Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2012 r.
14:43
Edytuj ten wpis

Bilety z komiksami nie trafią na aukcję? Motor Lublin chce żeby je zniszczyć

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 24 A A
Z kiosków nie udało się wycofać tylko 12 tys. biletów. (Archiwum)
Z kiosków nie udało się wycofać tylko 12 tys. biletów. (Archiwum)

Bilety z komiksami raczej nie trafią na aukcję charytatywną, ani do kolekcjonerów. Władze Motoru Lublin mają tylko jeden pomysł na ich wykorzystanie: wszystkie zniszczyć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawa dotyczy biletów z nadrukowanymi na odwrocie komiksami przedstawiającymi Żyda i Murzyna wspólnie z kibicami skandujących "Motor Lublin”. Kibiców rozwścieczyły zarówno te rysunki, jak i projekty dwóch kolejnych komiksów: z Romem i całującymi się kibicami. Centrum Kultury tłumaczyło, że scenki mają pokazywać "pozytywne wzorce zachowań”. Kibice uznali to za grę stereotypami. Po ich protestach bilety zostały wycofane ze sprzedaży. Było ich 2,5 miliona sztuk, co miało wystarczyć na kwartał. Ich druk kosztował 16 tys. złotych.

Z kiosków nie udało się wycofać tylko 12 tys. biletów. Pozostałe leżą w magazynach Zarządu Transportu Miejskiego, który zlecał ich druk (komiksy nanosząc na prośbę Centrum Kultury). Od razu pojawiło się sporo pomysłów na ich wykorzystanie. Burmistrz warszawskiej dzielnicy Ursynów zaproponował, że je odkupi, bo zamierza je wykorzystać na cele kulturalne. Pojawił się pomysł wystawienia biletów na aukcję charytatywną, było też wiele próśb od kolekcjonerów.

Na wczoraj zostało zaplanowane spotkanie przedstawicieli ZTM, Centrum Kultury i Motoru Lublin. Wszyscy razem mieli się zastanowić, co dalej zrobić z biletami. – Będziemy wspierać każdą inicjatywę zmierzającą do jakiegoś pożytecznego ich wykorzystania – mówi Szymon Pietrasiewicz z Centrum Kultury, pomysłodawca komiksowej akcji.

Na to nie zgadzają się jednak władze Motoru Lublin, które nie chciały przystąpić do rozmów. – W lakonicznej odpowiedzi na nasze zaproszenie Motor napisał, że prosi o zniszczenie biletów – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Już wcześniej ZTM zapowiedział, że nie wykorzysta biletów wbrew woli klubu.

Decyzji w sprawie biletów nie ma, dlatego na razie zostaną w magazynie. Ich zniszczenie też nie będzie łatwe, a na tych widnieje nadal obowiązujący nominał. – Niewykluczone zatem, ze zniszczenie ich będzie możliwe dopiero przy ewentualnej zmianie cen – dodaje Góźdź. Tymczasem w przyszłym roku ma nie być żadnych podwyżek cen biletów.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
poziomek / 20 grudnia 2012 r. o 07:55
0
Motor Lublin dziękuje Krzysztofowi Żukowi, że staną w ich obronie i nie pozwolił aby kibole Motoru i całe miasto Lublin bylii w jaki kolwiek sposób kojarzeni z tolerancją i poszanowaniem praw mniejszości narodowych
My prawdziwi patryjoci i nasz opiekun Żuk nie pozwolimy na wznoszenie haseł tolerancji w jedynie polskim mieście Lublin
Avatar
honor / 20 grudnia 2012 r. o 07:25
0
[quote name='LK' timestamp='1355931370' post='711557']
A ile ktoś wyłoży za te idiotyczne bilety - kilkaset złotych?? Pietrasiewicz, jakby miał choć odrobinę honoru, to z własnej kieszeni wyłożył by te 16 tys. PLN na pokrycie strat.
[/quote]


