Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 stycznia 2020 r.
20:09

Dworzec, podziemny parking i nowy układ drogowy. Gigantyczna inwestycja w Lublinie ma pozwolenie na budowę

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
483 81 A A
Dworzec Metropolitalny został zaprojektowany przez warszawską pracownię architektoniczną Tremend. Budynek będzie dość mocno przeszklony, jego dach ma być obsadzony zielenią i pełnić rolę tarasu spacerowego
Dworzec Metropolitalny został zaprojektowany przez warszawską pracownię architektoniczną Tremend. Budynek będzie dość mocno przeszklony, jego dach ma być obsadzony zielenią i pełnić rolę tarasu spacerowego (fot. Tremend)

Tuż przed sylwestrem wydane zostało pozwolenie na budowę nowego dworca autobusowego z podziemnym parkingiem, placem postojowym oraz nowym układem dróg. Dworzec ma powstać między ul. Gazową a Młyńską i docelowo przejąć rolę tego, który działa dzisiaj na Podzamczu. Kiedy ruszy budowa?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Dworzec będzie piękny, ale budowa będzie trudna ze względu na logistykę – mówi Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta Lublin. – To będzie operacja na żywym organizmie, bo w pobliżu działa dworzec, jest wielu przedsiębiorców, a wszystkim trzeba zapewnić przejścia, dojścia i dojazdy. Poza tym sam teren budowy będzie dość obszerny.

Tuż przed sylwestrem wydane zostało pozwolenie na budowę dworca z placem manewrowym.

– W styczniu zamierzamy ogłosić pierwszy z trzech przetargów. Będzie dotyczył budynku dworca, przebudowy ul. Młyńskiej, Dworcowej, Gazowej, Pocztowej, ronda Sportowców oraz ul. 1 Maja – wylicza Szczepańska. Spodziewa się, że prace budowlane rozpoczną się w połowie przyszłego roku i potrwają mniej więcej dwa lata.

W osobnym przetargu wybierany ma być wykonawca przebudowy ul. Dworcowej od wiaduktów, którymi biegnie ul. Lubelskiego Lipca ’80 do małego ronda na terenie Targów Lublin. Od tego ronda poprowadzone mają być dwie drogi: jedna pobiegnie w prawo i zakończy się skrzyżowaniem z al. Piłsudskiego, druga będzie prowadzona ślimakiem na górę, do ul. Lubelskiego Lipca ’80.

Trzeci przetarg ma dotyczyć budowy miejsc postojowych dla autobusów i busów, które będą czekać dłużej na odjazd. Taki plac ma powstać przy ul. Krochmalnej (w rejonie dzisiejszej bazy DB Schenker), gdzie powinno się zmieścić około 60 autobusów i tyle samo busów. Planowany jest tu również budynek techniczny.

Tak ma wyglądać nowy dworzec w Lublinie

Sam budynek dworca będzie dość mocno przeszklony, jego dach ma być obsadzony zielenią i pełnić rolę tarasu spacerowego. Będzie można się tam dostać zarówno windą, jak też schodami. Przy dworcu powstanie ponad 40 zadaszonych peronów dla komunikacji podmiejskiej i dalekobieżnej.

– Przy Dworcu Metropolitalnym będą znajdowały się dwa przystanki komunikacji miejskiej, zlokalizowane bezpośrednio przy budynku – informuje Grzegorz Jędrek z biura prasowego Ratusza. – Jeden dla linii jadących w kierunku centrum, a drugi dla kierunku przeciwnego.

Pod budynkiem zaprojektowany został podziemny parking na ponad 220 samochodów. – Parking będzie wykraczał poza bryłę dworca, trochę w stronę pl. Dworcowego, bardziej w kierunku placu postojowego dla autobusów – zapowiada Szczepańska.

Parkingiem przestanie być dzisiejszy pl. Dworcowy, który ma się stać reprezentacyjnym placem, natomiast ul. 1 Maja została zaprojektowana jako tzw. woonerf, czyli coś w stylu deptaka, ale z dopuszczeniem, choć w bardzo ograniczonym zakresie, ruchu samochodowego.

Całkowity koszt dworcowej inwestycji może sięgnąć 300 mln zł. W tegorocznym budżecie miasta na dworzec zarezerwowano prawie 99 mln zł.

