Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lutego 2013 r.
21:11
Edytuj ten wpis

Biały Orlik zabrał Icemanii łyżwiarzy. I pieniądze

0 10 A A
Spadła liczba użytkowników Icemanii (Maciej Kaczanowski/ Archiwum)
Spadła liczba użytkowników Icemanii (Maciej Kaczanowski/ Archiwum)

Zbudowany m.in. z miejskich pieniędzy "Biały Orlik” okazał się groźną konkurencją dla miejskiego lodowiska przy Al. Zygmuntowskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lodowisko stworzone w ramach rządowego programu "Biały Orlik” od miesiąca działa obok ZSO nr 1 ul. Radzyńskiej 5. Rząd dał na jego budowę 300 tys. zł, miasto dołożyło 100 tys. zł. W dzień uczniowie mają tam lekcje w-f, popołudniami i w weekendy mogą tam jeździć na łyżwach dzieci z całego Lublina. Za darmo, więc zainteresowanie jest ogromne.

Jednocześnie spadła liczba użytkowników innego miejskiego lodowiska – Icemanii przy Al. Zygmuntowskich. Ratusz ujawnił to odpowiadając na interpelację radnego Mateusza Zaczyńskiego. Radny zapytał, czy wzorem ubiegłych lat, sztuczna ślizgawka powstanie obok hali Globus (otwarcie zaplanowano na sobotę 9 lutego).

– Niewątpliwie otwarcie "Białego Orlika” przekłada się na frekwencję na Icemanii – przyznaje Zdzisław Hołysz, prezes MOSiR. Jak bardzo? Tego na razie nie wiadomo – ośrodek dopiero pracuje nad podsumowaniem stycznia.
– Obawiamy się każdej konkurencji – mówi Hołysz. – Po otwarciu pierwszego "Białego Orlika” teraz każde osiedle chce mieć u siebie lodowisko. Obserwujemy to z niepokojem.

Bo MOSiR, oprócz zapewniania mieszkańcom możliwości uprawiania sportu, ma też zarabiać. M.in. na wejściówkach z lodowiska. – Każdy, kto obserwuje nasz rynek, widzi zależność: to, co jest za darmo, cieszy się dużym powodzeniem – mówi Hołysz. – Przykład szkółki nauki jazdy na łyżwach, którą uruchomiliśmy na Icemanii. W soboty, kiedy szkółka działa, jest nieprawdopodobnie dużo dzieci. Bo jest za darmo.

Mimo to, miasto zamierza otwierać kolejne darmowe lodowiska. – Będziemy chcieli to kontynuować, o ile rządowy program nam na to pozwoli – zapowiadał prezydent Krzysztof Żuk otwierając pierwszego "Białego Orlika”.

– Chcemy, żeby sport i kultura były obecne w każdej dzielnicy – dodaje rzeczniczka prezydenta Beata Krzyżanowska. – M.in. dlatego rozmawiamy z MPWiK o możliwości "wylania” ślizgawek na ferie. O ile pogoda pozwoli.

Ile kosztuje Icemania

90 min – 8 zł
wypożyczenie łyżew na 90 min – 6 zł
oferta no limit (pon.-czw. w godz. 14-21) – 8 zł
60 min w weekend – 9 zł
wypożyczenie kasku – 5 zł
gubienie zegarka – 100 zł

źródło: http://mosir.lublin.pl/icemania

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bulo / 4 lutego 2013 o 20:33
0
Na ICEMANII za DARMO ! Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat do bezpłatnej nauki jazdy na łyżwach z elementami hokeja. Zajęcia odbywają się w pon. i śro 15.30 - 16.30, prowadzą je wykwalifikowani instruktorzy, zawodnicy wspomnianej niżej drużyny LHT, Aby wziąść w nich udział należy zgłosić się do instruktora, który czeka zawsze pod kasami lodowiska, pobrać za DARMO kluczyk do szafki i jazda ! Uwaga trzeba mieć własne lub wypożyczone łyżwy. Do zobaczenia !
Avatar
trt / 4 lutego 2013 o 16:03
0
jaka konkurencja jak z powodu pogody od 30 stycznia jest nieczynny.a mosir to przegięcie.zabierz maluszka na łyżwy to jeszcze 5 zł za pingwinka.najlepszy klient,wejsciówka,łyżwy,pingwin
Avatar
elena / 4 lutego 2013 o 14:07
0
ceny na Icemanii przegięte przynajmniej o połowę.... dla tych, którzy się uczą/pracują do późna i mogą poijeździć tylko w weekend 60 minut jazdy plus łyżwy to spore pieniądze. mam nadzieję że orlików będzie dużo więcej i mosir nieco spuści z tonu, zarabiać to można na hali
Avatar
YETI / 4 lutego 2013 o 13:31
0
Radzyńska to szkoła Kowalczyka i tam chwala się że to min dzięki jego inicjatywie powstało lodowisko....z Zakroczyński pisze interpele to nie może się kolegi z zapytać o co kaman ?
Avatar
bacero / 4 lutego 2013 o 12:47
0
jest pewne i to widac na kazdym kroku Marina Wrotkow Stok narciarski tam widac brak dobrego gospodarza i mysle jak to z majatkiem publicznym ze komus chodzi o bankrutctwo i upadlosc MOSIRu a P. Czelej bedzie wiedzial jak to rozbujac jak nie jest za krotki i to lyknie
Avatar
Gość / 4 lutego 2013 o 12:30
0
Mało kto wie, ale Lublin na prawie 3 drużyny hokeja:
1. I drużyna seniorów grają w ogólnopolskiej II lidze - szok prawda rozgrywają swoje mecze z tamimi miastami jak Krynica czy Sanok
2. II druzyna
3. Najmłodsza drużyna grają tam dzieci - maluchy

