Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 sierpnia 2009 r.
21:00
Edytuj ten wpis

Cztery lata więzienia za zabicie pieszego

Autor: Zdjęcie autora er
0 8 A A

To jeden z surowszych wyroków za wypadek spowodowany przez kierowcę, który nie był pod wpływem alkoholu. Wczoraj Sąd Rejonowy w Lublinie skazał 21-letniego Michała G. za śmiertelne potrącenie pieszego na przejściu na cztery lata więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca zeszłego roku. Kierowca jechał golfem Al. Racławickimi. Zignorował sygnalizację świetlną. Nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Śmiertelnie potrącił mieszkańca Lublina.

Sąd orzekł również ośmioletni zakaz prowadzeniu samochodów. Nakazał również skazanemu kierowcy wypłacić 40 tys. zł rodzinie ofiary wypadku. Wyrok nie jest prawomocny.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 11:29
0
"Dokumentnie" - śmieszne słowo...
Czytaj uważnie artykuł - NIE BYŁ POD WPŁYWEM ALKOHOLU...a więc mogło się wtedy zdarzyć tysiące rzeczy. Zagapił się...zdekoncentrował...nie chodzi tu teraz o to kogo bardziej żal!!!większość z nas chyba pisze, że w parę sekund mozna sobie zniszczyć życie jak ten chłopak i dlatego jest go żal i to cholernie...
Avatar
deryl / 26 sierpnia 2009 o 12:20
0
was chyba pogrzało i to dokumentnie. Ten młody człowiek bedąc pod wpływem alkoholu, łamiąc przepisy drogowe oraz w miejscu dla pieszych zabił człowieka.I za to dostaje tylko 4 lata i 40 tys kary? Powinien dostać co najmniej dwa razy tyle a prawo jazdy powinny być mu zabrane na całe życie. Szkoda wam młodego chłopaka? A nie szkoda wam człowieka, którego zabił po pijaku? Jak by śmiertelną ofiarą był wasz ojciec czy brat też byście tak rozpaczali na dolą młodego, pijanego kierowcy? Co za hipokryci
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2009 o 10:31
0
W Polsce nie dojdziecie sprawiedliwości. Chłopak sobie zmarnował życie ... tzn. że pójdzie siedzieć jak się wyrok uprawomocni czy jeszcze może dostać zawiasy?
Avatar
lubelak / 26 sierpnia 2009 o 10:23
0
Szkoda chlopaka ? A osoby ktora zginela nie szkoda ? Dziwna logika... Dosyc poblazania piratom drogowym !!! - skoro zignorowal sygnalizacje swietlna i potracil pieszego na pasach (de facto zabil) to kara wydaje sie byc sluszna.
Avatar
PRAWO I SPRA.... / 25 sierpnia 2009 o 17:31
0
A w Zamościu za zabicie kobiety na przejściu dla pieszych ksiądz otrzymał wyrok 2 lata w zawiasach.
Avatar
MARKUS 46 / 25 sierpnia 2009 o 16:38
0
ZA ZABICIE CZŁOWIEKA NA PRZEJSĆIU DLA PIESZYCZ SĄD SKAZAŁ NA 4 LATA A ZA DANIE ŁAPUWKI POLICJANTOWI GROŻI DO 5 LAT PAKI.GDZIE TU SENS I LOGIKA.
Avatar
viki / 25 sierpnia 2009 o 14:44
0
Szkoda chłopaka!!!! Kazdemu moze przed koła wyleżć jakaś ofiara losu ktora nawet sie nei rozejrzy i pcha sie pod koła... teraz to ma chłopak zmarnowane życie, bo niedosyc ze tyle do odsiadki to jeszcze masakrycznie duze odszkodowanie... ktos tu chyba przesadził w kalkulacji... podejrzewam ze trafil na rodzine papug albo tym podobnych stworzeń, bo inaczej nie było by tak ostro... ale to tylko nasza szara polska rzeczywistość
Avatar
~lublinianka~ / 25 sierpnia 2009 o 12:20
0
Nie wiemy co tam się naprawdę stało...może to był wypadek, rozwaga szkoda mężczyzny i chłopaka - nie nam oceniać i go oczerniać, jeszcze powtarzam nikogo z nas tam nie było...
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 11:29
0
"Dokumentnie" - śmieszne słowo...
Czytaj uważnie artykuł - NIE BYŁ POD WPŁYWEM ALKOHOLU...a więc mogło się wtedy zdarzyć tysiące rzeczy. Zagapił się...zdekoncentrował...nie chodzi tu teraz o to kogo bardziej żal!!!większość z nas chyba pisze, że w parę sekund mozna sobie zniszczyć życie jak ten chłopak i dlatego jest go żal i to cholernie...
Avatar
deryl / 26 sierpnia 2009 o 12:20
0
was chyba pogrzało i to dokumentnie. Ten młody człowiek bedąc pod wpływem alkoholu, łamiąc przepisy drogowe oraz w miejscu dla pieszych zabił człowieka.I za to dostaje tylko 4 lata i 40 tys kary? Powinien dostać co najmniej dwa razy tyle a prawo jazdy powinny być mu zabrane na całe życie. Szkoda wam młodego chłopaka? A nie szkoda wam człowieka, którego zabił po pijaku? Jak by śmiertelną ofiarą był wasz ojciec czy brat też byście tak rozpaczali na dolą młodego, pijanego kierowcy? Co za hipokryci
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2009 o 10:31
0
W Polsce nie dojdziecie sprawiedliwości. Chłopak sobie zmarnował życie ... tzn. że pójdzie siedzieć jak się wyrok uprawomocni czy jeszcze może dostać zawiasy?
Avatar
lubelak / 26 sierpnia 2009 o 10:23
0
Szkoda chlopaka ? A osoby ktora zginela nie szkoda ? Dziwna logika... Dosyc poblazania piratom drogowym !!! - skoro zignorowal sygnalizacje swietlna i potracil pieszego na pasach (de facto zabil) to kara wydaje sie byc sluszna.
Avatar
PRAWO I SPRA.... / 25 sierpnia 2009 o 17:31
0
A w Zamościu za zabicie kobiety na przejściu dla pieszych ksiądz otrzymał wyrok 2 lata w zawiasach.
Avatar
MARKUS 46 / 25 sierpnia 2009 o 16:38
0
ZA ZABICIE CZŁOWIEKA NA PRZEJSĆIU DLA PIESZYCZ SĄD SKAZAŁ NA 4 LATA A ZA DANIE ŁAPUWKI POLICJANTOWI GROŻI DO 5 LAT PAKI.GDZIE TU SENS I LOGIKA.
Avatar
viki / 25 sierpnia 2009 o 14:44
0
Szkoda chłopaka!!!! Kazdemu moze przed koła wyleżć jakaś ofiara losu ktora nawet sie nei rozejrzy i pcha sie pod koła... teraz to ma chłopak zmarnowane życie, bo niedosyc ze tyle do odsiadki to jeszcze masakrycznie duze odszkodowanie... ktos tu chyba przesadził w kalkulacji... podejrzewam ze trafil na rodzine papug albo tym podobnych stworzeń, bo inaczej nie było by tak ostro... ale to tylko nasza szara polska rzeczywistość
Avatar
~lublinianka~ / 25 sierpnia 2009 o 12:20
0
Nie wiemy co tam się naprawdę stało...może to był wypadek, rozwaga szkoda mężczyzny i chłopaka - nie nam oceniać i go oczerniać, jeszcze powtarzam nikogo z nas tam nie było...
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 0

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 35 12

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 39 9

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 27 54

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 7

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 4

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 41 57

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 13 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 15

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 4

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!