Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 maja 2020 r.
7:52

Budowa eksperesówki S19. Jak przebiegają prace? Kiedy kierowcy pojadą nową drogą?

Autor: Zdjęcie autora p.p.
17 17 A A
(fot. GDDKiA Lublin)

Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość, bo czeka ich dwa lata trudności i korków. Nagrodą będzie nowa droga ekspresowa łącząca Lublin z Rzeszowem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

130 km ekspresówki S19, od Lublina do Sokołowa Małopolskiego, jest w trakcie realizacji. Tylko na jednym z 12 odcinków (na tyle podzielono 130 km budowanej drogi) nie ma jeszcze maszyn. Chodzi o 8 kilometrowy S19 odc. Kamień-Sokołów Młp. Płn. Odcinek oczekuje na wydanie decyzji przez wojewodę podkarpackiego.

W naszym województwie prace budowlane trwają na sześciu zadaniach o łącznej długości ok. 75 km. – Na niektórych odcinkach widać już pierwsze warstwy bitumu. Najbardziej zaawansowane są prace na odcinkach od Kraśnika do Janowa Lubelskiego – mówi Łukasz Minkiewicz, rzecznik GDDKiA. – Wiele wskazuje na to, że kierowcy pierwszymi, obecnie budowanymi odcinkami, pojadą w przyszłym roku.

Nim jednak samochody pomkną po nowym asfalcie, kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość. – W wakacje, z końcem czerwca lub początkiem lipca, planowane są czasowe zmiany w organizacji ruchu na odcinku między Janowem Lubelskim a Lasami Janowskimi – dodaje rzecznik.

Nieco mniejsze zaawansowanie prac jest na odcinku podkarpackim. Na fragmencie od węzła Lasy Janowskie do węzła Zdziary (dł. 9,3 km) i dalej do Rudnika nad Sanem (kolejne 9 km) prowadzona jest wycinka drzew, karczowanie pni, odhumusowanie. Przygotowywane są też fundamenty pod wiadukty, mosty, w tym pod nową przeprawę przez San.

Podobny stopień zaawansowania prac jest także na pozostałych odcinkach, czyli Rudnik nad Sanem - Nisko Południe. (6 km), Nisko Płd. - Podgórze. (11,5 km) oraz. Podgórze - Kamień (10,5 km).

Kierowcy korzystają już z kilku odcinków „19”: zachodniej obwodnicy Lublina oraz trasy od Sokołowa Małopolskiego do Rzeszowa.

