Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 października 2020 r.
21:44

Awantura o lubelskie łóżka od WOŚP. "Nie powinniśmy zastępować państwa"

322 38 A A
Jurek Owsiak
Jurek Owsiak (fot. Jacek Szydłowski (archiwum))

Brońcie naszych łóżek! – zaapelował Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poszło o przekazywanie na walkę z Covid-19 łóżek, które fundacja kupiła dla zupełnie innych pacjentów. Sprawa dotyczy m.in. jednego z lubelskich szpitali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Kiedy wojewoda mazowiecki przekształcił 34 geriatryczne łóżka Szpitala Wolskiego w Warszawie na walkę z Covid-19, to z ogromnym żalem, ale staraliśmy się zrozumieć tę wyjątkową decyzję. Myśleliśmy, że to jednorazowe zdarzenie w obliczu rosnących potrzeb walki z pandemią – napisał w poniedziałek Owsiak. Okazało się jednak, że są kolejne. Do fundacji zwrócił się Szpital Neuropsychiatryczny w Lublinie. Chce przeznaczyć łóżka od Orkiestry na potrzeby walki z Covid-19 w innym szpitalu w Lublinie.

– Kategorycznie nie wyrażamy zgody na takie działanie. W totalnej zapaści psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej Fundacja WOŚP zakupiła kilka miesięcy temu 798 łóżek dla 34 oddziałów w Polsce. Uczyniliśmy pierwszy krok, aby tej zapaści spróbować przeciwdziałać – podkreśla Owsiak. Zaznaczył, że ma obawy, że taki łóżka już nie wrócą na swoje miejsce. 

Jeszcze w sprawie sprzętu Orkiestry Dziękujemy za ogromne wsparcie naszej decyzji dotyczącej niewyrażenia zgody na...

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Wtorek, 20 października 2020

– Chodziło o przekazanie dwóch z 34 łóżek, które otrzymaliśmy od Fundacji WOŚP. To dwa stanowiska do mechanicznej wentylacji pacjentów, ale nie z oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży tylko Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Somatycznego – wyjaśnia Piotr Dreher, dyrektor Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie. – Chcieliśmy je przekazać do szpitala Jana Bożego, który ma zapotrzebowanie na takie miejsca.

Jak informuje rzeczniczka Fundacji WOŚP, nie ma jeszcze pisemnej decyzji zarządu fundacji w sprawie Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie. – Bez naszej zgody szpital nie może wykorzystywać łóżek i sprzętu, które zostały przekazane przez Fundację do innych celów. Jednak każda taka prośba jest rozpatrywana indywidualnie – tłumaczy Anna Orzech. – Wiemy już, że faktycznie w przypadku Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie nie chodziło o łóżka z oddziałów psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży, ale o geriatryczne. W piśmie, które dostaliśmy od szpitala, nie były jednak wyjaśnione wszystkie okoliczności, na które teraz wskazuje dyrekcja.

