Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2012 r.
19:44
Edytuj ten wpis

Busy znikną z ulicy Ruskiej w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 7 A A
Magistrat chce, żeby busy przeniosły się stąd w inne miejsce. (Jacek Świerczyński)
Magistrat chce, żeby busy przeniosły się stąd w inne miejsce. (Jacek Świerczyński)

Zatłoczona uliczka między targiem a dworcem PKS nie będzie już miejscem odjazdów busów kursujących do Warszawy, Krakowa, Katowic czy Łodzi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W tej chwili z przystanku przy Ruskiej korzysta ok. 35 przewoźników. Prędzej, czy później i tak będą musieli poszukać sobie nowego miejsca, gdy wygasną ich zezwolenia na korzystanie z przystanków. – Umowy będą wygasać sukcesywnie w 2013 i 2014 roku – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Nowych zezwoleń na korzystanie z tych przystanków miasto nie będzie już wydawać, bo miejsce to nie jest ujęte w uchwalonym przez radnych wykazie przystanków, które mogą być udostępniane przewoźnikom wyjeżdżającym poza Lublin.

Podobny mechanizm działa, gdy przewoźnik będzie chciał np. zmienić rozkład jazdy. Wtedy też potrzebne będzie mu nowe zezwolenie, a w nim przystanki przy Ruskiej nie będą mogły być uwzględnione. Stare zezwolenie pozwala korzystać z przystanku, mimo że nie jest on wymieniony w uchwale radnych.

Magistrat chce, żeby busy przeniosły się stąd w inne miejsce. Jako jedną z propozycji wskazuje teren między placem manewrowym PKS a placem Transpedu. Niedawno miasto przeniosło tu dworzec busów komunikacji podmiejskiej. Czy miejsca wystarczy także dla busów dalekobieżnych? – Tymczasowy dworzec przy ul. Cerkiewnej stworzony przez Miejską Korporację Komunikacyjną jest w stanie przyjąć także i te odjazdy – zapewnia Krzysztof Żuk, prezydent miasta.

Jedynie w przypadku 10 przewoźników umowy określające warunki zatrzymywania się busów obok skarpy przy ul. Ruskiej wygasają znacznie później, bo z końcem 2015 roku. Ratusz już teraz deklaruje, że chciałby już wcześniej oczyścić ulicę z zatrzymujących się tu pojazdów. – Oczywiście, będziemy rozmawiać na ten temat z przewoźnikami – zapewnia Żuk.

