Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 września 2019 r.
6:42

Co się dzieje w Centrum Kultury w Lublinie? We wrześniu nie zobaczymy żadnego spektaklu, filmu czy koncertu

6 20 A A
We wrześniu w budynku Centrum Kultury przy ul. Peowiaków jedynie 12 wydarzeń współorganizowanych przez różne podmioty i instytucje
We wrześniu w budynku Centrum Kultury przy ul. Peowiaków jedynie 12 wydarzeń współorganizowanych przez różne podmioty i instytucje (fot. Maciej Kaczanowski)

Na stronie internetowej tylko wydarzenia z sierpnia i października. We wrześniu nie zobaczymy tu żadnego spektaklu, filmu czy koncertu. – Potrzebujemy czasu, by się przeorganizować – tak dyrekcja Centrum Kultury w Lublinie tłumaczy miesięczną lukę w repertuarze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Normalnie przed budynkiem CK stałby reklamowy trójnóg z programem na cały miesiąc, w holu piętrzyłyby się ulotki, a na ścianach wisiały plakaty. Dziś próżno szukać zwykłej aktywności. Kasa działa, ale sprzedaje bilety na październikowe wydarzenia.
 
– Idzie nowe – stwierdza Rafał Koziński pytany o miesięczny przestój. – Nie generujemy wydarzeń, bo jesteśmy w procesie reorganizacji – tłumaczy. – Zmieniamy statut, regulamin organizacyjny i strukturę Centrum Kultury. Chcemy to zrobić rzetelnie. Aby efektywniej służyć mieszkańcom Lublina.
 
Koziński zastępcą dyrektora ds. artystyczno-programowych został w maju, po tym jak na emeryturę odszedł Janusz Opryński. Wtedy rozpoczął się „proces reorganizacji” tego największego miejskiego ośrodka kultury.
 
– Chodzi o przeorganizowanie formuły zarządzania na sposób współczesny, nowoczesny. Taka zmiana jest dziś niezbędnie potrzebna – przekonuje wicedyrektor.
 
Docelowo Centrum Kultury ma być jednocześnie ośrodkiem kultury (jak obecnie) i instytucją artystyczną. – Takie możliwości daje nam nowa ustawa. Bycie taką instytucją to obok prestiżu, dodatkowe punkty w europejskich konkursach grantowych. W Polsce nie zrobił tego jeszcze nikt – podkreśla.
 
Powodów, dla których CK potrzebuje aż miesiąc wolnego od standardowej bieżącej działalności, wymienia kilka. – Po pierwsze potrzebujemy więcej czasu, m.in. na przedyskutowanie co pracownicy artystyczni i administracyjni chcieliby uwspółcześnić. Centrum Kultury to federacja kilkunastu różnych podmiotów, zupełnie odrębnych jednostek. Po drugie, kończy się właśnie czas trwałości projektu unijnego więc możemy robić już zmiany w budynku. Po trzecie, mieliśmy niezwykle intensywny okres wakacyjny. W weekendy często mieliśmy aż sześć różnych aktywności poza CK. Chwilowy oddech dla pracowników techniki czy administracji jest niezwykle potrzebny. Po czwarte, w instytucjach artystycznych to normalne. Zawieszają się na jakiś czas, by się zreorganizować i w spokoju popracować. Zamknięte na trzy miesiące teatry nikogo nie dziwią.
 
Koziński nie ukrywa, że przy okazji instytucja sporo zaoszczędzi. Sum jednak nie zdradza. – Postanowiliśmy zrobić w tym roku eksperyment – przyznaje. Zapewnia, że był to jego pomysł, ale zaakceptowany przez cały zespół. – Na zebraniu wszyscy pracownicy stwierdzili, że ma to sens.
 
Nie wyklucza też, że miesiąc wolnego od standardowej działalności instytucja będzie brała co roku. – Może sierpień, może wrzesień będzie tylko na nasze sprawy wewnętrzne? Nie da się piec ciasta i jeść tego ciasta jednocześnie.
 
Nowy dyrektor podkreśla, że choć na zewnątrz tego nie widać, to praca w instytucji wre. – Mamy w tym czasie m.in. ponad 100 godzin różnych szkoleń.
 
Z czego szkolą się pracownicy CK? Z praw i obowiązków pracowniczych, myślenia strategicznego, przedsiębiorczości w kulturze, lobbingu, mediów społecznościowych, rozliczania budżetów, pisania grantów.
 
Co się zmieni w Centrum Kultury
 
· Do sześciu działających tu obecnie teatrów dołączą cztery młode, amatorskie formacje
 
· Od października miesięcznik kulturalny ZOOM będzie się ukazywał w wersji papierowej i cyfrowej (PDF-y na Facebooku i www.ck.lublin.pl), a docelowo ma mieć swoją aplikację.
 