Rzeczniczka wskazuje na „niepokojącą tendencję”. – Łóżka, które kupiliśmy z myślą o konkretnych oddziałach m.in. geriatrycznych i psychogeriatrycznych, które są w zapaści, mają być wykorzystywane do innych celów. To już trzecia taka prośba od szpitali, która trafiła do nas w ciągu zaledwie tygodnia – zaznacza Orzech. – Rozumiemy, jak ciężka jest walka z Covid-19, sami przekazaliśmy dotychczas na ten cel sprzęt i środki ochronne o wartości blisko 50 mln zł, ale jako fundacja nie powinniśmy zastępować państwa w działaniach w tym zakresie – podkreśla.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 20 października 2020 r. o 21:48
+35
Panie Jurku i tak to robicie od lat. Przecież dla naszej władzy to nie problem bo pieniądze się znajdą, bo wystarczy tylko nie kraść. Tylko co oni zrobili w tej sprawie przez sześć ostatnich miesięcy, Polki i Polacy oczekiwali...
Avatar
ElDupa / 20 października 2020 r. o 22:45
+23
Chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy.  
 Pięknie się nam tu wszystkim przedstawiłeś,  A co do reszty, tak się składa że Owsiak ma rację. Ludzie dają pieniądze na fundację którą narzędzi Owsiak i on nimi dysponuje, dodam tu że cel tych środków jest ściśle określony i skrupulatnie reslizowany, więc nie rozumiem skąd to wasze jęczenie? Zazdrość was zżera?
Avatar
___K___ / 21 października 2020 r. o 08:27
+11
WOŚP przekazał już na cele walki z Covid-19 50 milionów złotych. Ile przekazał Caritas?
Avatar
Palec_jenej_posel / 21 października 2020 r. o 09:35
+8
Ministra kłują w oczy "Dwa specjalistyczne łóżka" ,a czy nie głosował za tym by 2milriardy złotych trafiło na tvp zamiast do służby zdrowia ?
Avatar
___K___ / 21 października 2020 r. o 08:25
+8
KATOLICY wychodząc z kościołow wspierali dzieci stojące na mrozie z puszkami - Pan "róbta co chceta"  nie jest włascicielem tych łożek i niech się zajmie lepiej  Mrówką Całą, Złotym Melonem czy innymi firmami, z których faktur nie chce pokazywać sądom.
Nie katolicy, tylko Polacy, ale i wiele innych nacji - wyznanie darczyńców nie ma tu nic do rzeczy. I nie czepiaj się faktur - lepiej powiedz, gdzie są respiratory zamówione za czasów Szumowskiego, ewentualnie zwrot kasy zapłaconej bezrefleksyjnie przed soatwą czegokolwiek.
Avatar
___K___ / 21 października 2020 r. o 08:22
+7
Owsiak powinien zrozumieć ,ze dysponuje pieniędzmi ,że zbiórek publicznych więc nie do końca może o nich decydować Bo to nie jego pieniądze w małej części  moje
Ile dałeś - podaj numer konta, a ci oddam. Po drugie - nie masz racji. Po to jest zarząd w każdej fundacji, by podejmoiwał decyzje o tym, na co idzie kasa ze zbiórki. Darczyńcy nie mają nic do gadania. Doucz się, zanim zaczniesz się wypowiadać.
Avatar
___K___ / 21 października 2020 r. o 08:21
+7
Chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy.  I ma racje , bo te łóżka mają być przeznaczone dla kolejnych symulantów powiązanych z PO i aresztowanych przez CBA.  A to może być kolejna epidemia.
Większej głupoty, to nawet na Nowogrodzkiej wymyślić nie mogli.
Avatar
Adam_z_Lublina / 21 października 2020 r. o 07:15
+7
Ludzie składali się na te łóżka dla konkretnej grupy pacjentów, czy to dzieci czy staruszków, a nie po to żeby łatać dziury w systemie. A Czarnek przypomniał sobie o pandemii jak trzeba komuś dowalić, a sam gdy w Polsce było kilka tyśiecy zakażeń, ministrowanie zaczął od zapowiedzi budowy pomnika dla Lecha, złamaniem zskazu odwiedzin w szpitalach i czystek w ministersteie. Obłudnik jeden !
Avatar
___K___ / 21 października 2020 r. o 08:29
+6
Owsiak ,wara od zbiorek pod kosciolami
Wolontariusze zbierali w okolicach kościołów, bo wasi deklarujący miłosierdzie ksiundze nierzadko wypędzali kwestujące dzieci poza mury kościelne. Prawdziwa miłość bliźniego, psia ich mać!
Avatar
___K___ / 21 października 2020 r. o 08:17
+6
Chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy.  
Pięknie się nam tu wszystkim przedstawiłeś, A co do reszty, tak się składa że Owsiak ma rację. Ludzie dają pieniądze na fundację którą narzędzi Owsiak i on nimi dysponuje, dodam tu że cel tych środków jest ściśle określony i skrupulatnie reslizowany, więc nie rozumiem skąd to wasze jęczenie? Zazdrość was zżera?
