Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 stycznia 2012 r.
10:15
Edytuj ten wpis

Czwarty dzień protestu przed Protektorem w Lublinie. Trwa okupacja

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 15 A A
Czwarty dzień protestu (Maciej Kaczanowski)
Czwarty dzień protestu (Maciej Kaczanowski)

Rozpoczyna się kolejna runda negocjacji w sprawie protestu w Lubelskich Zakładach Przemysłu Skórzanego. W urzędzie wojewódzkim rozmawiają związkowcy i przedstawiciele spółki. W negocjacjach pośredniczy mediator, wyznaczony z inicjatywy wojewody. Spotkanie jest zamknięte dla mediów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Godz. 16:52

Możliwe, że kolejna runda negocjacji odbędzie się w poniedziałek. Nie ustalono jednak miejsca rozmów, ani dokładnego terminu.

Godz. 14:52

– Nie było, z kim dyskutować – tak związkowcy oceniają zakończone właśnie spotkanie w Urzędzie Wojewódzkim.

– Nic nie ustaliliśmy, po stronie pracodawcy nie ma odrobiny dobrej woli – mówi Jolanta Wojciechowska, szefowa OPZZ w zakładzie. – Nie chcą nas wpuścić do biur związków, żeby zabrać rzeczy. W zamian proponują tylko zewnętrzną firmę przeprowadzkową. Nie ma mowy o odszkodowaniach. Proponują tylko tyle, ile przewidują przepisy, czyli 6 miesięcznych pensji. Nie godzimy się na to.

Związki zapowiadają kontynuowanie protestu. – Nie zrezygnujemy. Nie wiem, jak długo potrwa sama okupacja. To zależy od naszych koleżanek i kolegów. Nie możemy ich do niczego zmuszać – dodaje Wojciechowska.


Godz. 14:23

Zakończyło się spotkanie mediatora ze związkami zawodowymi i przedstawicielami Protektora - informuje Kamil Smerdel, rzecznik wojewody. - Ale mediacje wciąż trwają.

Z naszych informacji wynika, że na spotkaniu nie podjęto żadnych przełomowych decyzji.

Godz. 12:56

Strajkująca załoga LZPS czeka na wsparcie związkowców z innych zakładów. Możliwe, że po południu do pikietujących dołączy grupa z lubelskiego MPWiK.

– Nie poddajemy się, protestujemy do skutku – mówi Iwona Piwko, która do wczoraj uczestniczyła w okupacji firmowego budynku, dziś wspiera pikietujące koleżanki i kolegów. – To jak traktowało nas kierownictwo firmy, to było chamstwo i obłuda. Ludzie siedzą ściśnięci na klatce schodowej biurowca. Nie ma możliwości normalnego spania. Wokół ochroniarze, którzy nie zawsze dobrze się zachowują. Chcą nas podzielić, ale nie ustąpimy.

Nie wiadomo, jak długo potrwa okupacja. – Wszystko zależy ile sił będą mieli ludzie pozostający w budynku firmy – dodają związkowcy.

Godz. 10:15

Pikieta i okupacja budynku przy ul. Kunickiego trwa od 2 stycznia. Powołanemu wczoraj mediatorowi udało się wynegocjować jedynie dostęp do łazienek, dla okupujących budynek firmy.

Przed siedzibą firmy trwa pikieta związkowców. W zakładzie przebywa też ponad 30 osób. Okupują firmowy budynek. Od wczoraj trzy osoby zrezygnowały z tej formy protestu. Związkowcy zapewniają jednak, że nie opuszczą zakładu, jeśli nie wywalczą odszkodowań z tytułu utraty pracy. Firma Protektor, właściciel LZPS proponuje im 6 miesięcznych pensji.

Związki domagają się po 2 tys. zł na osobę, za każdy rok pracy. Według spółki oznaczałoby to wypłatę średnio 50 tys. zł na pracownika. Suma takich odszkodowań przewyższa majątek spółki.

Lokalni politycy apelują do stron konfliktu o polubowne zakończenie sporu. Przedstawiciele lubelskiego SLD nawołują zaś mieszkańców miasta do wyrażenia solidarności z protestującymi.

