Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 września 2014 r.
8:45
Edytuj ten wpis

Czelej, Muszyński. Kto będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina?

21 36 A A

Senator Grzegorz Czelej i były prezes Portu Lotniczego Lublin Grzegorz Muszyński to według naszych informacji najpoważniejsi kandydaci Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Lublina. Ostateczna decyzja zapadnie w Warszawie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na dwa i pół miesiąca przed jesiennymi wyborami PiS wciąż nie wskazał kandydata, który stanie do walki o prezydencki gabinet w lubelskim Ratuszu.

- Mamy dwie-trzy kandydatury, nad którymi dyskutujemy. Te propozycje zostały przesłane do Warszawy. Decyzje powinny zapaść w połowie września - mówi poseł Sławomir Zawiślak, szef wojewódzkiego zespołu wyborczego PiS. - Z szacunku do wyborców chcemy wszystko zrobić solidnie. Przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego też się nie spieszyliśmy i wynik był bardzo dobry - przekonuje.

Czy rzeczywiście? Lider listy PiS prof. Waldemar Paruch nie zdobył mandatu. Europosłem został za to startujący z drugiej pozycji nienależący do partii prof. Mirosław Piotrowski, a jego start w wyborach był pewny dużo wcześniej.

Jak pisaliśmy na początku sierpnia, działacze PiS poważnej kandydatki na prezydenta Lublina upatrywali w osobie prof. Zyty Gilowskiej. Tę kandydaturę ostatnio wykluczył prezes partii Jarosław Kaczyński, tłumacząc to złym stanem zdrowia byłej wicepremier. Teraz, jak się dowiedzieliśmy, pod uwagę są brane dwa nazwiska.
Pierwszy to senator Grzegorz Czelej. Wielu partyjnych działaczy jest przekonanych, że jest on właściwą osobą do walki z prezydentem Krzysztofem Żukiem (PO).

Bardziej niespodziewana jest druga kandydatura. Grzegorz Muszyński to były prezes Portu Lotniczego Lublin. - Otrzymałem taką propozycję od lokalnych działaczy PiS - potwierdza Muszyński. - Ale na razie żadna decyzja ani z mojej strony, ani ze strony partii nie zapadła. Uważam, ze moja wiedza i doświadczenie zdobyte podczas pracy w porcie dają mi możliwość rozważania tej propozycji - dodaje. Muszyński podkreśla, że nie jest członkiem PiS i nie zamierza do partii wstępować.

Według naszych informacji, dziś w Warszawie Muszyński i Czelej mają spotkać się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. - Takie spotkania odbywają się i będą odbywać. Ale jeśli chodzi o dokładne terminy, to nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam - stwierdza poseł Zawiślak.

Zdaniem PO, zwlekanie z ogłoszeniem kandydata oznacza, że PiS nie jest przygotowany do jesiennych wyborów. - Lublin jest dużym miastem wojewódzkim i kandydat na jego prezydenta powinien być znany dużo wcześniej. To świadczy o tym, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma w Lublinie mocnych nazwisk - komentuje poseł Mariusz Grad, wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Platformy Obywatelskiej.

Z lotniska do Centrum Onkologii

Choć doprowadził do końca budowę lotniska, Grzegorz Muszyński nie miał najlepszej prasy, głównie dzięki kilku kontrowersyjnym decyzjom. Najgłośniejsza z nich to przetarg na samochód dla VIP-ów, który jak się okazało mógł wygrać tylko jeden model volvo.

Kolejna wpadka dotyczyła zatrudnienia w porcie Andrzeja G., byłego komendanta straży pożarnej, oskarżonego od nadużycia. Prezes Muszyński oficjalnie go zwalniał, po czym po cichu zatrudniał z powrotem. Szerokim echem odbiły się premie dla zarządu w wysokości kilkudziesięciu tysięcy zł. Gdy lotnisko zaczęło działać, prezes zbierał cięgi za fatalną politykę informacyjną spółki. Został zwolniony w maju 2013 roku, ale wciąż pobiera prezesowską pensję. Według zapisu w jego umowie, jeśli przez półtora roku nie podejmie pracy u konkurencji, dostanie w sumie ok.

