Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 sierpnia 2020 r.
20:09

Bardzo wielu na to czekało. Uber startuje w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora drs
39 9 A A

Swoją działalność na terenie Lublina rozpoczęła kolejna firma umożliwiająca korzystanie z usług przewozowych na zasadach nieco podobnych do taksówek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwszy z takim biznesem zjawił się Bolt (wcześniej pod nazwą Taxify), który od teraz ma konkurencję w postaci Ubera.

Obie firmy nie są formalnie przewoźnikami, tylko pośrednikiem, który poprzez aplikację na telefony komórkowe kontaktuje pasażera z kierowcą.

Za kurs można zapłacić gotówką lub „podpiętą” pod aplikację kartą płatniczą.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fillip75 / 27 sierpnia 2020 r. o 23:44
+8
Jest taka niepisana zasada. Nie chcesz? Nie korzystaj i nie obrzydzaj życia innym. Boisz się o swoje dane? To nigdy nie oddawaj krwi do badania... Bo, zinwiligują cię ;) Ja wiem, że o wiele zdrowiej i ciekawiej było za czasów dorożek i listów. A postęp w formie telegrafu... Normalnie skandal i bezużyteczna rzecz. A tak na serio, to jak myślisz naprawdę? Nie lubisz płacić podatków? Ja też. Ale bez nich już byłbym martwy. Tak się sklada, że miałem cztery operacje. Gdybym z pensji nìe płaciłbym podatku, to nie byłoby mnie stać na taki luksus... Niczym w Ameryce! Gdyby nie placone podatki, to mógłbym pomarzyć o jeździe do domu pociagiem na zniżkowym studenckim bilecie. W ogóle mógłbym zapomnieć o studiach. Czy nawet zwykłej szkole. Co do postępu. To cieszy mnie, że w kaźdej chwili mogę nawiązać rozmowę telefoniczną. Ba! Mogę dzięki technologii 3,5G nawiązać wideo połączenie. Bo... Mogę z niej korzystać po wgraniu apki. Mogę korzystać z bla bla caru. Mogę też sam śmigać autostradą ponad 140kmh. I oczekuję, że będzie jeszcze lepsza komunikacja. Chciałbym mieszkać w Polsce, a pracować gdzie tylko mi się zechce... Tak, marzy mi się teleportacja. Oczywiście ty zauważysz, że kierowcy stracą pracę, producenci aut stracą klientow... Ale wiesz, że istnieje druga strona medalu? Tak, ktoś musi te portale produkować, obsługiwać, serwisować, zasilać... itd. Co daje Uber? Postęp ;) Ja przesiądę się z dorożki, jeżeli to wymagać będzie ode mniewgrania apki. A ty wylewaj dalej żale za budkami telefonicznymi i połączeniami za 1zł/min
Jest taka niepisana zasada. Nie chcesz? Nie korzystaj i nie obrzydzaj życia innym. Boisz się o swoje dane? To nigdy nie oddawaj krwi do badania... Bo, zinwiligują cię ;) Ja wiem, że o wiele zdrowiej i ciekawiej było za czasów dorożek i listów. A postęp w formie telegrafu... Normalnie skandal i bezużyteczna rzecz. A tak na serio, to jak myślisz naprawdę? Nie lubisz płacić podatków? Ja też. Ale bez nich już byłbym martwy. Tak się sklada, że miałem cztery operacje. Gdybym z pensji nìe płaciłbym podatku, to nie byłoby mnie stać na taki luksus...... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 27 sierpnia 2020 r. o 22:46
+5
To serio nie lepiej tradycyjnie, czyli dzwonię pod jakiś numer, taksiarz przyjeżdża, potem podwozi mnie pod wskazany adres i mu płacę czy to gotówką czy kartą płatniczą? Jasne, że lepiej analogicznie w przypadku zamawiania jedzenia z dostawą do domu - , dzwonię, zamawiam wybraną z ulotki/sieci pozycję, czekam i dostawca żarełka za kilkadziesiąt minut się u mnie zjawia i wówczas mu płacę czy to gotówką czy kartą płatniczą i jest ok. Ilekroć słyszę, że gdzieś mam pobrać jakąś aplikację czy też założyć konto by móc z czegoś korzystać( a kiedy już skorzystam bym koniecznie płacił w formie bezgotówkowej) to mnie szlag jasny trafia. Nie znoszę po prostu tego. Wszędzie jakieś konta zakładać trzeba - a to bankowe, a to studenta( indeksy elektroniczne), oprócz tego nigdzie się nie obejdzie bez e-maila i tak przybywa tych kont( wszędzie wymyśla się jak to by pozyskać dane) i jakaż to niby wygoda? Jak masz jedno to ryzyko włamania hakerskiego wzrasta, jak masz