Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 stycznia 2012 r.
19:47
Edytuj ten wpis

Drugi dzień strajku i przymusowej głodówki w Protektorze

0 26 A A
Biurowiec firmy okupuje około 40 osób. We wtorek wieczorem likwidator LZPS zgodził się na przekazani
Biurowiec firmy okupuje około 40 osób. We wtorek wieczorem likwidator LZPS zgodził się na przekazani

Spragnieni, głodni i bez środków czystości. W takich warunkach byli pracownicy Lubelskich Zakładów Przemysłu Skórzanego kolejny dzień okupowali swoją firmę. W geście desperacji usiłowali też zablokować jedną z głównych ulic miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W sprawie sytuacji w LZPS zwołano prezydium Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego. We wtorek na spotkanie do Urzędu Wojewódzkiego zaproszono związkowców i przedstawicieli spółki. Spodziewano się uzgodnień, które zakończą protest. Tak się jednak nie stało. Po kilku godzinach likwidator LZPS zgodził się jedynie na przekazanie okupującym zakład paczek z wodą, żywnością i środkami higienicznymi. Miały być podawane przez okno i odbierane przez przedstawiciela Protektora.

Kiedy pisemna zgoda dotarła do zakładu, pojawiły się kolejne problemy. – Rzecznik stwierdził, że zarząd firmy nic nie wie o zgodzie na jakiekolwiek dary – mówi poseł Michał Kabaciński z Ruchu Palikota, który próbował mediacji z Protektorem. – To, co robi zarząd tej firmy, to jakiś debilizm.

Po licznych telefonach do służb wojewody i przedstawicieli Protektora, okazało się, że paczki mogą być dostarczone, ale po dokładnym zbadaniu ich zawartości przez ochronę. To rozjuszyło pikietujących.
– W uzgodnieniach nie było mowy o żadnej kontroli – mówi Marcin Szewc z "Solidarności” w LZPS. – Co oni chcą sprawdzać? Czy w chlebie nie ma bomby?

Załoga likwidowanych LZPS walczy o odszkodowania za utratę pracy. Chcą po 2000 zł za każdy przepracowany w zakładzie rok. Pracodawca proponuje każdemu odprawę w wysokości sześciu miesięcznych pensji.

Protektor postanowił zlikwidować lubelski zakład 29 grudnia. Tego dnia wieczorem ponad 140 pracowników dostało wypowiedzenia. Przyszły pocztą kurierską na domowy adres. Sprawę legalności wypowiedzeń bada inspekcja pracy. 2 stycznia załoga rozpoczęła okupację zakładu.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kibicka / 6 stycznia 2012 o 20:23
0
[quote name='Gość' timestamp='1325776519' post='579357']
Matka Boska i Pan Jezus byli Zydami do ktorych sie modlisz !
Dlaczego wiec modlisz sie do nich i ich jednoczesnie wyzywasz ?!?
[/quote]
Matka Boska owszem była zydowka ale sory Pan Jezus to raczej nie ,bo przeciez jego ojcem jest Bog ,a z tego co wiem to Bog nie ma sprecyzowanej narodowosci więc byłabym ostrożna w twierdzeniu ze Jezus był zydem!!! :
[quote name='Gość' timestamp='1325776519' post='579357']
Matka Boska i Pan Jezus byli Zydami do ktorych sie modlisz !
Dlaczego wiec modlisz sie do nich i ich jednoczesnie wyzywasz ?!?
[/quote]
Matka Boska owszem była zydowka ale sory Pan Jezus to raczej nie ,bo przeciez jego ojcem jest Bog ,a z tego co wiem to Bog nie ma sprecyzowanej narodowosci więc byłabym ostrożna w twierdzeniu ze Jezus był zydem!!! : rozwiń
Avatar
ab / 5 stycznia 2012 o 19:52
0
[size="6"] Mieszkańcy Lublina !!!!!!

STOP - wyzyskowi,
STOP - marnej płacy (nie adekwatnej do wykonywanych obowiązków),
STOP - braku poszanowania dla KP i praw pracowniczych.

