Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 sierpnia 2010 r.
17:22
Edytuj ten wpis

Budowa drogi Lublin - Piaski ma ruszyć listopadzie

Autor: Zdjęcie autora greg
0 14 A A

Opóźnią się prace nad budową drogi S 17 z Piask do Kurowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Pierwotnie zakładaliśmy, że prace rozpoczną się tam w czerwcu. Opóźnienie wywołały jednak procedury przetargowe. Pojawiły się odwołania – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA w Lublinie.

W listopadzie drogowcy zajmą się natomiast drogą od Kalinówki do obwodnicy Piask. Umowę z wykonawcą GDDKiA ma podpisać na początku października.

Realizacja kolejnych etapów: Sielce - Bogucin oraz Bogucin - Dąbrowica przewidziano na grudzień i koniec stycznia.

Natomiast budowa obwodnicy Lublina rozpocznie się na początku przyszłego roku. Umowę z firmą, która ją wybuduje, mają podpisać na przełomie roku.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 września 2010 o 14:14
0
A ja tam się cieszę, że w końcu zaczną - ten odcinek wygląda, jak poligon wojskowy, dziury i kratery
Avatar
Morris / 1 września 2010 o 08:20
0
Eeee.. bez sensu. Powinni zacząć w grudniu albo styczniu palniki i kilofy w łapę i heja.... (Porąbane mają te terminy)
Avatar
llubellak@op.pl / 1 września 2010 o 08:16
0
[quote name='bleble' date='01 September 2010 - 07:46 AM' timestamp='1283319977' post='339722']
a powiedz zakuty łbie ile się działo za kaczylandu? tyle co nic. Nie bronię obecnego rządu ale widze że jednak coś w temacie się ruszyło. Niedługo napiszesz że dzisiejszy deszcz też pada przez Tuska i że to on wywołał kolejną powódź.
[/quote]

niepotrzebnie chyba ponoszą Was Drodzy Koledzy polityczne emocje. wystarczy, że już góra się obrzuca gnojem na prawo i lewo więc po co na forum obelgi i wyzwiska. prawda jest taka, że zarówno za Kaczyzmu jak i za Palikota w tym mieście nic się nie działo i nadal nic się nie dzieje! powiem więcej, jeśliby tu rządził ktoś od ludowców czy od socjalistów, dalej by się nic nie działo! taką mamy mentalność, kto się z tym już pogodził, ten zacytuje klasyka " wygrał życie". zarówno jedni jak i drudzy mają rację że ekipy rządzące są do niczego, bo to prawda. gdyby był ktoś naprawdę z jajami, wziąłby na mordę złapał tych urzędników i zagonił do pracy. Ci, którzy by mieli opory zasilili by szeregi bezrobotnych a inni w mig by nauczyli się pracy! a ten cały gość od budowy dróg, ja nie wiem że on ma jeszcze na tyle czelności żeby każdego dnia patrzeć w lustro na swoją twarz bo to, że robi sobie z gęby cholewę to już od dawna wiadomo. zawsze gdy On występuje albo jego przełożony, to słyszy się o projektach po czym słyszy się o przesunięciach w terminach tych projektów a jeszcze ani razu nie słyszałem żeby coś było na czas oddane, zaraz sorry, przecież nic nawet z opóźnieniem nie zostało do tej pory oddane!
[quote name='bleble' date='01 September 2010 - 07:46 AM' timestamp='1283319977' post='339722']
a powiedz zakuty łbie ile się działo za kaczylandu? tyle co nic. Nie bronię obecnego rządu ale widze że jednak coś w temacie się ruszyło. Niedługo napiszesz że dzisiejszy deszcz też pada przez Tuska i że to on wywołał kolejną powódź.
[/quote]

