Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 stycznia 2009 r.
11:22
Edytuj ten wpis

Były prezes Motoru Waldemar P. zatrzymany za korupcję

0 10 A A

Waldemar P. - były prezes Motoru Lublin, a obecnie jeden z dyrektorów w lubelskim Urzędzie Marszałkowskim został zatrzymany. Właśnie jest wieziony do prokuratury we Wrocławiu, gdzie jutro usłyszy kilkadziesiąt zarzutów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Kilkadziesiąt - mówi Edward Zalewski z Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. - Dobrze pan usłyszał: kilkadziesiąt. Zarzuty dotyczą korupcji w sporcie. Na razie tyle mogę powiedzieć.

Jak udało nam się dowiedzieć, chodzi o mecze Motoru Lublin w sezonach 2003-2004 i 2004-2005, gdy P. był prezesem lubelskiego klubu. Waldemar P. miał wtedy brać udział w "kupowaniu” i "sprzedawaniu” meczów.

- Prezes Waldemar zatrzymany za korupcję? To mi się w głowie nie mieści. Nigdy w klubie nie było pogłosek, że mógłby handlować meczami. Może to jakieś nieporozumienie? Trudno w to uwierzyć - nie dowierza Bernard Ocholeche, były zawodnik Motoru, który grał w lubelskim klubie za czasów prezesury Waldemara P.

Teraz P. nie jest już prezesem Motoru. Obecnie pełni funkcję zastępcy dyrektora w Departamencie Kultury, Edukacji i Sportu lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Waldemar P. jest drugą, Romanie D., osobą związaną jeszcze niedawno z lubelskim klubem, która została zatrzymana przez CBA. Były dyrektor sportowy Motoru wziął od Korony Kielce 7 tys. zł łapówki za ustawienie meczu między obiema drużynami w maju 2004 r.. Pieniądze miał dać lubelskim piłkarzom, żeby przegrali mecz. Nie dał. A oni i tak przegrali. Roman D. przyznał się do stawianych zarzutów.