Nie to na pewno chęć dokopania WOŚP przy jakiejkolwiek okazji. Jak zwykle - wyssanej z brudnego palucha.
Avatar
___K___ / 23 października 2020 r. o 19:14
0
Owsiak powinien zrozumieć ,ze dysponuje pieniędzmi ,że zbiórek publicznych więc nie do końca może o nich decydować Bo to nie jego pieniądze w małej części  moje
I jeszcze jedna kwestia - czy tak samo mówisz rządowi na temat pieniędzy z podatków, które płacisz?
Avatar
___K___ / 22 października 2020 r. o 11:41
+1
Zaczynasz być mistrzem w: załganiu, manipuacji, kłamstwie i obłudzie. Lekarzy za granicę wysyłał nie PiS, a Tusk z Kopaczową przy wtórze PSL. PiS widząc braki kadrowe, jakie zastał i jakie nadal są, zwiększył ilość studentów na uczelniach medycznych. To jest fakt! Kolejki do zabiegów i specjalistów znacznie się skróciły i były o wiele krótsze do czasu wybuchu epidemii. Ale twój kurzy móżdżek pewnie nie ogarnia takiej odległości? No, cóż? Komunistom już dziękujemy!
Któż to wysyłał lekarzy za granicę? Sprawdzam: ""Niech jadą" - krzyknęła z ław sejmowych Józefa Hrynkiewicz z PiS ... " - październik 2017 ..... Ile i w jakim okresie zwiększył się czas oczekiwania na specjalistów? Znowu sprawdzam: "Aby uzyskać poradę, trzeba czekać średnio blisko 4 miesiące – czytamy w  raporcie Fundacji Watch Health Care im. Prof. Jacka Ruszkowskiego . Barometr WHC wskazuje, że od końca 2016 roku przeciętny czas oczekiwania na wizytę do rośnie nieprzerwanie." I dalej: "Mało tego jeśli porównać sytuację między czerwcem 2012 roku, kiedy w kolejce czekało się średnio 2,2 miesiąca, a styczniem 2019 roku, kiedy cześć trzeba było 3,8 miesiąca, okaże się, że czas oczekiwania niemal się podwoił". ... Cóż można jeszcze dodać? Może kilka suchych faktów: średni czas oczekiwania na wizytę u specjalisty w II/III 2012 roku - 2,4 miesiąca, w II/III 2013 roku - 2,5 miesiąca, II/III 2014 roku - 2,5 miesiąca, II/III 2015 roku - 2,9 miesiąca, II/III 2016 roku - 3 miesiące, II/III 2017 roku - 3 miesiące, IV/V 2018 roku - 3,7 miesiąca, I 2019 roku - 3,8 miesiąca...
Widzisz, poker, i to są fakty! Za PO się wydłużało, ale za PiSu wydłużylo się w dużo większym stopniu. PiS jak zwykle nie zrobił nic, a wręcz pogorszył sytuację w dramatycznym stopniu. Tylko w TVPiS ci tego nie powiedzą. A teraz zapaść będzie jeszcze większa. Gdyby PiSowski (nie)rząd przygotował kraj na jesienną falę, to udałoby się uniknć wielu dramatów. A Morawiecki maszty z flagami obiecuje. Idźcie wy w cholerę ze swoimi megalomańskimi pomysłami, skoro nie radzicie sobie nawet z podstawowymi kwestiami.
Widzisz, poker, i to są fakty! Za PO się wydłużało, ale za PiSu wydłużylo się w dużo większym stopniu. PiS jak zwykle nie zrobił nic, a wręcz pogorszył sytuację w dramatycznym stopniu. Tylko w TVPiS ci tego nie powiedzą. A teraz zapaść będzie jeszcze większa. Gdyby PiSowski (nie)rząd przygotował kraj na jesienną falę, to udałoby się uniknć wielu dramatów. A Morawiecki maszty z flagami obiecuje. Idźcie wy w cholerę ze swoimi megalomańskimi pomysłami, skoro nie radzicie sobie nawet z podstawowymi kwestiami. rozwiń
Avatar
Komentator / 22 października 2020 r. o 07:48
+3
WOŚP powstała by wyręczyć nieudolne państwo kierowane przez SLD i PSL. Chodziło o to, by wydrenować kieszenie obywateli, którzy nie dość, że płacili na służbę zdrowia, to jeszcze mieli dokupić sprzęt, którego nie zakupiło państwo. Cel szczytny. Czyli: WOŚP powstała po to, by wyręczyć państwo. Ale to było "właściwe" dla Owsiaka państwo. Teraz państwo jest "niewłaściwe" i trzeba to wszystkim dobitnie pokazać. Najlepiej jest promować się na ogólnoświatowej tragedii. Bo donosy do Unii to za mało. Trzeba jeszcze podzielić ludzi na tych co mogą i nie mogą leżeć.