Robią sami coś z niczego bez pomocy tego zas.....miasta. Ale o czym tu pisać i się rozwodzić, zdaje sobie sprawę, że każdy ma swoje priorytety, ale przynajmniej niech nie przeszkadzają :-). Jak potrzebny bedzie im sukces i trzeba będzie się podpiać na pewno się znajdą :-)
Avatar
Lubelak / 4 lutego 2013 o 11:40
0
Biały Orlik? Świetnie wreszcie zrobili w Lublinie coś co powinno działać już od dawna na każdym większym osiedlu dzieci powinny rozwijać swoje umiejętności.
ICEMANIA? Muszę podkreślić że to nie jest nawet lodowisko... Ślizgawka o którą nikt nie dba ponad 30cm lodu co można zauważy po bandach!!! Jak można aż tak zaniedbać taflę, wiąże się to nie tylko z ogromnymi kosztami jaki kiepską jakością lodu... Do tego ceny z kosmosu... Icemania stworzona jest tylko i wyłącznie by czerpać zyski i zdzierać z ludzi jak najwięcej pieniędzy.
Myślę że warto było by tu poruszyć iż w tym sezonie ICEMANIA działa po raz ostatni, na następny sezon ma zostać wybudowane nowe lodowisko, jednak ma to być kolejny obiekt bez przyszłości. Lublin zasługuję na obiekt z prawdziwego zdarzenia. Lodowisko które ma powstać ma być bez zaplecza i widowni, które uniemożliwiają rozwój lubelskim hokeistom i łyżwiarzom figurowym. Czy ktokolwiek z Was widział kiedyś mecz hokeja? wie że w Lublinie istnieje drużyna hokejowa? Uświadomie was że taka drużyna istnieje, że Ci ludzie(zarówno dzieci jak i dorośli) po nocach i nad ranem trenują, bo nikt dotąd nie chciał udostępnić im lodowiska w normalnej porze. Miłośnicy hokeja zasłużyli na obiekt na którym mogli by rozgrywać swoje mecze i zapraszać mieszkańców naszego miasta. Zainteresowanie tym sportem jest naprawdę dużę, jednak dzięki nie kompetetnym ludziom, którzy nie pozwalają na rozwój tego sportu w Lublinie.
Lublin powinien zainwestować w lodowisko z prawdziwego zdarzenia, z widownią, z zapleczem. Mogłaby to być świetna promocja miasta. Lublin mógłby się ubiegać o organizowanie dużych imprez sportowych, była by to zarówno świetna reklama dla Lublina, wyobraźcie sobie chociażby Mistrzostwa Polski Amatorów w Hokeju na lodzie w Lublinie, prestiżowa impreza w której bierze udział mnóstwo zespołów z całej Polski. Sprawa warta nagłóśnienia! Lublin zasługuję na lodowisko z prawdziwego zdarzenia.
W końcu to miasto "inspiracji".
Biały Orlik? Świetnie wreszcie zrobili w Lublinie coś co powinno działać już od dawna na każdym większym osiedlu dzieci powinny rozwijać swoje umiejętności.
ICEMANIA? Muszę podkreślić że to nie jest nawet lodowisko... Ślizgawka o którą nikt nie dba ponad 30cm lodu co można zauważy po bandach!!! Jak można aż tak zaniedbać taflę, wiąże się to nie tylko z ogromnymi kosztami jaki kiepską jakością lodu... Do tego ceny z kosmosu... Icemania stworzona jest tylko i wyłącznie by czerpać zyski i zdzierać z ludzi jak najwięcej pienięd... rozwiń
Avatar
mietek / 4 lutego 2013 o 10:42
0
Pan Hołysz słusznie wyraził swój niepokój ale chciałbym zwrócić uwagę ,że w gospodarce rynkowej tylko zarządzający monopolami tachich obaw nie mają ( pod warunkiem zapotrzebowania na ich towar czy usługę ) Tak więc nic nowego nie powiedział.
Z drugiej strony niepokoi mnie fakt ,że wstęp na lodowisko na Radzyńskiej jest " za darmo " Dla mieszkańców to świetna wiadomość ale tą darmochę musi jednak ktoś pokryć bo w realnym świecie nic niema za darmo , za darmo jak ktoś powiedział można tylko " dostać w ryja"
Więc skoro miasto do tego nie dokłada to kto ?
Pan Hołysz słusznie wyraził swój niepokój ale chciałbym zwrócić uwagę ,że w gospodarce rynkowej tylko zarządzający monopolami tachich obaw nie mają ( pod warunkiem zapotrzebowania na ich towar czy usługę ) Tak więc nic nowego nie powiedział.
Z drugiej strony niepokoi mnie fakt ,że wstęp na lodowisko na Radzyńskiej jest " za darmo " Dla mieszkańców to świetna wiadomość ale tą darmochę musi jednak ktoś pokryć bo w realnym świecie nic niema za darmo , za darmo jak ktoś powiedział można tylko " dostać w ryja"
W... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lutego 2013 o 10:35
0
Icemania tragedia!!!

