Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 sierpnia 2009 r.
8:59
Edytuj ten wpis

CBA: Lubelski ZUS latami łamał prawo

Autor: Zdjęcie autora (łm mag)
0 11 A A

Na liczne nieprawidłowości związane z bezprawnym umarzaniem składek na ubezpieczenia społeczne natrafili funkcjonariusze CBA w czasie kontroli przeprowadzonej w lubelskim oddziale ZUS. Przez fatalne zaniedbania urzędników Zakład stracił miliony złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kierownictwo lubelskiego oddziału ZUS nie chce na razie komentować ustaleń CBA. – Lada moment wydamy komunikat w tej sprawie – mówi Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w Lublinie.

W komunikacie CBA podało, że ZUS naruszył ustawę o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawę o postępowaniu egzekucyjnym, a także szereg przepisów zawartych w wewnętrznych uregulowaniach ZUS.

Według biura w latach 2004-2008 ZUS bezprawnie umorzył składki na kwotę 3 mln. zł, a na dodatek urzędnicy mieli doprowadzić do przedawnienia długów z tego tytułu na 400 tys. zł.

Ponadto kontrola wykazała także niezgodne z prawem i niekorzystne dla stanu finansów lubelskiego ZUS udzielanie niektórym płatnikom ulg w spłacie powstałego zadłużenia z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne, poprzez rozłożenie powstałych zaległości na raty w ogólnej wysokości około 10 mln zł.

Pracownicy ZUS przez lata nie egzekwowali zaległych składek na ubezpieczenie społeczne od dłużników, a potem umarzali.

CBA zarzuca też lubelskim urzędnikom ZUS nierzetelność w wydawaniu opinii przez Komisje Opiniującą ZUS, dzięki którym dochodziło do umorzania zaległości płatników.

Sprawa trafiła do prokuratury.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kamillo / 26 grudnia 2011 o 19:13
0
[quote name='Tecumseh' timestamp='1251458022' post='165164']
dokladnie! powiedzmy stop panstwu socjalistycznemu, ZUS trzeba koniecznie zlikwidowac, jego wszystkie aktywa zlicytowac, plus dodatkowo trzeba bedzie zlicytowac inne aktywa panstwowe, aby splacic 100 miliardowy dlug publiczny. Co za tym idzie likwidowac wszystko co jest niewydolne, poczawszy od NFZ, skonczywszy na "Urzedach Pracy". W ten sposob zaoszczedzi sie na pensjach minimum 150 tysiecznej armii urzednikow.
Zamiast tego w telewizjach publicznych, nalezy zrobic jakies spoty reklamowy uczace ludzi oszczednosci. np. obligacje, aby pieniadze nie tracily wartosci, niwelujac inflacje ; lokaty bankowe ; rynki kapitalowe od akcji po opcje i kontrakty terminowe, lub jak kto woli TFI.
I oto w ten sposob panstwo nie bedzie musialo rolowac dlugu publicznego , jak to robi teraz (600 miliardow strat).
[/quote]
Dokładnie. Ja polecam fundusze inwestycyjne, szczególnie parasolowe oraz tzw. indeksowe.
