Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 października 2017 r.
20:20

Coraz mniej pielęgniarek. Najgorzej jest w szpitalach powiatowych

0 20 A A

– W ciągu najbliższych dwóch lat na emeryturę mogą przejść wszystkie pielęgniarki ze szpitala w Krasnymstawie – alarmuje pielęgniarski samorząd. – W podobnej dramatycznej sytuacji jest coraz większa liczba placówek zdrowia, zwłaszcza tych powiatowych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Problem, zwłaszcza w kontekście wcześniejszych emerytur, jest coraz poważniejszy – mówi Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca Zarządu Regionu Lubelskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. – Starzenie się kadry pielęgniarskiej nie dotyczy tylko szpitali, ale też podstawowej opieki zdrowotnej. Tam średnia wieku personelu pielęgniarskiego to obecnie 63 lata! W ubiegłym roku tylko z lubelskiej izby pielęgniarskiej na emeryturę odeszło 130 kobiet.

Dramatyczną sytuację pogarsza fakt, że województwo lubelskie przoduje w statystykach dotyczących starzenia się społeczeństwa. – Z jednej strony mamy coraz starszą kadrę, a drugiej coraz więcej starszych osób, które wymagają opieki. Kto się nimi zajmie? – pyta przewodnicząca. – Z naszych analiz wynika, że np. w szpitalu w Krasnymstawie do 2019 roku prawa emerytalne nabędą wszystkie 22 pracujące tam pielęgniarki. 

Problem z brakiem personelu odczują przede wszystkim placówki powiatowe. – To bardzo niepokojąca tendencja – mówi Marek Kos, dyrektor SPZOZ w Kraśniku. – Jednym z powodów jest to, że Lublin drenuje teren z pracowników. Kiedyś pielęgniarki pracujące w naszym szpitalu dorabiały w Lublinie. Teraz to się odwróciło. Pracują przede wszystkim tam, bo zarobki są o kilkaset złotych wyższe.

– Najgorzej jest w szpitalach powiatowych, gdzie wynagrodzenie jest znacznie niższe. We Włodawie, Opolu Lubelskim czy Biłgoraju zasadnicze wynagrodzenie to 1,4-1,6 tys. zł brutto, a dla pielęgniarek ze specjalizacją 1,9-2,1 tys. zł brutto – mówi Olszak-Winiarska. – Trudno się więc dziwić, że większość albo wybiera większe miasta albo emigrację. Na zachodzie pielęgniarki zarabiają nawet do 8 tys. zł.

