Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 czerwca 2011 r.
22:16
Edytuj ten wpis

Bezdomne zwierzęta na Tatarach padają ofiarą ludzi

0 20 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Taki los spotkał kocięta, które mieszkały w piwnicy bloku przy ul. Odlewniczej 2 w Lublinie. Policja wszczyna dochodzenie w tej sprawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kocięta znalazła mieszkanka bloku, która przynosiła im jedzenie.

– Nakroiłam im wątróbki i zeszłam do piwnicy, żeby ją zanieść. A tam na środku podłogi leżał martwy kotek. Drugi był za oknem, piszczał, a ja nie wiedziałam jak go dotknąć, ani gdzie go położyć. Chyba miał uszkodzony kręgosłup – relacjonowała.

Opiekunka kociąt twierdzi, że wie, kto mógł je tak potraktować.

– To sąsiad. On mi robił od dawna na złość, dokuczał mi, bo chciałam tym kotom pomagać – twierdzi mieszkanka bloku.
Tego samego dnia, gdy znalazła poturbowane koty, zadzwoniła na komisariat.

– Policjanci przyjęli zgłoszenie i udali się na miejsce na oględziny – informuje Anna Smarzak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Dochodzenie w tej sprawie będzie wszczęte. Czekamy na opinię weterynarza, który stwierdzi, czym te obrażenia mogły być spowodowane – tłumaczy.

Kociak, który przeżył pobicie trafił do przychodni weterynaryjnej Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami Lubelski Animals. – Poturbowany kotek był w ciężkim stanie – mówi Elżbieta Tarasińska, prezes stowarzyszenia.

– Teraz już do siebie dochodzi. Odżywiamy go kroplówką, podajemy środki przeciwzapalne. Nasza wolontariusza zabrała go nawet na weekend do domu. Baliśmy się, że ma uszkodzony kręgosłup, ale na szczęścia staje już na łapkach – uspokaja.

Niektóre bezdomne zwierzęta spotyka jeszcze gorszy los niż to, co stało się z kociętami z ul. Odlewniczej.

– Jeśli chodzi o bezdomne zwierzęta, to nie mamy wiele takich zgłoszeń, aczkolwiek czasami się zdarzają – mówi Zdzisław Małysz z Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt.

– Mieliśmy zgłoszenia o tym, że ktoś strzela z wiatrówki do wolnobytujących kotów, było polewanie trawników żrącą substancją, ktoś też zabijał koty przecinając je na pół oknem – wylicza.

Każde takie działanie to przestępstwo.

Jednak również te osoby, które nie krzywdzą zwierząt, a wręcz przeciwnie: chcą je dokarmiać, powinny pamiętać, że może to przeszkadzać innym mieszkańcom.

– Dokarmianie powinno być uregulowane przez osiedlową społeczność. Na przykład na LSM-ie są wyznaczone miejsca, w których można wystawiać kotom jedzenie i później sprzątać po nich – tłumaczy Zdzisław Małysz.

Jest kara!

– Zbędne straszenie zwierząt, bicie, czy torturowanie jest ścigane z urzędu – mówi Zdzisław Małysz. Za znęcanie się grozi kara do roku pozbawienia wolności, a jeśli ktoś działa ze szczególnym okrucieństwem, to może trafić do więzienia nawet na dwa lata.

Newsletter: Bądź na bieżąco z www.dziennikwschodni.pl

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Edyta / 30 października 2011 o 16:22
0
Ciekawe skąd tylu bezdomnych kotów po naszymi blokami? Biorą ludzie dla dzieci "zabawki" a jak się znudzą to bach pod klatkę a co?
Avatar
Gość / 16 czerwca 2011 o 15:23
0
U nas pod blokiem na Hutniczej to tak głośno nocami miauczą i wydzierają się,że trudno zasnąć-chętnie bym takiego truciciela kotów zaprosił pod nasz blok,aby trochę "przetrzebił" to dziadostwo... Lubię koty-ale przez to nocne miauczenie i "kocie gody" zaczynam je coraz mniej lubić... W dodatku małe dzieci budzą się w nocy przez te kocie wrzaski.
Avatar
bambosh / 16 czerwca 2011 o 15:18
0
[quote name='Yuretzky' timestamp='1308228055' post='490249']
W dodatku obijają też drzwi, sierściuchy jedne. To na pewno nie "miastowi" z Parczewa czy Lubartowa (albo i innej Koziej Wólki) którzy się nauczyli, że drzwi otwiera się maksymalnie na oścież, tak jak u rodziców, gdy się parkuje pod stodołą.