- Gdy sprawa wyszła na jaw największy żal miałem właśnie do piłkarzy. My z trudem zdobywamy każdą złotówkę na klub, a oni sprzedają mecz - mówił wtedy na naszych łamach Waldemar P. - Spotkałem się z zawodnikami. Wszyscy zarzekali się, że nie mają z tym nic wspólnego. Teraz okazało się, że mieli rację i są czyści.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kaiman / 21 stycznia 2009 o 22:16
0
No i co ?? szanowny Pan Waldemar raczył sie przeznać do 33 stawianych zazutów . Dla mnie to zwykła świnia i tyle .
Avatar
aib / 20 stycznia 2009 o 23:13
0
Czemu wiekszosc obrzuca Waldiego miechem jak na zywca, moge sie zalozyc,ze zabawialo sie w wazeliniarzy.Poczekajmy na jakies konkretny...a zreszta jaki on jest to jest,ale bez przesady... tylko na takie miecho was stac??...a jak te zarzuty okaza sie nieprawda??co dalej bedziecie wazeliniarzami??bedziecie mogli czlowiekowi spojrzec w oczy??...
Avatar
Uważny Obserwator / 20 stycznia 2009 o 21:53
0
Daję konia z rzędem że Waldi, jak zacznie sypać, to na pewno będą zacierać ręce wytwórcy pampersów;) (Panowie już Wam pewnie się robi mokro), ciekawe do kogo następnego zapukają i kierunek Lublin-Wrocław. Klika zaczęła się rozpadać. Proponuję, aby CBA i szanujący się dziennikarze zainteresowali się całokształtem działalności i osobą Niezatapialnego Waldiego. Pośledźcie w jakich był zatrudniony instytucjach i co potem się
działo z przepływem środków.
Avatar
Motor / 20 stycznia 2009 o 18:25
0
to że Motor długo nie mógł awansować to była wina tego że kilka klubów prawdopodobnie heko tłoki korona cracovia kupowały.Motor prawdopodobnie mógł kupować gdy się bronił przed spadkiem gdy weszli z 3 ligi kłania się rudna rewanżowa gdy leciało bodaj 6-7 klubów.Motor też mógł sprzedwać wtedy gdy wycofał się lubzel.Mecze były grane w kratkę dziwne przegrane.Każdy kto widział ta ligę mógł być w mairę pewnym że tzw grupa lubelsko-małoposlka to był jeden wielki przekręt.Pamiętam ostatnio słowa pana waldka który mówił jak cięzko zdobywał kase dla klubu i myślał że piłkarze sprzedawali.Potem wyszło że to dębiński....nie spodziewałem się tego po tym człowieku.Ale jak ludzie z kasa i nazwiskiem ala wdowczyk czy wozniak się zeszmacili to już nie ma człowieka o którym można powiedzieć w piłce że napewno nie jest umoczony
to że Motor długo nie mógł awansować to była wina tego że kilka klubów prawdopodobnie heko tłoki korona cracovia kupowały.Motor prawdopodobnie mógł kupować gdy się bronił przed spadkiem gdy weszli z 3 ligi kłania się rudna rewanżowa gdy leciało bodaj 6-7 klubów.Motor też mógł sprzedwać wtedy gdy wycofał się lubzel.Mecze były grane w kratkę dziwne przegrane.Każdy kto widział ta ligę mógł być w mairę pewnym że tzw grupa lubelsko-małoposlka to był jeden wielki przekręt.Pamiętam ostatnio słowa pana waldka który mówił jak cięzko zdobywał kase dl... rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2009 o 17:38
0
jaki klub tacy działacze
jude rks
Avatar
marco / 20 stycznia 2009 o 17:07
0
Łęczna i Motor byłem dumy z tych klubówze zaistniały na sportowej mapie Polski ale dziś wiem ze to istnienie było kupione.Wstyd.Ciekawe który klub z lubelszczyzny będzie następny.
Avatar
Nicky / 20 stycznia 2009 o 16:16
0
A kto mianował i wymyślił Pana Waldemara na stanowisko Prezesa Klubu?? dr Grzegorz, Grzegorz Wielki!! Panie Grzegorzu czekamy na zapewnienia że nikt o niczym nie wiedział a Pan Waldemar wydawał sie świetnym "manadżerem" ...
Avatar
J23 / 20 stycznia 2009 o 14:45
0
Proponuję, aby CBA, przyjrzała się jego całej działalności także w Urzędzie Marszałkowskim, wszakże był zastępcą dyrektora w departamencie
odpowiedzialnym za min. sprawy sportu w woj. lubelskim. A pewnie znajdą tam ciekawe rzeczy.java script:bbc_pop()
Avatar
Freddy / 20 stycznia 2009 o 12:28
0
Ja nie rozumiem jednego-Motor Lublin jest skorumpowany, co chwila afera korupcyjna, nie umieją zapewnić bezpieczeństwa na meczach. Czy nie możnaby go całkiem rozwiązać dla przykładu?
Avatar
