Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2017 r.
20:18

Drożej na stole, taniej pod choinką. Karp po 14,47 zł [ceny świątecznych produktów]

0 11 A A
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Przygotowanie kolacji wigilijnej będzie droższe niż przed rokiem – wynika z najnowszych danych GUS. Wzrosły ceny większości produktów, które trafiają na świąteczny stół. Ale są też dobre wiadomości – w tym roku będzie można oszczędzić na niektórych prezentach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Za kilogram karpia trzeba zapłacić średnio 14,47 zł. To o blisko 4 proc. więcej niż przed rokiem. Minimalnie podrożały również śledzie. O ponad 6 proc. wzrosły za to ceny majonezu, a tylko o 1 proc. ceny chleba. Bochenek kosztuje nieco ponad 2 zł. Najwięcej, bo od 9 do 11 proc. więcej niż rok temu zapłacimy za buraki, kapustę i suszone grzyby.

Są też dobre wiadomości – o prawie 10 proc. potaniał za to cukier. Z danych GUS wynika, że na świąteczne wypieki trzeba dziś przeznaczyć nieco więcej niż zwykle. Choć za mąkę zapłacimy tyle, co przed rokiem, znacznie podrożały jajka. Ich średnia cena wzrosła do 77 groszy za sztukę. Podrożały też orzechy i miód (o kilka procent). Nieco mniej niż przed rokiem zapłacimy za to za rodzynki i czekoladę. Ceny tych produktów spadły jednak symbolicznie, niespełna o 1 proc.

Spośród owoców najbardziej podrożały jabłka, o blisko 63 proc. Średnia cena to obecnie 3,37 zł za kilogram. Pomarańcze i mandarynki kosztują od 5 do 10 proc. więcej niż przed rokiem. Spadły natomiast ceny bananów (o kilka procent).

Z raportu Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w tym roku na prezenty pod choinkę możemy wydać nieco mniej. Spadły bowiem ceny wielu popularnych urządzeń elektronicznych. Najbardziej, bo o ponad 11 proc. potaniały cyfrowe aparaty fotograficzne. Przeciętny „kompakt” kupimy już za ok. 560 zł.

Ceny tabletów spadły o 6 proc., do poziomu 760 zł za sztukę. Podobne obniżki dotyczą smartfonów. Te urządzenia są jednak zwykle droższe od tabletów. Przeciętny smartfon kosztuje obecnie blisko 1400 zł. Powodów do zadowolenie nie mają natomiast fani gier na konsole. Ceny tych produktów wzrosły aż o 13 proc., do średniego poziomu 192 zł.

Szukając podarunków dla najmłodszych warto rozejrzeć się po półkach za pluszowymi zabawkami. Są dziś o 10 proc. tańsze niż przed rokiem. Na pluszaka trzeba wydać średnio 55 zł. Niestety, jednocześnie wzrosły ceny klocków Lego. Taki zestaw kosztuje średnio 104 zł.

W górę poszły również ceny książek, o ponad 6 proc. W tym samym stopniu podrożała biżuteria i drobne elementy damskiej garderoby, np. skórzane rękawiczki.

Statystycy sprawdzili nie tylko aktualne ceny. Zbadali również, na co wydajemy nasze pieniądze. Okazuje się, że blisko jedną czwartą domowych wydatków pochłania żywność. Kolejne 10 proc. przeznaczamy na utrzymanie mieszkania. Na trzecim miejscu znalazły się kosztu transportu. Najmniej, bo niespełna jeden procent dochodów, wydajemy na edukację.

