Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2019 r.
15:19

Duże zakupy Ratusza przed przeprowadzką. Część wydziałów trafi do nowych pomieszczeń

Autor: Zdjęcie autora drs
0 19 A A
(fot. Archiwum)

Prawie 630 rozmaitych krzeseł, 160 biurek, setki szaf, stoły i regały zamawia Urząd Miasta, który przygotowuje się do przeniesienia części swoich wydziałów do pomieszczeń wynajętych od firmy Orion w biurowcu przy Spokojnej 2.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pod tym adresem ma działać od kwietnia Wydział Spraw Administracyjnych, Wydział Zdrowia i Profilaktyki, Urząd Stanu Cywilnego oraz Biuro Obsługi Inwestorów. Trafią tu również radcowie prawni obsługujący poszczególne wydziały. W budynku zaplanowano cztery poczekalnie dla interesantów.

Umowa dotycząca wynajęcia piętra w biurowcu przy Spokojnej dotyczy powierzchni prawie 3400 mkw. Za każdy metr lokalu miasto ma płacić 52,89 zł czynszu oraz 14,76 zł „zryczałtowanej opłaty serwisowej”, obejmującej koszty eksploatacyjne. Umowa została zawarta na 10 lat, ale z możliwością jej rozwiązania po upływie 5 lat, z zachowaniem rocznego okresu wypowiedzenia.

Wskutek przeprowadzki urzędników całkowicie opustoszeć ma biurowiec Urzędu Miasta przy ul. Leszczyńskiego 20, który ma być rozebrany i zastąpiony nowym budynkiem. Maszyny budowlane, jak zakłada prezydent Lublina, powinny tu wjechać w przyszłym roku.