To raczej Żuk....
Avatar
Stacho z Lacho / 20 grudnia 2012 r. o 00:40
0
To jest paranoja jak u Barei ....Pietrasiewicz myśli co zrobić z bublem no nie
http://www.youtube.com/watch?v=PgCcsXJAga0

bilety to MIŚ
Avatar
km / 20 grudnia 2012 r. o 00:17
0
(...)
Avatar
Wierzący / 19 grudnia 2012 r. o 23:05
0
Aukcja wydaje się dobrym pomysłem na pokrycie strat jakie poniesiemy, a jednocześnie jest szansą na pokazanie że w Lublinie ostanie słowo nie należy do kiboli (chyba że tak nie jest).
Pozdrowienia
Avatar
JUREK / 19 grudnia 2012 r. o 22:52
0
CO WSPÓLNEGO Z BILETAMI MPK MAJĄ KIBICE MOTORU
Avatar
mn / 19 grudnia 2012 r. o 22:38
0
Jeżeli masz problem z zasięgiem lub internetem w telefonie sieci PLUS pisz (nie czekając na odpowiedź) reklamacje przez internet bok@plus.pl lub listownie Polkomtel Sp. z o.o-Reklamacje, ul. Postępu 3, 02-676 Warszawa.
Dostałem rabat w wysokości miesięcznego abonamentu za brak internetu w telefonie.Warto walczyć o swoje !!!!!!!!!!!!
Avatar
hahaha / 19 grudnia 2012 r. o 20:22
0
[quote name='kekeke' timestamp='1355940938' post='711622']
zero poczucia humoru..... obrażjąsięo byle gówno.... dlaczego nie interweniuje nikt tak ostro jak chozi o ,, kiboli'' którzy rozpierdzielająco się da, i kogo się da...????? tez powinno się ich zniszczyć. Nie wsadzać do więzienia bo to nic nie da. Kara porzadki na cmentarzach, ulicach, w domach pomocy społecznej, w szpitalach.
I nie jakies smieszne godziny do odpracowania tylko conajmniej 100 h/ mies. Wtedy może i by zmądzeli ale i w to wątpie....
[/quote]

za to ze ktos chodzi na mecze?
deb***' jestes, doslownie
[quote name='kekeke' timestamp='1355940938' post='711622']
zero poczucia humoru..... obrażjąsięo byle gówno.... dlaczego nie interweniuje nikt tak ostro jak chozi o ,, kiboli'' którzy rozpierdzielająco się da, i kogo się da...????? tez powinno się ich zniszczyć. Nie wsadzać do więzienia bo to nic nie da. Kara porzadki na cmentarzach, ulicach, w domach pomocy społecznej, w szpitalach.
I nie jakies smieszne godziny do odpracowania tylko conajmniej 100 h/ mies. Wtedy może i by zmądzeli ale i w to wąt... rozwiń
Avatar
ŁOWCA SKÓR / 19 grudnia 2012 r. o 19:36
0
[quote name='tepiciel glupoty' timestamp='1355935571' post='711590']
kazdy polaczek jest madry, madry do czasu kiedy bezposrednio jego cos nie dotyka, ot i cala historyja napinaczu wielki, ulzyles sobie upuszczajac jadu? nie roznisz sie niczym od tych bezmozgich bandytow stadionowych
[/quote]JUDE ????
Avatar
verally mako / 19 grudnia 2012 r. o 19:34
0
To niech "władze motoru" wykupią cały nakład i wtedy mogą się nawet nimi podcierać.
Avatar
poziomek / 20 grudnia 2012 r. o 07:55
0
Motor Lublin dziękuje Krzysztofowi Żukowi, że staną w ich obronie i nie pozwolił aby kibole Motoru i całe miasto Lublin bylii w jaki kolwiek sposób kojarzeni z tolerancją i poszanowaniem praw mniejszości narodowych
My prawdziwi patryjoci i nasz opiekun Żuk nie pozwolimy na wznoszenie haseł tolerancji w jedynie polskim mieście Lublin
Avatar
honor / 20 grudnia 2012 r. o 07:25
0
[quote name='LK' timestamp='1355931370' post='711557']
A ile ktoś wyłoży za te idiotyczne bilety - kilkaset złotych?? Pietrasiewicz, jakby miał choć odrobinę honoru, to z własnej kieszeni wyłożył by te 16 tys. PLN na pokrycie strat.
[/quote]