– Każdy może wyrazić swoje poparcie, naciskając na kilka sekund klakson samochodu, w chwili gdy przejeżdża obok bramy zakładu. Zachęcamy do takiego gestu poparcia – napisali w specjalnym oświadczeniu.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gosc / 6 stycznia 2012 o 11:24
0
[quote name='ab' timestamp='1325792628' post='579443']
Mieszkańcy Lublina !!!!!!




STOP - wyzyskowi,



STOP - marnej płacy (nie adekwatnej do wykonywanych obowiązków),



STOP - braku poszanowania dla KP i praw pracowniczych.

Zdobądzcie się na poświęcenie jutro 1 godziny czasu na poparcie wyrzuconych pracowników.

Zbierajmy sie wszyscy pod siedzibą na Kunickiego i dajmy wyraz wsparcia dla tych ludzi.




ZBIORKA O GODZINIE 15.00 - 6 STYCZNIA PRZY BRAMIE

Ile czasu jeszcze "wybrańcy narodu", będą nas oszukiwać i tylko obiecywać.
Lubelszczyzna jest i tak Polską "B". Chcecie , aby polikwidowali wszystkie zakłady a w to miejsce niech staną piekne stadiony i obwodnice. Musimy protestować głośno przeciwko Takim prezesom i ich wyzyskowi.
Wolny rynek !!!- jaki wolny rynek.

Którą już firmę w Polsce prezesi rozwalili.a ile jeszcze przed nimi (Polmos, Herbapol a może i sam Protektor).

Ludzie jednoczmy się, dziś Protektor a jutro to być może wasz zakład pracy obejdzie się z wami jak z intruzami.

Co to znaczy umowa na czas nieokreślony - czujecie się pewnie? Bzdura ostatni trend to dorabianie pracownikowi różnego rodzaju historii i próba zwolnienia go z par. 52 KP.

Polska to kraj gdzie ma się za nic prawa pracownika, ważne by był bierny, mierny ale wierny za miskę ryżu - DOŚĆ TEGO.

Popieram tych ludźmi, A Ty???

Nadszedł czas, aby uderzyć bardzo mocno pięścią w stół.
[/quote]
[quote name='ab' timestamp='1325792628' post='579443']
Mieszkańcy Lublina !!!!!!




STOP - wyzyskowi,



STOP - marnej płacy (nie adekwatnej do wykonywanych obowiązków),



STOP - braku poszanowania dla KP i praw pracowniczych.

Zdobądzcie się na poświęcenie jutro 1 godziny czasu na poparcie wyrzuconych pracowników.

Zbierajmy sie wszyscy pod siedzibą na Kunickiego i dajmy wyraz wsparcia... rozwiń
Avatar
jestem przeciw / 5 stycznia 2012 o 23:22
0
[color="#FF0000"][size="4"]Każdy Polak przychodzi codziennie pod Protektor. Jest nas coraz więcej. Przyjdź i Ty.
Weź gwizdek lub trąbkę. Jeżeli mogą to robić osoby z Krasnika, Bogdanki, Świdnika, tym bardziej osoba z Lublina "będzie miała po drodze". bądź człowiekiem weź coś do picia lub do jedzenia. Daj okupującym zakład. Wesprzyj ich swoja obecnością.

Pracownicy okupują zakład o chłodzie i głodzie. Nie ma prądu, wody, ogrzewania-prezes kazał wyłączyć!
Ludzie z Protektora zostali bez środków do życia. Sklepy i restauracja z ul. 1 Maja dają im jeść i pić. Okoliczni mieszkańcy u siebie w domu gotują wodę na herbatę.

Nie jestem pracownikiem Protektora. Znalazłam się tam przypadkowo. To co usłyszałam wprawiło mnie w przerażenie.
Jestem tam codziennie-choćby chwilę. To przypomina okupację niemiecką lub rozbiory. [/size][/color]
[color="#FF0000"][size="4"]Każdy Polak przychodzi codziennie pod Protektor. Jest nas coraz więcej. Przyjdź i Ty.
Weź gwizdek lub trąbkę. Jeżeli mogą to robić osoby z Krasnika, Bogdanki, Świdnika, tym bardziej osoba z Lublina "będzie miała po drodze". bądź człowiekiem weź coś do picia lub do jedzenia. Daj okupującym zakład. Wesprzyj ich swoja obecnością.

