Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 grudnia 2013 r.
9:16
Edytuj ten wpis

Były policjant, który śmiertelnie potrącił Kasię wyjdzie z aresztu?

0 23 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Adwokatka Witolda B., byłego już policjanta, który śmiertelnie potrącił 19-letnią Kasię i uciekł z miejsca wypadku, złożyła zażalenie na decyzję sądu o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Adwokatka chce, aby sąd zwolnił jej klienta z aresztu.

Czytaj więcej w materiale na stronie Gazety Wyborczej Lublin

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pp / 31 grudnia 2013 o 18:19
0

....i koniecznie wystapic o odszkodowanie za dotychczasowy areszt! Przeciez bedak doznal niewygod z tym faktem zwiazanych..... A z drugiej strony ciekawa jestem, jak postapi sad? To wcale nie jest zabawne tym bardziej, ze kanalia uciekl z miejsca wypadku i nie udzielil pomocy.....

Różne cuda się zdarzaja w "naszych" sądach, szaraki są traktowane inaczej niż establichment.

http://elka.pl/content/view/67764/94/

Różne cuda się zdarzaja w "naszych" sądach, szaraki są traktowane inaczej niż establichment.

http://elka.pl/content/view/67764/94/

rozwiń
Avatar
kloss / 31 grudnia 2013 o 15:00
0

powinni go puscic i zeby za miesiac czasu zabil dziecko pani adwokat To nie byl policjant tylko zabojca poniewaz uciekl z miejsca wypdku i takich sad powinien sadzic jak za umyslne zabojstwo


powinni go puscic i zeby za miesiac czasu zabil dziecko pani adwokat To nie byl policjant tylko zabojca poniewaz uciekl z miejsca wypdku i takich sad powinien sadzic jak za umyslne zabojstwo

powinien do końca życia nosić elektroniczną bransoletkę i pracowac jako opiekun w hospicjum. Jeśli ucieknie - powiesić. To dopiero byłaby sprawiedliwość. Ale czego ja wymagam, sprawiedliwości w tym skundlonym lewackim kraju, jakim jest Polska?

powinien do końca życia nosić elektroniczną bransoletkę i pracowac jako opiekun w hospicjum. Jeśli ucieknie - powiesić. To dopiero byłaby sprawiedliwość. Ale czego ja wymagam, sprawiedliwości w tym skundlonym lewackim kraju, jakim jest Polska?

rozwiń
Avatar
ja@ / 31 grudnia 2013 o 14:48
0

Gienek interpretacje przepisów zostaw prawnikom. Morderstwo można popełnić tylko umyślnie, a do popełnienia przestępstwa umyślnie musi istnieć coś takiego jak zamiar. A tu sprawca nie miał zamiaru pozbawienia życia tej dziewczyny. Nie ma tu umyślności, a zatem nie może odpowiadać on jak za morderstwo. Poza tym tymczasowy areszt to nie kara - to tylko środek zapobiegawczy, a co niektórym wydaje się, że to normalna odsiadka. istotą tzw sanek jest zapewnienie właściwego przebiegu procesu karnego, w sytuacjach kiedy podejrzany próbuje utrudniać ten proces, np wpływając na świadków, zacierając dowody, czy ukrywając się. Obecnie nie zachodzi żadna podstawa do stosowania tego środka zapobiegawczego, bo nie ma świadków, na których podejrzany mógłby wpłynąć, dowody zostały zebrane i zabezpieczone, a skoro do tej pory nie ukrywał się to nie ma podstaw do takich twierdzeń.