– Pierwszymi odcinkami trasy pojedziemy w 2021 roku, a całością w 2022 roku – zapowiada Minkiewicz.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 30 maja 2020 r. o 18:47
+5
Innymi słowy wszystko działo się za czasów PO/PSL, a aktualne  opracowywanie Koncepcji Programowej. Jest efektem tamtych przygotowań. PiS nie robi w tej sprawie NIC!
Avatar
___K___ / 30 maja 2020 r. o 18:43
+3
A kiedy S19 Lublin-Lubartów i dalej do Międzyrzeca?
Tu już PiS nie ma pomysłu, więc się o tym nie mówi.
Avatar
Donor / 30 maja 2020 r. o 17:33
+3
A kiedy S19 Lublin-Lubartów i dalej do Międzyrzeca?
Avatar
___K___ / 30 maja 2020 r. o 21:34
+2
A teraz fakty. Drogi szybkiego ruchu oddane za PiS: 2016r (120km), 2017 (300km), 2018 (300km), 2019 (440km). Jest to mniej o 70km jak za koalicji PO-PSL. No i już czuję wasz szyderczy śmiech, że jednak gorszy wynik. Może i tak, gdyby... nie to, że za Tuska zbankrutowała ponad setka polskich firm podwykonąwczych. Aby tego uniknąć za rządów PiSu, ten nierzetelne firmy pogonił z naszego kraju. Paniętacie Chinola z A4? No i dwie włoskie firmy Salini i Pizzarotta? Gdyby wywiązały się z kontraktu... No, cóż. Lepiej mieć opóźnienie w oddaniu dróg szybkiego ruchu jak doprowadzić do upadku setkę polskich firm podwykonawczych. A wszystko realizowane było po przejęciu zrujnowanego budżetu. Nawet Minister Rostowski od nima i nie będzie, szacował że program 500+ i przywrocenie wieku emerytalnego doprowadzi do powstania 100.000.000.000 zł deficytu. A możesz __K__ przypomnieć nam jaki był? ;) No i porownywać zgarnięcie kasy przez PO-PSL z OFE i wpłacenie tej kwoty, by załatać dziurę budżetową, a przekazaniem kwoty z OFE za PiSu do ZUSu. Hm?! Naprawdę nie czujesz różnicy? BOŻE!!! Jak dobrze, że nikt z was nie prowadzi inwestycji! Teraz wiesz dlaczego wybudowano jedynie 120km pierwszego roku rządów. I to za czasu Ciamajdanu i innych KODojełopów. A w 2015 roku wiesz ile oddano? Jedynie 50km. Faktycznie PO-PSL nie robił pod publiczkę wyborczą ;) Nie mieli za co. Ach! Zapomnialem, że za kadencji PO-PSL powstawały prywatne odcinki autostrad. Najdroższa w Europie autostrada "Wolności". Do tej pory kierowcy są "zachwydeni". No i Rudy chciał większych opłat na państwowych odcinkach. No, ale Unia dała to nie pozwoliła na strzyżenie ķierowców. Chwała im za to! A piS buduje darmowe odcinki i... starcza kasiory. A gdy porównamy pierwszą kadencję PO-PSL? To może podam dane: 2008r (130km), 2009r (190km), 2010r (110km) oraz 2011r (290km). Uuuu... To ci dopiero musieli nic nie robić. Jak widzisz PiS odwalił kawał dobrej roboty. I co ciekawsze pomimo GIGANTYCZNEJ ZŁEJ KONIUNKTURY  trwa przy wszystkich inwestycjach. Nićzego nie wycofuje. A Rafał Trzaskowski owszem. No, chyba że potrafisz zaprzeczyć?
Chyba żyjemy w różnych rzeczywistościach. Po pierwsze: za rządów PiS oddano do użytku drogi, którym finansowanie zapewnił poprzedni rząd. Napisz może, ilu inwestycjom drogowym PiS zapewnił finansowanie... Budżet pozostały po PO i PSL pozwolił PiSowi na rozdawanie kasy na prawo i lewo. Jakoś nikogo nie pociągnięto do odpowiedzialności za rzekomą lukę VATowską i inne "przekręty", których nie było. A teraz są... Gdzie ta GIGANTYCZNIE ZŁA KONIUNKTURA? Przez przeszło cztery lata PiS działał w wyjątkowo korzystnych warunkach gospodarczych na świecie i dopiero pandemia pokazała, w jak tragicznym stanie jest budżet kraju. Niestety nie wszyscy to dostrzegają, bo odbiorcy TVPiS nie dostają na ten temat informacji. I kwestia OFE po raz kolejny - PiS zrobil to samo, co PO, ale pobrał dla siebie (rząd, nie partia) 15% prowizji. PO nie wzięło nic. Przestań mydlić oczy takim jak ty.
Chyba żyjemy w różnych rzeczywistościach. Po pierwsze: za rządów PiS oddano do użytku drogi, którym finansowanie zapewnił poprzedni rząd. Napisz może, ilu inwestycjom drogowym PiS zapewnił finansowanie... Budżet pozostały po PO i PSL pozwolił PiSowi na rozdawanie kasy na prawo i lewo. Jakoś nikogo nie pociągnięto do odpowiedzialności za rzekomą lukę VATowską i inne "przekręty", których nie było. A teraz są... Gdzie ta GIGANTYCZNIE ZŁA KONIUNKTURA? Przez przeszło cztery lata PiS działał w wyjątkowo korzystnych warunka... rozwiń
Avatar
___K___ / 30 maja 2020 r. o 18:18
+2
A siedzę w Niemczech nie dlatego, że chcę. Tylko dlatego, że taki pewien Rudzielec wziął na siebie pełną odpowiedzialność i zrujnował budżet państwa. Później łatano go skokiem na OFE oraz okradzeniem moich rodziców z emerytury (wydłużono wiek emerytalny). W lubelskim nie ma dla mnie pracy. A chce pracować w zawodzie i... przeżyć za pensję. Mam nadzieję, że PiS nie zrezygnuje z żadnej inwestycji na wschodzie i będzie systematycznie co roku podnosił minimalną pensję aż o 15% co roku?! Po dekadzie będę mógł wrócić do kraju. Z wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami, jakich nie nabyłbym pracując u lemingowych przedsiębiorców. Tutaj stać mnie na kupno laptopa i fachowych książek. Zerknij na allegro, po ile chodzą książki z programu Elektric P8 lub programowania SPS. Mi zależy na tym, by w Polsce było tak samo jak w Niemczech. Gdzie ceni się doświadczenie i pracownika. Ja zarabiam kupę kasy dla szefa. Wolałbym to robić w Polsce. Ale ile można dać się dy... . Ongiś pracowałem sezonowo w Niemczech. Odkładałem pieniądze i łapałem pracę w Polsce. I za każdym razem zerowało mi się konto, bo pensja w POlsce nie pozwalała na przeżycie. PiS rozpoczął mocną zwyżkę i za dekadę, życie w Niemczech będzie tyle samo kosztować co w Polsce. Z tym, że ja będę zajebi... automatykiem. ;)