Będzie plaga myszy i szczurów, to je sami łapać będziecie. W sumie to nawet będzie niezła rozrywka dla emerytów.
[/quote]
Ty człowieku masz coś poważnie z głową! Przecież te koty przez stare babki wykarmione na wszelakich Whiskasach i wątróbkach w ogóle nie mają pojęcia co to jest mysz lub szczur! Nażre się taki kot Whiskasu i śpi-a myszy i tak harcują -i nie ważne ile takich kotów będzie,to i tak myszy będą!
[quote name='Yuretzky' timestamp='1308228055' post='490249']
W dodatku obijają też drzwi, sierściuchy jedne. To na pewno nie "miastowi" z Parczewa czy Lubartowa (albo i innej Koziej Wólki) którzy się nauczyli, że drzwi otwiera się maksymalnie na oścież, tak jak u rodziców, gdy się parkuje pod stodołą.

Będzie plaga myszy i szczurów, to je sami łapać będziecie. W sumie to nawet będzie niezła rozrywka dla emerytów.
[/quote]
Ty człowieku masz coś poważnie z głową! Przecież te k... rozwiń
Avatar
Yuretzky / 16 czerwca 2011 o 14:40
0
[quote name='adam' timestamp='1308219827' post='490194']
Koty chodza po samochodach rysujac lakier.
[/quote]

W dodatku obijają też drzwi, sierściuchy jedne. To na pewno nie "miastowi" z Parczewa czy Lubartowa (albo i innej Koziej Wólki) którzy się nauczyli, że drzwi otwiera się maksymalnie na oścież, tak jak u rodziców, gdy się parkuje pod stodołą.

Będzie plaga myszy i szczurów, to je sami łapać będziecie. W sumie to nawet będzie niezła rozrywka dla emerytów.
Avatar
Kuriewicz / 16 czerwca 2011 o 13:59
0
[quote name='ML' timestamp='1308218882' post='490190']
Tak oczywiśćie to też wina kiboli <lol2>. Puknij się w łeb pajacu
[/quote]

