Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 sierpnia 2009 r.
21:00
Edytuj ten wpis

Cztery lata więzienia za zabicie pieszego

Autor: Zdjęcie autora er
0 8 A A

To jeden z surowszych wyroków za wypadek spowodowany przez kierowcę, który nie był pod wpływem alkoholu. Wczoraj Sąd Rejonowy w Lublinie skazał 21-letniego Michała G. za śmiertelne potrącenie pieszego na przejściu na cztery lata więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca zeszłego roku. Kierowca jechał golfem Al. Racławickimi. Zignorował sygnalizację świetlną. Nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Śmiertelnie potrącił mieszkańca Lublina.

Sąd orzekł również ośmioletni zakaz prowadzeniu samochodów. Nakazał również skazanemu kierowcy wypłacić 40 tys. zł rodzinie ofiary wypadku. Wyrok nie jest prawomocny.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 11:29
0
"Dokumentnie" - śmieszne słowo...
Czytaj uważnie artykuł - NIE BYŁ POD WPŁYWEM ALKOHOLU...a więc mogło się wtedy zdarzyć tysiące rzeczy. Zagapił się...zdekoncentrował...nie chodzi tu teraz o to kogo bardziej żal!!!większość z nas chyba pisze, że w parę sekund mozna sobie zniszczyć życie jak ten chłopak i dlatego jest go żal i to cholernie...
Avatar
deryl / 26 sierpnia 2009 o 12:20
0
was chyba pogrzało i to dokumentnie. Ten młody człowiek bedąc pod wpływem alkoholu, łamiąc przepisy drogowe oraz w miejscu dla pieszych zabił człowieka.I za to dostaje tylko 4 lata i 40 tys kary? Powinien dostać co najmniej dwa razy tyle a prawo jazdy powinny być mu zabrane na całe życie. Szkoda wam młodego chłopaka? A nie szkoda wam człowieka, którego zabił po pijaku? Jak by śmiertelną ofiarą był wasz ojciec czy brat też byście tak rozpaczali na dolą młodego, pijanego kierowcy? Co za hipokryci
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2009 o 10:31
0
W Polsce nie dojdziecie sprawiedliwości. Chłopak sobie zmarnował życie ... tzn. że pójdzie siedzieć jak się wyrok uprawomocni czy jeszcze może dostać zawiasy?
Avatar
lubelak / 26 sierpnia 2009 o 10:23
0
Szkoda chlopaka ? A osoby ktora zginela nie szkoda ? Dziwna logika... Dosyc poblazania piratom drogowym !!! - skoro zignorowal sygnalizacje swietlna i potracil pieszego na pasach (de facto zabil) to kara wydaje sie byc sluszna.
Avatar
PRAWO I SPRA.... / 25 sierpnia 2009 o 17:31
0
A w Zamościu za zabicie kobiety na przejściu dla pieszych ksiądz otrzymał wyrok 2 lata w zawiasach.
Avatar
MARKUS 46 / 25 sierpnia 2009 o 16:38
0
ZA ZABICIE CZŁOWIEKA NA PRZEJSĆIU DLA PIESZYCZ SĄD SKAZAŁ NA 4 LATA A ZA DANIE ŁAPUWKI POLICJANTOWI GROŻI DO 5 LAT PAKI.GDZIE TU SENS I LOGIKA.
Avatar
viki / 25 sierpnia 2009 o 14:44
0
Szkoda chłopaka!!!! Kazdemu moze przed koła wyleżć jakaś ofiara losu ktora nawet sie nei rozejrzy i pcha sie pod koła... teraz to ma chłopak zmarnowane życie, bo niedosyc ze tyle do odsiadki to jeszcze masakrycznie duze odszkodowanie... ktos tu chyba przesadził w kalkulacji... podejrzewam ze trafil na rodzine papug albo tym podobnych stworzeń, bo inaczej nie było by tak ostro... ale to tylko nasza szara polska rzeczywistość
Avatar
~lublinianka~ / 25 sierpnia 2009 o 12:20
0
Nie wiemy co tam się naprawdę stało...może to był wypadek, rozwaga szkoda mężczyzny i chłopaka - nie nam oceniać i go oczerniać, jeszcze powtarzam nikogo z nas tam nie było...
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 11:29
0
"Dokumentnie" - śmieszne słowo...
Czytaj uważnie artykuł - NIE BYŁ POD WPŁYWEM ALKOHOLU...a więc mogło się wtedy zdarzyć tysiące rzeczy. Zagapił się...zdekoncentrował...nie chodzi tu teraz o to kogo bardziej żal!!!większość z nas chyba pisze, że w parę sekund mozna sobie zniszczyć życie jak ten chłopak i dlatego jest go żal i to cholernie...
Avatar
deryl / 26 sierpnia 2009 o 12:20
0
was chyba pogrzało i to dokumentnie. Ten młody człowiek bedąc pod wpływem alkoholu, łamiąc przepisy drogowe oraz w miejscu dla pieszych zabił człowieka.I za to dostaje tylko 4 lata i 40 tys kary? Powinien dostać co najmniej dwa razy tyle a prawo jazdy powinny być mu zabrane na całe życie. Szkoda wam młodego chłopaka? A nie szkoda wam człowieka, którego zabił po pijaku? Jak by śmiertelną ofiarą był wasz ojciec czy brat też byście tak rozpaczali na dolą młodego, pijanego kierowcy? Co za hipokryci
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2009 o 10:31
0
W Polsce nie dojdziecie sprawiedliwości. Chłopak sobie zmarnował życie ... tzn. że pójdzie siedzieć jak się wyrok uprawomocni czy jeszcze może dostać zawiasy?
Avatar
lubelak / 26 sierpnia 2009 o 10:23
0
Szkoda chlopaka ? A osoby ktora zginela nie szkoda ? Dziwna logika... Dosyc poblazania piratom drogowym !!! - skoro zignorowal sygnalizacje swietlna i potracil pieszego na pasach (de facto zabil) to kara wydaje sie byc sluszna.
Avatar
PRAWO I SPRA.... / 25 sierpnia 2009 o 17:31
0
A w Zamościu za zabicie kobiety na przejściu dla pieszych ksiądz otrzymał wyrok 2 lata w zawiasach.
Avatar
MARKUS 46 / 25 sierpnia 2009 o 16:38
0
ZA ZABICIE CZŁOWIEKA NA PRZEJSĆIU DLA PIESZYCZ SĄD SKAZAŁ NA 4 LATA A ZA DANIE ŁAPUWKI POLICJANTOWI GROŻI DO 5 LAT PAKI.GDZIE TU SENS I LOGIKA.
Avatar
viki / 25 sierpnia 2009 o 14:44
0
Szkoda chłopaka!!!! Kazdemu moze przed koła wyleżć jakaś ofiara losu ktora nawet sie nei rozejrzy i pcha sie pod koła... teraz to ma chłopak zmarnowane życie, bo niedosyc ze tyle do odsiadki to jeszcze masakrycznie duze odszkodowanie... ktos tu chyba przesadził w kalkulacji... podejrzewam ze trafil na rodzine papug albo tym podobnych stworzeń, bo inaczej nie było by tak ostro... ale to tylko nasza szara polska rzeczywistość
Avatar
~lublinianka~ / 25 sierpnia 2009 o 12:20
0
Nie wiemy co tam się naprawdę stało...może to był wypadek, rozwaga szkoda mężczyzny i chłopaka - nie nam oceniać i go oczerniać, jeszcze powtarzam nikogo z nas tam nie było...
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 35 13

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 21

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 20

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!