Niestety, podstawowe źródło ryzyka dla klientów TFI wynika z tego, że bardzo trudno jest przewidzieć moment, w którym rozpoczyna się hossa czy bessa na giełdzie i dokonać konwersji jednostek uczestnictwa różnych funduszy/ subfunduszy w odpowiednim czasie. Im lepiej uczestnik rynku funduszy inwestycyjnych jest w stanie przewidzieć trwałe zmiany w rynkowej koniunkturze i w odpowiedzi na to zmieniać udział różnego typu funduszy/ subfunduszy w swoim portfelu, tym większy zysk, nawet w stosunkowo krótkim czasie, będzie w stanie osiągnąć. Niezależnie od tych umiejętności, chcąc aktywnie inwestować w fundusze inwestycyjne należy bacznie monitorować, jaką część naszych środków poświęcamy na opłaty związane z konwersją jednostek uczestnictwa funduszy należących do jednego [url="http://www.tfi.net.pl"]TFI[/url] lub nabywaniem i umarzaniem jednostek uczestnictwa funduszy prowadzonych przez różne TFI. Pamiętajmy, że naszym finalnym zyskiem z inwestycji w TFI będzie kwota pomniejszona o inflację z okresu inwestycji, sumę wszystkich opłat pobieranych przez TFI oraz 19-procentowy podatek od zysków kapitałowych, czyli tzw. podatek Belki. Źródło [url="http://www.tfi.net.pl/jak-inwestowac-w-fundusze-inwestycyjne"]www.tfi.net.pl/jak-inwestowac-w-fundusze-inwestycyjne[/url]
[quote name='Tecumseh' timestamp='1251458022' post='165164']
dokladnie! powiedzmy stop panstwu socjalistycznemu, ZUS trzeba koniecznie zlikwidowac, jego wszystkie aktywa zlicytowac, plus dodatkowo trzeba bedzie zlicytowac inne aktywa panstwowe, aby splacic 100 miliardowy dlug publiczny. Co za tym idzie likwidowac wszystko co jest niewydolne, poczawszy od NFZ, skonczywszy na "Urzedach Pracy". W ten sposob zaoszczedzi sie na pensjach minimum 150 tysiecznej armii urzednikow.
Zamiast tego w telew... rozwiń
Avatar
123 / 10 września 2009 o 21:53
0
"Według biura w latach 2004-2008 ZUS bezprawnie umorzył składki na kwotę 3 mln. zł, a na dodatek urzędnicy mieli doprowadzić do przedawnienia długów z tego tytułu na 400 tys. zł." -a gdzie była Centrala ZUS - przecież jest departament statystyki. Mają sprawozdania statystyczne. Czy nie powinni zareagować wcześniej!?
Avatar
ike / 7 września 2009 o 18:36
0
CO SIE DZIWIC LUBELSKIEMU ZUS JAK MAJĄ POD SOBĄ INSPEKTORAT W WARSZAWIE ZE TAKIE SAME SPRAWY TRAFIAJĄ Z TAKĄ SAMĄ ODPOWIEDZIĄ I BLEDAMI TAK TEZ WYJDĄ NIEDLUGO WSZYSTKIE POMYLKI I KORUPCJE OD 2003
Avatar
zuz / 28 sierpnia 2009 o 18:33
0
a ja będę szczęśliwa jak wreszcie dobiorą się dyrektorkowi do tyłka:))) wydaje mi się, że mieszkanie to nie wszystko, to jedynie kropla w morzu, którą CBA zdołało wyłowić... a gdzie reszta?
Avatar
Adzik / 28 sierpnia 2009 o 14:30
0
Przecież to było wiadome od dawna a oni dopiero to odkryli ... w tym CBA powinni im płacić za akcje lub wykryte przestepstwa tudzież nieprawidłowości a dzialaliby sprawniej ! Ogolnie CBA tez kradnie. Pozdro
Avatar
Tecumseh / 28 sierpnia 2009 o 13:13
0
pokrzywdzony napisał:
zarzad ZUS powinien pojsc na zieona trawke i zostac pozbawiony majatku prywatnego [...]