Biedne kibole padają ofiarami ludzi
Avatar
marek 408 / 16 czerwca 2011 o 13:54
0
[quote name='adam' timestamp='1308219827' post='490194']
Dokarmianie kotow powinno odbywac sie w odpowiednim miejscu a nie pod blokiem.Na naszym osiedlu rz ucaja jedzenie pod balkony i przychodza watachy psow. Koty chodza po samochodach rysujac lakier.Koty i psy powinny byc wylapywane i przebywac w schroniskach. Poza tym koty poluja na ptaki i wybieraja piskleta z gniazd.Obroncy kotow niech przekaza pieniadze dla schroniska albo tam zanosza jedzenie blok to jest miejsce do mieszkania a nie schronisko dla kotow.
[/quote]
Około południa byłem w przychodni na ul.Odlewniczej i starsze kobiety podobnie mówiły tak,jak napisałeś. Ludzie sami sobie zarazki i choroby stwarzają-dokarmiają koty pod blokami/balkonami i roje much przy tym latają. Ja też jestem niezadowolony z dokarmiania kotów,bo moja żona ma alergię właściwie na wszystko-również na koty a nawet na koszoną trawę,którą robotnicy koszą. Na czas koszenia trawy zamykamy okna na kilka godzin. Wracając do tematu: nie powiem,że gardzę kotami(bo też lubię zwierzęta) ,ale myślę że np. ludzkie alergie oraz roznoszenie zarazków przez koty to chyba ważniejsze niż "umiłowanie dzikich kotów"-gdzieś granica zdrowego rozsądku być powinna...
[quote name='adam' timestamp='1308219827' post='490194']
Dokarmianie kotow powinno odbywac sie w odpowiednim miejscu a nie pod blokiem.Na naszym osiedlu rz ucaja jedzenie pod balkony i przychodza watachy psow. Koty chodza po samochodach rysujac lakier.Koty i psy powinny byc wylapywane i przebywac w schroniskach. Poza tym koty poluja na ptaki i wybieraja piskleta z gniazd.Obroncy kotow niech przekaza pieniadze dla schroniska albo tam zanosza jedzenie blok to jest miejsce do mieszkania a nie schronisko dla kotow.<... rozwiń
Avatar
Gość / 16 czerwca 2011 o 13:45
0
[quote name='Agnieszka' timestamp='1308214467' post='490163']
Co to za gadzina chodzi po ziemi i tak postepuje!!! Ja bym chujowi przetrociła kregosłup!!! jak mozna biedniutkie takie zwierzatka krzywdzic!!!Przeciez one czuje chca byc kochane!!
[/quote]
To weź sobie je wszystkie do swego mieszkania i nie pitol "jakie to one kochane"!
Avatar
gość / 16 czerwca 2011 o 13:15
0
...ktoś też zabijał koty przecinając je na pół oknem – wylicza.
Oknem na pół ale się uśmiałem to chyba waldek "gilotyna" z odlewniczej takie metody stosował. Miał obsesję na punkcie kotów http://www.youtube.com/watch?v=iKtI1h2ZOow
Avatar
andy / 16 czerwca 2011 o 12:58
0
[quote name='mietek' timestamp='1308221314' post='490199']
Otóż to wreszcie ktoś rozsądny.Precz z kotami z osiedli.Koty zjadają ptaszki i rysują lakiery na autach.Zabieszcie je do schroniska.
[/quote]
precz z takimi idiotami jak ty. WYpier***AJ CWELU. Jak nie koty to ktoś inny przerysuje ci bryke, nie bój nic śmieciu
Avatar
mietek / 16 czerwca 2011 o 12:48
0
[quote name='adam' timestamp='1308219827' post='490194']
Dokarmianie kotow powinno odbywac sie w odpowiednim miejscu a nie pod blokiem.Na naszym osiedlu rz ucaja jedzenie pod balkony i przychodza watachy psow. Koty chodza po samochodach rysujac lakier.Koty i psy powinny byc wylapywane i przebywac w schroniskach. Poza tym koty poluja na ptaki i wybieraja piskleta z gniazd.Obroncy kotow niech przekaza pieniadze dla schroniska albo tam zanosza jedzenie blok to jest miejsce do mieszkania a nie schronisko dla kotow.
[/quote]
Otóż to wreszcie ktoś rozsądny.Precz z kotami z osiedli.Koty zjadają ptaszki i rysują lakiery na autach.Zabieszcie je do schroniska.
[quote name='adam' timestamp='1308219827' post='490194']
Dokarmianie kotow powinno odbywac sie w odpowiednim miejscu a nie pod blokiem.Na naszym osiedlu rz ucaja jedzenie pod balkony i przychodza watachy psow. Koty chodza po samochodach rysujac lakier.Koty i psy powinny byc wylapywane i przebywac w schroniskach. Poza tym koty poluja na ptaki i wybieraja piskleta z gniazd.Obroncy kotow niech przekaza pieniadze dla schroniska albo tam zanosza jedzenie blok to jest miejsce do mieszkania a nie schronisko dla kotow.<... rozwiń
Avatar
Edyta / 30 października 2011 o 16:22
0
Ciekawe skąd tylu bezdomnych kotów po naszymi blokami? Biorą ludzie dla dzieci "zabawki" a jak się znudzą to bach pod klatkę a co?
Avatar
Gość / 16 czerwca 2011 o 15:23
0
U nas pod blokiem na Hutniczej to tak głośno nocami miauczą i wydzierają się,że trudno zasnąć-chętnie bym takiego truciciela kotów zaprosił pod nasz blok,aby trochę "przetrzebił" to dziadostwo... Lubię koty-ale przez to nocne miauczenie i "kocie gody" zaczynam je coraz mniej lubić... W dodatku małe dzieci budzą się w nocy przez te kocie wrzaski.
Avatar
bambosh / 16 czerwca 2011 o 15:18
0
[quote name='Yuretzky' timestamp='1308228055' post='490249']
W dodatku obijają też drzwi, sierściuchy jedne. To na pewno nie "miastowi" z Parczewa czy Lubartowa (albo i innej Koziej Wólki) którzy się nauczyli, że drzwi otwiera się maksymalnie na oścież, tak jak u rodziców, gdy się parkuje pod stodołą.