Czekają na inne decyzje

Gigantycznej budowie brakuje jeszcze trzech pozwoleń budowlanych dotyczących niewielkich obszarów kolejowych. W tym wypadku pozwolenia nie wydaje prezydent miasta, tylko wojewoda. Postępowania są w toku.

Quiz: Jak dobrze znasz Lublin?

Jak dobrze znasz Lublin?
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 81

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
... / 2 stycznia 2020 r. o 12:34
+33
A gdzie ma być ten nowy wiadukt - połączenie ulicy Dworcowej z ulicą Lubelskiego Lipca ? Z lewej czy z prawej strony ulicy Dworcowej, na górze czy na dole to połączenie ? Nad ulicą Młyńską ? A może przez park ?
  dziennikwschodni.pl/lublin/powstana-nowe-drogi-w-lublinie-bedzie-latwiej-wyjechac-sprzed-dworca-kolejowego,n,1000256448.html Wystarczy chcieć poszukać i po 10sekundach się ma
Avatar
obserwator / 2 stycznia 2020 r. o 01:49
+32
Wyjazd z terenu nowego Dworca autobusowego  - tylko przez małe rondo Sportowców. Chyba że przez ul. Pocztową i ... tylko w prawo. Drogowy armagedon murowany. Korki będą.
 Nie doczytałeś- ulica Dworcowa przestanie być ślepa- jedno odgałęzienie będzie do Piłsudskiego, a drugie do Lubelskiego Lipca
Avatar
Piotr / 1 stycznia 2020 r. o 23:38
+32
To znaczy, że zaorają w końcu PKS na tysiąclecia?
Taa. Nic  dobrego to nie oznacza. Pisalem juz pod nikiem "." ktory i tobie sie tak spodobal że logistycznie to calkowicie bledna decyzja. Obecne polozenie Dworca PKS gwarantuje najkrotszy czas wyjazdu z miasta w conajmniej 3 kierunkach.
Nie siej popeliny, kto bedzie chciał odjechać lub przyjechać na miejsce obecnego Dworca PKS, to i tak to zrobi bo w tym miejscu ma być usytuowany przystanek do wsiadania i wysiadania.
Nic nie rozumiesz choc masz argumenty podane jak na tacy!
Jakie k*rwa aegumenty?,jedyną zmianą która nastąpi to taka że poprostu w tym miejscu nie będzie stricte dworca a jedynie przystanek dla wsiadających i wysiadających, więc obecny pasażer korzystający z obecnego dworca nic nie straci, za wyjątkiem tego że po tych zmianach przy dworcu PKS autobusy nie będą miały przystanku początkowego i końcowego. Pomijając już to że w prawie wszystkich dużych miastach, no może nie koniecznie we wszystkich miastach Polski Dworce główne PKSu i PKP są umiejsowione obok siebie, ale nie dla Wielmożnego Pana lub Pani w Lublinie powinno być inaczej, i dopiero wtedy będzie normalnie.
Uuu. Widzę pogrążasz sie w swojej glupocie. Idz glosic te swoje madrosci do puszczy "Bialowieszczanskiej". Kalectwo nie potrafi zrozumiec sensu jednego zdania. To odpiwedz na pytanie, ktorymi ulicami musi jechac bus z tego planowanego dworca zeby znaleźdź sie poza miastem w kierunku Warszawy, Rzeszowa, Zamoscia, Bialej Podlaskiej?
 Ja pier*ole człowieku, chyba na siłe szukasz problemów?,będą jechały dłużej ale dojdą. Ile masz kilometrów od dworca głównego PKP do obecnego dworca głównego PKS w tej chwili 2,5 kilometra nie więcej, więc czy jest to jakaś ogromna odległość którą trzeba nadłożyć? nie jest więc niema co szukać problemów tam gdzie nie istnieją. Ps.A Puszcza Białowieszczańska to nie moje przejęzycznie, tylko określenie zaczerpnięte z kabaretu Dudek ze skeczu "Sęk", ale rozumiem skecz tobie jest nie znany więc i skąd możesz o tym wiedzieć. 
 Ja pier*ole człowieku, chyba na siłe szukasz problemów?,będą jechały dłużej ale dojdą. Ile masz kilometrów od dworca głównego PKP do obecnego dworca głównego PKS w tej chwili 2,5 kilometra nie więcej, więc czy jest to jakaś ogromna odległość którą trzeba nadłożyć? nie jest więc niema co szukać problemów tam gdzie nie istnieją. Ps.A Puszcza Białowieszczańska to nie moje przejęzycznie, tylko określenie zaczerpnięte z kabaretu Dudek ze skeczu "Sęk", ale rozumiem skecz tobie jest nie znany więc i skąd możesz o tym wiedz... rozwiń
Avatar
Piotr / 1 stycznia 2020 r. o 21:47
+31
To znaczy, że zaorają w końcu PKS na tysiąclecia?