· 1 października zostanie powołany jeszcze jeden wicedyrektor
 
· W piwnicach powstanie klub muzyczny
 
· Powstaje Mała Biała - galeria sztuki dla dzieci
 
· Projektowana jest nowa dodatkowa sala kinowa
 
· Obecnie w CK są 94 etaty. To ma się nie zmienić.
e-Wydanie

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lubelak / 6 września 2019 o 07:04
+19
Normalnie tak zajęci, że nie mają czasu taczki załadować. Proponuję za wrzesień pensje zredukowane o połowę.
Avatar
Gość / 6 września 2019 o 06:58
+12
Padła kolejna miejska instytucja
Avatar
Gość / 6 września 2019 o 08:43
+11
Reorganizacja? "zostanie powołany jeszcze jeden wicedyrektor" - aha :)
Avatar
Gość / 6 września 2019 o 07:32
+11
Tylko deweloperka się w tym mieście rozwija. Reszta schodzi na psy.
Avatar
Agnieszka / 6 września 2019 o 08:46
+10
Przeczytajcie proszę artykuł w lubelskiej wyborczej o DDK Węglin . Nareszcie Ktoś się odważył opisać postępowanie Pana Mateusza N. Niestety nie odosobnione i nie tylko w stosunku do podwładnych , ale także do uczniów uczestników zajęć warsztatów słowa.
Avatar
KS.wajs z kaliny / 6 września 2019 o 07:32
+7
Mniej kasy w mieście,więc zaciskamy pas!!!może trzeba kupić kolejne ławki po 80 tyś zł i nazwać je Wydarzenie ławkowo-kulturalne...A czy Koza coś zmieni...chyba tylko ludzi na swoich!
Avatar
tm / 6 września 2019 o 09:27
+6
trzymam kciuki, żeby CK nawiązał do swoich lat świetności (okres starania się o ESK), bo ostatnie 2-3 lata to stała, powolna stagnacja. mam wrażenie, że zarówno potencjał samego budynku CK jak i takich obiektów jak muszla koncertowa jest zupełnie niewykorzystany - w tym roku poza Spotkaniamia Folkolorystycznymi w saskim nie działo się chyba nic, a w tak dużym mieście, w sezonie wakacyjnym, w każdy weekend powinno się zapełniać ten obiekt. na dodatek cykliczne wydarzenia (Jarmark, Noc Kultury, czy nawet Sztukmistrze) też potrzebują pozytywnego kopniaka, bo - zwłaszcza pierwsze dwa - zaczynają być już nudne i wtórne. a wracając do samego CK - fajnie byłoby, gdyby pojawiło się więcej warsztatów (także dla dzieci i młodzieży), więcej imprez na Wirydażu, który także w ostatnich latach jest wykorzystywany coraz rzadziej. mam nadzieję, że ten miesiąc wolnego nie zostanie "przespany" i zaowocuje to naprawdę interesującymi wydarzeniami w przyszłym sezonie. bowiem jeżeli oferta kulturalna "nie nadąża", nie pomaga to miastu utrzymać i tak wybywających stąd mieszkańców, ani także zainteresować nowych do osiedlania się w Lublinie.
trzymam kciuki, żeby CK nawiązał do swoich lat świetności (okres starania się o ESK), bo ostatnie 2-3 lata to stała, powolna stagnacja. mam wrażenie, że zarówno potencjał samego budynku CK jak i takich obiektów jak muszla koncertowa jest zupełnie niewykorzystany - w tym roku poza Spotkaniamia Folkolorystycznymi w saskim nie działo się chyba nic, a w tak dużym mieście, w sezonie wakacyjnym, w każdy weekend powinno się zapełniać ten obiekt. na dodatek cykliczne wydarzenia (Jarmark, Noc Kultury, czy nawet Sztukmistrze) też potrzebują pozytywneg... rozwiń
Avatar
Gość / 6 września 2019 o 07:48
+5
A czy przypadkiem to dluglublina.pl nie jest przyczyną problemów?
Avatar
bubu / 6 września 2019 o 07:47
+5
"Nie wyklucza też, że miesiąc wolnego od standardowej działalności instytucja będzie brała co roku. " powiem u siebie w firmie, a po co 1 od razu 2 miesiące!!!
Avatar
lisek / 6 września 2019 o 11:14
+1
