Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 września 2012 r.
17:51
Edytuj ten wpis

Echo Investment wycofuje się z budowy galerii na górkach czechowskich

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 28 A A
Tu miała stanąć galeria. (Maciej Kaczanowski)
Tu miała stanąć galeria. (Maciej Kaczanowski)

Kielecka spółka Echo Investment od kilkunastu lat starała się o budowę wielkiego centrum handlowego na górkach czechowskich. Teraz wycofuje się z projektu winą obarczając Ratusz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Budowa zależała od tego, czy Rada Miasta zmieni przeznaczenie dawnego poligonu. A Ratusz uzależniał zmianę od tego, czy właściciel górek zobowiąże się w specjalnej "umowie drogowej”, że przebuduje na swój koszt skrzyżowanie al. Solidarności, al. Sikorskiego, ul. Ducha i Północnej.

Umowa miała być podpisana w czerwcu. Wtedy spółka niespodziewanie poprosiła o dodatkowy czas, by sprawdzić, czy taki układ się jej opłaci. W sierpniu oznajmiła, że analizy wypadły pomyślnie i że umowę podpisze "na milion procent”. Później coś zaczęło zgrzytać.

Słowa o wycofaniu się z inwestycji od dłuższego czasu wisiały w powietrzu, ale inwestor unikał tak jednoznacznej deklaracji, jak ta, która padła wczoraj w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim”. – Nawet, gdybyśmy nie musieli na swój koszt przebudowywać skrzyżowania, nie będziemy już zainteresowani budową centrum handlowego – mówi Krzysztof Kwapisz, prokurent Echo Investment.

Spółka zostawia tylko jedną furtkę. – Możemy rozmawiać, jeśli uchylone zostanie pozwolenie na budowę Galerii Zamek (przy al. Unii Lubelskiej – red.). Naszym zdaniem jest ono bezprawne. Jeśli jakimś cudem pozwolenie się obroni, wycofujemy się z planów – dodaje Kwapisz. – Pozytywna decyzja w sprawie Galerii Zamek całkowicie zmienia bilans powierzchni handlowej w Lublinie, a decyzje biznesowe podejmuje się w oparciu o chłonność rynku.

Echo twierdzi, że miasto nie powinno zgadzać się na budowę przy al. Unii Lubelskiej. Ratusz twierdzi, że nie miał wyjścia. – Zgodnie z prawem decyzja mogła być tylko pozytywna. Nie można uzależniać jednej inwestycji od blokowania drugiej – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Już wcześniej zapowiedział, że na liście przyszłorocznych wydatków miasta uwzględni przebudowę skrzyżowania. – W kwietniu będziemy gotowi do ogłoszenia przetargu. Do tego czasu jesteśmy gotowi do rozmów z Echem, jeśli zdecyduje się zmienić zdanie.

Galeria Echo na górkach czechowskich miała kosztować 100 mln euro. W kompleksie miały się znaleźć m.in. dwa hipermarkety, dziewięciosalowe kino i galeria handlowa z 200 sklepami. Pracę miało tam znaleźć 1200 osób.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 stycznia 2014 o 21:28
0

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/radardokladny
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.
Dokładność pomiaru do 150cm.

