Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 sierpnia 2012 r.
20:32
Edytuj ten wpis

Bliżej do stadionu przy ul. Krochmalnej w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 15 A A
Ratusz uznał, że warto zwiększyć komercyjną powierzchnię stadionu przy Krochmalnej. Przez to prace p
Ratusz uznał, że warto zwiększyć komercyjną powierzchnię stadionu przy Krochmalnej. Przez to prace p

Gotowa jest już decyzja środowiskowa dla budowy nowego miejskiego stadionu piłkarskiego w Lublinie, który postanie przy ul. Krochmalnej na terenie zlikwidowanej Cukrowni Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To kolejny krok do rozpoczęcia tej inwestycji.

Decyzję środowiskową trzeba było opracowywać na nowo, bo poprzednia zdezaktualizowała się. Magistrat chciał, by architekci zmienili projekt tak, żeby jak najbardziej powiększyć komercyjną powierzchnię, która będzie mogła zarabiać na utrzymanie obiektu.

Stadion ma pomieścić na trybunach 15,5 tys. widzów. Służyć ma też jako miejsce organizacji koncertów: przewidziane są wjazdy na jego płytę, przy jednej z bramek będzie mocowana scena, a na czas koncertów murawa ma być przykrywana specjalnymi płytami.

Wiadomo już, że budowa zakończy się później, niż to pierwotnie zakładały władze Lublina. W tym roku prace ograniczą się najwyżej do badań geologicznych i fundamentowania. Obiekt nie będzie w pełni gotowy jesienią 2013 r., ale dopiero wiosną 2014 r. Inwestycja pochłonie co najmniej 136 mln złotych.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
abc / 9 sierpnia 2012 o 16:14
0
"co najmniej 136 mln złotych" - na drogi i ścieżki rowerowe, to by było coś [:
ehhh, szkoda.
Avatar
moje imie / 9 sierpnia 2012 o 15:58
0
ten stadion nie ma sensu jak juz robic to z bieznia koszt tego to dodatkowo z 5mln a mozliwosci sa x2 bo bieznia to tak jakby (dodatkowy) obiekt z punktu marketingowego a jakby przez pomylke zrobic 20 000 miejsc to napewno taki stadion przyniesie mniej strat niz ten co niby ma byc
Avatar
henryk z wlkp / 9 sierpnia 2012 o 15:37
0
internauto Lubelak masz od Henryka 5mieszkanca P_Ń ,widze ze co 10 myśli pozytywnie w Lublinie,więcej takich piszących .aby Lublin miał uznanie w kategoriimiast Powinien mieć lotnisko ,obwodnice stadion ,oraz pływalnie Olimpijską na wzór np .Szczecina czy Poznania.Idiotyczne pytania a kto będzie utrzymywał stadion ,a zcy ktoś pyta kto nie chodzi do Teatru Kina Filcharmonii ,kto będzie utrzymywał .Przypominam miasta ściany wschodniej 1,Olsztyn modernizuje stadion ma akwapark i pływalnie olimpijską.2.Białystok Opera za 230-240 mil? Złotychi stadion pojemnosc okoo23 tys widzów.3.Kielce mająstadion dostali dotacje az 10 mil złotych z budżetu centralnego 4.Rzeszów patrz stadion Stali już zmoderniziował 1 trybubne za około 38-40 mil zł,o reszcie Polski szkoda pisać z braku czasu
internauto Lubelak masz od Henryka 5mieszkanca P_Ń ,widze ze co 10 myśli pozytywnie w Lublinie,więcej takich piszących .aby Lublin miał uznanie w kategoriimiast Powinien mieć lotnisko ,obwodnice stadion ,oraz pływalnie Olimpijską na wzór np .Szczecina czy Poznania.Idiotyczne pytania a kto będzie utrzymywał stadion ,a zcy ktoś pyta kto nie chodzi do Teatru Kina Filcharmonii ,kto będzie utrzymywał .Przypominam miasta ściany wschodniej 1,Olsztyn modernizuje stadion ma akwapark i pływalnie olimpijską.2.Białystok Opera za 230-240 mil? Złotychi s... rozwiń
Avatar
krzoy / 9 sierpnia 2012 o 15:28
0
Do "iwo": Wyjaśnij mi kilka rzeczy (twoje argumenty za budową stadionu):
1. Niby kto ma grać żeby zapełnić stadion i był zwrot kosztów ze sprzedaży biletów, bo jak gra motor na swoim stadionie to trybuny nie są pełne...?
2. Cz teraz nie ma "możności zrobienia koncertu"..? Koncerty w lublinie to zwykle imprezy studenckie a ich nie stać żeby wynająć stadion, robią je dzięki sponsorom na wolnym powietrzu! Jak myślisz co wybiorą ludzie: płacić za koncert na stadionie czy pójść za darmo na imprezę plenerową...? Stadion buduje się jak się ma wybudowane drogi, miejsca pracy i godnie zarabiających ludzi chętnie płacących podatki czyli podstawę budżetu miast, gmin i powiatów a nie obiekt który będzie trzeba utrzymywać na koszt podatnika!
Do "iwo": Wyjaśnij mi kilka rzeczy (twoje argumenty za budową stadionu):
1. Niby kto ma grać żeby zapełnić stadion i był zwrot kosztów ze sprzedaży biletów, bo jak gra motor na swoim stadionie to trybuny nie są pełne...?
2. Cz teraz nie ma "możności zrobienia koncertu"..? Koncerty w lublinie to zwykle imprezy studenckie a ich nie stać żeby wynająć stadion, robią je dzięki sponsorom na wolnym powietrzu! Jak myślisz co wybiorą ludzie: płacić za koncert na stadionie czy pójść za darmo na imprezę plenerową...?... rozwiń
Avatar
lubelak / 9 sierpnia 2012 o 12:16
0
A ja się bardzo cieszę. Jesem dumny że moje miasto jest coraz ładniejsze i bardziej funkconalne ( lotnisko, obwodnica, stadion, basen olimpijski i zagospodarowanie Zalewu). Będe miał się czym pochwalić przed napinajacymi sie na forach sasiadami z podkarpackiego i podlaskiego. Będę chętnie chodził na imprezy sportowe wraz z dziecmi, a szczególnie na mój ukochany Motor Lublin. Pozdrawiam maruderów internetowych, jeżeli im nie pasuje rozwój i postęp to zawsze mogą się przenieść na wschód albo w bieszczady gdzie nadal jest spokój, cisza i pełne odosobnienie. Lepiej inwestować w sport i młodzież niż w kościoły i galerie.
A ja się bardzo cieszę. Jesem dumny że moje miasto jest coraz ładniejsze i bardziej funkconalne ( lotnisko, obwodnica, stadion, basen olimpijski i zagospodarowanie Zalewu). Będe miał się czym pochwalić przed napinajacymi sie na forach sasiadami z podkarpackiego i podlaskiego. Będę chętnie chodził na imprezy sportowe wraz z dziecmi, a szczególnie na mój ukochany Motor Lublin. Pozdrawiam maruderów internetowych, jeżeli im nie pasuje rozwój i postęp to zawsze mogą się przenieść na wschód albo w bieszczady gdzie nadal jest spokój, cisza i pełne ... rozwiń
Avatar
pffff / 9 sierpnia 2012 o 11:59
0
[quote name='iwo' timestamp='1344505054' post='662512']
No tak i się zaczęło znowu gadanie po co stadion? a po to żeby było gdzie grac i mieć mozność zrobienia koncertu czy innego występu. Najlepiej narzekać gdy nie idzie naszym zawodnikom którzy nie maja gdzie trenować przykład olimpiada . trzeba najpierw zainwestować a potem czekać na "zyski". Nasze miasto praktycznie nic nie ma więc pokażmy że coś w końcu powstanie i bądźmy zadowoleni.
[/quote]

