Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 lutego 2012 r.
14:24
Edytuj ten wpis

Dyrektor podpisywał dokumenty, chociaż nie miał prawa. Decyzje nieważne

0 32 A A
Uchylona została m.in. decyzja dotycząca dokończenia Teatru w Budowie i przekształcenia go w Centrum
Uchylona została m.in. decyzja dotycząca dokończenia Teatru w Budowie i przekształcenia go w Centrum

Przez rażący błąd dyrektora, Urząd Miasta musi powtórzyć 200 postępowań. Urzędnik podpisywał dokumenty nie mając do tego prawa. Dotyczyły one m.in. Teatru w Budowie, nowego gmachu komisariatu policji i budynku Uniwersytetu Medycznego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Skandal w magistracie wybuchł pod koniec października, gdy okazało się, że dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa, Mirosław Hagemejer nie ma upoważnienia do podpisywania decyzji administracyjnych. Takie upoważnienie mógł mu przyznać tylko prezydent miasta w drodze zarządzenia.

Od momentu, gdy Hagemejer objął posadę dyrektora do chwili, gdy dostał stosowne upoważnienie minęły cztery miesiące, a w tym czasie podpisał 200 różnych decyzji. Gdy Ratusz zorientował się, co się stało, przesłał wszystkie decyzje do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

– Unieważniliśmy praktycznie wszystkie z nich – informuje Wojciech Taras, wiceprezes SKO. – Brak upoważnienia osoby podpisującej decyzję do działania w imieniu prezydenta jest rażącym naruszeniem prawa.

I tak uchylona została m.in. decyzja dotycząca dokończenia Teatru w Budowie i przekształcenia go w Centrum Spotkania Kultur oraz dobudowy nad ul. Grottgera łącznika między budynkami CSK i Lubelskiego Centrum Konferencyjnego.
Urząd Marszałkowski zapewnia, że budowa nie jest zagrożona. – Jak tylko pojawiły się wątpliwości, zwróciliśmy się do miasta z prośbą o jak najszybsze wydanie decyzji lokalizacyjnej bez wady – mówi Beata Górka, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego. I dodaje, że mimo decyzji SKO urząd może ogłosić przetarg na budowę CSK i znaleźć wykonawcę. – Nie spodziewamy się opóźnienia. Na plac budowy i tak nie wejdziemy wcześniej niż w połowie roku. Pełną dokumentacją musimy mieć w momencie rozpoczęcia prac.

Do kosza trafiła też decyzja dotycząca pl. Teatralnego z dwupoziomowym parkingiem podziemnym, niezbędnym, by CSK zostało dopuszczone do użytku. Podobnie jak sprawa nowej siedziby Komisariatu III Policji przy ul. Kunickiego 42 i nowego gmachu dydaktyczno-szkoleniowego u zbiegu ul. Radziwiłłowskiej i 3 Maja, który chce stawiać Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1. Do tego dochodzi wiele mniejszych, prywatnych inwestycji.

Ile czasu potrwa wyprostowanie tych wszystkich spraw? – Nie odpowiem na to pytanie, bo nie umiem. To wszystko zależy od każdej sprawy – mówi Hagemejer. I szybko ucina rozmowę. – Jeśli chce pan bliższych informacji, to proszę się zwracać do rzecznika urzędu.

– Będziemy pracować na wysokich obrotach, bez zbędnych opóźnień – zapewnia Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta. – Istotne jest, że przy wydawaniu decyzji nie będziemy musieli już wykonywać analiz urbanistycznych, które były już sporządzone poprzednio i nadal są ważne.

Mimo całego zamieszania dyrektor Hagemejer pozostanie na stanowisku. – Musi teraz ponownie rozpatrzyć sprawy uchylone przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze – mówi Mieczkowska-Czerniak.

