Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2012 r.
12:54
Edytuj ten wpis

Automaty przyjmą butelki i puszki. Będą nagrody za recykling

Autor: Zdjęcie autora (DRS)
0 8 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Dwa automaty do recyklingu plastikowych butelek po napojach i aluminiowych puszek uruchomił magistrat obok kompleksu handlowego Olimp i Leclerca przy Zana.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Automaty będą wydawać paragony potwierdzające zwrot takich surowców, a oba centra handlowe mają premiować zwracających butelki i puszki, przy czym każde według własnych zasad określanych regulaminem.

W przypadku Olimpu konieczne będą odpowiedzi na pytania konkursowe, a nagroda uzależniona będzie od liczby oddanych opakowań, z kolei Leclerc ma dawać upominek za każde pięć butelek lub puszek.

Ratusz zastrzega, że automat nie przyjmie opakowań po chemikaliach lub kosmetykach, a próba oszukania urządzenia uruchomi alarm.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
POLAK / 26 lutego 2018 r. o 22:07
0
ZA  100  LAT  !!!!!!!
Avatar
one_way / 31 grudnia 2012 r. o 09:16
0
Co do Niemiec to rzeczywiście widziałem w osoedlowym sklepiku taki automat. Nie tylko przyjmuje pojedyńcze butelki, ale można wstawić całą skrzynkę (nawet nie do końca pełną) i automat to skanuje i wydaje paragon, który przy kasie jest traktowany jako nasza gotówka - odlicza się tę sumę z rachunku. Nie wiem kiedy coś takiego zawita do nas. Czy to jest takie trudne?? Może byłoby za łatwo. Akurat wróciłem z Niemiec i jestem pod wrażeniem tych rozwiązań. Przyjeżdża taki Niemiaszek do sklepu swoim mercedesem, otwiera bagażnik, wyciąga puste skrzynki - po wodzie i piwie - i wymienia na pełne. Ciekawe też dlaczego nie ma w naszym kraju wody mineralnej w szklanych dużych butelkach zwrotnych, żeby można było kupować na cały tydzień dajmy na to jedną skrzynkę...
Co do Niemiec to rzeczywiście widziałem w osoedlowym sklepiku taki automat. Nie tylko przyjmuje pojedyńcze butelki, ale można wstawić całą skrzynkę (nawet nie do końca pełną) i automat to skanuje i wydaje paragon, który przy kasie jest traktowany jako nasza gotówka - odlicza się tę sumę z rachunku. Nie wiem kiedy coś takiego zawita do nas. Czy to jest takie trudne?? Może byłoby za łatwo. Akurat wróciłem z Niemiec i jestem pod wrażeniem tych rozwiązań. Przyjeżdża taki Niemiaszek do sklepu swoim mercedesem, otwiera bagażnik, wyciąga puste skrz... rozwiń
Avatar
karolina / 18 grudnia 2012 r. o 18:12
0
[size=5]O Boshe! Na Węgrzech w każdym większym markecie są automaty przyjmujące butelki. U nas normalnie jakieś odkrycie. Co za kraj.[/size]
Avatar
mn / 18 grudnia 2012 r. o 17:17
0
(...)
Avatar
podejrzliwy / 18 grudnia 2012 r. o 14:52
0
To jest spisek magistratu! Ludzie będą oddawać butelki i puszki do automatów, a potem płacić wyższe opłaty za wywóz śmieci! Podobno po wejściu w życie nowej ustawy o wywozie nieczystości, osoby, które zadeklarują oddawanie surowców wtórnych, tzw. "frakcję suchą" będą płacić mniej za wywóz śmieci, a ci, którzy nie będą oddawać takiej frakcji - więcej będą płacić. I jak taki człowiek, który oddał do automatu butelki i puszki, udowodni, że nie wrzuca ich do swoich śmieci? Przecież kwitek z automatu odda w sklepach, żeby móc coś taniej kupić i dostać nagrodę.
To jest spisek magistratu! Ludzie będą oddawać butelki i puszki do automatów, a potem płacić wyższe opłaty za wywóz śmieci! Podobno po wejściu w życie nowej ustawy o wywozie nieczystości, osoby, które zadeklarują oddawanie surowców wtórnych, tzw. "frakcję suchą" będą płacić mniej za wywóz śmieci, a ci, którzy nie będą oddawać takiej frakcji - więcej będą płacić. I jak taki człowiek, który oddał do automatu butelki i puszki, udowodni, że nie wrzuca ich do swoich śmieci? Przecież kwitek z automatu odda w sklepach, żeby móc co... rozwiń
Avatar
ewe / 18 grudnia 2012 r. o 14:40
0
W Niemczech za każdą butelkę automat nalicza 50 centów, które potem, po okazaniu paragonu przy kasie, są odliczane od rachunku. Super sprawa! Kiedy u nas tak będzie?
Avatar
Antyżuk / 18 grudnia 2012 r. o 14:37
0
Dokładnie. Pseudo ekologia. Mam nosić paragony to mi dadzą kwitek abym w kasie mógł sobie odliczyć od zakupów... Pseudoekologia leclerca na zana.
Avatar
sda / 18 grudnia 2012 r. o 14:19