Lublin stawia na prawdziwy rozwój nie propagandę p.i.s.o.w.a
Avatar
Gość / 6 września 2019 o 15:09
0
Może wreszcie muszla koncertowa w sasie ożyje. Mam nadzieję.
Avatar
cuda cuda ogłaszaja / 6 września 2019 o 11:21
-2
od początku rządów PiS do podmiotów związanych z o. Tadeuszem Rydzykiem (fundacji, spółek i szkoły wyższej) wieloma szerokimi i węższymi strumieniami płyną publiczne pieniądze. Jak obliczylło Oko.press, trafiło do nich dotąd co najmniej 214,2 mln złotych
Avatar
leoś / 6 września 2019 o 11:17
-3
Takie mamy ostatnio Psiowe standardy do obrażania, opluwania i deprecjonowania ludzi, którzy w życiu osiągnęli sukces, którzy są ważni w naszej rzeczywistości, którzy wiele znaczą dla miasta.
Avatar
szybko / 6 września 2019 o 11:16
-4
samolotami nech lataja jak pis
Avatar
diss / 6 września 2019 o 11:15
-4
przed wyborami to wszędzie polityczne wpisy koszmarek ile w Ministerstwie Hejtu pracuje ludzi oprócz Emi
Avatar
lisek / 6 września 2019 o 11:14
+1
Lublin stawia na prawdziwy rozwój nie propagandę p.i.s.o.w.a
Avatar
tm / 6 września 2019 o 09:27
+6
trzymam kciuki, żeby CK nawiązał do swoich lat świetności (okres starania się o ESK), bo ostatnie 2-3 lata to stała, powolna stagnacja. mam wrażenie, że zarówno potencjał samego budynku CK jak i takich obiektów jak muszla koncertowa jest zupełnie niewykorzystany - w tym roku poza Spotkaniamia Folkolorystycznymi w saskim nie działo się chyba nic, a w tak dużym mieście, w sezonie wakacyjnym, w każdy weekend powinno się zapełniać ten obiekt. na dodatek cykliczne wydarzenia (Jarmark, Noc Kultury, czy nawet Sztukmistrze) też potrzebują pozytywnego kopniaka, bo - zwłaszcza pierwsze dwa - zaczynają być już nudne i wtórne. a wracając do samego CK - fajnie byłoby, gdyby pojawiło się więcej warsztatów (także dla dzieci i młodzieży), więcej imprez na Wirydażu, który także w ostatnich latach jest wykorzystywany coraz rzadziej. mam nadzieję, że ten miesiąc wolnego nie zostanie "przespany" i zaowocuje to naprawdę interesującymi wydarzeniami w przyszłym sezonie. bowiem jeżeli oferta kulturalna "nie nadąża", nie pomaga to miastu utrzymać i tak wybywających stąd mieszkańców, ani także zainteresować nowych do osiedlania się w Lublinie.
trzymam kciuki, żeby CK nawiązał do swoich lat świetności (okres starania się o ESK), bo ostatnie 2-3 lata to stała, powolna stagnacja. mam wrażenie, że zarówno potencjał samego budynku CK jak i takich obiektów jak muszla koncertowa jest zupełnie niewykorzystany - w tym roku poza Spotkaniamia Folkolorystycznymi w saskim nie działo się chyba nic, a w tak dużym mieście, w sezonie wakacyjnym, w każdy weekend powinno się zapełniać ten obiekt. na dodatek cykliczne wydarzenia (Jarmark, Noc Kultury, czy nawet Sztukmistrze) też potrzebują pozytywneg... rozwiń
Avatar
Kultura dla... / 6 września 2019 o 09:13
-9
Jednego żyda zastąpiono drugim...
Avatar
Agnieszka / 6 września 2019 o 08:46
+10
Przeczytajcie proszę artykuł w lubelskiej wyborczej o DDK Węglin . Nareszcie Ktoś się odważył opisać postępowanie Pana Mateusza N. Niestety nie odosobnione i nie tylko w stosunku do podwładnych , ale także do uczniów uczestników zajęć warsztatów słowa.
Avatar
Gość / 6 września 2019 o 08:43
+11
Reorganizacja? "zostanie powołany jeszcze jeden wicedyrektor" - aha :)
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nieczyste gry w lubelskim sanepidzie. Pracownicy zarzucają szefowej mobbing i zastraszanie
Alarm 24

