Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2019 r.
15:19

Duże zakupy Ratusza przed przeprowadzką. Część wydziałów trafi do nowych pomieszczeń

Autor: Zdjęcie autora drs
0 19 A A
(fot. Archiwum)

Prawie 630 rozmaitych krzeseł, 160 biurek, setki szaf, stoły i regały zamawia Urząd Miasta, który przygotowuje się do przeniesienia części swoich wydziałów do pomieszczeń wynajętych od firmy Orion w biurowcu przy Spokojnej 2.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pod tym adresem ma działać od kwietnia Wydział Spraw Administracyjnych, Wydział Zdrowia i Profilaktyki, Urząd Stanu Cywilnego oraz Biuro Obsługi Inwestorów. Trafią tu również radcowie prawni obsługujący poszczególne wydziały. W budynku zaplanowano cztery poczekalnie dla interesantów.

Umowa dotycząca wynajęcia piętra w biurowcu przy Spokojnej dotyczy powierzchni prawie 3400 mkw. Za każdy metr lokalu miasto ma płacić 52,89 zł czynszu oraz 14,76 zł „zryczałtowanej opłaty serwisowej”, obejmującej koszty eksploatacyjne. Umowa została zawarta na 10 lat, ale z możliwością jej rozwiązania po upływie 5 lat, z zachowaniem rocznego okresu wypowiedzenia.

