Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 grudnia 2013 r.
9:16
Edytuj ten wpis

Były policjant, który śmiertelnie potrącił Kasię wyjdzie z aresztu?

0 23 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Adwokatka Witolda B., byłego już policjanta, który śmiertelnie potrącił 19-letnią Kasię i uciekł z miejsca wypadku, złożyła zażalenie na decyzję sądu o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Adwokatka chce, aby sąd zwolnił jej klienta z aresztu.

Czytaj więcej w materiale na stronie Gazety Wyborczej Lublin

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pp / 31 grudnia 2013 o 18:19
0

....i koniecznie wystapic o odszkodowanie za dotychczasowy areszt! Przeciez bedak doznal niewygod z tym faktem zwiazanych..... A z drugiej strony ciekawa jestem, jak postapi sad? To wcale nie jest zabawne tym bardziej, ze kanalia uciekl z miejsca wypadku i nie udzielil pomocy.....

Różne cuda się zdarzaja w "naszych" sądach, szaraki są traktowane inaczej niż establichment.

http://elka.pl/content/view/67764/94/

Różne cuda się zdarzaja w "naszych" sądach, szaraki są traktowane inaczej niż establichment.

http://elka.pl/content/view/67764/94/

rozwiń
Avatar
kloss / 31 grudnia 2013 o 15:00
0

powinni go puscic i zeby za miesiac czasu zabil dziecko pani adwokat To nie byl policjant tylko zabojca poniewaz uciekl z miejsca wypdku i takich sad powinien sadzic jak za umyslne zabojstwo


powinni go puscic i zeby za miesiac czasu zabil dziecko pani adwokat To nie byl policjant tylko zabojca poniewaz uciekl z miejsca wypdku i takich sad powinien sadzic jak za umyslne zabojstwo

powinien do końca życia nosić elektroniczną bransoletkę i pracowac jako opiekun w hospicjum. Jeśli ucieknie - powiesić. To dopiero byłaby sprawiedliwość. Ale czego ja wymagam, sprawiedliwości w tym skundlonym lewackim kraju, jakim jest Polska?

powinien do końca życia nosić elektroniczną bransoletkę i pracowac jako opiekun w hospicjum. Jeśli ucieknie - powiesić. To dopiero byłaby sprawiedliwość. Ale czego ja wymagam, sprawiedliwości w tym skundlonym lewackim kraju, jakim jest Polska?

rozwiń
Avatar
ja@ / 31 grudnia 2013 o 14:48
0

Gienek interpretacje przepisów zostaw prawnikom. Morderstwo można popełnić tylko umyślnie, a do popełnienia przestępstwa umyślnie musi istnieć coś takiego jak zamiar. A tu sprawca nie miał zamiaru pozbawienia życia tej dziewczyny. Nie ma tu umyślności, a zatem nie może odpowiadać on jak za morderstwo. Poza tym tymczasowy areszt to nie kara - to tylko środek zapobiegawczy, a co niektórym wydaje się, że to normalna odsiadka. istotą tzw sanek jest zapewnienie właściwego przebiegu procesu karnego, w sytuacjach kiedy podejrzany próbuje utrudniać ten proces, np wpływając na świadków, zacierając dowody, czy ukrywając się. Obecnie nie zachodzi żadna podstawa do stosowania tego środka zapobiegawczego, bo nie ma świadków, na których podejrzany mógłby wpłynąć, dowody zostały zebrane i zabezpieczone, a skoro do tej pory nie ukrywał się to nie ma podstaw do takich twierdzeń.


