Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 sierpnia 2011 r.
18:22
Edytuj ten wpis

Co uda się zrobić z placem Litewskim, a co z Podzamczem

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A

Jutro zaczną się negocjacje Ratusza z autorami zwycięskiego projektu przebudowy pl. Litewskiego. Projektu nie akceptuje konserwator zabytków, a bez jego zgody nie ma mowy o rozpoczęciu prac. Takiego pata ma nie być po konkursie na plan zmian na Podzamczu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Plac Litewski

Projekt przebudowy Placu Litewskiego został wybrany w konkursie jeszcze w zeszłym roku. I od razu wzbudził powszechną krytykę. Bo to, co wybrali jurorzy, nie przypadło do gustu wielu mieszkańcom miasta. Nie podoba się też obecnemu prezydentowi. Zgody na ten projekt nie wyda też konserwator zabytków.

Zarzuca autorom, że jest niezgodny z konserwatorskimi wytycznymi.

Tymczasem Ratusz, choćby nawet chciał, nie może tej koncepcji wyrzucić do kosza.

– Jesteśmy w pułapce – przyznaje Krzysztof Żuk, prezydent miasta. Warunki konkursu były sformułowane tak, że miasto jest zobowiązane do zawarcia z architektami umowy na kompletną dokumentację przebudowy placu.

Magistrat nie chce jednak płacić za coś, czego nie będzie mógł wykorzystać. Stąd plan, by to na architektach z krakowskiej spółki SAO Investments spoczywał ciężar uzgodnienia dokumentacji z konserwatorem zabytków. – Musimy dokładnie opisać w umowie formę tych uzgodnień – dodaje Żuk.

Rozmowy w tej sprawie mają się zacząć jutro. To przełom w sprawie, bo wcześniej rozmowy toczyły się tylko na papierze. Magistrat był zobowiązany do ich rozpoczęcia. Formalnie taka czynność prawna się wydarzyła, ale w praktyce żadne rozmowy się nie odbyły.

Podzamcze

Takiej pułapki jak ta przy pl. Litewskim, prezydent chce uniknąć przy konkursie na koncepcję zagospodarowania Podzamcza. Jego ogłoszenia możemy spodziewać się jeszcze w sierpniu. Trwają już ostatnie przygotowania, wybrany został przewodniczący sądu konkursowego. Został nim prof. Lech Kłosiewicz.

Do wytycznych dołączone zostaną wnioski, które wpłyną od okolicznych mieszkańców w trakcie trwających właśnie konsultacji (rozpoczęły się 25 lipca i potrwają 3 tygodnie).

W tym przypadku Ratusz chce tak sformułować warunki konkursu, by później nie mieć żadnych dodatkowych zobowiązań wobec zwycięzcy. – Otrzymamy koncepcję, którą wykorzystamy w trakcie prac nad planem zagospodarowania Podzamcza, ale nie będziemy związani prawnie – podkreśla prezydent Żuk.

Architekci biorący udział w konkursie mają m.in. przewidzieć miejsce do obsługi pasażerów autobusów PKS, zaplanować rozwiązanie problemu braku publicznych toalet, ucywilizować handel, zaplanować nowe obiekty oraz określić ich wysokość i przeznaczenie.

Całość ma harmonizować ze Starym Miastem. Prezydent podkreśla, że bardziej niż na komercyjnym wykorzystaniu terenu, zależy mu na stworzeniu atrakcyjnej części miasta uwzględniającej jego historię i kulturę.

