Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2012 r.
16:34
Edytuj ten wpis

Biletomaty w Lublinie wyrosną jak grzyby po deszczu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 6 A A
 (Hanna Bytniewska)
(Hanna Bytniewska)

W kolejnych 23 kioskach można od wczoraj kupić bilety okresowe. A przy 25 przystankach ma stanąć 25 nowych automatów biletowych. Dwa z nich już działają.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jeden z takich automatów stoi przy ul. Zana obok ZUS-u, drugi koło MPWiK przy al. Piłsudskiego. Urządzenia różnią się od tych, które znamy już z ulic.

– Nie przyjmują banknotów, obsługują za to płatności kartami zbliżeniowymi – mówi Michał Miernecki ze spółki Mera Systemy z Grodziska Mazowieckiego, która stawia automaty. Można w nich kupić bilety papierowe i zakodować na karcie bilet okresowy.

Każdy automat kosztuje ok. 50 tys. zł. – My za to nie płacimy – zapewnia Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Automaty stawia Mera Systemy, która jak każdy sprzedawca ma dostawać prowizję. Będzie to 7 proc. wartości sprzedanych biletów.

Spółka do marca ustawi jeszcze 13 automatów na ruchliwych przystankach, także poza centrum. Staną m.in. koło parku Bronowickiego i na przystanku Dziewanny 02. – W planach są również przystanki Paderewskiego 02 i Felin 02 – dodaje Góźdź.

Od wczoraj w 23 kioskach można kupić bilety okresowe. Terminale do ich kodowania dostarczyła krakowska spółka ASEC, która do lipca ustawi też w mieście 10 biletomatów.

Autosany w trasie

Regularne kursy po mieście zaczęły wczoraj cztery nowe krótkie autosany. Mają obsługiwać linie mniej uczęszczane linie (wczoraj kursowały na liniach 16,54 i 85), w tym linie podmiejskie, oraz nocne trasy poza weekendami. Pojazdy mają niecałe 9 m długości, klimatyzację, automat biletowy i monitoring.

ZTM zamówił 20 takich autobusów, które miały dotrzeć do nas we wrześniu, termin był kilka razy, aż do maksymalnej daty, którą dopuszczała umowa. Kiedy i ta data została przekroczona ZTM zaczął naliczać kary proporcjonalnie do opóźnienia poszczególnych wozów. Dotąd dotarło do nas 17 autobusów, a naliczone dotąd kary to nie mniej, niż 1,1 mln zł.na wczoraj.

Autosan wcześniej płacił też karę za zwłokę w dostawie wcześniej zamówionych 12-metrowych autobusów. ZTM naliczył mu 121 tys. zł. Po Lublinie jeżdżą 44 takie autobusy, z czego 18 musiało wracać do fabryki na poprawki, bo dach był za słaby, by utrzymać klimatyzatory. Zgodnie z harmonogramem do 15 sierpnia 2013 r. do Lublina ma dotrzeć jeszcze 10 takich autobusów.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 grudnia 2012 r. o 13:01
0
hmmm
Avatar
to-to / 5 grudnia 2012 r. o 15:50
0
[quote name='Michał' timestamp='1354694495' post='705675']
ZTM zamówił nowe autobusy? I co - będzie je trzymał po zajezdniach jak teraz? Bo na przykład ze Sławina na Felin lub w okolice Kruczkowskiego poranne kursy obsługują rozpadające, regularnie się psujące i spóźniające starocia, których nie powinno dopuszczać się do ruchu! ZTM zapomniał, że ma takie dzielnice w Lublinie? Proponuję, żeby pani rzecznik przejechała się raz dwudziestką lub siódemnką - ciekawe co wtedy powie. Dodam też, że na całym Sławinie i Sławinku biletóew kupić się nie da, bo kioski polikwidowane a ZTM jak widać nie ma w planach ustawiania tam biletomatów.
[/quote]

