Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 grudnia 2019 r.
6:33

Dziś wygasają umowy dwóch dyrektorek muzeów. Trzecia ma objąć stanowisko bez konkursu

5 31 A A
Zarówno Katarzyna Mieczkowska (z lewej), jak i Anna Fic-Lazor (w środku) startowały w unieważnionych konkursach. Na dyrektorskim stanowisku na dłużej może pozostać Bogna Bender-Motyka
Zarówno Katarzyna Mieczkowska (z lewej), jak i Anna Fic-Lazor (w środku) startowały w unieważnionych konkursach. Na dyrektorskim stanowisku na dłużej może pozostać Bogna Bender-Motyka

Wciąż nie wiadomo, kto od nowego roku pokieruje Muzeum Lubelskim i Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Dziś wygasają umowy obecnych dyrektorek tych instytucji, ale ogłoszony niedawno konkurs na ich stanowiska został unieważniony. Wiadomo, że w dyrektorskim fotelu na dłużej zasiądzie tymczasowa szefowa Muzeum Wsi Lubelskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pod koniec sierpnia zarząd województwa poinformował o zamiarze zorganizowania konkursów na dyrektorskie stanowiska w dwóch marszałkowskich instytucjach kultury. Miało to związek z tym, że 31 grudnia wygasają umowy Katarzyny Mieczkowskiej z Muzeum Lubelskiego i Anny Fic-Lazor z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Postępowania ogłoszono 8 października.

I tu pojawił się problem, bo zgodnie z ministerialnym rozporządzeniem ogłoszenia w tej sprawie powinny ukazać się nie później, niż na trzy miesiące przed upływem okresu, na jaki zostali powołani obecni dyrektorzy.

Termin mijał więc 30 września. Rzecznik marszałka tłumaczył, że według urzędowych prawników „wszystko jest zgodnie z przepisami”. Zastrzeżenia w tej kwestii miało jednak Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które właśnie z tego powodu nie wskazało swoich przedstawicieli do komisji konkursowych. W efekcie 13 grudnia oba postępowania zostały unieważnione.

– Od 1 stycznia w tych instytucjach zostaną powołani pełniący obowiązki dyrektorzy – informuje Zdzisław Szwed, wicemarszałek województwa odpowiedzialny m.in. za instytucje kultury. Na pytanie, czy te stanowiska zostaną powierzone obecnym szefowym muzeów, nie odpowiada. – Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Podejmiemy ją na wtorkowym posiedzeniu zarządu – mówi Szwed.

Dodajmy, że zarówno Katarzyna Mieczkowska, jak i Anna Fic-Lazor startowały w unieważnionych konkursach. Jeszcze przed ogłoszeniem postępowań o pozostawienie ich na pełnionych funkcjach do marszałka apelowali pracownicy obu instytucji.

Wiadomo już za to, że na dyrektorskim stanowisku na dłużej może pozostać Bogna Bender-Motyka, która pod koniec marca została pełniącym obowiązki dyrektorem Muzeum Wsi Lubelskiej. Pod koniec listopada zarząd województwa przyjął uchwałę o wszczęciu procedury związanej z powołaniem jej na to stanowisko bez przeprowadzania konkursu.

– Procedura trwa i powinna zakończyć się przed końcem marca – mówi Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy marszałka.