Raczej życie w Polsce będzie kosztowało tyle, co w Niemczech. I jeśli nawet PiS będzie podnosił - sztucznie - płacę minimalną, to i ceny będą szybowały. A nie wszyscy zarabiają minimalną. Ja zarabiam blisko średnią krajową. Znam ludzi zarabiających wyraxnie mnie ode mnie, którzy bez trudu kupują laptopy, o których piszesz. Szkoda, że nie zauważyłeś, że drugą część OFE zgarnął PiS i w dodatku pobrał sobie od tego 15% prowizji Za PO przesiunięto tę kasę, ale rząd nie wziął nic. Przesunięcie uchroniło finanse publiczne po prostu - sztuczka księgowa. To samo zrobił PiS, ale zagaranął 15% prowizji. PiS i inwestycje? Wskaż faktyczne inwestycje PiS, a nie mrzonki o przekopach albo debilny pomysł CPK.
Raczej życie w Polsce będzie kosztowało tyle, co w Niemczech. I jeśli nawet PiS będzie podnosił - sztucznie - płacę minimalną, to i ceny będą szybowały. A nie wszyscy zarabiają minimalną. Ja zarabiam blisko średnią krajową. Znam ludzi zarabiających wyraxnie mnie ode mnie, którzy bez trudu kupują laptopy, o których piszesz. Szkoda, że nie zauważyłeś, że drugą część OFE zgarnął PiS i w dodatku pobrał sobie od tego 15% prowizji Za PO przesiunięto tę kasę, ale rząd nie wziął nic. Przesunięcie uchroniło finanse publiczne po prostu ... rozwiń
Avatar
___K___ / 30 maja 2020 r. o 20:59
+1
Fajnie, źe można z kimś podyskutować na argumenty. Jeszcze fajniej byłoby, gdybyś robił streszczenia, a nie używał COPY/PASTE. Zanim odniosę się do nic nierobienia w sprawie dróg szybkiego ruchu za PiSu. To najpierw pogratuluję twojemu znajomemu, źe stać go na kupno przeciętnego laptopa za 1000€. Pomimo, że nie zarabia średniej krajowej. Wiesz kupić coś na kredyt, a za gotówkę to naprawdę spora różnica. Co do sztucznego podnoszenia minimalnej pensji. A uważasz, że ostatnia podwyżka do 2250 zł brutto źle wpłynęła na gospodarkę? W którym miejscu? Według mnie do tej pory sztucznie utrzymuje się pensję pracownikom. Na razie jedynie rodzicom wyrownano pensję do realnej, osiągalnej kwoty (program 500+). Chociaż i tak nadal lżej żyć osobie bez ciężaru dzieci. Mam nadzieję, że niedługo otrzymają wyższe kwoty wolne od podatku ze względu na trud wychowania, tj. ma to miejsce w Niemczech.
To nie jeden znajomy, tylko wielu znajomych. I to żaden problem kupić cokolwiek z elektroniki użytkowej, gdy kredyt ma oprocentowanie 9%. Wiele osób kupuje tak, bo woli to od wydawania posiadanej gotówki. Raty nie obciążają budżetu. Podwyżak płacy minimalnej wpłynęła na gospodarkę niekorzystnie na różne sposoby Po pierwsze - jej skutkiem był wzrost cen, bo pracodawcy musieli nagle wysupłać dodatkową kasę na wynagrodzenia, a więc odbili sobie to na cenie towarów i usług. Po drugie - od płacy minimalnej jest uzależnionych wiele zasiłków i odszkodowań. A na dzieci powinni moc zapracować rodzice, a nie łożyć na nie państwo. Jeśli kogoś stać na dzieci, to niech je ma. Jeśli go nie stać, bo nie pracuje, to zupełnie nie jest w interesie państwa mnożenie biedy i tworzenie w ten sposób kolejnych zasiłkobiorców. Lepiej byłoby tworzyć bezpłatne, albo tanie żłobki i przedszkola i pozwolić w ten sposób ludziom pracować. 500+ powinnio zaś być wypłacane tym, którzy do budżetu coś wnoszą, a nie leserom i bezrobotnym, co ma miejsce teraz.
To nie jeden znajomy, tylko wielu znajomych. I to żaden problem kupić cokolwiek z elektroniki użytkowej, gdy kredyt ma oprocentowanie 9%. Wiele osób kupuje tak, bo woli to od wydawania posiadanej gotówki. Raty nie obciążają budżetu. Podwyżak płacy minimalnej wpłynęła na gospodarkę niekorzystnie na różne sposoby Po pierwsze - jej skutkiem był wzrost cen, bo pracodawcy musieli nagle wysupłać dodatkową kasę na wynagrodzenia, a więc odbili sobie to na cenie towarów i usług. Po drugie - od płacy minimalnej jest uzależnionych wiele ... rozwiń
Avatar
sumienie.DW / 30 maja 2020 r. o 16:41
+1
@__K__ No, co ty nie powiesz? To znaczy, że to politycy z PiSu w roku 2011 głosowali przeciwko powstaniu trasy via Carpathia? I to nie europosłowie z PO w roku 2011 byli przeciwko wpisaniu tej trasy w rezolucję T-TEN? Byli jedynymi europosłami, którzy byli przeciwni dofinansowaniu tej inwestycji. Dziwne, że kraje takie jak Węgry, Słowacja nie miały w swej opozycji takich samobójców. Ocxywiscie ongiś PO zaplanowało i S19, i S17. Na czas wyborów. Zapomniałeś jak zaczęto ciąć koszta i przedstawiono wstrzymanie rozpoczętej inwestycji na S17 oraz obwodnicy. Wiem, wiem. Dla mnie też to był szok!!! Wylęgarnie lemingów na wschodniej rubieży chcieli odciąć od stołecznego cycka?! Tutaj ujawnił się plan odpuszczenia sobie Polski Wschodniej w myśl... "Ch... z tą PO...". A siedzę w Niemczech nie dlatego, że chcę. Tylko dlatego, że taki pewien Rudzielec wziął na siebie pełną odpowiedzialność i zrujnował budżet państwa. Później łatano go skokiem na OFE oraz okradzeniem moich rodziców z emerytury (wydłużono wiek emerytalny). W lubelskim nie ma dla mnie pracy. A chce pracować w zawodzie i... przeżyć za pensję. Mam nadzieję, że PiS nie zrezygnuje z żadnej inwestycji na wschodzie i będzie systematycznie co roku podnosił minimalną pensję aż o 15% co roku?! Po dekadzie będę mógł wrócić do kraju. Z wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami, jakich nie nabyłbym pracując u lemingowych przedsiębiorców. Tutaj stać mnie na kupno laptopa i fachowych książek. Zerknij na allegro, po ile chodzą książki z programu Elektric P8 lub programowania SPS. Mi zależy na tym, by w Polsce było tak samo jak w Niemczech. Gdzie ceni się doświadczenie i pracownika. Ja zarabiam kupę kasy dla szefa. Wolałbym to robić w Polsce. Ale ile można dać się dy... . Ongiś pracowałem sezonowo w Niemczech. Odkładałem pieniądze i łapałem pracę w Polsce. I za każdym razem zerowało mi się konto, bo pensja w POlsce nie pozwalała na przeżycie. PiS rozpoczął mocną zwyżkę i za dekadę, życie w Niemczech będzie tyle samo kosztować co w Polsce. Z tym, że ja będę zajebi... automatykiem. ;)
