Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2012 r.
19:41
Edytuj ten wpis

Busy w Lublinie mogą trafić na nowy dworzec

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 4 A A
Nowy dworzec powstaje w ekspresowym tempie między terenem Transpedu a placem manewrowym PKS (Hanna B
Nowy dworzec powstaje w ekspresowym tempie między terenem Transpedu a placem manewrowym PKS (Hanna B

W piątek mija termin, w którym Lubelska Fundacja Odnowy Zabytków musi oddać miastu dworzec busów przy Ruskiej w Lublinie. Jeśli tego nie zrobi, miasto otworzy obok nowy dworzec

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Umowa dzierżawy gruntów przy Ruskiej zawarta między miastem a LFOZ wygasła 31 października. Fundacja oddała wszystkie działki poza dworcem busów. Jego przekazanie fundacja uzależnia od wypłacenia przez miasto kwoty 360 tys. zł tytułem zwrotu kosztów urządzenia dworca. Miasto odmawia, twierdząc, że roszczenia są bezzasadne.

W piątek mija termin, w którym zgodnie z umową LFOZ powinna oddać działkę. – O godz. 10 udamy się na dworzec w celu protokolarnego przejęcia nieruchomości. Liczymy na to, że działka zostanie nam wydana – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Ale na razie nic nie wskazuje na to, by fundacja po dobroci opuściła teren. – Będziemy użytkowali nieruchomość bezumownie, z podwyższonym czynszem – zapowiada Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Fundacji. I dodaje, że LFOZ nadal oczekuje od miasta zwrotu 360 tys. zł. Fundacja gotowa jest sądzić się z Ratuszem o te pieniądze. A Ratusz zapowiada, że będzie w sądzie domagać się zwrotu nieruchomości.

– Jeśli fundacja nie odda gruntu, to od soboty busy będą mogły korzystać z nowego dworca przy Cerkiewnej. Dotyczy to także tych przewoźników, którzy nie podpisali umowy z nowym administratorem terenu, miejską spółką MKK – zapowiada Krzyżanowska.

Nowy dworzec powstaje w ekspresowym tempie między terenem Transpedu a placem manewrowym PKS (na zdjęciu). – W mojej ocenie jest i większy, i wygodniejszy od tego przy Ruskiej – mówi Janusz Wilk, prezes spółki MKK.

Spółka zapewnia, że będzie gotowa przyjąć wszystkich przewoźników, nawet tych, którzy nie podpisali jeszcze z nią umów. Jak dotąd umowy z MKK podpisała większość przewoźników, tj. ok. 60 z 80, którzy zatrzymują się na dworcu przy Ruskiej.

Nie ma na razie decyzji w sprawie przyszłości prezesa LFOZ. Andrzej Gumieniczek oddał się do dyspozycji Rady Fundacji.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jadwiga / 19 marca 2013 o 23:17
0
Jechałam ostatnio busem z Lublina... a właściwie wydawało mi się, ze pojadę! Kupiłam wcześniej bilet, przyjechałam na dworzec 20 minut przed czasem i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że kurs został odwołany!! Co za ludzie, mróz -10st. i co począć. Na szczęście jakiś starszy pan doradził mi, żebym udała się 50m dalej. I rzeczywiście - stały tam [url="http://www.przewozy-lublin.pl"]busy Lublin[/url] - Warszawa. Pojechałam szybko i sprawnie i nawet zdążyłam na czas!
Jechałam ostatnio busem z Lublina... a właściwie wydawało mi się, ze pojadę! Kupiłam wcześniej bilet, przyjechałam na dworzec 20 minut przed czasem i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że kurs został odwołany!! Co za ludzie, mróz -10st. i co począć. Na szczęście jakiś starszy pan doradził mi, żebym udała się 50m dalej. I rzeczywiście - stały tam [url="http://www.przewozy-lublin.pl"]busy Lublin[/url] - Warszawa. Pojechałam szybko i sprawnie i nawet zdążyłam na czas! rozwiń
Avatar
lol / 30 listopada 2012 o 17:37
0
[quote name='prywatny użytkownik auta' timestamp='1354276466' post='702363']
Pogonić tych sałaciarzy z busów na krańce miasta.Aktualnie parkują gdzie tylko się da.Na placu manewrowym PKS,przy katedrze prawosławnej a nawet blokują miejsca na pobliskiej stacji paliw.Trudno tam zajechać aby się zatankować czy skorzystać z odkurzacza.Sałaciarze tam jeżdżą "pod prąd" stwarzając zagrożenie dla innych,wymuszają pierwszeństwo,nie chcą zjechać na bok aby innym umożliwić skorzystanie ze stacji paliw.Dziwne,że kierownictwo tej stacji pozwala na takie zachowanie.
A może za każdy postój pobierać od busiarzy opłaty? (tak jak w płatnej strefie parkowania)
[/quote]