e-Wydanie

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 o 16:04
+35
To pierwszy etap najmu biur od Oriona. Rozmowy na temat kolejnych pięter w tym biurowcu w trakcie. Trzeba jeść małymi łyżkami a nie chochlą. A potem tylko odkupić od Oriona miejsce pod boisko szkolne na Berylowej i będzie komplet. PO zawsze dotrzymuje słowa.
Avatar
/ 10 grudnia 2019 o 16:13
+31
Włodarz Lublina aż prosi się o odwołanie z urzędu. Jeden wielki skandal lub spłata zobowiązań wyborczych.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 o 16:48
+27
Obietnica dana deweloperowi , byłemu prezydentowi Lublina, została wykonana. POmimo tego że nad tym przekrętem już raz się sąd wypowiedział i popsuł nieco plany. Ciemny lud sfinansuje to z podatków.
Avatar
miasto petentem oligarchii / 10 grudnia 2019 o 16:00
+27
Teraz wszystkim bedzie zalezalo aby budowe nowej siedziby przeciagnąc w nieskonczonośc. 10 lat szybko zleci.
 O ile w ogóle dojdzie do skutku, w co wątpię. Ja obstawiam, że oferty budowy na "przetargach" znacznie przekroczą "zaplanowany budżet", w związku z czym działeczka pójdzie pod młotek, pod pretekstem "poszukiwania ekonomicznych rozwiązań". A za parę lat, kiedy kolejne wydziały dewelo-ratusza przeniosą się do najmowanych od oligarchów pomieszczeń klasy A, ogłoszony zostanie kolejny "sukces" dewelo-rozwoju,
 O ile w ogóle dojdzie do skutku, w co wątpię. Ja obstawiam, że oferty budowy na "przetargach" znacznie przekroczą "zaplanowany budżet", w związku z czym działeczka pójdzie pod młotek, pod pretekstem "poszukiwania ekonomicznych rozwiązań". A za parę lat, kiedy kolejne wydziały dewelo-ratusza przeniosą się do najmowanych od oligarchów pomieszczeń klasy A, ogłoszony zostanie kolejny "sukces" dewelo-rozwoju, rozwiń
Avatar
Apu / 10 grudnia 2019 o 17:11
+25
Fatalne zarządzanie przestrzenią. Wpychanie kolejnych urzędów na Spokojną. Brak miejsc parkingowych dla urzędników i petentów. Na terenach po cukrowni jest idealne miejsce ale nigdy nie brane pod uwagę. Przeniesienie tam urzędów byłoby gwarancją dogodnego dojazdu dla pracowników i mieszkancow. Ogromny nieużywany i bezpłatny parking pod stadionem, świetne połączenie rowerowe, rozbudowana komunikacja miejska w połączeniu z planowanym dworcem. Ale o czym tu pisać... Trzeba zakorkować centrum, niech jeżdżą i szukają miejsca przez godzinę
Avatar
fff / 10 grudnia 2019 o 17:14
+23
To co Oni wyprawiają w stosunku do oskarżonej i zatrzymanej osoby - nie pracownika UM jest jakimś nieporozumieniem ! Od Żuka po Panią Martę ta sprawa powinna być nagłośniona na całą Polskę - jak to koledzy i znajomi w czasie pracy UM zwołują konferencję dla prywatnej osoby ! Już raz zwołali referendum dla prywatnego właściciela gruntu też w sprawie warunków - i było widać że bez zgody mieszkańców warunki można zmienić ! Więc Panie Żuk czego się Pan spodziewał po swoim byłym pracowniku i koledze ? Że on nie załatwi ? A niby kto ?
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 o 15:48
+22
Teraz wszystkim bedzie zalezalo aby budowe nowej siedziby przeciagnąc w nieskonczonośc. 10 lat szybko zleci.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 o 19:25
+21
Nawet najgłupszy ekonom nie wymyślił by tego aby urzędy wynajmować jeśli wiadomo ze urzędy będą potrzebne dla po kres i upadek tego miasta. Wynajem jest zawsze nieopłacalny a już na pewno nie długoterminowy. Ale wynajem to jedyne zamówienie publiczne nie wymagające przetargu i owadzia gromada skrzętnie to wykorzystuje.
Avatar
owadożerca / 10 grudnia 2019 o 17:44
+20
ciekawe , czy łysoń utrzyma się na stołku do kwietnia
Avatar
Witek / 10 grudnia 2019 o 16:38
+19
Jak to się mówi przyjdzie głupi co kupi działeczka przy Leszczyńskiego już dawno zarezerwowana
Avatar
Urzędas / 14 grudnia 2019 o 23:12