@__K__ No, co ty nie powiesz? To znaczy, że to politycy z PiSu w roku 2011 głosowali przeciwko powstaniu trasy via Carpathia? I to nie europosłowie z PO w roku 2011 byli przeciwko wpisaniu tej trasy w rezolucję T-TEN? Byli jedynymi europosłami, którzy byli przeciwni dofinansowaniu tej inwestycji. Dziwne, że kraje takie jak Węgry, Słowacja nie miały w swej opozycji takich samobójców. Ocxywiscie ongiś PO zaplanowało i S19, i S17. Na czas wyborów. Zapomniałeś jak zaczęto ciąć koszta i przedstawiono wstrzymanie rozpoczętej inwestycji na S17 oraz... rozwiń
Avatar
___K___ / 30 maja 2020 r. o 12:44
+1
Trzeba przypomnieć, że jak Rafał Trzaskowski wygra to natychmiast wstrzyma tę inwestycję. Po co na ekspresówki, skoro są w Niemczech? W myśl programu rozwoju Polski... punkt: "Ch... z tą Polską Wschodnią" i "państwo teoretyczne".
Na jakiej podstawie rozsiewasz te oszczerstwa? Siedzisz w tych Niemczech, to siedź - nie znasz sytuacji w Polsce. Co więcej - to własnie Platformie zawdzięczamy tę inwestycję, bo to za jej czasów przygotowano niemal wszystko co trzeba było ptzygotować. PiS przez parę lat wstrzymywał, co się dało, żeby sobie na tym zbudować kampanię przed ostatnimi wyborami. Kalendarium prac: ***s://***gddkia.gov.pl/pl/a/8081/s19-lublin-krasnik i ***s://***gddkia.gov.pl/pl/a/8082/s19-krasnik-granica-wojewodztwa. Za czasów rządów PiSu działo się bardzo niewiele. Głównie posiedzenia i wydanie decyzji po tym, jak całą robotę odwalili poprzednicy (PO/PSL).
Na jakiej podstawie rozsiewasz te oszczerstwa? Siedzisz w tych Niemczech, to siedź - nie znasz sytuacji w Polsce. Co więcej - to własnie Platformie zawdzięczamy tę inwestycję, bo to za jej czasów przygotowano niemal wszystko co trzeba było ptzygotować. PiS przez parę lat wstrzymywał, co się dało, żeby sobie na tym zbudować kampanię przed ostatnimi wyborami. Kalendarium prac: ***s://***gddkia.gov.pl/pl/a/8081/s19-lublin-krasnik i ***s://***gddkia.gov.pl/pl/a/8082/s19-krasnik-granica-wojewodztwa. Za czasów rządów PiSu działo się... rozwiń
Avatar
AaronSzechter / 2 czerwca 2020 r. o 06:58
0
A kiedy S19 Lublin-Lubartów i dalej do Międzyrzeca?
 przecież się projektuje, uczestniczę w tym nawet
Avatar
___K___ / 30 maja 2020 r. o 21:02
0
Cytat: "A kiedy S19 Lublin-Lubartów i dalej do Międzyrzeca?" oraz "Tu już PiS nie ma pomysłu, więc się o tym nie mówi"... Odpowiedź: Już na ten temat pisałem. Może przypomnę, że europosłowie z PO zagłosowali przeciw w sprawie rezolucji T-Ten. Jako jedyni europosłowie zagłosowali przeciwko własnemu krajowi. Dzięki temu trasa wschodnia zwana via Carpathią nie uzyskała rangi ważnej arterii drogowej w Europie i nie uzyskała możliwości dofinansowania do roku... 2030. Teraz POlitycy powinni z własnej sakiewki robić zrzutę. Jedynie odcinek Rzeszów-Lublin ma możliwość sfinalizowania. Przykro mi, ale taki mamy klimat... a właściwìe opozycję, która prędzej zrujnuje kraj jak w czymś Polakom pomoże. PiS może zrealizować program stu obwodnic. Na to nasz budżet jeszcze stać. Dobrzę, że platformie nie udało się skutecznie zblokować trasy S12 i północnej obwodnicy Chełma. A i południowa wreszcie ma ruszyć z miejsca.
Pamiętaj o jednej kwestii - żeby uzyskać dofinansowanie trzeba mieć środki własne W czasie, gdy głosowano VC był kryzys i Polska takimi środkami nie dysponowała. Ważne było kontynuwanie prac przy już rozgrzebanych inwestycjach. DK19 miała już wówczas kilka istotnych obwodnic i to musiało na tamten czas wystarczyć. Na szczęście zadbano o przygotowanie projektów i całych budów, nie rozpisano jedynie przetargów, bo na to trzeba mieć zabezpieczone pieniądze. A tych wtedy nie było, więc i o dofinansowanie nie było sensu się starać.
Pamiętaj o jednej kwestii - żeby uzyskać dofinansowanie trzeba mieć środki własne W czasie, gdy głosowano VC był kryzys i Polska takimi środkami nie dysponowała. Ważne było kontynuwanie prac przy już rozgrzebanych inwestycjach. DK19 miała już wówczas kilka istotnych obwodnic i to musiało na tamten czas wystarczyć. Na szczęście zadbano o przygotowanie projektów i całych budów, nie rozpisano jedynie przetargów, bo na to trzeba mieć zabezpieczone pieniądze. A tych wtedy nie było, więc i o dofinansowanie nie było sensu się starać. rozwiń
Avatar
AaronSzechter / 2 czerwca 2020 r. o 06:58
0
A kiedy S19 Lublin-Lubartów i dalej do Międzyrzeca?
 przecież się projektuje, uczestniczę w tym nawet
Avatar
___K___ / 30 maja 2020 r. o 21:34
+2
A teraz fakty. Drogi szybkiego ruchu oddane za PiS: 2016r (120km), 2017 (300km), 2018 (300km), 2019 (440km). Jest to mniej o 70km jak za koalicji PO-PSL. No i już czuję wasz szyderczy śmiech, że jednak gorszy wynik. Może i tak, gdyby... nie to, że za Tuska zbankrutowała ponad setka polskich firm podwykonąwczych. Aby tego uniknąć za rządów PiSu, ten nierzetelne firmy pogonił z naszego kraju. Paniętacie Chinola z A4? No i dwie włoskie firmy Salini i Pizzarotta? Gdyby wywiązały się z kontraktu... No, cóż. Lepiej mieć opóźnienie w oddaniu dróg szybkiego ruchu jak doprowadzić do upadku setkę polskich firm podwykonawczych. A wszystko realizowane było po przejęciu zrujnowanego budżetu. Nawet Minister Rostowski od nima i nie będzie, szacował że program 500+ i przywrocenie wieku emerytalnego doprowadzi do powstania 100.000.000.000 zł deficytu. A możesz __K__ przypomnieć nam jaki był? ;) No i porownywać zgarnięcie kasy przez PO-PSL z OFE i wpłacenie tej kwoty, by załatać dziurę budżetową, a przekazaniem kwoty z OFE za PiSu do ZUSu. Hm?! Naprawdę nie czujesz