No popatrz. A dziś, choć płacimy składki, to i tak wydłużyły się w stosunku do czasów rządów PO/PSL kolejki do wielu specjalistów i na wiele zabiegów, chyba, że prywatnie się pójdzie, ale nie każdego stać. A PiS miał to naprawić - skrócić czas oczekiwania na wszystko. Tak więc dalej płacimy za to, co nam się już należy. To za PiSu służba zdrowia jest w kolosalnej zapaści, bo politycy tego ugrupowania mwili lekarzom "Niech jadą", a i teraz pieprzą o braku zaangażowania. A gdzie władze, które powinny się były już wiosną, góra wczesnym latem zaangażować, by nas przygotować na jesienną falę? Zaangażowały się - w zwycięstwo wyborcze pana Dudy i w wojenki z koalicjantami. Piszesz o nieudolności państwa rządzonego przez SLD/PSL. Prawdziwi nieudacznicy doszli do władzy w 2015 roku i do dziś pokazują, że kompletnie im brakuje kompetencji do rządzenia czymkolwiek, kioskiem z gazetami, a co dopiero mówić o państwie!!! Skoro więc jest tak świetnie, to czemu ty i tobie podobni oczekujecie od WOŚPu tych kilku, kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu łóżek???
Zaczynasz być mistrzem w: załganiu, manipuacji, kłamstwie i obłudzie. Lekarzy za granicę wysyłał nie PiS, a Tusk z Kopaczową przy wtórze PSL. PiS widząc braki kadrowe, jakie zastał i jakie nadal są, zwiększył ilość studentów na uczelniach medycznych. To jest fakt! Kolejki do zabiegów i specjalistów znacznie się skróciły i były o wiele krótsze do czasu wybuchu epidemii. Ale twój kurzy móżdżek pewnie nie ogarnia takiej odległości? No, cóż? Komunistom już dziękujemy!
Któż to wysyłał lekarzy za granicę? Sprawdzam: ""Niech jadą" - krzyknęła z ław sejmowych Józefa Hrynkiewicz z PiS ... " - październik 2017 ..... Ile i w jakim okresie zwiększył się czas oczekiwania na specjalistów? Znowu sprawdzam: "Aby uzyskać poradę, trzeba czekać średnio blisko 4 miesiące – czytamy w raporcie Fundacji Watch Health Care im. Prof. Jacka Ruszkowskiego . Barometr WHC wskazuje, że od końca 2016 roku przeciętny czas oczekiwania na wizytę do rośnie nieprzerwanie." I dalej: "Mało tego jeśli porównać sytuację między czerwcem 2012 roku, kiedy w kolejce czekało się średnio 2,2 miesiąca, a styczniem 2019 roku, kiedy cześć trzeba było 3,8 miesiąca, okaże się, że czas oczekiwania niemal się podwoił". ... Cóż można jeszcze dodać? Może kilka suchych faktów: średni czas oczekiwania na wizytę u specjalisty w II/III 2012 roku - 2,4 miesiąca, w II/III 2013 roku - 2,5 miesiąca, II/III 2014 roku - 2,5 miesiąca, II/III 2015 roku - 2,9 miesiąca, II/III 2016 roku - 3 miesiące, II/III 2017 roku - 3 miesiące, IV/V 2018 roku - 3,7 miesiąca, I 2019 roku - 3,8 miesiąca...
Któż to wysyłał lekarzy za granicę? Sprawdzam: ""Niech jadą" - krzyknęła z ław sejmowych Józefa Hrynkiewicz z PiS ... " - październik 2017 ..... Ile i w jakim okresie zwiększył się czas oczekiwania na specjalistów? Znowu sprawdzam: "Aby uzyskać poradę, trzeba czekać średnio blisko 4 miesiące – czytamy w raporcie Fundacji Watch Health Care im. Prof. Jacka Ruszkowskiego . Barometr WHC wskazuje, że od końca 2016 roku przeciętny czas oczekiwania na wizytę do rośnie nieprzerwanie." I dalej: "Ma... rozwiń
Avatar
___K___ / 21 października 2020 r. o 21:35
-2
WOŚP powstała by wyręczyć nieudolne państwo kierowane przez SLD i PSL. Chodziło o to, by wydrenować kieszenie obywateli, którzy nie dość, że płacili na służbę zdrowia, to jeszcze mieli dokupić sprzęt, którego nie zakupiło państwo. Cel szczytny. Czyli: WOŚP powstała po to, by wyręczyć państwo. Ale to było "właściwe" dla Owsiaka państwo. Teraz państwo jest "niewłaściwe" i trzeba to wszystkim dobitnie pokazać. Najlepiej jest promować się na ogólnoświatowej tragedii. Bo donosy do Unii to za mało. Trzeba jeszcze podzielić ludzi na tych co mogą i nie mogą leżeć.
No popatrz. A dziś, choć płacimy składki, to i tak wydłużyły się w stosunku do czasów rządów PO/PSL kolejki do wielu specjalistów i na wiele zabiegów, chyba, że prywatnie się pójdzie, ale nie każdego stać. A PiS miał to naprawić - skrócić czas oczekiwania na wszystko. Tak więc dalej płacimy za to, co nam się już należy. To za PiSu służba zdrowia jest w kolosalnej zapaści, bo politycy tego ugrupowania mwili lekarzom "Niech jadą", a i teraz pieprzą o braku zaangażowania. A gdzie władze, które powinny się były już wiosną, góra wczesnym latem zaangażować, by nas przygotować na jesienną falę? Zaangażowały się - w zwycięstwo wyborcze pana Dudy i w wojenki z koalicjantami. Piszesz o nieudolności państwa rządzonego przez SLD/PSL. Prawdziwi nieudacznicy doszli do władzy w 2015 roku i do dziś pokazują, że kompletnie im brakuje kompetencji do rządzenia czymkolwiek, kioskiem z gazetami, a co dopiero mówić o państwie!!! Skoro więc jest tak świetnie, to czemu ty i tobie podobni oczekujecie od WOŚPu tych kilku, kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu łóżek???