Zdobądzcie się na poświęcenie jutro 1 godziny czasu na poparcie wyrzuconych pracowników.

Zbierajmy sie wszyscy pod siedzibą na Kunickiego i dajmy wyraz wsparcia dla tych ludzi.

ZBIORKA O GODZINIE 15.00 - 6 STYCZNIA PRZY BRAMIE



Ile czasu jeszcze "wybrańcy narodu", będą nas oszukiwać i tylko obiecywać.
Lubelszczyzna jest i tak Polską "B". Chcecie , aby polikwidowali wszystkie zakłady a w to miejsce niech staną piekne stadiony i obwodnice. Musimy protestować głośno przeciwko Takim prezesom i ich wyzyskowi.
Wolny rynek !!!- jaki wolny rynek.

Którą już firmę w Polsce prezesi rozwalili.a ile jeszcze przed nimi (Polmos, Herbapol a może i sam Protektor).

Ludzie jednoczmy się, dziś Protektor a jutro to być może wasz zakład pracy obejdzie się z wami jak z intruzami.

Co to znaczy umowa na czas nieokreślony - czujecie się pewnie? Bzdura ostatni trend to dorabianie pracownikowi różnego rodzaju historii i próba zwolnienia go z par. 52 KP.

Polska to kraj gdzie ma się za nic prawa pracownika, ważne by był bierny, mierny ale wierny za miskę ryżu - DOŚĆ TEGO.

Popieram tych ludźmi, A Ty???

Nadszedł czas, aby uderzyć bardzo mocno pięścią w stół.[/size]
[size="6"] Mieszkańcy Lublina !!!!!!

STOP - wyzyskowi,
STOP - marnej płacy (nie adekwatnej do wykonywanych obowiązków),
STOP - braku poszanowania dla KP i praw pracowniczych.

Zdobądzcie się na poświęcenie jutro 1 godziny czasu na poparcie wyrzuconych pracowników.

Zbierajmy sie wszyscy pod siedzibą na Kunickiego i dajmy wyraz wsparcia dla tych ludzi.

ZBIORKA O GODZINI... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2012 o 16:15
0
[quote name='kibicka' timestamp='1325773435' post='579344']
TOBIE ĆWOKU JEST DOBRZE TO ZNACZY ZE NALEZYSZ DO BANDY NIEROBOW , ZLODZIEI I PIER**** ŻYDÓW... NIE DAJCIE SIE BÓG HONOR OJCZYZNA!!! ŻYDY DO IZRAELA!!!
[/quote]

Matka Boska i Pan Jezus byli Zydami do ktorych sie modlisz !
Dlaczego wiec modlisz sie do nich i ich jednoczesnie wyzywasz ?!?
[quote name='kibicka' timestamp='1325773435' post='579344']
TOBIE ĆWOKU JEST DOBRZE TO ZNACZY ZE NALEZYSZ DO BANDY NIEROBOW , ZLODZIEI I PIER**** ŻYDÓW... NIE DAJCIE SIE BÓG HONOR OJCZYZNA!!! ŻYDY DO IZRAELA!!!
[/quote]