Jeśli się już tankujesz, to zatankuj sobie odrazu olej do głowy. Busy na satacji i przy ul.ruskiej to busy dalekiej komunikacji(warszawa, kraków, wrocław, gdańsk), a nie tak jak na dworcu przy ruskiej bliskiej komunikacji typu nałęczów, piaski, kraśnik, opole lubelskie
[quote name='prywatny użytkownik auta' timestamp='1354276466' post='702363']
Pogonić tych sałaciarzy z busów na krańce miasta.Aktualnie parkują gdzie tylko się da.Na placu manewrowym PKS,przy katedrze prawosławnej a nawet blokują miejsca na pobliskiej stacji paliw.Trudno tam zajechać aby się zatankować czy skorzystać z odkurzacza.Sałaciarze tam jeżdżą "pod prąd" stwarzając zagrożenie dla innych,wymuszają pierwszeństwo,nie chcą zjechać na bok aby innym umożliwić skorzystanie ze stacji paliw.Dziwne,że ki... rozwiń
Avatar
oj tam / 30 listopada 2012 o 15:20
0
prywatny użytkownik auta : sam się pogoń, ja muszę dojeżdzać do Lublina, czym dojadę jak auta nie mam:/
Avatar
prywatny użytkownik auta / 30 listopada 2012 o 12:54
0
Pogonić tych sałaciarzy z busów na krańce miasta.Aktualnie parkują gdzie tylko się da.Na placu manewrowym PKS,przy katedrze prawosławnej a nawet blokują miejsca na pobliskiej stacji paliw.Trudno tam zajechać aby się zatankować czy skorzystać z odkurzacza.Sałaciarze tam jeżdżą "pod prąd" stwarzając zagrożenie dla innych,wymuszają pierwszeństwo,nie chcą zjechać na bok aby innym umożliwić skorzystanie ze stacji paliw.Dziwne,że kierownictwo tej stacji pozwala na takie zachowanie.
A może za każdy postój pobierać od busiarzy opłaty? (tak jak w płatnej strefie parkowania)
Pogonić tych sałaciarzy z busów na krańce miasta.Aktualnie parkują gdzie tylko się da.Na placu manewrowym PKS,przy katedrze prawosławnej a nawet blokują miejsca na pobliskiej stacji paliw.Trudno tam zajechać aby się zatankować czy skorzystać z odkurzacza.Sałaciarze tam jeżdżą "pod prąd" stwarzając zagrożenie dla innych,wymuszają pierwszeństwo,nie chcą zjechać na bok aby innym umożliwić skorzystanie ze stacji paliw.Dziwne,że kierownictwo tej stacji pozwala na takie zachowanie.
A może za każdy postój pobierać od busiarzy opłaty... rozwiń
Avatar
Jadwiga / 19 marca 2013 o 23:17
0
Jechałam ostatnio busem z Lublina... a właściwie wydawało mi się, ze pojadę! Kupiłam wcześniej bilet, przyjechałam na dworzec 20 minut przed czasem i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że kurs został odwołany!! Co za ludzie, mróz -10st. i co począć. Na szczęście jakiś starszy pan doradził mi, żebym udała się 50m dalej. I rzeczywiście - stały tam [url="http://www.przewozy-lublin.pl"]busy Lublin[/url] - Warszawa. Pojechałam szybko i sprawnie i nawet zdążyłam na czas!
Jechałam ostatnio busem z Lublina... a właściwie wydawało mi się, ze pojadę! Kupiłam wcześniej bilet, przyjechałam na dworzec 20 minut przed czasem i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że kurs został odwołany!! Co za ludzie, mróz -10st. i co począć. Na szczęście jakiś starszy pan doradził mi, żebym udała się 50m dalej. I rzeczywiście - stały tam [url="http://www.przewozy-lublin.pl"]busy Lublin[/url] - Warszawa. Pojechałam szybko i sprawnie i nawet zdążyłam na czas! rozwiń
Avatar
lol / 30 listopada 2012 o 17:37
0
[quote name='prywatny użytkownik auta' timestamp='1354276466' post='702363']
Pogonić tych sałaciarzy z busów na krańce miasta.Aktualnie parkują gdzie tylko się da.Na placu manewrowym PKS,przy katedrze prawosławnej a nawet blokują miejsca na pobliskiej stacji paliw.Trudno tam zajechać aby się zatankować czy skorzystać z odkurzacza.Sałaciarze tam jeżdżą "pod prąd" stwarzając zagrożenie dla innych,wymuszają pierwszeństwo,nie chcą zjechać na bok aby innym umożliwić skorzystanie ze stacji paliw.Dziwne,że kierownictwo tej stacji pozwala na takie zachowanie.
A może za każdy postój pobierać od busiarzy opłaty? (tak jak w płatnej strefie parkowania)
[/quote]