Zaczynasz być mistrzem w: załganiu, manipuacji, kłamstwie i obłudzie. Lekarzy za granicę wysyłał nie PiS, a Tusk z Kopaczową przy wtórze PSL. PiS widząc braki kadrowe, jakie zastał i jakie nadal są, zwiększył ilość studentów na uczelniach medycznych. To jest fakt! Kolejki do zabiegów i specjalistów znacznie się skróciły i były o wiele krótsze do czasu wybuchu epidemii. Ale twój kurzy móżdżek pewnie nie ogarnia takiej odległości? No, cóż? Komunistom już dziękujemy!
I dlaczego klamiesz? Fakty są zupełnie inne. Skróciły się tylko nieliczne kolejki, wiele inny się wydłużyło, więc nie pieprz mi tu o kurzym móżdżku, bo lepszy kurzy, niż żaden, jak w twoim przypadku. Ilość studentów na uczelniach medycznych niewiele nam, póki co daje, więc nie ma się jeszcze z czego cieszyć. Generalnie jesteś kłamcą i PiSowskim propagandzistą.
Łżesz! Fakty są takie, że kolejki do specjalistów, na tomografię i rezonans się skróciły. Trzeba było tylko ruszyć tyłek i rozglądnąć się, gdzie specjaliści przyjmują. Lekarzem nie staje się po 2 latach licencjatu, trwa to trochę dłużej. Tak, jak pisałem: jesteś zakłamanym, prymitywnym jełopem, bez zdolności obiektywnego postrzegania rzeczywistości.
A sprawdź jeszcze przy okazji, jak już będziesz szukał danych na temat skróconych kolejek, o ile za czasu PiSowskich rządów zmniejszyła się liczba miejsc w polskich szpitalach. Podpowiem ci - o 20.000!!! To dane od XII.2016 do III.2020, więc Tuska tym nie obarczysz...
A sprawdź jeszcze przy okazji, jak już będziesz szukał danych na temat skróconych kolejek, o ile za czasu PiSowskich rządów zmniejszyła się liczba miejsc w polskich szpitalach. Podpowiem ci - o 20.000!!! To dane od XII.2016 do III.2020, więc Tuska tym nie obarczysz... rozwiń
Avatar
___K___ / 21 października 2020 r. o 21:18
-3
Niech zabiera te łóżka sobie i tyle - to co robi blokując łóżka to nikczemność i wyrachowanie Jurasa to zły człowiek jak tak postępuje. Jurek zakażony koronawirusem - oj jak przykro, zapalą światełko do nieba?
  No i sobie zabrał. Zrobił. jak chciałeś, więc podziękuj mu, że cię posłuchał, proPiSowski matole.
Avatar
___K___ / 21 października 2020 r. o 20:56
-2
Tak, jak pisałem: jesteś zakłamanym, prymitywnym jełopem, bez zdolności obiektywnego postrzegania rzeczywistości.
Ja też ci pisałem: nie pisz do mnie per "jełopie", jełopie. Nie zawsze powinno się mierzyć innych własną miarą. No chyba, że bardzo chcesz, to z niemałym trudem zniżę się po raz drugi do twojego poziomu i napiszę ci, co o tobie myślę.
Avatar
___K___ / 21 października 2020 r. o 20:53
-1
WOŚP powstała by wyręczyć nieudolne państwo kierowane przez SLD i PSL. Chodziło o to, by wydrenować kieszenie obywateli, którzy nie dość, że płacili na służbę zdrowia, to jeszcze mieli dokupić sprzęt, którego nie zakupiło państwo. Cel szczytny. Czyli: WOŚP powstała po to, by wyręczyć państwo. Ale to było "właściwe" dla Owsiaka państwo. Teraz państwo jest "niewłaściwe" i trzeba to wszystkim dobitnie pokazać. Najlepiej jest promować się na ogólnoświatowej tragedii. Bo donosy do Unii to za mało. Trzeba jeszcze podzielić ludzi na tych co mogą i nie mogą leżeć.
No popatrz. A dziś, choć płacimy składki, to i tak wydłużyły się w stosunku do czasów rządów PO/PSL kolejki do wielu specjalistów i na wiele zabiegów, chyba, że prywatnie się pójdzie, ale nie każdego stać. A PiS miał to naprawić - skrócić czas oczekiwania na wszystko. Tak więc dalej płacimy za to, co nam się już należy. To za PiSu służba zdrowia jest w kolosalnej zapaści, bo politycy tego ugrupowania mwili lekarzom "Niech jadą", a i teraz pieprzą o braku zaangażowania. A gdzie władze, które powinny się były już wiosną, góra wczesnym latem zaangażować, by nas przygotować na jesienną falę? Zaangażowały się - w zwycięstwo wyborcze pana Dudy i w wojenki z koalicjantami. Piszesz o nieudolności państwa rządzonego przez SLD/PSL. Prawdziwi nieudacznicy doszli do władzy w 2015 roku i do dziś pokazują, że kompletnie im brakuje kompetencji do rządzenia czymkolwiek, kioskiem z gazetami, a co dopiero mówić o państwie!!! Skoro więc jest tak świetnie, to czemu ty i tobie podobni oczekujecie od WOŚPu tych kilku, kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu łóżek???