Ceny świątecznych produktów

Zobacz także: Wygrana LOTTO w Lublinie. Szóstka za blisko 11 mln złotych

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 23:32
0
Te 14 złotychmza karpia to licząc razem z unijną torbę za 4 zeta, by karp się nie udusił? Dziękujemy ci unio za urzędniczą głupotę. Teraz bez tej SPECJALNEJ torby ryby nie kupimy. Chyba, że ją na miejscu ubiją. Dziękujemy Ci przewodniczacy Donaldu Niemcu.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 23:26
0
Ja tam czerwone buraki widziałem przez cały rok po 1,99zł. Ale zawsze czekałem na promo za 0,99zł. Jak nie w jednym sklepie to w drugim będzie. Tak robi się zakupy. A propos zabawek. Na weekend była niesamowita promocja na zabawki w empiku. Realna obniżka o 80%. Gadający pluszak za 15,99 (przecena z 115,99), aż żal nie brać, tym bardziej że przesyłka gratisowa :) Wydałem prawie 200zł i mam prezenty dla wszystkich za tysiaka :DDD. Wczoraj bylem u jubilera i zamiast 397zł kupiłem pierścionek dla żony za 298zł. (25% taniej za złoto 585) No, ale jak ktoś tylko potrafi liczyć rewaluoryzację w kostkach masła. No, cóż. Ja zaoszczędziłem na zabawkach i moglem kupić pierścionek żonie. Wystarczy wiedzieć jak robi się zakupy. W Niemczech jeszcse więcej można zaoszczędzić. Tam karta zakupowa to nie to co w Biedronce i Tesco. W Polsce nawet szkoda ich wyciągać, by za kwartał otrzymać... DWA ZŁOTE?! Ż E N A D A!!!
Ja tam czerwone buraki widziałem przez cały rok po 1,99zł. Ale zawsze czekałem na promo za 0,99zł. Jak nie w jednym sklepie to w drugim będzie. Tak robi się zakupy. A propos zabawek. Na weekend była niesamowita promocja na zabawki w empiku. Realna obniżka o 80%. Gadający pluszak za 15,99 (przecena z 115,99), aż żal nie brać, tym bardziej że przesyłka gratisowa :) Wydałem prawie 200zł i mam prezenty dla wszystkich za tysiaka :DDD. Wczoraj bylem u jubilera i zamiast 397zł kupiłem pierścionek dla żony za 298zł. (25% taniej za złoto 585) No, ale... rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 23:13
0
Popieram koloegę przedmówcę w 101%.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 23:10
0
Lemingi pełen onanizm i letarg. Niedługo zabraknie chusteczek w Biedronce... Co ja piszę?! Lepsza kasta łazi po firmowych sklepach typu ALMA. To i nie dziwi mnie cena bananów ponad 4zł. No w tym roku najdroższe widziałem po 3,99zł. Co do cen masła i jajek. Ile trzeba daunom tłumaczyć, że to jest efekt centralnych sowieckich regulatorów z Brukseli? Chcieliście unię to teraz nie żryjcie masła. Niech uwolnią kwoty wydoju dla rolników, to zobaczycie jak ceny na nabiał będą pikowały w dół. A teraz jedźcie margarynę ubeki i wówczas wyżyjecie z 2tys./mc. No i ten cieć od 500+ nadal tu bagroli. Nie wiesz skad są poeniądze na 500+, mieszkanie+ i darmowe leki 75+? To się spytaj ślepego Rostowskiego jak setki miliardow oddał złodziejom. I jeszcze jedno... nikt na pustyni odwodnionemu człowiekowi nie da od razu wiadra wody? A w takim agonalnym stanie Tusk pozostawił polską gospodarkę. Każdy uczciwy i pracujacy Polak otrzyma swą kroplówkę. Ale ty jesteś bydlakiem, ktoremu za mało się nakradło. Prawda boli.
Lemingi pełen onanizm i letarg. Niedługo zabraknie chusteczek w Biedronce... Co ja piszę?! Lepsza kasta łazi po firmowych sklepach typu ALMA. To i nie dziwi mnie cena bananów ponad 4zł. No w tym roku najdroższe widziałem po 3,99zł. Co do cen masła i jajek. Ile trzeba daunom tłumaczyć, że to jest efekt centralnych sowieckich regulatorów z Brukseli? Chcieliście unię to teraz nie żryjcie masła. Niech uwolnią kwoty wydoju dla rolników, to zobaczycie jak ceny na nabiał będą pikowały w dół. A teraz jedźcie margarynę ubeki i wówczas wyżyjecie z 2ty... rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 22:40
0
Skąd Wy bierzecie cenę tego karpia?;d ja więcej niż 12 nie widziałem, a jakdob rze poszukasz kupisz za 9.99. Puławy.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 22:26
0
Przez ten pis to nawet wzrosły światowe ceny masła i wyszedł przekręt z fipronilem w europejskich fermach, nie mówiąc o wpływie na pogodę. Są lepsi niż iluminaci.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 22:22
0
Polędwica wieprzowa w lokalnym mięsnym 19zł/kg a w Biedronce 27zł/kg. Czy to znaczy, że kupuję za 23zł/kg? W d... z tymi idiotycznymi wyliczeniami. Siedzą Piszczki i przekładają te jałowe dane w tabelkach.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 22:17