Zwycięską koncepcję poznamy za około pół roku.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marcin / 5 sierpnia 2011 o 09:14
0
Obawiam się,że są dwie przyczyny zaistniałej sytuacji.Albo totalna głupota urzędników,albo ewidentna korupcja.Przy czym jedno nie zamyka drogi drugiemu.W tym przypadku chyba nawet mamy dwa w jednym.Gdzie są sądy ja się pytam? Gdzie NIK?
Avatar
Paweł / 4 sierpnia 2011 o 17:19
0
Unieważnić konkurs, a karę niech zapłacą ci którzy głosowali za tym projektem pomimo że nie spełniał warunków konkursu i powinien być odrzucony!!!
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2011 o 16:57
0
Władze miasta zawarły umowę na przebudowę pl. Litewskiego, z której niełatwo sie wycofać. To jak z Mrożka. A kto personalnie zawarł taką niekorzystną umowę dla Lublina, kto ją zatwierdził. Bo nie pytam, kto wziął i ile. A kto był wtedy prezydentem. Czy przypadkiem to był najbardziej nieudolny "ojciec miasta"p. Wasilewski? Jak wieść niesie wybiera się do Sejmu. Vivat PO.
Avatar
Giga / 4 sierpnia 2011 o 15:12
0
[quote name='Gość' timestamp='1312461422' post='510791']
Czy Plac Litewski ma być dla PLACU czy dla LUDZI? Czy ma WYGLĄDAĆ czy SŁUŻYĆ? Idź dzisiaj na ten plac i popatrz, ile ludzi tam siedzi na ławkach W CIENIU DRZEW właśnie... gdyby nie ten cień, niewielu by nie było, choćby i trzy razy tyle ławek stało, a teraz, nawet przechodząc od urzędu do urzędu, od banku do sklepu (czy ze sklepu do bankomatu) - niejeden przysiądzie na chwilę odetchnąć... gdyby nie ta fontanna, nie słychać by było bawiących się dzieci... te drzewa dają jakże miły cień i odetchnięcie po wyjściu z rozpalonego deptaka czy z gorącego i dusznego autobusu.
Powtarzam do znudzenia: ten plac ŻYJE obecnością LUDZI. I chcą go zabić betonem i kamieniem!!! Bo mało kto będzie chciał spędzić nawet parę minut na rozpalonej kamiennej pustyni stojąc - choćby i widoki były najpiękniejsze...
Skąd taka nienawiść do drzew? "Ohydne" czasy wiochy przypominają? A jakiż to znowu upragniony "awans" - miasto? Pragniecie wielkomiejskiego betonu, kamienia, bruku, kurzu i spalin? Jest tego dookoła dużo - parę kroków dalej... idźcie tam i odczepcie się od Placu. Bo nie wszyscy po męczącym dniu mogą wrócić swoja furą z klimą wewnątrz do swojego domku gdzieś na peryferiach, do swojego ogródka... dlaczego chcecie im odebrać nawet tą namiastkę zieleni wśród rozpalonych słońcem murów?
Projekt z Lublina jednak pozwala ocalić tych parę drzew, ten cień, fontannę... i jest o wiele w sumie ładniejszy od tego, który zwyciężył w "konkursie".
Prezydencie, konserwatorze - NIE DAJCIE SIĘ!!! Plac ma służyć ludziom, nie "reprezentowaniu"!
[/quote]
[quote name='Gość' timestamp='1312461422' post='510791']
Czy Plac Litewski ma być dla PLACU czy dla LUDZI? Czy ma WYGLĄDAĆ czy SŁUŻYĆ? Idź dzisiaj na ten plac i popatrz, ile ludzi tam siedzi na ławkach W CIENIU DRZEW właśnie... gdyby nie ten cień, niewielu by nie było, choćby i trzy razy tyle ławek stało, a teraz, nawet przechodząc od urzędu do urzędu, od banku do sklepu (czy ze sklepu do bankomatu) - niejeden przysiądzie na chwilę odetchnąć... gdyby nie ta fontanna, nie słychać by było bawiących się dzieci... t... rozwiń