Będzie plaga myszy i szczurów, to je sami łapać będziecie. W sumie to nawet będzie niezła rozrywka dla emerytów.
[/quote]
Ty człowieku masz coś poważnie z głową! Przecież te koty przez stare babki wykarmione na wszelakich Whiskasach i wątróbkach w ogóle nie mają pojęcia co to jest mysz lub szczur! Nażre się taki kot Whiskasu i śpi-a myszy i tak harcują -i nie ważne ile takich kotów będzie,to i tak myszy będą!
[quote name='Yuretzky' timestamp='1308228055' post='490249']
W dodatku obijają też drzwi, sierściuchy jedne. To na pewno nie "miastowi" z Parczewa czy Lubartowa (albo i innej Koziej Wólki) którzy się nauczyli, że drzwi otwiera się maksymalnie na oścież, tak jak u rodziców, gdy się parkuje pod stodołą.

Będzie plaga myszy i szczurów, to je sami łapać będziecie. W sumie to nawet będzie niezła rozrywka dla emerytów.
[/quote]
Ty człowieku masz coś poważnie z głową! Przecież te k... rozwiń
Avatar
Yuretzky / 16 czerwca 2011 o 14:40
0
[quote name='adam' timestamp='1308219827' post='490194']
Koty chodza po samochodach rysujac lakier.
[/quote]

W dodatku obijają też drzwi, sierściuchy jedne. To na pewno nie "miastowi" z Parczewa czy Lubartowa (albo i innej Koziej Wólki) którzy się nauczyli, że drzwi otwiera się maksymalnie na oścież, tak jak u rodziców, gdy się parkuje pod stodołą.

Będzie plaga myszy i szczurów, to je sami łapać będziecie. W sumie to nawet będzie niezła rozrywka dla emerytów.
Avatar
Kuriewicz / 16 czerwca 2011 o 13:59
0
[quote name='ML' timestamp='1308218882' post='490190']
Tak oczywiśćie to też wina kiboli <lol2>. Puknij się w łeb pajacu
[/quote]