i dlatego dla zwyrodnialców powązanych zwłaszcza z władzą są tak skandalicznie niskie wyroki, skoro takie jest myślenie " prawników"-ofiara jest tutaj niczym...ważne że sprawca NIE CHCIAŁ.... wie pan co panie "prawniku" o kant d.. potłuc te pana tłumaczenia, z takim podejściem nic sie nie  zmieni... a załoze sie, a mysle ze i pan po cichu sie  z tym zgodzi, ze pan policjant miał szok ale alkoholowy... bo nie wierze zeby ktoś kto jest przygotowany na takie zdarzenia doznawał jakichś "szoków"


i dlatego dla zwyrodnialców powązanych zwłaszcza z władzą są tak skandalicznie niskie wyroki, skoro takie jest myślenie " prawników"-ofiara jest tutaj niczym...ważne że sprawca NIE CHCIAŁ.... wie pan co panie "prawniku" o kant d.. potłuc te pana tłumaczenia, z takim podejściem nic sie nie  zmieni... a załoze sie, a mysle ze i pan po cichu sie  z tym zgodzi, ze pan policjant miał szok ale alkoholowy... bo nie wierze zeby ktoś kto jest przygotowany na takie zdarzenia doznawał jakichś "szoków"

rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2013 o 14:30
0

macie tą swoją pieprzoną wolność i tych solidaruchów z lat 80, to oni zniszczyli nasz kraj

Avatar
gość / 31 grudnia 2013 o 14:23
0

a jak się wywinął adwokat co wjechał w teatr osterwy?

Avatar
zibi 123 / 31 grudnia 2013 o 14:13
0

powinni go puscic i zeby za miesiac czasu zabil dziecko pani adwokat To nie byl policjant tylko zabojca poniewaz uciekl z miejsca wypdku i takich sad powinien sadzic jak za umyslne zabojstwo

Avatar
prawnik / 31 grudnia 2013 o 12:52
0

Gienek interpretacje przepisów zostaw prawnikom. Morderstwo można popełnić tylko umyślnie, a do popełnienia przestępstwa umyślnie musi istnieć coś takiego jak zamiar. A tu sprawca nie miał zamiaru pozbawienia życia tej dziewczyny. Nie ma tu umyślności, a zatem nie może odpowiadać on jak za morderstwo. Poza tym tymczasowy areszt to nie kara - to tylko środek zapobiegawczy, a co niektórym wydaje się, że to normalna odsiadka. istotą tzw sanek jest zapewnienie właściwego przebiegu procesu karnego, w sytuacjach kiedy podejrzany próbuje utrudniać ten proces, np wpływając na świadków, zacierając dowody, czy ukrywając się. Obecnie nie zachodzi żadna podstawa do stosowania tego środka zapobiegawczego, bo nie ma świadków, na których podejrzany mógłby wpłynąć, dowody zostały zebrane i zabezpieczone, a skoro do tej pory nie ukrywał się to nie ma podstaw do takich twierdzeń.

Gienek interpretacje przepisów zostaw prawnikom. Morderstwo można popełnić tylko umyślnie, a do popełnienia przestępstwa umyślnie musi istnieć coś takiego jak zamiar. A tu sprawca nie miał zamiaru pozbawienia życia tej dziewczyny. Nie ma tu umyślności, a zatem nie może odpowiadać on jak za morderstwo. Poza tym tymczasowy areszt to nie kara - to tylko środek zapobiegawczy, a co niektórym wydaje się, że to normalna odsiadka. istotą tzw sanek jest zapewnienie właściwego przebiegu procesu karnego, w sytuacjach kiedy podejrzany próbuje utrudn... rozwiń

Avatar
brudny hary / 31 grudnia 2013 o 12:18
0

powiem tak,wypadek moze spowodowac kazdy ale nie kazdy zachowuje sie jak ten smic.uciec,nie wezwac pomocy,szukac samego siebie,zacierac slady to trzeba miec skrzywiona psychike.to ze ktos pracuje i placi podatki ma nie siedziec w pierdlu za swoje czyny jest smieszne i obraza rodzine dziewczyny.sady wydaja niskie wyroki,sprawy sie ciagna w nieskonczonosc albo przedawniaja za pieniadze podatnika.tylko oko za oko zab za zab !!!