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2011 o 14:37
0
[quote name='Łukasz' timestamp='1312446545' post='510715']
Akurat pomysł z wycięciem drzew całkowicie popieram, zobaczcie sobie o ile korzystniej wyglądał plac Litewski przed wojną, kiedy nie było tylu niepotrzebnych drzew, bo to ma być plac Litewski, a nie park Litewski.
[/quote]
Czy Plac Litewski ma być dla PLACU czy dla LUDZI? Czy ma WYGLĄDAĆ czy SŁUŻYĆ? Idź dzisiaj na ten plac i popatrz, ile ludzi tam siedzi na ławkach W CIENIU DRZEW właśnie... gdyby nie ten cień, niewielu by nie było, choćby i trzy razy tyle ławek stało, a teraz, nawet przechodząc od urzędu do urzędu, od banku do sklepu (czy ze sklepu do bankomatu) - niejeden przysiądzie na chwilę odetchnąć... gdyby nie ta fontanna, nie słychać by było bawiących się dzieci... te drzewa dają jakże miły cień i odetchnięcie po wyjściu z rozpalonego deptaka czy z gorącego i dusznego autobusu.
Powtarzam do znudzenia: ten plac ŻYJE obecnością LUDZI. I chcą go zabić betonem i kamieniem!!! Bo mało kto będzie chciał spędzić nawet parę minut na rozpalonej kamiennej pustyni stojąc - choćby i widoki były najpiękniejsze...
Skąd taka nienawiść do drzew? "Ohydne" czasy wiochy przypominają? A jakiż to znowu upragniony "awans" - miasto? Pragniecie wielkomiejskiego betonu, kamienia, bruku, kurzu i spalin? Jest tego dookoła dużo - parę kroków dalej... idźcie tam i odczepcie się od Placu. Bo nie wszyscy po męczącym dniu mogą wrócić swoja furą z klimą wewnątrz do swojego domku gdzieś na peryferiach, do swojego ogródka... dlaczego chcecie im odebrać nawet tą namiastkę zieleni wśród rozpalonych słońcem murów?
Projekt z Lublina jednak pozwala ocalić tych parę drzew, ten cień, fontannę... i jest o wiele w sumie ładniejszy od tego, który zwyciężył w "konkursie".
Prezydencie, konserwatorze - NIE DAJCIE SIĘ!!! Plac ma służyć ludziom, nie "reprezentowaniu"!
[quote name='Łukasz' timestamp='1312446545' post='510715']
Akurat pomysł z wycięciem drzew całkowicie popieram, zobaczcie sobie o ile korzystniej wyglądał plac Litewski przed wojną, kiedy nie było tylu niepotrzebnych drzew, bo to ma być plac Litewski, a nie park Litewski.
[/quote]
Czy Plac Litewski ma być dla PLACU czy dla LUDZI? Czy ma WYGLĄDAĆ czy SŁUŻYĆ? Idź dzisiaj na ten plac i popatrz, ile ludzi tam siedzi na ławkach W CIENIU DRZEW właśnie... gdyby nie ten cień, niewielu by nie było, choćby i t... rozwiń
Avatar
Jarek / 4 sierpnia 2011 o 14:27
0
Ciekaw jestem tylko czy ktoś pomyśli w końcu o podziemnym przejsciu dla pieszych przy zamku.....
Avatar
Mike_Lub / 4 sierpnia 2011 o 12:46
0
Po pierwsze projekt powinien być uzgodniony z mieszkańcami. Ten plac ma być dla NAS, a nie dla firmy, której wszystko jedno byle by dostała pieniądze. To też mieszkańcy powinni wybrać zwycięski projekt, bo to oni będą z niego korzystać przez najbliższe kilkadziesiąt lat. Apeluje panie Żuk: TO LUBLINIANIE POWINNY DECYDOWAĆ JAKIEGO PLACU CHCĄ!