[quote name='Michał' timestamp='1354694495' post='705675']
ZTM zamówił nowe autobusy? I co - będzie je trzymał po zajezdniach jak teraz? Bo na przykład ze Sławina na Felin lub w okolice Kruczkowskiego poranne kursy obsługują rozpadające, regularnie się psujące i spóźniające starocia, których nie powinno dopuszczać się do ruchu! ZTM zapomniał, że ma takie dzielnice w Lublinie? Proponuję, żeby pani rzecznik przejechała się raz dwudziestką lub siódemnką - ciekawe co wtedy powie. Dodam też, że na całym Sławinie i Sławinku biletóew kupić się nie da, bo kioski polikwidowane a ZTM jak widać nie ma w planach ustawiania tam biletomatów.
[/quote]Z prostych powodów jeżdżą stare autobusy: znam jednego gościa kierowcę MPK i powiedział mi, że umiejętnie jeżdżąc starym autobusem można sporo paliwa zaoszczędzić w porównaniu do tych nowoczesnych. Teraz jasne: dlaczego stare też jeżdżą?
[quote name='Michał' timestamp='1354694495' post='705675']
ZTM zamówił nowe autobusy? I co - będzie je trzymał po zajezdniach jak teraz? Bo na przykład ze Sławina na Felin lub w okolice Kruczkowskiego poranne kursy obsługują rozpadające, regularnie się psujące i spóźniające starocia, których nie powinno dopuszczać się do ruchu! ZTM zapomniał, że ma takie dzielnice w Lublinie? Proponuję, żeby pani rzecznik przejechała się raz dwudziestką lub siódemnką - ciekawe co wtedy powie. Dodam też, że na całym Sławinie ... rozwiń
Avatar
Pas / 5 grudnia 2012 r. o 12:45
0
[quote name='mercedes' timestamp='1354705397' post='705702']
Czemu np. MAN nie startuje w przetargach na autobusy do Lublina?
[/quote]
W przetargach nieograniczonych każdy producent może wziąć udział. Zapytaj w MAN-ie, dlaczego nie startują.
Avatar
mercedes / 5 grudnia 2012 r. o 12:03
0
Autosan ta marka mówi sama za siebie. Totalny szrot! Już nie mówię o efektach wizualnych ale na to też można by długo narzekać. Czemu np. MAN nie startuje w przetargach na autobusy do Lublina?
Avatar
Mieszkaniec ul.Dożynkowej / 5 grudnia 2012 r. o 11:21
0
A linia 74??? Dalej jeździmy w starych gratach jak bydło, płacąc normalną cenę biletu!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Michał / 5 grudnia 2012 r. o 09:01
0
ZTM zamówił nowe autobusy? I co - będzie je trzymał po zajezdniach jak teraz? Bo na przykład ze Sławina na Felin lub w okolice Kruczkowskiego poranne kursy obsługują rozpadające, regularnie się psujące i spóźniające starocia, których nie powinno dopuszczać się do ruchu! ZTM zapomniał, że ma takie dzielnice w Lublinie? Proponuję, żeby pani rzecznik przejechała się raz dwudziestką lub siódemnką - ciekawe co wtedy powie. Dodam też, że na całym Sławinie i Sławinku biletóew kupić się nie da, bo kioski polikwidowane a ZTM jak widać nie ma w planach ustawiania tam biletomatów.
ZTM zamówił nowe autobusy? I co - będzie je trzymał po zajezdniach jak teraz? Bo na przykład ze Sławina na Felin lub w okolice Kruczkowskiego poranne kursy obsługują rozpadające, regularnie się psujące i spóźniające starocia, których nie powinno dopuszczać się do ruchu! ZTM zapomniał, że ma takie dzielnice w Lublinie? Proponuję, żeby pani rzecznik przejechała się raz dwudziestką lub siódemnką - ciekawe co wtedy powie. Dodam też, że na całym Sławinie i Sławinku biletóew kupić się nie da, bo kioski polikwidowane a ZTM jak widać nie ma w pl... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2012 r. o 13:01
0
hmmm
Avatar
to-to / 5 grudnia 2012 r. o 15:50
0
[quote name='Michał' timestamp='1354694495' post='705675']
ZTM zamówił nowe autobusy? I co - będzie je trzymał po zajezdniach jak teraz? Bo na przykład ze Sławina na Felin lub w okolice Kruczkowskiego poranne kursy obsługują rozpadające, regularnie się psujące i spóźniające starocia, których nie powinno dopuszczać się do ruchu! ZTM zapomniał, że ma takie dzielnice w Lublinie? Proponuję, żeby pani rzecznik przejechała się raz dwudziestką lub siódemnką - ciekawe co wtedy powie. Dodam też, że na całym Sławinie i Sławinku biletóew kupić się nie da, bo kioski polikwidowane a ZTM jak widać nie ma w planach ustawiania tam biletomatów.
[/quote]