kilka to trzeba pamiętać wszędzie hasła( i wypada je jeszcze co jakiś okres czasowy zmieniać!) i loginy. Dlatego jestem zdania, że tam gdzie jest taka możliwość to papierowy dokument być obowiązkowo powinien( przykładowo ile dekad funkcjonowały indeksy tradycyjne na studiach i nikt nie narzekał - e-indeksy wprowadzono tylko z powodu unijnych fanaberii, być może po części z powodu ekologii i nikogo nie pytano w tej materii ani o zdanie ani o zgodę, tylko wyszło się z założenia, że młodzi ludzie to na pewno się zgodzą, że im to bez różnicy - no raczej nie jest to ładne traktowanie, bynajmniej niedemokratyczne). Nie jestem wrogiem postępu ale wiem, że jego nadmiar może w istocie zbyt bardzo poniszczyć to co dotychczasowo dobrze funkcjonowało. Wiem czemu służył i służyć powinien telefon i wiem czemu służy i służyć powinien komputer. Nie rozumiem natomiast prób symbioz tych dwóch urządzeń do jednego. Telefon komórkowy pierwotnie służył kontaktowi do rozmów czy sms-owania i mieliśmy tego doskonały przykład w generacjach sieci 2G oraz 3G i na tym to wszystko powinno pozostać, ba! pamiętam jak w mieście dość licznie można było spotkać budki telefoniczne - paradoksalnie ich powrót to byłaby istna awangarda, coś niebywałego i zarazem pozytywnego a czemu? Ma to swoją oczywistą zaletę - można zapomnieć komórki ze sobą wziąć i wystarczyłoby tylko udać się pod automat i zapłacić czy to kartą abonamentową, którą można by było podładować na określony okres w kiosku czy to gotówką wedle stawki operatora min/połączenie. Wi-fi nie jest w ogóle potrzebne( a przynajmniej nie w tak dużym natężeniu) - jak mamy sprawny, działający bez zakłóceń internet w komputerze biegnący po kablu to żyć nie umierać, w zupełności to wystarcza. Co do płacenia bezgotówkowego nie mówię nie ale niech to będzie okazjonalne, sporadyczne i jak już to kartą płatniczą. Sceptycznie i podejrzliwie odnoszę się do systemów biometrycznych jak skan odcisku palca, skan tęczówki oka, skan twarzy, skan dłoni czy jeszcze coś takiego jak skan głosu. Nie warto podawać swoich unikalnych cech nie wiedząc w jakich celach są one przetwarzane i po co zbierane. Jedynym i pełnoprawnym medium społecznościowym powinno być życie, a nie Facebook czy Instagram, a jak ma się przyjemność to od tego jest takie magiczne urządzenie jak aparat, którym można zrobić zdjęcia tudzież nagrać film, zdjęcia można sobie wywołać do albumu dla rodziny, przyjaciół czy samego siebie a co do filmików to można sobie je pozgrywać na płytę CD. Mówi się o jakiejś tam nowej normalności. Ja to rozumiem trochę inaczej, rozumiem to w taki sposób, by użyć nieco retrospekcji i sentymentalizmu, by docenić siłę prostoty i racjonalności rozwiązań jakie na świecie dały nam trzy zasadnicze dekady - lata 80-te, 90-te i także 2000-ne. Czasem naprawdę niewiele potrzeba zmienić by było normalniej, zdrowiej i racjonalniej, dodatkowo powinno się obniżyć podatki i zlikwidować te najbardziej bzdurne, a także uprościć różne procedury i procesy administracyjne, legislacyjne eliminując z nich nadmiary zawiłości i niejasności. Jeśli będziemy ułatwiać sobie życie to i przyjemniej będzie funkcjonować i co za tym idzie więcej satysfakcji będzie z życia.
To serio nie lepiej tradycyjnie, czyli dzwonię pod jakiś numer, taksiarz przyjeżdża, potem podwozi mnie pod wskazany adres i mu płacę czy to gotówką czy kartą płatniczą? Jasne, że lepiej analogicznie w przypadku zamawiania jedzenia z dostawą do domu - , dzwonię, zamawiam wybraną z ulotki/sieci pozycję, czekam i dostawca żarełka za kilkadziesiąt minut się u mnie zjawia i wówczas mu płacę czy to gotówką czy kartą płatniczą i jest ok. Ilekroć słyszę, że gdzieś mam pobrać jakąś aplikację czy też założyć konto by móc z czegoś korzystać( a kiedy j... rozwiń
Avatar
nick / 28 sierpnia 2020 r. o 01:19
+1