niepotrzebnie chyba ponoszą Was Drodzy Koledzy polityczne emocje. wystarczy, że już góra się obrzuca gnojem na prawo i lewo więc po co na forum obelgi i... rozwiń
Avatar
bleble / 1 września 2010 o 07:46
0
[quote name='sad' date='31 sierpień 2010 - 20:06 ' timestamp='1283278006' post='339602']
znowu budowa jakiejs drogi jest opóźńiona? a łyżka na to: niemożliwe. Przecież w mlekiem i miodem płynacym tuskolandzie POpraprańców jesteśmy nie tylko druga ale i trzecią Irlandią
[/quote]
a powiedz zakuty łbie ile się działo za kaczylandu? tyle co nic. Nie bronię obecnego rządu ale widze że jednak coś w temacie się ruszyło. Niedługo napiszesz że dzisiejszy deszcz też pada przez Tuska i że to on wywołał kolejną powódź.
Avatar
gamoń / 31 sierpnia 2010 o 22:16
0
nareszcie cos sie zaczyna dziac na 17.Na odcinku od Piask do krzyzowek świdnickich są takie koleiny ze trzeba sie dwa razy pasem okręcac zeby nie wypasc z fotela.
Avatar
sad / 31 sierpnia 2010 o 20:06
0
znowu budowa jakiejs drogi jest opóźńiona? a łyżka na to: niemożliwe. Przecież w mlekiem i miodem płynacym tuskolandzie POpraprańców jesteśmy nie tylko druga ale i trzecią Irlandią
Avatar
nd / 31 sierpnia 2010 o 19:38
0
a o obwodnicy niedrzwicy nic sie nie wspomina chyba, że w listopadzie przed wyborami,bedzie piękna mowa, że bedzi w najblizszym czasie realizacja-w jakim nie wiadomo, ale najblizszym tak i jak bedzie sie rozwijać wspaniale niedrzwica dzieki wybudowaniu obwodnicy.
Avatar
fotonews / 31 sierpnia 2010 o 19:18
0
czytał ktoś mój artykuł !! ???

Dostałem wczoraj telefon od mieszkańca kol. Pliszczyn z osiedla "Sikorówka" (gm. Wólka). Poinformował mnie, że za jego domem, w odległości ok 150 m, przeprowadzane są prace ziemne.

Zbieg okoliczności chciał, iż w dzisiejszym wydaniu Dziennika Wschodniego (Obwodnica Lublina: Prace archeologicznie nie opóźnią budowy) mamy artykuł o niezwykłym odkryciu archeologicznym właśnie na tamtym terenie.

Zanim przeczytałem ten artykuł, rozmawiałem z mieszkańcem oraz zrobiłem kilka zdjęć.

Rozmowa była o tym, że obwodnica biegnie niedaleko zabudowań, że trzeba będzie wyburzyć kilka budynków, w tym mieszkalne, a także o prawdopodobnym wykupie działek, które są rzekomo w rękach urzędników. Mieli oni zakupić je w śmiesznych cenach kilka lat temu, znając plany zagospodarowania terenu, tak aby je teraz drożej odsprzedać pod obwodnicę. Rozmowa dotyczyłą również rozterek mieszkańców, co do bliskości obwodnicy ich domostw. Dużo tematów, wiele wątków, jedne prawdziwe inne nie.

Chciałbym się jednak zająć sprawą badań archeologicznych. Z relacji mieszkańca wynika, iż kilka lat temu prowadzano tu badania sondażowe.

Okazało się, że jest szansa na znaleziska archeologiczne. Z dzisiejszego artykułu możemy się dowiedzieć, że mieli rację. Odkryto osadę i cmentarzysko sprzed 5,5 tys. lat.

Byłem dziś na miejscu i trochę się zdziwiłem. Rzeczywiście na polu widać wykopy. Na przestrzeni setek metrów mamy odkryty teren.

Wierzchnia warstwa ziemi została ściągnięta przez spychacz. Miejsce, gdzie prowadzone są tak cenne dla historii miasta Lublina wykopaliska, w żaden sposób nie jest zabezpieczone, ani oznakowane. Nie ma chociażby taśmy odgradzającej dookoła wykopaliska. Każdy może tam wejść i sobie pogrzebać. Nawet nieświadomie coś uszkodzić.

Inną kwestią nurtującą mnie po obserwacjach jest fakt, iż wierzchnia warstwa ziemi (rzekomo nie będąca w zainteresowaniu archeologów) nie jest badana.

Została zepchnięta na boki. Jak wiadomo niektóre artefakty potrafią wędrować przez wieki w ziemi ku górze. Czy niedopatrzeniem jest nieprzeszukanie tej hałdy?

Pan Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, informuje, że: "Archeolodzy mają 120 dni na przeprowadzenie prac wykopaliskowych. Umowę z wykonawcami na realizację tego odcinka obwodnicy podpiszemy dopiero na przełomie 2010 i 2011 roku.
Badacze też nie spodziewają się supersensacyjnych odkryć."