Czy fakt, ze dyrektor podpisywał decyzje, choć nie miał do tego prawa jest dla prezydenta wystarczającym powodem, by odwołać Hagemejera ze stanowiska? – Dyrektor ma podpisaną umowę do końca roku i po roku będzie oceniany.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ktosia / 29 lutego 2012 o 11:00
0
Koszty ponownego postępowania po unieważnionych umowach powinni po połowie zapłacić z własnej kieszeni Pan Dyrektor i Pan Prezydent. Obaj zawinili - Dyrektor, bo podpisywał, choć nie mógł, zaś Prezydent, bo po przystąpieniu Pana Dyrektora nie podpisał mu odpowiedniego zarządzenia. Dodatkowo, ponowne postępowania powinny być prowadzone po godzinach pracy urzędu (czyli w nadgodzinach, za które jak wcześniej napisałam obaj panowie powinni zapłacić), żeby nie marnować czasu na sprawy bieżące. I tyle w temacie.
Avatar
Judeofon / 28 lutego 2012 o 11:38
0
[quote name='hehehe' timestamp='1330094247' post='601787']
Ten cały "Teatr w Budowie" , będzie jeszcze ze 150 lat budowany, budowany, aż się w końcu rozleci i kartofle w tym miejscu wyrosną.
[/quote]
I będziemy mieli kartoflisko im. bpa Josefa Życińskiego.
Avatar
Argus / 28 lutego 2012 o 11:35
0
Irytuje mnie kiedy z jednej strony mówi się o kardynalnym naruszeniu prawa a zaraz potem
sugeruje się ,że tak naprawdę to niczym to nie skutkuje.Pytam -to po jasną cholerę ustanawiać tam jakieś przepisy....jakieś prawo ? -kto raniej wstanie niech rządzi.
W liście obecności dołóżcie jeszcze jedną rubrykę - godzina stawiennictwa się do pracy.
Wtedy będzie wiadomo ,że najczęściej upoważnionym do składania podpisów będzie dozorca i od czasu do czasu sprzątaczka.
Teraz bez żartów -urzędnik nieznający prawa powinien wylecieć na zbity pysk bez żadnego ale. Bo to co dzisiaj mamy -to szarogęszonce się matolstwo z powodu którego ma się więcej strat niż zysków. Nikt tu nie zadaje pytania i nie daje odpowiedzi kto za to wszystko zapłaci ? a takie pytanie i taka odpowiedź powinna w demokratycznym państwie paść.
Irytuje mnie kiedy z jednej strony mówi się o kardynalnym naruszeniu prawa a zaraz potem
sugeruje się ,że tak naprawdę to niczym to nie skutkuje.Pytam -to po jasną cholerę ustanawiać tam jakieś przepisy....jakieś prawo ? -kto raniej wstanie niech rządzi.
W liście obecności dołóżcie jeszcze jedną rubrykę - godzina stawiennictwa się do pracy.
Wtedy będzie wiadomo ,że najczęściej upoważnionym do składania podpisów będzie dozorca i od czasu do czasu sprzątaczka.
Teraz bez żartów -urzędnik nieznający prawa powinien wylec... rozwiń
Avatar
hehehe / 24 lutego 2012 o 15:37
0
Ten cały "Teatr w Budowie" , będzie jeszcze ze 150 lat budowany, budowany, aż się w końcu rozleci i kartofle w tym miejscu wyrosną.
Avatar
grazyna / 7 lutego 2012 o 21:06
0
No faktycznie to "po prostu straszne i wręcz zabójcze" dla Miasta, że dyrektor zakasał rękawy i wziął się do roboty. Od przygotowania stosownych papierów w odpowiednim terminie są przecież w urzędzie całe WYDZIAŁY i armia ludzi!
Widocznie komuś nowy dyrektor bardzo przeszkadza.
Najlepiej, gdyby siedział i nic nie robiąc - chociaż tak ze dwa lata, pobierał dyrektorską pensyjkę. Jak "urządnicy" miejskiego konserwatora zabytków nie przymierzając.
Avatar
Gość / 6 lutego 2012 o 12:12
0
[quote name='NiePOtulny' timestamp='1328483763' post='593131']
"A mury runą runą i pogrzebią" ...... Jacku Kaczmarski powstań do apelu bo zamienił stryjek siekierkę na kijek
na urzędach głąby gorsze są od bomby
[/quote]
Avatar
JPII / 6 lutego 2012 o 12:11
0
Przyjeżdżają z kraju wybranego i przejmują wszystko,banki,sądy,urzędy,nasze firmy-zagnieżdżili się na stałe w polityce i w mediach.
Avatar
radny / 6 lutego 2012 o 12:05
0
[quote name='Dumny moherowy' timestamp='1328482087' post='593123']
Pytasz -co na to prokuratura i ABW ? Może sądzisz że tam pracują inni urzędnicy niż ci w Magistracie ?.
A kto niby ma przepowadzić tę kontrolę Mirosław Sekuła czy może któryś z Mirków, Rysiów ,Zbysiów lub też Bondaryk ?
Poganiaj sobie po życiorysie tego ostatniego....jego, jego brata.....