Taa. Nic  dobrego to nie oznacza. Pisalem juz pod nikiem "." ktory i tobie sie tak spodobal że logistycznie to calkowicie bledna decyzja. Obecne polozenie Dworca PKS gwarantuje najkrotszy czas wyjazdu z miasta w conajmniej 3 kierunkach.
Nie siej popeliny, kto bedzie chciał odjechać lub przyjechać na miejsce obecnego Dworca PKS, to i tak to zrobi bo w tym miejscu ma być usytuowany przystanek do wsiadania i wysiadania.
Nic nie rozumiesz choc masz argumenty podane jak na tacy!
 Jakie k*rwa aegumenty?,jedyną zmianą która nastąpi to taka że poprostu w tym miejscu nie będzie stricte dworca a jedynie przystanek dla wsiadających i wysiadających, więc obecny pasażer korzystający z obecnego dworca nic nie straci, za wyjątkiem tego że po tych zmianach przy dworcu PKS autobusy nie będą miały przystanku początkowego i końcowego. Pomijając już to że w prawie wszystkich dużych miastach, no może nie koniecznie we wszystkich miastach Polski Dworce główne PKSu i PKP są umiejsowione obok siebie, ale nie dla Wielmożnego Pana lub Pani w Lublinie powinno być inaczej, i dopiero wtedy będzie normalnie. 
 Jakie k*rwa aegumenty?,jedyną zmianą która nastąpi to taka że poprostu w tym miejscu nie będzie stricte dworca a jedynie przystanek dla wsiadających i wysiadających, więc obecny pasażer korzystający z obecnego dworca nic nie straci, za wyjątkiem tego że po tych zmianach przy dworcu PKS autobusy nie będą miały przystanku początkowego i końcowego. Pomijając już to że w prawie wszystkich dużych miastach, no może nie koniecznie we wszystkich miastach Polski Dworce główne PKSu i PKP są umiejsowione obok siebie, ale nie dla Wielmoż... rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 r. o 13:39
+30
Nareszcie koniec tego bangladeszu pod zamkiem
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 r. o 10:30
+30
Plan, żeby połączyć pociągi z busami wg mnie bardzo dobry. Tak jest na całym świecie, bo to zwyczajnie zwiększa komfort podróżowania.
Avatar
Piotr / 1 stycznia 2020 r. o 22:02
+29
No dobra, to który dewelocwaniak zaklepał sobie tereny na Podzamczu?
 Ot k*rwa typowy pies ogrodnika, sam tego terenu nie kupi i wybuduje co mu się podoba,ale komuś broni 
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 r. o 13:44
+26
Zapytam wprost. Czy od 2010 roku jest jakaś(choćby jedna) inwestycja w Lublinie, która się spodobała lepszemu sortowi Polaków? Wiecznie tylko płacz. I naprzemiennie teksty o gigantomanii(duże i drogie inwestycje) albo bylejakości i tandecie(mniejsze i tańsze inwestycje). Więc pytam raz jeszcze, czy jest jakaś inwestycja Żuka o której lepszy sort Polaków jest w stanie powiedzieć lub napisać coś dobrego?
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 r. o 12:27
+26
Najlepiej zbić budę z desek która będzie robiła za dworzec, wtedy pisowskie trolle nie będą wrzucać kretyńskich wpisów o gigantomanii
Avatar
. / 1 stycznia 2020 r. o 20:58
+25
To znaczy, że zaorają w końcu PKS na tysiąclecia?
Avatar
kazik / 27 stycznia 2020 r. o 15:09
+1
Skoro górki Czechowskie to sanktuarium natury to budujmy dworzec i południową obwodnicę. Nikt nie będzie protestował.
Avatar
. / 3 stycznia 2020 r. o 07:46
+4
Wszysko tylko zeby i tak już całkowicie udupi...ć biednych mieszkańców Lubartowskiej i okolic! I poco to komu ten nowy dworzec? Stary jest dobry. Wiecie ile przez to ludzi straci pracę? Ile melin padnie, ile mieszkań z fajkami od ukraińców a ile dziupli z paserką straci? A gdzie młodzi kieszonkowcy mają się szkolić w okradaniu jak nie na starym dworcu?
Ta. Bo to na pewno wina lokalizacji DA w okolicy Lubartowskiej!
 Głupi algorytm albo głupia trollownia nie załapały sarkazmu! Doskonały przykład jak to działa.
Avatar
. / 2 stycznia 2020 r. o 22:07
-4
Wielkie podziekowania należą się adminom DzW dzieki ktorym realne, merytoryczne komentarze (lubiane) przez realnych czytelnikow jeszcze rano o godz. 8, 9 ... spuszczono jak w toalecie w zalewie szamba z farmy trolli. Wasze forum skutecznie zniechęca do wyrażania swojej opinii, co jest tak jakby podstawą demokracji o obywatelskiej.
Avatar
gosc / 2 stycznia 2020 r. o 19:25
-20
