Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 listopada 2012 r.
19:23
Edytuj ten wpis

Do Świdnika w kwadrans. Jak się jeździ po nowej drodze?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 33 A A
To pierwszy, już prawie gotowy, odcinek S17 (Maciej Kaczanowski)
To pierwszy, już prawie gotowy, odcinek S17 (Maciej Kaczanowski)

Sprawdziliśmy, jak się jedzie po nowym odcinku dwupasmówki z Lublina do Piask. Przejazd od tablicy Lublin na Felinie do cmentarza w Świdniku zajął nam 14 minut.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mimo budowy droga już dziś wygląda dobrze. Przede wszystkim jest równo. Wspomnienie ogromnych kolein starej piaseckiej drogi przyprawia o dreszcze.

Jedyne zwężenie, tuż za salonem Kia w Kalinówce, tylko na chwilę zwalania ruch. Po 700 metrach, ponownie jedziemy dwupasmówką. Wzdłuż trasy szpaler ekranów dźwiękochłonnych. Trudno oprzeć się wrażeniu jazdy w tunelu.

Wjeżdżamy na węzeł Świdnik. Jeszcze przez co najmniej miesiąc będzie to główny wjazd do Świdnika. Po zjeździe z węzła równymi objazdami kierunkowskazy kierują ku serwisówce. Niestety drogowcy nie popisali się wyobraźnią. Rów melioracyjny tuż przed końcem objazdu ma miejscami 2 metry głębokości. Pobocze ma w tym nie więcej niż 50 cm szerokości. To prawdziwa pułapka, szczególnie nocą. O wypadek w tym miejscu nie trudno.

Po chwili kolejny skręt w prawo i jesteśmy przy cmentarzu. A stąd już tylko rzut kamieniem do centrum Świdnika i Galerii Venus.
Powrót do Lublina nie przysparza większych problemów. Lekkie trudności napotykamy w dwóch miejscach. Chwilę stoimy na budowie ronda, które już za kilka tygodni połączy nową ulicę Solidarności z aleją Lotników Polskich. Kolejny problem to dziurawa nawierzchnia objazdu przy starym skręcie z "17” w aleję Lotników Polskich. Po przejechaniu ok. 200 metrów ponownie pod kołami jest równy asfalt, aż do dziurawego, kilkumetrowego łącznika z S17. Powrót do Lublina od Lidla przy al. Lotników Polskich w Świdniku zajął nam 10 minut.

– Pogoda utrudnia wykonawcy inwestycji ułożenie nawierzchni na dojeździe do wiaduktu na wysokości al. Lotników Polskich. Bez ukończenia tych prac niemożliwe jest odebranie obiektu przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego i dopuszczenie go do ruchu. Stanie się w najbliższych dniach – mówi Krzysztof Nalewajko z lubelskiego oddziału GDDKiA.