i dlatego dla zwyrodnialców powązanych zwłaszcza z władzą są tak skandalicznie niskie wyroki, skoro takie jest myślenie " prawników"-ofiara jest tutaj niczym...ważne że sprawca NIE CHCIAŁ.... wie pan co panie "prawniku" o kant d.. potłuc te pana tłumaczenia, z takim podejściem nic sie nie  zmieni... a załoze sie, a mysle ze i pan po cichu sie  z tym zgodzi, ze pan policjant miał szok ale alkoholowy... bo nie wierze zeby ktoś kto jest przygotowany na takie zdarzenia doznawał jakichś "szoków"


i dlatego dla zwyrodnialców powązanych zwłaszcza z władzą są tak skandalicznie niskie wyroki, skoro takie jest myślenie " prawników"-ofiara jest tutaj niczym...ważne że sprawca NIE CHCIAŁ.... wie pan co panie "prawniku" o kant d.. potłuc te pana tłumaczenia, z takim podejściem nic sie nie  zmieni... a załoze sie, a mysle ze i pan po cichu sie  z tym zgodzi, ze pan policjant miał szok ale alkoholowy... bo nie wierze zeby ktoś kto jest przygotowany na takie zdarzenia doznawał jakichś "szoków"

rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2013 o 14:30
0

macie tą swoją pieprzoną wolność i tych solidaruchów z lat 80, to oni zniszczyli nasz kraj

Avatar
gość / 31 grudnia 2013 o 14:23
0

a jak się wywinął adwokat co wjechał w teatr osterwy?

Avatar
zibi 123 / 31 grudnia 2013 o 14:13
0

powinni go puscic i zeby za miesiac czasu zabil dziecko pani adwokat To nie byl policjant tylko zabojca poniewaz uciekl z miejsca wypdku i takich sad powinien sadzic jak za umyslne zabojstwo

Avatar
prawnik / 31 grudnia 2013 o 12:52
0

Gienek interpretacje przepisów zostaw prawnikom. Morderstwo można popełnić tylko umyślnie, a do popełnienia przestępstwa umyślnie musi istnieć coś takiego jak zamiar. A tu sprawca nie miał zamiaru pozbawienia życia tej dziewczyny. Nie ma tu umyślności, a zatem nie może odpowiadać on jak za morderstwo. Poza tym tymczasowy areszt to nie kara - to tylko środek zapobiegawczy, a co niektórym wydaje się, że to normalna odsiadka. istotą tzw sanek jest zapewnienie właściwego przebiegu procesu karnego, w sytuacjach kiedy podejrzany próbuje utrudniać ten proces, np wpływając na świadków, zacierając dowody, czy ukrywając się. Obecnie nie zachodzi żadna podstawa do stosowania tego środka zapobiegawczego, bo nie ma świadków, na których podejrzany mógłby wpłynąć, dowody zostały zebrane i zabezpieczone, a skoro do tej pory nie ukrywał się to nie ma podstaw do takich twierdzeń.

Gienek interpretacje przepisów zostaw prawnikom. Morderstwo można popełnić tylko umyślnie, a do popełnienia przestępstwa umyślnie musi istnieć coś takiego jak zamiar. A tu sprawca nie miał zamiaru pozbawienia życia tej dziewczyny. Nie ma tu umyślności, a zatem nie może odpowiadać on jak za morderstwo. Poza tym tymczasowy areszt to nie kara - to tylko środek zapobiegawczy, a co niektórym wydaje się, że to normalna odsiadka. istotą tzw sanek jest zapewnienie właściwego przebiegu procesu karnego, w sytuacjach kiedy podejrzany próbuje utrudn... rozwiń

Avatar
brudny hary / 31 grudnia 2013 o 12:18
0

powiem tak,wypadek moze spowodowac kazdy ale nie kazdy zachowuje sie jak ten smic.uciec,nie wezwac pomocy,szukac samego siebie,zacierac slady to trzeba miec skrzywiona psychike.to ze ktos pracuje i placi podatki ma nie siedziec w pierdlu za swoje czyny jest smieszne i obraza rodzine dziewczyny.sady wydaja niskie wyroki,sprawy sie ciagna w nieskonczonosc albo przedawniaja za pieniadze podatnika.tylko oko za oko zab za zab !!!