Pytam, w jaki sposób archeolodzy przeszukają w ciągu 120 dni teren o powierzchni 120 hektarów? Skąd wiedzą co znajdą?

Dlaczego nie spodziewają się supersensacyjnych odkryć? Czy nie jest już sensacją cmentarzysko sprzed 5,5 tys. lat, a do tego archeolog udzielający wywiadu mówi że to "rzadkość"?

Te 120 dni badań wypada w miesiące zimowe. Wtedy nie robi się wykopalisk, bo ziemia jest zmrożona i kopanie grozi uszkodzeniem znalezisk.

Archeolodzu będą mogli prowadzić badania maksymalnie do listopada, czyli ok. 60 dni. Kto celowo zmusza do niedokładnego przebadania tego terenu? Podejrzewam, że znaleźliby się amatorzy detektoryści, którzy za darmo przeszukaliby zepchnięte spychaczem hałdy ziemi, przy pomocy wykrywaczy metali. Tak, aby jak najwięcej artefaktów uratować od zniszczenia.

Pan Tomasz Nalewajko wprost informuje o podpisaniu umowy na realizację odcinka obwodnicy na przełomie 2010 i 2011 roku.

Czy tak niezwykłe znaleziska łatwiej zalać asfaltem i zapomnieć, czy lepiej dokładnie przebadać?

Jak rozmawiałem z mieszkańcem kol. Pliszczyn wyjawił, że jest wiele ciekawych aspektów budowy tej obwodnicy. Jak na razie ten, archeologiczny, wydał mi się najbardziej podejrzany. Czas pokaże, co jeszcze zdążą znaleźć archeolodzy przed zimą. Muszą się śpieszyć, mają przecież 120 dni na 120 hektarów...
czytał ktoś mój artykuł !! ???

Dostałem wczoraj telefon od mieszkańca kol. Pliszczyn z osiedla "Sikorówka" (gm. Wólka). Poinformował mnie, że za jego domem, w odległości ok 150 m, przeprowadzane są prace ziemne.

Zbieg okoliczności chciał, iż w dzisiejszym wydaniu Dziennika Wschodniego (Obwodnica Lublina: Prace archeologicznie nie opóźnią budowy) mamy artykuł o niezwykłym odkryciu archeologicznym właśnie na tamtym terenie.

Zanim przeczytałem ten artykuł, rozmawiałem z mieszkańcem oraz ... rozwiń
Avatar
borys / 31 sierpnia 2010 o 19:16
0
[quote name='Codezero' date='31 sierpień 2010 - 18:24 ' timestamp='1283271841' post='339558']
Brawo, najlepiej połóżcie asfal w zimie w mrozy... żeby można było co robić już przy następnym sezonie gdy asfalt popęka od nieprawidłowego nakładania go w niskiej temperaturze.

Powalony kraj
[/quote]

Czlowieku jest wiele pracy ktora trzeba wykonac na wstepie jak np, zdzieranie starego asfalty w przypadku przebudowy starej drogi czy wyburzanie budynkow przy budowie drogi nowej (takze przebudowa sieci wodociągowych czy energetycznych) - ktore to czynnosci mozna robic w zimie - zeby np. nie marnowac lata. Budowy drogi nie zaczyna sie od kladzenia asfaltu bezpośrednio na trawe:)))) Chociaż patrzac na lubelskie ulice...((
[quote name='Codezero' date='31 sierpień 2010 - 18:24 ' timestamp='1283271841' post='339558']
Brawo, najlepiej połóżcie asfal w zimie w mrozy... żeby można było co robić już przy następnym sezonie gdy asfalt popęka od nieprawidłowego nakładania go w niskiej temperaturze.