Trudno i tak wyrzucono już pieniądze, ale dla dobra miasta, a także dla dobra Lublinian, ratusz powinien zapłacić za zwycięski projekt i następnie wyrzuć go do kosza. Koszta kosztami, ale nie pozwólmy na zniszczenie takiego miejsca. My chcemy zieleni a nie betonu w centrum!

Swoja drogą wierzyć mi się nie chce że taki projekt jak poniżej przegrał z betonową pustynią, która nie spełnia wymogów - skandal i ktoś powinien za to beknąć.
http://www.placlitewski.blogspot.com/#dodatkowe

NIE DLA PROJEKTU SAO!
Po pierwsze projekt powinien być uzgodniony z mieszkańcami. Ten plac ma być dla NAS, a nie dla firmy, której wszystko jedno byle by dostała pieniądze. To też mieszkańcy powinni wybrać zwycięski projekt, bo to oni będą z niego korzystać przez najbliższe kilkadziesiąt lat. Apeluje panie Żuk: TO LUBLINIANIE POWINNY DECYDOWAĆ JAKIEGO PLACU CHCĄ!

Trudno i tak wyrzucono już pieniądze, ale dla dobra miasta, a także dla dobra Lublinian, ratusz powinien zapłacić za zwycięski projekt i następnie wyrzuć go do kosza. Koszta kosztami, al... rozwiń
Avatar
Łukasz / 4 sierpnia 2011 o 10:29
0
Akurat pomysł z wycięciem drzew całkowicie popieram, zobaczcie sobie o ile korzystniej wyglądał plac Litewski przed wojną, kiedy nie było tylu niepotrzebnych drzew, bo to ma być plac Litewski, a nie park Litewski.
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2011 o 10:00
0
[/quote]
A piwa, to napić się do woli i - hmm - "smacznie" podjeść mogę opodal, na deptaku. Tam ciasno, głośno, duszno, sporo sklepów i banków - WIELKI świat, blichtr, pozłotko i rewia mody... to, co młode tygryski lubią najbardziej! - więc akurat. I jaka rozrywka - kupa reklam... Albo na starówce - tylko trzeba uważać, bo lada moment zaczną się sypać tynki tu i ówdzie.
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2011 o 09:58
0
O planach przebudowy tych terenów pierwszy raz usłyszałem ponad 15 lat temu Myślę że za następne 15 lat coś z tego wyjdzie
Avatar
marcin / 5 sierpnia 2011 o 09:14
0
Obawiam się,że są dwie przyczyny zaistniałej sytuacji.Albo totalna głupota urzędników,albo ewidentna korupcja.Przy czym jedno nie zamyka drogi drugiemu.W tym przypadku chyba nawet mamy dwa w jednym.Gdzie są sądy ja się pytam? Gdzie NIK?
Avatar
Paweł / 4 sierpnia 2011 o 17:19
0
Unieważnić konkurs, a karę niech zapłacą ci którzy głosowali za tym projektem pomimo że nie spełniał warunków konkursu i powinien być odrzucony!!!
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2011 o 16:57
0
Władze miasta zawarły umowę na przebudowę pl. Litewskiego, z której niełatwo sie wycofać. To jak z Mrożka. A kto personalnie zawarł taką niekorzystną umowę dla Lublina, kto ją zatwierdził. Bo nie pytam, kto wziął i ile. A kto był wtedy prezydentem. Czy przypadkiem to był najbardziej nieudolny "ojciec miasta"p. Wasilewski? Jak wieść niesie wybiera się do Sejmu. Vivat PO.
Avatar
Giga / 4 sierpnia 2011 o 15:12
0
[quote name='Gość' timestamp='1312461422' post='510791']
Czy Plac Litewski ma być dla PLACU czy dla LUDZI? Czy ma WYGLĄDAĆ czy SŁUŻYĆ? Idź dzisiaj na ten plac i popatrz, ile ludzi tam siedzi na ławkach W CIENIU DRZEW właśnie... gdyby nie ten cień, niewielu by nie było, choćby i trzy razy tyle ławek stało, a teraz, nawet przechodząc od urzędu do urzędu, od banku do sklepu (czy ze sklepu do bankomatu) - niejeden przysiądzie na chwilę odetchnąć... gdyby nie ta fontanna, nie słychać by było bawiących się dzieci... te drzewa dają jakże miły cień i odetchnięcie po wyjściu z rozpalonego deptaka czy z gorącego i dusznego autobusu.
Powtarzam do znudzenia: ten plac ŻYJE obecnością LUDZI. I chcą go zabić betonem i kamieniem!!! Bo mało kto będzie chciał spędzić nawet parę minut na rozpalonej kamiennej pustyni stojąc - choćby i widoki były najpiękniejsze...
