Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 kwietnia 2013 r.
16:17
Edytuj ten wpis

Co dalej z ul. 1 Maja? Porozmawiają przy okrągłym stole

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 9 A A
Otwarta ul. 1 Maja to szansa na większe zyski <br />
– uważają przedsiębiorcy. <br />
Nie chcemy hałasu i spal
Otwarta ul. 1 Maja to szansa na większe zyski
– uważają przedsiębiorcy.
Nie chcemy hałasu i spal

Przedsiębiorcy chcą przywrócenia ruchu autobusów, mieszkańcy są przeciwni. O przyszłości ul. 1 Maja zadecydują konsultacje Ratusza ze wszystkimi zainteresowanymi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Koncepcję zakładającą otwarcie dla ruchu ul. 1 Maja złożyło stowarzyszenie Lubelskie Forum Rozwoju. Dokument trafił do Zarządu Dróg i Mostów. Stowarzyszenie chce, żeby miasto zrezygnowało z planów przebudowy ronda na Klinie, mimo że magistrat ma już do takiej przebudowy komplet projektów i pozwoleń. Projekt ten zakłada definitywne odcięcie ul. 1 Maja od ronda. I właśnie to nie podoba się działaczom Forum Rozwoju Lublina.

– Przeprowadzenie przebudowy ronda Lubelskiego Lipca '80 według obecnych planów będzie skutkować postępującym regresem okolicy z uwagi na dalsze zamknięcie komunikacyjne – napisali wspólnie Daniel Stelmasiewicz i Krzysztof Niećko z FRL we wniosku do Zarządu Dróg i Mostów. Chcą, by na odcinek między rondem a placem Bychawskim wróciła komunikacja miejska skierowana kilka lat temu na równoległą ul. Lubelskiego Lipca '80.

Wniosek poparło 59 przedsiębiorców działających przy ul. 1 Maja. Ale zaprotestowali mieszkańcy tej ulicy, którzy wolą, by rondo zostało przebudowane. – Wiele lat zmagaliśmy się z hukiem, drżącymi ścianami i szybami, wiecznym kurzem, brudem. Dziś większość może spokojnie otworzyć okna – mówi Czytelniczka z ul. 1 Maja. – Kto będzie pilnował, aby ruch na ulicy obejmował tylko komunikację miejską, ruch rowerowy i pojazdy mieszkańców?