– Na razie radzimy sobie z tym w ten sposób, że pielęgniarki, które przechodzą na emeryturę nadal pracują – dodaje dyr. Kos. – W perspektywie najbliższych lat problem będzie coraz większy. Nie mogę przecież liczyć tylko na to, że pielęgniarka, która przeszła na emeryturę, dalej będzie pracować.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 października 2017 o 18:03
+1
Kilka lat wstecz paniska dyrektorzy szpitali zwalniając masowo pielęgniarki w ramach tzw.restrukturyzacji,mówili,że na ich miejsce czekają znacznie tańsze pielęgniarki z ukrainy.\sam widziałem,że stoją tam masowo z wódką i papierosami na handel w Polsce.
Avatar
Anna / 2 października 2017 o 09:16
+1
Hahahaha napisał:
Tak właśnie to wyglada w naszym pięknym kraju. Bardzo dobrze robią młode wykształcone pielęgniarki i wyjeżdżają za granice, wynagrodzenie bez porównania, szacunek i miła atmosfera. Szpital kliniczny Lublin- zaraz po obronie magistra poszłam z CV odpowiedz naburmuszonej Pani naczelnej -"a doswiadczenie, potrzebujemy pielęgniarek z kursami i specalizacjami - gdzie miałam zdobyć to doświadczenie jak nie właśnie w największym szpitalu w Lublinie - naburmuszona kazała zostawić mi CV i odwróciła się do mnie plecami. Poszłam tego samego dnia do Izb pielęgniarskich zapytać o kursy - odpowiedz za wszystko trzeba płacić a Wiec pomyślałam pocałujcie mnie głęboko.  Skąd miałam mieć pieniądze na kursy skoro nie miałam pracy i byłam na utrzymaniu rodziców Kipiałam bilet i wylecialam do krainy fiordów - pół roku pracowałam na mopie, uczyłam się języka i co jestem pielęgniarka w szpitalu dyzury 7 albo 8 godzinne co trzeci weekend w pracy ! I tam właśnie zdobywam doświadczenie. Pozdrawiam
 Tak... a u nas w Polsce ubolewają, że brak pielęgniarek... Przecież wiedzieli o tym od lat!!!!!!!
 Tak... a u nas w Polsce ubolewają, że brak pielęgniarek... Przecież wiedzieli o tym od lat!!!!!!! rozwiń
Avatar
Gość / 3 października 2017 o 07:59
0
"Kiedyś pielęgniarki pracujące w naszym szpitalu dorabiały w Lublinie. Teraz to się odwróciło. Pracują przede wszystkim tam, bo zarobki są o kilkaset złotych wyższe" - bo jaki glupi bedzie sie urabial za 1500 czy 1700 plnow? Podniescie place to i pielegniarki sie znajda, wsei teraz produkuje absolwentow pielegniarstwa od cholery. Pare stowek wiecej to i prawdziwe pielegniarki w lublinie odetchna od zalewu "absolwentek wsei".
Avatar
H2O / 2 października 2017 o 09:14
0
undefined napisał:
Jak każda pielęgniarka  zarobi10%  za NIC NIE ROBIENIE  jak nasza powiatowa Gosia to i chętne to tej brudnej roboty się znajdą. O a może Gosia się podzieli i w Puławach  pielęgniarek nie zabraknie?
 Co ty durnoto wypisujesz? Zresztą, zapraszamy, niec nie będziesz robić i zarobisz krocie! Jak czytasz miejsca pracy są! Skończ jakiś kurs i przybywaj!
Avatar
Mariusz / 2 października 2017 o 09:12
0
undefined napisał:
Zarobki na poziomie magazyniera, a odpowiedzialność diametralnie inna, bo w szpitalu chodzi jednak o zdrowie i życie człowieka. Jakiś debil kiedyś pozmniejszał etaty, drugi uważał, że 67-letnia pielęgniarka będzie miała siłę podnosić chorego człowieka i nim się zajmować, zamiast zastanowić nad uposażeniem dla osób w tym zawodzie. Dodatkowo teraz wymyślono studia, a kiedyś dobra szkoła pielęgniarska po maturze była bardzo dobrym miejscem do zdobywania wiedzy.
 A co masz do studiów? Praca coraz bardziej wymagająca, wiele urządzeń, o których nie masz pojęcia, a pielęgniarka je obsługuje. I człowiek - uważasz, że do zajmowania się człowiekiem studia nie potrzebne? Wystarczy zawodówka? A jak składasz komukolwiek życzenia, to czego życzysz? Chyba zdrowia, nie? To dlaczego uważasz, że zdrowiem powinny zajmować się osoby niewykształcone?