+1
Jest jeszcze inna sprawa, lokalizacji nowego w U.M. Większość pracowników jakich znam wypowiadała się źle o budowie biurowca w starym miejscu. To były prywatne rozmowy, ale sedno sprawy było jedno, po co sprzedawać teren po starym MPK jak można w tym miejscu wybudować budynek U.M. wraz z bezpłatnym kompleksem parkingowym dla interesantów w jednym miejscu z doskonałą infrastrukturą komunikacyjną bez opłat za parkingi dla interesantów. Dlaczego to zostało zaprzepaszczone o tym nikt nie powiedział. Rok temu został oddany ten odcinek obwodnicy, idealny dojazd z dala od centrum, czemu moja Mama jeśli chce zarejestrować samochód musi jechać do centrum gdzie jest płatna strefa. Z wypowiedzi mojego szefa ( czytaj prezydenta ) chcącego wyprawiać wjazd do centrum aut ta inwestycja to jest strzał w kolano, ile interesantów będzie musiało wjechać w okolice ul. Leszczyńskiego i zapłacić za parking a jednocześnie zakorkować centrum!!! . Szefie Panie Prezydencie trochę logiki!!!! ( Mam nadzieję że nie wylecę z pracy ).
Jest jeszcze inna sprawa, lokalizacji nowego w U.M. Większość pracowników jakich znam wypowiadała się źle o budowie biurowca w starym miejscu. To były prywatne rozmowy, ale sedno sprawy było jedno, po co sprzedawać teren po starym MPK jak można w tym miejscu wybudować budynek U.M. wraz z bezpłatnym kompleksem parkingowym dla interesantów w jednym miejscu z doskonałą infrastrukturą komunikacyjną bez opłat za parkingi dla interesantów. Dlaczego to zostało zaprzepaszczone o tym nikt nie powiedział. Rok temu został oddany ten odcinek obwodnicy... rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2019 o 22:25
+2
Sorki za zamieszanie koniq nigdy nie narzekałem na swoją pracę że jest zła i chciałbym ją zmienić albo że mnie nie satysfakcjonuje to nie jest tak. Jeśli kiedykolwiek się spotkamy w mojej pracy ( czytaj w U.M. Lublin) i wyjedziesz z tej instytucji zadowolony bo będziesz obsłużony szybko, sprawnie i przyjemnie to pewnie będę to ja albo moi współpracownicy - bo takich mam, to nie te czasy że interesant był zbędnym dodatkiem do pracy, my jesteśmy dla petenta i naprawdę staramy się. Stereotyp o kawie jest śmieszny bo ja oddając auto rano do mechanika pierwsze co poczułem po wejściu na warsztat to zapach kawy i co mam teraz ich mieszać z błotem? Wracając do twojej wypowiedzi, mam 50 lat z czego prawie 25 lat pracy w U.M. Lublin i powiem Ci że tak, przyzwyczaiłem się do stabilności, stała pensja osiem godzin pracy ( co prawda na wysokich obrotach ) ale wracam do domu i mam reset, praca mnie nie obchodzi. Mam wybór jestem z wykształceniem budowlańcem, mogę pracować np w wykończeniówce, znam angielski ( zmywak w Anglii ???) co jeszcze mam przytoczyć mam certyfikat agenta ochrony 2 stopnia, byłem zawodowym kierowcą z przewozem osób, mam uprawnienia spawalnicze w zakresie stali aluminium i miedzi (stare dzieje ) i co??????? Mam kredyt hipoteczny na 300.000 tysięcy kto przyjmie mnie na czas nieokreślony, z pensją min 3000 zł w naszym regionie?? Zrobisz to ty???. Ja nie chcę zmieniać pracy ale chcę trochę szacunku dla pracownika budżetówki, My jesteśmy ludźmi takimi jak każdy inny, mamy złe dni, ale mimo wszystko staramy się być dla interesantów mili i otwarci. Przepisy stawiają nas po drugiej stronie barykady, ale nikt nie zwraca uwagi na to że nie my stanowimy prawo a tylko je egzekwujemy bo za to nam płacą. Z wyrazami szacunku dla wszystkich interesantów . Urzędas.
Sorki za zamieszanie koniq nigdy nie narzekałem na swoją pracę że jest zła i chciałbym ją zmienić albo że mnie nie satysfakcjonuje to nie jest tak. Jeśli kiedykolwiek się spotkamy w mojej pracy ( czytaj w U.M. Lublin) i wyjedziesz z tej instytucji zadowolony bo będziesz obsłużony szybko, sprawnie i przyjemnie to pewnie będę to ja albo moi współpracownicy - bo takich mam, to nie te czasy że interesant był zbędnym dodatkiem do pracy, my jesteśmy dla petenta i naprawdę staramy się. Stereotyp o kawie jest śmieszny bo ja oddając auto rano do mech... rozwiń
