Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 sierpnia 2012 r.
18:04
Edytuj ten wpis

Co tak śmierdzi w Lublinie? Możliwe, że to awaria kanalizacji

0 16 A A
Jedną z przyczyn brzydkiego zapachu mogła być usunięta już awaria sieci kanalizacyjnej (Jacek Świerc
Jedną z przyczyn brzydkiego zapachu mogła być usunięta już awaria sieci kanalizacyjnej (Jacek Świerc

Uciążliwy fetor od kilku dni dokucza mieszkańcom znacznej części Lublina. Powodem może być awaria kanalizacji. MPWiK mówi, że rozwiązał problem. Ale fetor czuć nadal.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Brzydkie zapachy dały się odczuć już ponad tydzień temu. W zeszły poniedziałek pierwsi poczuli je mieszkańcy Wrotkowa. Ale fetor dawał się we znaki także w innych dzielnicach.

– Nie da się wysiedzieć przy otwartym oknie – skarżył się nam Czytelnik z Czechowa. Podobne sygnały napłynęły także z Czubów i Wieniawy. – W sobotę około południa co najmniej przez godzinę czułem w mieszkaniu intensywny zapach przypominający odór obornika. Wyszedłem na zewnątrz i było jeszcze gorzej. Co to może być? – zastanawia się pan Krzysztof, mieszkający na Rogatce Warszawskiej.

– Tak, mieliśmy dużo takich zgłoszeń. Część mogła mieć związek z awarią sieci kanalizacyjnej przy ul. Romera – informuje Wiesław Piątkowski, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta.

– Jedyne, co mogło wywołać takie efekty to zdarzenie z 22 sierpnia – mówi dyspozytor pogotowia Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. – Tego dnia przy ul. Romera 24 mieliśmy zatkanie kanału sanitarnego i tylko to ewentualnie mogło być przyczyną fetoru. Niestety, ludzie wrzucają często do kanalizacji rzeczy, których nie powinni wrzucać. Tak było i w tym przypadku.

Dlaczego po usunięciu awarii przykra woń nadal jest wyczuwalna? – Być może ma to związek z drugim zgłoszeniem, z rejonu ul. Budowlanej. Będziemy je sprawdzać – zapowiada Piątkowski. W tym rejonie działa sortownia śmieci, która podobnie jak inne, była niedawno kontrolowana przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

– Nie stwierdzaliśmy nieprawidłowości – mówi Arkadiusz Iwaniuk, zastępca dyrektora WIOŚ. Przyznaje jednocześnie, że skąd by brzydkie zapachy nie pochodziły, to ciężko byłoby je badać. – Nie ma norm bezpośrednio regulujących kwestię woni powietrza – podkreśla Iwaniuk.

I dodaje: – W okresie po żniwach rolnicy często wykorzystują na polach gnojowicę lub gnojówkę, ale to mogłoby mieć tylko zasięg lokalny, w niedużej odległości od pól.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
oidar / 30 sierpnia 2012 o 09:11
0
Prezes MPWiK ma nagrody zapisane w kontrakcie. Teraz będzie wybór nowego prezesa.
Nikogo nie bronię, ale jak do kibla ludzie wrzucaja podpaski,tampony i śmieci, zamiast do kosza to nie ma sie co dziwić.
Avatar
Barbara Ubryk / 30 sierpnia 2012 o 01:15
0
Lublin tak cuchnie bo tu jest matecznik wszetecznego PiSu.
Avatar
aj waj / 28 sierpnia 2012 o 17:53
0
[quote name='mosquito' timestamp='1346165699' post='668349']
obywatele Lublina, mniej srajcie, kryzys jest przecież.. Nie sprawiajcie władzy kłopotu !
[/quote]

[quote name='Gondojraso' timestamp='1346137855' post='668216']
na Dziesiątej było słychać trochę ale już przeszło
[/quote][quote name='mosquito' timestamp='1346165699' post='668349']
obywatele Lublina, mniej srajcie, kryzys jest przecież.. Nie sprawiajcie władzy kłopotu !
[/quote] SŁUSZNIE!BRAWO ! I TAK TRZYMAĆ
[quote name='mosquito' timestamp='1346165699' post='668349']
obywatele Lublina, mniej srajcie, kryzys jest przecież.. Nie sprawiajcie władzy kłopotu !
[/quote]