Jeśli się już tankujesz, to zatankuj sobie odrazu olej do głowy. Busy na satacji i przy ul.ruskiej to busy dalekiej komunikacji(warszawa, kraków, wrocław, gdańsk), a nie tak jak na dworcu przy ruskiej bliskiej komunikacji typu nałęczów, piaski, kraśnik, opole lubelskie
[quote name='prywatny użytkownik auta' timestamp='1354276466' post='702363']
Pogonić tych sałaciarzy z busów na krańce miasta.Aktualnie parkują gdzie tylko się da.Na placu manewrowym PKS,przy katedrze prawosławnej a nawet blokują miejsca na pobliskiej stacji paliw.Trudno tam zajechać aby się zatankować czy skorzystać z odkurzacza.Sałaciarze tam jeżdżą "pod prąd" stwarzając zagrożenie dla innych,wymuszają pierwszeństwo,nie chcą zjechać na bok aby innym umożliwić skorzystanie ze stacji paliw.Dziwne,że ki... rozwiń
Avatar
oj tam / 30 listopada 2012 o 15:20
0
prywatny użytkownik auta : sam się pogoń, ja muszę dojeżdzać do Lublina, czym dojadę jak auta nie mam:/
Avatar
prywatny użytkownik auta / 30 listopada 2012 o 12:54
0
Pogonić tych sałaciarzy z busów na krańce miasta.Aktualnie parkują gdzie tylko się da.Na placu manewrowym PKS,przy katedrze prawosławnej a nawet blokują miejsca na pobliskiej stacji paliw.Trudno tam zajechać aby się zatankować czy skorzystać z odkurzacza.Sałaciarze tam jeżdżą "pod prąd" stwarzając zagrożenie dla innych,wymuszają pierwszeństwo,nie chcą zjechać na bok aby innym umożliwić skorzystanie ze stacji paliw.Dziwne,że kierownictwo tej stacji pozwala na takie zachowanie.
A może za każdy postój pobierać od busiarzy opłaty? (tak jak w płatnej strefie parkowania)
Pogonić tych sałaciarzy z busów na krańce miasta.Aktualnie parkują gdzie tylko się da.Na placu manewrowym PKS,przy katedrze prawosławnej a nawet blokują miejsca na pobliskiej stacji paliw.Trudno tam zajechać aby się zatankować czy skorzystać z odkurzacza.Sałaciarze tam jeżdżą "pod prąd" stwarzając zagrożenie dla innych,wymuszają pierwszeństwo,nie chcą zjechać na bok aby innym umożliwić skorzystanie ze stacji paliw.Dziwne,że kierownictwo tej stacji pozwala na takie zachowanie.
A może za każdy postój pobierać od busiarzy opłaty... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybiegła za złodziejami, przejechali ją autem. Są wolni, bo poręczył za nich ważny Rom

Wybiegła za złodziejami, przejechali ją autem. Są wolni, bo poręczył za nich ważny Rom 15 8

Kryminalni z Lubartowa zatrzymali 68-letniego Roma, który wraz z trzema kobietami okradał mieszkańców naszego regionu. Podczas ostatniej akcji złodzieje przejechali ofiarę samochodem. Do aresztu jednak nie trafią

Cztery nowe parki w Świdniku. Jest już przetarg

Cztery nowe parki w Świdniku. Jest już przetarg 1 0

To mają być miejsca do odpoczynku i spacerów, a także rekreacji. W Świdniku powstaną cztery parki. Ich budowa rozpocznie się od tego zlokalizowanego przy al. Lotników Polskich za stacją paliw. Urząd Miasta ogłosił już przetarg. Urzędnicy czekają na oferty od firm do 24 sierpnia.

Wybory 2018: Kandydaci na prezydentów miast w woj. lubelskim

Wybory 2018: Kandydaci na prezydentów miast w woj. lubelskim 3 20

Przybywa chętnych do walki o stanowiska prezydentów miast w jesiennych wyborach. Wczoraj swojego kandydata w Zamościu przedstawiła Koalicja Obywatelska. O prezydencki fotel zamierzają też walczyć aktywiści z Lubelskiego Ruchu Miejskiego

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 sierpnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 sierpnia 2018 roku 0 1

Przed ich oknami może wyrosnąć nowy blok. Mieszkańcy centrum Lublina protestują

Przed ich oknami może wyrosnąć nowy blok. Mieszkańcy centrum Lublina protestują 50 19