różnicy? BOŻE!!! Jak dobrze, że nikt z was nie prowadzi inwestycji! Teraz wiesz dlaczego wybudowano jedynie 120km pierwszego roku rządów. I to za czasu Ciamajdanu i innych KODojełopów. A w 2015 roku wiesz ile oddano? Jedynie 50km. Faktycznie PO-PSL nie robił pod publiczkę wyborczą ;) Nie mieli za co. Ach! Zapomnialem, że za kadencji PO-PSL powstawały prywatne odcinki autostrad. Najdroższa w Europie autostrada "Wolności". Do tej pory kierowcy są "zachwydeni". No i Rudy chciał większych opłat na państwowych odcinkach. No, ale Unia dała to nie pozwoliła na strzyżenie ķierowców. Chwała im za to! A piS buduje darmowe odcinki i... starcza kasiory. A gdy porównamy pierwszą kadencję PO-PSL? To może podam dane: 2008r (130km), 2009r (190km), 2010r (110km) oraz 2011r (290km). Uuuu... To ci dopiero musieli nic nie robić. Jak widzisz PiS odwalił kawał dobrej roboty. I co ciekawsze pomimo GIGANTYCZNEJ ZŁEJ KONIUNKTURY  trwa przy wszystkich inwestycjach. Nićzego nie wycofuje. A Rafał Trzaskowski owszem. No, chyba że potrafisz zaprzeczyć?
Chyba żyjemy w różnych rzeczywistościach. Po pierwsze: za rządów PiS oddano do użytku drogi, którym finansowanie zapewnił poprzedni rząd. Napisz może, ilu inwestycjom drogowym PiS zapewnił finansowanie... Budżet pozostały po PO i PSL pozwolił PiSowi na rozdawanie kasy na prawo i lewo. Jakoś nikogo nie pociągnięto do odpowiedzialności za rzekomą lukę VATowską i inne "przekręty", których nie było. A teraz są... Gdzie ta GIGANTYCZNIE ZŁA KONIUNKTURA? Przez przeszło cztery lata PiS działał w wyjątkowo korzystnych warunkach gospodarczych na świecie i dopiero pandemia pokazała, w jak tragicznym stanie jest budżet kraju. Niestety nie wszyscy to dostrzegają, bo odbiorcy TVPiS nie dostają na ten temat informacji. I kwestia OFE po raz kolejny - PiS zrobil to samo, co PO, ale pobrał dla siebie (rząd, nie partia) 15% prowizji. PO nie wzięło nic. Przestań mydlić oczy takim jak ty.
Chyba żyjemy w różnych rzeczywistościach. Po pierwsze: za rządów PiS oddano do użytku drogi, którym finansowanie zapewnił poprzedni rząd. Napisz może, ilu inwestycjom drogowym PiS zapewnił finansowanie... Budżet pozostały po PO i PSL pozwolił PiSowi na rozdawanie kasy na prawo i lewo. Jakoś nikogo nie pociągnięto do odpowiedzialności za rzekomą lukę VATowską i inne "przekręty", których nie było. A teraz są... Gdzie ta GIGANTYCZNIE ZŁA KONIUNKTURA? Przez przeszło cztery lata PiS działał w wyjątkowo korzystnych warunka... rozwiń
Avatar
sumienie.DW / 30 maja 2020 r. o 21:10
-20
A teraz fakty. Drogi szybkiego ruchu oddane za PiS: 2016r (120km), 2017 (300km), 2018 (300km), 2019 (440km). Jest to mniej o 70km jak za koalicji PO-PSL. No i już czuję wasz szyderczy śmiech, że jednak gorszy wynik. Może i tak, gdyby... nie to, że za Tuska zbankrutowała ponad setka polskich firm podwykonąwczych. Aby tego uniknąć za rządów PiSu, ten nierzetelne firmy pogonił z naszego kraju. Paniętacie Chinola z A4? No i dwie włoskie firmy Salini i Pizzarotta? Gdyby wywiązały się z kontraktu... No, cóż. Lepiej mieć opóźnienie w oddaniu dróg szybkiego ruchu jak doprowadzić do upadku setkę polskich firm podwykonawczych. A wszystko realizowane było po przejęciu zrujnowanego budżetu. Nawet Minister Rostowski od nima i nie będzie, szacował że program 500+ i przywrocenie wieku emerytalnego doprowadzi do powstania 100.000.000.000 zł deficytu. A możesz __K__ przypomnieć nam jaki był? ;) No i porownywać zgarnięcie kasy przez PO-PSL z OFE i wpłacenie tej kwoty, by załatać dziurę budżetową, a przekazaniem kwoty z OFE za PiSu do ZUSu. Hm?! Naprawdę nie czujesz różnicy? BOŻE!!! Jak dobrze, że nikt z was nie prowadzi inwestycji! Teraz wiesz dlaczego wybudowano jedynie 120km pierwszego roku rządów. I to za czasu Ciamajdanu i innych KODojełopów. A w 2015 roku wiesz ile oddano? Jedynie 50km. Faktycznie PO-PSL nie robił pod publiczkę wyborczą ;) Nie mieli za co. Ach! Zapomnialem, że za kadencji PO-PSL powstawały prywatne odcinki autostrad. Najdroższa w Europie autostrada "Wolności". Do tej pory kierowcy są "zachwydeni". No i Rudy chciał większych opłat na państwowych odcinkach. No, ale Unia dała to nie pozwoliła na strzyżenie ķierowców. Chwała im za to! A piS buduje darmowe odcinki i... starcza kasiory. A gdy porównamy pierwszą kadencję PO-PSL? To może podam dane: 2008r (130km), 2009r (190km), 2010r (110km) oraz 2011r (290km). Uuuu... To ci dopiero musieli nic nie robić. Jak widzisz PiS odwalił kawał dobrej roboty. I co ciekawsze pomimo GIGANTYCZNEJ ZŁEJ KONIUNKTURY trwa przy wszystkich inwestycjach. Nićzego nie wycofuje. A Rafał Trzaskowski owszem. No, chyba że potrafisz zaprzeczyć?
A teraz fakty. Drogi szybkiego ruchu oddane za PiS: 2016r (120km), 2017 (300km), 2018 (300km), 2019 (440km). Jest to mniej o 70km jak za koalicji PO-PSL. No i już czuję wasz szyderczy śmiech, że jednak gorszy wynik. Może i tak, gdyby... nie to, że za Tuska zbankrutowała ponad setka polskich firm podwykonąwczych. Aby tego uniknąć za rządów PiSu, ten nierzetelne firmy pogonił z naszego kraju. Paniętacie Chinola z A4? No i dwie włoskie firmy Salini i Pizzarotta? Gdyby wywiązały się z kontraktu... No, cóż. Lepiej mieć opóźnienie w oddaniu dróg s... rozwiń
Avatar
___K___ / 30 maja 2020 r. o 21:02
0