Nie bądź naiwny , coraz częściej poddaję w wątpliwość treść mojego Hymnu ...zwłaszcza jego początek.
"Pędzący Królik" nas rozdepcze szybciej niż się tego spodziewamy.
Marsz marsz Dąbrowski ale do Bruseli
Bo Polski już nie ma,Polskę diabli wzięli

Krzyże ze ścian zdjęte i bilie podarte
Tron na Jasnej Górze chcą obsadzić czartem

Naród rozgoniony chociaż w liczbach spory
a na jego miejsce gnieżdżą się diaspory

Wielki nieład czynią pod swoje dyktando
i nie Konstytucja tu prawem ale ich komando.
[/quote]
Wszyscy razem chleją .
[quote name='Dumny moherowy' timestamp='1328482087' post='593123']
Pytasz -co na to prokuratura i ABW ? Może sądzisz że tam pracują inni urzędnicy niż ci w Magistracie ?.
A kto niby ma przepowadzić tę kontrolę Mirosław Sekuła czy może któryś z Mirków, Rysiów ,Zbysiów lub też Bondaryk ?
Poganiaj sobie po życiorysie tego ostatniego....jego, jego brata.....

Nie bądź naiwny , coraz częściej poddaję w wątpliwość treść mojego Hymnu ...zwłaszcza jego początek.
"Pędzący Królik" ... rozwiń
Avatar
korba / 6 lutego 2012 o 11:54
0
[quote name='Josef' timestamp='1328513078' post='593159']
I mamy!!! Widać klasę nowego prezydenta.Niekompetencja!!!Prezydentowi powinno się potracić z pensji za takie brakoróbstwo!Od razu widać do czego nadają się kadry PO???
[/quote]
Prezydent weźmie z 15 tysiaków trzynastki ,plus ze 20 tysiaków nagród, plus (coś o czym nigdy się nie dowiemy) i ma daleko w d*pie co ty o tym myślisz (chociaż go może wybierałeś)
Na to bagno to musi sie urodzić jakiś nowy Jakub Szela to może ktoś pójdzie PO rozum do głowy....tej obciętej .
[quote name='Josef' timestamp='1328513078' post='593159']
I mamy!!! Widać klasę nowego prezydenta.Niekompetencja!!!Prezydentowi powinno się potracić z pensji za takie brakoróbstwo!Od razu widać do czego nadają się kadry PO???
[/quote]
Prezydent weźmie z 15 tysiaków trzynastki ,plus ze 20 tysiaków nagród, plus (coś o czym nigdy się nie dowiemy) i ma daleko w d*pie co ty o tym myślisz (chociaż go może wybierałeś)
Na to bagno to musi sie urodzić jakiś nowy Jakub Szela ... rozwiń
Avatar
Josef / 6 lutego 2012 o 08:24
0
I mamy!!! Widać klasę nowego prezydenta.Niekompetencja!!!Prezydentowi powinno się potracić z pensji za takie brakoróbstwo!Od razu widać do czego nadają się kadry PO???
Avatar
ktosia / 29 lutego 2012 o 11:00
0
Koszty ponownego postępowania po unieważnionych umowach powinni po połowie zapłacić z własnej kieszeni Pan Dyrektor i Pan Prezydent. Obaj zawinili - Dyrektor, bo podpisywał, choć nie mógł, zaś Prezydent, bo po przystąpieniu Pana Dyrektora nie podpisał mu odpowiedniego zarządzenia. Dodatkowo, ponowne postępowania powinny być prowadzone po godzinach pracy urzędu (czyli w nadgodzinach, za które jak wcześniej napisałam obaj panowie powinni zapłacić), żeby nie marnować czasu na sprawy bieżące. I tyle w temacie.
Avatar
Judeofon / 28 lutego 2012 o 11:38
0
[quote name='hehehe' timestamp='1330094247' post='601787']
Ten cały "Teatr w Budowie" , będzie jeszcze ze 150 lat budowany, budowany, aż się w końcu rozleci i kartofle w tym miejscu wyrosną.