[quote name='Michał' timestamp='1354694495' post='705675']
ZTM zamówił nowe autobusy? I co - będzie je trzymał po zajezdniach jak teraz? Bo na przykład ze Sławina na Felin lub w okolice Kruczkowskiego poranne kursy obsługują rozpadające, regularnie się psujące i spóźniające starocia, których nie powinno dopuszczać się do ruchu! ZTM zapomniał, że ma takie dzielnice w Lublinie? Proponuję, żeby pani rzecznik przejechała się raz dwudziestką lub siódemnką - ciekawe co wtedy powie. Dodam też, że na całym Sławinie i Sławinku biletóew kupić się nie da, bo kioski polikwidowane a ZTM jak widać nie ma w planach ustawiania tam biletomatów.
[/quote]Z prostych powodów jeżdżą stare autobusy: znam jednego gościa kierowcę MPK i powiedział mi, że umiejętnie jeżdżąc starym autobusem można sporo paliwa zaoszczędzić w porównaniu do tych nowoczesnych. Teraz jasne: dlaczego stare też jeżdżą?
[quote name='Michał' timestamp='1354694495' post='705675']
ZTM zamówił nowe autobusy? I co - będzie je trzymał po zajezdniach jak teraz? Bo na przykład ze Sławina na Felin lub w okolice Kruczkowskiego poranne kursy obsługują rozpadające, regularnie się psujące i spóźniające starocia, których nie powinno dopuszczać się do ruchu! ZTM zapomniał, że ma takie dzielnice w Lublinie? Proponuję, żeby pani rzecznik przejechała się raz dwudziestką lub siódemnką - ciekawe co wtedy powie. Dodam też, że na całym Sławinie ... rozwiń
Avatar
Pas / 5 grudnia 2012 r. o 12:45
0
[quote name='mercedes' timestamp='1354705397' post='705702']
Czemu np. MAN nie startuje w przetargach na autobusy do Lublina?
[/quote]
W przetargach nieograniczonych każdy producent może wziąć udział. Zapytaj w MAN-ie, dlaczego nie startują.
Avatar
mercedes / 5 grudnia 2012 r. o 12:03
0
Autosan ta marka mówi sama za siebie. Totalny szrot! Już nie mówię o efektach wizualnych ale na to też można by długo narzekać. Czemu np. MAN nie startuje w przetargach na autobusy do Lublina?
Avatar
Mieszkaniec ul.Dożynkowej / 5 grudnia 2012 r. o 11:21
0
A linia 74??? Dalej jeździmy w starych gratach jak bydło, płacąc normalną cenę biletu!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Michał / 5 grudnia 2012 r. o 09:01
0
ZTM zamówił nowe autobusy? I co - będzie je trzymał po zajezdniach jak teraz? Bo na przykład ze Sławina na Felin lub w okolice Kruczkowskiego poranne kursy obsługują rozpadające, regularnie się psujące i spóźniające starocia, których nie powinno dopuszczać się do ruchu! ZTM zapomniał, że ma takie dzielnice w Lublinie? Proponuję, żeby pani rzecznik przejechała się raz dwudziestką lub siódemnką - ciekawe co wtedy powie. Dodam też, że na całym Sławinie i Sławinku biletóew kupić się nie da, bo kioski polikwidowane a ZTM jak widać nie ma w planach ustawiania tam biletomatów.
ZTM zamówił nowe autobusy? I co - będzie je trzymał po zajezdniach jak teraz? Bo na przykład ze Sławina na Felin lub w okolice Kruczkowskiego poranne kursy obsługują rozpadające, regularnie się psujące i spóźniające starocia, których nie powinno dopuszczać się do ruchu! ZTM zapomniał, że ma takie dzielnice w Lublinie? Proponuję, żeby pani rzecznik przejechała się raz dwudziestką lub siódemnką - ciekawe co wtedy powie. Dodam też, że na całym Sławinie i Sławinku biletóew kupić się nie da, bo kioski polikwidowane a ZTM jak widać nie ma w pl... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Całą noc pił, potem wsiadł za kierownicę. Z policjantami był bardzo szczery

