Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 maja 2017 r.
11:52

Chory mężczyzna przepisał mieszkanie na pielęgniarkę. Kobieta odpowiada za wyłudzenie

0 18 A A

– Krzysztof czuł się przy mnie bezpiecznie. Sam zaproponował mieszkanie w zamian za opiekę – przekonywała w sądzie Anna Ś. Pielęgniarka z Lublina odpowiada za wyłudzenie mieszkania od chorego psychicznie pacjenta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Proces Anny Ś. toczy się przed Sądem Rejonowym Lublin – Zachód. We wtorek kobieta po raz pierwszy pojawiła się na sali rozpraw. Z wyjaśnień pielęgniarki wynika, że jej podopieczny Krzysztof W. nalegał, by przyjęła jego mieszkanie w zamian za opiekę.

– Krzysztof prosił, żeby się nim zajmowała do końca życia w zamian za mieszkanie. Usłyszał w telewizji, że ludzie tak robią – wyjaśniała przed sądem Anna Ś. – Powiedziałam, że muszę się zastanowić, czy podołam temu obowiązkowi i najlepiej będzie, jeśli oboje pójdziemy do prawnika.

Krzysztof W. mieszkał w lubelskiej dzielnicy LSM. Był chory psychicznie i fizycznie. Wymagał codziennej pomocy. Opiekowała się nim m.in. 51-letnia Anna Ś. Początkowo w ramach świadczeń przyznawanych przez lubelski MOPR. Według śledczych, kobieta postanowiła wykorzystać zaufanie swojego podopiecznego. Namówiła go, by przepisał na nią swoje mieszkanie.

Sprawa wyszła na jaw, kiedy Krzysztof W. leżał na oddziale onkologicznym. Odwiedziła go tam terapeutka. Mężczyzna dał jej do przeczytania akt notarialny.

– Mówił, że Ania powiedziała, że jest jej to potrzebne do opieki – zeznała później w sądzie terapeutka. – Pytałam go, czy wie, co zrobił. Zdenerwował się.

Sama Anna Ś. przekonywała we wtorek w sądzie, że Krzysztof W. doskonale wiedział, co podpisuje.

– Notariusz wyjaśniał mu, że po podpisaniu aktu mieszkanie przejdzie na moją własność – tłumaczyła Anna Ś. – Ja mam mu za to zajmować się nim do końca życia. Krzysztof był zadowolony z opieki.

Anna Ś. zapewniała, że lekarz opiekujący się mężczyzną nie widział przeciwwskazań do podpisania umowy. Także notariusz miał być wcześniej informowany, że Krzysztof leczy się psychiatrycznie (w procesie mężczyzna temu zaprzeczał – red.). Anna Ś. odpowiada nie tylko za wyłudzenie mieszkania, ale także za przywłaszczenie dowodu osobistego i dokumentacji medycznej Krzysztofa W. Nie wiadomo, jakie miała zamiary.

– Krzysztof dał mi dokumenty, kiedy trafił do szpitala. Nie chciał, żeby zaginęły – tłumaczyła w sądzie Anna Ś.

