Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 listopada 2018 r.
20:04

Dziesiątki oszukanych, pół miliona strat. Tak działała kancelaria odszkodowawcza z Lublina

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 23 A A
(fot. Archiwum)

Są kolejne zarzuty pod adresem w Kariny Ł., która prowadziła w Lublinie tzw. kancelarię odszkodowawczą. Według śledczych kobieta oszukiwała swoich klientów. Straty przekroczyły już pół miliona złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Początkowo w sprawie było ok. 30 pokrzywdzonych, którzy stracili ponad 200 tys. zł. Lista ofiar Kariny Ł. okazała się jednak znacznie dłuższa.

– Podejrzana usłyszała właśnie kolejne zarzuty – informuje Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – W sprawie jest obecnie 79 pokrzywdzonych. Straty, jakie ponieśli w wyniku działalności Kariny Ł. szacowane są na ponad pół miliona złotych.

Karina Ł. prowadziła w centrum Lublina tzw. kancelarię prawną. Firma pośredniczyła w uzyskiwaniu odszkodowań od firm ubezpieczeniowych. Z usług kancelarii korzystały np. osoby poszkodowane w wypadkach. Karina Ł. uzyskiwała należne odszkodowania, ale pieniądze nie trafiały na rachunki klientów – ustaliła prokuratura.

Poszkodowani przez kancelarię zaczęli zgłaszać się do prokuratury. Śledztwo wszczęto niespełna dwa lata temu. Początkowo postępowanie dotyczyło kilku osób. Grupa pokrzywdzonych jednak cały czas rośnie. Nielegalny proceder miał trwać przynajmniej od maja 2016 roku. Już wtedy pojawiły się niepokojące sygnały dotyczące działania kancelarii.