[/quote]
I będziemy mieli kartoflisko im. bpa Josefa Życińskiego.
Avatar
Argus / 28 lutego 2012 o 11:35
0
Irytuje mnie kiedy z jednej strony mówi się o kardynalnym naruszeniu prawa a zaraz potem
sugeruje się ,że tak naprawdę to niczym to nie skutkuje.Pytam -to po jasną cholerę ustanawiać tam jakieś przepisy....jakieś prawo ? -kto raniej wstanie niech rządzi.
W liście obecności dołóżcie jeszcze jedną rubrykę - godzina stawiennictwa się do pracy.
Wtedy będzie wiadomo ,że najczęściej upoważnionym do składania podpisów będzie dozorca i od czasu do czasu sprzątaczka.
Teraz bez żartów -urzędnik nieznający prawa powinien wylecieć na zbity pysk bez żadnego ale. Bo to co dzisiaj mamy -to szarogęszonce się matolstwo z powodu którego ma się więcej strat niż zysków. Nikt tu nie zadaje pytania i nie daje odpowiedzi kto za to wszystko zapłaci ? a takie pytanie i taka odpowiedź powinna w demokratycznym państwie paść.
Irytuje mnie kiedy z jednej strony mówi się o kardynalnym naruszeniu prawa a zaraz potem
sugeruje się ,że tak naprawdę to niczym to nie skutkuje.Pytam -to po jasną cholerę ustanawiać tam jakieś przepisy....jakieś prawo ? -kto raniej wstanie niech rządzi.
W liście obecności dołóżcie jeszcze jedną rubrykę - godzina stawiennictwa się do pracy.
Wtedy będzie wiadomo ,że najczęściej upoważnionym do składania podpisów będzie dozorca i od czasu do czasu sprzątaczka.
Teraz bez żartów -urzędnik nieznający prawa powinien wylec... rozwiń
Avatar
hehehe / 24 lutego 2012 o 15:37
0
Ten cały "Teatr w Budowie" , będzie jeszcze ze 150 lat budowany, budowany, aż się w końcu rozleci i kartofle w tym miejscu wyrosną.
Avatar
grazyna / 7 lutego 2012 o 21:06
0
No faktycznie to "po prostu straszne i wręcz zabójcze" dla Miasta, że dyrektor zakasał rękawy i wziął się do roboty. Od przygotowania stosownych papierów w odpowiednim terminie są przecież w urzędzie całe WYDZIAŁY i armia ludzi!
Widocznie komuś nowy dyrektor bardzo przeszkadza.
Najlepiej, gdyby siedział i nic nie robiąc - chociaż tak ze dwa lata, pobierał dyrektorską pensyjkę. Jak "urządnicy" miejskiego konserwatora zabytków nie przymierzając.
Avatar
Gość / 6 lutego 2012 o 12:12
0
[quote name='NiePOtulny' timestamp='1328483763' post='593131']
"A mury runą runą i pogrzebią" ...... Jacku Kaczmarski powstań do apelu bo zamienił stryjek siekierkę na kijek
na urzędach głąby gorsze są od bomby
[/quote]
Avatar
JPII / 6 lutego 2012 o 12:11
0
Przyjeżdżają z kraju wybranego i przejmują wszystko,banki,sądy,urzędy,nasze firmy-zagnieżdżili się na stałe w polityce i w mediach.
Avatar
radny / 6 lutego 2012 o 12:05
0
[quote name='Dumny moherowy' timestamp='1328482087' post='593123']
Pytasz -co na to prokuratura i ABW ? Może sądzisz że tam pracują inni urzędnicy niż ci w Magistracie ?.
A kto niby ma przepowadzić tę kontrolę Mirosław Sekuła czy może któryś z Mirków, Rysiów ,Zbysiów lub też Bondaryk ?
Poganiaj sobie po życiorysie tego ostatniego....jego, jego brata.....