Stado baranów myślących że aplikacje to sposób na życie - macie tak sprane mózgi, że nawet sobie nie zdajecie sprawy z własnej głupoty. Ktoś wam wmówił idiotyczną koncepcję "gospodarki współdzielenia" i łyknęliście to jak pelikany, a niedługo nie będziecie w stanie samodzielnie kupić czegokolwiek. Wyłączyć wam internet i umrzecie z nudów i głodu.
Avatar
8888 / 28 sierpnia 2020 r. o 08:16
0
Dziś pojedziesz złotówkę taniej, a pojutrze zaprosi cię pracodawca (albo twojego tatusia/mamusię/żonę/męża) i podziękuje za pracę, bo znalazł kogoś złotówkę tańszego od ciebie i nie chcącego umowy. Takie są skutki uberyzacji. A idioci się cieszą. Wielkie brawa redakcji za entuzjazm dla wprowadzenia szarej strefy do kolejnej dziedziny życia.
Avatar
8888 / 28 sierpnia 2020 r. o 00:50
0
@fillip75 trzeba być wręcz koncertowym idiotą, by podłączyć swoją kartę do aplikacji bolta czy ubera czyli pozwolić im pobierać kasę z konta bez twojej wiedzy i zgody. Tobiesię tylko wydaje, że jesteś nowoczesny, ale ty jesteś po prostu głupi. Możesz to potwierdzić w swoim banku, powiedzą ci to samo. Jak się obudzisz z pustym kontem to nabierzesz rozumu miłośniku aplikacji.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 sierpnia 2020 r. o 20:33
0
Pewien wysoki rangą członek nadzwyczajnej kasty, zapomnial wpisac dzialke o powierzchni 700 hektarow do oswiadczenia majatkowego . Zamyślony był, jak ten na stacji benzynowej :)
Avatar
AleksandraTe / 28 sierpnia 2020 r. o 16:24
-1
Uber przynajmniej zachowuje klasę w wielu sytuacjach kryzysowych, nigdy mi się nie zdarzyła żadna przykra sytuacja związana z kierowcami lub zamówieniem, dlatego chętnie zacznę z niego korzystać w Lublinie :)
Avatar
-felipe_96. / 28 sierpnia 2020 r. o 01:13
-1
@ fillip75: Czemu dziwnym zbiegiem okoliczności wyczuwam w twoim przekazie próbę atakowania mnie? Czy ty się czegoś boisz czy może tylko dla zasady tak jak to robią choćby lewicowcy( nie wiem jakie ty poglądy prezentujesz tak na marginesie) aby prowokować, aby atakować i usilnie przekonywać do swoich racji?. Ja tylko wskazuję pewne prawidłowości, rozwiązania, tylko komentuję, a to, że często wykazuję się rozsądkiem i logicznym pojmowaniem rzeczywistości, nie będąc przy tym ani trochę politycznie poprawnym to przykro mi, taki już jestem. Uwierz mi jeszcze kilka lat temu byłem bardzo zapatrzony w różne nowinki techniczne czy też cyfrowe ale ostatnimi czasy moje spojrzenie zmieniło się na sprawy na tle cyfryzacji, telekomunikacji i technologii bardzo w przeciwny biegun. Uważam, że wszystkiego tego jest za dużo i dzieje się wszystko zbyt szybko - bez badań, bez refleksji, bez zahamowania byle wdrażać, bo tak stanowią jakieś wytyczne, agendy i zalecenia jakiś osobistości, którzy mienią się autorytetami tylko z uwagi na sam fakt posiadania wpływów i dużych pieniędzy. Nawet ludzie nie mają czasu nacieszyć się teraźniejszością bo wiecznie jakieś zmiany, wiecznie wymuszanie rozwiązań paradoksalnie podyktowanych niczym innym jak tylko lobbingami. Jest ewidentnie przesyt i to się czuje. Ten liberalizm i wieczny pośpiech może w istocie poczynić zgubę ludzkości, zwyczajnie zatracimy się w chęci usprawniania, spłycania i wygładzania wręcz naszej rzeczywistości, tylko dlatego, że pragniemy kierować się bezgranicznym wygodnictwem i zwyczajnie lenistwem. Dawniej jakikolwiek postęp by nie był to zwróć uwagę na to, że nie był on nastawiony na to by inwigilować ludzi, by ściągać im uwagę( patrz media społecznościowe, smartfony i ich aplikacje), by myśleć za nich( intuicyjność algorytmów wciąż wzrasta, ich celem jest dokonywanie za nas wyborów, podpowiadanie gotowych rozwiązań), by wypierać z pracy( zakusy by likwidować zawody całe po to by roboty wykonywały za nas wszystko). Naprawdę nie dostrzegasz absurdów tego, że w kwestii cyfryzacji, technologii, informatyzacji zaczyna się szybko i mocno szarogęsić polityczna poprawność? Zachłysnąłeś się zbytnio przekazami, zaufałeś w chwytliwe zabiegi socjotechniczne, które sączyły ci do ucha, że "społeczeństwo się zmienia", "oczekuje innowacji", że "postęp to postęp i dla zasady "tak musi być", "tego nie zatrzymasz", "takie czasy". Popkultura też swoje poczyniła, wystarczy sobie obejrzeć nie jeden film science-fiction by zobaczyć, że rzeczy, które kiedyś były jedynie wytworem ludzkiej wyobraźni dziwnym zbiegiem okoliczności były jakby zaplanowane na przyszłość. Z pewnością domyślam się, że różnica wiekowa jest między nami duża ale zapewniam z całego serca, że nie wykorzystam celem osiągnięcia mojej ewentualnej przewagi młodego wieku i niedoświadczenia twojej skromnej osoby :) .