[quote name='Gondojraso' timestamp='1346137855' post='668216']
na Dziesiątej było słychać trochę ale już przeszło
[/quote][quote name='mosquito' timestamp='1346165699' post='668349']
obywatele Lublina, mniej srajcie, kryzys jest przecież.. Nie sprawiajcie władzy kłop... rozwiń
Avatar
Janek / 28 sierpnia 2012 o 17:50
0
[quote name='b' timestamp='1346153574' post='668308']
a tam guzik prawda. Na budowlanej MPO ma składowisko śmieci. Śmierdzi tu jak skurczysyn i nie da się pracować. Smród niesie się w zależności jak wiatr wieje. Zróbcie coś z tym. Rok i dwa lata temu nie było problemu, ale tego lata to jest nie do pojęcia. Okien w pracy nie można otworzyć, bo grozi to natychmiastowym puszczeniem pawia.
Zapraszam tu pana Arkadiusza Iwaniuka na dłużej, bez zapowiadania kontroli na kilka dni wcześniej!!!!
[/quote]


Wszystko się zgadza. Zaczęło się jakoś od początku tego roku. Od chmar ptaków nad MPO na Budowlanej.
Zwożą tu do MPO co popadnie. Jest także kompostownik , więc byćmoże ktoś wpadł na genialny pomysł żeby zwieźć do kompostownika gnój ze stadniny z Janowskiej i stąd rozszedł się smród obornika?
Ale smród obornika to tylko detal , dwudniowa sprawa o której dziś już mało kto pamięta.
Problemem jest CODZIENNY fetor który pochodzi od śmieci ze składowiska i ma inny zapach niż obornik, lecz równie nieprzyjemny. To tak jakby zamknąć worek z różnymi śmieciami na miesiąc i otworzyć go sobie przed nosem. Paw murowany!
W zależności od aktywności na składowisku śmieci i od kierunku wiatru smród jest mniejszy lub większy i czuć go w innym miejscu. Najbardziej poszkodowane są ulice : Budowlana , Zemborzycka, Kruczkowskiego, Smoluchowskiego.
Kolejna sprawa że większych szczurów i karaluchów jak na Budowlanej w MPO nigdzie nie znajdziecie w Lublinie , zapytajcie kogokolwiek kto pracuje w MPO to Wam potwierdzi.
Tylko czekać na to jak przyjdzie zima i szczurki będą chciały się ogrzać. Bezpośredni sąsiedzi MPO są wtedy najbardziej poszkodowani bo wiadomo że szczury i insekty wchodzą do budynków.

No ale przecież to nie problem , od smrodu jeszcze nikt nie umarł.

