Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 stycznia 2011 r.
20:02
Edytuj ten wpis

Contbus stracił koncesję na trasę Lublin-Warszawa. Busy jeździły za szybko

0 75 A A

Contbus może najpierw zniknąć z trasy Warszawa–Lublin, a potem z wszystkich dróg. Zarząd Województwa właśnie cofnął firmie zezwolenie na przewozy pasażerskie do stolicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Marszalek uznał, że Contbus notorycznie łamie przepisy ustawy "Prawo o ruchu drogowym”, bo jego busy przekraczają dopuszczalne prędkości. I co gorsza – nie reaguje na monity urzędu w tej sprawie. Dlatego 31 grudnia 2010 roku marszałek cofnął przewoźnikowi zezwolenie na przewozy pasażerskie na trasie Lublin–Warszawa.

Konflikt zaczął się w kwietniu ub. roku. To wtedy na zlecenie urzędników marszałka Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła badanie czasu przejazdu na trasie Lublin–Warszawa.

– Z tej ekspertyzy wynikało, że w dni powszednie bezpieczny czas przejazdu autobusu czy busa ze stolicy do Lublina to 3 godziny i 20 minut. W soboty, niedziele i święta – 3 godziny – mówi Adrianna Iwan z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Po tym badaniu Urząd Marszałkowski zalecił przewoźnikom, żeby dostosowali swoje rozkłady jazdy do nowego, dłuższego czasu przejazdu. Dla firm oznaczało to, że ich busy będą jeździć wolniej, przez co stracą część kursów. Wykonały jednak polecenie. Z wyjątkiem Contbusa. Ten jako jedyna z 11firm wożących ludzi do i ze stolicy tego nie zrobił i jego kierowcy nadal pokonywali ten dystans w 2,5 godziny. Choć byli narażeni na systematyczne kontrole.

– W ub. roku przeprowadziliśmy na tej trasie zmasowane akcje kontrolne. Nałożyliśmy szereg kar na firmy przewozowe, w tym na 30 tys. zł na Contbus – mówi Władysław Mitręga, wojewódzki inspektor transportu drogowego w Lublinie.

Decyzja o odebraniu koncesji na trasie Lublin–Warszawa nie oznacza jednak, że Contbus automatycznie odstawi swoje autobusy na parking. Firmie przysługuje odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. – Skorzystamy z przysługujących nam środków prawnych – lakonicznie komentuje sytuację mecenas Andrzej Mierzwa, reprezentujący przewoźnika.

Pasażerowie mają rozbieżne opinie o Contbusie. – Uważam, że to najlepsza firma na rynku – mówi Grażyna Grzesiak z Lublina.

– Wyprzedzają na trzeciego i na podwójnej ciągłej – narzeka Kazimierz Cierniak, kierowca z Lublina. – Jednak najcięższy grzech kierowców Contbusa, to przekraczanie dozwolonej prędkości.

Utrata zezwolenia na kursy do Warszawy, to jednak nie największy problem firmy. – Kończymy gromadzić dokumenty niezbędne do złożenia wniosku o cofnięcie tej firmie licencji na przewozy pasażerskie – zapowiada Władysław Mitręga.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 75

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 r. o 01:05
0
Jakoś o kontrolach słyszałem.. a to ze maja czyste sprawne busy czy też zawsze podstawowa zapasowy bus jak jest ludzi sporo to już nie ważne ?
Avatar
Gość / 15 sierpnia 2011 r. o 19:43
0
[quote name='Gość' timestamp='1313423729' post='514760']
za sam styl jazdy i nieodpowiedzialnosc "kierowcow" wiozacych ludzi powinni stracic koncesje
[/quote]
BARANI ŁBIE-zrozum że szybko wcale nie oznacza niebezpiecznie.
Avatar
Jan / 15 sierpnia 2011 r. o 19:39
0
Komuniści dali radę Polskim stoczniom,to i dadzą rade i Contbusowi. Wszystko czerwoni rozkładają na łopatki.
Avatar
Gość / 15 sierpnia 2011 r. o 17:55
0
za sam styl jazdy i nieodpowiedzialnosc "kierowcow" wiozacych ludzi powinni stracic koncesje
Avatar
Voltaire / 15 sierpnia 2011 r. o 17:38
0
[quote name='mindex' timestamp='1294086933' post='416127']
natomiast sama prędkość jest bezpieczna. taki bus to bezpieczny środek transportu. to w końcu Mercedes! można nim przywalić w drzewo z prędkością 200 km/h i nic się nie stanie. można jechać 100 km/h na śliskiej nawierzchni, przy słabej widoczności i będzie OK. trzyma się drogi świetnie. dlatego 2,5h na dojazd do Warszawy to dobry czas, oczywiście z przebiciem się przez Lublin i przez całą Warszawę.
[/quote]