Cytat: "A kiedy S19 Lublin-Lubartów i dalej do Międzyrzeca?" oraz "Tu już PiS nie ma pomysłu, więc się o tym nie mówi"... Odpowiedź: Już na ten temat pisałem. Może przypomnę, że europosłowie z PO zagłosowali przeciw w sprawie rezolucji T-Ten. Jako jedyni europosłowie zagłosowali przeciwko własnemu krajowi. Dzięki temu trasa wschodnia zwana via Carpathią nie uzyskała rangi ważnej arterii drogowej w Europie i nie uzyskała możliwości dofinansowania do roku... 2030. Teraz POlitycy powinni z własnej sakiewki robić zrzutę. Jedynie odcinek Rzeszów-Lublin ma możliwość sfinalizowania. Przykro mi, ale taki mamy klimat... a właściwìe opozycję, która prędzej zrujnuje kraj jak w czymś Polakom pomoże. PiS może zrealizować program stu obwodnic. Na to nasz budżet jeszcze stać. Dobrzę, że platformie nie udało się skutecznie zblokować trasy S12 i północnej obwodnicy Chełma. A i południowa wreszcie ma ruszyć z miejsca.
Pamiętaj o jednej kwestii - żeby uzyskać dofinansowanie trzeba mieć środki własne W czasie, gdy głosowano VC był kryzys i Polska takimi środkami nie dysponowała. Ważne było kontynuwanie prac przy już rozgrzebanych inwestycjach. DK19 miała już wówczas kilka istotnych obwodnic i to musiało na tamten czas wystarczyć. Na szczęście zadbano o przygotowanie projektów i całych budów, nie rozpisano jedynie przetargów, bo na to trzeba mieć zabezpieczone pieniądze. A tych wtedy nie było, więc i o dofinansowanie nie było sensu się starać.
Pamiętaj o jednej kwestii - żeby uzyskać dofinansowanie trzeba mieć środki własne W czasie, gdy głosowano VC był kryzys i Polska takimi środkami nie dysponowała. Ważne było kontynuwanie prac przy już rozgrzebanych inwestycjach. DK19 miała już wówczas kilka istotnych obwodnic i to musiało na tamten czas wystarczyć. Na szczęście zadbano o przygotowanie projektów i całych budów, nie rozpisano jedynie przetargów, bo na to trzeba mieć zabezpieczone pieniądze. A tych wtedy nie było, więc i o dofinansowanie nie było sensu się starać. rozwiń
Avatar
___K___ / 30 maja 2020 r. o 20:59
+1
Fajnie, źe można z kimś podyskutować na argumenty. Jeszcze fajniej byłoby, gdybyś robił streszczenia, a nie używał COPY/PASTE. Zanim odniosę się do nic nierobienia w sprawie dróg szybkiego ruchu za PiSu. To najpierw pogratuluję twojemu znajomemu, źe stać go na kupno przeciętnego laptopa za 1000€. Pomimo, że nie zarabia średniej krajowej. Wiesz kupić coś na kredyt, a za gotówkę to naprawdę spora różnica. Co do sztucznego podnoszenia minimalnej pensji. A uważasz, że ostatnia podwyżka do 2250 zł brutto źle wpłynęła na gospodarkę? W którym miejscu? Według mnie do tej pory sztucznie utrzymuje się pensję pracownikom. Na razie jedynie rodzicom wyrownano pensję do realnej, osiągalnej kwoty (program 500+). Chociaż i tak nadal lżej żyć osobie bez ciężaru dzieci. Mam nadzieję, że niedługo otrzymają wyższe kwoty wolne od podatku ze względu na trud wychowania, tj. ma to miejsce w Niemczech.
To nie jeden znajomy, tylko wielu znajomych. I to żaden problem kupić cokolwiek z elektroniki użytkowej, gdy kredyt ma oprocentowanie 9%. Wiele osób kupuje tak, bo woli to od wydawania posiadanej gotówki. Raty nie obciążają budżetu. Podwyżak płacy minimalnej wpłynęła na gospodarkę niekorzystnie na różne sposoby Po pierwsze - jej skutkiem był wzrost cen, bo pracodawcy musieli nagle wysupłać dodatkową kasę na wynagrodzenia, a więc odbili sobie to na cenie towarów i usług. Po drugie - od płacy minimalnej jest uzależnionych wiele zasiłków i odszkodowań. A na dzieci powinni moc zapracować rodzice, a nie łożyć na nie państwo. Jeśli kogoś stać na dzieci, to niech je ma. Jeśli go nie stać, bo nie pracuje, to zupełnie nie jest w interesie państwa mnożenie biedy i tworzenie w ten sposób kolejnych zasiłkobiorców. Lepiej byłoby tworzyć bezpłatne, albo tanie żłobki i przedszkola i pozwolić w ten sposób ludziom pracować. 500+ powinnio zaś być wypłacane tym, którzy do budżetu coś wnoszą, a nie leserom i bezrobotnym, co ma miejsce teraz.
To nie jeden znajomy, tylko wielu znajomych. I to żaden problem kupić cokolwiek z elektroniki użytkowej, gdy kredyt ma oprocentowanie 9%. Wiele osób kupuje tak, bo woli to od wydawania posiadanej gotówki. Raty nie obciążają budżetu. Podwyżak płacy minimalnej wpłynęła na gospodarkę niekorzystnie na różne sposoby Po pierwsze - jej skutkiem był wzrost cen, bo pracodawcy musieli nagle wysupłać dodatkową kasę na wynagrodzenia, a więc odbili sobie to na cenie towarów i usług. Po drugie - od płacy minimalnej jest uzależnionych wiele ... rozwiń
Avatar
sumienie.DW / 30 maja 2020 r. o 20:43
-3
A teraz meritum sprawy. Oczywiście, że PiS nie robił nic i wszystkie budowy dróg szybkiego ruchu zostały wstrzymane. Wszysto załatwiły koncepcje programowe. A wiesz jak długo istniała koncepcja programowa na S12 i obwodnice północną Chełma? A wiesz kiedy przedstawiono szczegółowe plany? I kiedy wykupiono grunt. Tak ten Rudy to wszystko załatwił... chyba z Brukseli. A wiesz kiedy planowano wybudowanie południowej obwodnicy Chełma? Tak gdzieś zza czasów mojej podstawówki. Czyli za PRLu. Była koncepcja programowa, bo tereny pod drogę do tej pory nie zabudowano.
Avatar
sumienie.DW / 30 maja 2020 r. o 20:36
-3
Cytat: "A kiedy S19 Lublin-Lubartów i dalej do Międzyrzeca?" oraz "Tu już PiS nie ma pomysłu, więc się o tym nie mówi"... Odpowiedź: Już na ten temat pisałem. Może przypomnę, że europosłowie z PO zagłosowali przeciw w sprawie rezolucji T-Ten. Jako jedyni europosłowie zagłosowali przeciwko własnemu krajowi. Dzięki temu trasa wschodnia zwana via Carpathią nie uzyskała rangi ważnej arterii drogowej w Europie i nie uzyskała możliwości dofinansowania do roku... 2030. Teraz POlitycy powinni z własnej sakiewki robić zrzutę. Jedynie odcinek Rzeszów-Lublin ma możliwość sfinalizowania. Przykro mi, ale taki mamy klimat... a właściwìe opozycję, która prędzej zrujnuje kraj jak w czymś Polakom pomoże. PiS może zrealizować program stu obwodnic. Na to nasz budżet jeszcze stać. Dobrzę, że platformie nie udało się skutecznie zblokować trasy S12 i północnej obwodnicy Chełma. A i południowa wreszcie ma ruszyć z miejsca.