Avatar
Henio / 31 grudnia 2013 o 11:50
0

Mieliśmy już MINISTRĘ to dlaczego nie adwokatkę

Dlatego nie adwokatkę, bo jeśli już, to ADWOKATĘ :P

Avatar
Eugeniusz / 31 grudnia 2013 o 11:47
0

Z prawnego punktu widzenia nie ma podstaw do zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Nie zachodzi bowiem obawa ucieczki lub ukrycia się podejrzanego - personalia jego są znane i ma miejsce zamieszkania w Polsce, ani nie zachodzi obawa matactwa - przyznał się do popełnienia czynu zabronionego i złożył wyjaśnienia, a dowody zostały zebrane i zabezpieczone, a także nie ma obaw, że popełni przestępstwo po raz kolejny, jak również mało prawdopodobne jest, że dostanie ponad 8 lat bezwzględnego pozbawienia wolności (w końcu było to nieumyślne spowodowanie śmierci, zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności). Dodatkowo zachodzi obawa, że tymczasowy areszt wywoła trwały uszczerbek na życiu i zdrowiu podejrzanego (był policjantem i współaresztowani mogą chcieć się zemścić na nim za swoje żale do organów ścigania, itp).

Przepisy prawa stoją po jego stronie. Nierespektowanie przepisów spowoduje, że podejrzany jeżeli wystąpi do sądu o odszkodowanie to je otrzyma i to w nie małej wysokości. Jako obywatel tego kraju płacący podatki nie mam ochoty finansować błędów sądów, bo reszcie społeczeństwa wydaje się, że tymczasowy areszt jest lekiem na całe zło.

Z drugiej strony znam to przejście i wiem jak jest niebezpieczne. Może tak zamiast pastwić się nad człowiekiem, który nieumyślnie spowodował śmierć młodej dziewczyny i zmarnował sobie życie zacznijmy wywierać presję na lokalnych włodarzy i urzędasów, aby zrobili wszystko, aby to miejsce było bezpieczne i nikt nie stracił tam więcej życia lub zdrowia. Wystarczy zainstalować sygnalizację świetlną, progi zwalniające, czy wybudować kładkę. Ale nikomu się nie chce. A wreszcie może dobrym rozwiązaniem byłby obowiązek noszenia elementów odblaskowych przez pieszych po zmroku obwarowany sankcjami w postaci mandatów.

Jak to nieumyślnie? Zostawiając umierającą dziewczynę umyślnie skazał ją na śmierć. To morderstwo!

rozwiń
Avatar
pp / 31 grudnia 2013 o 18:19
0

....i koniecznie wystapic o odszkodowanie za dotychczasowy areszt! Przeciez bedak doznal niewygod z tym faktem zwiazanych..... A z drugiej strony ciekawa jestem, jak postapi sad? To wcale nie jest zabawne tym bardziej, ze kanalia uciekl z miejsca wypadku i nie udzielil pomocy.....

Różne cuda się zdarzaja w "naszych" sądach, szaraki są traktowane inaczej niż establichment.

http://elka.pl/content/view/67764/94/

Różne cuda się zdarzaja w "naszych" sądach, szaraki są traktowane inaczej niż establichment.

http://elka.pl/content/view/67764/94/

rozwiń
Avatar
kloss / 31 grudnia 2013 o 15:00
0

powinni go puscic i zeby za miesiac czasu zabil dziecko pani adwokat To nie byl policjant tylko zabojca poniewaz uciekl z miejsca wypdku i takich sad powinien sadzic jak za umyslne zabojstwo


powinni go puscic i zeby za miesiac czasu zabil dziecko pani adwokat To nie byl policjant tylko zabojca poniewaz uciekl z miejsca wypdku i takich sad powinien sadzic jak za umyslne zabojstwo

powinien do końca życia nosić elektroniczną bransoletkę i pracowac jako opiekun w hospicjum. Jeśli ucieknie - powiesić. To dopiero byłaby sprawiedliwość. Ale czego ja wymagam, sprawiedliwości w tym skundlonym lewackim kraju, jakim jest Polska?

powinien do końca życia nosić elektroniczną bransoletkę i pracowac jako opiekun w hospicjum. Jeśli ucieknie - powiesić. To dopiero byłaby sprawiedliwość. Ale czego ja wymagam, sprawiedliwości w tym skundlonym lewackim kraju, jakim jest Polska?