Pracownicy okupują zakład o chłodzie i głodzie. Nie ma prądu, wody, ogrzewania-prezes kazał wyłączyć!
Ludzie z Protektora z... rozwiń
Avatar
Twister / 5 stycznia 2012 o 22:06
0
Zgadzam sie z "ab" dosc tedo. Poswiecmy ta jedna godzine, niech zobacza ze z nami latwo nie bedzie i sie nie poddamy dopuki nie wygramy. Z przyjemnoscia plune prezesowi w morde jesli bedzie mial odwage sie pokazac...
Avatar
ab / 5 stycznia 2012 o 20:43
0
Mieszkańcy Lublina !!!!!!




STOP - wyzyskowi,



STOP - marnej płacy (nie adekwatnej do wykonywanych obowiązków),



STOP - braku poszanowania dla KP i praw pracowniczych.

Zdobądzcie się na poświęcenie jutro 1 godziny czasu na poparcie wyrzuconych pracowników.

Zbierajmy sie wszyscy pod siedzibą na Kunickiego i dajmy wyraz wsparcia dla tych ludzi.




ZBIORKA O GODZINIE 15.00 - 6 STYCZNIA PRZY BRAMIE

Ile czasu jeszcze "wybrańcy narodu", będą nas oszukiwać i tylko obiecywać.
Lubelszczyzna jest i tak Polską "B". Chcecie , aby polikwidowali wszystkie zakłady a w to miejsce niech staną piekne stadiony i obwodnice. Musimy protestować głośno przeciwko Takim prezesom i ich wyzyskowi.
Wolny rynek !!!- jaki wolny rynek.

Którą już firmę w Polsce prezesi rozwalili.a ile jeszcze przed nimi (Polmos, Herbapol a może i sam Protektor).

Ludzie jednoczmy się, dziś Protektor a jutro to być może wasz zakład pracy obejdzie się z wami jak z intruzami.

Co to znaczy umowa na czas nieokreślony - czujecie się pewnie? Bzdura ostatni trend to dorabianie pracownikowi różnego rodzaju historii i próba zwolnienia go z par. 52 KP.

Polska to kraj gdzie ma się za nic prawa pracownika, ważne by był bierny, mierny ale wierny za miskę ryżu - DOŚĆ TEGO.

Popieram tych ludźmi, A Ty???

Nadszedł czas, aby uderzyć bardzo mocno pięścią w stół.
Mieszkańcy Lublina !!!!!!




STOP - wyzyskowi,



STOP - marnej płacy (nie adekwatnej do wykonywanych obowiązków),



STOP - braku poszanowania dla KP i praw pracowniczych.

Zdobądzcie się na poświęcenie jutro 1 godziny czasu na poparcie wyrzuconych pracowników.

Zbierajmy sie wszyscy pod siedzibą na Kunickiego i dajmy wyraz wsparcia dla tych ludzi.




ZBIORKA O GODZINIE 15.00 - 6 STYCZ... rozwiń
Avatar
bogu / 5 stycznia 2012 o 20:15
0
socjalizm , kiedy wszyscy mieli pracę a wszystko sie należało skończył się 20 lat temu, teraz jest kapitalizm i wolność i każdy powinień radzić sobie sam.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2012 o 15:05
0
[quote name='new balance' timestamp='1325769157' post='579317']
Nieroby którym brak odwagi zmierzenia się z realem jakim jest życie.Brak gotówki ?Zakładać własne firmy i zobaczycie czym to pachnie.Banda darmozjadów która liczy na mannę z nieba !!!!
[/quote]
Zalatuje mi tu kimś z protektora
Avatar
psycholog biznesu / 5 stycznia 2012 o 15:04
0
[quote name='new balance' timestamp='1325769157' post='579317']
Nieroby którym brak odwagi zmierzenia się z realem jakim jest życie.Brak gotówki ?Zakładać własne firmy i zobaczycie czym to pachnie.Banda darmozjadów która liczy na mannę z nieba !!!!
[/quote]