400 tys. zł. Pod koniec kwietnia Muszyński został pełnomocnikiem województwa do spraw budowy nowej części Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, za co dostaje 7 tys. zł miesięcznie.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tylko Nowa Prawica JKMikke / 1 września 2014 o 18:32
0
Te same mordy zawodowych koryciarzy co od wielu lat!! Siedzą, nabijają kabzę, nic nie robią, 
głosują pod dyktando!! dosyć się nachapali !! czas na zmiany !!GŁOSUJCIE NA NOWĄ PRAWICĘ 
JANUSZA KORWINA MIKKEGO!!
Dosyć tych zawodowych koryciarzy, którzy nic nie robią tylko kabzę nabijają!!
Chcecie aby mordercy byli wieszani?? Chcecie mieć pracę??
Chcecie aby nie było korupcji, kumoterstwa i nepotyzmu??
Chcecie niskich podatków??
Głosujcie na NOWĄ PRAWICĘ JANUSZA KORWINA MIKKEGO!!
Te same mordy zawodowych koryciarzy co od wielu lat!! Siedzą, nabijają kabzę, nic nie robią, 
głosują pod dyktando!! dosyć się nachapali !! czas na zmiany !!GŁOSUJCIE NA NOWĄ PRAWICĘ 
JANUSZA KORWINA MIKKEGO!!
Dosyć tych zawodowych koryciarzy, którzy nic nie robią tylko kabzę nabijają!!
Chcecie aby mordercy byli wieszani?? Chcecie mieć pracę??
Chcecie aby nie było korupcji, kumoterstwa i nepotyzmu??
Chcecie niskich podatków??
Głosujcie na NOWĄ PRAWICĘ... rozwiń
Avatar
lubelak / 1 września 2014 o 17:24
0

Pruszkowskiego niech wystawią, hehe :D

Avatar
wyborca / 1 września 2014 o 17:22
0

A Elżbieta Kruk, Lech Sprawka? Jakimiś geniuszami nie są, ale przynajmniej coś te nazwiska mówią przeciętnemu mieszkańcowi Lublina.

Avatar
Gość / 1 września 2014 o 17:19
0

Niestety PIS daje plamę.Wystawiać Muszyńskiego to kompromitacja.PIS-owi się ludzie wystrzelali ,a narybku nie ma ,bo to zabetonowana sitwa!

Czy to nie ten gość co chciał kupić limuzynę na potrzeby wożenia załóg samolotów do hotelu, jak jeszcze lotnisko nie było zbudowane ??

To miałby być prezydent miasta ? :D

Avatar
J. / 1 września 2014 o 16:21
0

pis co kilka dni inego kandydata zgalsza, a tak na prawde kandydata brak, partia w LBN dawno umarła

Avatar
odpowiedź / 1 września 2014 o 16:08
0

Koledze Spławikowi coś się pomyliło, w kościołach to agituje tylko i wyłącznie PiS. Proszę spytać radnego Tułajewa, on o tym powinien sporo wiedzieć. Popytaj też znajomych z różnych dzielnic której partii ulotki są wciskane wiernym w samych kościołach lub tuż przed wejściami do tychże. Potwierdzą moje słowa.

Avatar
Spławik / 1 września 2014 o 15:44
0

Na "ścianie wschodniej" naród w większości prosty, wierzący w Aniołki, Szatana, Boga i "Zmartwychwstanie ciał". Ale mnie nikt nie zwolnił z rozsądku i zagłosuję na ekipę Pana Żuka. A teraz po katolicku proponuję mnie opluwać!!!

Ale o co chodzi i to w sytuacji kiedy p. Żuk Krzysztof jest również tego samego wyznania, z którego próbujesz ironizować?

