Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2012 r.
14:43
Edytuj ten wpis

Bilety z komiksami nie trafią na aukcję? Motor Lublin chce żeby je zniszczyć

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 24 A A
Z kiosków nie udało się wycofać tylko 12 tys. biletów. (Archiwum)
Z kiosków nie udało się wycofać tylko 12 tys. biletów. (Archiwum)

Bilety z komiksami raczej nie trafią na aukcję charytatywną, ani do kolekcjonerów. Władze Motoru Lublin mają tylko jeden pomysł na ich wykorzystanie: wszystkie zniszczyć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawa dotyczy biletów z nadrukowanymi na odwrocie komiksami przedstawiającymi Żyda i Murzyna wspólnie z kibicami skandujących "Motor Lublin”. Kibiców rozwścieczyły zarówno te rysunki, jak i projekty dwóch kolejnych komiksów: z Romem i całującymi się kibicami. Centrum Kultury tłumaczyło, że scenki mają pokazywać "pozytywne wzorce zachowań”. Kibice uznali to za grę stereotypami. Po ich protestach bilety zostały wycofane ze sprzedaży. Było ich 2,5 miliona sztuk, co miało wystarczyć na kwartał. Ich druk kosztował 16 tys. złotych.

Z kiosków nie udało się wycofać tylko 12 tys. biletów. Pozostałe leżą w magazynach Zarządu Transportu Miejskiego, który zlecał ich druk (komiksy nanosząc na prośbę Centrum Kultury). Od razu pojawiło się sporo pomysłów na ich wykorzystanie. Burmistrz warszawskiej dzielnicy Ursynów zaproponował, że je odkupi, bo zamierza je wykorzystać na cele kulturalne. Pojawił się pomysł wystawienia biletów na aukcję charytatywną, było też wiele próśb od kolekcjonerów.

Na wczoraj zostało zaplanowane spotkanie przedstawicieli ZTM, Centrum Kultury i Motoru Lublin. Wszyscy razem mieli się zastanowić, co dalej zrobić z biletami. – Będziemy wspierać każdą inicjatywę zmierzającą do jakiegoś pożytecznego ich wykorzystania – mówi Szymon Pietrasiewicz z Centrum Kultury, pomysłodawca komiksowej akcji.

Na to nie zgadzają się jednak władze Motoru Lublin, które nie chciały przystąpić do rozmów. – W lakonicznej odpowiedzi na nasze zaproszenie Motor napisał, że prosi o zniszczenie biletów – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Już wcześniej ZTM zapowiedział, że nie wykorzysta biletów wbrew woli klubu.

Decyzji w sprawie biletów nie ma, dlatego na razie zostaną w magazynie. Ich zniszczenie też nie będzie łatwe, a na tych widnieje nadal obowiązujący nominał. – Niewykluczone zatem, ze zniszczenie ich będzie możliwe dopiero przy ewentualnej zmianie cen – dodaje Góźdź. Tymczasem w przyszłym roku ma nie być żadnych podwyżek cen biletów.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
poziomek / 20 grudnia 2012 r. o 07:55
Motor Lublin dziękuje Krzysztofowi Żukowi, że staną w ich obronie i nie pozwolił aby kibole Motoru i całe miasto Lublin bylii w jaki kolwiek sposób kojarzeni z tolerancją i poszanowaniem praw mniejszości narodowych
My prawdziwi patryjoci i nasz opiekun Żuk nie pozwolimy na wznoszenie haseł tolerancji w jedynie polskim mieście Lublin
Avatar
honor / 20 grudnia 2012 r. o 07:25
[quote name='LK' timestamp='1355931370' post='711557']
A ile ktoś wyłoży za te idiotyczne bilety - kilkaset złotych?? Pietrasiewicz, jakby miał choć odrobinę honoru, to z własnej kieszeni wyłożył by te 16 tys. PLN na pokrycie strat.
[/quote]