Ceny dramatycznie wysokie, a jakość ślizgania taka jak na darmowym orliku. Dzisiaj każdy potrafi liczyć. Kogo z dzieci młodzieży, rodziców stać, aby za godzinę zapłacić 9 zł. plus dojazd plus wypozyczenie łyżew
Lodowisk, ale hal w Polsce przybywa, Lublin fascynuje się icemanią, a teraz orlikami. A w Polsce powstają nowe hale lodowe gdzie cena dla dzieci i młodzieży to np 2 zł: Giżycko, Bielsko-Biała, Cieszyn, Szczecin, Mińsk.Mazowiecki, Siedlce, Skarżysko Kam., Toruń, Łódź, Poznań, Wrocław itd itd
W hali jest ciepło i przytulnie. No to mosir ma problem, bo lodowisko zarabiało na nich na cały rok, a tu coś tak strasznego - konkurencja :-).
Lodowisko będzie mosir mroził, bedzie pusto ale jakości nie podniesie i cen biletów nie obniży :-).
Icemania tragedia!!!

Ceny dramatycznie wysokie, a jakość ślizgania taka jak na darmowym orliku. Dzisiaj każdy potrafi liczyć. Kogo z dzieci młodzieży, rodziców stać, aby za godzinę zapłacić 9 zł. plus dojazd plus wypozyczenie łyżew
Lodowisk, ale hal w Polsce przybywa, Lublin fascynuje się icemanią, a teraz orlikami. A w Polsce powstają nowe hale lodowe gdzie cena dla dzieci i młodzieży to np 2 zł: Giżycko, Bielsko-Biała, Cieszyn, Szczecin, Mińsk.Mazowiecki, Siedlce, Skarżysko Kam., Toruń, Łódź, Poznań, Wrocław... rozwiń
Avatar
Acid spawn / 4 lutego 2013 o 09:53
0
No pewnie, że najlepeij się działa jak nie ma konkurencji.
Teraz mistrzowie z MOSiR bedą mogli pokazać czego nauczyli się na "szkoleniach" i coś wymyślą żeby przyciągnąć klientów. Pewnie UM po prostu albo zamknie orlik, albo wprowadzą opłaty - bo za dużo ludzi.
To tak jak słynne powiedzenie Szpakowskiego: "... ciężko się gra z drużyną, która potrafi grać w piłkę..."
Avatar
Bulo / 4 lutego 2013 o 20:33
0
Na ICEMANII za DARMO ! Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat do bezpłatnej nauki jazdy na łyżwach z elementami hokeja. Zajęcia odbywają się w pon. i śro 15.30 - 16.30, prowadzą je wykwalifikowani instruktorzy, zawodnicy wspomnianej niżej drużyny LHT, Aby wziąść w nich udział należy zgłosić się do instruktora, który czeka zawsze pod kasami lodowiska, pobrać za DARMO kluczyk do szafki i jazda ! Uwaga trzeba mieć własne lub wypożyczone łyżwy. Do zobaczenia !
Avatar
trt / 4 lutego 2013 o 16:03
0
jaka konkurencja jak z powodu pogody od 30 stycznia jest nieczynny.a mosir to przegięcie.zabierz maluszka na łyżwy to jeszcze 5 zł za pingwinka.najlepszy klient,wejsciówka,łyżwy,pingwin
Avatar
elena / 4 lutego 2013 o 14:07
0
ceny na Icemanii przegięte przynajmniej o połowę.... dla tych, którzy się uczą/pracują do późna i mogą poijeździć tylko w weekend 60 minut jazdy plus łyżwy to spore pieniądze. mam nadzieję że orlików będzie dużo więcej i mosir nieco spuści z tonu, zarabiać to można na hali
Avatar
YETI / 4 lutego 2013 o 13:31
0
Radzyńska to szkoła Kowalczyka i tam chwala się że to min dzięki jego inicjatywie powstało lodowisko....z Zakroczyński pisze interpele to nie może się kolegi z zapytać o co kaman ?
Avatar
bacero / 4 lutego 2013 o 12:47
0
jest pewne i to widac na kazdym kroku Marina Wrotkow Stok narciarski tam widac brak dobrego gospodarza i mysle jak to z majatkiem publicznym ze komus chodzi o bankrutctwo i upadlosc MOSIRu a P. Czelej bedzie wiedzial jak to rozbujac jak nie jest za krotki i to lyknie
Avatar
Gość / 4 lutego 2013 o 12:30
0
Mało kto wie, ale Lublin na prawie 3 drużyny hokeja:
1. I drużyna seniorów grają w ogólnopolskiej II lidze - szok prawda rozgrywają swoje mecze z tamimi miastami jak Krynica czy Sanok
2. II druzyna
3. Najmłodsza drużyna grają tam dzieci - maluchy