Pozytywną opinię w tej sprawie wydało już współfinansujące instytucję Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a urzędnicy czekają jeszcze na podobne wnioski m.in. od związków zawodowych. Dopiero po ich otrzymaniu komplet dokumentów zostanie przekazany do resortu kultury.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Stary przyjaciel ze Świdnika / 31 grudnia 2019 r. o 07:30
+18
Tarkowski się nie załapał ? hahahaha
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 r. o 07:55
+12
Jesteście żałośni w swojej nienawiści i zacietrzewieniu. Ja rozumiem i popieram sprzeciw wobec obsadzania stanowisk "swoimi", którzy się do niczego nie nadają. Ale za P. M-CZ. lubelski zamek w końcu odżyl, coś się zaczęło dziać! Więc można powiedzieć, że jest właściwy człowiek na właściwym miejscu. A opluwanie tylko dlatego, że jest "od kogoś", jest poniżej wszelkiej krytyki.
Avatar
xerra / 31 grudnia 2019 r. o 09:48
+8
Osiągnięcia: największa wystawa dzieł Picassa na lubelskim zamku, gdzie ostatnia prezentacja prac Picassa miała miejsce w 1969 r.w Lublinie, ponad 300 dzieł i ceramiki! Chyba kazdy z nas był na tej wystawie. Picasso miał takie powiedzenie „dajcie mi muzeum, a je zapełnię” i moim zdaniem odzwierciedla to znakomicie pracę dyr. Mieczkowskiej
Avatar
Rob / 31 grudnia 2019 r. o 08:44
+8
Jak wiadomo pani Bender ma niepodważalne w Polsce kwalifikacje, jest bowiem z politycznego nadania rządzącej opcji politycznej.  A na muzealnictwie zna się jak świnia na gwiazdach co w pisowskich standardach jest podstawową kwalifikacją (vide absolwent AWF zostaje dyrektorem szpitala w Białej P.  i w pierwszej decyzji motywowanej politycznie zwalnia uznanego ordynatora neonatologii) . Niestety nie można tego powiedzieć o pozostałych paniach, szczególnie o szefowej Kozłówki (pow. Lubartów, gm. Kamionka), która jest bezpartyjnym fachowcem (konserwatorem dzieł sztuki i muzeologiem) i wieloletnim pracownikiem muzeum.
 Nie pisz głupot! Hajdarowi też wygasa umowa 31.12 i przypomnę, że od paru miesięcy jest posłem. Jak można być czynnym ordynatorem w sytuacji gdy ponad 70 dni w roku spędzi się w sejmie? Do tego pewnie będzie (jest?)w kilku komisjach do których trzeba się przygotować, podobnie jak do głosowania nad ustawami. Do tego dochodzi urlop odpoczynek po dyżurze  prywatnai praktyka. To daje ponad 100 dni nieobecności... Ordynator na oddziale powinien być dostępny praktycznie non-stop, a nie co trzeci dzień.
 Nie pisz głupot! Hajdarowi też wygasa umowa 31.12 i przypomnę, że od paru miesięcy jest posłem. Jak można być czynnym ordynatorem w sytuacji gdy ponad 70 dni w roku spędzi się w sejmie? Do tego pewnie będzie (jest?)w kilku komisjach do których trzeba się przygotować, podobnie jak do głosowania nad ustawami. Do tego dochodzi urlop odpoczynek po dyżurze  prywatnai praktyka. To daje ponad 100 dni nieobecności... Ordynator na oddziale powinien być dostępny praktycznie non-stop, a nie co trzeci dzień. rozwiń
Avatar
Dobrze że Beata pomaga Pani Bender / 31 grudnia 2019 r. o 13:27
+6
Dobrze że Beata pomaga Pani Bender bo inaczej nikt y nie znał się na muzealnictwie w Muzeum Wsi Lubelskiej
Avatar
brawo / 31 grudnia 2019 r. o 09:52
+6
Nowoczesne technologie zostały wprowadzone do muzeum lubelskiego i to przyciąga ludzi młodych, muzeum lubelskie odżyło dzięki Mieczkowskiej, są poważne wystawy ,ale też warsztaty dla dzieciaków, muzeum jest w końcu dla ludzi
Avatar
eliza / 31 grudnia 2019 r. o 09:34
+5
za dyr. Mieczkowskiej wpływy z biletów wzrosły 2 krotnie, wynik finansowy to chyba najlepszy wyznacznik, ze się nadaje na to stanowisko
Avatar
MPWiK / 31 grudnia 2019 r. o 13:30
+4
Podobno Mieszkowska ma przejść do MPWiK lu LPECu za jakiś czas to może stanowiska bliższe profesji
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 r. o 13:28
+4
Mam nadzieję że konkurs na Muzeum na Zamku Lubelskim zostanie ogłoszony w miarę szybko
Avatar
Yogi / 31 grudnia 2019 r. o 10:23
+4
Dyrektorami zostaną członkowie wiadomej partii którzy nie załapali się do sejmu lub innego koryta Zakład?
Avatar
Antoni / 31 grudnia 2019 r. o 21:38
-2
ku źwa , ale biurokracja ! system socjalistyczny był jednak sprawniejszy
Avatar
ola / 31 grudnia 2019 r. o 21:15
+2
Zrobiła to bardzo prosto- podniosla ceny i wynik finansowy  jest.. Kazdy tak potrafi. Poczytaj na stronie muzeum ile placi sie teraz za bilety.Pamietam poprzednie ceny biletów, teraz skok jest wielki, tak sie robi "wynik finansowy'"a barany to łykają, ty też
Avatar
tomasz / 31 grudnia 2019 r. o 21:11
+1
Zrobiła to bardzo prosto- podniosla ceny i wynik finansowy  jest.Kazdy tak potrafi.Poczytaju na stronie muzeum ile placi sie teraz za bilety.Pamietam poprzednie ceny biletów, teraz skok jest wielki, tak sie robi "wynik finansowy'"a barany to łykają
Avatar
MPWiK / 31 grudnia 2019 r. o 13:30
+4
Podobno Mieszkowska ma przejść do MPWiK lu LPECu za jakiś czas to może stanowiska bliższe profesji
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 r. o 13:28
+4
Mam nadzieję że konkurs na Muzeum na Zamku Lubelskim zostanie ogłoszony w miarę szybko
Avatar
Dobrze że Beata pomaga Pani Bender / 31 grudnia 2019 r. o 13:27
+6
Dobrze że Beata pomaga Pani Bender bo inaczej nikt y nie znał się na muzealnictwie w Muzeum Wsi Lubelskiej
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 r. o 12:31
+3
Mam wrażenie, że pani Bender bez żadnego trybu zostanie dyrektorem każdej instytucji bo jej się to po prostu należy.
Avatar
brawo i dalej do przodu / 31 grudnia 2019 r. o 11:41
0
Remont muzeum nie tylko zresztą naszego lubelskiego, bo też obejmuje on jeden z oddziałów Muzeum 24. Pułku Ułanów w Kraśniku to zasługa dyrektor Mieszkowskiej, w tym pozyskanie na te remonty ponad 17 mln bodajże dofinansowania unijnego!!!
Avatar
volta / 31 grudnia 2019 r. o 11:39
0
Brawa za rozpowszechniane sztuki, za tłumy odwiedzających i za decyzję o remoncie!
Avatar
lu / 31 grudnia 2019 r. o 11:16
-4
Zrobiła to bardzo prosto- podniosla ceny i wynik finansowy  jest.Kazdy tak potrafi
 Przyszły nowe rozkazy? Tak ci żałosny trollu centrala napisała w instrukcjach? No to ci powiem, że następnym razem najpierw sprawdź, a dopiero potem pisz.
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Klub Filmowy Seniora w kinie Bajka
27 lutego 2021, 11:45

