Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lipca 2016 r.
10:20

Lublin: Napad na taksówkarza. Szef Damel Taxi: Nie pamiętam tak brutalnej napaści

Autor: Zdjęcie autora dudi toma
22 83 A A
Do napadu doszło w sobotę przed północą przy ul. Lawendowej. Fot. Łukasz Minkiewicz
Do napadu doszło w sobotę przed północą przy ul. Lawendowej. Fot. Łukasz Minkiewicz

Lublin. Napadli na taksówkarza i zadali mu serię ciosów nożem. Policja zatrzymała w tej sprawie dwie osoby. To 14-latek z Lublina i 25-letni obywatel Ukrainy

Aktualizacja artykułu: 17 lipca 2016 r. 21:41
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do zdarzenia doszło w sobotę przed północą. Dwaj mężczyźni wsiedli do taksówki przy ul. Czechowskiej. Prawdopodobnie zamówiła ją znajoma jednego z nich, która zadzwoniła na prywatny numer kierowcy. Mężczyźni poprosili o kurs na ul. Lawendową na Sławinie. – Kiedy taksówkarz dojechał we wskazane miejsce jeden z pasażerów wysiadł, a drugi wyjął nóż i zadał ranę ciętą kierowcy – mówi Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Na tym się nie skończyło. Taksówkarz bronił się przed kolejnymi ciosami. Napastnicy m.in. pocięli mu ręce i zadali ciosy w okolice szyi.

Ostatecznie udało mu się uciec z samochodu. Biegł i wołał o pomoc. Dotarł w rejon ul. Zbożowej. Mężczyźni próbowali go gonić. – Pomogły mu dwie młode osoby, które były niedaleko na grillu. Usłyszały krzyk i zareagowały. Niewiele brakowało, a ktoś z nich złapałby bandytów – mówi Tomasz Szczykutowicz, prezes „Damel Taxi”. Sprawcy zabrali tablet i nawigację należącą do 33-latka. Taksówkarz został odwieziony do szpitala.

W niedzielę policjanci zatrzymali pierwszego ze sprawców. To 14-letni mieszkaniec Lublina. Ok. godz. 17 w ręce mundurowych wpadł drugi z napastników, którym okazał się 25-letni obywatel Ukrainy. Na razie nie wiadomo, od kiedy i w jakim celu przebywał w Polsce.

– Będziemy wyjaśniać role obydwu mężczyzn i to, czy napad był zaplanowany. Wszystko wskazuje na cele rabunkowe – mówi Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Jak ustalili policjanci, kilka godzin przed atakiem na taksówkarza 14-latek w centrum Lublina pobił mężczyznę i ukradł mu portfel z kartami płatniczymi. Następnie wraz ze swoim innym kolegą (najprawdopodobniej nie był to 25-letni Ukrainiec) użył ich płacąc zbliżeniowo za zakupy w kilku sklepach. Nastolatek już wcześniej wpadał w konflikty z prawem. Odpowiadał m.in. za rozbój i kradzież, ale ze względu na młody wiek nie ponosił poważniejszych konsekwencji. Dziś obaj zatrzymani mają usłyszeć zarzuty.

 

Skrzyżowanie ul. Lawendowej z ul. Zbożową w Lublinie
Skrzyżowanie ul. Lawendowej z ul. Zbożową w Lublinie

Kierowca taksówki nadal przebywa w szpitalu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W korporacji taksówkarskiej Damel pracuje od kilku lat. – Jest wysportowany i zna sztuki walki. To potwierdza, że bandyci musieli go zaskoczyć. Nie zdążył nas powiadomić, że dzieje się coś złego – wyjaśnia Szczykutowicz. – To bardzo uprzejmy i wyważony człowiek. Na pewno nie dałby się sprowokować – dodaje.

Właściciel korporacji taksówkarskiej przyznaje, że dawno w Lublinie nie było tak brutalnej napaści na kierowcę. – Zdarzają się konflikty, awantury, nawet próby uderzenia, najczęściej z pijaną młodzieżą. Ale takiego napadu sobie nie przypominam od dobrych kilku lat. A wydawałoby się, że ten zawód jest bezpieczniejszy niż kiedyś – mówi Tomasz Szczykutowicz.