rozwiń
Avatar
ja@ / 31 grudnia 2013 o 14:48
0

Gienek interpretacje przepisów zostaw prawnikom. Morderstwo można popełnić tylko umyślnie, a do popełnienia przestępstwa umyślnie musi istnieć coś takiego jak zamiar. A tu sprawca nie miał zamiaru pozbawienia życia tej dziewczyny. Nie ma tu umyślności, a zatem nie może odpowiadać on jak za morderstwo. Poza tym tymczasowy areszt to nie kara - to tylko środek zapobiegawczy, a co niektórym wydaje się, że to normalna odsiadka. istotą tzw sanek jest zapewnienie właściwego przebiegu procesu karnego, w sytuacjach kiedy podejrzany próbuje utrudniać ten proces, np wpływając na świadków, zacierając dowody, czy ukrywając się. Obecnie nie zachodzi żadna podstawa do stosowania tego środka zapobiegawczego, bo nie ma świadków, na których podejrzany mógłby wpłynąć, dowody zostały zebrane i zabezpieczone, a skoro do tej pory nie ukrywał się to nie ma podstaw do takich twierdzeń.


i dlatego dla zwyrodnialców powązanych zwłaszcza z władzą są tak skandalicznie niskie wyroki, skoro takie jest myślenie " prawników"-ofiara jest tutaj niczym...ważne że sprawca NIE CHCIAŁ.... wie pan co panie "prawniku" o kant d.. potłuc te pana tłumaczenia, z takim podejściem nic sie nie  zmieni... a załoze sie, a mysle ze i pan po cichu sie  z tym zgodzi, ze pan policjant miał szok ale alkoholowy... bo nie wierze zeby ktoś kto jest przygotowany na takie zdarzenia doznawał jakichś "szoków"


i dlatego dla zwyrodnialców powązanych zwłaszcza z władzą są tak skandalicznie niskie wyroki, skoro takie jest myślenie " prawników"-ofiara jest tutaj niczym...ważne że sprawca NIE CHCIAŁ.... wie pan co panie "prawniku" o kant d.. potłuc te pana tłumaczenia, z takim podejściem nic sie nie  zmieni... a załoze sie, a mysle ze i pan po cichu sie  z tym zgodzi, ze pan policjant miał szok ale alkoholowy... bo nie wierze zeby ktoś kto jest przygotowany na takie zdarzenia doznawał jakichś "szoków"

rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2013 o 14:30
0

macie tą swoją pieprzoną wolność i tych solidaruchów z lat 80, to oni zniszczyli nasz kraj

Avatar
gość / 31 grudnia 2013 o 14:23
0

a jak się wywinął adwokat co wjechał w teatr osterwy?

Avatar
zibi 123 / 31 grudnia 2013 o 14:13
0

powinni go puscic i zeby za miesiac czasu zabil dziecko pani adwokat To nie byl policjant tylko zabojca poniewaz uciekl z miejsca wypdku i takich sad powinien sadzic jak za umyslne zabojstwo

Avatar
prawnik / 31 grudnia 2013 o 12:52
0

Gienek interpretacje przepisów zostaw prawnikom. Morderstwo można popełnić tylko umyślnie, a do popełnienia przestępstwa umyślnie musi istnieć coś takiego jak zamiar. A tu sprawca nie miał zamiaru pozbawienia życia tej dziewczyny. Nie ma tu umyślności, a zatem nie może odpowiadać on jak za morderstwo. Poza tym tymczasowy areszt to nie kara - to tylko środek zapobiegawczy, a co niektórym wydaje się, że to normalna odsiadka. istotą tzw sanek jest zapewnienie właściwego przebiegu procesu karnego, w sytuacjach kiedy podejrzany próbuje utrudniać ten proces, np wpływając na świadków, zacierając dowody, czy ukrywając się. Obecnie nie zachodzi żadna podstawa do stosowania tego środka zapobiegawczego, bo nie ma świadków, na których podejrzany mógłby wpłynąć, dowody zostały zebrane i zabezpieczone, a skoro do tej pory nie ukrywał się to nie ma podstaw do takich twierdzeń.