Przez chwilę myślałem, że to ironia... Ale chyba nie. O cholera???

Można w drzewo walnąć przy 200 km/h? Naprawdę? A twoja nieprzypięta pasami d***? Z jaką prędkością będzie leciała przez całą kabinę i jak daleko wyląduje, po tym jak przejdzie przez przednią szybę niczym kula armatnia? Zresztą także przy 100 km/h pasażerowie nie mają szans. Przynajmniej przy 200/h obyło się bez kalek. Same trupy.

Jak zwykle we wszystkich postach brak umiaru. Jadę tymi trumnami na kołach tylko z przymusu. A PKP coraz częściej mnie do tego zmusza. Dranie. Natomiast wolę już Contbus niż "konkurencję". Na koniec powiem, jak zresztą dużo osób to zaznaczyło: Wiadomo o co chodzi.
[quote name='mindex' timestamp='1294086933' post='416127']
natomiast sama prędkość jest bezpieczna. taki bus to bezpieczny środek transportu. to w końcu Mercedes! można nim przywalić w drzewo z prędkością 200 km/h i nic się nie stanie. można jechać 100 km/h na śliskiej nawierzchni, przy słabej widoczności i będzie OK. trzyma się drogi świetnie. dlatego 2,5h na dojazd do Warszawy to dobry czas, oczywiście z przebiciem się przez Lublin i przez całą Warszawę.
[/quote]

Przez chwilę myślałem, ... rozwiń
Avatar
Tomek / 9 lutego 2011 r. o 18:55
0
Contbus: Złodziejstwo. Ostatnio odbierałem przesyłkę z warszawy i zapłaciłem za nią 15 zł. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że nadawca już zapłacił tyle samo. Tym sposobem kierowca ciuła drugą wypłatę. Ostatni raz skorzystałem z ich usług i wszystkim też będę odradzał.Złodziejstwo. Ostatnio odbierałem przesyłkę z warszawy i zapłaciłem za nią 15 zł. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że nadawca już zapłacił tyle samo. Tym sposobem kierowca ciuła drugą wypłatę. Ostatni raz skorzystałem z ich usług i wszystkim też będę odradzał.
Contbus: Złodziejstwo. Ostatnio odbierałem przesyłkę z warszawy i zapłaciłem za nią 15 zł. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że nadawca już zapłacił tyle samo. Tym sposobem kierowca ciuła drugą wypłatę. Ostatni raz skorzystałem z ich usług i wszystkim też będę odradzał.Złodziejstwo. Ostatnio odbierałem przesyłkę z warszawy i zapłaciłem za nią 15 zł. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że nadawca już zapłacił tyle samo. Tym sposobem kierowca ciuła drugą wypłatę. Ostatni raz skorzystałem z ich usług i wszystkim też będę o... rozwiń
Avatar
Lublin 1 / 16 stycznia 2011 r. o 17:23
0
[quote name='mindex' timestamp='1294086933' post='416127'



natomiast sama prędkość jest bezpieczna. taki bus to bezpieczny środek transportu. to w końcu Mercedes! można nim przywalić w drzewo z prędkością 200 km/h i nic się nie stanie. można jechać 100 km/h na śliskiej nawierzchni, przy słabej widoczności i będzie OK. trzyma się drogi świetnie.