Zaczynasz być mistrzem w: załganiu, manipuacji, kłamstwie i obłudzie. Lekarzy za granicę wysyłał nie PiS, a Tusk z Kopaczową przy wtórze PSL. PiS widząc braki kadrowe, jakie zastał i jakie nadal są, zwiększył ilość studentów na uczelniach medycznych. To jest fakt! Kolejki do zabiegów i specjalistów znacznie się skróciły i były o wiele krótsze do czasu wybuchu epidemii. Ale twój kurzy móżdżek pewnie nie ogarnia takiej odległości? No, cóż? Komunistom już dziękujemy!
I dlaczego klamiesz? Fakty są zupełnie inne. Skróciły się tylko nieliczne kolejki, wiele inny się wydłużyło, więc nie pieprz mi tu o kurzym móżdżku, bo lepszy kurzy, niż żaden, jak w twoim przypadku. Ilość studentów na uczelniach medycznych niewiele nam, póki co daje, więc nie ma się jeszcze z czego cieszyć. Generalnie jesteś kłamcą i PiSowskim propagandzistą.
Łżesz! Fakty są takie, że kolejki do specjalistów, na tomografię i rezonans się skróciły. Trzeba było tylko ruszyć tyłek i rozglądnąć się, gdzie specjaliści przyjmują. Lekarzem nie staje się po 2 latach licencjatu, trwa to trochę dłużej. Tak, jak pisałem: jesteś zakłamanym, prymitywnym jełopem, bez zdolności obiektywnego postrzegania rzeczywistości.
Jeśli już, to "rozejrzeć się" - tak jest po polsku. Podaj więc, jakie kolejki się skróciły, ale podeprzyj to wiarygodnymi źródłami.
Jeśli już, to "rozejrzeć się" - tak jest po polsku. Podaj więc, jakie kolejki się skróciły, ale podeprzyj to wiarygodnymi źródłami. rozwiń
Avatar
___K___ / 21 października 2020 r. o 20:52
-3
Niech zabiera te łóżka sobie i tyle - to co robi blokując łóżka to nikczemność i wyrachowanie Jurasa to zły człowiek jak tak postępuje. Jurek zakażony koronawirusem oj jak przykro, zapalą światełko do nieba?
No i sobie zabrał. Zrobił. jak chciałeś, więc podziękuj mu, że cię posłuchał, proPiSowski matole.
Avatar
poker / 21 października 2020 r. o 20:43
+4
WOŚP powstała by wyręczyć nieudolne państwo kierowane przez SLD i PSL. Chodziło o to, by wydrenować kieszenie obywateli, którzy nie dość, że płacili na służbę zdrowia, to jeszcze mieli dokupić sprzęt, którego nie zakupiło państwo. Cel szczytny. Czyli: WOŚP powstała po to, by wyręczyć państwo. Ale to było "właściwe" dla Owsiaka państwo. Teraz państwo jest "niewłaściwe" i trzeba to wszystkim dobitnie pokazać. Najlepiej jest promować się na ogólnoświatowej tragedii. Bo donosy do Unii to za mało. Trzeba jeszcze podzielić ludzi na tych co mogą i nie mogą leżeć.
No popatrz. A dziś, choć płacimy składki, to i tak wydłużyły się w stosunku do czasów rządów PO/PSL kolejki do wielu specjalistów i na wiele zabiegów, chyba, że prywatnie się pójdzie, ale nie każdego stać. A PiS miał to naprawić - skrócić czas oczekiwania na wszystko. Tak więc dalej płacimy za to, co nam się już należy. To za PiSu służba zdrowia jest w kolosalnej zapaści, bo politycy tego ugrupowania mwili lekarzom "Niech jadą", a i teraz pieprzą o braku zaangażowania. A gdzie władze, które powinny się były już wiosną, góra wczesnym latem zaangażować, by nas przygotować na jesienną falę? Zaangażowały się - w zwycięstwo wyborcze pana Dudy i w wojenki z koalicjantami. Piszesz o nieudolności państwa rządzonego przez SLD/PSL. Prawdziwi nieudacznicy doszli do władzy w 2015 roku i do dziś pokazują, że kompletnie im brakuje kompetencji do rządzenia czymkolwiek, kioskiem z gazetami, a co dopiero mówić o państwie!!! Skoro więc jest tak świetnie, to czemu ty i tobie podobni oczekujecie od WOŚPu tych kilku, kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu łóżek???
Zaczynasz być mistrzem w: załganiu, manipuacji, kłamstwie i obłudzie. Lekarzy za granicę wysyłał nie PiS, a Tusk z Kopaczową przy wtórze PSL. PiS widząc braki kadrowe, jakie zastał i jakie nadal są, zwiększył ilość studentów na uczelniach medycznych. To jest fakt! Kolejki do zabiegów i specjalistów znacznie się skróciły i były o wiele krótsze do czasu wybuchu epidemii. Ale twój kurzy móżdżek pewnie nie ogarnia takiej odległości? No, cóż? Komunistom już dziękujemy!