Gienek interpretacje przepisów zostaw prawnikom. Morderstwo można popełnić tylko umyślnie, a do popełnienia przestępstwa umyślnie musi istnieć coś takiego jak zamiar. A tu sprawca nie miał zamiaru pozbawienia życia tej dziewczyny. Nie ma tu umyślności, a zatem nie może odpowiadać on jak za morderstwo. Poza tym tymczasowy areszt to nie kara - to tylko środek zapobiegawczy, a co niektórym wydaje się, że to normalna odsiadka. istotą tzw sanek jest zapewnienie właściwego przebiegu procesu karnego, w sytuacjach kiedy podejrzany próbuje utrudn... rozwiń

Avatar
brudny hary / 31 grudnia 2013 o 12:18
0

powiem tak,wypadek moze spowodowac kazdy ale nie kazdy zachowuje sie jak ten smic.uciec,nie wezwac pomocy,szukac samego siebie,zacierac slady to trzeba miec skrzywiona psychike.to ze ktos pracuje i placi podatki ma nie siedziec w pierdlu za swoje czyny jest smieszne i obraza rodzine dziewczyny.sady wydaja niskie wyroki,sprawy sie ciagna w nieskonczonosc albo przedawniaja za pieniadze podatnika.tylko oko za oko zab za zab !!!

Avatar
Henio / 31 grudnia 2013 o 11:50
0

Mieliśmy już MINISTRĘ to dlaczego nie adwokatkę

Dlatego nie adwokatkę, bo jeśli już, to ADWOKATĘ :P

Avatar
Eugeniusz / 31 grudnia 2013 o 11:47
0

Z prawnego punktu widzenia nie ma podstaw do zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Nie zachodzi bowiem obawa ucieczki lub ukrycia się podejrzanego - personalia jego są znane i ma miejsce zamieszkania w Polsce, ani nie zachodzi obawa matactwa - przyznał się do popełnienia czynu zabronionego i złożył wyjaśnienia, a dowody zostały zebrane i zabezpieczone, a także nie ma obaw, że popełni przestępstwo po raz kolejny, jak również mało prawdopodobne jest, że dostanie ponad 8 lat bezwzględnego pozbawienia wolności (w końcu było to nieumyślne spowodowanie śmierci, zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności). Dodatkowo zachodzi obawa, że tymczasowy areszt wywoła trwały uszczerbek na życiu i zdrowiu podejrzanego (był policjantem i współaresztowani mogą chcieć się zemścić na nim za swoje żale do organów ścigania, itp).

Przepisy prawa stoją po jego stronie. Nierespektowanie przepisów spowoduje, że podejrzany jeżeli wystąpi do sądu o odszkodowanie to je otrzyma i to w nie małej wysokości. Jako obywatel tego kraju płacący podatki nie mam ochoty finansować błędów sądów, bo reszcie społeczeństwa wydaje się, że tymczasowy areszt jest lekiem na całe zło.

Z drugiej strony znam to przejście i wiem jak jest niebezpieczne. Może tak zamiast pastwić się nad człowiekiem, który nieumyślnie spowodował śmierć młodej dziewczyny i zmarnował sobie życie zacznijmy wywierać presję na lokalnych włodarzy i urzędasów, aby zrobili wszystko, aby to miejsce było bezpieczne i nikt nie stracił tam więcej życia lub zdrowia. Wystarczy zainstalować sygnalizację świetlną, progi zwalniające, czy wybudować kładkę. Ale nikomu się nie chce. A wreszcie może dobrym rozwiązaniem byłby obowiązek noszenia elementów odblaskowych przez pieszych po zmroku obwarowany sankcjami w postaci mandatów.

Jak to nieumyślnie? Zostawiając umierającą dziewczynę umyślnie skazał ją na śmierć. To morderstwo!

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Protest rolników w Dawidach. Zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"

Protest rolników w Dawidach. Zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 0 0

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 4 3

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 2

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 8

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 7

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 21 10

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 36 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 6

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 18 17

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!