Oho, odezwał się pracodawca z XIX wieku. 'Banda darmozjadów która liczy na mannę z nieba !!!!' - kogo Ty nazywasz darmozjadem? Chyba nie tych ludzi co zarabiają pare groszy za ciężką pracę? Ale to już niestety taka mentalność naszych polskich pseudo pracodawców, którzy płacą gorsze na różne umowy typu cuda wianki i jeszcze pracowników wyzywają od nierobów gdy Ci chcą kilka złotych podwyżki. Dziwnym trafem u nas w Polsce takich ludzi pracodawcy (omyłkowo zwani) wyzywają od najgorszych a gdy wyjedzie taki pracownik za granicę to dziwnym trafem i chwalony jest i doceniany finansowo a u nas się nie da. Podejrzewam Cie o jakiś kompleks, bo przecież każdy ma prawo wyboru czy chce byc pracownikiem czy pracodawcą, a Ciebie widocznie nie stać na pracownika skoro tak pomstujesz.
[quote name='new balance' timestamp='1325769157' post='579317']
Nieroby którym brak odwagi zmierzenia się z realem jakim jest życie.Brak gotówki ?Zakładać własne firmy i zobaczycie czym to pachnie.Banda darmozjadów która liczy na mannę z nieba !!!!
[/quote]

Oho, odezwał się pracodawca z XIX wieku. 'Banda darmozjadów która liczy na mannę z nieba !!!!' - kogo Ty nazywasz darmozjadem? Chyba nie tych ludzi co zarabiają pare groszy za ciężką pracę? Ale to już... rozwiń
Avatar
jon / 5 stycznia 2012 o 15:00
0
[quote name='new balance' timestamp='1325769157' post='579317']
Nieroby którym brak odwagi zmierzenia się z realem jakim jest życie.Brak gotówki ?Zakładać własne firmy i zobaczycie czym to pachnie.Banda darmozjadów która liczy na mannę z nieba !!!!
[/quote]
jebnij sie w pusta lepetyne!!!sam jestes nierobem!!!jak bys tam pracowal to bys teraz tam stal i walczyl o swoje!no chyba ze bylbys zadowolony?pomysl 2 razy zanim cos napiszesz!
Avatar
Gość / 5 stycznia 2012 o 14:25
0
[quote name='new balance' timestamp='1325769157' post='579317']
Nieroby którym brak odwagi zmierzenia się z realem jakim jest życie.Brak gotówki ?Zakładać własne firmy i zobaczycie czym to pachnie.Banda darmozjadów która liczy na mannę z nieba !!!!
[/quote]

Znalazł się biznesmen lubelski co zgrywa teraz anioła biznesu a na innym forum będzie płakał,że biznes nie idzie, że Zus wysoki, że podatki wysokie, że nie ma warunków do prowadzenia biznesu, itp., itd. Otóż Ci ludzie raczej nie nadają się do prowadzenia biznesu co nie daje Ci mandatu do tego, żebyś wyzywał ludzi, płacił tysiąc z hakiem i zatrudniał na umowy śmieciowe a wydaje mi się, że właśnie tego kalibru pracodawcą jesteś. Paradoksem obecnego systemu jest to, iż taki ktoś jak Ty kiedyś robol jak inni, założył działalność jednoosobową czuje się wielkim przedsiębiorcą a na forum żale wylewa i ludzi od nierobów wyzywa.
[quote name='new balance' timestamp='1325769157' post='579317']
Nieroby którym brak odwagi zmierzenia się z realem jakim jest życie.Brak gotówki ?Zakładać własne firmy i zobaczycie czym to pachnie.Banda darmozjadów która liczy na mannę z nieba !!!!
[/quote]

Znalazł się biznesmen lubelski co zgrywa teraz anioła biznesu a na innym forum będzie płakał,że biznes nie idzie, że Zus wysoki, że podatki wysokie, że nie ma warunków do prowadzenia biznesu, itp., itd. Otóż Ci ludzie raczej... rozwiń
Avatar
new balance / 5 stycznia 2012 o 14:12
0
Nieroby którym brak odwagi zmierzenia się z realem jakim jest życie.Brak gotówki ?Zakładać własne firmy i zobaczycie czym to pachnie.Banda darmozjadów która liczy na mannę z nieba !!!!
Avatar
gosc / 6 stycznia 2012 o 11:24
0
[quote name='ab' timestamp='1325792628' post='579443']
Mieszkańcy Lublina !!!!!!