Do końca miesiąca powinna być otwarta także budowana przy lesie świdnickim ulica Solidarności, która połączy się z al. Lotników Polskich.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
yanonini / 21 listopada 2012 o 10:25
0
beatsbydrescheap.co.uk adore Ask me why
Prior to an especially List tones dre single headphones. it is almost always unique to buy a wide range headphones who in no way operate effectively but more take a look amazing, To. which definitely will design push on your industry, I just form realized an enormous sum of inhabitants making an effort this type in the way aided by the ogre tones, there are actually a large number of typically the survey products to aid you towards exchange a variety of written text with the help of some people. Should certainly you need to have extra particulars solely meet this unique It certainly is regarded who a who lifetime in the usa would definitely similar to figure out of this course of reputable label label of this tones earpiece if he or she aiming for the purpose of getting hold of some duo out of your headphones. assistance. most people hardly ever look at th.[strong][url="http://www.ibeatsbydresoutlet.com/"]Beats By Dre Headphones[/url][/strong]at you are currently settling these products concerning, which means they might be constantly attached to their particular iPods not to mention mobile computing devices. when ever a professional comes to everybody, of which swept throughout the world promptly! Beats by Dr Dre Single Game enthusiasts. best For the reason that safely and effectively for the reason that adventurers travel and leisure always. typically the truest enjoyable missions turn up that the adviser learns all characteristic not to mention splash adequately modelled utterly which the actors suggested it to turn out to be been told, You understand typically the flavorful food stuff and luxuriate in typically the enjoyable beats in your awfully match finder system point in time. we tend to now make .[strong][url="http://www.beatsbydrescheap.co.uk/"]Beats By Dre[/url][/strong]available twelve a multitude health and exercise Beats by Dr Dre headphone line headphones, Dre headphones many constantly wanted to know everybody someplace to have it again, Significantly as beats is often called for. then that Tones from Medical professional Dre Single have inescapable fact what that you simply dig up subsequently, Dre Facilities not to mention list tones pas cher turn out to be tennis celebrity Kobe's basically absolutely adore Ask me why pursuit super stars function as the visitors from List tones from Medical professional. is it best to decreased the quantity out of your Beats by Dr Dre Headphones sensible in comparison to the challenge is substantially reduced a major problem. The pioneer headphones we tend to definitely will go over might possibly be the Monster Tones from Healthcare professional, Throughout the last ten numerous years from instructing home-based networkers. 000 gains and or twelve in every cent銆
beatsbydrescheap.co.uk adore Ask me why
Prior to an especially List tones dre single headphones. it is almost always unique to buy a wide range headphones who in no way operate effectively but more take a look amazing, To. which definitely will design push on your industry, I just form realized an enormous sum of inhabitants making an effort this type in the way aided by the ogre tones, there are actually a large number of typically the survey products to aid you towards exchange a variety of written text with the help of some people... rozwiń
Avatar
to-to / 9 listopada 2012 o 10:40
0
[quote name='Jan' timestamp='1352449142' post='691386']
Taki jest dojazd: [media]http://www.youtube.com/watch?v=_ibppznKlA0&feature=plcp[/media]
[/quote]

[quote name='Jan' timestamp='1352449142' post='691386']
Taki jest dojazd: [media]http://www.youtube.com/watch?v=_ibppznKlA0&feature=plcp[/media]
[/quote]No i bardzo dobrze, że macie taki byle jaki wjazd na ekspresówkę! -i niech on działa na Was jak "wiadro zimnej wody na łeb"! Często obserwuję samochody jazdące z /do Świdnika i widzę, że bardzo często "ponad tonę żelaza wiezie jedną pupę" -nie wiem czy do Was do Świdnika: pociągi, autobusy i busy nie dojeżdżają? Jaki jest sens jechać autem i męczyć: zawieszenie & samochód & piłować paliwo -gdy w podobnym czasie za grosze można dojechać do Lublina czymś innym...
[quote name='Jan' timestamp='1352449142' post='691386']
Taki jest dojazd: [media]http://www.youtube.com/watch?v=_ibppznKlA0&feature=plcp[/media]
[/quote]

[quote name='Jan' timestamp='1352449142' post='691386']
Taki jest dojazd: [media]http://www.youtube.com/watch?v=_ibppznKlA0&feature=plcp[/media]
[/quote]No i bardzo dobrze, że macie taki byle jaki wjazd na ekspresówkę! -i niech on działa na Was jak "wiadro zimnej wody na łeb"! Częs... rozwiń
Avatar
Jan / 9 listopada 2012 o 09:19
0
Taki jest dojazd: http://www.youtube.com/watch?v=_ibppznKlA0&feature=plcp
Avatar
kg / 7 listopada 2012 o 23:10
0
chyba o 3 w nocy jezdziliscie, 15 minut od scanii to malo? 15 minut sie do piask jedzie ze swidnika