Ciekawe tylko kto zezwolił na takie praktyki w mieście wojewódzkim i czy miał z tego profity ?
Także te kontrole są dla mnie śmieszne, nie trzeba specjalisty żeby stwierdzić że śmierdzi !
No chyba że nie chce się poczuć smrodu bo ma się z tego dodatkowe bonusy...
Ręka rękę myje ?
[quote name='b' timestamp='1346153574' post='668308']
a tam guzik prawda. Na budowlanej MPO ma składowisko śmieci. Śmierdzi tu jak skurczysyn i nie da się pracować. Smród niesie się w zależności jak wiatr wieje. Zróbcie coś z tym. Rok i dwa lata temu nie było problemu, ale tego lata to jest nie do pojęcia. Okien w pracy nie można otworzyć, bo grozi to natychmiastowym puszczeniem pawia.
Zapraszam tu pana Arkadiusza Iwaniuka na dłużej, bez zapowiadania kontroli na kilka dni wcześniej!!!!
rozwiń
Avatar
mosquito / 28 sierpnia 2012 o 16:54
0
obywatele Lublina, mniej srajcie, kryzys jest przecież.. Nie sprawiajcie władzy kłopotu !
Avatar
Lublinianka / 28 sierpnia 2012 o 16:34
0
Na Sławinie, okolice ulicy Willowej, także zawiewało kilka dni!
Avatar
aga / 28 sierpnia 2012 o 16:26
0
na głębokiej przy klinikach smierdzi od zawsze i nikt nie narzeka
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2012 o 14:11
0
Fekalia często śmierdzą w nocy na ul.Trześniowskiej (zapraszam Straż Miejską ) Miejscowi biznezmeni,lekarze itp.często gęsto wypompowuja swoje szamba na puste działki .Tacy są oszczędni ,smród im nie przeszkadza ,wszak u mamy na wsi częsciej i bardziej śmierdzało .
Avatar
henry / 28 sierpnia 2012 o 14:10
0
Panowie może prezydend czy rada miejska oraz policja zatwierdzi ogłoszeniami w pobliżu miasta zakaz wylewania obornika z szamba na pole w promieniu np 5-10 km od Lublina ,taką mapkę może należało by sporządzić?
Avatar
b / 28 sierpnia 2012 o 13:32
0
a tam guzik prawda. Na budowlanej MPO ma składowisko śmieci. Śmierdzi tu jak skurczysyn i nie da się pracować. Smród niesie się w zależności jak wiatr wieje. Zróbcie coś z tym. Rok i dwa lata temu nie było problemu, ale tego lata to jest nie do pojęcia. Okien w pracy nie można otworzyć, bo grozi to natychmiastowym puszczeniem pawia.
Zapraszam tu pana Arkadiusza Iwaniuka na dłużej, bez zapowiadania kontroli na kilka dni wcześniej!!!!
Avatar
oidar / 30 sierpnia 2012 o 09:11
0
Prezes MPWiK ma nagrody zapisane w kontrakcie. Teraz będzie wybór nowego prezesa.
Nikogo nie bronię, ale jak do kibla ludzie wrzucaja podpaski,tampony i śmieci, zamiast do kosza to nie ma sie co dziwić.
Avatar
Barbara Ubryk / 30 sierpnia 2012 o 01:15
0
Lublin tak cuchnie bo tu jest matecznik wszetecznego PiSu.
Avatar
aj waj / 28 sierpnia 2012 o 17:53
0
[quote name='mosquito' timestamp='1346165699' post='668349']
obywatele Lublina, mniej srajcie, kryzys jest przecież.. Nie sprawiajcie władzy kłopotu !
[/quote]

[quote name='Gondojraso' timestamp='1346137855' post='668216']
na Dziesiątej było słychać trochę ale już przeszło
[/quote][quote name='mosquito' timestamp='1346165699' post='668349']
obywatele Lublina, mniej srajcie, kryzys jest przecież.. Nie sprawiajcie władzy kłopotu !
[/quote] SŁUSZNIE!BRAWO ! I TAK TRZYMAĆ
[quote name='mosquito' timestamp='1346165699' post='668349']
obywatele Lublina, mniej srajcie, kryzys jest przecież.. Nie sprawiajcie władzy kłopotu !
[/quote]

[quote name='Gondojraso' timestamp='1346137855' post='668216']
na Dziesiątej było słychać trochę ale już przeszło
[/quote][quote name='mosquito' timestamp='1346165699' post='668349']
obywatele Lublina, mniej srajcie, kryzys jest przecież.. Nie sprawiajcie władzy kłop... rozwiń
Avatar
Janek / 28 sierpnia 2012 o 17:50
0
[quote name='b' timestamp='1346153574' post='668308']
a tam guzik prawda. Na budowlanej MPO ma składowisko śmieci. Śmierdzi tu jak skurczysyn i nie da się pracować. Smród niesie się w zależności jak wiatr wieje. Zróbcie coś z tym. Rok i dwa lata temu nie było problemu, ale tego lata to jest nie do pojęcia. Okien w pracy nie można otworzyć, bo grozi to natychmiastowym puszczeniem pawia.
Zapraszam tu pana Arkadiusza Iwaniuka na dłużej, bez zapowiadania kontroli na kilka dni wcześniej!!!!
[/quote]