Wraca Klub Filmowy Seniora w kinie Bajka

W najbliższą sobotę swoją działalność wznowi Klub Filmowy Seniora w kinie Bajka (ul. Radziszewskiego 8). Z tej okazji w repertuarze znajdą się dwie ciekawe nowości: "Obiecująca. Młoda. Kobieta" i "Palm Springs".

Nieprędko wyleczymy się z lubelskiej "reklamozy"

Nieprędko wyleczymy się z lubelskiej "reklamozy"

Dwa lata może potrwać oczyszczanie ścisłego centrum Lublina z natłoku reklam, w tym również billboardów. Taki termin miałby zostać narzucony przez Radę Miasta tzw. uchwałą krajobrazową. Prace nad jej projektem jeszcze się nie zakończyły.

 Monika Skinder rozpoczyna udział w mistrzostwach świata w Oberstdorfie

Monika Skinder rozpoczyna udział w mistrzostwach świata w Oberstdorfie

Na początek będzie rywalizować w sprincie techniką dowolną

Ponad milion osób otrzymało dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19

Ponad milion osób otrzymało dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19

Ponad milion osób zaszczepiono w Polsce przeciw COVID-19 obiema dawkami. Ogółem wykonano ponad 2,8 mln szczepień. Zgłoszono ok. 2,8 tys. niepożądanych odczynów, w większości łagodnych.

Obiecywał chorym kobietom idealną sylwetkę. „Poszłyśmy do partacza, który zniszczył nam życie”
Reportaż Uwagi! TVN
film

Obiecywał chorym kobietom idealną sylwetkę. „Poszłyśmy do partacza, który zniszczył nam życie”

- Obiecywał nam, że nas poprawi. Mówił: „Będzie petarda”, to było jego ulubione słowo. A mam wrażenie, że ta petarda to nas rozsadziła od środka – mówi jedna z pacjentek, która czuje się pokrzywdzona przez doktora J. Kobieta, tak jak wiele innych pacjentek, udała się do doktora z problemem obrzęku tłuszczowego.