Powalony kraj
[/quote]

Czlowieku jest wiele pracy ktora trzeba wykonac na wstepie jak np, zdzieranie starego asfalty w przypadku przebudowy starej drogi czy wyburzanie budynkow przy budowie drogi nowej (ta... rozwiń
Avatar
leon / 31 sierpnia 2010 o 19:08
0
Ludzie jaki asfalt kiedy?? do asfaltu to jeszcze trochę czasu upłynie, przecież to nie jest dróżka z domu do obórki tylko ekspresówka w dodatku robiona na bazie drogi już istniejącej i pod ciągłym ruchem aut zanim się jaka kol wiek praca rozpocznie która będzie widać to muszą jakoś zorganizować ruch, przygotować zaplecze budowy to trochę schodzi.
Jak ktos narzekał na korki i czekanie gdy był robiony odcinek piaski fajsławice i dalej łopiennik to dopiero teraz będzie wesoło bo nie ma żadnej innej ciekawszej drogi żeby ominąć dwupasmówkę
Avatar
Gość / 22 września 2010 o 14:14
0
A ja tam się cieszę, że w końcu zaczną - ten odcinek wygląda, jak poligon wojskowy, dziury i kratery
Avatar
Morris / 1 września 2010 o 08:20
0
Eeee.. bez sensu. Powinni zacząć w grudniu albo styczniu palniki i kilofy w łapę i heja.... (Porąbane mają te terminy)
Avatar
llubellak@op.pl / 1 września 2010 o 08:16
0
[quote name='bleble' date='01 September 2010 - 07:46 AM' timestamp='1283319977' post='339722']
a powiedz zakuty łbie ile się działo za kaczylandu? tyle co nic. Nie bronię obecnego rządu ale widze że jednak coś w temacie się ruszyło. Niedługo napiszesz że dzisiejszy deszcz też pada przez Tuska i że to on wywołał kolejną powódź.
[/quote]

niepotrzebnie chyba ponoszą Was Drodzy Koledzy polityczne emocje. wystarczy, że już góra się obrzuca gnojem na prawo i lewo więc po co na forum obelgi i wyzwiska. prawda jest taka, że zarówno za Kaczyzmu jak i za Palikota w tym mieście nic się nie działo i nadal nic się nie dzieje! powiem więcej, jeśliby tu rządził ktoś od ludowców czy od socjalistów, dalej by się nic nie działo! taką mamy mentalność, kto się z tym już pogodził, ten zacytuje klasyka " wygrał życie". zarówno jedni jak i drudzy mają rację że ekipy rządzące są do niczego, bo to prawda. gdyby był ktoś naprawdę z jajami, wziąłby na mordę złapał tych urzędników i zagonił do pracy. Ci, którzy by mieli opory zasilili by szeregi bezrobotnych a inni w mig by nauczyli się pracy! a ten cały gość od budowy dróg, ja nie wiem że on ma jeszcze na tyle czelności żeby każdego dnia patrzeć w lustro na swoją twarz bo to, że robi sobie z gęby cholewę to już od dawna wiadomo. zawsze gdy On występuje albo jego przełożony, to słyszy się o projektach po czym słyszy się o przesunięciach w terminach tych projektów a jeszcze ani razu nie słyszałem żeby coś było na czas oddane, zaraz sorry, przecież nic nawet z opóźnieniem nie zostało do tej pory oddane!
[quote name='bleble' date='01 September 2010 - 07:46 AM' timestamp='1283319977' post='339722']
a powiedz zakuty łbie ile się działo za kaczylandu? tyle co nic. Nie bronię obecnego rządu ale widze że jednak coś w temacie się ruszyło. Niedługo napiszesz że dzisiejszy deszcz też pada przez Tuska i że to on wywołał kolejną powódź.
[/quote]

niepotrzebnie chyba ponoszą Was Drodzy Koledzy polityczne emocje. wystarczy, że już góra się obrzuca gnojem na prawo i lewo więc po co na forum obelgi i... rozwiń
Avatar
bleble / 1 września 2010 o 07:46
0
[quote name='sad' date='31 sierpień 2010 - 20:06 ' timestamp='1283278006' post='339602']
znowu budowa jakiejs drogi jest opóźńiona? a łyżka na to: niemożliwe. Przecież w mlekiem i miodem płynacym tuskolandzie POpraprańców jesteśmy nie tylko druga ale i trzecią Irlandią
[/quote]
a powiedz zakuty łbie ile się działo za kaczylandu? tyle co nic. Nie bronię obecnego rządu ale widze że jednak coś w temacie się ruszyło. Niedługo napiszesz że dzisiejszy deszcz też pada przez Tuska i że to on wywołał kolejną powódź.
Avatar
gamoń / 31 sierpnia 2010 o 22:16
0
nareszcie cos sie zaczyna dziac na 17.Na odcinku od Piask do krzyzowek świdnickich są takie koleiny ze trzeba sie dwa razy pasem okręcac zeby nie wypasc z fotela.
Avatar
sad / 31 sierpnia 2010 o 20:06
0
znowu budowa jakiejs drogi jest opóźńiona? a łyżka na to: niemożliwe. Przecież w mlekiem i miodem płynacym tuskolandzie POpraprańców jesteśmy nie tylko druga ale i trzecią Irlandią
Avatar
nd / 31 sierpnia 2010 o 19:38
0
a o obwodnicy niedrzwicy nic sie nie wspomina chyba, że w listopadzie przed wyborami,bedzie piękna mowa, że bedzi w najblizszym czasie realizacja-w jakim nie wiadomo, ale najblizszym tak i jak bedzie sie rozwijać wspaniale niedrzwica dzieki wybudowaniu obwodnicy.
Avatar
fotonews / 31 sierpnia 2010 o 19:18
0
czytał ktoś mój artykuł !! ???