0
A co ze "zwrotnymi" szklanymi butelkami po piwie? Nie można ich oddać bez paragonu a na wymianę jest trochę trudne gdy robi się zakupy "przy okazji" i nie nosi przy sobie ciągle pustych butelek. Tyle mówi się o ekologii a butelki muszę wystawiać dla "zbieraczy" którzy mają swoje sposoby na oddanie ich bez paragonu (i nie na wymianę) albo wyrzucać (czyli de facto wyrzucać te kilkadziesiąt groszy które dopłaciłem za butelkę "zwrotną").
Avatar
POLAK / 26 lutego 2018 r. o 22:07
0
ZA  100  LAT  !!!!!!!
Avatar
one_way / 31 grudnia 2012 r. o 09:16
0
Co do Niemiec to rzeczywiście widziałem w osoedlowym sklepiku taki automat. Nie tylko przyjmuje pojedyńcze butelki, ale można wstawić całą skrzynkę (nawet nie do końca pełną) i automat to skanuje i wydaje paragon, który przy kasie jest traktowany jako nasza gotówka - odlicza się tę sumę z rachunku. Nie wiem kiedy coś takiego zawita do nas. Czy to jest takie trudne?? Może byłoby za łatwo. Akurat wróciłem z Niemiec i jestem pod wrażeniem tych rozwiązań. Przyjeżdża taki Niemiaszek do sklepu swoim mercedesem, otwiera bagażnik, wyciąga puste skrzynki - po wodzie i piwie - i wymienia na pełne. Ciekawe też dlaczego nie ma w naszym kraju wody mineralnej w szklanych dużych butelkach zwrotnych, żeby można było kupować na cały tydzień dajmy na to jedną skrzynkę...
Co do Niemiec to rzeczywiście widziałem w osoedlowym sklepiku taki automat. Nie tylko przyjmuje pojedyńcze butelki, ale można wstawić całą skrzynkę (nawet nie do końca pełną) i automat to skanuje i wydaje paragon, który przy kasie jest traktowany jako nasza gotówka - odlicza się tę sumę z rachunku. Nie wiem kiedy coś takiego zawita do nas. Czy to jest takie trudne?? Może byłoby za łatwo. Akurat wróciłem z Niemiec i jestem pod wrażeniem tych rozwiązań. Przyjeżdża taki Niemiaszek do sklepu swoim mercedesem, otwiera bagażnik, wyciąga puste skrz... rozwiń
Avatar
karolina / 18 grudnia 2012 r. o 18:12
0
[size=5]O Boshe! Na Węgrzech w każdym większym markecie są automaty przyjmujące butelki. U nas normalnie jakieś odkrycie. Co za kraj.[/size]
Avatar
mn / 18 grudnia 2012 r. o 17:17
0
(...)
Avatar
podejrzliwy / 18 grudnia 2012 r. o 14:52
0
To jest spisek magistratu! Ludzie będą oddawać butelki i puszki do automatów, a potem płacić wyższe opłaty za wywóz śmieci! Podobno po wejściu w życie nowej ustawy o wywozie nieczystości, osoby, które zadeklarują oddawanie surowców wtórnych, tzw. "frakcję suchą" będą płacić mniej za wywóz śmieci, a ci, którzy nie będą oddawać takiej frakcji - więcej będą płacić. I jak taki człowiek, który oddał do automatu butelki i puszki, udowodni, że nie wrzuca ich do swoich śmieci? Przecież kwitek z automatu odda w sklepach, żeby móc coś taniej kupić i dostać nagrodę.
To jest spisek magistratu! Ludzie będą oddawać butelki i puszki do automatów, a potem płacić wyższe opłaty za wywóz śmieci! Podobno po wejściu w życie nowej ustawy o wywozie nieczystości, osoby, które zadeklarują oddawanie surowców wtórnych, tzw. "frakcję suchą" będą płacić mniej za wywóz śmieci, a ci, którzy nie będą oddawać takiej frakcji - więcej będą płacić. I jak taki człowiek, który oddał do automatu butelki i puszki, udowodni, że nie wrzuca ich do swoich śmieci? Przecież kwitek z automatu odda w sklepach, żeby móc co... rozwiń
Avatar
ewe / 18 grudnia 2012 r. o 14:40
0
W Niemczech za każdą butelkę automat nalicza 50 centów, które potem, po okazaniu paragonu przy kasie, są odliczane od rachunku. Super sprawa! Kiedy u nas tak będzie?
Avatar
Antyżuk / 18 grudnia 2012 r. o 14:37
0
Dokładnie. Pseudo ekologia. Mam nosić paragony to mi dadzą kwitek abym w kasie mógł sobie odliczyć od zakupów... Pseudoekologia leclerca na zana.
Avatar
sda / 18 grudnia 2012 r. o 14:19
0
A co ze "zwrotnymi" szklanymi butelkami po piwie? Nie można ich oddać bez paragonu a na wymianę jest trochę trudne gdy robi się zakupy "przy okazji" i nie nosi przy sobie ciągle pustych butelek. Tyle mówi się o ekologii a butelki muszę wystawiać dla "zbieraczy" którzy mają swoje sposoby na oddanie ich bez paragonu (i nie na wymianę) albo wyrzucać (czyli de facto wyrzucać te kilkadziesiąt groszy które dopłaciłem za butelkę "zwrotną").
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jaka glebogryzarka będzie najlepsza dla małego i średniego ogrodu?