Żeby było ciekawiej, to jego kampania była prowadzona na terenie parafii naszego miasta, z której to pozostało mi zaproszenie na koncert podpisane imieniem i nazwiskiem kandydata PO w wyborach tej samorządowej kadencji.

Dlatego właśnie, że kampania wyborcza prowadzona była na terenie kościoła - ja na tego kandydata nie głosowałem i nigdy nie zagłosuję, bo ryba zawsze od głowy się psuje.

Ale o co chodzi i to w sytuacji kiedy p. Żuk Krzysztof jest również tego samego wyznania, z którego próbujesz ironizować?

Żeby było ciekawiej, to jego kampania była prowadzona na terenie parafii naszego miasta, z której to pozostało mi zaproszenie na koncert podpisane imieniem i nazwiskiem kandydata PO w wyborach tej samorządowej kadencji.

Dlatego właśnie, że kampania wyborcza prowadzona była na terenie kościoła - ja na tego kandydata nie głosowałem i nigdy nie zagłosuję, bo ryba zawsze od głowy się psuje.

rozwiń
Avatar
Radny / 1 września 2014 o 15:31
0

szczerze ci współczuje jeśli faktycznie uważasz że nie żadnej innej alternatywy niż PiS-owska sekta

Przyjdą czasy,jeszcze chwila a członków PIS-u będziesz jeszcze w dupsko całował !!

Avatar
Serafina / 1 września 2014 o 14:38
0

MUSZYŃSKI?????

 Najpierw budowniczy lotniska, potem budowniczy szpitala. W obu przypadkach z "POręki" Sobczaka.

Jeśli dodać, że Sobczak POpierał przechsztę  Kamińskiego w ostatnich wyborach do PE, to POstawa Pana v-ce marszałka nie jest w porządku.

Avatar
dziennik / 1 września 2014 o 14:37
0

Na "ścianie wschodniej" naród w większości prosty, wierzący w Aniołki, Szatana, Boga i "Zmartwychwstanie ciał". Ale mnie nikt nie zwolnił z rozsądku i zagłosuję na ekipę Pana Żuka. A teraz po katolicku proponuję mnie opluwać!!!

ja tam opluwać nie zamierzam bo też mam zamiar głosować na Żuka

Avatar
tylko Nowa Prawica JKMikke / 1 września 2014 o 18:32
0
Te same mordy zawodowych koryciarzy co od wielu lat!! Siedzą, nabijają kabzę, nic nie robią, 
głosują pod dyktando!! dosyć się nachapali !! czas na zmiany !!GŁOSUJCIE NA NOWĄ PRAWICĘ 
JANUSZA KORWINA MIKKEGO!!
Dosyć tych zawodowych koryciarzy, którzy nic nie robią tylko kabzę nabijają!!
Chcecie aby mordercy byli wieszani?? Chcecie mieć pracę??
Chcecie aby nie było korupcji, kumoterstwa i nepotyzmu??
Chcecie niskich podatków??
Głosujcie na NOWĄ PRAWICĘ JANUSZA KORWINA MIKKEGO!!
Te same mordy zawodowych koryciarzy co od wielu lat!! Siedzą, nabijają kabzę, nic nie robią, 
głosują pod dyktando!! dosyć się nachapali !! czas na zmiany !!GŁOSUJCIE NA NOWĄ PRAWICĘ 
JANUSZA KORWINA MIKKEGO!!
Dosyć tych zawodowych koryciarzy, którzy nic nie robią tylko kabzę nabijają!!
Chcecie aby mordercy byli wieszani?? Chcecie mieć pracę??
Chcecie aby nie było korupcji, kumoterstwa i nepotyzmu??
Chcecie niskich podatków??
Głosujcie na NOWĄ PRAWICĘ... rozwiń
Avatar
lubelak / 1 września 2014 o 17:24
0

Pruszkowskiego niech wystawią, hehe :D

Avatar
wyborca / 1 września 2014 o 17:22
0

A Elżbieta Kruk, Lech Sprawka? Jakimiś geniuszami nie są, ale przynajmniej coś te nazwiska mówią przeciętnemu mieszkańcowi Lublina.