Wskutek przeprowadzki urzędników całkowicie opustoszeć ma biurowiec Urzędu Miasta przy ul. Leszczyńskiego 20, który ma być rozebrany i zastąpiony nowym budynkiem. Maszyny budowlane, jak zakłada prezydent Lublina, powinny tu wjechać w przyszłym roku.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 r. o 16:04
+35
To pierwszy etap najmu biur od Oriona. Rozmowy na temat kolejnych pięter w tym biurowcu w trakcie. Trzeba jeść małymi łyżkami a nie chochlą. A potem tylko odkupić od Oriona miejsce pod boisko szkolne na Berylowej i będzie komplet. PO zawsze dotrzymuje słowa.
Avatar
/ 10 grudnia 2019 r. o 16:13
+31
Włodarz Lublina aż prosi się o odwołanie z urzędu. Jeden wielki skandal lub spłata zobowiązań wyborczych.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 r. o 16:48
+27
Obietnica dana deweloperowi , byłemu prezydentowi Lublina, została wykonana. POmimo tego że nad tym przekrętem już raz się sąd wypowiedział i popsuł nieco plany. Ciemny lud sfinansuje to z podatków.
Avatar
miasto petentem oligarchii / 10 grudnia 2019 r. o 16:00
+27
Teraz wszystkim bedzie zalezalo aby budowe nowej siedziby przeciagnąc w nieskonczonośc. 10 lat szybko zleci.
 O ile w ogóle dojdzie do skutku, w co wątpię. Ja obstawiam, że oferty budowy na "przetargach" znacznie przekroczą "zaplanowany budżet", w związku z czym działeczka pójdzie pod młotek, pod pretekstem "poszukiwania ekonomicznych rozwiązań". A za parę lat, kiedy kolejne wydziały dewelo-ratusza przeniosą się do najmowanych od oligarchów pomieszczeń klasy A, ogłoszony zostanie kolejny "sukces" dewelo-rozwoju,
 O ile w ogóle dojdzie do skutku, w co wątpię. Ja obstawiam, że oferty budowy na "przetargach" znacznie przekroczą "zaplanowany budżet", w związku z czym działeczka pójdzie pod młotek, pod pretekstem "poszukiwania ekonomicznych rozwiązań". A za parę lat, kiedy kolejne wydziały dewelo-ratusza przeniosą się do najmowanych od oligarchów pomieszczeń klasy A, ogłoszony zostanie kolejny "sukces" dewelo-rozwoju, rozwiń
Avatar
Apu / 10 grudnia 2019 r. o 17:11
+25
Fatalne zarządzanie przestrzenią. Wpychanie kolejnych urzędów na Spokojną. Brak miejsc parkingowych dla urzędników i petentów. Na terenach po cukrowni jest idealne miejsce ale nigdy nie brane pod uwagę. Przeniesienie tam urzędów byłoby gwarancją dogodnego dojazdu dla pracowników i mieszkancow. Ogromny nieużywany i bezpłatny parking pod stadionem, świetne połączenie rowerowe, rozbudowana komunikacja miejska w połączeniu z planowanym dworcem. Ale o czym tu pisać... Trzeba zakorkować centrum, niech jeżdżą i szukają miejsca przez godzinę
Avatar
fff / 10 grudnia 2019 r. o 17:14
+23
To co Oni wyprawiają w stosunku do oskarżonej i zatrzymanej osoby - nie pracownika UM jest jakimś nieporozumieniem ! Od Żuka po Panią Martę ta sprawa powinna być nagłośniona na całą Polskę - jak to koledzy i znajomi w czasie pracy UM zwołują konferencję dla prywatnej osoby ! Już raz zwołali referendum dla prywatnego właściciela gruntu też w sprawie warunków - i było widać że bez zgody mieszkańców warunki można zmienić ! Więc Panie Żuk czego się Pan spodziewał po swoim byłym pracowniku i koledze ? Że on nie załatwi ? A niby kto ?
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 r. o 15:48
+22
Teraz wszystkim bedzie zalezalo aby budowe nowej siedziby przeciagnąc w nieskonczonośc. 10 lat szybko zleci.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 r. o 19:25
+21
Nawet najgłupszy ekonom nie wymyślił by tego aby urzędy wynajmować jeśli wiadomo ze urzędy będą potrzebne dla po kres i upadek tego miasta. Wynajem jest zawsze nieopłacalny a już na pewno nie długoterminowy. Ale wynajem to jedyne zamówienie publiczne nie wymagające przetargu i owadzia gromada skrzętnie to wykorzystuje.
Avatar
owadożerca / 10 grudnia 2019 r. o 17:44
+20
ciekawe , czy łysoń utrzyma się na stołku do kwietnia