Chełm: Miejska spółka kupiła śmieciarkę za ponad milion złotych

Chełm: Miejska spółka kupiła śmieciarkę za ponad milion złotych

Ma wiele zalet. Jak zapewnia dostawca, może zabierać dwie frakcje śmieci jednocześnie, czyli np.: szkło i plastik, albo papier i bioodpady. Może również zbierać śmieci zmieszane - w jednej komorze i frakcję segregowaną - w drugiej.

Lublin stawia na teleopiekę. Ma być więcej opasek dla seniorów

Lublin stawia na teleopiekę. Ma być więcej opasek dla seniorów

Miasto zamówi seniorom więcej elektronicznych opasek wzywających pomoc w razie zaburzenia funkcji życiowych. Tak postanowił Ratusz ze uwagi na duże zainteresowanie osób chcących otrzymać tego typu urządzenie. O funduszach na ten cel zdecydują dziś radni.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 lutego 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 lutego 2021 roku

Ul. Lipowa. Drogowcy rozbierają to, co zbudowali
Zdjęcia
galeria

Ul. Lipowa. Drogowcy rozbierają to, co zbudowali

Zaczęła się wymiana uszkodzonych przez pożar elementów podziemnego zbiornika na deszczówkę zainstalowanego w ramach przebudowy ul. Lipowej. Prace wymagają częściowego rozebrania już zbudowanej jezdni w rejonie V Liceum Ogólnokształcącego.

Przyłbice, szaliki i chusty do kosza. Podsumowanie dnia

Przyłbice, szaliki i chusty do kosza. Podsumowanie dnia

Ministerstwo Zdrowia zaostrza przepisy dotyczące obowiązku zakrywania ust i nosa. Od soboty nie będzie już można zastępować maseczek przyłbicami, chustami czy szalikami.

Bolesna porażka Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin z Enea AZS Poznań

Bolesna porażka Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin z Enea AZS Poznań

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie zaliczy środowego spotkania do udanych. Lublinianki przegrały na wyjeździe z Enea AZS Poznań 72:87. W drugiej odsłonie gospodynie zdominowały rywalizację

Na nocleg do lasu. Gdzie legalnie można rozbić namiot w Lubelskiem?

Na nocleg do lasu. Gdzie legalnie można rozbić namiot w Lubelskiem?

Leśnicy wyznaczą kolejne obszary, gdzie będzie można legalnie biwakować. – To efekt pilotażu, który odbywał się przez ostatni rok. Jego rezultaty okazały się przełomowe – informują Lasy Państwowe.

Kto dostał złotą szuflę do śniegu? W Zamościu gorąco z powodu zimy
Zobacz zdjęcia
galeria

Kto dostał złotą szuflę do śniegu? W Zamościu gorąco z powodu zimy

Władze miasta dostały złotą szuflę i setki komentarzy na portalach społecznościowych. Mieszkańcy nagrywali filmiki pokazując jak brną z wózkami przez zaspy. Miasto zapowiada, że w przyszłym sezonie inaczej zorganizuje odśnieżanie, a za ten zapłaci wykonawcy mniej.

Zobaczyła, że dom sąsiadów płonie. Uratowała im życie

Zobaczyła, że dom sąsiadów płonie. Uratowała im życie

Płomienie wydobywające się z poddasza domu zauważyła sąsiadka, która skoczyła na ratunek czteroosobowej rodzinie, zupełnie nie świadomej zagrożenia. Dlatego nikomu się nie stało, a mieszkańcy bezpiecznie opuścili płonący dom.

Kraśnik: Rada powiatu nie uchyliła uchwały antyLGBT. "Na litość Boga, nie flekujmy innych ludzi"

Kraśnik: Rada powiatu nie uchyliła uchwały antyLGBT. "Na litość Boga, nie flekujmy innych ludzi"

Część ludowców zmieniła zdanie, w przeciwieństwie do radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Rada Powiatu Kraśnickiego nie uchyliła w środę podjętego w 2019 roku stanowiska w sprawie "ideologii" LGBT.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.