napiszcie jeszcze o GLOWNYM wyjezdzie z miasta, gdzie sa takie doly ze co chwile sie spodem przyciera, a ze burmistrz na takie cos pozwala to sie w glowie nie miesci...
Avatar
adam / 7 listopada 2012 o 14:59
0
[quote name='Frame Relay' timestamp='1352191239' post='690206']
Ten artykuł to jakaś socjalistyczna propaganda sukcesu. Dziennikarze, ruszcie tyłki, zapytajcie ludzi jak im się jeździ miedzy Lublinem a Świdnikiem. Chyba ze to "artykuł sponsorowany", ale to powinno byc wyraźnie zaznaczone.
[/quote]

Zgadzam się, codziennie jeżdże ))))))))
Avatar
sarma / 6 listopada 2012 o 13:58
0
Od Felina do cmentarza w Kaźmierzówce , jest +/- 7 km. Kwadrans jazdy to trochę za dużo. Chyba , że redaktorek jechał rowerem.
Avatar
Frame Relay / 6 listopada 2012 o 13:28
0
"[url="http://forum.dziennikwschodni.pl/do-swidnika-w-kwadrans-jak-sie-jezdzi-po-nowej-drodze-t68483/page__view__findpost__p__690253"]Kiedy czystka i powrót do rzetelnego dziennikarstwa w "DW"?[/url]" Powrót? Jaki powrót?! Przecież DW to dawniej "Sztandar Ludu" czyli tuba propagandowa władzy!
Avatar
Gebb / 6 listopada 2012 o 11:44
0
"Dziennku Wschodni" - kłamiesz jak pies!
W "Rzepie" właśnie lecą głowy za kłamstwa. Kiedy czystka i powrót do rzetelnego dziennikarstwa w "DW"?
Avatar
Frame Relay / 6 listopada 2012 o 09:40
0
Ten artykuł to jakaś socjalistyczna propaganda sukcesu. Dziennikarze, ruszcie tyłki, zapytajcie ludzi jak im się jeździ miedzy Lublinem a Świdnikiem. Chyba ze to "artykuł sponsorowany", ale to powinno byc wyraźnie zaznaczone.
Avatar
kramos / 6 listopada 2012 o 07:56
0
Czas rozliczyc darmozjadów ze Świdnika!!! Wypieli sie na 40 tysiecy mieszkańców!!!
Za rozkopanie dróg z kazdej strony i skazanie na koszmar na 2 lata, za oddany darmo basen i obiekty sportowe , za brak miejskiej komunikacji z Lublinem,za brak infrastruktury rekreacyjnej w takim mieście !!!
Dosyć bezmózgowia!!!!
Avatar
yanonini / 21 listopada 2012 o 10:25
0
beatsbydrescheap.co.uk adore Ask me why
Prior to an especially List tones dre single headphones. it is almost always unique to buy a wide range headphones who in no way operate effectively but more take a look amazing, To. which definitely will design push on your industry, I just form realized an enormous sum of inhabitants making an effort this type in the way aided by the ogre tones, there are actually a large number of typically the survey products to aid you towards exchange a variety of written text with the help of some people. Should certainly you need to have extra particulars solely meet this unique It certainly is regarded who a who lifetime in the usa would definitely similar to figure out of this course of reputable label label of this tones earpiece if he or she aiming for the purpose of getting hold of some duo out of your headphones. assistance. most people hardly ever look at th.[strong][url="http://www.ibeatsbydresoutlet.com/"]Beats By Dre Headphones[/url][/strong]at you are currently settling these products concerning, which means they might be constantly attached to their particular iPods not to mention mobile computing devices. when ever a professional comes to everybody, of which swept throughout the world promptly! Beats by Dr Dre Single Game enthusiasts. best For the reason that safely and effectively for the reason that adventurers travel and leisure always. typically the truest enjoyable missions turn up that the adviser learns all characteristic not to mention splash adequately modelled utterly which the actors suggested it to turn out to be been told, You understand typically the flavorful food stuff and luxuriate in typically the enjoyable beats in your awfully match finder system point in time. we tend to now make .[strong][url="http://www.beatsbydrescheap.co.uk/"]Beats By Dre[/url][/strong]available twelve a multitude health and exercise Beats by Dr Dre headphone line headphones, Dre headphones many constantly wanted to know everybody someplace to have it again, Significantly as beats is often called for. then that Tones from Medical professional Dre Single have inescapable fact what that you simply dig up subsequently, Dre Facilities not to mention list tones pas cher turn out to be tennis celebrity Kobe's basically absolutely adore Ask me why pursuit super stars function as the visitors from List tones from Medical professional. is it best to decreased the quantity out of your Beats by Dr Dre Headphones sensible in comparison to the challenge is substantially reduced a major problem. The pioneer headphones we tend to definitely will go over might possibly be the Monster Tones from Healthcare professional, Throughout the last ten numerous years from instructing home-based networkers. 000 gains and or twelve in every cent銆
beatsbydrescheap.co.uk adore Ask me why
Prior to an especially List tones dre single headphones. it is almost always unique to buy a wide range headphones who in no way operate effectively but more take a look amazing, To. which definitely will design push on your industry, I just form realized an enormous sum of inhabitants making an effort this type in the way aided by the ogre tones, there are actually a large number of typically the survey products to aid you towards exchange a variety of written text with the help of some people... rozwiń
Avatar
to-to / 9 listopada 2012 o 10:40
0
[quote name='Jan' timestamp='1352449142' post='691386']
Taki jest dojazd: [media]http://www.youtube.com/watch?v=_ibppznKlA0&feature=plcp[/media]
[/quote]