Matka Boska i Pan Jezus byli Zydami do ktorych sie modlisz !
Dlaczego wiec modlisz sie do nich i ich jednoczesnie wyzywasz ?!? rozwiń
Avatar
kibicka / 5 stycznia 2012 o 15:23
0
[quote name='tylko PO' timestamp='1325646588' post='578422']
spadaj
mi jest dobrze,
Donald to najwspanialszy premier na świecie,
ci zwalniani mogą iść pracować w supermarketach
[/quote]
JAK TOBIE ĆWOKU JEST DOBRZE TO ZNACZY ZE NALEZYSZ DO BANDY NIEROBOW , ZLODZIEI I PIER**** ŻYDÓW KTORZY WLASNIE DOPROWADZAJA TAKIE FIRMY JAK PROTEKTOR DO BANKRUCTWA I LIKWIDACJI ZYCZECI ABY NADSZEDL TAKI ZE TO TY BEDZIESZ ZAPIERD**** NA MOPIE W BIEDRONCE LUB TESCO ĆWOKU!!!JESTEM SIOSTRA JEDNEJ ZE ZWOLNIONYCH I WIEM JAK CIEZKO PRACOWALA ABY ZAROBIC TE MARNE TYSIAC PARE GROSZY !!!A TY RAZEM Z DONALDEM WYPIERD*** NA BIALE NIEDZWIEDZIE A OD LUDZI CIEZKO I UCZCIWIE PRACUJACYCH NA TAKICH NIEROBOW JAK TY WARA!!!!!TRZYMAJCIE SIE KOCHANI PRACOWNICY I WALCZCIE O SWOJE NIE DAJCIE SIE BÓG HONOR OJCZYZNA!!! ŻYDY DO IZRAELA!!!
[quote name='tylko PO' timestamp='1325646588' post='578422']
spadaj
mi jest dobrze,
Donald to najwspanialszy premier na świecie,
ci zwalniani mogą iść pracować w supermarketach
[/quote]
JAK TOBIE ĆWOKU JEST DOBRZE TO ZNACZY ZE NALEZYSZ DO BANDY NIEROBOW , ZLODZIEI I PIER**** ŻYDÓW KTORZY WLASNIE DOPROWADZAJA TAKIE FIRMY JAK PROTEKTOR DO BANKRUCTWA I LIKWIDACJI ZYCZECI ABY NADSZEDL TAKI ZE TO TY BEDZIESZ ZAPIERD**** NA MOPIE W BIEDRONCE LUB TESCO ĆWOKU!!!JESTEM SIOSTRA J... rozwiń
Avatar
&czesiek& / 4 stycznia 2012 o 19:43
0
Chore związki nie podpuszczać ludzi,trzeba było walczyć o firmę o wiele wcześniej,a nie skulic uszy i udawać że się nic nie dzieje i słyszy,czuć się chronionym,a inni srał go pies
Avatar
XYZ / 4 stycznia 2012 o 11:03
0
[quote name='marcin' timestamp='1325670731' post='578541']
Tylko, że u nas widać że się stara próbuje firmę dźwignąć co prawda pracownicy mają minimalne pensje ale to rada nadzorcza ją pilnuje aby nic więcej nie dała. Szok to te same osoby co u Was były są teraz tutaj aż strach pomyśleć co może być. Zatrudnionych ok 200 osób.
[/quote]
No to może u was jakoś to pociagnie , ona po prostu sekretarką tego Kwasniewskiego była przez lata i tyle, i jako ten wice prezes to siedziała bardzo krótko już nie pamietam może z pół roku, awans jej sie trafił że ho, ho, wszyscy się z tego nabijali. Ale może coś się u was juz nauczyła i nie będzie tak żle.
[quote name='marcin' timestamp='1325670731' post='578541']
Tylko, że u nas widać że się stara próbuje firmę dźwignąć co prawda pracownicy mają minimalne pensje ale to rada nadzorcza ją pilnuje aby nic więcej nie dała. Szok to te same osoby co u Was były są teraz tutaj aż strach pomyśleć co może być. Zatrudnionych ok 200 osób.
[/quote]
No to może u was jakoś to pociagnie , ona po prostu sekretarką tego Kwasniewskiego była przez lata i tyle, i jako ten wice prezes to siedziała bardzo krótko już nie pa... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2012 o 10:53
0
deb***izm rozwija się od przeszło 20-tu lat,chcieliście kapitalizmu to go macie,chcieliście wolności słowa to go nie macie i jeszcze trochę to i pałowanie będzie w temacie.
Avatar
marcin / 4 stycznia 2012 o 10:52
0
[quote name='XYZ' timestamp='1325670469' post='578539']
Ale z niej to sie raczej wszyscy śmiali, widać musiała wyjechać az do Torunia.
[/quote]