STOP - wyzyskowi,



STOP - marnej płacy (nie adekwatnej do wykonywanych obowiązków),



STOP - braku poszanowania dla KP i praw pracowniczych.

Zdobądzcie się na poświęcenie jutro 1 godziny czasu na poparcie wyrzuconych pracowników.

Zbierajmy sie wszyscy pod siedzibą na Kunickiego i dajmy wyraz wsparcia dla tych ludzi.




ZBIORKA O GODZINIE 15.00 - 6 STYCZNIA PRZY BRAMIE

Ile czasu jeszcze "wybrańcy narodu", będą nas oszukiwać i tylko obiecywać.
Lubelszczyzna jest i tak Polską "B". Chcecie , aby polikwidowali wszystkie zakłady a w to miejsce niech staną piekne stadiony i obwodnice. Musimy protestować głośno przeciwko Takim prezesom i ich wyzyskowi.
Wolny rynek !!!- jaki wolny rynek.

Którą już firmę w Polsce prezesi rozwalili.a ile jeszcze przed nimi (Polmos, Herbapol a może i sam Protektor).

Ludzie jednoczmy się, dziś Protektor a jutro to być może wasz zakład pracy obejdzie się z wami jak z intruzami.

Co to znaczy umowa na czas nieokreślony - czujecie się pewnie? Bzdura ostatni trend to dorabianie pracownikowi różnego rodzaju historii i próba zwolnienia go z par. 52 KP.

Polska to kraj gdzie ma się za nic prawa pracownika, ważne by był bierny, mierny ale wierny za miskę ryżu - DOŚĆ TEGO.

Popieram tych ludźmi, A Ty???

Nadszedł czas, aby uderzyć bardzo mocno pięścią w stół.
[/quote]
[quote name='ab' timestamp='1325792628' post='579443']
Mieszkańcy Lublina !!!!!!




STOP - wyzyskowi,



STOP - marnej płacy (nie adekwatnej do wykonywanych obowiązków),



STOP - braku poszanowania dla KP i praw pracowniczych.

Zdobądzcie się na poświęcenie jutro 1 godziny czasu na poparcie wyrzuconych pracowników.

Zbierajmy sie wszyscy pod siedzibą na Kunickiego i dajmy wyraz wsparcia... rozwiń
Avatar
jestem przeciw / 5 stycznia 2012 o 23:22
0
[color="#FF0000"][size="4"]Każdy Polak przychodzi codziennie pod Protektor. Jest nas coraz więcej. Przyjdź i Ty.
Weź gwizdek lub trąbkę. Jeżeli mogą to robić osoby z Krasnika, Bogdanki, Świdnika, tym bardziej osoba z Lublina "będzie miała po drodze". bądź człowiekiem weź coś do picia lub do jedzenia. Daj okupującym zakład. Wesprzyj ich swoja obecnością.

Pracownicy okupują zakład o chłodzie i głodzie. Nie ma prądu, wody, ogrzewania-prezes kazał wyłączyć!
Ludzie z Protektora zostali bez środków do życia. Sklepy i restauracja z ul. 1 Maja dają im jeść i pić. Okoliczni mieszkańcy u siebie w domu gotują wodę na herbatę.

Nie jestem pracownikiem Protektora. Znalazłam się tam przypadkowo. To co usłyszałam wprawiło mnie w przerażenie.
Jestem tam codziennie-choćby chwilę. To przypomina okupację niemiecką lub rozbiory. [/size][/color]
[color="#FF0000"][size="4"]Każdy Polak przychodzi codziennie pod Protektor. Jest nas coraz więcej. Przyjdź i Ty.
Weź gwizdek lub trąbkę. Jeżeli mogą to robić osoby z Krasnika, Bogdanki, Świdnika, tym bardziej osoba z Lublina "będzie miała po drodze". bądź człowiekiem weź coś do picia lub do jedzenia. Daj okupującym zakład. Wesprzyj ich swoja obecnością.