Robią sami coś z niczego bez pomocy tego zas.....miasta. Ale o czym tu pisać i się rozwodzić, zdaje sobie sprawę, że każdy ma swoje priorytety, ale przynajmniej niech nie przeszkadzają :-). Jak potrzebny bedzie im sukces i trzeba będzie się podpiać na pewno się znajdą :-)
Avatar
Lubelak / 4 lutego 2013 o 11:40
0
Biały Orlik? Świetnie wreszcie zrobili w Lublinie coś co powinno działać już od dawna na każdym większym osiedlu dzieci powinny rozwijać swoje umiejętności.
ICEMANIA? Muszę podkreślić że to nie jest nawet lodowisko... Ślizgawka o którą nikt nie dba ponad 30cm lodu co można zauważy po bandach!!! Jak można aż tak zaniedbać taflę, wiąże się to nie tylko z ogromnymi kosztami jaki kiepską jakością lodu... Do tego ceny z kosmosu... Icemania stworzona jest tylko i wyłącznie by czerpać zyski i zdzierać z ludzi jak najwięcej pieniędzy.
Myślę że warto było by tu poruszyć iż w tym sezonie ICEMANIA działa po raz ostatni, na następny sezon ma zostać wybudowane nowe lodowisko, jednak ma to być kolejny obiekt bez przyszłości. Lublin zasługuję na obiekt z prawdziwego zdarzenia. Lodowisko które ma powstać ma być bez zaplecza i widowni, które uniemożliwiają rozwój lubelskim hokeistom i łyżwiarzom figurowym. Czy ktokolwiek z Was widział kiedyś mecz hokeja? wie że w Lublinie istnieje drużyna hokejowa? Uświadomie was że taka drużyna istnieje, że Ci ludzie(zarówno dzieci jak i dorośli) po nocach i nad ranem trenują, bo nikt dotąd nie chciał udostępnić im lodowiska w normalnej porze. Miłośnicy hokeja zasłużyli na obiekt na którym mogli by rozgrywać swoje mecze i zapraszać mieszkańców naszego miasta. Zainteresowanie tym sportem jest naprawdę dużę, jednak dzięki nie kompetetnym ludziom, którzy nie pozwalają na rozwój tego sportu w Lublinie.
Lublin powinien zainwestować w lodowisko z prawdziwego zdarzenia, z widownią, z zapleczem. Mogłaby to być świetna promocja miasta. Lublin mógłby się ubiegać o organizowanie dużych imprez sportowych, była by to zarówno świetna reklama dla Lublina, wyobraźcie sobie chociażby Mistrzostwa Polski Amatorów w Hokeju na lodzie w Lublinie, prestiżowa impreza w której bierze udział mnóstwo zespołów z całej Polski. Sprawa warta nagłóśnienia! Lublin zasługuję na lodowisko z prawdziwego zdarzenia.
W końcu to miasto "inspiracji".
Biały Orlik? Świetnie wreszcie zrobili w Lublinie coś co powinno działać już od dawna na każdym większym osiedlu dzieci powinny rozwijać swoje umiejętności.
ICEMANIA? Muszę podkreślić że to nie jest nawet lodowisko... Ślizgawka o którą nikt nie dba ponad 30cm lodu co można zauważy po bandach!!! Jak można aż tak zaniedbać taflę, wiąże się to nie tylko z ogromnymi kosztami jaki kiepską jakością lodu... Do tego ceny z kosmosu... Icemania stworzona jest tylko i wyłącznie by czerpać zyski i zdzierać z ludzi jak najwięcej pienięd... rozwiń
Avatar
mietek / 4 lutego 2013 o 10:42
0
Pan Hołysz słusznie wyraził swój niepokój ale chciałbym zwrócić uwagę ,że w gospodarce rynkowej tylko zarządzający monopolami tachich obaw nie mają ( pod warunkiem zapotrzebowania na ich towar czy usługę ) Tak więc nic nowego nie powiedział.
Z drugiej strony niepokoi mnie fakt ,że wstęp na lodowisko na Radzyńskiej jest " za darmo " Dla mieszkańców to świetna wiadomość ale tą darmochę musi jednak ktoś pokryć bo w realnym świecie nic niema za darmo , za darmo jak ktoś powiedział można tylko " dostać w ryja"
Więc skoro miasto do tego nie dokłada to kto ?
Pan Hołysz słusznie wyraził swój niepokój ale chciałbym zwrócić uwagę ,że w gospodarce rynkowej tylko zarządzający monopolami tachich obaw nie mają ( pod warunkiem zapotrzebowania na ich towar czy usługę ) Tak więc nic nowego nie powiedział.
Z drugiej strony niepokoi mnie fakt ,że wstęp na lodowisko na Radzyńskiej jest " za darmo " Dla mieszkańców to świetna wiadomość ale tą darmochę musi jednak ktoś pokryć bo w realnym świecie nic niema za darmo , za darmo jak ktoś powiedział można tylko " dostać w ryja"
W... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lutego 2013 o 10:35
0
Icemania tragedia!!!