0
Statystyką to tylko pasożyty z gusu są w stanie się wyżywić. Chcesz kupić taniej to jedź do sklepu z owadem a jak chcesz dać się orżnąć to idź do sklepu, który robi zakupy w sklepie z owadem.
Avatar
hrabiaski / 19 grudnia 2017 o 22:08
0
undefined napisał:
Czy 9.99 złotego do 14.47 zł to jest 4 % ???????. Państwo nadal się naprawia kosztem najuboższych- czemu ? jeść musi każdy natomiast prezent pod choinką już taką koniecznością nie jest. Moją rewaloryzację emerytury załatwiają dwie zakupione kostki masła i o czym mowa ? . Mimo że jestem zwolennikiem i wyborcą i należę do elektoratu PiS to najgorzej co mnie wkurza to bardzo dobre samopoczucie Rafalskiej i uśmiechnięta gęba Michałkiewicza zamieszczona na fotce w lubelskiej prasie.
 ta ,,matematyka" świadczy o tym .ze pis ma swoich wyborców za baranów!ale pewnie mają podstawy żeby tak sądzić.Tylko przygłup wierzy że mu ktoś naleje z pustego! macie 500 dla dzieciorobów?!to się cieszcie! a że nie każdy ma dzieci na które leci kasa,to już nie wina pis,ale każdy płaci na to 500,to już wina właśnie pis!
 ta ,,matematyka" świadczy o tym .ze pis ma swoich wyborców za baranów!ale pewnie mają podstawy żeby tak sądzić.Tylko przygłup wierzy że mu ktoś naleje z pustego! macie 500 dla dzieciorobów?!to się cieszcie! a że nie każdy ma dzieci na które leci kasa,to już nie wina pis,ale każdy płaci na to 500,to już wina właśnie pis! rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 21:19
0
" dosłownie wszystkie niezbędne produkty żywnościowe podrożały dwukrotnie od masła, jajek, owoców po ziemniaki, marchew itd a oni ogłaszają że ceny wzrosły o 5%. Podrożał gaz, prąd, czynsze, podatki /miejski-od użytkowania wieczystego gruntu pod blokiem o 120%//. Jaja sobie z ludzi robią a podwyżka emerytur wyniesie pewnie 2%." CYT. WYPOWIEDZI Z ART. " Ceny żywności na święta będą rekordowe. Co drożeje najbardziej?"
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 23:32
0
Te 14 złotychmza karpia to licząc razem z unijną torbę za 4 zeta, by karp się nie udusił? Dziękujemy ci unio za urzędniczą głupotę. Teraz bez tej SPECJALNEJ torby ryby nie kupimy. Chyba, że ją na miejscu ubiją. Dziękujemy Ci przewodniczacy Donaldu Niemcu.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 23:26
0
Ja tam czerwone buraki widziałem przez cały rok po 1,99zł. Ale zawsze czekałem na promo za 0,99zł. Jak nie w jednym sklepie to w drugim będzie. Tak robi się zakupy. A propos zabawek. Na weekend była niesamowita promocja na zabawki w empiku. Realna obniżka o 80%. Gadający pluszak za 15,99 (przecena z 115,99), aż żal nie brać, tym bardziej że przesyłka gratisowa :) Wydałem prawie 200zł i mam prezenty dla wszystkich za tysiaka :DDD. Wczoraj bylem u jubilera i zamiast 397zł kupiłem pierścionek dla żony za 298zł. (25% taniej za złoto 585) No, ale jak ktoś tylko potrafi liczyć rewaluoryzację w kostkach masła. No, cóż. Ja zaoszczędziłem na zabawkach i moglem kupić pierścionek żonie. Wystarczy wiedzieć jak robi się zakupy. W Niemczech jeszcse więcej można zaoszczędzić. Tam karta zakupowa to nie to co w Biedronce i Tesco. W Polsce nawet szkoda ich wyciągać, by za kwartał otrzymać... DWA ZŁOTE?! Ż E N A D A!!!
Ja tam czerwone buraki widziałem przez cały rok po 1,99zł. Ale zawsze czekałem na promo za 0,99zł. Jak nie w jednym sklepie to w drugim będzie. Tak robi się zakupy. A propos zabawek. Na weekend była niesamowita promocja na zabawki w empiku. Realna obniżka o 80%. Gadający pluszak za 15,99 (przecena z 115,99), aż żal nie brać, tym bardziej że przesyłka gratisowa :) Wydałem prawie 200zł i mam prezenty dla wszystkich za tysiaka :DDD. Wczoraj bylem u jubilera i zamiast 397zł kupiłem pierścionek dla żony za 298zł. (25% taniej za złoto 585) No, ale... rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 23:13
0
Popieram koloegę przedmówcę w 101%.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 23:10
0