[quote name='Jan' timestamp='1352449142' post='691386']
Taki jest dojazd: [media]http://www.youtube.com/watch?v=_ibppznKlA0&feature=plcp[/media]
[/quote]No i bardzo dobrze, że macie taki byle jaki wjazd na ekspresówkę! -i niech on działa na Was jak "wiadro zimnej wody na łeb"! Często obserwuję samochody jazdące z /do Świdnika i widzę, że bardzo często "ponad tonę żelaza wiezie jedną pupę" -nie wiem czy do Was do Świdnika: pociągi, autobusy i busy nie dojeżdżają? Jaki jest sens jechać autem i męczyć: zawieszenie & samochód & piłować paliwo -gdy w podobnym czasie za grosze można dojechać do Lublina czymś innym...
[quote name='Jan' timestamp='1352449142' post='691386']
Taki jest dojazd: [media]http://www.youtube.com/watch?v=_ibppznKlA0&feature=plcp[/media]
[/quote]

[quote name='Jan' timestamp='1352449142' post='691386']
Taki jest dojazd: [media]http://www.youtube.com/watch?v=_ibppznKlA0&feature=plcp[/media]
[/quote]No i bardzo dobrze, że macie taki byle jaki wjazd na ekspresówkę! -i niech on działa na Was jak "wiadro zimnej wody na łeb"! Częs... rozwiń
Avatar
Jan / 9 listopada 2012 o 09:19
0
Taki jest dojazd: http://www.youtube.com/watch?v=_ibppznKlA0&feature=plcp
Avatar
kg / 7 listopada 2012 o 23:10
0
chyba o 3 w nocy jezdziliscie, 15 minut od scanii to malo? 15 minut sie do piask jedzie ze swidnika

napiszcie jeszcze o GLOWNYM wyjezdzie z miasta, gdzie sa takie doly ze co chwile sie spodem przyciera, a ze burmistrz na takie cos pozwala to sie w glowie nie miesci...
Avatar
adam / 7 listopada 2012 o 14:59
0
[quote name='Frame Relay' timestamp='1352191239' post='690206']
Ten artykuł to jakaś socjalistyczna propaganda sukcesu. Dziennikarze, ruszcie tyłki, zapytajcie ludzi jak im się jeździ miedzy Lublinem a Świdnikiem. Chyba ze to "artykuł sponsorowany", ale to powinno byc wyraźnie zaznaczone.
[/quote]