Jaka glebogryzarka będzie najlepsza dla małego i średniego ogrodu?

Czy warto kupować glebogryzarkę do swojego przydomowego ogrodu? Jak najbardziej! Może ona znacząco poprawić jakość gleby, a co za tym idzie ułatwić Ci uprawę warzyw, a także polepszyć warunki dla kwiatów czy trawnika. Sprawdź jakiego rodzaju urządzenie będzie najlepsze dla małych i średnich powierzchni.

Kolejny dzień i ponad 500 ofiar śmiertelnych. Koronawirus w Polsce, 2 grudnia

Kolejny dzień i ponad 500 ofiar śmiertelnych. Koronawirus w Polsce, 2 grudnia

W całej Polsce jest 27 356 przypadków zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia w raporcie z 2 grudnia 2021 r. Zmarły 502 osoby zakażone koronawirusem.

200. urodziny Teatru Starego w Lublinie. Najciekawsze wydarzenia

200. urodziny Teatru Starego w Lublinie. Najciekawsze wydarzenia

200. urodziny będzie świętować w przyszłym roku Teatr Stary, chociaż działa zaledwie 10 lat. Dziś zaczyna się sprzedaż biletów na wydarzenia ujęte w repertuarze na pierwsze jubileuszowe półrocze.

Myśliwi chcą rekompensat za stan wyjątkowy

Myśliwi chcą rekompensat za stan wyjątkowy

Straty ponoszą koła łowieckie i rolnicy. Na obszarze objętym stanem wyjątkowym obowiązuje zakaz polowań. Starosta bialski, Mariusz Filipiuk (PSL) apeluje do rządu o zmianę przepisów, choćby w zakresie rekompensat.