Avatar
Witek / 10 grudnia 2019 r. o 16:38
+19
Jak to się mówi przyjdzie głupi co kupi działeczka przy Leszczyńskiego już dawno zarezerwowana
Avatar
Urzędas / 14 grudnia 2019 r. o 23:12
+3
Jest jeszcze inna sprawa, lokalizacji nowego w U.M. Większość pracowników jakich znam wypowiadała się źle o budowie biurowca w starym miejscu. To były prywatne rozmowy, ale sedno sprawy było jedno, po co sprzedawać teren po starym MPK jak można w tym miejscu wybudować budynek U.M. wraz z bezpłatnym kompleksem parkingowym dla interesantów w jednym miejscu z doskonałą infrastrukturą komunikacyjną bez opłat za parkingi dla interesantów. Dlaczego to zostało zaprzepaszczone o tym nikt nie powiedział. Rok temu został oddany ten odcinek obwodnicy, idealny dojazd z dala od centrum, czemu moja Mama jeśli chce zarejestrować samochód musi jechać do centrum gdzie jest płatna strefa. Z wypowiedzi mojego szefa ( czytaj prezydenta ) chcącego wyprawiać wjazd do centrum aut ta inwestycja to jest strzał w kolano, ile interesantów będzie musiało wjechać w okolice ul. Leszczyńskiego i zapłacić za parking a jednocześnie zakorkować centrum!!! . Szefie Panie Prezydencie trochę logiki!!!! ( Mam nadzieję że nie wylecę z pracy ).
Jest jeszcze inna sprawa, lokalizacji nowego w U.M. Większość pracowników jakich znam wypowiadała się źle o budowie biurowca w starym miejscu. To były prywatne rozmowy, ale sedno sprawy było jedno, po co sprzedawać teren po starym MPK jak można w tym miejscu wybudować budynek U.M. wraz z bezpłatnym kompleksem parkingowym dla interesantów w jednym miejscu z doskonałą infrastrukturą komunikacyjną bez opłat za parkingi dla interesantów. Dlaczego to zostało zaprzepaszczone o tym nikt nie powiedział. Rok temu został oddany ten odcinek obwodnicy... rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2019 r. o 22:25
+4
Sorki za zamieszanie koniq nigdy nie narzekałem na swoją pracę że jest zła i chciałbym ją zmienić albo że mnie nie satysfakcjonuje to nie jest tak. Jeśli kiedykolwiek się spotkamy w mojej pracy ( czytaj w U.M. Lublin) i wyjedziesz z tej instytucji zadowolony bo będziesz obsłużony szybko, sprawnie i przyjemnie to pewnie będę to ja albo moi współpracownicy - bo takich mam, to nie te czasy że interesant był zbędnym dodatkiem do pracy, my jesteśmy dla petenta i naprawdę staramy się. Stereotyp o kawie jest śmieszny bo ja oddając auto rano do mechanika pierwsze co poczułem po wejściu na warsztat to zapach kawy i co mam teraz ich mieszać z błotem? Wracając do twojej wypowiedzi, mam 50 lat z czego prawie 25 lat pracy w U.M. Lublin i powiem Ci że tak, przyzwyczaiłem się do stabilności, stała pensja osiem godzin pracy ( co prawda na wysokich obrotach ) ale wracam do domu i mam reset, praca mnie nie obchodzi. Mam wybór jestem z wykształceniem budowlańcem, mogę pracować np w wykończeniówce, znam angielski ( zmywak w Anglii ???) co jeszcze mam przytoczyć mam certyfikat agenta ochrony 2 stopnia, byłem zawodowym kierowcą z przewozem osób, mam uprawnienia spawalnicze w zakresie stali aluminium i miedzi (stare dzieje ) i co??????? Mam kredyt hipoteczny na 300.000 tysięcy kto przyjmie mnie na czas nieokreślony, z pensją min 3000 zł w naszym regionie?? Zrobisz to ty???. Ja nie chcę zmieniać pracy ale chcę trochę szacunku dla pracownika budżetówki, My jesteśmy ludźmi takimi jak każdy inny, mamy złe dni, ale mimo wszystko staramy się być dla interesantów mili i otwarci. Przepisy stawiają nas po drugiej stronie barykady, ale nikt nie zwraca uwagi na to że nie my stanowimy prawo a tylko je egzekwujemy bo za to nam płacą. Z wyrazami szacunku dla wszystkich interesantów . Urzędas.