Tylko, że u nas widać że się stara próbuje firmę dźwignąć co prawda pracownicy mają minimalne pensje ale to rada nadzorcza ją pilnuje aby nic więcej nie dała. Szok to te same osoby co u Was były są teraz tutaj aż strach pomyśleć co może być. Zatrudnionych ok 200 osób.
Avatar
XYZ / 4 stycznia 2012 o 10:47
0
[quote name='marcin' timestamp='1325669910' post='578533']
A do Torunia w teczce przywiózł ją Pan Buchajski i Kwaśniewski scenariusz robi się podobny do Waszego.
Toruń jest z Wami
[/quote]
Ale z niej to sie raczej wszyscy śmiali, widać musiała wyjechać az do Torunia.
Avatar
marcin / 4 stycznia 2012 o 10:38
0
[quote name='XYZ' timestamp='1325669708' post='578529']
Ta pani to była sekretarką przez parę lat w Protektorze , a dopiero na koniec została wiceprezesem, chyba potem nikt w Lublinie jej nie chciał.
[/quote]

A do Torunia w teczce przywiózł ją Pan Buchajski i Kwaśniewski scenariusz robi się podobny do Waszego.
Toruń jest z Wami
Avatar
kibicka / 6 stycznia 2012 o 20:23
0
[quote name='Gość' timestamp='1325776519' post='579357']
Matka Boska i Pan Jezus byli Zydami do ktorych sie modlisz !
Dlaczego wiec modlisz sie do nich i ich jednoczesnie wyzywasz ?!?
[/quote]
Matka Boska owszem była zydowka ale sory Pan Jezus to raczej nie ,bo przeciez jego ojcem jest Bog ,a z tego co wiem to Bog nie ma sprecyzowanej narodowosci więc byłabym ostrożna w twierdzeniu ze Jezus był zydem!!! :
[quote name='Gość' timestamp='1325776519' post='579357']
Matka Boska i Pan Jezus byli Zydami do ktorych sie modlisz !
Dlaczego wiec modlisz sie do nich i ich jednoczesnie wyzywasz ?!?
[/quote]
Matka Boska owszem była zydowka ale sory Pan Jezus to raczej nie ,bo przeciez jego ojcem jest Bog ,a z tego co wiem to Bog nie ma sprecyzowanej narodowosci więc byłabym ostrożna w twierdzeniu ze Jezus był zydem!!! : rozwiń
Avatar
ab / 5 stycznia 2012 o 19:52
0
[size="6"] Mieszkańcy Lublina !!!!!!

STOP - wyzyskowi,
STOP - marnej płacy (nie adekwatnej do wykonywanych obowiązków),
STOP - braku poszanowania dla KP i praw pracowniczych.

Zdobądzcie się na poświęcenie jutro 1 godziny czasu na poparcie wyrzuconych pracowników.

Zbierajmy sie wszyscy pod siedzibą na Kunickiego i dajmy wyraz wsparcia dla tych ludzi.

ZBIORKA O GODZINIE 15.00 - 6 STYCZNIA PRZY BRAMIE



Ile czasu jeszcze "wybrańcy narodu", będą nas oszukiwać i tylko obiecywać.
Lubelszczyzna jest i tak Polską "B". Chcecie , aby polikwidowali wszystkie zakłady a w to miejsce niech staną piekne stadiony i obwodnice. Musimy protestować głośno przeciwko Takim prezesom i ich wyzyskowi.
Wolny rynek !!!- jaki wolny rynek.

Którą już firmę w Polsce prezesi rozwalili.a ile jeszcze przed nimi (Polmos, Herbapol a może i sam Protektor).

Ludzie jednoczmy się, dziś Protektor a jutro to być może wasz zakład pracy obejdzie się z wami jak z intruzami.

Co to znaczy umowa na czas nieokreślony - czujecie się pewnie? Bzdura ostatni trend to dorabianie pracownikowi różnego rodzaju historii i próba zwolnienia go z par. 52 KP.