Avatar
Henio / 31 grudnia 2013 o 11:50
0

Mieliśmy już MINISTRĘ to dlaczego nie adwokatkę

Dlatego nie adwokatkę, bo jeśli już, to ADWOKATĘ :P

Avatar
Eugeniusz / 31 grudnia 2013 o 11:47
0

Z prawnego punktu widzenia nie ma podstaw do zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Nie zachodzi bowiem obawa ucieczki lub ukrycia się podejrzanego - personalia jego są znane i ma miejsce zamieszkania w Polsce, ani nie zachodzi obawa matactwa - przyznał się do popełnienia czynu zabronionego i złożył wyjaśnienia, a dowody zostały zebrane i zabezpieczone, a także nie ma obaw, że popełni przestępstwo po raz kolejny, jak również mało prawdopodobne jest, że dostanie ponad 8 lat bezwzględnego pozbawienia wolności (w końcu było to nieumyślne spowodowanie śmierci, zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności). Dodatkowo zachodzi obawa, że tymczasowy areszt wywoła trwały uszczerbek na życiu i zdrowiu podejrzanego (był policjantem i współaresztowani mogą chcieć się zemścić na nim za swoje żale do organów ścigania, itp).

Przepisy prawa stoją po jego stronie. Nierespektowanie przepisów spowoduje, że podejrzany jeżeli wystąpi do sądu o odszkodowanie to je otrzyma i to w nie małej wysokości. Jako obywatel tego kraju płacący podatki nie mam ochoty finansować błędów sądów, bo reszcie społeczeństwa wydaje się, że tymczasowy areszt jest lekiem na całe zło.

Z drugiej strony znam to przejście i wiem jak jest niebezpieczne. Może tak zamiast pastwić się nad człowiekiem, który nieumyślnie spowodował śmierć młodej dziewczyny i zmarnował sobie życie zacznijmy wywierać presję na lokalnych włodarzy i urzędasów, aby zrobili wszystko, aby to miejsce było bezpieczne i nikt nie stracił tam więcej życia lub zdrowia. Wystarczy zainstalować sygnalizację świetlną, progi zwalniające, czy wybudować kładkę. Ale nikomu się nie chce. A wreszcie może dobrym rozwiązaniem byłby obowiązek noszenia elementów odblaskowych przez pieszych po zmroku obwarowany sankcjami w postaci mandatów.

Jak to nieumyślnie? Zostawiając umierającą dziewczynę umyślnie skazał ją na śmierć. To morderstwo!

rozwiń
Avatar
pp / 31 grudnia 2013 o 18:19
0

....i koniecznie wystapic o odszkodowanie za dotychczasowy areszt! Przeciez bedak doznal niewygod z tym faktem zwiazanych..... A z drugiej strony ciekawa jestem, jak postapi sad? To wcale nie jest zabawne tym bardziej, ze kanalia uciekl z miejsca wypadku i nie udzielil pomocy.....

Różne cuda się zdarzaja w "naszych" sądach, szaraki są traktowane inaczej niż establichment.

http://elka.pl/content/view/67764/94/

Różne cuda się zdarzaja w "naszych" sądach, szaraki są traktowane inaczej niż establichment.

http://elka.pl/content/view/67764/94/

rozwiń
Avatar
kloss / 31 grudnia 2013 o 15:00
0

powinni go puscic i zeby za miesiac czasu zabil dziecko pani adwokat To nie byl policjant tylko zabojca poniewaz uciekl z miejsca wypdku i takich sad powinien sadzic jak za umyslne zabojstwo


powinni go puscic i zeby za miesiac czasu zabil dziecko pani adwokat To nie byl policjant tylko zabojca poniewaz uciekl z miejsca wypdku i takich sad powinien sadzic jak za umyslne zabojstwo

powinien do końca życia nosić elektroniczną bransoletkę i pracowac jako opiekun w hospicjum. Jeśli ucieknie - powiesić. To dopiero byłaby sprawiedliwość. Ale czego ja wymagam, sprawiedliwości w tym skundlonym lewackim kraju, jakim jest Polska?

powinien do końca życia nosić elektroniczną bransoletkę i pracowac jako opiekun w hospicjum. Jeśli ucieknie - powiesić. To dopiero byłaby sprawiedliwość. Ale czego ja wymagam, sprawiedliwości w tym skundlonym lewackim kraju, jakim jest Polska?