Contbus to wspaniała firma, dzięki której masa Lublinian ma możliwość dojeżdżania do pracy i szkoły w Warszawie, we wspaniałych warunkach. słyszałem, że w ich busach jest cieplutko, przyjemnie, pachnie fiołkami, a kelnerki topless podają kawę, herbatę i drinki. samochody są w nienagannym stanie, mają ograniczniki prędkości, kierowcy są najlepszymi kierowcami na świecie, żaden nie ma ani jednego punktu karnego, jeżdżą przepisowo i myją swoje samochody po 4 razy dziennie.

wszystkie mandaty i zatrzymania za prędkość czy inne wykroczenia to wielka ściema. sfingowane "dowody" Policji i ITD.
[/quote]

Poczytajcie tego idiotę.Kelnerki topless podają kawę, herbatę i drinki.Busem można przywalić w drzewo przy prędkości 200 km/h i nic się nie stanie(spróbuj,o jednego idiotę mniej).Kierowcy jeżdżą przepisowo (kto dzisiaj jeździ przepisowo).Busy mają ograniczniki prędkości (ja też mam w samochodzie ale wyłączony).Bus z pasażerami może jechać maksymalnie 70 km/h a nie raz jechałem za busami tej firmy i miały porządnie ponad setkę na liczniku.
Gościu nie p... takich bzdur bo parę razy miałem "przyjemność" jechać busami tego przewoźnika i wiem jak jest.Owszem warunki, poza prędkością,nie są złe ale na pewno nie takie jak ty tu opisujesz.
Ja wolę wsiąść w samochód,zapłacić za benzynę ale bezpiecznie dojechać do Warszawy niż jechać busem,żeby mnie później zeskrobywali z asfaltu albo z drzewa.
Ty przypadkiem nie jesteś pracownikiem Contbusa,że tak wychwalasz tą firmę?Czytając twoją wypowiedź,takie można odnieść wrażenie.
[quote name='mindex' timestamp='1294086933' post='416127'



natomiast sama prędkość jest bezpieczna. taki bus to bezpieczny środek transportu. to w końcu Mercedes! można nim przywalić w drzewo z prędkością 200 km/h i nic się nie stanie. można jechać 100 km/h na śliskiej nawierzchni, przy słabej widoczności i będzie OK. trzyma się drogi świetnie.