Skąd taka nienawiść do drzew? "Ohydne" czasy wiochy przypominają? A jakiż to znowu upragniony "awans" - miasto? Pragniecie wielkomiejskiego betonu, kamienia, bruku, kurzu i spalin? Jest tego dookoła dużo - parę kroków dalej... idźcie tam i odczepcie się od Placu. Bo nie wszyscy po męczącym dniu mogą wrócić swoja furą z klimą wewnątrz do swojego domku gdzieś na peryferiach, do swojego ogródka... dlaczego chcecie im odebrać nawet tą namiastkę zieleni wśród rozpalonych słońcem murów?
Projekt z Lublina jednak pozwala ocalić tych parę drzew, ten cień, fontannę... i jest o wiele w sumie ładniejszy od tego, który zwyciężył w "konkursie".
Prezydencie, konserwatorze - NIE DAJCIE SIĘ!!! Plac ma służyć ludziom, nie "reprezentowaniu"!
[/quote]
[quote name='Gość' timestamp='1312461422' post='510791']
Czy Plac Litewski ma być dla PLACU czy dla LUDZI? Czy ma WYGLĄDAĆ czy SŁUŻYĆ? Idź dzisiaj na ten plac i popatrz, ile ludzi tam siedzi na ławkach W CIENIU DRZEW właśnie... gdyby nie ten cień, niewielu by nie było, choćby i trzy razy tyle ławek stało, a teraz, nawet przechodząc od urzędu do urzędu, od banku do sklepu (czy ze sklepu do bankomatu) - niejeden przysiądzie na chwilę odetchnąć... gdyby nie ta fontanna, nie słychać by było bawiących się dzieci... t... rozwiń
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2011 o 14:37
0
[quote name='Łukasz' timestamp='1312446545' post='510715']
Akurat pomysł z wycięciem drzew całkowicie popieram, zobaczcie sobie o ile korzystniej wyglądał plac Litewski przed wojną, kiedy nie było tylu niepotrzebnych drzew, bo to ma być plac Litewski, a nie park Litewski.
[/quote]
Czy Plac Litewski ma być dla PLACU czy dla LUDZI? Czy ma WYGLĄDAĆ czy SŁUŻYĆ? Idź dzisiaj na ten plac i popatrz, ile ludzi tam siedzi na ławkach W CIENIU DRZEW właśnie... gdyby nie ten cień, niewielu by nie było, choćby i trzy razy tyle ławek stało, a teraz, nawet przechodząc od urzędu do urzędu, od banku do sklepu (czy ze sklepu do bankomatu) - niejeden przysiądzie na chwilę odetchnąć... gdyby nie ta fontanna, nie słychać by było bawiących się dzieci... te drzewa dają jakże miły cień i odetchnięcie po wyjściu z rozpalonego deptaka czy z gorącego i dusznego autobusu.
Powtarzam do znudzenia: ten plac ŻYJE obecnością LUDZI. I chcą go zabić betonem i kamieniem!!! Bo mało kto będzie chciał spędzić nawet parę minut na rozpalonej kamiennej pustyni stojąc - choćby i widoki były najpiękniejsze...
Skąd taka nienawiść do drzew? "Ohydne" czasy wiochy przypominają? A jakiż to znowu upragniony "awans" - miasto? Pragniecie wielkomiejskiego betonu, kamienia, bruku, kurzu i spalin? Jest tego dookoła dużo - parę kroków dalej... idźcie tam i odczepcie się od Placu. Bo nie wszyscy po męczącym dniu mogą wrócić swoja furą z klimą wewnątrz do swojego domku gdzieś na peryferiach, do swojego ogródka... dlaczego chcecie im odebrać nawet tą namiastkę zieleni wśród rozpalonych słońcem murów?
Projekt z Lublina jednak pozwala ocalić tych parę drzew, ten cień, fontannę... i jest o wiele w sumie ładniejszy od tego, który zwyciężył w "konkursie".
Prezydencie, konserwatorze - NIE DAJCIE SIĘ!!! Plac ma służyć ludziom, nie "reprezentowaniu"!
[quote name='Łukasz' timestamp='1312446545' post='510715']
Akurat pomysł z wycięciem drzew całkowicie popieram, zobaczcie sobie o ile korzystniej wyglądał plac Litewski przed wojną, kiedy nie było tylu niepotrzebnych drzew, bo to ma być plac Litewski, a nie park Litewski.
[/quote]
Czy Plac Litewski ma być dla PLACU czy dla LUDZI? Czy ma WYGLĄDAĆ czy SŁUŻYĆ? Idź dzisiaj na ten plac i popatrz, ile ludzi tam siedzi na ławkach W CIENIU DRZEW właśnie... gdyby nie ten cień, niewielu by nie było, choćby i t... rozwiń
Avatar
Jarek / 4 sierpnia 2011 o 14:27
0
Ciekaw jestem tylko czy ktoś pomyśli w końcu o podziemnym przejsciu dla pieszych przy zamku.....
Avatar
Mike_Lub / 4 sierpnia 2011 o 12:46
0
Po pierwsze projekt powinien być uzgodniony z mieszkańcami. Ten plac ma być dla NAS, a nie dla firmy, której wszystko jedno byle by dostała pieniądze. To też mieszkańcy powinni wybrać zwycięski projekt, bo to oni będą z niego korzystać przez najbliższe kilkadziesiąt lat. Apeluje panie Żuk: TO LUBLINIANIE POWINNY DECYDOWAĆ JAKIEGO PLACU CHCĄ!

