejściu w życie nowej ustawy o wywozie nieczystości, osoby, które zadeklarują oddawanie surowców wtórnych, tzw. "frakcję suchą" będą płacić mniej za wywóz śmieci, a ci, którzy nie będą oddawać takiej frakcji - więcej będą płacić. I jak taki człowiek, który oddał do automatu butelki i puszki, udowodni, że nie wrzuca ich do swoich śmieci? Przecież kwitek z automatu odda w sklepach, żeby móc coś taniej kupić i dostać nagrodę.
To jest spisek magistratu! Ludzie będą oddawać butelki i puszki do automatów, a potem płacić wyższe opłaty za wywóz śmieci! Podobno po wejściu w życie nowej ustawy o wywozie nieczystości, osoby, które zadeklarują oddawanie surowców wtórnych, tzw. "frakcję suchą" będą płacić mniej za wywóz śmieci, a ci, którzy nie będą oddawać takiej frakcji - więcej będą płacić. I jak taki człowiek, który oddał do automatu butelki i puszki, udowodni, że nie wrzuca ich do swoich śmieci? Przecież kwitek z automatu odda w sklepach, żeby móc co... rozwiń
Avatar
ewe / 18 grudnia 2012 r. o 14:40
W Niemczech za każdą butelkę automat nalicza 50 centów, które potem, po okazaniu paragonu przy kasie, są odliczane od rachunku. Super sprawa! Kiedy u nas tak będzie?
Avatar
Antyżuk / 18 grudnia 2012 r. o 14:37
Dokładnie. Pseudo ekologia. Mam nosić paragony to mi dadzą kwitek abym w kasie mógł sobie odliczyć od zakupów... Pseudoekologia leclerca na zana.
Avatar
sda / 18 grudnia 2012 r. o 14:19
A co ze "zwrotnymi" szklanymi butelkami po piwie? Nie można ich oddać bez paragonu a na wymianę jest trochę trudne gdy robi się zakupy "przy okazji" i nie nosi przy sobie ciągle pustych butelek. Tyle mówi się o ekologii a butelki muszę wystawiać dla "zbieraczy" którzy mają swoje sposoby na oddanie ich bez paragonu (i nie na wymianę) albo wyrzucać (czyli de facto wyrzucać te kilkadziesiąt groszy które dopłaciłem za butelkę "zwrotną").
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie. Drogowcy apelują o ostrożność. Cały dzień ma być taka pogoda

Lubelskie. Drogowcy apelują o ostrożność. Cały dzień ma być taka pogoda

Opady deszczu ze śniegiem utrudniają jazdę w regionie. Wszystkie drogi są przejezdne, ale drogowcy apelują o ostrożność.

8-letnia Maja potrzebuje Waszego wsparcia. "Rehabilitacja przynosi efekty, ale jest kosztowna"
wideo
film

8-letnia Maja potrzebuje Waszego wsparcia. "Rehabilitacja przynosi efekty, ale jest kosztowna"

Maja urodziła się z bardzo poważną wadą kręgosłupa i wodogłowiem. Rehabilitacja czyni u dziewczynki cuda, niestety brakuje na nią pieniędzy.

Lublin. W tym miejscu parkomaty rosną znienacka i równie nagle znikają
Po naszym artykule

Lublin. W tym miejscu parkomaty rosną znienacka i równie nagle znikają

Nie ma już parkomatów, które z dnia na dzień ustawiono między blokami i biurami przy ul. Nałęczowskiej 18 w Lublinie. Ale ich usunięcie nie kończy sprawy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7 grudnia 2022 r.

Mundial 2022: Portugalia – Szwajcaria 6:1. Totalna demolka i pewny awans

Mundial 2022: Portugalia – Szwajcaria 6:1. Totalna demolka i pewny awans

Nie było kolejnej sensacji w starciu 1/8 finału katarskich mistrzostw świata. Reprezentacja Portugalii nie dała najmniejszych szans Szwajcarii ogrywają ją 5:1 i pewnie awansując do ćwierćfinału, gdzie jej rywalem dość niespodziewanie będzie Maroko

32. Mikołajki Folkowe czyli muzyczne atrakcje w Chatce Żaka. "Chcemy stworzyć nową, współczesną definicję folku"
8 grudnia 2022, 9:00

32. Mikołajki Folkowe czyli muzyczne atrakcje w Chatce Żaka. "Chcemy stworzyć nową, współczesną definicję folku"

– Nie znam lepszego sposobu na poczucie świątecznego klimatu z początkiem grudnia niż Mikołajki Folkowe w Chatce Żaka – podkreśla dyrektora instytucji, Izabela Pastuszko, i zaprasza na festiwal który wystartuje już 8 grudnia.

W tej gminie powstaną aż trzy fermy drobiu. Wójt zarzuca hejt protestującym mieszkańcom

W tej gminie powstaną aż trzy fermy drobiu. Wójt zarzuca hejt protestującym mieszkańcom

Wielkie kurniki stają się zmorą powiatu bialskiego. W nadbużańskiej gminie Kodeń planowane są aż trzy takie inwestycje, a największa z nich ma pomieścić milion kur. Mieszkańcy obawiają się, że straci na tym turystyka.

Choinka w Pałacu Prezydenckim przystrojona po zamojsku. Zrobili to uczniowie Plastyka

Choinka w Pałacu Prezydenckim przystrojona po zamojsku. Zrobili to uczniowie Plastyka

Przygotowywali się do tego półtora miesiąca, a w ostatni piątek uczniowie Liceum Plastycznego im. Bernardo Morando w Zamościu pojechali do Warszawy i w Pałacu Prezydenckim wspólnie z Pierwszą Damą ubrali choinkę w wykonane przez siebie ozdoby.

Partia Hołowni chwali się nowymi władzami w regionie

Partia Hołowni chwali się nowymi władzami w regionie

Senator Jacek Bury został przewodniczącym lokalnych struktur Polski 2050. Wiceprzewodniczącymi będą radna wojewódzka Ewa Jaszczuk i posłanka Joanna Mucha. Ta ostatnia funkcję w zarządzie regionu łączy z zasiadaniem w krajowych władzach ugrupowania, co nie jest zgodne z partyjnym statutem.

Parafianka po rekolekcjach odebrała dziwny telefon. Na szczęście wszystko słyszał ksiądz

Parafianka po rekolekcjach odebrała dziwny telefon. Na szczęście wszystko słyszał ksiądz

Podają się za policjantów, pracowników banków, szwagrów. Mówią, żeby z nikim na ten temat nie rozmawiać i jak najszybciej przekazać pieniądze. Ofiarą oszustów padają już nie tylko seniorzy.

Lublin. W wyrzuconych śmieciach była faktura na jego nazwisko

Lublin. W wyrzuconych śmieciach była faktura na jego nazwisko

500 zł mandatu zapłacił mężczyzna, który wyrzucił swoje domowe śmieci na ulicę. Miał pecha, bo wśród odpadów strażnicy miejscy znaleźli jego dane.

Lublin już wystrojony na święta
Zdjęcia
galeria

Lublin już wystrojony na święta

Do 2 lutego w centrum Lublina ma działać świąteczna iluminacja, którą w całości włączono dzisiaj po godzinie 16 podczas spotkania przed Ratuszem.

Lodowisko w Puławach otwarte w deszczu. Są nowe ceny

Lodowisko w Puławach otwarte w deszczu. Są nowe ceny