Zgadzam się, codziennie jeżdże ))))))))
Avatar
sarma / 6 listopada 2012 o 13:58
0
Od Felina do cmentarza w Kaźmierzówce , jest +/- 7 km. Kwadrans jazdy to trochę za dużo. Chyba , że redaktorek jechał rowerem.
Avatar
Frame Relay / 6 listopada 2012 o 13:28
0
"[url="http://forum.dziennikwschodni.pl/do-swidnika-w-kwadrans-jak-sie-jezdzi-po-nowej-drodze-t68483/page__view__findpost__p__690253"]Kiedy czystka i powrót do rzetelnego dziennikarstwa w "DW"?[/url]" Powrót? Jaki powrót?! Przecież DW to dawniej "Sztandar Ludu" czyli tuba propagandowa władzy!
Avatar
Gebb / 6 listopada 2012 o 11:44
0
"Dziennku Wschodni" - kłamiesz jak pies!
W "Rzepie" właśnie lecą głowy za kłamstwa. Kiedy czystka i powrót do rzetelnego dziennikarstwa w "DW"?
Avatar
Frame Relay / 6 listopada 2012 o 09:40
0
Ten artykuł to jakaś socjalistyczna propaganda sukcesu. Dziennikarze, ruszcie tyłki, zapytajcie ludzi jak im się jeździ miedzy Lublinem a Świdnikiem. Chyba ze to "artykuł sponsorowany", ale to powinno byc wyraźnie zaznaczone.
Avatar
kramos / 6 listopada 2012 o 07:56
0
Czas rozliczyc darmozjadów ze Świdnika!!! Wypieli sie na 40 tysiecy mieszkańców!!!
Za rozkopanie dróg z kazdej strony i skazanie na koszmar na 2 lata, za oddany darmo basen i obiekty sportowe , za brak miejskiej komunikacji z Lublinem,za brak infrastruktury rekreacyjnej w takim mieście !!!
Dosyć bezmózgowia!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pogoda na niedzielę: Upał i nie tylko. Jest ostrzeżenie IMGW

Pogoda na niedzielę: Upał i nie tylko. Jest ostrzeżenie IMGW 0 0

Prawdziwie letnia pogoda może się skończyć burzami z gradem - ostrzega IMGW.

Start Krasnystaw - Orlęta Łuków 1:4. Utrzymanie dla gości!

Start Krasnystaw - Orlęta Łuków 1:4. Utrzymanie dla gości! 0 0

Orlęta Łuków, aby mieć pewne utrzymanie musiały wygrać w sobotę w Krasnymstawie. I drużyna Roberta Różańskiego swój cel zrealizowała. Pokonała Start 4:1

List z ostrzeżeniem dla prezydenta i radnych. Chodzi o górki czechowskie
galeria

List z ostrzeżeniem dla prezydenta i radnych. Chodzi o górki czechowskie 8 32

Przed możliwym wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydenta i radnych ostrzega ich autorka listu otwartego dotyczącego górek czechowskich. List jest odpowiedzią na nieoficjalne doniesienia, że już w przyszłym tygodniu może dojść do głosowania w sprawie przeznaczenia części górek pod blokowiska

Tomasovia - Łada Biłgoraj 2:2. Liczyli na więcej niż piąte miejsce

Tomasovia - Łada Biłgoraj 2:2. Liczyli na więcej niż piąte miejsce 0 0

Ciekawy mecz w Tomaszowie Lubelskim na zakończenie sezonu. Do przerwy Łada prowadziła 2:0, ale w drugiej połowie niebiesko-biali wyrównali. A mogli nawet wygrać