I dlaczego klamiesz? Fakty są zupełnie inne. Skróciły się tylko nieliczne kolejki, wiele inny się wydłużyło, więc nie pieprz mi tu o kurzym móżdżku, bo lepszy kurzy, niż żaden, jak w twoim przypadku. Ilość studentów na uczelniach medycznych niewiele nam, póki co daje, więc nie ma się jeszcze z czego cieszyć. Generalnie jesteś kłamcą i PiSowskim propagandzistą.
 Łżesz! Fakty są takie, że kolejki do specjalistów, na tomografię i rezonans się skróciły. Trzeba było tylko ruszyć tyłek i rozglądnąć się, gdzie specjaliści przyjmują. Lekarzem nie staje się po 2 latach licencjatu, trwa to trochę dłużej. Tak, jak pisałem: jesteś zakłamanym, prymitywnym jełopem, bez zdolności obiektywnego postrzegania rzeczywistości.
 Łżesz! Fakty są takie, że kolejki do specjalistów, na tomografię i rezonans się skróciły. Trzeba było tylko ruszyć tyłek i rozglądnąć się, gdzie specjaliści przyjmują. Lekarzem nie staje się po 2 latach licencjatu, trwa to trochę dłużej. Tak, jak pisałem: jesteś zakłamanym, prymitywnym jełopem, bez zdolności obiektywnego postrzegania rzeczywistości. rozwiń
Avatar
___K___ / 21 października 2020 r. o 20:08
-4
WOŚP powstała by wyręczyć nieudolne państwo kierowane przez SLD i PSL. Chodziło o to, by wydrenować kieszenie obywateli, którzy nie dość, że płacili na służbę zdrowia, to jeszcze mieli dokupić sprzęt, którego nie zakupiło państwo. Cel szczytny. Czyli: WOŚP powstała po to, by wyręczyć państwo. Ale to było "właściwe" dla Owsiaka państwo. Teraz państwo jest "niewłaściwe" i trzeba to wszystkim dobitnie pokazać. Najlepiej jest promować się na ogólnoświatowej tragedii. Bo donosy do Unii to za mało. Trzeba jeszcze podzielić ludzi na tych co mogą i nie mogą leżeć.
No popatrz. A dziś, choć płacimy składki, to i tak wydłużyły się w stosunku do czasów rządów PO/PSL kolejki do wielu specjalistów i na wiele zabiegów, chyba, że prywatnie się pójdzie, ale nie każdego stać. A PiS miał to naprawić - skrócić czas oczekiwania na wszystko. Tak więc dalej płacimy za to, co nam się już należy. To za PiSu służba zdrowia jest w kolosalnej zapaści, bo politycy tego ugrupowania mwili lekarzom "Niech jadą", a i teraz pieprzą o braku zaangażowania. A gdzie władze, które powinny się były już wiosną, góra wczesnym latem zaangażować, by nas przygotować na jesienną falę? Zaangażowały się - w zwycięstwo wyborcze pana Dudy i w wojenki z koalicjantami. Piszesz o nieudolności państwa rządzonego przez SLD/PSL. Prawdziwi nieudacznicy doszli do władzy w 2015 roku i do dziś pokazują, że kompletnie im brakuje kompetencji do rządzenia czymkolwiek, kioskiem z gazetami, a co dopiero mówić o państwie!!! Skoro więc jest tak świetnie, to czemu ty i tobie podobni oczekujecie od WOŚPu tych kilku, kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu łóżek???
Zaczynasz być mistrzem w: załganiu, manipuacji, kłamstwie i obłudzie. Lekarzy za granicę wysyłał nie PiS, a Tusk z Kopaczową przy wtórze PSL. PiS widząc braki kadrowe, jakie zastał i jakie nadal są, zwiększył ilość studentów na uczelniach medycznych. To jest fakt! Kolejki do zabiegów i specjalistów znacznie się skróciły i były o wiele krótsze do czasu wybuchu epidemii. Ale twój kurzy móżdżek pewnie nie ogarnia takiej odległości? No, cóż? Komunistom już dziękujemy!
I dlaczego klamiesz? Fakty są zupełnie inne. Skróciły się tylko nieliczne kolejki, wiele inny się wydłużyło, więc nie pieprz mi tu o kurzym móżdżku, bo lepszy kurzy, niż żaden, jak w twoim przypadku. Ilość studentów na uczelniach medycznych niewiele nam, póki co daje, więc nie ma się jeszcze z czego cieszyć. Generalnie jesteś kłamcą i PiSowskim propagandzistą.
I dlaczego klamiesz? Fakty są zupełnie inne. Skróciły się tylko nieliczne kolejki, wiele inny się wydłużyło, więc nie pieprz mi tu o kurzym móżdżku, bo lepszy kurzy, niż żaden, jak w twoim przypadku. Ilość studentów na uczelniach medycznych niewiele nam, póki co daje, więc nie ma się jeszcze z czego cieszyć. Generalnie jesteś kłamcą i PiSowskim propagandzistą. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Świąteczny trolejbus będzie jeździł po Lublinie. Rozkład jazdy