Sorki za zamieszanie koniq nigdy nie narzekałem na swoją pracę że jest zła i chciałbym ją zmienić albo że mnie nie satysfakcjonuje to nie jest tak. Jeśli kiedykolwiek się spotkamy w mojej pracy ( czytaj w U.M. Lublin) i wyjedziesz z tej instytucji zadowolony bo będziesz obsłużony szybko, sprawnie i przyjemnie to pewnie będę to ja albo moi współpracownicy - bo takich mam, to nie te czasy że interesant był zbędnym dodatkiem do pracy, my jesteśmy dla petenta i naprawdę staramy się. Stereotyp o kawie jest śmieszny bo ja oddając auto rano do mech... rozwiń
Avatar
Urzędas / 14 grudnia 2019 r. o 21:34
0
Do koniq
Avatar
Urzędnik z UM Lublin / 14 grudnia 2019 r. o 10:54
+4
@Koniq Ten człowiek opisał normalny dzień pracy w urzędzie. Nie skarży się, po prostu mówi jak jest, bo niektórzy nadal żyją w innym świecie i twierdzą, że tam się nic nie robi. A to praca jak każda inna. Tyle że stabilna, ale przez to gorzej opłacana. Oczywiście dotyczy to normalnych pracowników urzędu, czyli ok. 99% zatrudnionych. Pozostały 1% to osoby wciśnięte przez rodzinę, politykę, układy itp. To tak naprawdę niszczy wizerunek urzędu, ten 1% rzutuje na całość - i to jest przykre. Druga sprawa to procedury. Nam nie wolno nie zastosować się do prawa i narzuconych (nie wymyślonych przez nas) procedur. Za to grozi dyscyplinarka i kara dla urzędu w przypadku sprawy sądowej. My, zwykli urzędnicy mamy, mamy to uprościć? Z przyjemnością - tyle, że to niemożliwe. To kwestia rządu, a w pozostałych kwestiach Prezydenta i Zastępców oraz sekretarza - wnioski zwykłych urzędników nie są brane pod uwagę. Staramy się rzetelnie wykonywać swoją pracę, być pomocni i witać mieszkańców uśmiechem. A potem i tak czytamy tylko, że jesteśmy urzędasy, darmozjady, nieroby. To przykre i dla nas i dla naszych rodzin. Zanim napiszesz komentarz, pomyśl o tym, że ten zwykły urzędnik to też człowiek i też ma rodzinę.
@Koniq Ten człowiek opisał normalny dzień pracy w urzędzie. Nie skarży się, po prostu mówi jak jest, bo niektórzy nadal żyją w innym świecie i twierdzą, że tam się nic nie robi. A to praca jak każda inna. Tyle że stabilna, ale przez to gorzej opłacana. Oczywiście dotyczy to normalnych pracowników urzędu, czyli ok. 99% zatrudnionych. Pozostały 1% to osoby wciśnięte przez rodzinę, politykę, układy itp. To tak naprawdę niszczy wizerunek urzędu, ten 1% rzutuje na całość - i to jest przykre. Druga sprawa to procedury. Nam nie wolno nie zastosowa... rozwiń
Avatar
KoniQ / 12 grudnia 2019 r. o 15:51
-4
Panie " Urzędas ". Z pana opisu wynika że praca w urzędzie to ciężka orka na ugorze za marne grosze, no i ogólnie ma Pan do pracy pod górkę. To dlaczego nie zmieni Pan pracy, teraz jest rynek pracownika... Każdy znajdzie pracę, a jeśli ma jakieś przydatne społeczeństwu umiejętności to nawet dobrze płatną? Oznacza to że albo brak Panu tych przydatnych umiejętności, albo Wyżej pan ceni stabilizację pracy na Państwowym, albo jest bardziej różowo niż Pan opisuje. P.S. Rozumiem że nie Pan wymyśla sobie bezużyteczne zajęcia i procedury, jakie odbywają się w urzędach, ale czy zrobił Pan cokolwiek, aby je uprościć?
Panie " Urzędas ". Z pana opisu wynika że praca w urzędzie to ciężka orka na ugorze za marne grosze, no i ogólnie ma Pan do pracy pod górkę. To dlaczego nie zmieni Pan pracy, teraz jest rynek pracownika... Każdy znajdzie pracę, a jeśli ma jakieś przydatne społeczeństwu umiejętności to nawet dobrze płatną? Oznacza to że albo brak Panu tych przydatnych umiejętności, albo Wyżej pan ceni stabilizację pracy na Państwowym, albo jest bardziej różowo niż Pan opisuje. P.S. Rozumiem że nie Pan wymyśla sobie bezużyteczne zajęcia i procedury, ... rozwiń
Avatar
Urzędas / 12 grudnia 2019 r. o 00:13
+8