Polska to kraj gdzie ma się za nic prawa pracownika, ważne by był bierny, mierny ale wierny za miskę ryżu - DOŚĆ TEGO.

Popieram tych ludźmi, A Ty???

Nadszedł czas, aby uderzyć bardzo mocno pięścią w stół.[/size]
[size="6"] Mieszkańcy Lublina !!!!!!

STOP - wyzyskowi,
STOP - marnej płacy (nie adekwatnej do wykonywanych obowiązków),
STOP - braku poszanowania dla KP i praw pracowniczych.

Zdobądzcie się na poświęcenie jutro 1 godziny czasu na poparcie wyrzuconych pracowników.

Zbierajmy sie wszyscy pod siedzibą na Kunickiego i dajmy wyraz wsparcia dla tych ludzi.

ZBIORKA O GODZINI... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2012 o 16:15
0
[quote name='kibicka' timestamp='1325773435' post='579344']
TOBIE ĆWOKU JEST DOBRZE TO ZNACZY ZE NALEZYSZ DO BANDY NIEROBOW , ZLODZIEI I PIER**** ŻYDÓW... NIE DAJCIE SIE BÓG HONOR OJCZYZNA!!! ŻYDY DO IZRAELA!!!
[/quote]

Matka Boska i Pan Jezus byli Zydami do ktorych sie modlisz !
Dlaczego wiec modlisz sie do nich i ich jednoczesnie wyzywasz ?!?
[quote name='kibicka' timestamp='1325773435' post='579344']
TOBIE ĆWOKU JEST DOBRZE TO ZNACZY ZE NALEZYSZ DO BANDY NIEROBOW , ZLODZIEI I PIER**** ŻYDÓW... NIE DAJCIE SIE BÓG HONOR OJCZYZNA!!! ŻYDY DO IZRAELA!!!
[/quote]