mosquito / 20 stycznia 2009 o 11:50
0
Umiał się znaleźć w każdej opcji politycznej, - zuch. A teraz prokuratura załatwiła mu "bezrobocie", - też zuchy.
Avatar
Kaiman / 21 stycznia 2009 o 22:16
0
No i co ?? szanowny Pan Waldemar raczył sie przeznać do 33 stawianych zazutów . Dla mnie to zwykła świnia i tyle .
Avatar
aib / 20 stycznia 2009 o 23:13
0
Czemu wiekszosc obrzuca Waldiego miechem jak na zywca, moge sie zalozyc,ze zabawialo sie w wazeliniarzy.Poczekajmy na jakies konkretny...a zreszta jaki on jest to jest,ale bez przesady... tylko na takie miecho was stac??...a jak te zarzuty okaza sie nieprawda??co dalej bedziecie wazeliniarzami??bedziecie mogli czlowiekowi spojrzec w oczy??...
Avatar
Uważny Obserwator / 20 stycznia 2009 o 21:53
0
Daję konia z rzędem że Waldi, jak zacznie sypać, to na pewno będą zacierać ręce wytwórcy pampersów;) (Panowie już Wam pewnie się robi mokro), ciekawe do kogo następnego zapukają i kierunek Lublin-Wrocław. Klika zaczęła się rozpadać. Proponuję, aby CBA i szanujący się dziennikarze zainteresowali się całokształtem działalności i osobą Niezatapialnego Waldiego. Pośledźcie w jakich był zatrudniony instytucjach i co potem się
działo z przepływem środków.
Avatar
Motor / 20 stycznia 2009 o 18:25
0
to że Motor długo nie mógł awansować to była wina tego że kilka klubów prawdopodobnie heko tłoki korona cracovia kupowały.Motor prawdopodobnie mógł kupować gdy się bronił przed spadkiem gdy weszli z 3 ligi kłania się rudna rewanżowa gdy leciało bodaj 6-7 klubów.Motor też mógł sprzedwać wtedy gdy wycofał się lubzel.Mecze były grane w kratkę dziwne przegrane.Każdy kto widział ta ligę mógł być w mairę pewnym że tzw grupa lubelsko-małoposlka to był jeden wielki przekręt.Pamiętam ostatnio słowa pana waldka który mówił jak cięzko zdobywał kase dla klubu i myślał że piłkarze sprzedawali.Potem wyszło że to dębiński....nie spodziewałem się tego po tym człowieku.Ale jak ludzie z kasa i nazwiskiem ala wdowczyk czy wozniak się zeszmacili to już nie ma człowieka o którym można powiedzieć w piłce że napewno nie jest umoczony
to że Motor długo nie mógł awansować to była wina tego że kilka klubów prawdopodobnie heko tłoki korona cracovia kupowały.Motor prawdopodobnie mógł kupować gdy się bronił przed spadkiem gdy weszli z 3 ligi kłania się rudna rewanżowa gdy leciało bodaj 6-7 klubów.Motor też mógł sprzedwać wtedy gdy wycofał się lubzel.Mecze były grane w kratkę dziwne przegrane.Każdy kto widział ta ligę mógł być w mairę pewnym że tzw grupa lubelsko-małoposlka to był jeden wielki przekręt.Pamiętam ostatnio słowa pana waldka który mówił jak cięzko zdobywał kase dl... rozwiń
Avatar
Gość / 20 stycznia 2009 o 17:38
0
jaki klub tacy działacze
jude rks
Avatar
marco / 20 stycznia 2009 o 17:07
0
Łęczna i Motor byłem dumy z tych klubówze zaistniały na sportowej mapie Polski ale dziś wiem ze to istnienie było kupione.Wstyd.Ciekawe który klub z lubelszczyzny będzie następny.
Avatar
Nicky / 20 stycznia 2009 o 16:16
0
A kto mianował i wymyślił Pana Waldemara na stanowisko Prezesa Klubu?? dr Grzegorz, Grzegorz Wielki!! Panie Grzegorzu czekamy na zapewnienia że nikt o niczym nie wiedział a Pan Waldemar wydawał sie świetnym "manadżerem" ...
Avatar
J23 / 20 stycznia 2009 o 14:45
0
Proponuję, aby CBA, przyjrzała się jego całej działalności także w Urzędzie Marszałkowskim, wszakże był zastępcą dyrektora w departamencie
odpowiedzialnym za min. sprawy sportu w woj. lubelskim. A pewnie znajdą tam ciekawe rzeczy.java script:bbc_pop()
Avatar
Freddy / 20 stycznia 2009 o 12:28
0
Ja nie rozumiem jednego-Motor Lublin jest skorumpowany, co chwila afera korupcyjna, nie umieją zapewnić bezpieczeństwa na meczach. Czy nie możnaby go całkiem rozwiązać dla przykładu?
Avatar
mosquito / 20 stycznia 2009 o 11:50
0
Umiał się znaleźć w każdej opcji politycznej, - zuch. A teraz prokuratura załatwiła mu "bezrobocie", - też zuchy.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 11 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!