Przeciw zabudowie sąsiedniej działki protestują mieszkańcy budynku przy Dolnej 3 Maja 3a. Przed ich oknami może wyrosnąć nowy blok. Urząd Miasta wydał już pozwolenie na budowę, ale wojewoda je uchylił, bo uznał, że w ogóle nie powinno być wydane. Sprawa wróciła do Ratusza, który wydał nową zgodę

Prezes Zakładów Azotowych "Puławy" odwołany
PILNE

Prezes Zakładów Azotowych "Puławy" odwołany 23 17

Jacek Janiszek nie jest już prezesem Zakładów Azotowych "Puławy". Dzisiaj, decyzją rady nadzorczej został odwołany ze stanowiska. Jego obowiązki powierzono Krzysztofowi Bendarzowi.

"Będziemy mieszkać jak w mikrofalówce". Nie chcą masztu, przyszli do wojewody
wideo
film

"Będziemy mieszkać jak w mikrofalówce". Nie chcą masztu, przyszli do wojewody 47 7

Mieszkańcy Okrąglicy Kolonii (gm. Urzędów) nie chcą pod swoimi oknami kolejnego masztu telefonii komórkowej. – Jak nam postawią trzeci to będziemy mieszkać jak w mikrofalówce – mówi jeden z nich

Azoty likwidują spółkę „Elektrownia Puławy”

Azoty likwidują spółkę „Elektrownia Puławy” 19 5

Zakłady Azotowe „Puławy” rozpoczęły przygotowania do rozwiązania swojej spółki zależnej, która miała koordynować budowę nowej elektrowni gazowej. Gdy władze firmy zrezygnowały z jej powstania, osobny podmiot stał się zbędny. Decyzja ma „zwiększyć efektywność zarządzania” nowym blokiem węglowym

Lublin: 27-latek podpalił samochody firmy kurierskiej. Aresztowany na trzy miesiące
galeria

Lublin: 27-latek podpalił samochody firmy kurierskiej. Aresztowany na trzy miesiące 3 2

Mężczyzna, który podpalił samochody firmy kurierskiej DHL, został tymczasowo aresztowany. Śledczy nie zdradzają, dlaczego Paweł P. spowodował pożar. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Liga Mistrzyń bez Górnika Łęczna

Liga Mistrzyń bez Górnika Łęczna 7 4

Piłkarki Górnika Łęczna w ostatnim meczu turnieju eliminacyjnego do Ligi Mistrzyń przegrały z Glasgow City 0:2 i ostatecznie nie zagrają w 1/16 najbardziej prestiżowych rozgrywek w Europie

Ile zarobiły stadniny na aukcjach w Janowie? "Jeszcze parę lat i może coś uda się odbudować"
galeria

Ile zarobiły stadniny na aukcjach w Janowie? "Jeszcze parę lat i może coś uda się odbudować" 9 6

W sumie 734 tys. euro zarobiły państwowe stadniny na tegorocznych aukcjach Pride of Poland i Summer Sale. Nabywców znalazła tylko połowa z wystawionych 31 koni. – Jeszcze parę lat i może coś uda się odbudować – komentuje wyniki aukcji były wieloletni prezes stadniny w Michałowie

Lider nadal się zbroi. Nowy obrońca w Górniku

Lider nadal się zbroi. Nowy obrońca w Górniku 6 5

Po efektownej wygranej nad Ruchem Chorzów Górnik Łęczna dokonał kolejnego letniego wzmocnienia. Z klubem z Łęcznej związał się Michał Markowski

Bezpłatne zwiedzanie Majdanka
18 sierpnia 2018, 9:30

Bezpłatne zwiedzanie Majdanka 4 2

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 9.30 rozpocznie się tegoroczna edycja Weekend z historią. Państwowe Muzeum na Majdanku (Droga Męczenników Majdanka 67) zaprasza na bezpłatne zwiedzanie obiektu.

"Ponad śnieg". Film z muzyką na żywo
15 sierpnia 2018, 20:00

"Ponad śnieg". Film z muzyką na żywo 0 0

"Ponad śnieg" to niemy film z 1929 roku na podstawie dramatu Stefana Żeromskiego "Ponad śnieg bielszym się stanę". To historia rodziny kresowej w rzeczywistości lat I wojny światowej i nadchodzących zmian roku 1918.

"Autopsja Jane Doe" w Kinie Perła
17 sierpnia 2018, 21:00

"Autopsja Jane Doe" w Kinie Perła 0 0

Co Gdzie Kiedy. Powoli dobiega końca tegoroczna edycja plenerowego Kina Perła (ul. Bernardyńska 15). W przedostatni weekend sierpnia zobaczymy m.in. filmy Autopsja Jane Doe i Do zakochania jeden krok.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!