Matka Boska i Pan Jezus byli Zydami do ktorych sie modlisz !
Dlaczego wiec modlisz sie do nich i ich jednoczesnie wyzywasz ?!? rozwiń
Avatar
kibicka / 5 stycznia 2012 o 15:23
0
[quote name='tylko PO' timestamp='1325646588' post='578422']
spadaj
mi jest dobrze,
Donald to najwspanialszy premier na świecie,
ci zwalniani mogą iść pracować w supermarketach
[/quote]
JAK TOBIE ĆWOKU JEST DOBRZE TO ZNACZY ZE NALEZYSZ DO BANDY NIEROBOW , ZLODZIEI I PIER**** ŻYDÓW KTORZY WLASNIE DOPROWADZAJA TAKIE FIRMY JAK PROTEKTOR DO BANKRUCTWA I LIKWIDACJI ZYCZECI ABY NADSZEDL TAKI ZE TO TY BEDZIESZ ZAPIERD**** NA MOPIE W BIEDRONCE LUB TESCO ĆWOKU!!!JESTEM SIOSTRA JEDNEJ ZE ZWOLNIONYCH I WIEM JAK CIEZKO PRACOWALA ABY ZAROBIC TE MARNE TYSIAC PARE GROSZY !!!A TY RAZEM Z DONALDEM WYPIERD*** NA BIALE NIEDZWIEDZIE A OD LUDZI CIEZKO I UCZCIWIE PRACUJACYCH NA TAKICH NIEROBOW JAK TY WARA!!!!!TRZYMAJCIE SIE KOCHANI PRACOWNICY I WALCZCIE O SWOJE NIE DAJCIE SIE BÓG HONOR OJCZYZNA!!! ŻYDY DO IZRAELA!!!
[quote name='tylko PO' timestamp='1325646588' post='578422']
spadaj
mi jest dobrze,
Donald to najwspanialszy premier na świecie,
ci zwalniani mogą iść pracować w supermarketach
[/quote]
JAK TOBIE ĆWOKU JEST DOBRZE TO ZNACZY ZE NALEZYSZ DO BANDY NIEROBOW , ZLODZIEI I PIER**** ŻYDÓW KTORZY WLASNIE DOPROWADZAJA TAKIE FIRMY JAK PROTEKTOR DO BANKRUCTWA I LIKWIDACJI ZYCZECI ABY NADSZEDL TAKI ZE TO TY BEDZIESZ ZAPIERD**** NA MOPIE W BIEDRONCE LUB TESCO ĆWOKU!!!JESTEM SIOSTRA J... rozwiń
Avatar
&czesiek& / 4 stycznia 2012 o 19:43
0
Chore związki nie podpuszczać ludzi,trzeba było walczyć o firmę o wiele wcześniej,a nie skulic uszy i udawać że się nic nie dzieje i słyszy,czuć się chronionym,a inni srał go pies
Avatar
XYZ / 4 stycznia 2012 o 11:03
0
[quote name='marcin' timestamp='1325670731' post='578541']
Tylko, że u nas widać że się stara próbuje firmę dźwignąć co prawda pracownicy mają minimalne pensje ale to rada nadzorcza ją pilnuje aby nic więcej nie dała. Szok to te same osoby co u Was były są teraz tutaj aż strach pomyśleć co może być. Zatrudnionych ok 200 osób.
[/quote]
No to może u was jakoś to pociagnie , ona po prostu sekretarką tego Kwasniewskiego była przez lata i tyle, i jako ten wice prezes to siedziała bardzo krótko już nie pamietam może z pół roku, awans jej sie trafił że ho, ho, wszyscy się z tego nabijali. Ale może coś się u was juz nauczyła i nie będzie tak żle.
[quote name='marcin' timestamp='1325670731' post='578541']
Tylko, że u nas widać że się stara próbuje firmę dźwignąć co prawda pracownicy mają minimalne pensje ale to rada nadzorcza ją pilnuje aby nic więcej nie dała. Szok to te same osoby co u Was były są teraz tutaj aż strach pomyśleć co może być. Zatrudnionych ok 200 osób.
[/quote]
No to może u was jakoś to pociagnie , ona po prostu sekretarką tego Kwasniewskiego była przez lata i tyle, i jako ten wice prezes to siedziała bardzo krótko już nie pa... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2012 o 10:53
0
deb***izm rozwija się od przeszło 20-tu lat,chcieliście kapitalizmu to go macie,chcieliście wolności słowa to go nie macie i jeszcze trochę to i pałowanie będzie w temacie.
Avatar
marcin / 4 stycznia 2012 o 10:52
0
[quote name='XYZ' timestamp='1325670469' post='578539']
Ale z niej to sie raczej wszyscy śmiali, widać musiała wyjechać az do Torunia.
[/quote]

Tylko, że u nas widać że się stara próbuje firmę dźwignąć co prawda pracownicy mają minimalne pensje ale to rada nadzorcza ją pilnuje aby nic więcej nie dała. Szok to te same osoby co u Was były są teraz tutaj aż strach pomyśleć co może być. Zatrudnionych ok 200 osób.
Avatar
XYZ / 4 stycznia 2012 o 10:47
0
[quote name='marcin' timestamp='1325669910' post='578533']
A do Torunia w teczce przywiózł ją Pan Buchajski i Kwaśniewski scenariusz robi się podobny do Waszego.
Toruń jest z Wami
[/quote]
Ale z niej to sie raczej wszyscy śmiali, widać musiała wyjechać az do Torunia.
Avatar
marcin / 4 stycznia 2012 o 10:38
0
[quote name='XYZ' timestamp='1325669708' post='578529']
Ta pani to była sekretarką przez parę lat w Protektorze , a dopiero na koniec została wiceprezesem, chyba potem nikt w Lublinie jej nie chciał.
[/quote]

A do Torunia w teczce przywiózł ją Pan Buchajski i Kwaśniewski scenariusz robi się podobny do Waszego.
Toruń jest z Wami
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 0

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni powiatu bialskiego plan dla wsi nazywają kpiną

Radni powiatu bialskiego plan dla wsi nazywają kpiną 0 0

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 2

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 78 7

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 16 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 3 4

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.