Lemingi pełen onanizm i letarg. Niedługo zabraknie chusteczek w Biedronce... Co ja piszę?! Lepsza kasta łazi po firmowych sklepach typu ALMA. To i nie dziwi mnie cena bananów ponad 4zł. No w tym roku najdroższe widziałem po 3,99zł. Co do cen masła i jajek. Ile trzeba daunom tłumaczyć, że to jest efekt centralnych sowieckich regulatorów z Brukseli? Chcieliście unię to teraz nie żryjcie masła. Niech uwolnią kwoty wydoju dla rolników, to zobaczycie jak ceny na nabiał będą pikowały w dół. A teraz jedźcie margarynę ubeki i wówczas wyżyjecie z 2tys./mc. No i ten cieć od 500+ nadal tu bagroli. Nie wiesz skad są poeniądze na 500+, mieszkanie+ i darmowe leki 75+? To się spytaj ślepego Rostowskiego jak setki miliardow oddał złodziejom. I jeszcze jedno... nikt na pustyni odwodnionemu człowiekowi nie da od razu wiadra wody? A w takim agonalnym stanie Tusk pozostawił polską gospodarkę. Każdy uczciwy i pracujacy Polak otrzyma swą kroplówkę. Ale ty jesteś bydlakiem, ktoremu za mało się nakradło. Prawda boli.
Lemingi pełen onanizm i letarg. Niedługo zabraknie chusteczek w Biedronce... Co ja piszę?! Lepsza kasta łazi po firmowych sklepach typu ALMA. To i nie dziwi mnie cena bananów ponad 4zł. No w tym roku najdroższe widziałem po 3,99zł. Co do cen masła i jajek. Ile trzeba daunom tłumaczyć, że to jest efekt centralnych sowieckich regulatorów z Brukseli? Chcieliście unię to teraz nie żryjcie masła. Niech uwolnią kwoty wydoju dla rolników, to zobaczycie jak ceny na nabiał będą pikowały w dół. A teraz jedźcie margarynę ubeki i wówczas wyżyjecie z 2ty... rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 22:40
0
Skąd Wy bierzecie cenę tego karpia?;d ja więcej niż 12 nie widziałem, a jakdob rze poszukasz kupisz za 9.99. Puławy.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 22:26
0
Przez ten pis to nawet wzrosły światowe ceny masła i wyszedł przekręt z fipronilem w europejskich fermach, nie mówiąc o wpływie na pogodę. Są lepsi niż iluminaci.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 22:22
0
Polędwica wieprzowa w lokalnym mięsnym 19zł/kg a w Biedronce 27zł/kg. Czy to znaczy, że kupuję za 23zł/kg? W d... z tymi idiotycznymi wyliczeniami. Siedzą Piszczki i przekładają te jałowe dane w tabelkach.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 22:17
0
Statystyką to tylko pasożyty z gusu są w stanie się wyżywić. Chcesz kupić taniej to jedź do sklepu z owadem a jak chcesz dać się orżnąć to idź do sklepu, który robi zakupy w sklepie z owadem.
Avatar
hrabiaski / 19 grudnia 2017 o 22:08
0
undefined napisał:
Czy 9.99 złotego do 14.47 zł to jest 4 % ???????. Państwo nadal się naprawia kosztem najuboższych- czemu ? jeść musi każdy natomiast prezent pod choinką już taką koniecznością nie jest. Moją rewaloryzację emerytury załatwiają dwie zakupione kostki masła i o czym mowa ? . Mimo że jestem zwolennikiem i wyborcą i należę do elektoratu PiS to najgorzej co mnie wkurza to bardzo dobre samopoczucie Rafalskiej i uśmiechnięta gęba Michałkiewicza zamieszczona na fotce w lubelskiej prasie.
 ta ,,matematyka" świadczy o tym .ze pis ma swoich wyborców za baranów!ale pewnie mają podstawy żeby tak sądzić.Tylko przygłup wierzy że mu ktoś naleje z pustego! macie 500 dla dzieciorobów?!to się cieszcie! a że nie każdy ma dzieci na które leci kasa,to już nie wina pis,ale każdy płaci na to 500,to już wina właśnie pis!
 ta ,,matematyka" świadczy o tym .ze pis ma swoich wyborców za baranów!ale pewnie mają podstawy żeby tak sądzić.Tylko przygłup wierzy że mu ktoś naleje z pustego! macie 500 dla dzieciorobów?!to się cieszcie! a że nie każdy ma dzieci na które leci kasa,to już nie wina pis,ale każdy płaci na to 500,to już wina właśnie pis! rozwiń
Avatar
Gość / 19 grudnia 2017 o 21:19
0
" dosłownie wszystkie niezbędne produkty żywnościowe podrożały dwukrotnie od masła, jajek, owoców po ziemniaki, marchew itd a oni ogłaszają że ceny wzrosły o 5%. Podrożał gaz, prąd, czynsze, podatki /miejski-od użytkowania wieczystego gruntu pod blokiem o 120%//. Jaja sobie z ludzi robią a podwyżka emerytur wyniesie pewnie 2%." CYT. WYPOWIEDZI Z ART. " Ceny żywności na święta będą rekordowe. Co drożeje najbardziej?"
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r. 0 0

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 4 2

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 3 2

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 0

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 23 16

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 69 5

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 1

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 16 9

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 22

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 539 75

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!