rozwiń
Avatar
ja@ / 31 grudnia 2013 o 14:48
0

Gienek interpretacje przepisów zostaw prawnikom. Morderstwo można popełnić tylko umyślnie, a do popełnienia przestępstwa umyślnie musi istnieć coś takiego jak zamiar. A tu sprawca nie miał zamiaru pozbawienia życia tej dziewczyny. Nie ma tu umyślności, a zatem nie może odpowiadać on jak za morderstwo. Poza tym tymczasowy areszt to nie kara - to tylko środek zapobiegawczy, a co niektórym wydaje się, że to normalna odsiadka. istotą tzw sanek jest zapewnienie właściwego przebiegu procesu karnego, w sytuacjach kiedy podejrzany próbuje utrudniać ten proces, np wpływając na świadków, zacierając dowody, czy ukrywając się. Obecnie nie zachodzi żadna podstawa do stosowania tego środka zapobiegawczego, bo nie ma świadków, na których podejrzany mógłby wpłynąć, dowody zostały zebrane i zabezpieczone, a skoro do tej pory nie ukrywał się to nie ma podstaw do takich twierdzeń.


i dlatego dla zwyrodnialców powązanych zwłaszcza z władzą są tak skandalicznie niskie wyroki, skoro takie jest myślenie " prawników"-ofiara jest tutaj niczym...ważne że sprawca NIE CHCIAŁ.... wie pan co panie "prawniku" o kant d.. potłuc te pana tłumaczenia, z takim podejściem nic sie nie  zmieni... a załoze sie, a mysle ze i pan po cichu sie  z tym zgodzi, ze pan policjant miał szok ale alkoholowy... bo nie wierze zeby ktoś kto jest przygotowany na takie zdarzenia doznawał jakichś "szoków"


i dlatego dla zwyrodnialców powązanych zwłaszcza z władzą są tak skandalicznie niskie wyroki, skoro takie jest myślenie " prawników"-ofiara jest tutaj niczym...ważne że sprawca NIE CHCIAŁ.... wie pan co panie "prawniku" o kant d.. potłuc te pana tłumaczenia, z takim podejściem nic sie nie  zmieni... a załoze sie, a mysle ze i pan po cichu sie  z tym zgodzi, ze pan policjant miał szok ale alkoholowy... bo nie wierze zeby ktoś kto jest przygotowany na takie zdarzenia doznawał jakichś "szoków"

rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2013 o 14:30
0

macie tą swoją pieprzoną wolność i tych solidaruchów z lat 80, to oni zniszczyli nasz kraj

Avatar
gość / 31 grudnia 2013 o 14:23
0

a jak się wywinął adwokat co wjechał w teatr osterwy?

Avatar
zibi 123 / 31 grudnia 2013 o 14:13
0

powinni go puscic i zeby za miesiac czasu zabil dziecko pani adwokat To nie byl policjant tylko zabojca poniewaz uciekl z miejsca wypdku i takich sad powinien sadzic jak za umyslne zabojstwo

Avatar
prawnik / 31 grudnia 2013 o 12:52
0

Gienek interpretacje przepisów zostaw prawnikom. Morderstwo można popełnić tylko umyślnie, a do popełnienia przestępstwa umyślnie musi istnieć coś takiego jak zamiar. A tu sprawca nie miał zamiaru pozbawienia życia tej dziewczyny. Nie ma tu umyślności, a zatem nie może odpowiadać on jak za morderstwo. Poza tym tymczasowy areszt to nie kara - to tylko środek zapobiegawczy, a co niektórym wydaje się, że to normalna odsiadka. istotą tzw sanek jest zapewnienie właściwego przebiegu procesu karnego, w sytuacjach kiedy podejrzany próbuje utrudniać ten proces, np wpływając na świadków, zacierając dowody, czy ukrywając się. Obecnie nie zachodzi żadna podstawa do stosowania tego środka zapobiegawczego, bo nie ma świadków, na których podejrzany mógłby wpłynąć, dowody zostały zebrane i zabezpieczone, a skoro do tej pory nie ukrywał się to nie ma podstaw do takich twierdzeń.