Po liście od mieszkańców magistrat zapowiedział, że zorganizuje "okrągły stół” w sprawie przyszłości ulicy. – Tak trzeba będzie zrobić. Spotkamy się z Forum Rozwoju Lublina, mieszkańcami i projektantem, który wykonał dla nas dokumentację do przebudowy ronda na Klinie – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Z gotową dokumentacją miasto miało niebawem ogłaszać przetarg na wykonanie robót, ale plany zostały odłożone na później. Na wniosek prezydenta radni zatwierdzili przesunięcie na inne cel 19 mln zł, czyli niemal całej kwoty, która w tegorocznym planie wydatków miasta była przeznaczona na to rondo. Ratusz tłumaczył to koniecznością zdobycia dodatkowych pieniędzy na remonty zniszczonych przez zimę ulic.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Cancer / 2 kwietnia 2013 o 14:09
0
Przepisy dotyczące rozwiązań drogowych są obligatoryjne i nie podlegają zasadom demokracji. Istotą jest bezpieczeństwo ruchu.
Mówi się o wyludnianiu Polski, a przecież rok w rok ginie na naszych drogach tyle ludzi ile liczy sobie m. Bychawa. Straszne.
Bohomaz skrzyżowania jakie proponują zwolennicy otwarcia ul 1-go Maja od strony "klina" jest poniżej wszelkiej krytyki i wszystkie stoły czy to okrągłe, czy kwadratowe będą tylko zbędnym biciem piany. Sprawę należy uciąć krótko. Wielka szkoda tylko, że każda zmiana polityczna obsady Ratusza powoduje także zmiany w polityce inwestycyjnej i take np. "saksofony" funkcjonują później latami powodując ferment z jakim mamy do czynienia ostatnio.
Przepisy dotyczące rozwiązań drogowych są obligatoryjne i nie podlegają zasadom demokracji. Istotą jest bezpieczeństwo ruchu.
Mówi się o wyludnianiu Polski, a przecież rok w rok ginie na naszych drogach tyle ludzi ile liczy sobie m. Bychawa. Straszne.
Bohomaz skrzyżowania jakie proponują zwolennicy otwarcia ul 1-go Maja od strony "klina" jest poniżej wszelkiej krytyki i wszystkie stoły czy to okrągłe, czy kwadratowe będą tylko zbędnym biciem piany. Sprawę należy uciąć krótko. Wielka szkoda tylko, że każda zmiana polity... rozwiń
Avatar
Zdziwony / 2 kwietnia 2013 o 11:36
0
A czemu dziennik nie napisał, że ponowne włączenie 1 Maja do ruchu jest nie zgodne z obowiązującymi przepisami o ruchu drogowym? Już widzę jak cały ruch na Trasie Zielonej w kierunku ronda na klinie stoi, bo trzeba będzie wpuścić autobus czy trolejbus na trasę. Pytanie, to ile bedzie trzeba wybudować świateł aby to wszystko zgrać? A skąd pieniądze na to wszystko? A kto zwróci pieniądze, za wykonaną dokumentację?
Avatar
czytelnik / 2 kwietnia 2013 o 11:11
0
Czytam, czytam i czegoś tutaj nie rozumiem. Czy ktoś był ostatnio na 1 Maja, widział jak ta ulica wygląda? Tutaj potrzeba grubych nakładów pieniężnych by wprowadzić koncepcję Forum. Nowe chodniki, nowy asfalt, ścieżka rowerowa (jestem za) , ponowne przebudowanie Placu Bychawskiego - bo 1 Maja ma być otwarte od dworca aż do Klina. Na przebudowę ronda pieniędzy nie ma, a na remont 1 Maja są? W obecnej sytuacji kiedy budżet Lublina świeci pustkami, uważam że ani jedno ani drugie nie ma szans. No chyba że przedsiębiorcy wyłożą grube pieniądze na remont i rewitalizację ulicy.
Czytam, czytam i czegoś tutaj nie rozumiem. Czy ktoś był ostatnio na 1 Maja, widział jak ta ulica wygląda? Tutaj potrzeba grubych nakładów pieniężnych by wprowadzić koncepcję Forum. Nowe chodniki, nowy asfalt, ścieżka rowerowa (jestem za) , ponowne przebudowanie Placu Bychawskiego - bo 1 Maja ma być otwarte od dworca aż do Klina. Na przebudowę ronda pieniędzy nie ma, a na remont 1 Maja są? W obecnej sytuacji kiedy budżet Lublina świeci pustkami, uważam że ani jedno ani drugie nie ma szans. No chyba że przedsiębiorcy wyłożą grube pieniądze na... rozwiń
Avatar
Mieszkanien / 2 kwietnia 2013 o 11:02
0
Jestem mieszkańcem 1 Maja i nie rozumiem stanowiska przedsiębiorców. Otóż obecnie ulica jest zamknięta tzw. ślepa, potencjalni klienci mają możliwość zaparkowania wzdłuż całej ulicy, przed zamknięciem takiej mozliwości nie było. I nie zgodzę się, że zamknięcie ulicy doprowadziło, iż obroty sklepów zmalały. Jedno przeczy drugiemu. Poza tym proszę spojrzeć, co owe sklepy proponują...... bo wedle mojej oceny nic. Niestety, ale "dzięki" galeriom małe sklepy nie mają szans.