Dostałem wczoraj telefon od mieszkańca kol. Pliszczyn z osiedla "Sikorówka" (gm. Wólka). Poinformował mnie, że za jego domem, w odległości ok 150 m, przeprowadzane są prace ziemne.

Zbieg okoliczności chciał, iż w dzisiejszym wydaniu Dziennika Wschodniego (Obwodnica Lublina: Prace archeologicznie nie opóźnią budowy) mamy artykuł o niezwykłym odkryciu archeologicznym właśnie na tamtym terenie.

Zanim przeczytałem ten artykuł, rozmawiałem z mieszkańcem oraz zrobiłem kilka zdjęć.

Rozmowa była o tym, że obwodnica biegnie niedaleko zabudowań, że trzeba będzie wyburzyć kilka budynków, w tym mieszkalne, a także o prawdopodobnym wykupie działek, które są rzekomo w rękach urzędników. Mieli oni zakupić je w śmiesznych cenach kilka lat temu, znając plany zagospodarowania terenu, tak aby je teraz drożej odsprzedać pod obwodnicę. Rozmowa dotyczyłą również rozterek mieszkańców, co do bliskości obwodnicy ich domostw. Dużo tematów, wiele wątków, jedne prawdziwe inne nie.

Chciałbym się jednak zająć sprawą badań archeologicznych. Z relacji mieszkańca wynika, iż kilka lat temu prowadzano tu badania sondażowe.

Okazało się, że jest szansa na znaleziska archeologiczne. Z dzisiejszego artykułu możemy się dowiedzieć, że mieli rację. Odkryto osadę i cmentarzysko sprzed 5,5 tys. lat.

Byłem dziś na miejscu i trochę się zdziwiłem. Rzeczywiście na polu widać wykopy. Na przestrzeni setek metrów mamy odkryty teren.

Wierzchnia warstwa ziemi została ściągnięta przez spychacz. Miejsce, gdzie prowadzone są tak cenne dla historii miasta Lublina wykopaliska, w żaden sposób nie jest zabezpieczone, ani oznakowane. Nie ma chociażby taśmy odgradzającej dookoła wykopaliska. Każdy może tam wejść i sobie pogrzebać. Nawet nieświadomie coś uszkodzić.

Inną kwestią nurtującą mnie po obserwacjach jest fakt, iż wierzchnia warstwa ziemi (rzekomo nie będąca w zainteresowaniu archeologów) nie jest badana.

Została zepchnięta na boki. Jak wiadomo niektóre artefakty potrafią wędrować przez wieki w ziemi ku górze. Czy niedopatrzeniem jest nieprzeszukanie tej hałdy?

Pan Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, informuje, że: "Archeolodzy mają 120 dni na przeprowadzenie prac wykopaliskowych. Umowę z wykonawcami na realizację tego odcinka obwodnicy podpiszemy dopiero na przełomie 2010 i 2011 roku.
Badacze też nie spodziewają się supersensacyjnych odkryć."

Pytam, w jaki sposób archeolodzy przeszukają w ciągu 120 dni teren o powierzchni 120 hektarów? Skąd wiedzą co znajdą?

Dlaczego nie spodziewają się supersensacyjnych odkryć? Czy nie jest już sensacją cmentarzysko sprzed 5,5 tys. lat, a do tego archeolog udzielający wywiadu mówi że to "rzadkość"?