Contbus to wspaniała firma, dzięki której masa Lublinian ma możliwość dojeżdżania do pracy i szkoły w Warszawie, we wspaniałych waru... rozwiń
Avatar
Aga / 16 stycznia 2011 r. o 16:31
0
Pochodzę z Lublina, często jeżdziałam z firmą Contbus. Nigdy nie słyszałam aby miał wypadek, nigdy nie widziałam aby wyprzedzał na trzeciego. Co więcej, kierowcy mieli porządek w rezerwacjach i w busach. Zawsze byli życzliwi i pomocni. Widocznie komuś w Lublinie bardzo zależy, aby Contbus zniknął. I jak w tym Lublinie ma się rozwijać przedsiębiorczość, skoro takie cuda się wyprawia??? Czy już uczciwie nie da się prowadzić firmy w tym mieście?????
Avatar
nickkk / 7 stycznia 2011 r. o 20:17
0
Jestem ciekaw kto chce przejąc biznes po Contbusie, bo chyba o to chodzi. Dziwna jest nagonka na tego jednego przewoźnika. Jeżdżę różnymi busami na trasie Lublin - Warszawa, czasami dwa razy w tygodniu i żadna firma nie jeździ 3 godz. na tej trasie. To, że Misura czy inni przewoźnicy zmienili rozkłady to nie znaczy że jeżdżą wolniej, jeżdżą tyle samo ok. 2,5 godz. I nie jest prawdą, że Contbus zatrzymuje się podrodze jak niektórzy tu piszą. Wsiadasz na Ruskiej w Lublinie wysiadasz na Jana Pawła II w Warszawie. Kiedyś zaryzykowałem i wsiadłem w PKS pośpieszny, tę trasę pokonał w 2:55 godz. Przyczym zatrzymał się w Garwolinie i na 15min w Rykach. Przez 5 lata nie widziałem żeby wzieli kogoś na stojaka. Wiec to jakaś ściema, że gania się jednego przewoźnika, który wyrobił sobie raczej dobrą opinię i reprezentuje jakiś poziom usług. Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, że chodzi o pieniądze. Czas przejazdu zależy od warunków na drodze i niech Pan Marszałek weźmie to pod uwagę a nie każe jeździć 3,5 godz., ciekawe ile on jeździ na tej trasie.
Jestem ciekaw kto chce przejąc biznes po Contbusie, bo chyba o to chodzi. Dziwna jest nagonka na tego jednego przewoźnika. Jeżdżę różnymi busami na trasie Lublin - Warszawa, czasami dwa razy w tygodniu i żadna firma nie jeździ 3 godz. na tej trasie. To, że Misura czy inni przewoźnicy zmienili rozkłady to nie znaczy że jeżdżą wolniej, jeżdżą tyle samo ok. 2,5 godz. I nie jest prawdą, że Contbus zatrzymuje się podrodze jak niektórzy tu piszą. Wsiadasz na Ruskiej w Lublinie wysiadasz na Jana Pawła II w Warszawie. Kiedyś zaryzykowałem i wsiadłem... rozwiń
Avatar
Mago / 7 stycznia 2011 r. o 17:04
0
[quote name='malone' timestamp='1294085127' post='416094']
to jeszcze napisz dlaczego tylko ten przewoźnik musi ponieść konsekwencje skoro wszyscy jeżdżą z wiekszymi prędkościami niż powinni
[/quote]
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 r. o 01:05
0
Jakoś o kontrolach słyszałem.. a to ze maja czyste sprawne busy czy też zawsze podstawowa zapasowy bus jak jest ludzi sporo to już nie ważne ?
Avatar
Gość / 15 sierpnia 2011 r. o 19:43
0
[quote name='Gość' timestamp='1313423729' post='514760']
za sam styl jazdy i nieodpowiedzialnosc "kierowcow" wiozacych ludzi powinni stracic koncesje
[/quote]
BARANI ŁBIE-zrozum że szybko wcale nie oznacza niebezpiecznie.
Avatar
Jan / 15 sierpnia 2011 r. o 19:39
0
Komuniści dali radę Polskim stoczniom,to i dadzą rade i Contbusowi. Wszystko czerwoni rozkładają na łopatki.
Avatar
Gość / 15 sierpnia 2011 r. o 17:55
0
za sam styl jazdy i nieodpowiedzialnosc "kierowcow" wiozacych ludzi powinni stracic koncesje
Avatar
Voltaire / 15 sierpnia 2011 r. o 17:38
0
[quote name='mindex' timestamp='1294086933' post='416127']
natomiast sama prędkość jest bezpieczna. taki bus to bezpieczny środek transportu. to w końcu Mercedes! można nim przywalić w drzewo z prędkością 200 km/h i nic się nie stanie. można jechać 100 km/h na śliskiej nawierzchni, przy słabej widoczności i będzie OK. trzyma się drogi świetnie. dlatego 2,5h na dojazd do Warszawy to dobry czas, oczywiście z przebiciem się przez Lublin i przez całą Warszawę.
[/quote]

Przez chwilę myślałem, że to ironia... Ale chyba nie. O cholera???

Można w drzewo walnąć przy 200 km/h? Naprawdę? A twoja nieprzypięta pasami d***? Z jaką prędkością będzie leciała przez całą kabinę i jak daleko wyląduje, po tym jak przejdzie przez przednią szybę niczym kula armatnia? Zresztą także przy 100 km/h pasażerowie nie mają szans. Przynajmniej przy 200/h obyło się bez kalek. Same trupy.