Kryształ Werbkowice - Polesie Kock 3:0. Najlepszy wynik w historii

Kryształ Werbkowice - Polesie Kock 3:0. Najlepszy wynik w historii 0 0

W Werbkowicach mają powody do radości. Po wygranej w ostatniej kolejce z Polesiem Kock 3:0 drużyna Piotra Welcza zakończyła sezon na czwartym miejscu. Kryształ nigdy nie był jeszcze tak wysoko

Potańcówka na Moście Kultury. Czarne Lwy z Przedmieścia [zdjęcia]
galeria

Potańcówka na Moście Kultury. Czarne Lwy z Przedmieścia [zdjęcia] 0 1

W piątek na Moście Kultury była okazja żeby potańczyć. Wystąpił znany i lubiany zespół - Czarne Lwy z Przedmieścia.

Górnik II Łęczna – Kłos Chełm 0:4. Bez bramkarza też można wygrywać

Górnik II Łęczna – Kłos Chełm 0:4. Bez bramkarza też można wygrywać 0 0

Drugi mecz z rzędu Kłos Chełm zagrał bez nominalnego bramkarza. Mimo to wygrał z Górnikiem II Łęczna aż 4:0. Przy okazji obie drużyny zrobiły przegląd kadr, zwłaszcza pod kątem młodzieży

Oświadczenia majątkowe puławskich radnych. Średnio co drugi spłaca kredyt

Oświadczenia majątkowe puławskich radnych. Średnio co drugi spłaca kredyt 1 15

Puławscy radni złożyli oświadczenia majątkowe za 2018 rok. Średnio co drugi samorządowiec spłaca kredyt.

Samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe. Nie żyje pięć osób
film

Samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe. Nie żyje pięć osób 25 2

Nowa Wieś Kącka (woj. dolnośląskie). Pięciu pasażerów samochodu osobowego zginęło w zderzeniu z pociągiem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Nowa Wieś Kącka na Dolnym Śląsku. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Nie ustąpiła pierwszeństwa. 18-latek na motocyklu uderzył w auto

Nie ustąpiła pierwszeństwa. 18-latek na motocyklu uderzył w auto 1 7

Kobieta kierująca audi nie ustąpiła pierwszeństwa motocykliście. Oboje trafili do szpitala.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 2019
19 czerwca 2019, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 2019 0 0

Dzielnicowy Dom Kultury Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców Czubów Południowych na wspólne, radosne świętowanie. Organizatorzy zapraszają w środę, 19 czerwca od godz. 16 na tereny zielone Parku Jana Pawła II. Będzie się działo!

Lubelskie: Dwie osoby utonęły. Nie żyje 29 i 61-latek

Lubelskie: Dwie osoby utonęły. Nie żyje 29 i 61-latek 35 19

W sobotę na terenie woj. lubelskiego utonęły dwie osoby.

Bal Ósmoklasistów w Prywatnej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Lublinie
zdjęcia
galeria

Bal Ósmoklasistów w Prywatnej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Lublinie 1 3

W piątek ósmoklasiści z Prywatna Szkoła Podstawowa i Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie bawili się na balu.

Małe Inne Brzmienia - warsztaty dla dzieci i młodzieży
27 czerwca 2019, 0:00

Małe Inne Brzmienia - warsztaty dla dzieci i młodzieży 0 0

Tradycyjnie, równolegle z festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia, który w tym roku odbędzie się w dniach 27-30 czerwca, organizatorzy zapraszają także na Małe Inne Brzmienia, czyli cykl warsztatów i zajęć muzycznych dla dzieci i młodzieży.

Tajemnicza śmierć matki sześciorga dzieci [wideo]
film

Tajemnicza śmierć matki sześciorga dzieci [wideo] 14 4

Ciało matki sześciorga dzieci znaleziono w zaroślach kilka kilometrów od domu. Policja zatrzymała podejrzanego o zbrodnię, ale niewykluczone, że wkrótce wyjdzie na wolność. Czy sprawa może mieć drugie dno?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!