Avatar
Urzędas / 14 grudnia 2019 o 21:34
0
Do koniq
Avatar
Urzędnik z UM Lublin / 14 grudnia 2019 o 10:54
+2
@Koniq Ten człowiek opisał normalny dzień pracy w urzędzie. Nie skarży się, po prostu mówi jak jest, bo niektórzy nadal żyją w innym świecie i twierdzą, że tam się nic nie robi. A to praca jak każda inna. Tyle że stabilna, ale przez to gorzej opłacana. Oczywiście dotyczy to normalnych pracowników urzędu, czyli ok. 99% zatrudnionych. Pozostały 1% to osoby wciśnięte przez rodzinę, politykę, układy itp. To tak naprawdę niszczy wizerunek urzędu, ten 1% rzutuje na całość - i to jest przykre. Druga sprawa to procedury. Nam nie wolno nie zastosować się do prawa i narzuconych (nie wymyślonych przez nas) procedur. Za to grozi dyscyplinarka i kara dla urzędu w przypadku sprawy sądowej. My, zwykli urzędnicy mamy, mamy to uprościć? Z przyjemnością - tyle, że to niemożliwe. To kwestia rządu, a w pozostałych kwestiach Prezydenta i Zastępców oraz sekretarza - wnioski zwykłych urzędników nie są brane pod uwagę. Staramy się rzetelnie wykonywać swoją pracę, być pomocni i witać mieszkańców uśmiechem. A potem i tak czytamy tylko, że jesteśmy urzędasy, darmozjady, nieroby. To przykre i dla nas i dla naszych rodzin. Zanim napiszesz komentarz, pomyśl o tym, że ten zwykły urzędnik to też człowiek i też ma rodzinę.
@Koniq Ten człowiek opisał normalny dzień pracy w urzędzie. Nie skarży się, po prostu mówi jak jest, bo niektórzy nadal żyją w innym świecie i twierdzą, że tam się nic nie robi. A to praca jak każda inna. Tyle że stabilna, ale przez to gorzej opłacana. Oczywiście dotyczy to normalnych pracowników urzędu, czyli ok. 99% zatrudnionych. Pozostały 1% to osoby wciśnięte przez rodzinę, politykę, układy itp. To tak naprawdę niszczy wizerunek urzędu, ten 1% rzutuje na całość - i to jest przykre. Druga sprawa to procedury. Nam nie wolno nie zastosowa... rozwiń
Avatar
KoniQ / 12 grudnia 2019 o 15:51
-3
Panie " Urzędas ". Z pana opisu wynika że praca w urzędzie to ciężka orka na ugorze za marne grosze, no i ogólnie ma Pan do pracy pod górkę. To dlaczego nie zmieni Pan pracy, teraz jest rynek pracownika... Każdy znajdzie pracę, a jeśli ma jakieś przydatne społeczeństwu umiejętności to nawet dobrze płatną? Oznacza to że albo brak Panu tych przydatnych umiejętności, albo Wyżej pan ceni stabilizację pracy na Państwowym, albo jest bardziej różowo niż Pan opisuje. P.S. Rozumiem że nie Pan wymyśla sobie bezużyteczne zajęcia i procedury, jakie odbywają się w urzędach, ale czy zrobił Pan cokolwiek, aby je uprościć?
Panie " Urzędas ". Z pana opisu wynika że praca w urzędzie to ciężka orka na ugorze za marne grosze, no i ogólnie ma Pan do pracy pod górkę. To dlaczego nie zmieni Pan pracy, teraz jest rynek pracownika... Każdy znajdzie pracę, a jeśli ma jakieś przydatne społeczeństwu umiejętności to nawet dobrze płatną? Oznacza to że albo brak Panu tych przydatnych umiejętności, albo Wyżej pan ceni stabilizację pracy na Państwowym, albo jest bardziej różowo niż Pan opisuje. P.S. Rozumiem że nie Pan wymyśla sobie bezużyteczne zajęcia i procedury, ... rozwiń
Avatar
Urzędas / 12 grudnia 2019 o 00:13
+6