Jak zwykle we wszystkich postach brak umiaru. Jadę tymi trumnami na kołach tylko z przymusu. A PKP coraz częściej mnie do tego zmusza. Dranie. Natomiast wolę już Contbus niż "konkurencję". Na koniec powiem, jak zresztą dużo osób to zaznaczyło: Wiadomo o co chodzi.
[quote name='mindex' timestamp='1294086933' post='416127']
natomiast sama prędkość jest bezpieczna. taki bus to bezpieczny środek transportu. to w końcu Mercedes! można nim przywalić w drzewo z prędkością 200 km/h i nic się nie stanie. można jechać 100 km/h na śliskiej nawierzchni, przy słabej widoczności i będzie OK. trzyma się drogi świetnie. dlatego 2,5h na dojazd do Warszawy to dobry czas, oczywiście z przebiciem się przez Lublin i przez całą Warszawę.
[/quote]

Przez chwilę myślałem, ... rozwiń
Avatar
Tomek / 9 lutego 2011 r. o 18:55
0
Contbus: Złodziejstwo. Ostatnio odbierałem przesyłkę z warszawy i zapłaciłem za nią 15 zł. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że nadawca już zapłacił tyle samo. Tym sposobem kierowca ciuła drugą wypłatę. Ostatni raz skorzystałem z ich usług i wszystkim też będę odradzał.Złodziejstwo. Ostatnio odbierałem przesyłkę z warszawy i zapłaciłem za nią 15 zł. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że nadawca już zapłacił tyle samo. Tym sposobem kierowca ciuła drugą wypłatę. Ostatni raz skorzystałem z ich usług i wszystkim też będę odradzał.
Contbus: Złodziejstwo. Ostatnio odbierałem przesyłkę z warszawy i zapłaciłem za nią 15 zł. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że nadawca już zapłacił tyle samo. Tym sposobem kierowca ciuła drugą wypłatę. Ostatni raz skorzystałem z ich usług i wszystkim też będę odradzał.Złodziejstwo. Ostatnio odbierałem przesyłkę z warszawy i zapłaciłem za nią 15 zł. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że nadawca już zapłacił tyle samo. Tym sposobem kierowca ciuła drugą wypłatę. Ostatni raz skorzystałem z ich usług i wszystkim też będę o... rozwiń
Avatar
Lublin 1 / 16 stycznia 2011 r. o 17:23
0
[quote name='mindex' timestamp='1294086933' post='416127'



natomiast sama prędkość jest bezpieczna. taki bus to bezpieczny środek transportu. to w końcu Mercedes! można nim przywalić w drzewo z prędkością 200 km/h i nic się nie stanie. można jechać 100 km/h na śliskiej nawierzchni, przy słabej widoczności i będzie OK. trzyma się drogi świetnie.

Contbus to wspaniała firma, dzięki której masa Lublinian ma możliwość dojeżdżania do pracy i szkoły w Warszawie, we wspaniałych warunkach. słyszałem, że w ich busach jest cieplutko, przyjemnie, pachnie fiołkami, a kelnerki topless podają kawę, herbatę i drinki. samochody są w nienagannym stanie, mają ograniczniki prędkości, kierowcy są najlepszymi kierowcami na świecie, żaden nie ma ani jednego punktu karnego, jeżdżą przepisowo i myją swoje samochody po 4 razy dziennie.

wszystkie mandaty i zatrzymania za prędkość czy inne wykroczenia to wielka ściema. sfingowane "dowody" Policji i ITD.
[/quote]

Poczytajcie tego idiotę.Kelnerki topless podają kawę, herbatę i drinki.Busem można przywalić w drzewo przy prędkości 200 km/h i nic się nie stanie(spróbuj,o jednego idiotę mniej).Kierowcy jeżdżą przepisowo (kto dzisiaj jeździ przepisowo).Busy mają ograniczniki prędkości (ja też mam w samochodzie ale wyłączony).Bus z pasażerami może jechać maksymalnie 70 km/h a nie raz jechałem za busami tej firmy i miały porządnie ponad setkę na liczniku.
Gościu nie p... takich bzdur bo parę razy miałem "przyjemność" jechać busami tego przewoźnika i wiem jak jest.Owszem warunki, poza prędkością,nie są złe ale na pewno nie takie jak ty tu opisujesz.
Ja wolę wsiąść w samochód,zapłacić za benzynę ale bezpiecznie dojechać do Warszawy niż jechać busem,żeby mnie później zeskrobywali z asfaltu albo z drzewa.
Ty przypadkiem nie jesteś pracownikiem Contbusa,że tak wychwalasz tą firmę?Czytając twoją wypowiedź,takie można odnieść wrażenie.
[quote name='mindex' timestamp='1294086933' post='416127'