dokladnie! powiedzmy stop panstwu socjalistycznemu, ZUS trzeba koniecznie zlikwidowac, jego wszystkie aktywa zlicytowac, plus dodatkowo trzeba bedzie zlicytowac inne aktywa panstwowe, aby splacic 100 miliardowy dlug publiczny. Co za tym idzie likwidowac wszystko co jest niewydolne, poczawszy od NFZ, skonczywszy na "Urzedach Pracy". W ten sposob zaoszczedzi sie na pensjach minimum 150 tysiecznej armii urzednikow.
Zamiast tego w telewizjach publicznych, nalezy zrobic jakies spoty reklamowy uczace ludzi oszczednosci. np. obligacje, aby pieniadze nie tracily wartosci, niwelujac inflacje ; lokaty bankowe ; rynki kapitalowe od akcji po opcje i kontrakty terminowe, lub jak kto woli TFI.
I oto w ten sposob panstwo nie bedzie musialo rolowac dlugu publicznego , jak to robi teraz (600 miliardow strat).

dokladnie! powiedzmy stop panstwu socjalistycznemu, ZUS trzeba koniecznie zlikwidowac, jego wszystkie aktywa zlicytowac, plus dodatkowo trzeba bedzie zlicytowac inne aktywa panstwowe, aby splacic 100 miliardowy dlug publiczny. Co za tym idzie likwidowac wszystko co jest niewydolne, poczawszy od NFZ, skonczywszy na "Urzedach Pracy". W ten sposob zaoszczedzi sie na pensjach minimum 150 tysiecznej armii urzednikow.
Zamiast tego w telewizjach publicznych, nalezy zrobic jakies spoty reklamowy uczace ludzi o... rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2009 o 11:42
0
pokrzywdzony napisał o zusowskiej interpretacji przepisów, ja bym do tego dodał tworzenie nowych przepisów przez urzedników wciskających prostym ludziom ciemnotę ...
Avatar
pokrzywdzony / 28 sierpnia 2009 o 11:31
0
zarzad ZUS powinien pojsc na zieona trawke i zostac pozbawiony majatku prywatnego , to co zostalo ujawnione jest tylko malym elementem, co oni wyrabiaja w swojej ksiegowosci wola o pomste do nieba swoim dzialaniem wielokrotnie doprowadzali do upadku firm interpretujac przepisy wg wlasnego widzimisi to dotyczy nie tylko oddzialu lubelskiego. ZUS w wielu przypadkach pelnil role posrednika liczac sobie znaczne prowizje przeciez
sami przedsiebiorcy moga wplacac skladki na poszczegolne konta Jak emerytale w poszczegolnych firmach czy skladki zdrowotne .Dlaczego zmuszani jestesmy do monopolu ZUS to tylko zwieksza koszty.Jak przeswoietylic przetargi w ZUS to bedzie rowniez bardzo ciekawie szczegolnie zmuszanie platnikow do nabywania npo kluczy elektronicznych
zarzad ZUS powinien pojsc na zieona trawke i zostac pozbawiony majatku prywatnego , to co zostalo ujawnione jest tylko malym elementem, co oni wyrabiaja w swojej ksiegowosci wola o pomste do nieba swoim dzialaniem wielokrotnie doprowadzali do upadku firm interpretujac przepisy wg wlasnego widzimisi to dotyczy nie tylko oddzialu lubelskiego. ZUS w wielu przypadkach pelnil role posrednika liczac sobie znaczne prowizje przeciez
sami przedsiebiorcy moga wplacac skladki na poszczegolne konta Jak emerytale w poszczegolnych firmach czy skladk... rozwiń
Avatar
ss / 28 sierpnia 2009 o 11:17
0
Ale jaja a wczoraj pisaliście że ZUS zaoszczędził na lewych zwolnieniach bo mało kasy w kasie a tu takie lody kręcą brawo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Tomasz / 28 sierpnia 2009 o 10:47
0
Ha Ha Ha, aż miło poczytać że ktoś ZUSOWskim urzędnikom dobierze się do tyłka, pierwsza wiadomość dnia i jaka miła. Tak, nie przeczę, moja uciecha wynika z niskich pobudek, ale w stosunku do ZUSu się jej nie wstydzę. Skoro się ludzi (ze składek których się żyje i wystawia eleganckie budynki) traktuje z założenia jak złodziei, a przy okazji łupi co miesiąc na gigantyczne sumy to nie ma co liczyć na współczucie.
Avatar
Kamillo / 26 grudnia 2011 o 19:13
0
[quote name='Tecumseh' timestamp='1251458022' post='165164']