Osłabiona Pszczółka Polski Cukier jedzie na Białoruś po awans do play-off EuroCup

Osłabiona Pszczółka Polski Cukier jedzie na Białoruś po awans do play-off EuroCup

Albo koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin będą kowalami swojego losu, albo będą musiały liczyć na łut szczęścia. W czwartek podopieczne Krzysztofa Szewczyka zmierzą się w ostatnim grupowym spotkaniu z BC Horizont Mińsk. Stawka tego starcia jest bardzo duża, a zespół z Lublina osłabiony

Kolejne miasto w regionie ze strefą płatnego parkowania

Kolejne miasto w regionie ze strefą płatnego parkowania

Bez dyskusji przyjęli radni pomysł by miasto brało pieniądze za zostawienie auta na niektórych ulicach. To pierwsza strefa parkowania w historii Biłgoraja, który bardzo narzeka na brak miejsc w centrum.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin zagra dzisiaj z Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin zagra dzisiaj z Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski

Ten mecz będzie debiutem w „czerwono-czarnych” Elijaha Wilsona

Pomaganie to nie polityka. LAS Christmas, czyli kiermasz, warsztaty i spotkania

Pomaganie to nie polityka. LAS Christmas, czyli kiermasz, warsztaty i spotkania

Własnoręcznie wykonana lalka może być prezentem pod choinkę. Ale lalka nie wygląda jak zwykła szmacianka, bo ma na sobie koc termiczny. To nawiązanie do sytuacji imigrantów, którzy koczują na granicy polsko-białoruskiej. Tegoroczna akcja przedświąteczna pracowni Sztuczka jest poświęcona właśnie im.

Marek Saganowski (Motor Lublin): Niedosyt po meczu z mistrzem Polski
galeria

Marek Saganowski (Motor Lublin): Niedosyt po meczu z mistrzem Polski

Niemal 15 tysięcy widzów na trybunach, świetna atmosfera i doping od pierwszej do ostatniej minuty. Zabrakło tylko jednego - lepszego wyniku. Chociaż gospodarze i tak pokazali się z bardzo dobrej strony. Motor prowadził z Legią 1:0, ale ostatecznie przegrał 1:2 i to mistrzowie Polski awansowali do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Jak środowe zawody oceniają trenerzy obu ekip?

Książnica Zamojska otwiera nowoczesną filię na osiedlu Karolówka
galeria

Książnica Zamojska otwiera nowoczesną filię na osiedlu Karolówka

W czwartek czytelnicy po raz pierwszy przyjdą do nowej siedziby biblioteki na osiedlu Karolówka. W pomieszczeniach po byłej aptece znajdą nowoczesną placówkę, na jaką czekali od dawna. Koniec z chodzeniem po niewygodnych schodach!

Właściciele domów chcieli parkować też przy ulicy. Ta decyzja ich nie ucieszy

Właściciele domów chcieli parkować też przy ulicy. Ta decyzja ich nie ucieszy

Mieszkańcy ulicy Sławacińskiej w Białej Podlaskiej skarżyli się, że znaki zakazu zatrzymywania się uprzykrzają im życie. Na nic jednak zdały się ich petycje w sprawie ich demontażu. Urzędnicy, po zasięgnięciu opinii policji, postanowili znaki pozostawić.

Powiatowy Dzień Wolontariatu w Puławach
3 grudnia 2021, 12:00

Powiatowy Dzień Wolontariatu w Puławach

W piątek, 3 grudnia o godz. 12 w Hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Puławach (ul. Wojska Polskiego 7) zostanie zorganizowany III Powiatowy Dzień Wolontariatu.

Lubelskie. Mały Mikołaj ma poparzoną twarz, a chciał tylko zdezynfekować ręce w przedszkolu
Pierwsza strona Dziennika

Lubelskie. Mały Mikołaj ma poparzoną twarz, a chciał tylko zdezynfekować ręce w przedszkolu

5-letni Mikołaj wrócił do domu z poparzonym policzkiem. Płyn do dezynfekcji rąk ze szkolnego dystrybutora prysnął mu w twarz. – Nie wiadomo co tam było! – alarmuje mama chłopca. Sprawę wyjaśnia policja i sanepid.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2021 roku

Będą naloty na sklepy i restauracje

Będą naloty na sklepy i restauracje

Od środy wzmożone są kontrole inspekcji sanitarnej w sklepach, hotelach i lokalach gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!