Trudno i tak wyrzucono już pieniądze, ale dla dobra miasta, a także dla dobra Lublinian, ratusz powinien zapłacić za zwycięski projekt i następnie wyrzuć go do kosza. Koszta kosztami, ale nie pozwólmy na zniszczenie takiego miejsca. My chcemy zieleni a nie betonu w centrum!

Swoja drogą wierzyć mi się nie chce że taki projekt jak poniżej przegrał z betonową pustynią, która nie spełnia wymogów - skandal i ktoś powinien za to beknąć.
http://www.placlitewski.blogspot.com/#dodatkowe

NIE DLA PROJEKTU SAO!
Po pierwsze projekt powinien być uzgodniony z mieszkańcami. Ten plac ma być dla NAS, a nie dla firmy, której wszystko jedno byle by dostała pieniądze. To też mieszkańcy powinni wybrać zwycięski projekt, bo to oni będą z niego korzystać przez najbliższe kilkadziesiąt lat. Apeluje panie Żuk: TO LUBLINIANIE POWINNY DECYDOWAĆ JAKIEGO PLACU CHCĄ!

Trudno i tak wyrzucono już pieniądze, ale dla dobra miasta, a także dla dobra Lublinian, ratusz powinien zapłacić za zwycięski projekt i następnie wyrzuć go do kosza. Koszta kosztami, al... rozwiń
Avatar
Łukasz / 4 sierpnia 2011 o 10:29
0
Akurat pomysł z wycięciem drzew całkowicie popieram, zobaczcie sobie o ile korzystniej wyglądał plac Litewski przed wojną, kiedy nie było tylu niepotrzebnych drzew, bo to ma być plac Litewski, a nie park Litewski.
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2011 o 10:00
0
[/quote]
A piwa, to napić się do woli i - hmm - "smacznie" podjeść mogę opodal, na deptaku. Tam ciasno, głośno, duszno, sporo sklepów i banków - WIELKI świat, blichtr, pozłotko i rewia mody... to, co młode tygryski lubią najbardziej! - więc akurat. I jaka rozrywka - kupa reklam... Albo na starówce - tylko trzeba uważać, bo lada moment zaczną się sypać tynki tu i ówdzie.
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2011 o 09:58
0
O planach przebudowy tych terenów pierwszy raz usłyszałem ponad 15 lat temu Myślę że za następne 15 lat coś z tego wyjdzie
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 0 4

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 11 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 1

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 8

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!