Avatar
Gość / 1 września 2014 o 17:19
0

Niestety PIS daje plamę.Wystawiać Muszyńskiego to kompromitacja.PIS-owi się ludzie wystrzelali ,a narybku nie ma ,bo to zabetonowana sitwa!

Czy to nie ten gość co chciał kupić limuzynę na potrzeby wożenia załóg samolotów do hotelu, jak jeszcze lotnisko nie było zbudowane ??

To miałby być prezydent miasta ? :D

Avatar
J. / 1 września 2014 o 16:21
0

pis co kilka dni inego kandydata zgalsza, a tak na prawde kandydata brak, partia w LBN dawno umarła

Avatar
odpowiedź / 1 września 2014 o 16:08
0

Koledze Spławikowi coś się pomyliło, w kościołach to agituje tylko i wyłącznie PiS. Proszę spytać radnego Tułajewa, on o tym powinien sporo wiedzieć. Popytaj też znajomych z różnych dzielnic której partii ulotki są wciskane wiernym w samych kościołach lub tuż przed wejściami do tychże. Potwierdzą moje słowa.

Avatar
Spławik / 1 września 2014 o 15:44
0

Na "ścianie wschodniej" naród w większości prosty, wierzący w Aniołki, Szatana, Boga i "Zmartwychwstanie ciał". Ale mnie nikt nie zwolnił z rozsądku i zagłosuję na ekipę Pana Żuka. A teraz po katolicku proponuję mnie opluwać!!!

Ale o co chodzi i to w sytuacji kiedy p. Żuk Krzysztof jest również tego samego wyznania, z którego próbujesz ironizować?

Żeby było ciekawiej, to jego kampania była prowadzona na terenie parafii naszego miasta, z której to pozostało mi zaproszenie na koncert podpisane imieniem i nazwiskiem kandydata PO w wyborach tej samorządowej kadencji.

Dlatego właśnie, że kampania wyborcza prowadzona była na terenie kościoła - ja na tego kandydata nie głosowałem i nigdy nie zagłosuję, bo ryba zawsze od głowy się psuje.

Ale o co chodzi i to w sytuacji kiedy p. Żuk Krzysztof jest również tego samego wyznania, z którego próbujesz ironizować?

Żeby było ciekawiej, to jego kampania była prowadzona na terenie parafii naszego miasta, z której to pozostało mi zaproszenie na koncert podpisane imieniem i nazwiskiem kandydata PO w wyborach tej samorządowej kadencji.

Dlatego właśnie, że kampania wyborcza prowadzona była na terenie kościoła - ja na tego kandydata nie głosowałem i nigdy nie zagłosuję, bo ryba zawsze od głowy się psuje.

rozwiń
Avatar
Radny / 1 września 2014 o 15:31
0

szczerze ci współczuje jeśli faktycznie uważasz że nie żadnej innej alternatywy niż PiS-owska sekta

Przyjdą czasy,jeszcze chwila a członków PIS-u będziesz jeszcze w dupsko całował !!

Avatar
Serafina / 1 września 2014 o 14:38
0

MUSZYŃSKI?????

 Najpierw budowniczy lotniska, potem budowniczy szpitala. W obu przypadkach z "POręki" Sobczaka.

Jeśli dodać, że Sobczak POpierał przechsztę  Kamińskiego w ostatnich wyborach do PE, to POstawa Pana v-ce marszałka nie jest w porządku.

Avatar
dziennik / 1 września 2014 o 14:37
0

Na "ścianie wschodniej" naród w większości prosty, wierzący w Aniołki, Szatana, Boga i "Zmartwychwstanie ciał". Ale mnie nikt nie zwolnił z rozsądku i zagłosuję na ekipę Pana Żuka. A teraz po katolicku proponuję mnie opluwać!!!

ja tam opluwać nie zamierzam bo też mam zamiar głosować na Żuka

Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 9

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 12 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 121 51

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 19 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 57 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 9

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 6 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!