tylko kto ma grać? pseudo piłkarze rowerka, znaczy motorynki? skończy się tak, że drużyna z ligi podwórkowej spadnie niżej, a dresiki poniszczą krzesełka i tyle z tego będzie ... a pracy jak nie było, tak nie ma...
[quote name='iwo' timestamp='1344505054' post='662512']
No tak i się zaczęło znowu gadanie po co stadion? a po to żeby było gdzie grac i mieć mozność zrobienia koncertu czy innego występu. Najlepiej narzekać gdy nie idzie naszym zawodnikom którzy nie maja gdzie trenować przykład olimpiada . trzeba najpierw zainwestować a potem czekać na "zyski". Nasze miasto praktycznie nic nie ma więc pokażmy że coś w końcu powstanie i bądźmy zadowoleni.
[/quote]

tylko kto ma grać? pseudo piłkarze r... rozwiń
Avatar
iwo / 9 sierpnia 2012 o 11:37
0
No tak i się zaczęło znowu gadanie po co stadion? a po to żeby było gdzie grac i mieć mozność zrobienia koncertu czy innego występu. Najlepiej narzekać gdy nie idzie naszym zawodnikom którzy nie maja gdzie trenować przykład olimpiada . trzeba najpierw zainwestować a potem czekać na "zyski". Nasze miasto praktycznie nic nie ma więc pokażmy że coś w końcu powstanie i bądźmy zadowoleni.
Avatar
Ryszard / 9 sierpnia 2012 o 11:27
0
To jest klasyczny przykład rujnowania polskiej gospodarki. W miejsce zmodernizowanej cukrowni przynoszącej zyski buduje się obiekt, który najprawdopodobniej będzie generować straty.
Avatar
kuka / 9 sierpnia 2012 o 11:15
0
na h.... wam debi....le stadion jak druzyny dobrej nie macie zainwestujcie te pieniadze w drogi a nie tracicie nasze pieniadze
Avatar
Cdx / 9 sierpnia 2012 o 11:12
0
Stadion tak potrzebny jak wrzód na tyłku. I tak nie pójdę. Nie chcę słuchać przekleństw tzw. kiboli
Avatar
abc / 9 sierpnia 2012 o 16:14
0
"co najmniej 136 mln złotych" - na drogi i ścieżki rowerowe, to by było coś [:
ehhh, szkoda.
Avatar
moje imie / 9 sierpnia 2012 o 15:58
0
ten stadion nie ma sensu jak juz robic to z bieznia koszt tego to dodatkowo z 5mln a mozliwosci sa x2 bo bieznia to tak jakby (dodatkowy) obiekt z punktu marketingowego a jakby przez pomylke zrobic 20 000 miejsc to napewno taki stadion przyniesie mniej strat niz ten co niby ma byc
Avatar
henryk z wlkp / 9 sierpnia 2012 o 15:37
0
internauto Lubelak masz od Henryka 5mieszkanca P_Ń ,widze ze co 10 myśli pozytywnie w Lublinie,więcej takich piszących .aby Lublin miał uznanie w kategoriimiast Powinien mieć lotnisko ,obwodnice stadion ,oraz pływalnie Olimpijską na wzór np .Szczecina czy Poznania.Idiotyczne pytania a kto będzie utrzymywał stadion ,a zcy ktoś pyta kto nie chodzi do Teatru Kina Filcharmonii ,kto będzie utrzymywał .Przypominam miasta ściany wschodniej 1,Olsztyn modernizuje stadion ma akwapark i pływalnie olimpijską.2.Białystok Opera za 230-240 mil? Złotychi stadion pojemnosc okoo23 tys widzów.3.Kielce mająstadion dostali dotacje az 10 mil złotych z budżetu centralnego 4.Rzeszów patrz stadion Stali już zmoderniziował 1 trybubne za około 38-40 mil zł,o reszcie Polski szkoda pisać z braku czasu
internauto Lubelak masz od Henryka 5mieszkanca P_Ń ,widze ze co 10 myśli pozytywnie w Lublinie,więcej takich piszących .aby Lublin miał uznanie w kategoriimiast Powinien mieć lotnisko ,obwodnice stadion ,oraz pływalnie Olimpijską na wzór np .Szczecina czy Poznania.Idiotyczne pytania a kto będzie utrzymywał stadion ,a zcy ktoś pyta kto nie chodzi do Teatru Kina Filcharmonii ,kto będzie utrzymywał .Przypominam miasta ściany wschodniej 1,Olsztyn modernizuje stadion ma akwapark i pływalnie olimpijską.2.Białystok Opera za 230-240 mil? Złotychi s... rozwiń