Świąteczny trolejbus będzie jeździł po Lublinie. Rozkład jazdy

Znamy już dokładny rozkład jazdy trolejbusu ze świąteczną dekoracją, który w niedzielę wyjedzie na ulice Lublina. Ma obsługiwać linie 155 i 158, a potem wróci do zajezdni po trasie linii 950.

Program TV 4-6 grudnia 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Program TV 4-6 grudnia 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W weekend w naziemnej telewizji cyfrowej będzie można zobaczyć klasykę kina, m.in. legendarne "Dawno temu w Ameryce" Sergio Leone. Nie zabraknie również nowości, takich jak "Czarownica 2" czy "Twój Vincent". Poniżej prezentuje kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Turystyczne wyróżnienie dla gminy Puławy

Turystyczne wyróżnienie dla gminy Puławy

Lider Turystyki 2020” zostało przyznane w konkursie organizowanym przez redakcję „Życia Regionów”. Jurorzy docenili m.in. wykonane inwestycje, oznakowanie lokalnych atrakcji, czy też ofertę kulturalną.

Grudniowe zajęcia dla najmłodszych z Centrum Kultury w Lublinie
8 grudnia 2020, 13:00

Grudniowe zajęcia dla najmłodszych z Centrum Kultury w Lublinie

W grudniu Centrum Kultury w Lublinie szykuje moc atrakcji dla najmłodszych odbiorców. Będą nowe zajęcia muzyczne z cyklu NuciMisie, warsztaty plastyczne PrzydaSie, Historie Żabki czy sylwestrowa Mapa Marzeń. Wszystkie propozycje realizowane będą online.

Maluch na okładkę [Wszystkie kandydatury]
Zdjęcia
galeria

Maluch na okładkę [Wszystkie kandydatury]

Wybieramy malucha na okładkę Magazynu Dziennika Wschodniego. Będzie to bez wątpienia przesympatyczna okładka naszego Magazynu, gdyż pojawi się na niej zdjęcie najbardziej uroczego mieszkańca lub mieszkanki województwa lubelskiego poniżej 6 roku życia.

Sensacja. „Egzotyczny widok” wraca do Lublina. Obraz skradziono tuż po wojnie
galeria

Sensacja. „Egzotyczny widok” wraca do Lublina. Obraz skradziono tuż po wojnie

Muzeum Narodowe w Lublinie odzyskało obraz holenderskiego malarza Fransa Posta, datowany na lata 1650-1680. Przez lata sądzono, że „Egzotyczny widok” zaginął pod koniec II wojny światowej. Gdzie się odnalazł?

Przegląd tygodnia. Spryciarz, wizjoner i nieugięty

Przegląd tygodnia. Spryciarz, wizjoner i nieugięty

Autorski przegląd tygodnia.

Młodzieżowe Słowo Roku 2020. Zaskakująca decyzja

Młodzieżowe Słowo Roku 2020. Zaskakująca decyzja

Mało odpoczynku, bo kolejny przeciwnik już czeka. W sobotę starcie Pszczółki z Enea AZS Poznań

Mało odpoczynku, bo kolejny przeciwnik już czeka. W sobotę starcie Pszczółki z Enea AZS Poznań

Zaledwie dwa dni odpoczynku od ostatniego meczu mają koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. W sobotę zespół prowadzony przez Krzysztofa Szewczyka zmierzy się we własnej hali z Enea AZS Poznań (godz. 16)

Przetarg na wykonanie zadania „Budowa Lokalnej Piekarni wraz z Punktem Sprzedaży Wyrobów Piekarniczych i Zbożowych w Zamojskich Zakładach Zbożowych

Przetarg na wykonanie zadania „Budowa Lokalnej Piekarni wraz z Punktem Sprzedaży Wyrobów Piekarniczych i Zbożowych w Zamojskich Zakładach Zbożowych

Zaproszenie do składania ofert

Tylko 80 osób w kościele. Skromna msza barbórkowa w archikatedrze lubelskiej [ZOBACZ]
zdjęcia
galeria

Tylko 80 osób w kościele. Skromna msza barbórkowa w archikatedrze lubelskiej [ZOBACZ]

Ze względów pandemicznych zaledwie 80 osób mogło wziąć udział w uroczystej mszy w święto górników. Chodzi o Barbórkę, która w tym roku jest skromna. Górnicy co roku, podczas swojego święta, zjeżdżali do Lublina, gdzie uczestniczyli w nabożeństwie. Potem, w galowych mundurach, maszerowali deptakiem. W tym roku jednak tak się nie stało. Tak samo jak nie ma tradycyjnej Karczmy Piwnej.

Kierowcy rozjeżdżali żywopłot. Miasto Lublin: "Teraz niech spróbują parkować"

Kierowcy rozjeżdżali żywopłot. Miasto Lublin: "Teraz niech spróbują parkować"

Powbijane dziś w ziemię drewniane paliki mają uchronić przed rozjeżdżaniem świeżo posadzony żywopłot na skraju pl. Kaczyńskiego. Krzewy, które pojawiły się kilka dni temu miały z kolei uchronić pobliski chodnik przed dzikim parkowaniem, ale same padły ofiarą kierowców.

Pożar domu w Puławach. Bardzo duże straty
Zdjęcia
galeria

Pożar domu w Puławach. Bardzo duże straty

Dzisiaj w nocy wybuchł pożar dużego, piętrowego domu przy ul. Sowińskiego w Puławach. Prawdopodobną przyczyną było zapalenie się sadzy w kominie. Drewniana konstrukcja budynku została poważnie uszkodzona. Straty szacowane są na blisko 500 tys. zł.

Policjantka z Międzyrzeca Podlaskiego ciężko choruje. Oddają dla niej krew
galeria

Policjantka z Międzyrzeca Podlaskiego ciężko choruje. Oddają dla niej krew

Policjanci honorowo oddają krew dla swojej koleżanki aspirant Katarzyny Hryciuk, zmagającej się z chorobą zagrażającą życiu.

Podlasie Biała Podlaska kończy rundę meczem z KS Wiązownica

Podlasie Biała Podlaska kończy rundę meczem z KS Wiązownica

Piłkarze Podlasia w sobotę wreszcie zakończą rundę jesienną. W zaległym meczu 17. kolejki zmierzą się u siebie z KS Wiązownica. Początek zawodów zaplanowano na godz. 12

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.