Pracownicy okupują zakład o chłodzie i głodzie. Nie ma prądu, wody, ogrzewania-prezes kazał wyłączyć!
Ludzie z Protektora z... rozwiń
Avatar
Twister / 5 stycznia 2012 o 22:06
0
Zgadzam sie z "ab" dosc tedo. Poswiecmy ta jedna godzine, niech zobacza ze z nami latwo nie bedzie i sie nie poddamy dopuki nie wygramy. Z przyjemnoscia plune prezesowi w morde jesli bedzie mial odwage sie pokazac...
Avatar
ab / 5 stycznia 2012 o 20:43
0
Mieszkańcy Lublina !!!!!!




STOP - wyzyskowi,



STOP - marnej płacy (nie adekwatnej do wykonywanych obowiązków),



STOP - braku poszanowania dla KP i praw pracowniczych.

Zdobądzcie się na poświęcenie jutro 1 godziny czasu na poparcie wyrzuconych pracowników.

Zbierajmy sie wszyscy pod siedzibą na Kunickiego i dajmy wyraz wsparcia dla tych ludzi.




ZBIORKA O GODZINIE 15.00 - 6 STYCZNIA PRZY BRAMIE

Ile czasu jeszcze "wybrańcy narodu", będą nas oszukiwać i tylko obiecywać.
Lubelszczyzna jest i tak Polską "B". Chcecie , aby polikwidowali wszystkie zakłady a w to miejsce niech staną piekne stadiony i obwodnice. Musimy protestować głośno przeciwko Takim prezesom i ich wyzyskowi.
Wolny rynek !!!- jaki wolny rynek.

Którą już firmę w Polsce prezesi rozwalili.a ile jeszcze przed nimi (Polmos, Herbapol a może i sam Protektor).

Ludzie jednoczmy się, dziś Protektor a jutro to być może wasz zakład pracy obejdzie się z wami jak z intruzami.

Co to znaczy umowa na czas nieokreślony - czujecie się pewnie? Bzdura ostatni trend to dorabianie pracownikowi różnego rodzaju historii i próba zwolnienia go z par. 52 KP.

Polska to kraj gdzie ma się za nic prawa pracownika, ważne by był bierny, mierny ale wierny za miskę ryżu - DOŚĆ TEGO.

Popieram tych ludźmi, A Ty???

Nadszedł czas, aby uderzyć bardzo mocno pięścią w stół.
Mieszkańcy Lublina !!!!!!




STOP - wyzyskowi,



STOP - marnej płacy (nie adekwatnej do wykonywanych obowiązków),



STOP - braku poszanowania dla KP i praw pracowniczych.

Zdobądzcie się na poświęcenie jutro 1 godziny czasu na poparcie wyrzuconych pracowników.

Zbierajmy sie wszyscy pod siedzibą na Kunickiego i dajmy wyraz wsparcia dla tych ludzi.




ZBIORKA O GODZINIE 15.00 - 6 STYCZ... rozwiń
Avatar
bogu / 5 stycznia 2012 o 20:15
0
socjalizm , kiedy wszyscy mieli pracę a wszystko sie należało skończył się 20 lat temu, teraz jest kapitalizm i wolność i każdy powinień radzić sobie sam.
Avatar
Gość / 5 stycznia 2012 o 15:05
0
[quote name='new balance' timestamp='1325769157' post='579317']
Nieroby którym brak odwagi zmierzenia się z realem jakim jest życie.Brak gotówki ?Zakładać własne firmy i zobaczycie czym to pachnie.Banda darmozjadów która liczy na mannę z nieba !!!!
[/quote]
Zalatuje mi tu kimś z protektora
Avatar
psycholog biznesu / 5 stycznia 2012 o 15:04
0
[quote name='new balance' timestamp='1325769157' post='579317']
Nieroby którym brak odwagi zmierzenia się z realem jakim jest życie.Brak gotówki ?Zakładać własne firmy i zobaczycie czym to pachnie.Banda darmozjadów która liczy na mannę z nieba !!!!
[/quote]