Avatar
krzoy / 9 sierpnia 2012 o 15:28
0
Do "iwo": Wyjaśnij mi kilka rzeczy (twoje argumenty za budową stadionu):
1. Niby kto ma grać żeby zapełnić stadion i był zwrot kosztów ze sprzedaży biletów, bo jak gra motor na swoim stadionie to trybuny nie są pełne...?
2. Cz teraz nie ma "możności zrobienia koncertu"..? Koncerty w lublinie to zwykle imprezy studenckie a ich nie stać żeby wynająć stadion, robią je dzięki sponsorom na wolnym powietrzu! Jak myślisz co wybiorą ludzie: płacić za koncert na stadionie czy pójść za darmo na imprezę plenerową...? Stadion buduje się jak się ma wybudowane drogi, miejsca pracy i godnie zarabiających ludzi chętnie płacących podatki czyli podstawę budżetu miast, gmin i powiatów a nie obiekt który będzie trzeba utrzymywać na koszt podatnika!
Do "iwo": Wyjaśnij mi kilka rzeczy (twoje argumenty za budową stadionu):
1. Niby kto ma grać żeby zapełnić stadion i był zwrot kosztów ze sprzedaży biletów, bo jak gra motor na swoim stadionie to trybuny nie są pełne...?
2. Cz teraz nie ma "możności zrobienia koncertu"..? Koncerty w lublinie to zwykle imprezy studenckie a ich nie stać żeby wynająć stadion, robią je dzięki sponsorom na wolnym powietrzu! Jak myślisz co wybiorą ludzie: płacić za koncert na stadionie czy pójść za darmo na imprezę plenerową...?... rozwiń
Avatar
lubelak / 9 sierpnia 2012 o 12:16
0
A ja się bardzo cieszę. Jesem dumny że moje miasto jest coraz ładniejsze i bardziej funkconalne ( lotnisko, obwodnica, stadion, basen olimpijski i zagospodarowanie Zalewu). Będe miał się czym pochwalić przed napinajacymi sie na forach sasiadami z podkarpackiego i podlaskiego. Będę chętnie chodził na imprezy sportowe wraz z dziecmi, a szczególnie na mój ukochany Motor Lublin. Pozdrawiam maruderów internetowych, jeżeli im nie pasuje rozwój i postęp to zawsze mogą się przenieść na wschód albo w bieszczady gdzie nadal jest spokój, cisza i pełne odosobnienie. Lepiej inwestować w sport i młodzież niż w kościoły i galerie.
A ja się bardzo cieszę. Jesem dumny że moje miasto jest coraz ładniejsze i bardziej funkconalne ( lotnisko, obwodnica, stadion, basen olimpijski i zagospodarowanie Zalewu). Będe miał się czym pochwalić przed napinajacymi sie na forach sasiadami z podkarpackiego i podlaskiego. Będę chętnie chodził na imprezy sportowe wraz z dziecmi, a szczególnie na mój ukochany Motor Lublin. Pozdrawiam maruderów internetowych, jeżeli im nie pasuje rozwój i postęp to zawsze mogą się przenieść na wschód albo w bieszczady gdzie nadal jest spokój, cisza i pełne ... rozwiń
Avatar
pffff / 9 sierpnia 2012 o 11:59
0
[quote name='iwo' timestamp='1344505054' post='662512']
No tak i się zaczęło znowu gadanie po co stadion? a po to żeby było gdzie grac i mieć mozność zrobienia koncertu czy innego występu. Najlepiej narzekać gdy nie idzie naszym zawodnikom którzy nie maja gdzie trenować przykład olimpiada . trzeba najpierw zainwestować a potem czekać na "zyski". Nasze miasto praktycznie nic nie ma więc pokażmy że coś w końcu powstanie i bądźmy zadowoleni.
[/quote]