Całą noc pił, potem wsiadł za kierownicę. Z policjantami był bardzo szczery

Mieszkaniec powiatu kozienickiego całą noc pił wódkę, a nad ranem wsiadł za kierownicę i udał się w podróż. O tym, że mężczyzna może być nietrzeźwy, policję powiadomił przypadkowy świadek. Miał rację. 52-latek wydmuchał 2,5 promila.

Problemy z potencją - jak sobie z nimi radzić ?

Problemy z potencją - jak sobie z nimi radzić ?

Problemy z potencją można rozwiązać na wiele różnych sposobów. Kluczowe jest to, aby się zaangażować i nie pozostawiać problemu na bocznym torze. Szybko można tego pożałować, ponieważ odbije się to niekorzystnie na jakości życia seksualnego. W grę wchodzi rozwiązywanie problemu na wielu płaszczyznach. Nie należy skupiać się wyłącznie na jednym elemencie, lecz spróbować połączyć kilka z nich w odpowiednio prosperującą całość.

Lubelskie: Mieszkańcy obawiają się, że zostaną bez lekarza. "Nie jesteśmy workami ziemniaków"

Lubelskie: Mieszkańcy obawiają się, że zostaną bez lekarza. "Nie jesteśmy workami ziemniaków"

– W środku zimy i pandemii zostaniemy bez lekarza – obawiają się mieszkańcy gminy Borki. Z końcem stycznia kończy się umowa dzierżawy budynków ośrodków zdrowia w Borkach i Woli Osowińskiej przez Praktykę Lekarza Rodzinnego Lidii i Zbigniewa Lipków. Lekarze już w ubiegłym roku zwrócili się do władz gminy o bezprzetargowe zawarcie umowy na kolejne 10 lat, ale samorząd zaproponował krótszy okres dzierżawy. Ostatecznie jednak, gmina ogłosiła w grudniu przetarg na wynajem budynków, ale nikt do niego nie przystąpił.

Polska na rowerze - gdzie pojechać, co warto zobaczyć i jak się przygotować?

Polska na rowerze - gdzie pojechać, co warto zobaczyć i jak się przygotować?

Turystyka staje się coraz bardziej dostępna - budowa i ulepszanie szlaków, wznoszące ten aktywny sposób wypoczynku na znacznie wyższy poziom. Większość z nich planowanych jest zgodnie ze standardami europejskimi - z dala od ruchu samochodowego. Gdzie zatem pojechać? Każdy polski region ma do zaoferowania trasy, na których znajduje się wiele ciekawych miejsc, charakteryzujące się walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi. Wybraliśmy kilka najatrakcyjniejszych, o różnym stopniu trudności, tak by każdy rowerzysta mógł znaleźć coś dla siebie.