Witam Gościu widzę że masz dużą wiedzę na temat pracy " urzędasów" czytaj szaraków którzy obsługują interesantów w U.M Lublin ,  przedstawię Ci jak ja widzę mój dzień w pracy,  może następny komentarz wystawisz jak trochę ochłoniesz. Jestem " urzędasem" od 20 stu lat mam wyższe wykształcenie zarabiam na "rękę" 3.000 zł jak dla mnie trochę mało, biorąc pod uwagę 2 kę dzieci i kredyt hipoteczny. Budzik mam nastawiony na 5.30 wyjeżdżam do pracy 6.40 ( mieszkam od 3 lat w okolicy Motycza), mam do pracy na 7.30 ale po drodze zostawiam dzieci i żonę do szkoły i pracy. 25 minut to jest czas na znalezienie miejsca parkingowego ( nie stać mnie na abonament w strefie płatnej więc szukam jakieś 1 do 1.5 km od mojego miejsca pracy ). 7,30 mam być w pracy, jest zabierana lista obecności a potem to tylko rozmowa z naczelnym. O 8.00 zaczyna się obsługa interesantów czyli teoretycznie mogę sobie wypić kawę albo herbatę ..... ale jest pewien problem, jak dotrę już do pracy to trzeba odpalić kompa potem zalogować się do domeny sprawdzić pocztę służbową, zobaczyć co jest na cito bo szef tak wymyślił i na kawkę nie ma już czasu. Od 8 do 15 obsługa interesantów z 30 minutową przerwą na śniadanie ( i dopiero wtedy mogę wypić kawę). Po 15 do 15.30 jest luz naprawdę,wszystko zamknięte możesz na spokojnie iść siku .... Po prostu żyć nie umierać. Średnio dziennie każdy z nas obsługuje 20 do 30 interesantów, średnio czas poświęcony na obsługę jednego to 10 do 15 minut, cały czas na max obrotach aby pomóc człowiekowi ( a gdzie odpowiedzi na pocztę:,policja,komornik, inne wydziały,prokuratura, itp, kto pracuje ten wie ). Wiem urzędasy to zło ale gdyby nie my to postawłbyś dom na magistrali gazowniczej, zarejestrowałbyś samochód ukradziony w Koluszkach, dyskoteka z alkoholem była by przy domu spokojnej starości a facet z epilepsją by jeździł taxi. To nie my "urzędasy" wymyślamy przepisy ale my mamy za zadanie je egzekwować, i pomagać ludziom w spełnieniu ich wymogom. Nigdy nie narzekam ale jeśli w budynku ( leszczyńskiego 20 ) w lecie jest 34 stopnie Celsjusza to trochę przesada interesant jest tam 20 do 30 minut ale my "urzędasy" 8 godzin ,to trochę nie tak prawda? Reasumując interesan to człowiek i większość z " urzędasów " to wie ale Ja " urzędzas " też jestem człowiekiem!!!!!!!!
Witam Gościu widzę że masz dużą wiedzę na temat pracy " urzędasów" czytaj szaraków którzy obsługują interesantów w U.M Lublin ,  przedstawię Ci jak ja widzę mój dzień w pracy,  może następny komentarz wystawisz jak trochę ochłoniesz. Jestem " urzędasem" od 20 stu lat mam wyższe wykształcenie zarabiam na "rękę" 3.000 zł jak dla mnie trochę mało, biorąc pod uwagę 2 kę dzieci i kredyt hipoteczny. Budzik mam nastawiony na 5.30 wyjeżdżam do pracy 6.40 ( mieszkam od 3 lat w okolicy Motycza), mam do pracy na 7.30 ale p... rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 o 08:04
0
Zaraz urzędasy zasiądą do internetu. Najpierw jedynie kawunia i ploteczki. Potem te wszystkie komentarze nieprzychylne naszemu najwspanialszemu prezydentowi zamienią się w czerwone. Tu jest taki jeden co ma +24 pt.: "miasto patentem oligarchii" myślę że do 12 będzie mieć -30. Chorobcia tak to jest jak artykuły pojawiają się po 15.00, czyli w.momencie gdy już wszyscy wychodzą... teraz trzeba to szybko zminusować bo tak głupio wygląda.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2019 o 19:25
+21
Nawet najgłupszy ekonom nie wymyślił by tego aby urzędy wynajmować jeśli wiadomo ze urzędy będą potrzebne dla po kres i upadek tego miasta. Wynajem jest zawsze nieopłacalny a już na pewno nie długoterminowy. Ale wynajem to jedyne zamówienie publiczne nie wymagające przetargu i owadzia gromada skrzętnie to wykorzystuje.
Avatar
zunio w szale zakuPÓw / 10 grudnia 2019 o 17:54
+16
Stare krzesła rozpadły się wskutek długoletniego puszczania bąków?
Avatar
owadożerca / 10 grudnia 2019 o 17:44
+20
ciekawe , czy łysoń utrzyma się na stołku do kwietnia
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 stycznia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 stycznia 2020 r. 0 0