Komentarze 83

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 lipca 2016 o 11:32
+1
Jakieś Lemingi nie mogą pojąć jak 14-latek z kolegą jako pasażerowie taksówki mogli pokonać dorosłego faceta? To wyobraźcie sobie Lemingi, że prowadzicie auto a za Wami siedzi "dwóch takich co ukradli księżyc", jedziecie rozpędzonym autem jakieś 50km/h (żeby było przepisowo) i nagle przy gardle macie ostry nóż..., a goście którzy siedzą za Wami myślą tylko o tym jak by wam zabrać tablet lub komórkę nawet jeśli trzeba by było poderżnąć Wam gardło podczas jazdy. Taka trochę niecodzienna sytuacja więc Lemingi, jeśli macie jakiś problem ze zrozumieniem treści to idźcie z powrotem do szkół podstawowych, do tych klas gdzie uczą czytać ze zrozumieniem i pisać, używając odpowiedniej dla zdania interpunkcji.
Jakieś Lemingi nie mogą pojąć jak 14-latek z kolegą jako pasażerowie taksówki mogli pokonać dorosłego faceta? To wyobraźcie sobie Lemingi, że prowadzicie auto a za Wami siedzi "dwóch takich co ukradli księżyc", jedziecie rozpędzonym autem jakieś 50km/h (żeby było przepisowo) i nagle przy gardle macie ostry nóż..., a goście którzy siedzą za Wami myślą tylko o tym jak by wam zabrać tablet lub komórkę nawet jeśli trzeba by było poderżnąć Wam gardło podczas jazdy. Taka trochę niecodzienna sytuacja więc Lemingi, jeśli macie jakiś probl... rozwiń
Avatar
Gość / 18 lipca 2016 o 00:42
+1
14 latek to dziecko, a nie mężczyzna. Jednak skoro jest na tyle zdemoralizowany, iż kradnie, napada, bije tzn. że odpowiadać powinien jak dorosły. Czym innym jest ukraść bułkę, a czym innym portfel z kartami. Czym innym jest ukraść, a czym innym napaść i okraść. Podobno młodzież teraz szybciej się rozwija, dorasta. Widać to nawet w bandytyzmie.
Avatar
bart / 17 lipca 2016 o 23:28
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ludzie!!! 14-latek nie nie jest mężczyzna!!! Przestańcie tak pisać do jasnej ciasnej!!!
Dlatego powinno się tego "dzieciaka" odprowadzić do domu. Niech mama z tatą go przytulą. A potem niech dalej bezstresowo napada ludzi. W końcu uczestnictwo w usiłowaniu zabójstwa to żadne przestępstwo. Jako kara to wystarczy jeden klaps w tyłek.
Avatar
Gość / 17 lipca 2016 o 21:52
+1
Panie Szczytukowicz, w tej waszej korporacji dziwne rzeczy się dzieją. Kilka miesięcy temu zatrzymano waszego kierowcę podejrzanego o pedofilię, niejakiego Adama K. Sprawa dziwnie ucichła-czyżby żaden lubelski dziennikarz tego nie monitorował? Oczywiście, żal taksówkarza, tego napadniętego przez ukraińskiego bandytę i jego małoletniego pomagiera! Jak widać, wysportowanie i znajomość sztuk walki nie pomaga w tak realnym, niespodziewanym zdarzeniu. Tylko w filmach akcji, oczywiście amerykańskiej produkcji, to się udaje! Bardzo współczuję kierowcy i jego rodzinie. Do pana Szczytukowicza mam jeszcze prośbę, aby zalecił kierowcom wyczyszczenie taksówek, aby nie capiło przepoconymi buciorami, aby włączali klimatyzację w czasie upałów i wozili pasażerów nie jak bydło, aby zawsze mieli wydać resztę, aby włączali taksometr przy odpaleniu silnika, a nie w czasie oczekiwania na pasażera.... Dziękuję za uwagę. Były pasażer damela.
Panie Szczytukowicz, w tej waszej korporacji dziwne rzeczy się dzieją. Kilka miesięcy temu zatrzymano waszego kierowcę podejrzanego o pedofilię, niejakiego Adama K. Sprawa dziwnie ucichła-czyżby żaden lubelski dziennikarz tego nie monitorował? Oczywiście, żal taksówkarza, tego napadniętego przez ukraińskiego bandytę i jego małoletniego pomagiera! Jak widać, wysportowanie i znajomość sztuk walki nie pomaga w tak realnym, niespodziewanym zdarzeniu. Tylko w filmach akcji, oczywiście amerykańskiej produkcji, to się udaje! Bardzo współczuję kiero... rozwiń
Avatar
Gość / 17 lipca 2016 o 18:36
+1
mogą go w siurdaczka pocałować jest nieletni dostanie tylko poprawczaka i kuratora
Avatar
tykwa / 17 lipca 2016 o 18:14
+1