Ceny dramatycznie wysokie, a jakość ślizgania taka jak na darmowym orliku. Dzisiaj każdy potrafi liczyć. Kogo z dzieci młodzieży, rodziców stać, aby za godzinę zapłacić 9 zł. plus dojazd plus wypozyczenie łyżew
Lodowisk, ale hal w Polsce przybywa, Lublin fascynuje się icemanią, a teraz orlikami. A w Polsce powstają nowe hale lodowe gdzie cena dla dzieci i młodzieży to np 2 zł: Giżycko, Bielsko-Biała, Cieszyn, Szczecin, Mińsk.Mazowiecki, Siedlce, Skarżysko Kam., Toruń, Łódź, Poznań, Wrocław itd itd
W hali jest ciepło i przytulnie. No to mosir ma problem, bo lodowisko zarabiało na nich na cały rok, a tu coś tak strasznego - konkurencja :-).
Lodowisko będzie mosir mroził, bedzie pusto ale jakości nie podniesie i cen biletów nie obniży :-).
Icemania tragedia!!!

Ceny dramatycznie wysokie, a jakość ślizgania taka jak na darmowym orliku. Dzisiaj każdy potrafi liczyć. Kogo z dzieci młodzieży, rodziców stać, aby za godzinę zapłacić 9 zł. plus dojazd plus wypozyczenie łyżew
Lodowisk, ale hal w Polsce przybywa, Lublin fascynuje się icemanią, a teraz orlikami. A w Polsce powstają nowe hale lodowe gdzie cena dla dzieci i młodzieży to np 2 zł: Giżycko, Bielsko-Biała, Cieszyn, Szczecin, Mińsk.Mazowiecki, Siedlce, Skarżysko Kam., Toruń, Łódź, Poznań, Wrocław... rozwiń
Avatar
Acid spawn / 4 lutego 2013 o 09:53
0
No pewnie, że najlepeij się działa jak nie ma konkurencji.
Teraz mistrzowie z MOSiR bedą mogli pokazać czego nauczyli się na "szkoleniach" i coś wymyślą żeby przyciągnąć klientów. Pewnie UM po prostu albo zamknie orlik, albo wprowadzą opłaty - bo za dużo ludzi.
To tak jak słynne powiedzenie Szpakowskiego: "... ciężko się gra z drużyną, która potrafi grać w piłkę..."
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 55 7

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 1

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 11 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!