@ fillip75: Czemu dziwnym zbiegiem okoliczności wyczuwam w twoim przekazie próbę atakowania mnie? Czy ty się czegoś boisz czy może tylko dla zasady tak jak to robią choćby lewicowcy( nie wiem jakie ty poglądy prezentujesz tak na marginesie) aby prowokować, aby atakować i usilnie przekonywać do swoich racji?. Ja tylko wskazuję pewne prawidłowości, rozwiązania, tylko komentuję, a to, że często wykazuję się rozsądkiem i logicznym pojmowaniem rzeczywistości, nie będąc przy tym ani trochę politycznie poprawnym to przykro mi, taki już jestem. Uwie... rozwiń
Avatar
OPUSDEI / 28 sierpnia 2020 r. o 08:29
-2
Pamiętam zawód mieszkańców, kiedy trzy lata temu Uber stwierdził, że nie może cenami konkurować z lubelskimi lokalnymi przewoźnikami, i dlatego nie wejdzie. Jakoś Boltowi udało się nie tylko wejść, ale i rozruszać rynek. Dla mnie Bolt to dobra marka, tak jak Czwórki. Co do Ubera to polecam przeczytać śledztwo dziennikarskie z Gazety Wyborczej, w jaki sposób Uber zatrudniał podwykonawców, jak śledztwo dziennikarskie dotarło do podwarszawskiej szkoły wyższej w której działy się niebywałe rzeczy związane z work permitami dla obcokrajowców. Nie mam aplikacji Ubera na telefonie, chociaż możliwe, że na początku rzuci dumpingowe ceny żeby trochę kierowców podkupić. DLa mnie to jest firma pod kreską.
Pamiętam zawód mieszkańców, kiedy trzy lata temu Uber stwierdził, że nie może cenami konkurować z lubelskimi lokalnymi przewoźnikami, i dlatego nie wejdzie. Jakoś Boltowi udało się nie tylko wejść, ale i rozruszać rynek. Dla mnie Bolt to dobra marka, tak jak Czwórki. Co do Ubera to polecam przeczytać śledztwo dziennikarskie z Gazety Wyborczej, w jaki sposób Uber zatrudniał podwykonawców, jak śledztwo dziennikarskie dotarło do podwarszawskiej szkoły wyższej w której działy się niebywałe rzeczy związane z work permitami dla obcokrajowców. Nie... rozwiń
Avatar
AleksandraTe / 28 sierpnia 2020 r. o 16:24
-1
Uber przynajmniej zachowuje klasę w wielu sytuacjach kryzysowych, nigdy mi się nie zdarzyła żadna przykra sytuacja związana z kierowcami lub zamówieniem, dlatego chętnie zacznę z niego korzystać w Lublinie :)
Avatar
OPUSDEI / 28 sierpnia 2020 r. o 08:29
-2
Pamiętam zawód mieszkańców, kiedy trzy lata temu Uber stwierdził, że nie może cenami konkurować z lubelskimi lokalnymi przewoźnikami, i dlatego nie wejdzie. Jakoś Boltowi udało się nie tylko wejść, ale i rozruszać rynek. Dla mnie Bolt to dobra marka, tak jak Czwórki. Co do Ubera to polecam przeczytać śledztwo dziennikarskie z Gazety Wyborczej, w jaki sposób Uber zatrudniał podwykonawców, jak śledztwo dziennikarskie dotarło do podwarszawskiej szkoły wyższej w której działy się niebywałe rzeczy związane z work permitami dla obcokrajowców. Nie mam aplikacji Ubera na telefonie, chociaż możliwe, że na początku rzuci dumpingowe ceny żeby trochę kierowców podkupić. DLa mnie to jest firma pod kreską.
Pamiętam zawód mieszkańców, kiedy trzy lata temu Uber stwierdził, że nie może cenami konkurować z lubelskimi lokalnymi przewoźnikami, i dlatego nie wejdzie. Jakoś Boltowi udało się nie tylko wejść, ale i rozruszać rynek. Dla mnie Bolt to dobra marka, tak jak Czwórki. Co do Ubera to polecam przeczytać śledztwo dziennikarskie z Gazety Wyborczej, w jaki sposób Uber zatrudniał podwykonawców, jak śledztwo dziennikarskie dotarło do podwarszawskiej szkoły wyższej w której działy się niebywałe rzeczy związane z work permitami dla obcokrajowców. Nie... rozwiń
Avatar
8888 / 28 sierpnia 2020 r. o 08:16
0