taki dworzec powinien byc w centrum miasta i stanowic dobry punkt dojazdu a nie na zadupiu..... szkoda ze nie inwestuja w modernizacje obecnego pksu....a postoje dluzsze spowoduja wieksze korki w i tak ciezko przejezdnym miescie.
Avatar
stefan / 2 stycznia 2020 r. o 19:21
+10
Skoro na ulicy 1 Maja ma być deptak, to mieszkańcy budynków i właściciele sklepów przy tejże ulicy, nie będą mieli dojazdu do swoich posesji. Gratulacje !
Nie muszą dojeżdżać pod domy ! Będą zostawiali samochody obok nowego dworca na nowym parkingu podziemnym za ok. 200-250 złotych na miesiąc. To nie jest dużo. A deptak na ulicy 1 maja to świetny pomysł. Tylko aby stojaki na rowery były !
 A patola  500+  na maja zostaie? 
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 r. o 17:37
-17
przyszli urzednicy do pracy i od razu wzieli sie za minusowanie komentarzy ktore nie pochwalaja budowy dworca w tym miejscu. do pozna w nocy były plusy....hehe
Avatar
ByŻyłoSięLepiej / 2 stycznia 2020 r. o 15:15
-17
Mogli pierszy przetarg rozbić na mniejsze - dworzec 1, drogi, place - 2.  Obstawiam Budimex a później roboty dodatkowe. 
Avatar
Podpis1 / 2 stycznia 2020 r. o 15:13
-10
Zapytam wprost. Czy od 2010 roku jest jakaś(choćby jedna) inwestycja w Lublinie, która się spodobała lepszemu sortowi Polaków? Wiecznie tylko płacz. I naprzemiennie teksty o gigantomanii(duże i drogie inwestycje) albo bylejakości i tandecie(mniejsze i tańsze inwestycje). Więc pytam raz jeszcze, czy jest jakaś inwestycja Żuka o której lepszy sort Polaków jest w stanie powiedzieć lub napisać coś dobrego?
 Odpowiem wprost: nie, bo inwestycje Owadowicza to lotnisko, które będzie deficytowe przez następne dziesięciolecia, stadion, niepotrzebny, drogi w utrzymaniu, paradoksalnie za mały na organizację imprez, rewitalizacja Placu Litewskiego, z którego zrobiono betonową pustynię, przymiarki do zamordowania nas buspasami (vide Głeboka czy Al. Racławickie), no i teraz to: gigantyczna kwota na budowę paskudtwa, w okropnej dzielnicy Lublina, daleko od centrum, za to bez wygód dla pasażerów (tunel podziemny będzie, czy tylko trawa na dachu?). Pokaż udaną inwestycję. Może ulica Mazowieckiego, z rondem, na którym są stłuczki? Oczywiście, wina kierowców, ale projektu również. Przebudowa Nowego Światu, gdzie przy Zemborzyckiej yntelygenci zrobili tylko jeden pas w stronę Czubów, więc w szczycie stoi wielki korek? Może wiaduktu przy Parku Ludowym, gdzie teraz trzeba kombinować z rondami czy innymi cudowiankami jak tu wyprowadzić ruch spod dworca. No miasto geniuszy po prostu, aha zapomniałem, jeszcze deweloperów oraz kostki brukowej.
 Odpowiem wprost: nie, bo inwestycje Owadowicza to lotnisko, które będzie deficytowe przez następne dziesięciolecia, stadion, niepotrzebny, drogi w utrzymaniu, paradoksalnie za mały na organizację imprez, rewitalizacja Placu Litewskiego, z którego zrobiono betonową pustynię, przymiarki do zamordowania nas buspasami (vide Głeboka czy Al. Racławickie), no i teraz to: gigantyczna kwota na budowę paskudtwa, w okropnej dzielnicy Lublina, daleko od centrum, za to bez wygód dla pasażerów (tunel podziemny będzie, czy tylko trawa na da... rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 r. o 15:04
-12
Piękny dworzec. Taki zachodni. Tylko, żeby dołączyć do zachodniej jakści, trzeba będzie jeszcze dostosować komunikację miejską do kursowania pociągów, zwłaszcza w weekendy. Wjeżdża pociąg na dworzec, tłum biegnie na przystanki, a tu klops, najbliższy odjazd autobusu za 45 minut. A właściwie odjazd vcałego "stada" autobusów, zatrzymujących się na Placu Dworcowym, odjedzie mniej więcej za 45 do 55 minut. I później znów prawie godzinna dziura...
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 r. o 13:47
+24
spokojnie... powstanie pomnik smoleński to wreszcie pochwalą - nowe drogi, mosty, stadiony czy dworce ich średnio interesują, w końcu prawdziwy rozwój to budowa kościołów i pomników chwały jedynego słusznego prezesa
Zobacz wszystkie komentarze 81

