Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2018 r.
19:43

Lublin: 3,5 mln zł na dokończenie "samochodówki". Umowę z poprzednim wykonawcą zerwano

Autor: Zdjęcie autora drs
0 6 A A

3,5 mln zł może kosztować dokończenie przerwanej budowy warsztatów szkolnych dla szkół samochodowych przy ul. Popiełuszki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Taką kwotę zarezerwował Urząd Miasta na zapłatę dla firmy, którą wybierze w przetargu planowanym na marzec. Poprzedni wykonawca wyleciał z hukiem z placu budowy.

– Od kilku miesięcy nie były prowadzone żadne prace. Pomimo ponagleń z naszej strony wykonawca nie przystąpił do żadnych prac, dlatego zdecydowaliśmy się na rozwiązanie umowy – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. – W tym momencie trwa inwentaryzacja wykonanych robót oraz uaktualnienie dokumentacji, która powinna być gotowa w lutym.

Ratusz szacuje, że wyrzucony z placu budowy wykonawca zdążył zrealizować 10 proc. robót budowlanych. Prace powinny być wznowione w drugiej połowie przyszłego roku. – Ich zakończenie przypadnie w 2020 r. – spodziewa się Krzyżanowska.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 19:51
+9
Z jakim hukiem, ja nic nie słyszałam. Jaka to firma? a może wykonali 10% a wzięli za 33%.
Avatar
ddds / 29 grudnia 2018 r. o 08:54
+3
"...wykonawca wyleciał z hukiem"- mogli poczejać do Sylwestra to by na tych hukach zaoszczędzili a tak HEN... mógł sobie siedzonko potłuc.
Avatar
Obyty / 29 grudnia 2018 r. o 09:52
+2
A jakie kary umowne zapłaci wykonawca ? Co było zapisane w umowie ? Jakie wadium wpłacił przystępując do przetargu ?
Avatar
paw. / 29 grudnia 2018 r. o 12:07
+1
A może w ramach praktyk szkołę by zbudowali i wyposażyli uczniowie lubeslkich szkół i studenci Politechniki Lubelskiej?
Avatar
student / 29 grudnia 2018 r. o 12:05
+1
Po co budować? Przyjdzie do władzy Nowoczesna to zlikwiduje szkolnictwo zawodowe. Jej politycy mówią, że w dobie zmieniającej się, innowacyjnej gospodarki każdy młody człowiek powinien skończyć ogólniak, a dopiero po 18 roku życia ewentualne kursy, szkolenia.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 r. o 11:30
0
A nie lepiej zaoszczędzić i od razu przekazać teren któremuś z "lubelskich" deweloperów POd bloki? I tak prędzej czy PÓźniej się tak stanie - już cwaniaki chapnęli kosmos i teren przy lubliniance, i zaraz będą chcieć więcej.
Avatar
paw. / 29 grudnia 2018 r. o 12:07
+1
A może w ramach praktyk szkołę by zbudowali i wyposażyli uczniowie lubeslkich szkół i studenci Politechniki Lubelskiej?
Avatar
student / 29 grudnia 2018 r. o 12:05
+1
Po co budować? Przyjdzie do władzy Nowoczesna to zlikwiduje szkolnictwo zawodowe. Jej politycy mówią, że w dobie zmieniającej się, innowacyjnej gospodarki każdy młody człowiek powinien skończyć ogólniak, a dopiero po 18 roku życia ewentualne kursy, szkolenia.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2018 r. o 11:30
0
A nie lepiej zaoszczędzić i od razu przekazać teren któremuś z "lubelskich" deweloperów POd bloki? I tak prędzej czy PÓźniej się tak stanie - już cwaniaki chapnęli kosmos i teren przy lubliniance, i zaraz będą chcieć więcej.
Avatar
Obyty / 29 grudnia 2018 r. o 09:52
+2
A jakie kary umowne zapłaci wykonawca ? Co było zapisane w umowie ? Jakie wadium wpłacił przystępując do przetargu ?
Avatar
ddds / 29 grudnia 2018 r. o 08:54
+3
"...wykonawca wyleciał z hukiem"- mogli poczejać do Sylwestra to by na tych hukach zaoszczędzili a tak HEN... mógł sobie siedzonko potłuc.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2018 r. o 19:51
+9
Z jakim hukiem, ja nic nie słyszałam. Jaka to firma? a może wykonali 10% a wzięli za 33%.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Jest odpowiedź komisarza wyborczego na wniosek radnego, który chciał wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Chodziło o obecność Andrzeja Wnuka w Radzie ds. spółek skarbu państwa.

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Oburzenie w świecie teatru. Znany reżyser z Lublina Paweł Passini na renomowanym festiwalu występuje pod pseudonimem. Kilka miesięcy temu był antybohaterem głośnego artykułu o niewłaściwych zachowaniach wobec aktorek. – Nie ukrywam się – mówi artysta.

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały wielkiej rzeczy. Mimo braku niemal połowy składu i bez głównego szkoleniowca na ławce, pokonały na wyjeździe białoruski BC Horizont Mińsk 70:61. Awansowały do play-off europejskich rozgrywek

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku
zdjęcia
galeria

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku

Wiele z nich można nazwać jedynymi lub jednymi z kilku zachowanych egzemplarzy na świecie. Od soboty w Muzeum Narodowym w Lublinie będzie można oglądać eksponaty z Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa potrwa do końca lutego

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł brutto dodatku covidowego – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Nadal nie ma porozumienia między pracownikami SOR przy ul. Jaczewskiego w Lublinie a dyrekcją szpitala. Oznacza to, że oddział ratunkowy wciąż będzie zamknięty dla większości pacjentów, a sytuację będą musiały ratować inne lecznice. Na zwolnieniach lekarskich jest tam blisko 60 osób.

Supersamochody na ulicach Lublina
4 grudnia 2021, 11:00

Supersamochody na ulicach Lublina

W sobotę w Lublinie będzie można zobaczyć "superauta". Muscle cary, auta sportowe i premium pojawią się m.in. na parkingu Galerii Olimp oraz na placu przed Galerią Centrum. Wszystko z powodu akcji charytatywnej.

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił do tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym. – Dostałem tyle, o ile wnioskowałem – przyznaje Marek Pomietło, właściciel wypożyczalni kajaków nad Bugiem.

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

Od czwartku działa miejskie lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Atrakcja ma być czynna co najmniej do końca lutego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Reportażystka Radia Lublin jest w ścisłym finale najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Polsce. Agnieszka Czyżewska-Jacquemet jest nominowana dwa razy. Jednym z reportaży jest ten o sytuacji w "Dzienniku Wschodnim".

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]
galeria

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]

To był mój przyjaciel, domownik – mówi pan Tomasz o swoim psie Bąblu. Ich przyjaźń gwałtownie przerwał myśliwy z Tomaszowa Lubelskiego: czworonoga zastrzelił na oczach właściciela.

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Podstawą diety rysi z terenu Puszczy Solskiej i Roztocza są sarny, a mięso jeleni i zajęcy jest jej uzupełnieniem – ustalili naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Roztoczańskim Parkiem Narodowym i Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!