Cytat: "A kiedy S19 Lublin-Lubartów i dalej do Międzyrzeca?" oraz "Tu już PiS nie ma pomysłu, więc się o tym nie mówi"... Odpowiedź: Już na ten temat pisałem. Może przypomnę, że europosłowie z PO zagłosowali przeciw w sprawie rezolucji T-Ten. Jako jedyni europosłowie zagłosowali przeciwko własnemu krajowi. Dzięki temu trasa wschodnia zwana via Carpathią nie uzyskała rangi ważnej arterii drogowej w Europie i nie uzyskała możliwości dofinansowania do roku... 2030. Teraz POlitycy powinni z własnej sakiewki robić zrzutę. Jedy... rozwiń
Avatar
sumienie.DW / 30 maja 2020 r. o 20:23
-3
Fajnie, źe można z kimś podyskutować na argumenty. Jeszcze fajniej byłoby, gdybyś robił streszczenia, a nie używał COPY/PASTE. Zanim odniosę się do nic nierobienia w sprawie dróg szybkiego ruchu za PiSu. To najpierw pogratuluję twojemu znajomemu, źe stać go na kupno przeciętnego laptopa za 1000€. Pomimo, że nie zarabia średniej krajowej. Wiesz kupić coś na kredyt, a za gotówkę to naprawdę spora różnica. Co do sztucznego podnoszenia minimalnej pensji. A uważasz, że ostatnia podwyżka do 2250 zł brutto źle wpłynęła na gospodarkę? W którym miejscu? Według mnie do tej pory sztucznie utrzymuje się pensję pracownikom. Na razie jedynie rodzicom wyrownano pensję do realnej, osiągalnej kwoty (program 500+). Chociaż i tak nadal lżej żyć osobie bez ciężaru dzieci. Mam nadzieję, że niedługo otrzymają wyższe kwoty wolne od podatku ze względu na trud wychowania, tj. ma to miejsce w Niemczech.
Fajnie, źe można z kimś podyskutować na argumenty. Jeszcze fajniej byłoby, gdybyś robił streszczenia, a nie używał COPY/PASTE. Zanim odniosę się do nic nierobienia w sprawie dróg szybkiego ruchu za PiSu. To najpierw pogratuluję twojemu znajomemu, źe stać go na kupno przeciętnego laptopa za 1000€. Pomimo, że nie zarabia średniej krajowej. Wiesz kupić coś na kredyt, a za gotówkę to naprawdę spora różnica. Co do sztucznego podnoszenia minimalnej pensji. A uważasz, że ostatnia podwyżka do 2250 zł brutto źle wpłynęła na gospodarkę? W którym miejs... rozwiń
Avatar
___K___ / 30 maja 2020 r. o 18:47
+5
Innymi słowy wszystko działo się za czasów PO/PSL, a aktualne  opracowywanie Koncepcji Programowej. Jest efektem tamtych przygotowań. PiS nie robi w tej sprawie NIC!
Avatar
___K___ / 30 maja 2020 r. o 18:46
0
A kiedy S19 Lublin-Lubartów i dalej do Międzyrzeca?
 A poważniej. GDDKiA pisze na swojej stronie: Etap zrealizowany: luty 2009 r. - Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowe etap II dla przebiegu drogi ekspresowej S19 na odcinku od granicy województw: mazowieckiego i lubelskiego do końca I etapu obwodnicy miasta Lubartów, 20.08.2009 r. - odbyło się posiedzenie Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przy Generalnym Dyrektorze GDDKiA. 09.06.2010 r. – złożono wniosek do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Lublinie o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (kompleksowo dla zadania pn. „Budowa drogi ekspresowej S19 granica województwa mazowieckiego i lubelskiego – węzeł Lubartów na obwodnicy m. Lublin (bez węzła) z wyłączeniem obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej”). Wniosek do RDOŚ 24.08.2010 r. – wpłynęło pismo z RDOŚ w sprawie konieczności uzupełnienia złożonego wniosku (m. in. o streszczenie w języku niespecjalistycznym opisujące przedsięwzięcie dla całego analizowanego odcinka, tj. od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do węzła Lubartów (do tego czasu wniosek pozostaje bez rozpatrzenia). 07.07.2011 r. – złożono wniosek do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Lublinie o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla projektu: „Budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku: granica województwa mazowieckiego i lubelskiego – węzeł Lubartów na obwodnicy m. Lublin (bez węzła) z wyłączeniem obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego, Kocka i Woli Skromowskiej”.          Wniosek do RDOŚ          Streszczenie w języku niespecjalistycznym 19.10.2012 r. – Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Lublinie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla projektu: „Budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku: granica województwa mazowieckiego i lubelskiego – węzeł Lubartów na obwodnicy m. Lublin (bez węzła) z wyłączeniem obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego, Kocka i Woli Skromowskiej” dla wariantów rekomendowanych przez inwestora - wariant 3 na odcinku granica województwa mazowieckiego i lubelskiego do końca I etapu obwodnicy Lubartowa z wyłączeniem obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego, Kocka i Woli Skromowskiej i wariant 5 na odcinku od m. Lubartów (koniec I etapu obwodnicy Lubartowa) do m. Lublin (początek węzła Lubartów w ciągu drogi ekspresowej S12/17). Aktualnie trwa opracowywanie Koncepcji Programowej.
 A poważniej. GDDKiA pisze na swojej stronie: Etap zrealizowany: luty 2009 r. - Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowe etap II dla przebiegu drogi ekspresowej S19 na odcinku od granicy województw: mazowieckiego i lubelskiego do końca I etapu obwodnicy miasta Lubartów, 20.08.2009 r. - odbyło się posiedzenie Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przy Generalnym Dyrektorze GDDKiA. 09.06.2010 r. – złożono wniosek do Regionaln... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17
Trwa cisza wyborcza
Do czasu jej zakończenia zamieszczanie komentarzy mających charakter agitacyjny jest zabronione przez polskie prawo. Odpowiedzialność za opublikowaną przez siebie treść ponosi autor.