To raczej Żuk....
Avatar
Stacho z Lacho / 20 grudnia 2012 r. o 00:40
To jest paranoja jak u Barei ....Pietrasiewicz myśli co zrobić z bublem no nie
http://www.youtube.com/watch?v=PgCcsXJAga0

bilety to MIŚ
Avatar
km / 20 grudnia 2012 r. o 00:17
(...)
Avatar
Wierzący / 19 grudnia 2012 r. o 23:05
Aukcja wydaje się dobrym pomysłem na pokrycie strat jakie poniesiemy, a jednocześnie jest szansą na pokazanie że w Lublinie ostanie słowo nie należy do kiboli (chyba że tak nie jest).
Pozdrowienia
Avatar
JUREK / 19 grudnia 2012 r. o 22:52
CO WSPÓLNEGO Z BILETAMI MPK MAJĄ KIBICE MOTORU
Avatar
mn / 19 grudnia 2012 r. o 22:38
Jeżeli masz problem z zasięgiem lub internetem w telefonie sieci PLUS pisz (nie czekając na odpowiedź) reklamacje przez internet bok@plus.pl lub listownie Polkomtel Sp. z o.o-Reklamacje, ul. Postępu 3, 02-676 Warszawa.
Dostałem rabat w wysokości miesięcznego abonamentu za brak internetu w telefonie.Warto walczyć o swoje !!!!!!!!!!!!
Avatar
hahaha / 19 grudnia 2012 r. o 20:22
[quote name='kekeke' timestamp='1355940938' post='711622']
zero poczucia humoru..... obrażjąsięo byle gówno.... dlaczego nie interweniuje nikt tak ostro jak chozi o ,, kiboli'' którzy rozpierdzielająco się da, i kogo się da...????? tez powinno się ich zniszczyć. Nie wsadzać do więzienia bo to nic nie da. Kara porzadki na cmentarzach, ulicach, w domach pomocy społecznej, w szpitalach.
I nie jakies smieszne godziny do odpracowania tylko conajmniej 100 h/ mies. Wtedy może i by zmądzeli ale i w to wątpie....
[/quote]

za to ze ktos chodzi na mecze?
deb***' jestes, doslownie
[quote name='kekeke' timestamp='1355940938' post='711622']
zero poczucia humoru..... obrażjąsięo byle gówno.... dlaczego nie interweniuje nikt tak ostro jak chozi o ,, kiboli'' którzy rozpierdzielająco się da, i kogo się da...????? tez powinno się ich zniszczyć. Nie wsadzać do więzienia bo to nic nie da. Kara porzadki na cmentarzach, ulicach, w domach pomocy społecznej, w szpitalach.
I nie jakies smieszne godziny do odpracowania tylko conajmniej 100 h/ mies. Wtedy może i by zmądzeli ale i w to wąt... rozwiń
Avatar
ŁOWCA SKÓR / 19 grudnia 2012 r. o 19:36
[quote name='tepiciel glupoty' timestamp='1355935571' post='711590']
kazdy polaczek jest madry, madry do czasu kiedy bezposrednio jego cos nie dotyka, ot i cala historyja napinaczu wielki, ulzyles sobie upuszczajac jadu? nie roznisz sie niczym od tych bezmozgich bandytow stadionowych
[/quote]JUDE ????
Avatar
verally mako / 19 grudnia 2012 r. o 19:34
To niech "władze motoru" wykupią cały nakład i wtedy mogą się nawet nimi podcierać.
Avatar
poziomek / 20 grudnia 2012 r. o 07:55
Motor Lublin dziękuje Krzysztofowi Żukowi, że staną w ich obronie i nie pozwolił aby kibole Motoru i całe miasto Lublin bylii w jaki kolwiek sposób kojarzeni z tolerancją i poszanowaniem praw mniejszości narodowych
My prawdziwi patryjoci i nasz opiekun Żuk nie pozwolimy na wznoszenie haseł tolerancji w jedynie polskim mieście Lublin
Avatar
honor / 20 grudnia 2012 r. o 07:25
[quote name='LK' timestamp='1355931370' post='711557']
A ile ktoś wyłoży za te idiotyczne bilety - kilkaset złotych?? Pietrasiewicz, jakby miał choć odrobinę honoru, to z własnej kieszeni wyłożył by te 16 tys. PLN na pokrycie strat.
[/quote]


To raczej Żuk....
Avatar
Stacho z Lacho / 20 grudnia 2012 r. o 00:40
To jest paranoja jak u Barei ....Pietrasiewicz myśli co zrobić z bublem no nie
http://www.youtube.com/watch?v=PgCcsXJAga0