dokladnie! powiedzmy stop panstwu socjalistycznemu, ZUS trzeba koniecznie zlikwidowac, jego wszystkie aktywa zlicytowac, plus dodatkowo trzeba bedzie zlicytowac inne aktywa panstwowe, aby splacic 100 miliardowy dlug publiczny. Co za tym idzie likwidowac wszystko co jest niewydolne, poczawszy od NFZ, skonczywszy na "Urzedach Pracy". W ten sposob zaoszczedzi sie na pensjach minimum 150 tysiecznej armii urzednikow.
Zamiast tego w telewizjach publicznych, nalezy zrobic jakies spoty reklamowy uczace ludzi oszczednosci. np. obligacje, aby pieniadze nie tracily wartosci, niwelujac inflacje ; lokaty bankowe ; rynki kapitalowe od akcji po opcje i kontrakty terminowe, lub jak kto woli TFI.
I oto w ten sposob panstwo nie bedzie musialo rolowac dlugu publicznego , jak to robi teraz (600 miliardow strat).
[/quote]
Dokładnie. Ja polecam fundusze inwestycyjne, szczególnie parasolowe oraz tzw. indeksowe.
Niestety, podstawowe źródło ryzyka dla klientów TFI wynika z tego, że bardzo trudno jest przewidzieć moment, w którym rozpoczyna się hossa czy bessa na giełdzie i dokonać konwersji jednostek uczestnictwa różnych funduszy/ subfunduszy w odpowiednim czasie. Im lepiej uczestnik rynku funduszy inwestycyjnych jest w stanie przewidzieć trwałe zmiany w rynkowej koniunkturze i w odpowiedzi na to zmieniać udział różnego typu funduszy/ subfunduszy w swoim portfelu, tym większy zysk, nawet w stosunkowo krótkim czasie, będzie w stanie osiągnąć. Niezależnie od tych umiejętności, chcąc aktywnie inwestować w fundusze inwestycyjne należy bacznie monitorować, jaką część naszych środków poświęcamy na opłaty związane z konwersją jednostek uczestnictwa funduszy należących do jednego [url="http://www.tfi.net.pl"]TFI[/url] lub nabywaniem i umarzaniem jednostek uczestnictwa funduszy prowadzonych przez różne TFI. Pamiętajmy, że naszym finalnym zyskiem z inwestycji w TFI będzie kwota pomniejszona o inflację z okresu inwestycji, sumę wszystkich opłat pobieranych przez TFI oraz 19-procentowy podatek od zysków kapitałowych, czyli tzw. podatek Belki. Źródło [url="http://www.tfi.net.pl/jak-inwestowac-w-fundusze-inwestycyjne"]www.tfi.net.pl/jak-inwestowac-w-fundusze-inwestycyjne[/url]
[quote name='Tecumseh' timestamp='1251458022' post='165164']
dokladnie! powiedzmy stop panstwu socjalistycznemu, ZUS trzeba koniecznie zlikwidowac, jego wszystkie aktywa zlicytowac, plus dodatkowo trzeba bedzie zlicytowac inne aktywa panstwowe, aby splacic 100 miliardowy dlug publiczny. Co za tym idzie likwidowac wszystko co jest niewydolne, poczawszy od NFZ, skonczywszy na "Urzedach Pracy". W ten sposob zaoszczedzi sie na pensjach minimum 150 tysiecznej armii urzednikow.
Zamiast tego w telew... rozwiń
Avatar
123 / 10 września 2009 o 21:53
0
"Według biura w latach 2004-2008 ZUS bezprawnie umorzył składki na kwotę 3 mln. zł, a na dodatek urzędnicy mieli doprowadzić do przedawnienia długów z tego tytułu na 400 tys. zł." -a gdzie była Centrala ZUS - przecież jest departament statystyki. Mają sprawozdania statystyczne. Czy nie powinni zareagować wcześniej!?
Avatar
ike / 7 września 2009 o 18:36
0
CO SIE DZIWIC LUBELSKIEMU ZUS JAK MAJĄ POD SOBĄ INSPEKTORAT W WARSZAWIE ZE TAKIE SAME SPRAWY TRAFIAJĄ Z TAKĄ SAMĄ ODPOWIEDZIĄ I BLEDAMI TAK TEZ WYJDĄ NIEDLUGO WSZYSTKIE POMYLKI I KORUPCJE OD 2003
Avatar
zuz / 28 sierpnia 2009 o 18:33
0
a ja będę szczęśliwa jak wreszcie dobiorą się dyrektorkowi do tyłka:))) wydaje mi się, że mieszkanie to nie wszystko, to jedynie kropla w morzu, którą CBA zdołało wyłowić... a gdzie reszta?
Avatar
Adzik / 28 sierpnia 2009 o 14:30
0
Przecież to było wiadome od dawna a oni dopiero to odkryli ... w tym CBA powinni im płacić za akcje lub wykryte przestepstwa tudzież nieprawidłowości a dzialaliby sprawniej ! Ogolnie CBA tez kradnie. Pozdro
Avatar
Tecumseh / 28 sierpnia 2009 o 13:13
0
pokrzywdzony napisał:
zarzad ZUS powinien pojsc na zieona trawke i zostac pozbawiony majatku prywatnego [...]