Dziś pojedziesz złotówkę taniej, a pojutrze zaprosi cię pracodawca (albo twojego tatusia/mamusię/żonę/męża) i podziękuje za pracę, bo znalazł kogoś złotówkę tańszego od ciebie i nie chcącego umowy. Takie są skutki uberyzacji. A idioci się cieszą. Wielkie brawa redakcji za entuzjazm dla wprowadzenia szarej strefy do kolejnej dziedziny życia.
Avatar
nick / 28 sierpnia 2020 r. o 01:19
+1
Stado baranów myślących że aplikacje to sposób na życie - macie tak sprane mózgi, że nawet sobie nie zdajecie sprawy z własnej głupoty. Ktoś wam wmówił idiotyczną koncepcję "gospodarki współdzielenia" i łyknęliście to jak pelikany, a niedługo nie będziecie w stanie samodzielnie kupić czegokolwiek. Wyłączyć wam internet i umrzecie z nudów i głodu.
Avatar
-felipe_96. / 28 sierpnia 2020 r. o 01:13
-1
@ fillip75: Czemu dziwnym zbiegiem okoliczności wyczuwam w twoim przekazie próbę atakowania mnie? Czy ty się czegoś boisz czy może tylko dla zasady tak jak to robią choćby lewicowcy( nie wiem jakie ty poglądy prezentujesz tak na marginesie) aby prowokować, aby atakować i usilnie przekonywać do swoich racji?. Ja tylko wskazuję pewne prawidłowości, rozwiązania, tylko komentuję, a to, że często wykazuję się rozsądkiem i logicznym pojmowaniem rzeczywistości, nie będąc przy tym ani trochę politycznie poprawnym to przykro mi, taki już jestem. Uwierz mi jeszcze kilka lat temu byłem bardzo zapatrzony w różne nowinki techniczne czy też cyfrowe ale ostatnimi czasy moje spojrzenie zmieniło się na sprawy na tle cyfryzacji, telekomunikacji i technologii bardzo w przeciwny biegun. Uważam, że wszystkiego tego jest za dużo i dzieje się wszystko zbyt szybko - bez badań, bez refleksji, bez zahamowania byle wdrażać, bo tak stanowią jakieś wytyczne, agendy i zalecenia jakiś osobistości, którzy mienią się autorytetami tylko z uwagi na sam fakt posiadania wpływów i dużych pieniędzy. Nawet ludzie nie mają czasu nacieszyć się teraźniejszością bo wiecznie jakieś zmiany, wiecznie wymuszanie rozwiązań paradoksalnie podyktowanych niczym innym jak tylko lobbingami. Jest ewidentnie przesyt i to się czuje. Ten liberalizm i wieczny pośpiech może w istocie poczynić zgubę ludzkości, zwyczajnie zatracimy się w chęci usprawniania, spłycania i wygładzania wręcz naszej rzeczywistości, tylko dlatego, że pragniemy kierować się bezgranicznym wygodnictwem i zwyczajnie lenistwem. Dawniej jakikolwiek postęp by nie był to zwróć uwagę na to, że nie był on nastawiony na to by inwigilować ludzi, by ściągać im uwagę( patrz media społecznościowe, smartfony i ich aplikacje), by myśleć za nich( intuicyjność algorytmów wciąż wzrasta, ich celem jest dokonywanie za nas wyborów, podpowiadanie gotowych rozwiązań), by wypierać z pracy( zakusy by likwidować zawody całe po to by roboty wykonywały za nas wszystko). Naprawdę nie dostrzegasz absurdów tego, że w kwestii cyfryzacji, technologii, informatyzacji zaczyna się szybko i mocno szarogęsić polityczna poprawność? Zachłysnąłeś się zbytnio przekazami, zaufałeś w chwytliwe zabiegi socjotechniczne, które sączyły ci do ucha, że "społeczeństwo się zmienia", "oczekuje innowacji", że "postęp to postęp i dla zasady "tak musi być", "tego nie zatrzymasz", "takie czasy". Popkultura też swoje poczyniła, wystarczy sobie obejrzeć nie jeden film science-fiction by zobaczyć, że rzeczy, które kiedyś były jedynie wytworem ludzkiej wyobraźni dziwnym zbiegiem okoliczności były jakby zaplanowane na przyszłość. Z pewnością domyślam się, że różnica wiekowa jest między nami duża ale zapewniam z całego serca, że nie wykorzystam celem osiągnięcia mojej ewentualnej przewagi młodego wieku i niedoświadczenia twojej skromnej osoby :) .
@ fillip75: Czemu dziwnym zbiegiem okoliczności wyczuwam w twoim przekazie próbę atakowania mnie? Czy ty się czegoś boisz czy może tylko dla zasady tak jak to robią choćby lewicowcy( nie wiem jakie ty poglądy prezentujesz tak na marginesie) aby prowokować, aby atakować i usilnie przekonywać do swoich racji?. Ja tylko wskazuję pewne prawidłowości, rozwiązania, tylko komentuję, a to, że często wykazuję się rozsądkiem i logicznym pojmowaniem rzeczywistości, nie będąc przy tym ani trochę politycznie poprawnym to przykro mi, taki już jestem. Uwie... rozwiń