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłos Chełm wysoko pokonał Włodawiankę. Szykują się na Puchar Polski

Kłos Chełm wysoko pokonał Włodawiankę. Szykują się na Puchar Polski

Dobry prognostyk przed nowym sezonem dla Kłosa. Drużyna Roberta Tarnowskiego w sobotnim sparingu pokonała wicemistrza poprzednich rozgrywek – Włodawiankę aż 3:0. Już w środę czwartoligowiec zagra pierwszy od dawna mecz o coś – w ramach zaległego spotkania Pucharu Polski zmierzy się z Chełmianką.

Ryki. Samochód w rowie, ale pijany kierowca chciał jechać dalej

Ryki. Samochód w rowie, ale pijany kierowca chciał jechać dalej

49-letni mężczyzna zakończył jazdę w rowie. Chciał jednak podróżować dalej, ale zatrzymali go okoliczni mieszkańcy.

Eltrox Włókniarz Częstochowa - Motor Lublin. Starcie z jednym z faworytów [relacja na żywo]

Eltrox Włókniarz Częstochowa - Motor Lublin. Starcie z jednym z faworytów [relacja na żywo]

Swoje piąte spotkanie w tegorocznych zmaganiach w PGE Ekstralidze rozegrają dzisiaj (godz. 16.30) żużlowcy Motoru Lublin. W Częstochowie zmierzą się z niepokonanym jak dotąd Eltrox Włókniarzem. Transmisja z tego meczu będzie dostępna na antenie nSport+ oraz w internecie. Zachęcamy również do śledzenia naszej relacji na żywo.

3-latek w koszulce i majtkach błąkał się sam po ulicy w Puławach. Matka pijana

3-latek w koszulce i majtkach błąkał się sam po ulicy w Puławach. Matka pijana

Puławscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że małe dziecko samo błąka się po ulicy. Dziecko ubrane było tylko w majtki, koszulkę i klapki.

Lubelskie: W których miastach i gminach zagłosowało najwięcej osób? Szczegółowa frekwencja
galeria

Lubelskie: W których miastach i gminach zagłosowało najwięcej osób? Szczegółowa frekwencja

Frekwencja do 12 w drugiej turze wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r. Dane z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wybory prezydenckie w powiecie puławskim. Bardzo wysoka frekwencja w Kazimierzu Dolnym

Wybory prezydenckie w powiecie puławskim. Bardzo wysoka frekwencja w Kazimierzu Dolnym

Co czwarty mieszkaniec powiatu puławskiego oddał już głos w II turze wyborów prezydenckich. Frekwencja do godz. 12 wyniosła 25,70 proc. Najwyższa była w gminie Kazimierz Dolny, mieście Puławy oraz gminie Janowiec. Najniższa - w gminie Markuszów.

Lubelskie: Znamy frekwencję do godz. 12 w drugiej turze wyborów w naszym regionie

Lubelskie: Znamy frekwencję do godz. 12 w drugiej turze wyborów w naszym regionie

23,39 proc. wyniosła do godz. 12 frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich w Lubelskiem. Wśród szesnastu województw to czwarty wynik od końca.

Wykład i projekcja filmu "Rocky" na dachu CSK
16 lipca 2020, 21:00

Wykład i projekcja filmu "Rocky" na dachu CSK

W ramach cyklu Kultowe Lato Filmowe na dachu Centrum Spotkania Kultur, 16 lipca o godz. 21 odbędzie się plenerowy pokaz klasyka z Sylvestrem Stallone'em - "Rocky". Pokaz zostanie poprzedzony wykładem "Wytrwać do ostatniej rundy" w ramach Akademii Kina CSK.

Wybory 2020. Frekwencja do godz. 12 jest wyższa niż w pierwszej turze

Wybory 2020. Frekwencja do godz. 12 jest wyższa niż w pierwszej turze

Do godz. 12 w całym kraju zagłosowało 24,73 proc. uprawnionych do głosowania – poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Frekwencja jest nieco wyższa niż dwa tygodnie temu, gdy do południa wynosiła 24,08 proc.

Start Lublin wraca do treningów

Start Lublin wraca do treningów

W poniedziałek o godz. 18 czerwono-czarni spotkają się na pierwszym treningu. W najbliższym czasie można się też spodziewać transferów zagranicznych graczy.

Nowe ognisko koronawirusa w powiecie bialskim. Zakażenia w zakładach mięsnych

Nowe ognisko koronawirusa w powiecie bialskim. Zakażenia w zakładach mięsnych

Aż 39 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono dzisiaj w województwie lubelskim. Wciąż najwięcej chorych jest z powiatu bialskiego, gdzie jest nowe, piąte już ognisko SARS-CoV-2.

W pierwszej turze wyborów w tej gminie była najwyższa frekwencja w powiecie lubelskim. Jak jest teraz?
Zdjęcia
galeria

W pierwszej turze wyborów w tej gminie była najwyższa frekwencja w powiecie lubelskim. Jak jest teraz?

Spory ruch panuje w komisji wyborczej w Motyczu w gminie Konopnica. W pierwszej turze ta gmina mogła pochwalić się najwyższą frekwencją w powiecie lubelskim.

Lublin: Karta ubrudzona tak, aby nie można było zagłosować na jednego z kandydatów?

Lublin: Karta ubrudzona tak, aby nie można było zagłosować na jednego z kandydatów?

Kartę do głosowania z plamą uniemożliwiającą oddanie głosu na jednego z kandydatów miał otrzymać wyborca głosujący w lokalu przy ul. Pana Wołodyjowskiego w Lublinie. O sprawie została poinformowana Miejska Komisja Wyborcza.

Lubelskie: Wyprzedzał ciężarówkę i musiał szybko wrócić na prawy pas. 6-latek ucierpiał w wypadku

Lubelskie: Wyprzedzał ciężarówkę i musiał szybko wrócić na prawy pas. 6-latek ucierpiał w wypadku

6-latek został ranny w wypadku, do którego doszło w piątek około godz. 21.35 w miejscowości Tchórzew (pow. radzyński) na drodze krajowej nr 19. Auto osobowe zderzyło się z ciężarówką.

Opolanin lepszy od Lublinianki, doświadczony napastnik dołączy do beniaminka?

Opolanin lepszy od Lublinianki, doświadczony napastnik dołączy do beniaminka?