natomiast sama prędkość jest bezpieczna. taki bus to bezpieczny środek transportu. to w końcu Mercedes! można nim przywalić w drzewo z prędkością 200 km/h i nic się nie stanie. można jechać 100 km/h na śliskiej nawierzchni, przy słabej widoczności i będzie OK. trzyma się drogi świetnie.

Contbus to wspaniała firma, dzięki której masa Lublinian ma możliwość dojeżdżania do pracy i szkoły w Warszawie, we wspaniałych waru... rozwiń
Avatar
Aga / 16 stycznia 2011 r. o 16:31
0
Pochodzę z Lublina, często jeżdziałam z firmą Contbus. Nigdy nie słyszałam aby miał wypadek, nigdy nie widziałam aby wyprzedzał na trzeciego. Co więcej, kierowcy mieli porządek w rezerwacjach i w busach. Zawsze byli życzliwi i pomocni. Widocznie komuś w Lublinie bardzo zależy, aby Contbus zniknął. I jak w tym Lublinie ma się rozwijać przedsiębiorczość, skoro takie cuda się wyprawia??? Czy już uczciwie nie da się prowadzić firmy w tym mieście?????
Avatar
nickkk / 7 stycznia 2011 r. o 20:17
0
Jestem ciekaw kto chce przejąc biznes po Contbusie, bo chyba o to chodzi. Dziwna jest nagonka na tego jednego przewoźnika. Jeżdżę różnymi busami na trasie Lublin - Warszawa, czasami dwa razy w tygodniu i żadna firma nie jeździ 3 godz. na tej trasie. To, że Misura czy inni przewoźnicy zmienili rozkłady to nie znaczy że jeżdżą wolniej, jeżdżą tyle samo ok. 2,5 godz. I nie jest prawdą, że Contbus zatrzymuje się podrodze jak niektórzy tu piszą. Wsiadasz na Ruskiej w Lublinie wysiadasz na Jana Pawła II w Warszawie. Kiedyś zaryzykowałem i wsiadłem w PKS pośpieszny, tę trasę pokonał w 2:55 godz. Przyczym zatrzymał się w Garwolinie i na 15min w Rykach. Przez 5 lata nie widziałem żeby wzieli kogoś na stojaka. Wiec to jakaś ściema, że gania się jednego przewoźnika, który wyrobił sobie raczej dobrą opinię i reprezentuje jakiś poziom usług. Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, że chodzi o pieniądze. Czas przejazdu zależy od warunków na drodze i niech Pan Marszałek weźmie to pod uwagę a nie każe jeździć 3,5 godz., ciekawe ile on jeździ na tej trasie.
Jestem ciekaw kto chce przejąc biznes po Contbusie, bo chyba o to chodzi. Dziwna jest nagonka na tego jednego przewoźnika. Jeżdżę różnymi busami na trasie Lublin - Warszawa, czasami dwa razy w tygodniu i żadna firma nie jeździ 3 godz. na tej trasie. To, że Misura czy inni przewoźnicy zmienili rozkłady to nie znaczy że jeżdżą wolniej, jeżdżą tyle samo ok. 2,5 godz. I nie jest prawdą, że Contbus zatrzymuje się podrodze jak niektórzy tu piszą. Wsiadasz na Ruskiej w Lublinie wysiadasz na Jana Pawła II w Warszawie. Kiedyś zaryzykowałem i wsiadłem... rozwiń
Avatar
Mago / 7 stycznia 2011 r. o 17:04
0
[quote name='malone' timestamp='1294085127' post='416094']
to jeszcze napisz dlaczego tylko ten przewoźnik musi ponieść konsekwencje skoro wszyscy jeżdżą z wiekszymi prędkościami niż powinni
[/quote]