Co miesiąc w budżecie Puław zostaje kilkaset tysięcy złotych. Dzięki zimie, której nie ma

Co miesiąc w budżecie Puław zostaje kilkaset tysięcy złotych. Dzięki zimie, której nie ma 7 5

Brak śniegu martwi właścicieli stoków narciarskich, ale cieszy kierowców oraz instytucje odpowiedzialne za utrzymanie ulic. Puławski Zarząd Dróg Miejskich z powodu łagodnej zimy notuje coraz wyższe oszczędności. Miesięcznie w budżecie zostaje kilkaset tysięcy złotych.

W długiej kolejce na drogi basen. Chełmski Park Wodny przeżywa oblężenie

W długiej kolejce na drogi basen. Chełmski Park Wodny przeżywa oblężenie 0 5

Chełmski Park Wodny stał się popularnym miejscem na feryjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży, ale w ciepłej wodzie basenów, grzeją się też dorośli – tak wynika ze statystyk chełmskiego aquaparku, który w ferie przeżywa prawdziwe oblężenie.

W Lublinie walczyli o miejsca w armii. Tak wygląda kwalifikacja wojskowa na bieżni i sali gimnastycznej
Zdjęcia
galeria

W Lublinie walczyli o miejsca w armii. Tak wygląda kwalifikacja wojskowa na bieżni i sali gimnastycznej 0 9

Jedna z sal gimnastycznych lubelskich koszar była wypełniona po brzegi. Wszystko to w związku z kwalifikacją wojskową do Lubelskiej Brygady.

Jakie złe rzeczy robią mieszkańcy Zamościa. I gdzie

Jakie złe rzeczy robią mieszkańcy Zamościa. I gdzie 10 2

Już w połowie roku było wiadomo, że na Starym Mieście strażnicy miejscy interweniowali najczęściej. Gdy pokazali statystyki za cały 2019 roku okazało się, że dysproporcje są niesamowite. Prawie połowa złych rzeczy w całym mieście wydarzyła się w jego zabytkowej części.

Dowód w sprawie wypadku Beaty Szydło uszkodzony. Śledztwa nie będzie
film

Dowód w sprawie wypadku Beaty Szydło uszkodzony. Śledztwa nie będzie 74 15

Po siedmiu miesiącach postępowania prokuratura, która prowadziła postępowanie dotyczące uszkodzonego dowodu w sprawie wypadku byłej premier Beaty Szydło, nie dopatrzyła się znamion przestępstwa i odmówiła wszczęcia śledztwa.

Autor skandalicznej książki uczy jak bić dzieci. "Robiąc dziecku lanie trzeba być czujnym, bo ktoś może to zgłosić na policję"

Autor skandalicznej książki uczy jak bić dzieci. "Robiąc dziecku lanie trzeba być czujnym, bo ktoś może to zgłosić na policję" 106 12

– Zanim uderzysz dziecko zdejmij mu pieluchę. Klaps to wyraz posłuszeństwa Bogu. Robiąc dziecku lanie trzeba być czujnym, bo ktoś może to zgłosić na policję – to porady z książki „Pasterz dziecięcego serca”. Pracownicy jednego z lubelskich żłobków alarmują Rzecznika Praw Dziecka.