Nie bądź naiwny , coraz częściej poddaję w wątpliwość treść mojego Hymnu ...zwłaszcza jego początek.
"Pędzący Królik" nas rozdepcze szybciej niż się tego spodziewamy.
Marsz marsz Dąbrowski ale do Bruseli
Bo Polski już nie ma,Polskę diabli wzięli

Krzyże ze ścian zdjęte i bilie podarte
Tron na Jasnej Górze chcą obsadzić czartem

Naród rozgoniony chociaż w liczbach spory
a na jego miejsce gnieżdżą się diaspory

Wielki nieład czynią pod swoje dyktando
i nie Konstytucja tu prawem ale ich komando.
[/quote]
Wszyscy razem chleją .
[quote name='Dumny moherowy' timestamp='1328482087' post='593123']
Pytasz -co na to prokuratura i ABW ? Może sądzisz że tam pracują inni urzędnicy niż ci w Magistracie ?.
A kto niby ma przepowadzić tę kontrolę Mirosław Sekuła czy może któryś z Mirków, Rysiów ,Zbysiów lub też Bondaryk ?
Poganiaj sobie po życiorysie tego ostatniego....jego, jego brata.....

Nie bądź naiwny , coraz częściej poddaję w wątpliwość treść mojego Hymnu ...zwłaszcza jego początek.
"Pędzący Królik" ... rozwiń
Avatar
korba / 6 lutego 2012 o 11:54
0
[quote name='Josef' timestamp='1328513078' post='593159']
I mamy!!! Widać klasę nowego prezydenta.Niekompetencja!!!Prezydentowi powinno się potracić z pensji za takie brakoróbstwo!Od razu widać do czego nadają się kadry PO???
[/quote]
Prezydent weźmie z 15 tysiaków trzynastki ,plus ze 20 tysiaków nagród, plus (coś o czym nigdy się nie dowiemy) i ma daleko w d*pie co ty o tym myślisz (chociaż go może wybierałeś)
Na to bagno to musi sie urodzić jakiś nowy Jakub Szela to może ktoś pójdzie PO rozum do głowy....tej obciętej .
[quote name='Josef' timestamp='1328513078' post='593159']
I mamy!!! Widać klasę nowego prezydenta.Niekompetencja!!!Prezydentowi powinno się potracić z pensji za takie brakoróbstwo!Od razu widać do czego nadają się kadry PO???
[/quote]
Prezydent weźmie z 15 tysiaków trzynastki ,plus ze 20 tysiaków nagród, plus (coś o czym nigdy się nie dowiemy) i ma daleko w d*pie co ty o tym myślisz (chociaż go może wybierałeś)
Na to bagno to musi sie urodzić jakiś nowy Jakub Szela ... rozwiń
Avatar
Josef / 6 lutego 2012 o 08:24
0
I mamy!!! Widać klasę nowego prezydenta.Niekompetencja!!!Prezydentowi powinno się potracić z pensji za takie brakoróbstwo!Od razu widać do czego nadają się kadry PO???
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 3 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 17 2

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 63 10

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 23 15

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 2

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 3 2

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 7 20

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 135 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 22 20

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!