Sprawa początkowo trafiła do mediacji. Zanim jednak doszło do porozumienia, Krzysztof W. zmarł. W tej sytuacji pielęgniarka nie mogła już uniknąć procesu. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 czerwca 2017 o 15:40
0
Nie rozumiem czemu i w świetle faktów o czym pisze gazeta to nie jest istotne. Ja w tej sprawie zadałbym inne pytania a mianowicie. - czy Krzysztof W. był ubezwłasnowolniony ? - jeżeli tak,to czemu opiekun prawny nie opiekował się ubezwłasnowolnionym na tyle że musiała to robić Anna Ś. - jeżeli nie był ubezwłasnowolniony a jego stan zdrowia wymagał opieki osób trzecich (mam na myśli prawnych spadkobierców) to czemu te osoby nie zadbały o to aby Anna Ś. w sposób niekontrolowany miała kontakt z Krzysztofem W. ? Czemu nasuwają się takie pytania ? Ponieważ dość często się zdarza ,że kiedy rodzina ma takiego człowieka to poniecha obowiązku opieki i godzi się iż ktoś postronny ich z obowiązku wyręcza. Dopiero kiedy problem znika jak w tym przypadku gdzie człowiek umiera wtedy pojawiają się spadkobiercy a osoba która poniosła trud opieki nie dość że nie otrzymuje gratyfikacji to jeszcze jej się grozi konsekwencjami prawnymi. Tak dla przykładu pytam - gdzie był syn Wioletty Villas , czy on wykazał maksimum staranności kiedy jego matka jeszcze żyła ....takiej staranności i determinacji kiedy ubiegał się o spadek po matce ? zadbały o Krzysztofa W. aby taki zapis
Nie rozumiem czemu i w świetle faktów o czym pisze gazeta to nie jest istotne. Ja w tej sprawie zadałbym inne pytania a mianowicie. - czy Krzysztof W. był ubezwłasnowolniony ? - jeżeli tak,to czemu opiekun prawny nie opiekował się ubezwłasnowolnionym na tyle że musiała to robić Anna Ś. - jeżeli nie był ubezwłasnowolniony a jego stan zdrowia wymagał opieki osób trzecich (mam na myśli prawnych spadkobierców) to czemu te osoby nie zadbały o to aby Anna Ś. w sposób niekontrolowany miała kontakt z Krzysztofem W. ? Czemu nasuwają się takie pytan... rozwiń
Avatar
Gość / 31 maja 2017 o 15:16
0
Całuski dla p. Mecenasa :*:*
Avatar
barbara / 31 maja 2017 o 12:10
0
undefined napisał:
Na jakiej podstawie padły oskarżenia? Opisane przepisanie mieszkania na opiekunkę przecież nie jest nielegalne!
  "Sprawa wyszła na jaw, kiedy Krzysztof W. leżał na oddziale onkologicznym. Odwiedziła go tam terapeutka. Mężczyzna dał jej do przeczytania akt notarialny. – Mówił, że Ania powiedziała, że jest jej to potrzebne do opieki – zeznała później w sądzie terapeutka. – Pytałam go, czy wie, co zrobił. Zdenerwował się."
  "Sprawa wyszła na jaw, kiedy Krzysztof W. leżał na oddziale onkologicznym. Odwiedziła go tam terapeutka. Mężczyzna dał jej do przeczytania akt notarialny. – Mówił, że Ania powiedziała, że jest jej to potrzebne do opieki – zeznała później w sądzie terapeutka. – Pytałam go, czy wie, co zrobił. Zdenerwował się." rozwiń
Avatar
Gość / 31 maja 2017 o 10:22
0
Na jakiej podstawie padły oskarżenia? Opisane przepisanie mieszkania na opiekunkę przecież nie jest nielegalne!
Avatar
Gość / 31 maja 2017 o 08:48
0
ZAOPIEKOWAŁA SIĘ WSZYSTKIM
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 15:49
0
"Sprawa początkowo trafiła do mediacji. Zanim jednak doszło do porozumienia, Krzysztof W. zmarł." ... już podczas mediacji nie chciała mu oddać mieszkania ? Co za pazerota.
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 15:23
0
Widzę, że internetowi specjaliści już w sprawie orzekli na podstawie krótkiego artykułu.
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 14:58
0
Stary numer, moja rodzina została poszkodowana w identyczny sposób przez niejaką Elżbietę M ...
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 14:44
0