 A co masz do studiów? Praca coraz bardziej wymagająca, wiele urządzeń, o których nie masz pojęcia, a pielęgniarka je obsługuje. I człowiek - uważasz, że do zajmowania się człowiekiem studia nie potrzebne? Wystarczy zawodówka? A jak składasz komukolwiek życzenia, to czego życzysz? Chyba zdrowia, nie? To dlaczego uważasz, że zdrowiem powinny zajmować się osoby niewykształcone? rozwiń
Avatar
Gość / 2 października 2017 o 08:57
0
To przywróćcie możliwość pracy położnej na stanowisku pielęgniarki przecież uczyły się równolegle tylko położne trochę dłużej. Wiele lat temu zabrano położnym taką możliwość bo było mało pracy dla pielęgniarek dzisiaj jest odwrotnie to położne mają problem ze znalezieniem pracy a pomysły z pielęgniarzami po kursach to sobie gdzieś wsadźcie wiedzy nie zdobędzie się po kilkutygodniowym kursiku.
Avatar
Gość / 2 października 2017 o 08:13
0
Hej ty, co radzisz żeby pielęgniarki importować, może ciebie ktoś wyeksportuje - najlepiej na Marsa!
Avatar
Gość / 2 października 2017 o 07:52
0
Radziwiłł załatwi
Avatar
Gość / 2 października 2017 o 00:38
0
Spokojnie, nie panikujcie. Rynek jest kapitalistyczny, prędzej czy później znajdą się chętni czy chętne. Przecież pielęgniarki sa nie tylko z UML i WSEI, pielęgniarki można importować np. z Katowic, Opola, Wrocławia czy Edynburga, oczywiście uwzględniając, że za taką sama pracę należy się równie arakcyjna płaca. A można, też programowo we współpracy z PUP wykształcić pielęgniarki i pielęgniarzy, a bo to jedna szkoła średnia ma kursy ratownicze? Nie panikować, zobaczycie, że rynek sam sobie poradzi.
Avatar
Anna / 2 października 2017 o 00:35
0
Mowa o podstawie .mają premie, stażowe i za nocki i z tego im wychodzi 2000 brutto . Ustawodawca zapisał że w skład minimum może wchodzić to wszystko i tak w szpitalach robią . Moja mama pracuje i zasadniczej ma 1500zl :( 
Avatar
Gość / 3 października 2017 o 07:59
0
"Kiedyś pielęgniarki pracujące w naszym szpitalu dorabiały w Lublinie. Teraz to się odwróciło. Pracują przede wszystkim tam, bo zarobki są o kilkaset złotych wyższe" - bo jaki glupi bedzie sie urabial za 1500 czy 1700 plnow? Podniescie place to i pielegniarki sie znajda, wsei teraz produkuje absolwentow pielegniarstwa od cholery. Pare stowek wiecej to i prawdziwe pielegniarki w lublinie odetchna od zalewu "absolwentek wsei".
Avatar
Gość / 2 października 2017 o 18:03
+1
Kilka lat wstecz paniska dyrektorzy szpitali zwalniając masowo pielęgniarki w ramach tzw.restrukturyzacji,mówili,że na ich miejsce czekają znacznie tańsze pielęgniarki z ukrainy.\sam widziałem,że stoją tam masowo z wódką i papierosami na handel w Polsce.
Avatar
Anna / 2 października 2017 o 09:16
+1
Hahahaha napisał:
Tak właśnie to wyglada w naszym pięknym kraju. Bardzo dobrze robią młode wykształcone pielęgniarki i wyjeżdżają za granice, wynagrodzenie bez porównania, szacunek i miła atmosfera. Szpital kliniczny Lublin- zaraz po obronie magistra poszłam z CV odpowiedz naburmuszonej Pani naczelnej -"a doswiadczenie, potrzebujemy pielęgniarek z kursami i specalizacjami - gdzie miałam zdobyć to doświadczenie jak nie właśnie w największym szpitalu w Lublinie - naburmuszona kazała zostawić mi CV i odwróciła się do mnie plecami. Poszłam tego samego dnia do Izb pielęgniarskich zapytać o kursy - odpowiedz za wszystko trzeba płacić a Wiec pomyślałam pocałujcie mnie głęboko.  Skąd miałam mieć pieniądze na kursy skoro nie miałam pracy i byłam na utrzymaniu rodziców Kipiałam bilet i wylecialam do krainy fiordów - pół roku pracowałam na mopie, uczyłam się języka i co jestem pielęgniarka w szpitalu dyzury 7 albo 8 godzinne co trzeci weekend w pracy ! I tam właśnie zdobywam doświadczenie. Pozdrawiam
 Tak... a u nas w Polsce ubolewają, że brak pielęgniarek... Przecież wiedzieli o tym od lat!!!!!!!