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Są już dostępne wejściówki na "Kino pod gwiazdami"
29 maja 2020, 20:30

Są już dostępne wejściówki na "Kino pod gwiazdami"

Już w najbliższy weekend w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego odbędą się pierwsze filmowe pokazy w ramach "Kina pod gwiazdami". To powrót do tradycji sprzed ponad dekady. Centrum Kultury uruchomiło możliwość odbioru wejściówek na seanse.

Ministerstwo Zdrowia: 135 laboratoriów diagnostycznych wykonuje testy na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia: 135 laboratoriów diagnostycznych wykonuje testy na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało we wtorek wykaz laboratoriów diagnostycznych wykonujących badania wykrywające zakażenie SARS-CoV-2. Obecnie – według stanu na 26 maja – na liście jest 135 laboratoriów.

Firma z Konopnicy dostarczy jeepy chełmskim pogranicznikom

Firma z Konopnicy dostarczy jeepy chełmskim pogranicznikom

Do 15 grudnia Auto Fix Forum z Konopnicy ma dostarczyć 50 samochodów marki Jeep Wrangler dla Straży Granicznej. Lubelska firma wgrała rządowy przetarg o wartości ponad 14 milionów złotych. Auta mają być dostarczone do Chełma.

Obwodnica Łęcznej za kilka lat. Podpisano program inwestycji dla jej budowy

Obwodnica Łęcznej za kilka lat. Podpisano program inwestycji dla jej budowy

Zrobiono pierwszy krok do budowy obwodnicy Łęcznej. Dzisiaj podpisano program inwestycji dla jej budowy w ramach drogi krajowej nr 82. Nowa droga powstanie w latach 2027–2029.

Prezydent Zamościa chce zarabiać mniej. Radni są przeciwni. "To typowy gest PR"

Prezydent Zamościa chce zarabiać mniej. Radni są przeciwni. "To typowy gest PR"

Tylko jedna radna przychyliła się do pomysłu prezydenta Zamościa by ten na czas pandemii zarabiał mniej. Pozostali byli przeciwko odchudzaniu portfela Andrzeja Wnuka. Bo to chwyt pod publiczkę i nic miastu nie da

Więźniowie zamojskiego zakładu karnego przygotowywali kartki dla mam

Więźniowie zamojskiego zakładu karnego przygotowywali kartki dla mam

– Z powodu trwającej od miesięcy pandemii, w zakładach karnych wstrzymano widzenia i na razie osadzeni nie mogą spotykać się z bliskimi. Mogą jednak w inny sposób złożyć życzenia mamom, wysyłając im własnoręcznie wykonaną kartkę – informuje kpt. Edyta Radczuk, rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie.