Im szybciej dotrzemy, tym większa szansa na pomoc. Rozmowa z ratownikiem medycznym z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Im szybciej dotrzemy, tym większa szansa na pomoc. Rozmowa z ratownikiem medycznym z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego 0 1

Rozmowa z Norbertem Miączem, ratownikiem medycznym Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

520 lotów w roku żeby ratować życie i zdrowie. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w nowej bazie pod Lublinem
Wideo, zdjęcia
galeria
film

520 lotów w roku żeby ratować życie i zdrowie. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w nowej bazie pod Lublinem 40 4

Półtorej minuty od otrzymania zgłoszenia wystarczy, by wzbić w powietrze śmigłowiec lubelskiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jego pracownicy zdążyli już się zadomowić w nowej bazie w sąsiedztwie lotniska.

Zawodnik Speed Car Motoru Lublin przeniesie się do Betard Sparty Wrocław?

Zawodnik Speed Car Motoru Lublin przeniesie się do Betard Sparty Wrocław? 0 0

Betard Sparta Wrocław ma rozpocząć rozmowy transferowe z Dawidem Lampartem ze Speed Car Motoru Lublin – informuje „Przegląd Sportowy”. To efekt wpadki dopingowej Maksyma Drabika, któremu grozi zawieszenie

To on podpalał samochody w Lublinie. Chciał się zemścić na ludziach
galeria
film

To on podpalał samochody w Lublinie. Chciał się zemścić na ludziach 43 16

To bezdomny 45-latek odpowiada ze serię podpaleń samochodów na lubelskim Czechowie. Mężczyzna spowodował ponad 150 tys. zł strat. Podkładał ogień by zemścić się na tych, którzy traktowali go „gorzej niż psa”.

Grypa atakuje w Lubelskiem. Szpitale wstrzymują odwiedziny pacjentów lub ostrzegają

Grypa atakuje w Lubelskiem. Szpitale wstrzymują odwiedziny pacjentów lub ostrzegają 11 1

Wstrzymaliśmy odwiedziny na wszystkich oddziałach, do odwołania. Obserwujemy coraz bardziej liczne przypadki zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne wśród pacjentów. Często infekcje przenoszą odwiedzający, dlatego podjęliśmy taką decyzję. Zakaz będzie obowiązywał do odwołania – tłumaczy Ryszard Pankiewicz, zastępca dyrektora szpitala „papieskiego” w Zamościu. – Monitorujemy na bieżąco tę sprawę. Szczyt zachorowań na grypę przypada na luty i marzec, sytuacja na pewno jest rozwojowa.

Brynton Lemar (Start Lublin): Atmosfera w drużynie to nasz duży atut

Brynton Lemar (Start Lublin): Atmosfera w drużynie to nasz duży atut 0 2

Rozmowa z Bryntonem Lemarem, koszykarzem Startu Lublin

AOC: Monitor płaski albo zakrzywiony

AOC: Monitor płaski albo zakrzywiony 0 0

Za 1 399 złotych, albo za 1 439 złotych. Poza ceną i zakrzywieniem jest jeszcze jedna różnica. AOC przedtawia nowe monitory dla graczy: AOC Q27G2U i AOC CQ27G2U.

Lewart Lubartów planuje jeszcze dwa transfery

Lewart Lubartów planuje jeszcze dwa transfery 0 2

Lewart do tej pory pozyskał dwóch zawodników: Konrada Szczotkę i Krystiana Żeliskę. Trener Tomasz Bednaruk chciałby jednak, żeby do kadry jego drużyny dołączyło jeszcze dwóch kolejnych piłkarzy: lewy obrońca i defensywny pomocnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.