dokladnie! powiedzmy stop panstwu socjalistycznemu, ZUS trzeba koniecznie zlikwidowac, jego wszystkie aktywa zlicytowac, plus dodatkowo trzeba bedzie zlicytowac inne aktywa panstwowe, aby splacic 100 miliardowy dlug publiczny. Co za tym idzie likwidowac wszystko co jest niewydolne, poczawszy od NFZ, skonczywszy na "Urzedach Pracy". W ten sposob zaoszczedzi sie na pensjach minimum 150 tysiecznej armii urzednikow.
Zamiast tego w telewizjach publicznych, nalezy zrobic jakies spoty reklamowy uczace ludzi oszczednosci. np. obligacje, aby pieniadze nie tracily wartosci, niwelujac inflacje ; lokaty bankowe ; rynki kapitalowe od akcji po opcje i kontrakty terminowe, lub jak kto woli TFI.
I oto w ten sposob panstwo nie bedzie musialo rolowac dlugu publicznego , jak to robi teraz (600 miliardow strat).

dokladnie! powiedzmy stop panstwu socjalistycznemu, ZUS trzeba koniecznie zlikwidowac, jego wszystkie aktywa zlicytowac, plus dodatkowo trzeba bedzie zlicytowac inne aktywa panstwowe, aby splacic 100 miliardowy dlug publiczny. Co za tym idzie likwidowac wszystko co jest niewydolne, poczawszy od NFZ, skonczywszy na "Urzedach Pracy". W ten sposob zaoszczedzi sie na pensjach minimum 150 tysiecznej armii urzednikow.
Zamiast tego w telewizjach publicznych, nalezy zrobic jakies spoty reklamowy uczace ludzi o... rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2009 o 11:42
0
pokrzywdzony napisał o zusowskiej interpretacji przepisów, ja bym do tego dodał tworzenie nowych przepisów przez urzedników wciskających prostym ludziom ciemnotę ...
Avatar
pokrzywdzony / 28 sierpnia 2009 o 11:31
0
zarzad ZUS powinien pojsc na zieona trawke i zostac pozbawiony majatku prywatnego , to co zostalo ujawnione jest tylko malym elementem, co oni wyrabiaja w swojej ksiegowosci wola o pomste do nieba swoim dzialaniem wielokrotnie doprowadzali do upadku firm interpretujac przepisy wg wlasnego widzimisi to dotyczy nie tylko oddzialu lubelskiego. ZUS w wielu przypadkach pelnil role posrednika liczac sobie znaczne prowizje przeciez
sami przedsiebiorcy moga wplacac skladki na poszczegolne konta Jak emerytale w poszczegolnych firmach czy skladki zdrowotne .Dlaczego zmuszani jestesmy do monopolu ZUS to tylko zwieksza koszty.Jak przeswoietylic przetargi w ZUS to bedzie rowniez bardzo ciekawie szczegolnie zmuszanie platnikow do nabywania npo kluczy elektronicznych
zarzad ZUS powinien pojsc na zieona trawke i zostac pozbawiony majatku prywatnego , to co zostalo ujawnione jest tylko malym elementem, co oni wyrabiaja w swojej ksiegowosci wola o pomste do nieba swoim dzialaniem wielokrotnie doprowadzali do upadku firm interpretujac przepisy wg wlasnego widzimisi to dotyczy nie tylko oddzialu lubelskiego. ZUS w wielu przypadkach pelnil role posrednika liczac sobie znaczne prowizje przeciez
sami przedsiebiorcy moga wplacac skladki na poszczegolne konta Jak emerytale w poszczegolnych firmach czy skladk... rozwiń
Avatar
ss / 28 sierpnia 2009 o 11:17
0
Ale jaja a wczoraj pisaliście że ZUS zaoszczędził na lewych zwolnieniach bo mało kasy w kasie a tu takie lody kręcą brawo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Tomasz / 28 sierpnia 2009 o 10:47
0
Ha Ha Ha, aż miło poczytać że ktoś ZUSOWskim urzędnikom dobierze się do tyłka, pierwsza wiadomość dnia i jaka miła. Tak, nie przeczę, moja uciecha wynika z niskich pobudek, ale w stosunku do ZUSu się jej nie wstydzę. Skoro się ludzi (ze składek których się żyje i wystawia eleganckie budynki) traktuje z założenia jak złodziei, a przy okazji łupi co miesiąc na gigantyczne sumy to nie ma co liczyć na współczucie.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda"

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda" 0 8

Przed kościołem przy ul. Staszica jeszcze w zeszłym tygodniu rosło pięć drzew. Zostało jedno. – W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda – tłumaczy ksiądz rektor

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka 0 1

Bogdanka testuje pod ziemią nowy, bezprzewodowy system komunikacji. Ma to poprawić wydajność pracy maszyn i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów
film

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów 0 3

Reprezentacja Polski uległa w Gdańsku Czechom 0:1. Tym samym przed ostatnim meczem w Lidze Narodów z Portugalią Biało-Czerwoni wciąż pozostają bez zwycięstwa pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie 30 18

To już pewne: mieszkańców Lublina czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. Ratusz zgodził się na ceny zaproponowane przez firmy startujące w przetargu na obsługę dzielnic, w których dotychczas nie udało się wprowadzić nowych zasad segregacji odpadów. Od stycznia nowe zasady mają dotyczyć całego miasta

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia]
galeria

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia] 0 2

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym działa już słONICOwy kącik zabaw ufundowany przez Fundację ONICO.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada 1 0

Piłkarze kończą w weekend rundę jesienną. W III lidze odbędą się dwa mecze derbowe: Podlasie Biała Podlaska gra z Wisłą Puławy, a Orlęta Spomlek podejmują Stal Kraśnik. Czwartoligowcy awansem zagrają już za to kolejkę rundy wiosennej

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
galeria

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 135 57

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 18 7

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 47 16

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 1 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 19 3

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 84 38

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 87 1

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 6 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego 1 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim prowadzą poszukiwania za zaginionym Piotrem Szczurowskim z Janowa Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!