Avatar
8888 / 28 sierpnia 2020 r. o 00:50
0
@fillip75 trzeba być wręcz koncertowym idiotą, by podłączyć swoją kartę do aplikacji bolta czy ubera czyli pozwolić im pobierać kasę z konta bez twojej wiedzy i zgody. Tobiesię tylko wydaje, że jesteś nowoczesny, ale ty jesteś po prostu głupi. Możesz to potwierdzić w swoim banku, powiedzą ci to samo. Jak się obudzisz z pustym kontem to nabierzesz rozumu miłośniku aplikacji.
Avatar
fillip75 / 27 sierpnia 2020 r. o 23:44
+8
Jest taka niepisana zasada. Nie chcesz? Nie korzystaj i nie obrzydzaj życia innym. Boisz się o swoje dane? To nigdy nie oddawaj krwi do badania... Bo, zinwiligują cię ;) Ja wiem, że o wiele zdrowiej i ciekawiej było za czasów dorożek i listów. A postęp w formie telegrafu... Normalnie skandal i bezużyteczna rzecz. A tak na serio, to jak myślisz naprawdę? Nie lubisz płacić podatków? Ja też. Ale bez nich już byłbym martwy. Tak się sklada, że miałem cztery operacje. Gdybym z pensji nìe płaciłbym podatku, to nie byłoby mnie stać na taki luksus... Niczym w Ameryce! Gdyby nie placone podatki, to mógłbym pomarzyć o jeździe do domu pociagiem na zniżkowym studenckim bilecie. W ogóle mógłbym zapomnieć o studiach. Czy nawet zwykłej szkole. Co do postępu. To cieszy mnie, że w kaźdej chwili mogę nawiązać rozmowę telefoniczną. Ba! Mogę dzięki technologii 3,5G nawiązać wideo połączenie. Bo... Mogę z niej korzystać po wgraniu apki. Mogę korzystać z bla bla caru. Mogę też sam śmigać autostradą ponad 140kmh. I oczekuję, że będzie jeszcze lepsza komunikacja. Chciałbym mieszkać w Polsce, a pracować gdzie tylko mi się zechce... Tak, marzy mi się teleportacja. Oczywiście ty zauważysz, że kierowcy stracą pracę, producenci aut stracą klientow... Ale wiesz, że istnieje druga strona medalu? Tak, ktoś musi te portale produkować, obsługiwać, serwisować, zasilać... itd. Co daje Uber? Postęp ;) Ja przesiądę się z dorożki, jeżeli to wymagać będzie ode mniewgrania apki. A ty wylewaj dalej żale za budkami telefonicznymi i połączeniami za 1zł/min
Jest taka niepisana zasada. Nie chcesz? Nie korzystaj i nie obrzydzaj życia innym. Boisz się o swoje dane? To nigdy nie oddawaj krwi do badania... Bo, zinwiligują cię ;) Ja wiem, że o wiele zdrowiej i ciekawiej było za czasów dorożek i listów. A postęp w formie telegrafu... Normalnie skandal i bezużyteczna rzecz. A tak na serio, to jak myślisz naprawdę? Nie lubisz płacić podatków? Ja też. Ale bez nich już byłbym martwy. Tak się sklada, że miałem cztery operacje. Gdybym z pensji nìe płaciłbym podatku, to nie byłoby mnie stać na taki luksus...... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 27 sierpnia 2020 r. o 22:46
+5
To serio nie lepiej tradycyjnie, czyli dzwonię pod jakiś numer, taksiarz przyjeżdża, potem podwozi mnie pod wskazany adres i mu płacę czy to gotówką czy kartą płatniczą? Jasne, że lepiej analogicznie w przypadku zamawiania jedzenia z dostawą do domu - , dzwonię, zamawiam wybraną z ulotki/sieci pozycję, czekam i dostawca żarełka za kilkadziesiąt minut się u mnie zjawia i wówczas mu płacę czy to gotówką czy kartą płatniczą i jest ok. Ilekroć słyszę, że gdzieś mam pobrać jakąś aplikację czy też założyć konto by móc z czegoś korzystać( a kiedy już skorzystam bym koniecznie płacił w formie bezgotówkowej) to mnie szlag jasny trafia. Nie znoszę po prostu tego. Wszędzie jakieś konta zakładać trzeba - a to bankowe, a to studenta( indeksy elektroniczne), oprócz tego nigdzie się nie obejdzie bez e-maila i tak przybywa tych kont( wszędzie wymyśla się jak to by pozyskać dane) i jakaż to niby wygoda? Jak masz jedno to ryzyko włamania hakerskiego wzrasta, jak masz kilka to trzeba pamiętać wszędzie hasła( i wypada je jeszcze co jakiś okres czasowy zmieniać!) i loginy. Dlatego jestem zdania, że tam gdzie jest