bilety to MIŚ
Avatar
km / 20 grudnia 2012 r. o 00:17
(...)
Avatar
Wierzący / 19 grudnia 2012 r. o 23:05
Aukcja wydaje się dobrym pomysłem na pokrycie strat jakie poniesiemy, a jednocześnie jest szansą na pokazanie że w Lublinie ostanie słowo nie należy do kiboli (chyba że tak nie jest).
Pozdrowienia
Avatar
JUREK / 19 grudnia 2012 r. o 22:52
CO WSPÓLNEGO Z BILETAMI MPK MAJĄ KIBICE MOTORU
Avatar
mn / 19 grudnia 2012 r. o 22:38
Jeżeli masz problem z zasięgiem lub internetem w telefonie sieci PLUS pisz (nie czekając na odpowiedź) reklamacje przez internet bok@plus.pl lub listownie Polkomtel Sp. z o.o-Reklamacje, ul. Postępu 3, 02-676 Warszawa.
Dostałem rabat w wysokości miesięcznego abonamentu za brak internetu w telefonie.Warto walczyć o swoje !!!!!!!!!!!!
Avatar
hahaha / 19 grudnia 2012 r. o 20:22
[quote name='kekeke' timestamp='1355940938' post='711622']
zero poczucia humoru..... obrażjąsięo byle gówno.... dlaczego nie interweniuje nikt tak ostro jak chozi o ,, kiboli'' którzy rozpierdzielająco się da, i kogo się da...????? tez powinno się ich zniszczyć. Nie wsadzać do więzienia bo to nic nie da. Kara porzadki na cmentarzach, ulicach, w domach pomocy społecznej, w szpitalach.
I nie jakies smieszne godziny do odpracowania tylko conajmniej 100 h/ mies. Wtedy może i by zmądzeli ale i w to wątpie....
[/quote]

za to ze ktos chodzi na mecze?
deb***' jestes, doslownie
[quote name='kekeke' timestamp='1355940938' post='711622']
zero poczucia humoru..... obrażjąsięo byle gówno.... dlaczego nie interweniuje nikt tak ostro jak chozi o ,, kiboli'' którzy rozpierdzielająco się da, i kogo się da...????? tez powinno się ich zniszczyć. Nie wsadzać do więzienia bo to nic nie da. Kara porzadki na cmentarzach, ulicach, w domach pomocy społecznej, w szpitalach.
I nie jakies smieszne godziny do odpracowania tylko conajmniej 100 h/ mies. Wtedy może i by zmądzeli ale i w to wąt... rozwiń
Avatar
ŁOWCA SKÓR / 19 grudnia 2012 r. o 19:36
[quote name='tepiciel glupoty' timestamp='1355935571' post='711590']
kazdy polaczek jest madry, madry do czasu kiedy bezposrednio jego cos nie dotyka, ot i cala historyja napinaczu wielki, ulzyles sobie upuszczajac jadu? nie roznisz sie niczym od tych bezmozgich bandytow stadionowych
[/quote]JUDE ????
Avatar
verally mako / 19 grudnia 2012 r. o 19:34
To niech "władze motoru" wykupią cały nakład i wtedy mogą się nawet nimi podcierać.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2022: Brazylia – Kamerun 0:1, Szwajcaria pokonała Serbię 3:2 i gra dalej

Mundial 2022: Brazylia – Kamerun 0:1, Szwajcaria pokonała Serbię 3:2 i gra dalej

Ostatnie mecze fazy grupowej mundialu w Katarze też dostarczyły solidnej dawki emocji. Niespodziewanie Brazylia przegrała z Kamerunem 0:1. Sporo działo się też w starciu numer dwa. Szwajcaria prowadziła z Serbią, potem przegrywała 1:2 i była poza turniejem, ale ostatecznie wygrała 3:2 i awansowała do fazy pucharowej z drugiego miejsca

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata
Magazyn

Katar 2022. Polska - Francja. W niedzielę na drodze staną nam mistrzowie świata

W 1986 roku w Meksyku reprezentacja Polski w ramach 1/8 finału przegrała 0:4 z Brazylią i odpadła z dalszej rywalizacji. W niedzielę, po 36 latach polscy kibice po raz kolejny będą dopingować nasz zespół w starciu fazy pucharowej z innym światowym gigantem: Francją. To pokazuje. jak duży sukces odniosła na mistrzostwach świata w Katarze drużyna Czesława Michniewicza, ale o jego stylu z pewnością nie chce pamiętać nikt.

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Nauczyciele węszą politykę oszczędności, bo nie mogą kserować testów

Część nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 10 tak bardzo zaskoczyła wyłączona kserokopiarka, że postanowili zainterweniować w tej sprawie u radnego.

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras z Zamościa stanęła na czele Forum Informacji Turystycznej

Joanna Liberadzka-Duras, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Zamość i Roztocze” oraz szefowa Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej przez najbliższe dwa lata będzie przewodniczącą zarządu Forum Informacji Turystycznej.

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group
4 grudnia 2022, 18:00

Festiwal Adventus: koncert Canaan Group

W niedzielę, 4 grudnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się kolejny koncert w ramach Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego "Adventus". Wystąpi międzynarodowy zespół Canaan Group.