Witam Gościu widzę że masz dużą wiedzę na temat pracy " urzędasów" czytaj szaraków którzy obsługują interesantów w U.M Lublin ,  przedstawię Ci jak ja widzę mój dzień w pracy,  może następny komentarz wystawisz jak trochę ochłoniesz. Jestem " urzędasem" od 20 stu lat mam wyższe wykształcenie zarabiam na "rękę" 3.000 zł jak dla mnie trochę mało, biorąc pod uwagę 2 kę dzieci i kredyt hipoteczny. Budzik mam nastawiony na 5.30 wyjeżdżam do pracy 6.40 ( mieszkam od 3 lat w okolicy Motycza), mam do pracy na 7.30 ale po drodze zostawiam dzieci i żonę do szkoły i pracy. 25 minut to jest czas na znalezienie miejsca parkingowego ( nie stać mnie na abonament w strefie płatnej więc szukam jakieś 1 do 1.5 km od mojego miejsca pracy ). 7,30 mam być w pracy, jest zabierana lista obecności a potem to tylko rozmowa z naczelnym. O 8.00 zaczyna się obsługa interesantów czyli teoretycznie mogę sobie wypić kawę albo herbatę ..... ale jest pewien problem, jak dotrę już do pracy to trzeba odpalić kompa potem zalogować się do domeny sprawdzić pocztę służbową, zobaczyć co jest na cito bo szef tak wymyślił i na kawkę nie ma już czasu. Od 8 do 15 obsługa interesantów z 30 minutową przerwą na śniadanie ( i dopiero wtedy mogę wypić kawę). Po 15 do 15.30 jest luz naprawdę,wszystko zamknięte możesz na spokojnie iść siku .... Po prostu żyć nie umierać. Średnio dziennie każdy z nas obsługuje 20 do 30 interesantów, średnio czas poświęcony na obsługę jednego to 10 do 15 minut, cały czas na max obrotach aby pomóc człowiekowi ( a gdzie odpowiedzi na pocztę:,policja,komornik, inne wydziały,prokuratura, itp, kto pracuje ten wie ). Wiem urzędasy to zło ale gdyby nie my to postawłbyś dom na magistrali gazowniczej, zarejestrowałbyś samochód ukradziony w Koluszkach, dyskoteka z alkoholem była by przy domu spokojnej starości a facet z epilepsją by jeździł taxi. To nie my "urzędasy" wymyślamy przepisy ale my mamy za zadanie je egzekwować, i pomagać ludziom w spełnieniu ich wymogom. Nigdy nie narzekam ale jeśli w budynku ( leszczyńskiego 20 ) w lecie jest 34 stopnie Celsjusza to trochę przesada interesant jest tam 20 do 30 minut ale my "urzędasy" 8 godzin ,to trochę nie tak prawda? Reasumując interesan to człowiek i większość z " urzędasów " to wie ale Ja " urzędzas " też jestem człowiekiem!!!!!!!!
Witam Gościu widzę że masz dużą wiedzę na temat pracy " urzędasów" czytaj szaraków którzy obsługują interesantów w U.M Lublin ,  przedstawię Ci jak ja widzę mój dzień w pracy,  może następny komentarz wystawisz jak trochę ochłoniesz. Jestem " urzędasem" od 20 stu lat mam wyższe wykształcenie zarabiam na "rękę" 3.000 zł jak dla mnie trochę mało, biorąc pod uwagę 2 kę dzieci i kredyt hipoteczny. Budzik mam nastawiony na 5.30 wyjeżdżam do pracy 6.40 ( mieszkam od 3 lat w okolicy Motycza), mam do pracy na 7.30 ale p... rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 r. o 08:04
0
Zaraz urzędasy zasiądą do internetu. Najpierw jedynie kawunia i ploteczki. Potem te wszystkie komentarze nieprzychylne naszemu najwspanialszemu prezydentowi zamienią się w czerwone. Tu jest taki jeden co ma +24 pt.: "miasto patentem oligarchii" myślę że do 12 będzie mieć -30. Chorobcia tak to jest jak artykuły pojawiają się po 15.00, czyli w.momencie gdy już wszyscy wychodzą... teraz trzeba to szybko zminusować bo tak głupio wygląda.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 r. o 19:25
+21
Nawet najgłupszy ekonom nie wymyślił by tego aby urzędy wynajmować jeśli wiadomo ze urzędy będą potrzebne dla po kres i upadek tego miasta. Wynajem jest zawsze nieopłacalny a już na pewno nie długoterminowy. Ale wynajem to jedyne zamówienie publiczne nie wymagające przetargu i owadzia gromada skrzętnie to wykorzystuje.
Avatar
zunio w szale zakuPÓw / 10 grudnia 2019 r. o 17:54
+16
Stare krzesła rozpadły się wskutek długoletniego puszczania bąków?
Avatar
owadożerca / 10 grudnia 2019 r. o 17:44
+20
ciekawe , czy łysoń utrzyma się na stołku do kwietnia
Zobacz wszystkie komentarze 19
Blokada komentarzy
Adres IP 3.236.214.19 jest zablokowany, nie mozesz dodawać nowych komentarzy.