– Oszukuje zarówno klientów, jak i agentów. Nie wypłaca odszkodowań klientom oraz prowizji agentom – alarmowali internauci.
Klienci Kariny Ł. mieli tracić od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych każdy. Jej kancelaria zakończyła już działalność. Firmowa strona internetowa zniknęła z sieci. Karina Ł. czeka na zakończenie śledztwa na wolności.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Użytkownik / 27 listopada 2018 r. o 21:02
A pani Inga Dz. Z innej kancelarii jak na koleżanke przystało równo dotrzymywała kroku i oszukiwała klientów. Ale ta JESZCZE na wolności. A może działały w dwóch różnych firmach na takich samych zasadach?
Avatar
Jasiu / 27 listopada 2018 r. o 21:44
Kancelaria prawna? To zart? A ta pani to tam sprzatala? Jak to mozliwe wszak to zawod zaufania publicznego, kto jak nie prawnik jest wyznacznikiem sprawiedliwosci...? Swiat zwariowal...to juz chyba koniec swiata albo faktycznie wojna to uratuje...
  Prawnik? To jest taki zawód zaufania publicznego? 
Avatar
Anna S / 27 listopada 2018 r. o 21:42
Przepraszam za offtop ale w sprawie Pani Ingi K toczą się postępowania karne również z mojego powództwa! Oby sprawiedliwości stała się zadość. Żerująca na ludzkim nieszczęściu złodziejka musi ponieść kare!
Avatar
XYZ / 27 listopada 2018 r. o 21:27
Lublin to jedno z wielu miejsc w Lubelskiem gdzie patologia dosiegla ulicy jak i ratusza,także sądu i prawników
Avatar
DONALD WRACAJ BUAHA HAHA / 28 listopada 2018 r. o 10:56
Szokujące słowa wiceminister z czasów PO-PSL: Luka vatowska była wielkości rocznego budżetu Polski
Avatar
Szwagier na imię imieninach / 27 listopada 2018 r. o 21:21
Ja też nie lubię Pani Ingi.
Avatar
Pinczset PLUS / 28 listopada 2018 r. o 08:41
Kancelaria Odszkodowawcza lub Prawna to efekt grzebania w przepisach przez byłego ministra sprawiedliwosci PO-PSL i obecnego ministra nauki i szkolnictwa wyższego Gowina. Chodzi o deregulację zawodów. Każdy może założyć po szkole zawodowej Kancelarię Prawno-Odszkodowawczą. Kancelarię Adwokacką lub Radcowską tylko adwokaci lub radcowie. Więc niech klienci nie mają pretensji do garbatego, ze ma proste dzieci. Czemuś biedny? Boś głupi..a czemuś głupi?Boś biedny...Frania , Krysia czy mariolka moga otwierać "Kancelarie Odszkodowawcze" "Kancelarie Lansu i Balansu"...
Kancelaria Odszkodowawcza lub Prawna to efekt grzebania w przepisach przez byłego ministra sprawiedliwosci PO-PSL i obecnego ministra nauki i szkolnictwa wyższego Gowina. Chodzi o deregulację zawodów. Każdy może założyć po szkole zawodowej Kancelarię Prawno-Odszkodowawczą. Kancelarię Adwokacką lub Radcowską tylko adwokaci lub radcowie. Więc niech klienci nie mają pretensji do garbatego, ze ma proste dzieci. Czemuś biedny? Boś głupi..a czemuś głupi?Boś biedny...Frania , Krysia czy mariolka moga otwierać "Kancelarie Odszkodowawcze" ... rozwiń
Avatar
... / 27 listopada 2018 r. o 23:46
A w którym miejscu napisano, że chodzi o prawnika bądź kancelarię prawną? Z tekstu wynika, że chodzi o "kancelarię" odszkodowawczą. W tym kraju takie, jak i prawne, usługi może świadczyć każdy. Jak mawiają złotouści - rynek weryfikuje.
Avatar
gość / 28 listopada 2018 r. o 11:47
Trzeba ludzi edukować, żeby nie dawali się nabierać takim oszustom.
Avatar
Llb / 27 listopada 2018 r. o 21:01
Kancelaria prawna? To zart? A ta pani to tam sprzatala? Jak to mozliwe wszak to zawod zaufania publicznego, kto jak nie prawnik jest wyznacznikiem sprawiedliwosci...? Swiat zwariowal...to juz chyba koniec swiata albo faktycznie wojna to uratuje...
Avatar
Mylisz się / 31 lipca 2019 r. o 12:13
Kancelaria Odszkodowawcza lub Prawna to efekt grzebania w przepisach przez byłego ministra sprawiedliwosci PO-PSL i obecnego ministra nauki i szkolnictwa wyższego Gowina. Chodzi o deregulację zawodów.  Każdy może założyć po szkole zawodowej Kancelarię Prawno-Odszkodowawczą. Kancelarię Adwokacką lub Radcowską tylko adwokaci lub radcowie. Więc niech klienci nie mają pretensji do garbatego, ze ma proste dzieci. Czemuś biedny? Boś głupi..a czemuś głupi?Boś biedny...Frania , Krysia czy mariolka moga otwierać "Kancelarie Odszkodowawcze" "Kancelarie Lansu i Balansu"...
 Oszusći są w każdym zawodzie a samo zdobycie tytyułu adwokata lub radcy nieczego nie gwarantuje. Wśród w/w zawodów jest też pełno oszustów i ciagle słyszymy o sprawach w sądzie. O skazanych już rzadziej bo wiadomo - to samo środowisko. A notariusze ?? Też niby zawód zaufania publicznego a ilu notariuszy maczało palce w wyłudzaniu nieruchomości.!! Uczciwość to nie jest kwestia uprawnień ale zasad . Albo się je ma albo nie...
 Oszusći są w każdym zawodzie a samo zdobycie tytyułu adwokata lub radcy nieczego nie gwarantuje. Wśród w/w zawodów jest też pełno oszustów i ciagle słyszymy o sprawach w sądzie. O skazanych już rzadziej bo wiadomo - to samo środowisko. A notariusze ?? Też niby zawód zaufania publicznego a ilu notariuszy maczało palce w wyłudzaniu nieruchomości.!! Uczciwość to nie jest kwestia uprawnień ale zasad . Albo się je ma albo nie... rozwiń
Avatar
gość / 28 listopada 2018 r. o 11:47
Trzeba ludzi edukować, żeby nie dawali się nabierać takim oszustom.
Avatar
DONALD WRACAJ BUAHA HAHA / 28 listopada 2018 r. o 10:56
Szokujące słowa wiceminister z czasów PO-PSL: Luka vatowska była wielkości rocznego budżetu Polski
Avatar
Bla bla car / 28 listopada 2018 r. o 10:22
Dlaczego nikt nie obił jej ryja jeszcze?
Avatar
a dr mucha co na to??????????? / 28 listopada 2018 r. o 08:46
***s://m.youtube.com/watch?v=tQdsFEu7w6I
Avatar
Pinczset PLUS / 28 listopada 2018 r. o 08:41
Kancelaria Odszkodowawcza lub Prawna to efekt grzebania w przepisach przez byłego ministra sprawiedliwosci PO-PSL i obecnego ministra nauki i szkolnictwa wyższego Gowina. Chodzi o deregulację zawodów. Każdy może założyć po szkole zawodowej Kancelarię Prawno-Odszkodowawczą. Kancelarię Adwokacką lub Radcowską tylko adwokaci lub radcowie. Więc niech klienci nie mają pretensji do garbatego, ze ma proste dzieci. Czemuś biedny? Boś głupi..a czemuś głupi?Boś biedny...Frania , Krysia czy mariolka moga otwierać "Kancelarie Odszkodowawcze" "Kancelarie Lansu i Balansu"...
Kancelaria Odszkodowawcza lub Prawna to efekt grzebania w przepisach przez byłego ministra sprawiedliwosci PO-PSL i obecnego ministra nauki i szkolnictwa wyższego Gowina. Chodzi o deregulację zawodów. Każdy może założyć po szkole zawodowej Kancelarię Prawno-Odszkodowawczą. Kancelarię Adwokacką lub Radcowską tylko adwokaci lub radcowie. Więc niech klienci nie mają pretensji do garbatego, ze ma proste dzieci. Czemuś biedny? Boś głupi..a czemuś głupi?Boś biedny...Frania , Krysia czy mariolka moga otwierać "Kancelarie Odszkodowawcze" ... rozwiń
Avatar
obserwator / 28 listopada 2018 r. o 07:44
Kancelaria prawna? To zart? A ta pani to tam sprzatala? Jak to mozliwe wszak to zawod zaufania publicznego, kto jak nie prawnik jest wyznacznikiem sprawiedliwosci...? Swiat zwariowal...to juz chyba koniec swiata albo faktycznie wojna to uratuje...
Prawnik? To jest taki zawód zaufania publicznego?
 Prawnik zawód zaufania publicznego.Dobre.
Avatar
On / 28 listopada 2018 r. o 07:15
Jakie prawo takie kancelarie....
Avatar
Gość / 28 listopada 2018 r. o 03:02
***s://m.youtube.com/watch?v=tQdsFEu7w6I
Avatar
Gość / 28 listopada 2018 r. o 03:01
***s://m.youtube.com/watch?v=tQdsFEu7w6I Aco na to po i mucha????