Wybieramy okna do kuchni i łazienki

Wybieramy okna do kuchni i łazienki

Kiedy stajemy przed wyborem stolarki okiennej, najczęściej myślimy o ciepłych i dużych przeszkleniach do salonu czy sypialni. Mniej uwagi poświęcamy tym, które znajdą się w kuchni lub łazience. Jest to jednak decyzja, która wpłynie na komfort użytkowania tych pomieszczeń.

Historia skryta pod starą farbą. Co znaleziono w zabytkowej kamienicy przy ul. Rybnej?
galeria

Historia skryta pod starą farbą. Co znaleziono w zabytkowej kamienicy przy ul. Rybnej?

Oryginalne polichromie zostały odsłonięte podczas remontu zabytkowej kamienicy przy ul. Rybnej 7. Wojewódzki konserwator zabytków przekonuje, że dzięki temu można odtworzyć historyczny wystrój wnętrz, ale jednocześnie twierdzi, że ozdobione w ten sposób pomieszczenia nie powinny dłużej być mieszkaniami.

Lubelskie: Dzisiaj trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Aktualna sytuacja epidemiologiczna
Mapy
galeria

Lubelskie: Dzisiaj trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

Ministerstwo Zdrowia podało, że dzisiaj w woj. lubelskim odnotowano trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Do tej pory pozytywny wynik badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 miało 448 osób.

Wojewódzki szpital psychiatryczny w Radecznicy ma dyrektora

Wojewódzki szpital psychiatryczny w Radecznicy ma dyrektora

Zarząd Województwa Lubelskiego powołał dzisiaj Łukasza Łobejko na stanowisko dyrektora wojewódzkiego szpitala psychiatrycznego w Radecznicy. Dyrektorski gabinet zajmie na sześć lat.

Lublin: Miasto nie dołoży do projektu ul. Berylowej

Lublin: Miasto nie dołoży do projektu ul. Berylowej

Unieważniony został przetarg na zaprojektowanie 450-metrowego odcinka ul. Berylowej między ul. Jantarową a skrzyżowaniem z Kryształową i Onyksową. Zleceniem interesowały się dwie firmy, ale umowy nie dostanie żadna z nich, bo plany rozbiły się o pieniądze

Nowy wiceprezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Z nową wizją

Nowy wiceprezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Z nową wizją

Ma 47 lat, spore doświadczenie w branży farmaceutycznej i dalszych kuzynów w Ministerstwie Zdrowia. Dzisiaj prezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego Marcin Wieczorek przedstawił swojego nowego zastępcę.

Galeria Labirynt otwarta dla publiczności. Na początek wystawa Moniki Sosnowskiej
29 maja 2020, 18:00

Galeria Labirynt otwarta dla publiczności. Na początek wystawa Moniki Sosnowskiej

Od 30 maja budynek Galerii Labirynt po ponad dwóch miesiącach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa zostanie otwarty dla publiczności. Z tej okazji zaplanowano wernisaż wystawy prac Moniki Sosnowskiej.

1,5 mln maseczek ochronnych niezdatnych do użytku. Zostaną zniszczone

1,5 mln maseczek ochronnych niezdatnych do użytku. Zostaną zniszczone

Komisja Europejska zdecydowała o zniszczeniu 1,5 mln maseczek medycznych, które wcześniej zostały wycofane z 17 krajów UE i W. Brytanii po tym, gdy część państw zgłosiła wątpliwości co do ich jakości. Maseczki przekazano krajom w ramach unijnego mechanizmu pomocy.

Miasto kupiło bialskiemu szpitalowi trzy respiratory

Miasto kupiło bialskiemu szpitalowi trzy respiratory

Miasto kupiło trzy respiratory dla bialskiego szpitala. Na szpitalnych oddziałach sprzęt pojawi się w połowie czerwca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!