Lubelskie: 358 osób zakażonych koronawirusem. Najwięcej w Lublinie i pow. tomaszowskim

Lubelskie: 358 osób zakażonych koronawirusem. Najwięcej w Lublinie i pow. tomaszowskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, że w woj. lubelskim odnotowano 358 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 22 chorych, z czego 2 osoby bez chorób współistniejących

6789 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 389 chorych

6789 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 389 chorych

6 789 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 389 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Parczew. Niespodziewany sms, przez który straciła 13 tys. złotych

Parczew. Niespodziewany sms, przez który straciła 13 tys. złotych

Mieszkanka gminy Milanów otrzymała sms z poleceniem dopłacenia malutkiej kwoty do przesyłki. To był podstęp.

GKS Niemce walczy o przetrwanie

GKS Niemce walczy o przetrwanie

GKS Niemce czeka na zniesienie obostrzeń epidemiologicznych oraz zastrzyk gotówki ze strony gminy.

Takiego parku Ludowego jeszcze nie widzieliście. Zimą z lotu ptaka [zdjęcia]
galeria

Takiego parku Ludowego jeszcze nie widzieliście. Zimą z lotu ptaka [zdjęcia]

Jak prezentuje się park Ludowy z góry? Teraz jest okazja, żeby to sprawdzić. Mamy zdjęcia najnowszej inwestycji w Lublinie wykonane z lotu ptaka.

Amazon uruchomi polski serwis internetowy. Przygotowania już trwają

Amazon uruchomi polski serwis internetowy. Przygotowania już trwają

Amerykańska spółka Amazon ogłosiła, że uruchomi polski serwis pod adresem Amazon.pl. Przedsiębiorcy, którzy planują sprzedawać towary na tej platformie, mogą już rejestrować swoje konta.

Powiat lubelski. Drogi zasypane? Bo nad ranem palił się pług

Powiat lubelski. Drogi zasypane? Bo nad ranem palił się pług

Kilka minut po godzinie 4 rano straż ruszyła do pożaru pługu.

Powrót uczniów do szkół? Minister mówi jedno, wiceminister drugie

Powrót uczniów do szkół? Minister mówi jedno, wiceminister drugie

- Absolutnie nie rekomenduję dalszego otwierania szkół; w drugim tygodniu lutego powtórzymy badania przesiewowe nauczycieli i dopiero po wynikach tych badań będziemy rekomendowali dalsze kroki – powiedział szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Zaginęła 17-letnia Wiktoria Trociuk. Rodzina prosi o pomoc w poszukiwaniach

Zaginęła 17-letnia Wiktoria Trociuk. Rodzina prosi o pomoc w poszukiwaniach

Zaginęła 17-letnia Wiktoria Trociuk, która po raz ostatni była widziana w Białej Podlaskiej. Od poniedziałku nie wróciła do domu, nie nawiązała także kontaktu z rodziną. Jej bliscy proszą o pomoc.

Koncert "Kolęda na cały rok!" w Puławach
31 stycznia 2021, 19:00

Koncert "Kolęda na cały rok!" w Puławach

W niedzielę, 31 stycznia o godz. 19 w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach (ul. Kowalskiego 1) odbędzie się wyjątkowy koncert "Kolęda na cały rok!". Wydarzenie towarzyszy tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd w Puławach.

Sąsiedzi odmówili, Lublin się zastanawia. Nowa fabryka karmy miałaby zatrudniać 200 osób

Sąsiedzi odmówili, Lublin się zastanawia. Nowa fabryka karmy miałaby zatrudniać 200 osób

200 osób miałaby zatrudniać nowa fabryka karmy dla zwierząt planowana koło ul. Turystycznej na terenie zakładów drobiarskich. Firma szykująca taką inwestycję stara się już w Urzędzie Miasta o decyzję środowiskową. Wcześniej przymierzała się do otwarcia zakładu w gminie Niemce, ale nie zgodził się na to wójt.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!