Jeszcze jedno, w takim razie pytam po co była budowa Trasy Zielonej???
I w zupełności zgadzam się z wypowiedzią Mieszkanki. Jako mieszkaniec czekam na spotkanie przy "okrągłym stole".
Jestem mieszkańcem 1 Maja i nie rozumiem stanowiska przedsiębiorców. Otóż obecnie ulica jest zamknięta tzw. ślepa, potencjalni klienci mają możliwość zaparkowania wzdłuż całej ulicy, przed zamknięciem takiej mozliwości nie było. I nie zgodzę się, że zamknięcie ulicy doprowadziło, iż obroty sklepów zmalały. Jedno przeczy drugiemu. Poza tym proszę spojrzeć, co owe sklepy proponują...... bo wedle mojej oceny nic. Niestety, ale "dzięki" galeriom małe sklepy nie mają szans.
Jeszcze jedno, w takim razie pytam po co była budowa Tras... rozwiń
Avatar
endrju / 2 kwietnia 2013 o 10:48
0
Proponuję, żeby ul. 1-go Maja była jednokierunkowa od Kunickiego do Trasy Zielonej
Avatar
A / 2 kwietnia 2013 o 08:42
0
A może to sztuczny problem? Mieszkańcy nie chcą a przedsiębiorcy organizują się i walczą o ruch na ulicy - jak dla mnie to wygląda tak: mieszkańcy nie chcą zadnych zmian, a miasto coś kręci aby nie ruszać teraz tego ronda bo kasa na coś innego potrzebna i może to właśnie miasto samo zrobiło sztuczny problem? Ul. 1 Maja to malutka ulica, bez jakiegoś większego przemysłu, jeśli chodzi o sklepy zawsze można zmienić lokalizację.
Avatar
Mat / 1 kwietnia 2013 o 23:21
0
200-300zł miesięcznie to nie jest zawrotna kwota, ale na pewno każdemu się przyda i warto spróbować. http://likemore.pl/index.php?ref=Matiw131
Avatar
Lublinianin / 1 kwietnia 2013 o 21:50
0
Ja osobiście jeśli miałbym coś wprowadzać na 1 maja to z powrotem trolejbusy, ale NIE AUTOBUSY, tylko TROLEJBUSY, są cichsze, więc nie przeszkadzałby mieszkańcom hałas i są ekologiczne - nie smrodzą. Uważam, że wtedy byłby wilk syty i owca cała... mieszkańcy mieliby ciszę, spokój i ekologię, przedsiębiorcy komunikację miejską a forum zrealizowaną po części swoją koncepcję. Co sądzicie?
Avatar
Lublinianin / 1 kwietnia 2013 o 21:48
0
Ja osobiście jeśli miałbym coś wprowadzać na 1 maja do z powrotem trolejbusy, ale NIE AUTOBUSY, tylko TROLEJBUSY, są cichsze, więc nie przeszkadzałby mieszkańcom hałas i są ekologiczne czyli nie smrodzą. Uważam, że wtedy byłby wilk syty i owca cała... mieszkańcy mieliby ciszę, spokój i ekologicznie, przedsiębiorcy komunikację miejską a forum zrealizowaną po części swoją koncepcję. Co sądzicie?
Avatar
Cancer / 2 kwietnia 2013 o 14:09
0
Przepisy dotyczące rozwiązań drogowych są obligatoryjne i nie podlegają zasadom demokracji. Istotą jest bezpieczeństwo ruchu.
Mówi się o wyludnianiu Polski, a przecież rok w rok ginie na naszych drogach tyle ludzi ile liczy sobie m. Bychawa. Straszne.
Bohomaz skrzyżowania jakie proponują zwolennicy otwarcia ul 1-go Maja od strony "klina" jest poniżej wszelkiej krytyki i wszystkie stoły czy to okrągłe, czy kwadratowe będą tylko zbędnym biciem piany. Sprawę należy uciąć krótko. Wielka szkoda tylko, że każda zmiana polityczna obsady Ratusza powoduje także zmiany w polityce inwestycyjnej i take np. "saksofony" funkcjonują później latami powodując ferment z jakim mamy do czynienia ostatnio.
Przepisy dotyczące rozwiązań drogowych są obligatoryjne i nie podlegają zasadom demokracji. Istotą jest bezpieczeństwo ruchu.
Mówi się o wyludnianiu Polski, a przecież rok w rok ginie na naszych drogach tyle ludzi ile liczy sobie m. Bychawa. Straszne.
Bohomaz skrzyżowania jakie proponują zwolennicy otwarcia ul 1-go Maja od strony "klina" jest poniżej wszelkiej krytyki i wszystkie stoły czy to okrągłe, czy kwadratowe będą tylko zbędnym biciem piany. Sprawę należy uciąć krótko. Wielka szkoda tylko, że każda zmiana polity... rozwiń
Avatar
Zdziwony / 2 kwietnia 2013 o 11:36
0
A czemu dziennik nie napisał, że ponowne włączenie 1 Maja do ruchu jest nie zgodne z obowiązującymi przepisami o ruchu drogowym? Już widzę jak cały ruch na Trasie Zielonej w kierunku ronda na klinie stoi, bo trzeba będzie wpuścić autobus czy trolejbus na trasę. Pytanie, to ile bedzie trzeba wybudować świateł aby to wszystko zgrać? A skąd pieniądze na to wszystko? A kto zwróci pieniądze, za wykonaną dokumentację?
Avatar
czytelnik / 2 kwietnia 2013 o 11:11
0