taka możliwość to papierowy dokument być obowiązkowo powinien( przykładowo ile dekad funkcjonowały indeksy tradycyjne na studiach i nikt nie narzekał - e-indeksy wprowadzono tylko z powodu unijnych fanaberii, być może po części z powodu ekologii i nikogo nie pytano w tej materii ani o zdanie ani o zgodę, tylko wyszło się z założenia, że młodzi ludzie to na pewno się zgodzą, że im to bez różnicy - no raczej nie jest to ładne traktowanie, bynajmniej niedemokratyczne). Nie jestem wrogiem postępu ale wiem, że jego nadmiar może w istocie zbyt bardzo poniszczyć to co dotychczasowo dobrze funkcjonowało. Wiem czemu służył i służyć powinien telefon i wiem czemu służy i służyć powinien komputer. Nie rozumiem natomiast prób symbioz tych dwóch urządzeń do jednego. Telefon komórkowy pierwotnie służył kontaktowi do rozmów czy sms-owania i mieliśmy tego doskonały przykład w generacjach sieci 2G oraz 3G i na tym to wszystko powinno pozostać, ba! pamiętam jak w mieście dość licznie można było spotkać budki telefoniczne - paradoksalnie ich powrót to byłaby istna awangarda, coś niebywałego i zarazem pozytywnego a czemu? Ma to swoją oczywistą zaletę - można zapomnieć komórki ze sobą wziąć i wystarczyłoby tylko udać się pod automat i zapłacić czy to kartą abonamentową, którą można by było podładować na określony okres w kiosku czy to gotówką wedle stawki operatora min/połączenie. Wi-fi nie jest w ogóle potrzebne( a przynajmniej nie w tak dużym natężeniu) - jak mamy sprawny, działający bez zakłóceń internet w komputerze biegnący po kablu to żyć nie umierać, w zupełności to wystarcza. Co do płacenia bezgotówkowego nie mówię nie ale niech to będzie okazjonalne, sporadyczne i jak już to kartą płatniczą. Sceptycznie i podejrzliwie odnoszę się do systemów biometrycznych jak skan odcisku palca, skan tęczówki oka, skan twarzy, skan dłoni czy jeszcze coś takiego jak skan głosu. Nie warto podawać swoich unikalnych cech nie wiedząc w jakich celach są one przetwarzane i po co zbierane. Jedynym i pełnoprawnym medium społecznościowym powinno być życie, a nie Facebook czy Instagram, a jak ma się przyjemność to od tego jest takie magiczne urządzenie jak aparat, którym można zrobić zdjęcia tudzież nagrać film, zdjęcia można sobie wywołać do albumu dla rodziny, przyjaciół czy samego siebie a co do filmików to można sobie je pozgrywać na płytę CD. Mówi się o jakiejś tam nowej normalności. Ja to rozumiem trochę inaczej, rozumiem to w taki sposób, by użyć nieco retrospekcji i sentymentalizmu, by docenić siłę prostoty i racjonalności rozwiązań jakie na świecie dały nam trzy zasadnicze dekady - lata 80-te, 90-te i także 2000-ne. Czasem naprawdę niewiele potrzeba zmienić by było normalniej, zdrowiej i racjonalniej, dodatkowo powinno się obniżyć podatki i zlikwidować te najbardziej bzdurne, a także uprościć różne procedury i procesy administracyjne, legislacyjne eliminując z nich nadmiary zawiłości i niejasności. Jeśli będziemy ułatwiać sobie życie to i przyjemniej będzie funkcjonować i co za tym idzie więcej satysfakcji będzie z życia.
To serio nie lepiej tradycyjnie, czyli dzwonię pod jakiś numer, taksiarz przyjeżdża, potem podwozi mnie pod wskazany adres i mu płacę czy to gotówką czy kartą płatniczą? Jasne, że lepiej analogicznie w przypadku zamawiania jedzenia z dostawą do domu - , dzwonię, zamawiam wybraną z ulotki/sieci pozycję, czekam i dostawca żarełka za kilkadziesiąt minut się u mnie zjawia i wówczas mu płacę czy to gotówką czy kartą płatniczą i jest ok. Ilekroć słyszę, że gdzieś mam pobrać jakąś aplikację czy też założyć konto by móc z czegoś korzystać( a kiedy j... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 sierpnia 2020 r. o 20:33
0
Pewien wysoki rangą członek nadzwyczajnej kasty, zapomnial wpisac dzialke o powierzchni 700 hektarow do oswiadczenia majatkowego . Zamyślony był, jak ten na stacji benzynowej :)
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MKS Perła Lublin zmierzy się w sobotę z Piotrcovią