Nie wiem jak było tutaj, ale znam przypadek, gdy ktoś chory faktycznie chciał przepisac coś na opiekunów. u nas na wsi żył sobie dziadzio, samotny. Ludzie mu pomagali, ale na ogół był sam, choć miał rodzinę, nie najbliższą, jakichś kuzynów śp żony, ale rodzinę. . Wprowadzilo się obok niego młode małżeństwo i jakoś tak wyszło, że zajmowało się starym i schorowanym sąsiadem, bo rodzinka miała go w d... Święta spędzał u nich, oni wozili go po lekarzach, gotowali mu, opierali go, sami z siebie. Rodzinka wpadała dwa razy do roku w drugi dzień świąt. Oczywiście wpadali do tych młodych, bo tam dziadek w święta siedział, nie krępowali się usiąść przy stole, a po 15 minutach i szybkiej kawie "uciec", po drodze oczywiście "sprawdzając" czy u dziadzia w domu wszystko ok (za każdym razem wywożąc a to obrazek, a to komódkę, a to coś innego). to trwalo lata. Któregoś razu, przy okazji takiej 'wizyty' dziadzio czując już chyba nadchodzący koniec, powiedział przy stole swojej "rodzince", że chce przepisać tym młodym działkę, bo od lat się nim zajmują, pomagają. Oooooooooooooo, rodzinka szybko dziadzia do siebie zabrała, po tygodniu umieścili go w szpitalu, pozałatwiali papiery o niepoczytalności, potem dziadzia odwieźli i dalej mieli go w d... daleko, tylko częściej kontrolowali sytuację, dając tym młodym do zrozumienia, ze 'swojego" nie oddadzą. I nie oddali. Mlodzi zresztą nawet nie próbowali walczyć o cokolwiek, mieli całą tą rodzinkę daleko gdzieś. Dziadzio umarl, rodzinka spieniężyła dość szybko działkę, dziś na grób nikt nie zagląda, pomnika nie postawili nawet... szkoda słów.
Nie wiem jak było tutaj, ale znam przypadek, gdy ktoś chory faktycznie chciał przepisac coś na opiekunów. u nas na wsi żył sobie dziadzio, samotny. Ludzie mu pomagali, ale na ogół był sam, choć miał rodzinę, nie najbliższą, jakichś kuzynów śp żony, ale rodzinę. . Wprowadzilo się obok niego młode małżeństwo i jakoś tak wyszło, że zajmowało się starym i schorowanym sąsiadem, bo rodzinka miała go w d... Święta spędzał u nich, oni wozili go po lekarzach, gotowali mu, opierali go, sami z siebie. Rodzinka wpadała dwa razy do roku w drugi dzień ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 14:42
0
Ciekawe ile za ten wałek wziął notariusz - urzędnik zaufania publicznego który legalnie zarabia 10-20 średnich krajowych miesięcznie , wszystko w imię prawa. Polska mafia - lekarze/prawnicy/sędziowie/urzędnicy
Avatar
Gość / 1 czerwca 2017 o 15:40
0
Nie rozumiem czemu i w świetle faktów o czym pisze gazeta to nie jest istotne. Ja w tej sprawie zadałbym inne pytania a mianowicie. - czy Krzysztof W. był ubezwłasnowolniony ? - jeżeli tak,to czemu opiekun prawny nie opiekował się ubezwłasnowolnionym na tyle że musiała to robić Anna Ś. - jeżeli nie był ubezwłasnowolniony a jego stan zdrowia wymagał opieki osób trzecich (mam na myśli prawnych spadkobierców) to czemu te osoby nie zadbały o to aby Anna Ś. w sposób niekontrolowany miała kontakt z Krzysztofem W. ? Czemu nasuwają się takie pytania ? Ponieważ dość często się zdarza ,że kiedy rodzina ma takiego człowieka to poniecha obowiązku opieki i godzi się iż ktoś postronny ich z obowiązku wyręcza. Dopiero kiedy problem znika jak w tym przypadku gdzie człowiek umiera wtedy pojawiają się spadkobiercy a osoba która poniosła trud opieki nie dość że nie otrzymuje gratyfikacji to jeszcze jej się grozi konsekwencjami prawnymi. Tak dla przykładu pytam - gdzie był syn Wioletty Villas , czy on wykazał maksimum staranności kiedy jego matka jeszcze żyła ....takiej staranności i determinacji kiedy ubiegał się o spadek po matce ? zadbały o Krzysztofa W. aby taki zapis
Nie rozumiem czemu i w świetle faktów o czym pisze gazeta to nie jest istotne. Ja w tej sprawie zadałbym inne pytania a mianowicie. - czy Krzysztof W. był ubezwłasnowolniony ? - jeżeli tak,to czemu opiekun prawny nie opiekował się ubezwłasnowolnionym na tyle że musiała to robić Anna Ś. - jeżeli nie był ubezwłasnowolniony a jego stan zdrowia wymagał opieki osób trzecich (mam na myśli prawnych spadkobierców) to czemu te osoby nie zadbały o to aby Anna Ś. w sposób niekontrolowany miała kontakt z Krzysztofem W. ? Czemu nasuwają się takie pytan... rozwiń
Avatar
Gość / 31 maja 2017 o 15:16
0
Całuski dla p. Mecenasa :*:*
Avatar
barbara / 31 maja 2017 o 12:10
0
undefined napisał:
Na jakiej podstawie padły oskarżenia? Opisane przepisanie mieszkania na opiekunkę przecież nie jest nielegalne!
  "Sprawa wyszła na jaw, kiedy Krzysztof W. leżał na oddziale onkologicznym. Odwiedziła go tam terapeutka. Mężczyzna dał jej do przeczytania akt notarialny. – Mówił, że Ania powiedziała, że jest jej to potrzebne do opieki – zeznała później w sądzie terapeutka. – Pytałam go, czy wie, co zrobił. Zdenerwował się."
  "Sprawa wyszła na jaw, kiedy Krzysztof W. leżał na oddziale onkologicznym. Odwiedziła go tam terapeutka. Mężczyzna dał jej do przeczytania akt notarialny. – Mówił, że Ania powiedziała, że jest jej to potrzebne do opieki – zeznała później w sądzie terapeutka. – Pytałam go, czy wie, co zrobił. Zdenerwował się." rozwiń
Avatar
Gość / 31 maja 2017 o 10:22
0
Na jakiej podstawie padły oskarżenia? Opisane przepisanie mieszkania na opiekunkę przecież nie jest nielegalne!
Avatar
Gość / 31 maja 2017 o 08:48
0
ZAOPIEKOWAŁA SIĘ WSZYSTKIM
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 15:49
0
"Sprawa początkowo trafiła do mediacji. Zanim jednak doszło do porozumienia, Krzysztof W. zmarł." ... już podczas mediacji nie chciała mu oddać mieszkania ? Co za pazerota.
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 15:23
0
Widzę, że internetowi specjaliści już w sprawie orzekli na podstawie krótkiego artykułu.
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 14:58
0
Stary numer, moja rodzina została poszkodowana w identyczny sposób przez niejaką Elżbietę M ...
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 14:44
0
Nie wiem jak było tutaj, ale znam przypadek, gdy ktoś chory faktycznie chciał przepisac coś na opiekunów. u nas na wsi żył sobie dziadzio, samotny. Ludzie mu pomagali, ale na ogół był sam, choć miał rodzinę, nie najbliższą, jakichś kuzynów śp żony, ale rodzinę. . Wprowadzilo się obok niego młode małżeństwo i jakoś tak wyszło, że zajmowało się starym i schorowanym sąsiadem, bo rodzinka miała go w d... Święta spędzał u nich, oni wozili go po lekarzach, gotowali mu, opierali go, sami z siebie. Rodzinka wpadała dwa razy do roku w drugi dzień świąt. Oczywiście wpadali do tych młodych, bo tam dziadek w święta siedział, nie krępowali się usiąść przy stole, a po 15 minutach i szybkiej kawie "uciec", po drodze oczywiście "sprawdzając" czy u dziadzia w domu wszystko ok (za każdym razem wywożąc a to obrazek, a to komódkę, a to coś innego). to trwalo lata. Któregoś razu, przy okazji takiej 'wizyty' dziadzio czując już chyba nadchodzący koniec, powiedział przy stole swojej "rodzince", że chce przepisać tym młodym działkę, bo od lat się nim zajmują, pomagają. Oooooooooooooo, rodzinka szybko dziadzia do siebie zabrała, po tygodniu umieścili go w szpitalu, pozałatwiali papiery o niepoczytalności, potem dziadzia odwieźli i dalej mieli go w d... daleko, tylko częściej kontrolowali sytuację, dając tym młodym do zrozumienia, ze 'swojego" nie oddadzą. I nie oddali. Mlodzi zresztą nawet nie próbowali walczyć o cokolwiek, mieli całą tą rodzinkę daleko gdzieś. Dziadzio umarl, rodzinka spieniężyła dość szybko działkę, dziś na grób nikt nie zagląda, pomnika nie postawili nawet... szkoda słów.
Nie wiem jak było tutaj, ale znam przypadek, gdy ktoś chory faktycznie chciał przepisac coś na opiekunów. u nas na wsi żył sobie dziadzio, samotny. Ludzie mu pomagali, ale na ogół był sam, choć miał rodzinę, nie najbliższą, jakichś kuzynów śp żony, ale rodzinę. . Wprowadzilo się obok niego młode małżeństwo i jakoś tak wyszło, że zajmowało się starym i schorowanym sąsiadem, bo rodzinka miała go w d... Święta spędzał u nich, oni wozili go po lekarzach, gotowali mu, opierali go, sami z siebie. Rodzinka wpadała dwa razy do roku w drugi dzień ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 14:42
0
Ciekawe ile za ten wałek wziął notariusz - urzędnik zaufania publicznego który legalnie zarabia 10-20 średnich krajowych miesięcznie , wszystko w imię prawa. Polska mafia - lekarze/prawnicy/sędziowie/urzędnicy