Te 120 dni badań wypada w miesiące zimowe. Wtedy nie robi się wykopalisk, bo ziemia jest zmrożona i kopanie grozi uszkodzeniem znalezisk.

Archeolodzu będą mogli prowadzić badania maksymalnie do listopada, czyli ok. 60 dni. Kto celowo zmusza do niedokładnego przebadania tego terenu? Podejrzewam, że znaleźliby się amatorzy detektoryści, którzy za darmo przeszukaliby zepchnięte spychaczem hałdy ziemi, przy pomocy wykrywaczy metali. Tak, aby jak najwięcej artefaktów uratować od zniszczenia.

Pan Tomasz Nalewajko wprost informuje o podpisaniu umowy na realizację odcinka obwodnicy na przełomie 2010 i 2011 roku.

Czy tak niezwykłe znaleziska łatwiej zalać asfaltem i zapomnieć, czy lepiej dokładnie przebadać?

Jak rozmawiałem z mieszkańcem kol. Pliszczyn wyjawił, że jest wiele ciekawych aspektów budowy tej obwodnicy. Jak na razie ten, archeologiczny, wydał mi się najbardziej podejrzany. Czas pokaże, co jeszcze zdążą znaleźć archeolodzy przed zimą. Muszą się śpieszyć, mają przecież 120 dni na 120 hektarów...
czytał ktoś mój artykuł !! ???

Dostałem wczoraj telefon od mieszkańca kol. Pliszczyn z osiedla "Sikorówka" (gm. Wólka). Poinformował mnie, że za jego domem, w odległości ok 150 m, przeprowadzane są prace ziemne.

Zbieg okoliczności chciał, iż w dzisiejszym wydaniu Dziennika Wschodniego (Obwodnica Lublina: Prace archeologicznie nie opóźnią budowy) mamy artykuł o niezwykłym odkryciu archeologicznym właśnie na tamtym terenie.

Zanim przeczytałem ten artykuł, rozmawiałem z mieszkańcem oraz ... rozwiń
Avatar
borys / 31 sierpnia 2010 o 19:16
0
[quote name='Codezero' date='31 sierpień 2010 - 18:24 ' timestamp='1283271841' post='339558']
Brawo, najlepiej połóżcie asfal w zimie w mrozy... żeby można było co robić już przy następnym sezonie gdy asfalt popęka od nieprawidłowego nakładania go w niskiej temperaturze.

Powalony kraj
[/quote]

Czlowieku jest wiele pracy ktora trzeba wykonac na wstepie jak np, zdzieranie starego asfalty w przypadku przebudowy starej drogi czy wyburzanie budynkow przy budowie drogi nowej (takze przebudowa sieci wodociągowych czy energetycznych) - ktore to czynnosci mozna robic w zimie - zeby np. nie marnowac lata. Budowy drogi nie zaczyna sie od kladzenia asfaltu bezpośrednio na trawe:)))) Chociaż patrzac na lubelskie ulice...((
[quote name='Codezero' date='31 sierpień 2010 - 18:24 ' timestamp='1283271841' post='339558']
Brawo, najlepiej połóżcie asfal w zimie w mrozy... żeby można było co robić już przy następnym sezonie gdy asfalt popęka od nieprawidłowego nakładania go w niskiej temperaturze.

Powalony kraj
[/quote]

Czlowieku jest wiele pracy ktora trzeba wykonac na wstepie jak np, zdzieranie starego asfalty w przypadku przebudowy starej drogi czy wyburzanie budynkow przy budowie drogi nowej (ta... rozwiń
Avatar
leon / 31 sierpnia 2010 o 19:08
0
Ludzie jaki asfalt kiedy?? do asfaltu to jeszcze trochę czasu upłynie, przecież to nie jest dróżka z domu do obórki tylko ekspresówka w dodatku robiona na bazie drogi już istniejącej i pod ciągłym ruchem aut zanim się jaka kol wiek praca rozpocznie która będzie widać to muszą jakoś zorganizować ruch, przygotować zaplecze budowy to trochę schodzi.
Jak ktos narzekał na korki i czekanie gdy był robiony odcinek piaski fajsławice i dalej łopiennik to dopiero teraz będzie wesoło bo nie ma żadnej innej ciekawszej drogi żeby ominąć dwupasmówkę
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 0 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 9 1

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 2 1

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 8

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 2 0

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 49 19

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 35 11

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 3 15

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!