Nieczyste gry w lubelskim sanepidzie. Pracownicy zarzucają szefowej mobbing i zastraszanie 0 2

Odwołania szefowej wojewódzkiego sanepidu w Lublinie chce część jej podwładnych. Swojej przełożonej zarzucają mobbing – czują się szkalowani, zastraszani, uporczywie krytykowani. Sprawę zbadają główny inspektor sanitarny i wojewoda.

Narzekają na współpracę z wójtem gm. Biała Podlaska. "To największa bzdura jaką mogę usłyszeć"

Narzekają na współpracę z wójtem gm. Biała Podlaska. "To największa bzdura jaką mogę usłyszeć" 0 2

Trzech radnych z gminy Biała Podlaska narzeka na złą współpracę z wójtem i zbyt wolny rozwój gminy. – To największa bzdura jaką mogę usłyszeć – odpowiada wójt Wiesław Panasiuk (PSL).

Nowe porządki na Starym Mieście w Lublinie. Przedsiębiorcy będą musieli się dostosować

Nowe porządki na Starym Mieście w Lublinie. Przedsiębiorcy będą musieli się dostosować 7 5

Na zlecenie Ratusza powstaje „Księga standardów”, która określi jak mają wyglądać na Starym Mieście piwne ogródki, jak duże mogą być szyldy i gdzie wolno przycupnąć sprzedawcom pamiątek. Urząd Miasta zbiera już sugestie od zainteresowanych mieszkańców Lublina i zaprasza ich na wspólny spacer.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2019 r. 0 0

Liga Mistrzów. Bramki Lewandowskiego i Krychowiaka

Liga Mistrzów. Bramki Lewandowskiego i Krychowiaka 0 0

W hicie pierwszej kolejki Paris Saint Germain grające bez Neymara i Kyliana Mbappe pokonało w Parku Książąt Real Madryt 3:0. Wygrane odniosły też zespoły Roberta Lewandowskiego i Grzegorza Krychowiaka

Ekspresowo budują dojazd do S17. Prace mogą skończyć się szybciej [zdjęcia]
galeria

Ekspresowo budują dojazd do S17. Prace mogą skończyć się szybciej [zdjęcia] 10 8

Szybkie tempo robót przy budowie ul. Kusocińskiego może oznaczać, że inwestycja zakończy się szybciej niż zakładano – przewidują urzędnicy. Planowe zakończenie prac to październik przyszłego roku.

Spotkania w Bramie Grodzkiej: Ulrike Grossarth i Ośrodek Karta
19 września 2019, 16:00

Spotkania w Bramie Grodzkiej: Ulrike Grossarth i Ośrodek Karta 0 0

Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" (ul. Grodzka 21) zaprasza na najbliższe spotkania. 19 września o godz. 16 będzie miała miejsce prezentacja Ośrodka Karta, natomiast 25 września o godz. 17 odbędzie się spotkanie z Ulrike Grossarth.

Młodzież z Zamościa wyjdzie na Rynek Wielki, by dołączyć do grona strajkujących

Młodzież z Zamościa wyjdzie na Rynek Wielki, by dołączyć do grona strajkujących 0 2

Młodzi ludzie chcą zwracać uwagę na kryzys klimatyczny. Ale by zrobić to legalnie, powinni mieć zgodę rodziców na wyjście ze szkoły w czasie lekcji.

Kraina Lessowych Wąwozów i Lublin z turystycznymi laurami

Kraina Lessowych Wąwozów i Lublin z turystycznymi laurami 0 5

Kraina Lessowych Wąwozów oraz Lublin zostały nagrodzone tytułami Polska Marka Turystyczna. Z kolei Zamość został zauważony jako kandydat do tego tytułu.

Trudno znaleźć szefa MOSiR w Puławach. Prezydent obniża wymagania dla kandydatów

Trudno znaleźć szefa MOSiR w Puławach. Prezydent obniża wymagania dla kandydatów 1 17

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach po odejściu Antoniego Rękasa wciąż pozostaje bez dyrektora. Pierwszy konkurs nie przyniósł rozstrzygnięcia, więc Ratusz ogłosił nowy. Urzędnicy obniżyli wymagania stawiane kandydatom, zarówno te dotyczące doświadczenia, jak i znajomości poszczególnych ustaw.

Łęczna: Ulica Nadrzeczna do remontu jeszcze w tym roku

Łęczna: Ulica Nadrzeczna do remontu jeszcze w tym roku 0 0

Łęczna uzyskała kolejne dofinansowanie w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Jest nowa trasa Marszu Równości w Lublinie. Wystawa militariów już nie przeszkodzi

Jest nowa trasa Marszu Równości w Lublinie. Wystawa militariów już nie przeszkodzi 114 40

W środę do Urzędu Miasta wpłynęło zgłoszenie o zmianie trasy tęczowego pochodu zaplanowanego na 28 września w centrum Lublina.

Eksperci chwalą potencjał gospodarczy Lublina

Eksperci chwalą potencjał gospodarczy Lublina 1 43

W środę ogłoszony został nowy raport o potencjale gospodarczym miasta przygotowany przez firmy Antal, Cushman&Wakefield oraz Vastint.

EKS Start Elbląg – MKS Perła Lublin 21:30. Koncert po przerwie

EKS Start Elbląg – MKS Perła Lublin 21:30. Koncert po przerwie 0 0

Elbląg w poprzednich latach był dla MKS Perła Lublin bardzo trudnym terenem. W tym sezonie mistrzynie Polski są jednak w znakomitej formie i rozbiły Start aż 30:21

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.