Przed chwilą w TVP INFO podali, że ten 14-letni parch był już wcześniej notowany za rozboje. Czyli praktycznie od dziecka jest bandziorem.
Avatar
opiniak.tom / 17 lipca 2016 o 16:28
+1
Jakim trzeba być debilem,by przy takiej sytuacji robić reklamy. To według ciebie na taksówkarza się napada a na kierowcę ubera nie. Każdy kto wozi obce osoby jest narażony na ryzyko napadu.
Avatar
Gość / 17 lipca 2016 o 15:15
+1
14-letni gnojek (pewnie po 1-szej klasie gimnazjum) wozi się o północy taksówką i współuczestniczy w próbie zabójstwa taksówkarza. Ciekawe. Przecież takie ścierwo już nigdy nie wyjdzie na ludzi.
Avatar
Gość / 17 lipca 2016 o 14:51
+1
To raczej przypomina bezstresowe wychowanie w stylu "róbta co chceta". Tak to jest, gdy krnąbrnemu smarkaczowi nie jest znane wychowanie z normalną dyscypliną i karami.
Avatar
Gość / 17 lipca 2016 o 12:27
+1
szczerze pisząc smutne jest to jak 14 latek marnuje sobie życie próbując bawić się w gangstera znam takich twardzieli jak on najpierw kozaczą a jak zbiorą po mordzie lub nie daj boże ich przeciwnik ma broń białą typu kastet to jest robienie w majty i blade twarze ze strachu. aczkolwiek nie szkoda mi typa każdy wybiera swoją drogę on w***ył w studnie bez wyjścia i dostane wyrok. ulica nie wybiera tylko ludzie ją wybierają.
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 08:47
0
Gruby nie osmieszaj się. To że chodzi w dresie to nie znaczy ,że jest wysportowany. Twarz dziecka metr pięćdziesiąt parę wzrostu. A co do kultury to szkoda gadac
Avatar
Gość / 18 lipca 2016 o 14:40
0
sekatorem palce im poucinac od najmniejszego niech sie sku* naucza zycia!!!!!!!!!! najgorsze, ze to teraz dzieje sie coraz czesciej :/
Avatar
Gość / 18 lipca 2016 o 14:36
0
witam, taksowkarz ma 33 lata i lezy na intensywnej terapii- tyle wiem od znajomego..
Avatar
Gość / 18 lipca 2016 o 11:32
+1
Jakieś Lemingi nie mogą pojąć jak 14-latek z kolegą jako pasażerowie taksówki mogli pokonać dorosłego faceta? To wyobraźcie sobie Lemingi, że prowadzicie auto a za Wami siedzi "dwóch takich co ukradli księżyc", jedziecie rozpędzonym autem jakieś 50km/h (żeby było przepisowo) i nagle przy gardle macie ostry nóż..., a goście którzy siedzą za Wami myślą tylko o tym jak by wam zabrać tablet lub komórkę nawet jeśli trzeba by było poderżnąć Wam gardło podczas jazdy. Taka trochę niecodzienna sytuacja więc Lemingi, jeśli macie jakiś problem ze zrozumieniem treści to idźcie z powrotem do szkół podstawowych, do tych klas gdzie uczą czytać ze zrozumieniem i pisać, używając odpowiedniej dla zdania interpunkcji.
Jakieś Lemingi nie mogą pojąć jak 14-latek z kolegą jako pasażerowie taksówki mogli pokonać dorosłego faceta? To wyobraźcie sobie Lemingi, że prowadzicie auto a za Wami siedzi "dwóch takich co ukradli księżyc", jedziecie rozpędzonym autem jakieś 50km/h (żeby było przepisowo) i nagle przy gardle macie ostry nóż..., a goście którzy siedzą za Wami myślą tylko o tym jak by wam zabrać tablet lub komórkę nawet jeśli trzeba by było poderżnąć Wam gardło podczas jazdy. Taka trochę niecodzienna sytuacja więc Lemingi, jeśli macie jakiś probl... rozwiń
Avatar
Gość / 18 lipca 2016 o 08:40
-2
deportować ukraińców
Avatar
Gość / 18 lipca 2016 o 06:48
-2
14 latek pobił faceta?..to ile lat miał ten facet 70-80?...
Avatar
Gość / 18 lipca 2016 o 03:46
0
Kilka lat temu był podobny napad na taksówkarza w Lublinie. Też udało mu się uciec.
Avatar
Gość / 18 lipca 2016 o 01:30
0
Żadamy pełnych danych niedoszłego mordercy, jaka rodzina, itp
Avatar
Gość / 18 lipca 2016 o 01:26
-1
14 latek pobił i mało nie zabił kierowce który znał sztuki walki?
Avatar
Gość / 18 lipca 2016 o 00:50
0
bart jesteś pewny że wychowywany jest bestresowo ? Może cała rodzina to patologia, zamiast dzieckiem sie zająć to piją pewni, to sie dzieciak sam wychowuje.
Zobacz wszystkie komentarze 83

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 82 17

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 25 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!