– Mnie jest wszystko jedno, czy busy będą odjeżdżać stąd, czy z jakiegoś innego miejsca, byle to było w pobliżu, bo stąd ludzie chcą jeździć. Na pewno powinny być jakieś ławeczki dla oczekujących. To by się przydało – mówi pani Weronika, pasażerka busa do Wrocławia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mn / 18 grudnia 2012 r. o 17:14
Jeżeli masz problem z zasięgiem lub internetem w telefonie sieci PLUS pisz (nie czekając na odpowiedź) reklamacje przez internet bok@plus.pl lub listownie Polkomtel Sp. z o.o-Reklamacje, ul. Postepu 3, 02-676 Warszawa.
Dostałem rabat w wysokości miesięcznego abonamentu za brak internetu w telefonie.Warto walczyć o swoje !!!!!!!!!!!!
Avatar
kupiec / 18 grudnia 2012 r. o 17:00
[quote name='zibi' timestamp='1355834184' post='710967']
NIE TANKUJCIE PALIWA W STACJI PALIW KOGUTA W KRASNYMSTAWIE PRZY TESCO . TAM DO ZBIORNIKA 45-LITROWEGO TANKUJE SIĘ 52 LITRY PALIWA !!!
[/quote]To coś z tym Tesco nie tak,miało być piwo Heineken,3 kpl,za27,39 a nie ma.Cienko z tym tesco oj cienko....
Avatar
mecenas / 18 grudnia 2012 r. o 16:08
[quote name='zibi' timestamp='1355834184' post='710967']
NIE TANKUJCIE PALIWA W STACJI PALIW KOGUTA W KRASNYMSTAWIE PRZY TESCO . TAM DO ZBIORNIKA 45-LITROWEGO TANKUJE SIĘ 52 LITRY PALIWA !!!
[/quote]Wszędzie tak jest,a kara dla złapanego CPNiarza 500 zeta,śmiech na sali. Państwo złodzieja i TUSKA.
Avatar
Starykon / 18 grudnia 2012 r. o 16:00
[quote name='killi' timestamp='1355816241' post='710836']
szkoda że tak późno. dziwi mnie że dopiero teraz "władze" miasta dostrzegły że dworzec to brud i smród który trzeba zbombardować, zaorać i zbudować np podziemny dworzec.
[/quote] Tak to ludzie pisza bez pojecia... A moze nadziemny na platformach? Pod dworcem to przeplywa Czechowka!
Avatar
zibi / 18 grudnia 2012 r. o 13:36
NIE TANKUJCIE PALIWA W STACJI PALIW KOGUTA W KRASNYMSTAWIE PRZY TESCO . TAM DO ZBIORNIKA 45-LITROWEGO TANKUJE SIĘ 52 LITRY PALIWA !!!
Avatar
killi / 18 grudnia 2012 r. o 08:37
szkoda że tak późno. dziwi mnie że dopiero teraz "władze" miasta dostrzegły że dworzec to brud i smród który trzeba zbombardować, zaorać i zbudować np podziemny dworzec.
Avatar
Kosmiczny Mędrzec / 18 grudnia 2012 r. o 08:32
Chciałem tylko napisać, że nie mam zdania w tej materi..
Avatar
mn / 18 grudnia 2012 r. o 17:14
Jeżeli masz problem z zasięgiem lub internetem w telefonie sieci PLUS pisz (nie czekając na odpowiedź) reklamacje przez internet bok@plus.pl lub listownie Polkomtel Sp. z o.o-Reklamacje, ul. Postepu 3, 02-676 Warszawa.
Dostałem rabat w wysokości miesięcznego abonamentu za brak internetu w telefonie.Warto walczyć o swoje !!!!!!!!!!!!
Avatar
kupiec / 18 grudnia 2012 r. o 17:00
[quote name='zibi' timestamp='1355834184' post='710967']
NIE TANKUJCIE PALIWA W STACJI PALIW KOGUTA W KRASNYMSTAWIE PRZY TESCO . TAM DO ZBIORNIKA 45-LITROWEGO TANKUJE SIĘ 52 LITRY PALIWA !!!
[/quote]To coś z tym Tesco nie tak,miało być piwo Heineken,3 kpl,za27,39 a nie ma.Cienko z tym tesco oj cienko....
Avatar
mecenas / 18 grudnia 2012 r. o 16:08
[quote name='zibi' timestamp='1355834184' post='710967']
NIE TANKUJCIE PALIWA W STACJI PALIW KOGUTA W KRASNYMSTAWIE PRZY TESCO . TAM DO ZBIORNIKA 45-LITROWEGO TANKUJE SIĘ 52 LITRY PALIWA !!!
[/quote]Wszędzie tak jest,a kara dla złapanego CPNiarza 500 zeta,śmiech na sali. Państwo złodzieja i TUSKA.
Avatar
Starykon / 18 grudnia 2012 r. o 16:00
[quote name='killi' timestamp='1355816241' post='710836']
szkoda że tak późno. dziwi mnie że dopiero teraz "władze" miasta dostrzegły że dworzec to brud i smród który trzeba zbombardować, zaorać i zbudować np podziemny dworzec.
[/quote] Tak to ludzie pisza bez pojecia... A moze nadziemny na platformach? Pod dworcem to przeplywa Czechowka!
Avatar
zibi / 18 grudnia 2012 r. o 13:36
NIE TANKUJCIE PALIWA W STACJI PALIW KOGUTA W KRASNYMSTAWIE PRZY TESCO . TAM DO ZBIORNIKA 45-LITROWEGO TANKUJE SIĘ 52 LITRY PALIWA !!!
Avatar
killi / 18 grudnia 2012 r. o 08:37
szkoda że tak późno. dziwi mnie że dopiero teraz "władze" miasta dostrzegły że dworzec to brud i smród który trzeba zbombardować, zaorać i zbudować np podziemny dworzec.
Avatar
Kosmiczny Mędrzec / 18 grudnia 2012 r. o 08:32
Chciałem tylko napisać, że nie mam zdania w tej materi..
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2022 r.

Mundial 2022: Japonia - Hiszpania 2:1. Niemcy kończą udział na mundialu!

Mundial 2022: Japonia - Hiszpania 2:1. Niemcy kończą udział na mundialu!

Fantastyczne spotkania i wielkie emocje w ostatniej kolejce i meczach grupy E. W starciach Japonii z Hiszpanią, a szczególnie Kostaryki z Niemcami sytuacja zmieniała się niczym w kalejdoskopie i to niejednokrotnie. Ostatecznie Samurajowie wygrali z La Roja 2:1, a nasi zachodni sąsiedzi pokonali Keylora Navasa i spółkę 4:2. Wygrana ta ma jednak gorzki smak, bo Die Manschaft wracają do domu, a Hiszpania i Japonia grają dalej

Lublin. Nie podoba Ci się ścisk w autobusie? Może byc gorzej

Lublin. Nie podoba Ci się ścisk w autobusie? Może byc gorzej

Z końcem roku z ulic Lublina zniknie 16 przegubowych autobusów firmy, której kończy się umowa na wożenie pasażerów. Miasto szuka jej następcy, ale – wbrew wcześniejszym zapewnieniom – trudno liczyć na płynne przejęcie kursów od 1 stycznia

Gdzie posadzić drzewo, gdzie wymienić ławkę? Startuje zielony budżet Lublina

Gdzie posadzić drzewo, gdzie wymienić ławkę? Startuje zielony budżet Lublina

Ruszył już nabór pomysłów do nowej edycji Zielonego Budżetu. Do 14 grudnia można zgłaszać władzom miasta tereny zielone, które wymagają „remontu i odświeżenia”. Spośród tych propozycji wybrane mają być tereny, które w rok lub dwa przejdą renowację.