Pozostałe informacje

Zupełnie nowy i inny Dom Chemika w Puławach od środka [zobacz]
zdjęcia
galeria

Zupełnie nowy i inny Dom Chemika w Puławach od środka [zobacz]

Prawie trzydziestu fotografów zgłosiło się do pierwszego Photo Day po zakończeniu przebudowy Puławskiego Ośrodka Kultury. Uczestnicy tego wydarzenia mieli okazję wykonać zdjęcia niemal wszystkich zakątków gmachu, podglądając m.in. próby tancerzy, solistek i recytatorek.

GKS Tychy - Górnik Łęczna 3:1. Piątek strzelał w piątek

GKS Tychy - Górnik Łęczna 3:1. Piątek strzelał w piątek

Trwa zła seria Górnika Łęczna. Zielono-czarni w kolejnym meczu na szczycie zaplecza PKO BP Ekstraklasy przegrali w Tychach z tamtejszym GKS 1:3

Omamił kobietę z Lublina. „Policjant’ wpadł na Starym Mieście

Omamił kobietę z Lublina. „Policjant’ wpadł na Starym Mieście

Osiem lat więzienia grozi 37-latkowi, który metodą „na policjanta” oszukał kobietę.

Krzysztof Cugowski w oczach przyjaciół. „Zawsze jest na 100 proc.”
wideo
film

Krzysztof Cugowski w oczach przyjaciół. „Zawsze jest na 100 proc.”

Zaśpiewał i nagrał ponad 300 utworów! I wciąż tworzy nowe projekty muzyczne. Krzysztof Cugowski z samą Budką Suflera nagrał ponad 20 płyt.

Lubelskie. Restaurator ma zapłacić 30 tys. zł kary. Zbiera pieniądze w internecie

Lubelskie. Restaurator ma zapłacić 30 tys. zł kary. Zbiera pieniądze w internecie

30 tys. złotych kary nałożył na łukowską restaurację Warka sanepid. Właściciele nie żałują jednak otwarcia lokalu w czasie pandemii, ale pieniędzy na spłatę kary nie mają.

Puławska jadłodzielnia uruchomiona. Stoi przy Hali Targowej
zdjęcia
galeria

Puławska jadłodzielnia uruchomiona. Stoi przy Hali Targowej

W ostatni czwartek przy ul. Piaskowej otwarto pierwszą jadłodzielnię w Puławach. To ogólnodostępna lodówka, w której można zostawiać żywność dla potrzebujących. Jej obsługą będą zajmowały się dwie wolontariuszki. Sprzęt z własnych środków zakupił radny Andrzej Kuszyk.

Zabójca z Macedonii zmienił nazwisko i przyjechał do Polski. Namierzyli go policjanci z Kraśnika

Zabójca z Macedonii zmienił nazwisko i przyjechał do Polski. Namierzyli go policjanci z Kraśnika

Mężczyzna zabił swoją partnerkę i groził jej matce.

Pogrzeb policjanta zastrzelonego na służbie w Raciborzu
wideo
galeria
film

Pogrzeb policjanta zastrzelonego na służbie w Raciborzu

Michał Kędzierski został pośmiertnie odznaczony "Krzyżem Zasługi za Dzielność".

Tragedia w Hrubieszowie. Rowerzysta wjechał wprost pod dostawczaka

Tragedia w Hrubieszowie. Rowerzysta wjechał wprost pod dostawczaka

Nie żyje starszy mężczyzna, który został potrącony na jednej z ulic Hrubieszowa.

Odległość między stolikami albo przegrody. Zasady dla restauracji

Odległość między stolikami albo przegrody. Zasady dla restauracji

Od soboty hotele znów będą mogły przyjmować gości. Za tydzień będzie można zjeść obiad w ogródki przy restauracji. Jakie będą obowiązywały zasady?

Padwa Zamość z szansami na turniej mistrzów

Padwa Zamość z szansami na turniej mistrzów

MKS Padwa Zamość jest już pewna występu w przyszłym sezonie w centralnej I lidze, która powstanie w wyniku reformy rozgrywek przygotowanej przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Ciało mężczyzny w lesie koło Biłgoraja

Ciało mężczyzny w lesie koło Biłgoraja

Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna zasłabł i zmarł podczas prac leśnych.

Wystawa "Nasza Polska Dzisiejsza" Chrisa Niedenthala w Galerii Rozdroża
7 maja 2021, 0:00

Wystawa "Nasza Polska Dzisiejsza" Chrisa Niedenthala w Galerii Rozdroża

Od 7 maja w Galerii Rozdroża (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) można oglądać prace fotograficzne Chrisa Niedenthala w ramach ekspozycji "Nasza Polska Dzisiejsza". Wystawa na razie dostępna będzie tylko online.

Lublin. Sobotnie zamknięcie pętli odwołane

Lublin. Sobotnie zamknięcie pętli odwołane

– Nie dojdzie do zapowiadanych na sobotę utrudnień w ruchu komunikacji miejskiej na Sławinie. Prace mające być przyczyną tych utrudnień zostały przełożone na później z powodu złej pogody

Na znak solidarności z zastrzelonym policjantem w Lublinie zawyły syreny [zdjęcia, wideo]
galeria

Na znak solidarności z zastrzelonym policjantem w Lublinie zawyły syreny [zdjęcia, wideo]

Zginął na służbie, chociaż nic nie wskazywało na to, że zwyczajna z pozoru interwencja zakończy się tak tragicznie. W piątek, w samo południe, lubelscy policjanci oddali hołd funkcjonariuszowi z Raciborza, zastrzelonemu trzy dni wcześniej na służbie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!