Czytam, czytam i czegoś tutaj nie rozumiem. Czy ktoś był ostatnio na 1 Maja, widział jak ta ulica wygląda? Tutaj potrzeba grubych nakładów pieniężnych by wprowadzić koncepcję Forum. Nowe chodniki, nowy asfalt, ścieżka rowerowa (jestem za) , ponowne przebudowanie Placu Bychawskiego - bo 1 Maja ma być otwarte od dworca aż do Klina. Na przebudowę ronda pieniędzy nie ma, a na remont 1 Maja są? W obecnej sytuacji kiedy budżet Lublina świeci pustkami, uważam że ani jedno ani drugie nie ma szans. No chyba że przedsiębiorcy wyłożą grube pieniądze na remont i rewitalizację ulicy.
Czytam, czytam i czegoś tutaj nie rozumiem. Czy ktoś był ostatnio na 1 Maja, widział jak ta ulica wygląda? Tutaj potrzeba grubych nakładów pieniężnych by wprowadzić koncepcję Forum. Nowe chodniki, nowy asfalt, ścieżka rowerowa (jestem za) , ponowne przebudowanie Placu Bychawskiego - bo 1 Maja ma być otwarte od dworca aż do Klina. Na przebudowę ronda pieniędzy nie ma, a na remont 1 Maja są? W obecnej sytuacji kiedy budżet Lublina świeci pustkami, uważam że ani jedno ani drugie nie ma szans. No chyba że przedsiębiorcy wyłożą grube pieniądze na... rozwiń
Avatar
Mieszkanien / 2 kwietnia 2013 o 11:02
0
Jestem mieszkańcem 1 Maja i nie rozumiem stanowiska przedsiębiorców. Otóż obecnie ulica jest zamknięta tzw. ślepa, potencjalni klienci mają możliwość zaparkowania wzdłuż całej ulicy, przed zamknięciem takiej mozliwości nie było. I nie zgodzę się, że zamknięcie ulicy doprowadziło, iż obroty sklepów zmalały. Jedno przeczy drugiemu. Poza tym proszę spojrzeć, co owe sklepy proponują...... bo wedle mojej oceny nic. Niestety, ale "dzięki" galeriom małe sklepy nie mają szans.
Jeszcze jedno, w takim razie pytam po co była budowa Trasy Zielonej???
I w zupełności zgadzam się z wypowiedzią Mieszkanki. Jako mieszkaniec czekam na spotkanie przy "okrągłym stole".
Jestem mieszkańcem 1 Maja i nie rozumiem stanowiska przedsiębiorców. Otóż obecnie ulica jest zamknięta tzw. ślepa, potencjalni klienci mają możliwość zaparkowania wzdłuż całej ulicy, przed zamknięciem takiej mozliwości nie było. I nie zgodzę się, że zamknięcie ulicy doprowadziło, iż obroty sklepów zmalały. Jedno przeczy drugiemu. Poza tym proszę spojrzeć, co owe sklepy proponują...... bo wedle mojej oceny nic. Niestety, ale "dzięki" galeriom małe sklepy nie mają szans.
Jeszcze jedno, w takim razie pytam po co była budowa Tras... rozwiń
Avatar
endrju / 2 kwietnia 2013 o 10:48
0
Proponuję, żeby ul. 1-go Maja była jednokierunkowa od Kunickiego do Trasy Zielonej
Avatar
A / 2 kwietnia 2013 o 08:42
0
A może to sztuczny problem? Mieszkańcy nie chcą a przedsiębiorcy organizują się i walczą o ruch na ulicy - jak dla mnie to wygląda tak: mieszkańcy nie chcą zadnych zmian, a miasto coś kręci aby nie ruszać teraz tego ronda bo kasa na coś innego potrzebna i może to właśnie miasto samo zrobiło sztuczny problem? Ul. 1 Maja to malutka ulica, bez jakiegoś większego przemysłu, jeśli chodzi o sklepy zawsze można zmienić lokalizację.
Avatar
Mat / 1 kwietnia 2013 o 23:21
0
200-300zł miesięcznie to nie jest zawrotna kwota, ale na pewno każdemu się przyda i warto spróbować. http://likemore.pl/index.php?ref=Matiw131
Avatar
Lublinianin / 1 kwietnia 2013 o 21:50
0
Ja osobiście jeśli miałbym coś wprowadzać na 1 maja to z powrotem trolejbusy, ale NIE AUTOBUSY, tylko TROLEJBUSY, są cichsze, więc nie przeszkadzałby mieszkańcom hałas i są ekologiczne - nie smrodzą. Uważam, że wtedy byłby wilk syty i owca cała... mieszkańcy mieliby ciszę, spokój i ekologię, przedsiębiorcy komunikację miejską a forum zrealizowaną po części swoją koncepcję. Co sądzicie?
Avatar
Lublinianin / 1 kwietnia 2013 o 21:48
0
Ja osobiście jeśli miałbym coś wprowadzać na 1 maja do z powrotem trolejbusy, ale NIE AUTOBUSY, tylko TROLEJBUSY, są cichsze, więc nie przeszkadzałby mieszkańcom hałas i są ekologiczne czyli nie smrodzą. Uważam, że wtedy byłby wilk syty i owca cała... mieszkańcy mieliby ciszę, spokój i ekologicznie, przedsiębiorcy komunikację miejską a forum zrealizowaną po części swoją koncepcję. Co sądzicie?
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 0 1

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 4 1

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 2

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0