 Tak... a u nas w Polsce ubolewają, że brak pielęgniarek... Przecież wiedzieli o tym od lat!!!!!!! rozwiń
Avatar
H2O / 2 października 2017 o 09:14
0
undefined napisał:
Jak każda pielęgniarka  zarobi10%  za NIC NIE ROBIENIE  jak nasza powiatowa Gosia to i chętne to tej brudnej roboty się znajdą. O a może Gosia się podzieli i w Puławach  pielęgniarek nie zabraknie?
 Co ty durnoto wypisujesz? Zresztą, zapraszamy, niec nie będziesz robić i zarobisz krocie! Jak czytasz miejsca pracy są! Skończ jakiś kurs i przybywaj!
Avatar
Mariusz / 2 października 2017 o 09:12
0
undefined napisał:
Zarobki na poziomie magazyniera, a odpowiedzialność diametralnie inna, bo w szpitalu chodzi jednak o zdrowie i życie człowieka. Jakiś debil kiedyś pozmniejszał etaty, drugi uważał, że 67-letnia pielęgniarka będzie miała siłę podnosić chorego człowieka i nim się zajmować, zamiast zastanowić nad uposażeniem dla osób w tym zawodzie. Dodatkowo teraz wymyślono studia, a kiedyś dobra szkoła pielęgniarska po maturze była bardzo dobrym miejscem do zdobywania wiedzy.
 A co masz do studiów? Praca coraz bardziej wymagająca, wiele urządzeń, o których nie masz pojęcia, a pielęgniarka je obsługuje. I człowiek - uważasz, że do zajmowania się człowiekiem studia nie potrzebne? Wystarczy zawodówka? A jak składasz komukolwiek życzenia, to czego życzysz? Chyba zdrowia, nie? To dlaczego uważasz, że zdrowiem powinny zajmować się osoby niewykształcone?
 A co masz do studiów? Praca coraz bardziej wymagająca, wiele urządzeń, o których nie masz pojęcia, a pielęgniarka je obsługuje. I człowiek - uważasz, że do zajmowania się człowiekiem studia nie potrzebne? Wystarczy zawodówka? A jak składasz komukolwiek życzenia, to czego życzysz? Chyba zdrowia, nie? To dlaczego uważasz, że zdrowiem powinny zajmować się osoby niewykształcone? rozwiń
Avatar
Gość / 2 października 2017 o 08:57
0
To przywróćcie możliwość pracy położnej na stanowisku pielęgniarki przecież uczyły się równolegle tylko położne trochę dłużej. Wiele lat temu zabrano położnym taką możliwość bo było mało pracy dla pielęgniarek dzisiaj jest odwrotnie to położne mają problem ze znalezieniem pracy a pomysły z pielęgniarzami po kursach to sobie gdzieś wsadźcie wiedzy nie zdobędzie się po kilkutygodniowym kursiku.
Avatar
Gość / 2 października 2017 o 08:13
0
Hej ty, co radzisz żeby pielęgniarki importować, może ciebie ktoś wyeksportuje - najlepiej na Marsa!
Avatar
Gość / 2 października 2017 o 07:52
0
Radziwiłł załatwi
Avatar
Gość / 2 października 2017 o 00:38
0
Spokojnie, nie panikujcie. Rynek jest kapitalistyczny, prędzej czy później znajdą się chętni czy chętne. Przecież pielęgniarki sa nie tylko z UML i WSEI, pielęgniarki można importować np. z Katowic, Opola, Wrocławia czy Edynburga, oczywiście uwzględniając, że za taką sama pracę należy się równie arakcyjna płaca. A można, też programowo we współpracy z PUP wykształcić pielęgniarki i pielęgniarzy, a bo to jedna szkoła średnia ma kursy ratownicze? Nie panikować, zobaczycie, że rynek sam sobie poradzi.
Avatar
Anna / 2 października 2017 o 00:35
0
Mowa o podstawie .mają premie, stażowe i za nocki i z tego im wychodzi 2000 brutto . Ustawodawca zapisał że w skład minimum może wchodzić to wszystko i tak w szpitalach robią . Moja mama pracuje i zasadniczej ma 1500zl :( 
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 0 0

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 27 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 159 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 421 17

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 30 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 11 5

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 25 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.