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Radzyń Podlaski: Zwarcie zamknęło toaletę za 290 tys. zł

Oddana w sierpniu do użytku toaleta publiczna w Radzyniu Podlaskim, od kilku tygodni nie działa. Urzędnicy winę składają na wandali.

Jak żyć po Covidzie? W Akademii Zamojskiej już wiedzą
galeria

Jak żyć po Covidzie? W Akademii Zamojskiej już wiedzą

Dla jednych „Covid to ściema”, dla innych realna choroba, której nawet łagodne przejście potrafi zostawić w organizmie poważne zmiany. O tym, jak żyć i odzyskiwać zdrowie po zakażeniu SARS CoV-2 mówiono podczas konferencji zorganizowanej w Akademii Zamojskiej.

Mundial 2022: Ghana – Urugwaj 1:2, Korea Południowa lepsza od Portugalii

Mundial 2022: Ghana – Urugwaj 1:2, Korea Południowa lepsza od Portugalii

Kolejny dzień na mundialu w Katarze i kolejne niespodzianki. Tym razem w grupie H. Mimo wygranej z Ghaną z mistrzostwami świata żegna się Urugwaj. Tak samo zresztą, jak drużyna „Czarnych Gwiazd”. Niespodziewanie Korea Południowa pokonała w piątek Portugalię 2:1 i to te drużyny wywalczyły awans do 1/8 finału. Trzeba jednak dodać, że zespół z Azji przepustkę do kolejnej rundy zapewnił sobie w dramatycznych okolicznościach.

Przodkowie zdobyli nieśmiertelność

Przodkowie zdobyli nieśmiertelność

Zespół archiwalny numer 2538 Archiwum Państwowego w Lublinie to akta rodzin Barszczewskich, Danielskich herbu Daniel i de Mezerów herbu Moździerz oraz rodzin z nimi skoligaconymi, między innymi Bajkowskich, Tarnowskich herbu Sas, Żurakowskich i Teleżyńskich. Tą wyjątkową spuściznę rodzinną przekazał Zygmunt Barszczewski

Masaże, jacuzzi, sztuczna rzeka. Tak się zmieni stary basen w Biłgoraju. Za 62 mln złotych
galeria

Masaże, jacuzzi, sztuczna rzeka. Tak się zmieni stary basen w Biłgoraju. Za 62 mln złotych

Nie 50, ale ponad 62 mln zł trzeba będzie wydać, by zrealizować oba planowane etapy rozbudowy i modernizacji powiatowej krytej pływalni w Biłgoraju. Ale do pierwszej części prac samorząd nie dołoży z własnego budżetu ani złotówki, na drugą część pieniędzy ma, a reszty będzie szukać.

Dla tancerzy i nie tylko. Warsztaty i wydarzenia edukacyjne w CK

Dla tancerzy i nie tylko. Warsztaty i wydarzenia edukacyjne w CK

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na czterodniowe warsztaty tworzenia muzyki do spektakli. Ale to nie jedyna oferta aktywnego spędzenia czasu i nauki w Centrum Kultury w Lublinie. Skorzystają tancerze ale także osoby, które po prostu chcą poćwiczyć

Dzień dla zwykłych-niezwykłych osób

Dzień dla zwykłych-niezwykłych osób

DARCZYŃCY ARCHIWUM PAŃSTWOWEGO W LUBLINIE są ludźmi wyjątkowymi, bo decydują się przekazać nam wszystkim pamiątki po swoich przodkach. Dzieląc się historią własnych rodzin pozwalają nam lepiej poznać historię regionu i Polski

Biała Podlaska: W niedzielę do muzeum za 1 zł

Biała Podlaska: W niedzielę do muzeum za 1 zł

Do „Ogrodów” Bazylego Albiczuka za złotówkę. Muzeum Południowego Podlasia chce w ten sposób przyciągnąć zwiedzających.

Krasnobród. Grają już dziesiątki lat. W niedzielę jubileuszowy koncert
4 grudnia 2022, 15:00

Krasnobród. Grają już dziesiątki lat. W niedzielę jubileuszowy koncert

Już ponad 35 lat działa Krasnobrodzka Orkiestra Dęta. Jubileusz muzycy uczczą koncertem.

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz
galeria

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz

Możesz wybrać prezent, który dostaną bezpańskie zwierzęta w Łukowie i Puławach. Ambasadorami akcji są m.in. Krzysztof Ibisz i Agnieszka Woźniak-Starak.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!