To raczej Żuk....
Avatar
Stacho z Lacho / 20 grudnia 2012 r. o 00:40
0
To jest paranoja jak u Barei ....Pietrasiewicz myśli co zrobić z bublem no nie
http://www.youtube.com/watch?v=PgCcsXJAga0

bilety to MIŚ
Avatar
km / 20 grudnia 2012 r. o 00:17
0
(...)
Avatar
Wierzący / 19 grudnia 2012 r. o 23:05
0
Aukcja wydaje się dobrym pomysłem na pokrycie strat jakie poniesiemy, a jednocześnie jest szansą na pokazanie że w Lublinie ostanie słowo nie należy do kiboli (chyba że tak nie jest).
Pozdrowienia
Avatar
JUREK / 19 grudnia 2012 r. o 22:52
0
CO WSPÓLNEGO Z BILETAMI MPK MAJĄ KIBICE MOTORU
Avatar
mn / 19 grudnia 2012 r. o 22:38
0
Jeżeli masz problem z zasięgiem lub internetem w telefonie sieci PLUS pisz (nie czekając na odpowiedź) reklamacje przez internet bok@plus.pl lub listownie Polkomtel Sp. z o.o-Reklamacje, ul. Postępu 3, 02-676 Warszawa.
Dostałem rabat w wysokości miesięcznego abonamentu za brak internetu w telefonie.Warto walczyć o swoje !!!!!!!!!!!!
Avatar
hahaha / 19 grudnia 2012 r. o 20:22
0
[quote name='kekeke' timestamp='1355940938' post='711622']
zero poczucia humoru..... obrażjąsięo byle gówno.... dlaczego nie interweniuje nikt tak ostro jak chozi o ,, kiboli'' którzy rozpierdzielająco się da, i kogo się da...????? tez powinno się ich zniszczyć. Nie wsadzać do więzienia bo to nic nie da. Kara porzadki na cmentarzach, ulicach, w domach pomocy społecznej, w szpitalach.
I nie jakies smieszne godziny do odpracowania tylko conajmniej 100 h/ mies. Wtedy może i by zmądzeli ale i w to wątpie....
[/quote]

za to ze ktos chodzi na mecze?
deb***' jestes, doslownie
[quote name='kekeke' timestamp='1355940938' post='711622']
zero poczucia humoru..... obrażjąsięo byle gówno.... dlaczego nie interweniuje nikt tak ostro jak chozi o ,, kiboli'' którzy rozpierdzielająco się da, i kogo się da...????? tez powinno się ich zniszczyć. Nie wsadzać do więzienia bo to nic nie da. Kara porzadki na cmentarzach, ulicach, w domach pomocy społecznej, w szpitalach.
I nie jakies smieszne godziny do odpracowania tylko conajmniej 100 h/ mies. Wtedy może i by zmądzeli ale i w to wąt... rozwiń
Avatar
ŁOWCA SKÓR / 19 grudnia 2012 r. o 19:36
0
[quote name='tepiciel glupoty' timestamp='1355935571' post='711590']
kazdy polaczek jest madry, madry do czasu kiedy bezposrednio jego cos nie dotyka, ot i cala historyja napinaczu wielki, ulzyles sobie upuszczajac jadu? nie roznisz sie niczym od tych bezmozgich bandytow stadionowych
[/quote]JUDE ????
Avatar
verally mako / 19 grudnia 2012 r. o 19:34
0
To niech "władze motoru" wykupią cały nakład i wtedy mogą się nawet nimi podcierać.