Biedne kibole padają ofiarami ludzi
Avatar
marek 408 / 16 czerwca 2011 o 13:54
0
[quote name='adam' timestamp='1308219827' post='490194']
Dokarmianie kotow powinno odbywac sie w odpowiednim miejscu a nie pod blokiem.Na naszym osiedlu rz ucaja jedzenie pod balkony i przychodza watachy psow. Koty chodza po samochodach rysujac lakier.Koty i psy powinny byc wylapywane i przebywac w schroniskach. Poza tym koty poluja na ptaki i wybieraja piskleta z gniazd.Obroncy kotow niech przekaza pieniadze dla schroniska albo tam zanosza jedzenie blok to jest miejsce do mieszkania a nie schronisko dla kotow.
[/quote]
Około południa byłem w przychodni na ul.Odlewniczej i starsze kobiety podobnie mówiły tak,jak napisałeś. Ludzie sami sobie zarazki i choroby stwarzają-dokarmiają koty pod blokami/balkonami i roje much przy tym latają. Ja też jestem niezadowolony z dokarmiania kotów,bo moja żona ma alergię właściwie na wszystko-również na koty a nawet na koszoną trawę,którą robotnicy koszą. Na czas koszenia trawy zamykamy okna na kilka godzin. Wracając do tematu: nie powiem,że gardzę kotami(bo też lubię zwierzęta) ,ale myślę że np. ludzkie alergie oraz roznoszenie zarazków przez koty to chyba ważniejsze niż "umiłowanie dzikich kotów"-gdzieś granica zdrowego rozsądku być powinna...
[quote name='adam' timestamp='1308219827' post='490194']
Dokarmianie kotow powinno odbywac sie w odpowiednim miejscu a nie pod blokiem.Na naszym osiedlu rz ucaja jedzenie pod balkony i przychodza watachy psow. Koty chodza po samochodach rysujac lakier.Koty i psy powinny byc wylapywane i przebywac w schroniskach. Poza tym koty poluja na ptaki i wybieraja piskleta z gniazd.Obroncy kotow niech przekaza pieniadze dla schroniska albo tam zanosza jedzenie blok to jest miejsce do mieszkania a nie schronisko dla kotow.<... rozwiń
Avatar
Gość / 16 czerwca 2011 o 13:45
0
[quote name='Agnieszka' timestamp='1308214467' post='490163']
Co to za gadzina chodzi po ziemi i tak postepuje!!! Ja bym chujowi przetrociła kregosłup!!! jak mozna biedniutkie takie zwierzatka krzywdzic!!!Przeciez one czuje chca byc kochane!!
[/quote]
To weź sobie je wszystkie do swego mieszkania i nie pitol "jakie to one kochane"!
Avatar
gość / 16 czerwca 2011 o 13:15
0
...ktoś też zabijał koty przecinając je na pół oknem – wylicza.
Oknem na pół ale się uśmiałem to chyba waldek "gilotyna" z odlewniczej takie metody stosował. Miał obsesję na punkcie kotów http://www.youtube.com/watch?v=iKtI1h2ZOow
Avatar
andy / 16 czerwca 2011 o 12:58
0
[quote name='mietek' timestamp='1308221314' post='490199']
Otóż to wreszcie ktoś rozsądny.Precz z kotami z osiedli.Koty zjadają ptaszki i rysują lakiery na autach.Zabieszcie je do schroniska.
[/quote]
precz z takimi idiotami jak ty. WYpier***AJ CWELU. Jak nie koty to ktoś inny przerysuje ci bryke, nie bój nic śmieciu
Avatar
mietek / 16 czerwca 2011 o 12:48
0
[quote name='adam' timestamp='1308219827' post='490194']
Dokarmianie kotow powinno odbywac sie w odpowiednim miejscu a nie pod blokiem.Na naszym osiedlu rz ucaja jedzenie pod balkony i przychodza watachy psow. Koty chodza po samochodach rysujac lakier.Koty i psy powinny byc wylapywane i przebywac w schroniskach. Poza tym koty poluja na ptaki i wybieraja piskleta z gniazd.Obroncy kotow niech przekaza pieniadze dla schroniska albo tam zanosza jedzenie blok to jest miejsce do mieszkania a nie schronisko dla kotow.
[/quote]
Otóż to wreszcie ktoś rozsądny.Precz z kotami z osiedli.Koty zjadają ptaszki i rysują lakiery na autach.Zabieszcie je do schroniska.
[quote name='adam' timestamp='1308219827' post='490194']
Dokarmianie kotow powinno odbywac sie w odpowiednim miejscu a nie pod blokiem.Na naszym osiedlu rz ucaja jedzenie pod balkony i przychodza watachy psow. Koty chodza po samochodach rysujac lakier.Koty i psy powinny byc wylapywane i przebywac w schroniskach. Poza tym koty poluja na ptaki i wybieraja piskleta z gniazd.Obroncy kotow niech przekaza pieniadze dla schroniska albo tam zanosza jedzenie blok to jest miejsce do mieszkania a nie schronisko dla kotow.<... rozwiń