Pani Katarzyna ma 34 lata, ale jej organizm 9 lat mniej. Ten gabinet w Lublinie może będzie dla każdego

Pani Katarzyna ma 34 lata, ale jej organizm 9 lat mniej. Ten gabinet w Lublinie może będzie dla każdego

Poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie, a także zalecenia jak się odżywiać żeby być zdrowym i szczupłym. Studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego wsparcie w nowym gabinecie dostaną bezpłatnie. W planach jest otwarcie usług komercyjnych dla każdego chętnego.

Puławscy artyści obsypani nagrodami. Dom Chemika może się cieszyć

Puławscy artyści obsypani nagrodami. Dom Chemika może się cieszyć

Listopad obfitował w nagrody dla młodych artystów z Puławskiego Ośrodka Kultury. Laury z ogólnopolskich konkursów od Katowic po Malbork przywiozły tancerki, recytatorki i wokaliści z Domu Chemika.

Szpital w Lubelskiem musi zadłużać się w parabanku. Banki już nie chcą dać pieniędzy

Szpital w Lubelskiem musi zadłużać się w parabanku. Banki już nie chcą dać pieniędzy

Kraśnicki szpital jest w tak dramatycznej sytuacji finansowej, że chce zaciągnąć 18 mln zł pożyczkę w parabanku. Zwykłe banki nie chcą już dawać mu kredytu.

Organy w Filharmonii mają 25 lat. Znów zagra na nich Robert Brodacki
4 grudnia 2022, 17:00

Organy w Filharmonii mają 25 lat. Znów zagra na nich Robert Brodacki

To właśnie pochodzący z Lublina artysta był jedną z osób odpowiedzialnych za kształt brzmieniowy organów Filharmonii Lubelskiej. Ćwierć wieku później zagra na nich recital. Koncert odbędzie się 4 grudnia o godz. 17.

Brudne zboże idzie na mąkę? Rusza wielka kontrola

Brudne zboże idzie na mąkę? Rusza wielka kontrola

Rolnicy podejrzewają, że polskie młyny produkują mąkę ze zbóż technicznych. Wojewoda lubelski mówi, że to przestępstwo i zarządza kontrolę.

Mundial 2022: Maroko – Kanada 2:1, Belgia jedzie do domu!

Mundial 2022: Maroko – Kanada 2:1, Belgia jedzie do domu!

Duża niespodzianka w grupie F. Maroko po wygranej z Kanadą awansowało do 1/8 finału mundialu z pierwszego miejsca. A do domu jedzie Belgia, która w czwartek bezbramkowo zremisowała z Chorwacją.

Wieczór z Molierem w DDK Węglin
7 grudnia 2022, 18:30

Wieczór z Molierem w DDK Węglin

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza "Wieczór z Molierem" z okazji 400. rocznicy urodzin autora. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia o godz. 18.30.

Alojzy ma sto lat i namieszał w planach budowy autostrady A2

Alojzy ma sto lat i namieszał w planach budowy autostrady A2

100-letni dąb Alojzy w gminie Międzyrzec Podlaski mógł wstrzymać budowę autostrady A2. Sprawę drzewa musiał rozstrzygać sąd.

Nowy cyrk w Pubie u Szewca: premiera spektaklu "The Trick"
1 grudnia 2022, 19:00

Nowy cyrk w Pubie u Szewca: premiera spektaklu "The Trick"

Wojciech Rotowski & Roman Słomka to duet, który przed kilkoma miesiącami wygrał konkurs "Incydent polski" na autorski spektakl cyrkowy realizowany pod patronatem festiwalu Carnaval Sztukmistrzów. Teraz przedstawienie będzie można zobaczyć w Pubie u Szewca. Premierowe pokazy 1 grudnia o godz. 19 i 2 grudnia o godz. 19.30.

Co z dopłatami do żłobków w Zamościu? Nie będzie dotacji

Co z dopłatami do żłobków w Zamościu? Nie będzie dotacji

Koniec z miejskimi dotacjami dla prywatnych żłobków i klubów dziecięcych w Zamościu. Od 1 stycznia miasto nie będzie im już przekazywać pieniędzy. Ale rodzice maluchów nie pozostaną bez wsparcia. Ci, którzy mieszkają, pracują i odprowadzają podatki w Zamościu, otrzymają świadczenie pod nazwą Zamojski Bon Żłobkowy.

Prace Stasysa Eidrigeviciusa na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego
3 grudnia 2022, 16:00

Prace Stasysa Eidrigeviciusa na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego

Od 3 grudnia na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego będzie można podziwiać wyjątkowe prace litewskiego artysty Stasysa Eidrigeviciusa. Wernisaż i spotkanie z autorem zaplanowano na sobotę o godz. 16 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!