Oho, odezwał się pracodawca z XIX wieku. 'Banda darmozjadów która liczy na mannę z nieba !!!!' - kogo Ty nazywasz darmozjadem? Chyba nie tych ludzi co zarabiają pare groszy za ciężką pracę? Ale to już niestety taka mentalność naszych polskich pseudo pracodawców, którzy płacą gorsze na różne umowy typu cuda wianki i jeszcze pracowników wyzywają od nierobów gdy Ci chcą kilka złotych podwyżki. Dziwnym trafem u nas w Polsce takich ludzi pracodawcy (omyłkowo zwani) wyzywają od najgorszych a gdy wyjedzie taki pracownik za granicę to dziwnym trafem i chwalony jest i doceniany finansowo a u nas się nie da. Podejrzewam Cie o jakiś kompleks, bo przecież każdy ma prawo wyboru czy chce byc pracownikiem czy pracodawcą, a Ciebie widocznie nie stać na pracownika skoro tak pomstujesz.
[quote name='new balance' timestamp='1325769157' post='579317']
Nieroby którym brak odwagi zmierzenia się z realem jakim jest życie.Brak gotówki ?Zakładać własne firmy i zobaczycie czym to pachnie.Banda darmozjadów która liczy na mannę z nieba !!!!
[/quote]

Oho, odezwał się pracodawca z XIX wieku. 'Banda darmozjadów która liczy na mannę z nieba !!!!' - kogo Ty nazywasz darmozjadem? Chyba nie tych ludzi co zarabiają pare groszy za ciężką pracę? Ale to już... rozwiń
Avatar
jon / 5 stycznia 2012 o 15:00
0
[quote name='new balance' timestamp='1325769157' post='579317']
Nieroby którym brak odwagi zmierzenia się z realem jakim jest życie.Brak gotówki ?Zakładać własne firmy i zobaczycie czym to pachnie.Banda darmozjadów która liczy na mannę z nieba !!!!
[/quote]
jebnij sie w pusta lepetyne!!!sam jestes nierobem!!!jak bys tam pracowal to bys teraz tam stal i walczyl o swoje!no chyba ze bylbys zadowolony?pomysl 2 razy zanim cos napiszesz!
Avatar
Gość / 5 stycznia 2012 o 14:25
0
[quote name='new balance' timestamp='1325769157' post='579317']
Nieroby którym brak odwagi zmierzenia się z realem jakim jest życie.Brak gotówki ?Zakładać własne firmy i zobaczycie czym to pachnie.Banda darmozjadów która liczy na mannę z nieba !!!!
[/quote]

Znalazł się biznesmen lubelski co zgrywa teraz anioła biznesu a na innym forum będzie płakał,że biznes nie idzie, że Zus wysoki, że podatki wysokie, że nie ma warunków do prowadzenia biznesu, itp., itd. Otóż Ci ludzie raczej nie nadają się do prowadzenia biznesu co nie daje Ci mandatu do tego, żebyś wyzywał ludzi, płacił tysiąc z hakiem i zatrudniał na umowy śmieciowe a wydaje mi się, że właśnie tego kalibru pracodawcą jesteś. Paradoksem obecnego systemu jest to, iż taki ktoś jak Ty kiedyś robol jak inni, założył działalność jednoosobową czuje się wielkim przedsiębiorcą a na forum żale wylewa i ludzi od nierobów wyzywa.
[quote name='new balance' timestamp='1325769157' post='579317']
Nieroby którym brak odwagi zmierzenia się z realem jakim jest życie.Brak gotówki ?Zakładać własne firmy i zobaczycie czym to pachnie.Banda darmozjadów która liczy na mannę z nieba !!!!
[/quote]

Znalazł się biznesmen lubelski co zgrywa teraz anioła biznesu a na innym forum będzie płakał,że biznes nie idzie, że Zus wysoki, że podatki wysokie, że nie ma warunków do prowadzenia biznesu, itp., itd. Otóż Ci ludzie raczej... rozwiń
Avatar
new balance / 5 stycznia 2012 o 14:12
0
Nieroby którym brak odwagi zmierzenia się z realem jakim jest życie.Brak gotówki ?Zakładać własne firmy i zobaczycie czym to pachnie.Banda darmozjadów która liczy na mannę z nieba !!!!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 0 0

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 1

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 4

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 3

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 22 12

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 9 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 55 9

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 2

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 23 17

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!