MKS Perła Lublin zmierzy się w sobotę z Piotrcovią

W sobotę o godz. 19 MKS Perła Lublin podejmie w hali Globus Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

Carnaval ruszył w miasto i będzie się działo [program]
galeria

Carnaval ruszył w miasto i będzie się działo [program]

Do niedzieli potrwa Carnaval Sztukmistrzów, który z powodu epidemii mocno różni się w tym roku od wcześniejszych edycji. Nie ma ulicznych występów, a spektakle są płatne. W programie są także bezpłatne wydarzenia, na które brak już wejściówek, ale jeśli ktoś nie przyjdzie, będzie można przechwycić jego miejsce.

Lubelscy posłowie PiS nie poparli „Piątki dla zwierząt”, to zostali zawieszeni

Lubelscy posłowie PiS nie poparli „Piątki dla zwierząt”, to zostali zawieszeni

Lubelscy posłowie: Teresa Hałas, Krzysztof Szulowski i Sławomir Zawiślak zostali zawieszeni w prawach członków Prawa i Sprawiedliwości. To efekt piątkowego glosowania nad projektem zmian w ustawie o ochronie zwierząt.

Marszałek województwa lubelskiego też nie chce produkcji futer

Marszałek województwa lubelskiego też nie chce produkcji futer

Jarosław Stawiarski włączył się w internetową akcję #StopFurChallenge. – Zwierzęta w Polsce wymagają pomocy – mówi marszałek województwa.

Derbowa sobota w III lidze. Avia – Chełmianka i Podlasie – Hetman

Derbowa sobota w III lidze. Avia – Chełmianka i Podlasie – Hetman

W sobotę kibiców z województwa lubelskiego czekają jeszcze dwa spotkania derbowe – w Świdniku i Białej Podlaskiej. Ciekawie będzie zwłaszcza w starciu Avii z Chełmianką (sobota, godz. 16).

Koronawirus w dużej lubelskiej szkole. Zamknięte także przedszkole

Koronawirus w dużej lubelskiej szkole. Zamknięte także przedszkole

Kolejne placówki oświatowe informują o przypadkach zakażenia koronawirusem. W trybie hybrydowym działa już 19 z nich, a dwie przeszły całkowicie na pracę zdalną.

Koronawirus. Wojewoda o jesiennej ofensywie [na żywo]

Koronawirus. Wojewoda o jesiennej ofensywie [na żywo]

Wojewoda lubelski przedstawia raport z realizacji jesiennej strategii walki z koronawirusem. Jej założenia tłumaczy właśnie na konferencji prasowej.

Lubelskie. W środku nocy jechała lewą stroną, a tłumaczyła się, że od lat mieszka w Anglii
wideo
film

Lubelskie. W środku nocy jechała lewą stroną, a tłumaczyła się, że od lat mieszka w Anglii

Policjanci z łukowskiej patrolówki zauważyli jadące lewym pasem jezdni auto. Kobieta za kierownicą tłumaczyła, że się pomyliła, bo od lat mieszka w Anglii.

Wisła Puławy gra ze Stalą Kraśnik. Góra trzy tygodnie bez kapitana

Wisła Puławy gra ze Stalą Kraśnik. Góra trzy tygodnie bez kapitana

Jednak skończyło się tylko na strachu. Kapitan Wisły Puławy Mateusz Pielach za dwa-trzy tygodnie będzie mógł już wrócić do normalnych treningów.

Górki czechowskie: sąd poczeka na sąd
galeria

Górki czechowskie: sąd poczeka na sąd

Nieprędko będzie rozpatrzona sprawa mieszkanki Lublina, która zaskarżyła uchwałę Rady Miasta wyznaczającą na górkach tereny pod budowę bloków. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie zawiesił postępowanie w jej sprawie do czasu rozstrzygnięcia innego sporu o przyszłość tego samego terenu.

Program TV 18-20 września 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
18 września 2020, 20:00

Program TV 18-20 września 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W ten weekend w naziemnej telewizji cyfrowej można zobaczyć wiele zróżnicowanych produkcji. Będą widowiska fantasy ("Wonder Woman"), komedie romantyczne ("Bridget Jones 3"), kino sensacyjne ("Sicario") i klasyki ("Wściekły byk"). Poniżej prezentuje kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Co się stało ze studnią przy Bramie Krakowskiej w Lublinie?
galeria

Co się stało ze studnią przy Bramie Krakowskiej w Lublinie?

Przez cały weekend w okolicy Bramy Krakowskiej w Lublinie trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. To cykl wydarzeń promujących rowery i komunikację miejską. Z tej okazji pojawiły się kolorowe włóczkowe elementy w przestrzeni miejskiej

Azoty Puławy grają w Opolu z Gwardią

Azoty Puławy grają w Opolu z Gwardią

Dzisiaj Azoty Puławy zagrają trzeci mecz o ligowe punkty. Spotkanie w Opolu z Gwardią rozpocznie się o godzinie 20:45 i pokaże go TVP Sport.

Lublin. Pracownica banku wyszukiwała nieużywane konta klientów i sama zaciągała pożyczki
wideo
film

Lublin. Pracownica banku wyszukiwała nieużywane konta klientów i sama zaciągała pożyczki

42-latka do zaciągania zobowiązań w parabankach używała danych klientów. Policja jeszcze szacuje, ile osób oszukała i na jak duże pieniądze.

Koronawirus. Aż 757 nowych chorych i dużo przypadków na Lubelszczyźnie

Koronawirus. Aż 757 nowych chorych i dużo przypadków na Lubelszczyźnie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. 17 osób zmarło, w tym kobieta w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!