Wszystko się zgadza. Zaczęło się jakoś od początku tego roku. Od chmar ptaków nad MPO na Budowlanej.
Zwożą tu do MPO co popadnie. Jest także kompostownik , więc byćmoże ktoś wpadł na genialny pomysł żeby zwieźć do kompostownika gnój ze stadniny z Janowskiej i stąd rozszedł się smród obornika?
Ale smród obornika to tylko detal , dwudniowa sprawa o której dziś już mało kto pamięta.
Problemem jest CODZIENNY fetor który pochodzi od śmieci ze składowiska i ma inny zapach niż obornik, lecz równie nieprzyjemny. To tak jakby zamknąć worek z różnymi śmieciami na miesiąc i otworzyć go sobie przed nosem. Paw murowany!
W zależności od aktywności na składowisku śmieci i od kierunku wiatru smród jest mniejszy lub większy i czuć go w innym miejscu. Najbardziej poszkodowane są ulice : Budowlana , Zemborzycka, Kruczkowskiego, Smoluchowskiego.
Kolejna sprawa że większych szczurów i karaluchów jak na Budowlanej w MPO nigdzie nie znajdziecie w Lublinie , zapytajcie kogokolwiek kto pracuje w MPO to Wam potwierdzi.
Tylko czekać na to jak przyjdzie zima i szczurki będą chciały się ogrzać. Bezpośredni sąsiedzi MPO są wtedy najbardziej poszkodowani bo wiadomo że szczury i insekty wchodzą do budynków.

No ale przecież to nie problem , od smrodu jeszcze nikt nie umarł.

Ciekawe tylko kto zezwolił na takie praktyki w mieście wojewódzkim i czy miał z tego profity ?
Także te kontrole są dla mnie śmieszne, nie trzeba specjalisty żeby stwierdzić że śmierdzi !
No chyba że nie chce się poczuć smrodu bo ma się z tego dodatkowe bonusy...
Ręka rękę myje ?
[quote name='b' timestamp='1346153574' post='668308']
a tam guzik prawda. Na budowlanej MPO ma składowisko śmieci. Śmierdzi tu jak skurczysyn i nie da się pracować. Smród niesie się w zależności jak wiatr wieje. Zróbcie coś z tym. Rok i dwa lata temu nie było problemu, ale tego lata to jest nie do pojęcia. Okien w pracy nie można otworzyć, bo grozi to natychmiastowym puszczeniem pawia.
Zapraszam tu pana Arkadiusza Iwaniuka na dłużej, bez zapowiadania kontroli na kilka dni wcześniej!!!!
rozwiń
Avatar
mosquito / 28 sierpnia 2012 o 16:54
0
obywatele Lublina, mniej srajcie, kryzys jest przecież.. Nie sprawiajcie władzy kłopotu !
Avatar
Lublinianka / 28 sierpnia 2012 o 16:34
0
Na Sławinie, okolice ulicy Willowej, także zawiewało kilka dni!
Avatar
aga / 28 sierpnia 2012 o 16:26
0
na głębokiej przy klinikach smierdzi od zawsze i nikt nie narzeka
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2012 o 14:11
0
Fekalia często śmierdzą w nocy na ul.Trześniowskiej (zapraszam Straż Miejską ) Miejscowi biznezmeni,lekarze itp.często gęsto wypompowuja swoje szamba na puste działki .Tacy są oszczędni ,smród im nie przeszkadza ,wszak u mamy na wsi częsciej i bardziej śmierdzało .
Avatar
henry / 28 sierpnia 2012 o 14:10
0
Panowie może prezydend czy rada miejska oraz policja zatwierdzi ogłoszeniami w pobliżu miasta zakaz wylewania obornika z szamba na pole w promieniu np 5-10 km od Lublina ,taką mapkę może należało by sporządzić?
Avatar
b / 28 sierpnia 2012 o 13:32
0
a tam guzik prawda. Na budowlanej MPO ma składowisko śmieci. Śmierdzi tu jak skurczysyn i nie da się pracować. Smród niesie się w zależności jak wiatr wieje. Zróbcie coś z tym. Rok i dwa lata temu nie było problemu, ale tego lata to jest nie do pojęcia. Okien w pracy nie można otworzyć, bo grozi to natychmiastowym puszczeniem pawia.
Zapraszam tu pana Arkadiusza Iwaniuka na dłużej, bez zapowiadania kontroli na kilka dni wcześniej!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 1 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 1 3

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 5 2

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 35 9

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 65 43

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 14 5

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 32 10

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 13

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 15 3

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 38 14

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 1

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!