tylko kto ma grać? pseudo piłkarze rowerka, znaczy motorynki? skończy się tak, że drużyna z ligi podwórkowej spadnie niżej, a dresiki poniszczą krzesełka i tyle z tego będzie ... a pracy jak nie było, tak nie ma...
[quote name='iwo' timestamp='1344505054' post='662512']
No tak i się zaczęło znowu gadanie po co stadion? a po to żeby było gdzie grac i mieć mozność zrobienia koncertu czy innego występu. Najlepiej narzekać gdy nie idzie naszym zawodnikom którzy nie maja gdzie trenować przykład olimpiada . trzeba najpierw zainwestować a potem czekać na "zyski". Nasze miasto praktycznie nic nie ma więc pokażmy że coś w końcu powstanie i bądźmy zadowoleni.
[/quote]

tylko kto ma grać? pseudo piłkarze r... rozwiń
Avatar
iwo / 9 sierpnia 2012 o 11:37
0
No tak i się zaczęło znowu gadanie po co stadion? a po to żeby było gdzie grac i mieć mozność zrobienia koncertu czy innego występu. Najlepiej narzekać gdy nie idzie naszym zawodnikom którzy nie maja gdzie trenować przykład olimpiada . trzeba najpierw zainwestować a potem czekać na "zyski". Nasze miasto praktycznie nic nie ma więc pokażmy że coś w końcu powstanie i bądźmy zadowoleni.
Avatar
Ryszard / 9 sierpnia 2012 o 11:27
0
To jest klasyczny przykład rujnowania polskiej gospodarki. W miejsce zmodernizowanej cukrowni przynoszącej zyski buduje się obiekt, który najprawdopodobniej będzie generować straty.
Avatar
kuka / 9 sierpnia 2012 o 11:15
0
na h.... wam debi....le stadion jak druzyny dobrej nie macie zainwestujcie te pieniadze w drogi a nie tracicie nasze pieniadze
Avatar
Cdx / 9 sierpnia 2012 o 11:12
0
Stadion tak potrzebny jak wrzód na tyłku. I tak nie pójdę. Nie chcę słuchać przekleństw tzw. kiboli
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 13 2

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 25 11

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 5

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 30 18

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 17 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!