Gienek interpretacje przepisów zostaw prawnikom. Morderstwo można popełnić tylko umyślnie, a do popełnienia przestępstwa umyślnie musi istnieć coś takiego jak zamiar. A tu sprawca nie miał zamiaru pozbawienia życia tej dziewczyny. Nie ma tu umyślności, a zatem nie może odpowiadać on jak za morderstwo. Poza tym tymczasowy areszt to nie kara - to tylko środek zapobiegawczy, a co niektórym wydaje się, że to normalna odsiadka. istotą tzw sanek jest zapewnienie właściwego przebiegu procesu karnego, w sytuacjach kiedy podejrzany próbuje utrudn... rozwiń

Avatar
brudny hary / 31 grudnia 2013 o 12:18
0

powiem tak,wypadek moze spowodowac kazdy ale nie kazdy zachowuje sie jak ten smic.uciec,nie wezwac pomocy,szukac samego siebie,zacierac slady to trzeba miec skrzywiona psychike.to ze ktos pracuje i placi podatki ma nie siedziec w pierdlu za swoje czyny jest smieszne i obraza rodzine dziewczyny.sady wydaja niskie wyroki,sprawy sie ciagna w nieskonczonosc albo przedawniaja za pieniadze podatnika.tylko oko za oko zab za zab !!!

Avatar
Henio / 31 grudnia 2013 o 11:50
0

Mieliśmy już MINISTRĘ to dlaczego nie adwokatkę

Dlatego nie adwokatkę, bo jeśli już, to ADWOKATĘ :P

Avatar
Eugeniusz / 31 grudnia 2013 o 11:47
0

Z prawnego punktu widzenia nie ma podstaw do zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Nie zachodzi bowiem obawa ucieczki lub ukrycia się podejrzanego - personalia jego są znane i ma miejsce zamieszkania w Polsce, ani nie zachodzi obawa matactwa - przyznał się do popełnienia czynu zabronionego i złożył wyjaśnienia, a dowody zostały zebrane i zabezpieczone, a także nie ma obaw, że popełni przestępstwo po raz kolejny, jak również mało prawdopodobne jest, że dostanie ponad 8 lat bezwzględnego pozbawienia wolności (w końcu było to nieumyślne spowodowanie śmierci, zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności). Dodatkowo zachodzi obawa, że tymczasowy areszt wywoła trwały uszczerbek na życiu i zdrowiu podejrzanego (był policjantem i współaresztowani mogą chcieć się zemścić na nim za swoje żale do organów ścigania, itp).

Przepisy prawa stoją po jego stronie. Nierespektowanie przepisów spowoduje, że podejrzany jeżeli wystąpi do sądu o odszkodowanie to je otrzyma i to w nie małej wysokości. Jako obywatel tego kraju płacący podatki nie mam ochoty finansować błędów sądów, bo reszcie społeczeństwa wydaje się, że tymczasowy areszt jest lekiem na całe zło.

Z drugiej strony znam to przejście i wiem jak jest niebezpieczne. Może tak zamiast pastwić się nad człowiekiem, który nieumyślnie spowodował śmierć młodej dziewczyny i zmarnował sobie życie zacznijmy wywierać presję na lokalnych włodarzy i urzędasów, aby zrobili wszystko, aby to miejsce było bezpieczne i nikt nie stracił tam więcej życia lub zdrowia. Wystarczy zainstalować sygnalizację świetlną, progi zwalniające, czy wybudować kładkę. Ale nikomu się nie chce. A wreszcie może dobrym rozwiązaniem byłby obowiązek noszenia elementów odblaskowych przez pieszych po zmroku obwarowany sankcjami w postaci mandatów.

Jak to nieumyślnie? Zostawiając umierającą dziewczynę umyślnie skazał ją na śmierć. To morderstwo!

rozwiń