Avatar
elwik / 30 września 2012 o 19:38
0
Echo cwaniak z pewnością mieszkaniówka
Avatar
Mieszkaniec Sławina / 30 września 2012 o 09:51
0
A Sławin nadal zostanie bez większej bazy handlowej i po każdy produkt (niedostępny w Żabce i Stokrotce), trzeba nadal będzie jechać do Centrum... Nie mówiąc już, że teren dawnego poligonu to śmietnik, regularnie podpalany przez wandali w lecie, co grozi okolicznym mieszkańcom pożarami...
Avatar
lolo / 29 września 2012 o 15:44
0
Po co w lublinie komu potrzebne jest aż tyle hipermarketów i galerii? No po co? Nie lepiej inwestować w ogólnodostępne targowiska, tak aby ludność miasta mogła nia nich pracować i miała swój biznes? Nie mówię o targowiskach typu ul. Ruska ale o halach targowych z prawdziwego zdarzenia jak w wólce kosowskiej...
Avatar
Gość / 29 września 2012 o 15:29
0
To klęska negocjacji i degrengolada Żuka,który jak zwykle będzie nam wymawia,że to jego sukces a to,że kasa miasta skurczy się o 60 mln to przecież nic się nie stało,Król ludzie jest nagusienki i nie pozwólcie sobie wmówić taniej propagandy!
Avatar
Gość / 29 września 2012 o 14:21
0
[quote name='Andrzej' timestamp='1348910731' post='678810']
To prawda ze polowa lokali w galeriach jest zamknieta, ale z powodu oferty towarowej ludzaco podobnej do bazarowych straganow. W lublinie jest sporo niezle sytuowanych materialnie ludzi, ktorzy aby cos kupic musza jechac do Warszawy. Niedawno otworzono lon Vistuli w Plazie i zawe sa tam ludzie. Vistula to tylko srednia polka, ale o wiele lepsza niz lokale obok, gdzie patrzac przez szybe masz wrazenie ze zagladasz do szmatlandu. Nie pamietam aby ostatnio z torbami poszedl niezly sklep, a padaja prawie zawsze " salony" z plastikowymi garniturami. Ich oferta skierowana jest do klientow odwiedzajacych plaze w niedziele, bo nie ma roboty w polu. Absolutnie nic nie mam do tych ludzi, ale oni zwykle maja jeden tani garnitur, bo raz na rok maja ogazje go wlozyc na plecy. Ci co kupuja dwa garnitury rocznie, szukaja czegos lepszego. Pisze o garniturach bo jestem facetem, ale z kobietami jest podobnie.
[/quote]ale ty jesteś pusty
[quote name='Andrzej' timestamp='1348910731' post='678810']
To prawda ze polowa lokali w galeriach jest zamknieta, ale z powodu oferty towarowej ludzaco podobnej do bazarowych straganow. W lublinie jest sporo niezle sytuowanych materialnie ludzi, ktorzy aby cos kupic musza jechac do Warszawy. Niedawno otworzono lon Vistuli w Plazie i zawe sa tam ludzie. Vistula to tylko srednia polka, ale o wiele lepsza niz lokale obok, gdzie patrzac przez szybe masz wrazenie ze zagladasz do szmatlandu. Nie pamietam aby ostatnio... rozwiń
Avatar
Marketingowiec / 29 września 2012 o 13:41
0
Drogie ECHO, trzeba było zacząć budowę wcześniej to by się galerii Zamek nie opłacało, sami sobie jesteście winni. Trzeba było się zabrać za budowę tej drogi. Wasi spece od rozwoju powinni stracić posady, o ile w ogóle chcieliście tam budować galerie a nie mieszkaniówke cwaniaczki
Avatar
8080 / 29 września 2012 o 12:52
0
Na wojnę nie ma co iść. Każdy inwestor musi badać opłacalność przedsięwzięcia i widocznie wyszło jak wyszło.Szkoda tylko tych kilku lat niepewności kto będzie przebudowywał skrzyżowanie.Ratusz stawiał warunek Echu, a inni inwestorzy?. Mam na myśli szczególnie deweloperów, którzy budują na każdym skrawku gruntu w tym rejonie. Jeśli nie mają obowiązku partycypować w kosztach usprawnienia komunikacji dla swoich lokatorów to niech wyegzekwują ten obowiązek od miasta.
Oddzielny problem ,nie mniej ważny to kielecka enklawa w mieście. Jeśli nie hipergaleria , to już tylko step?. Chyba umowa kupna-sprzedaży poligonu zawiera sposób zagospodarowania terenu w określonym terminie. Może trzeba ją egzekwować, a nie mieć złudnych nadziei na filantropię Echa.
Na wojnę nie ma co iść. Każdy inwestor musi badać opłacalność przedsięwzięcia i widocznie wyszło jak wyszło.Szkoda tylko tych kilku lat niepewności kto będzie przebudowywał skrzyżowanie.Ratusz stawiał warunek Echu, a inni inwestorzy?. Mam na myśli szczególnie deweloperów, którzy budują na każdym skrawku gruntu w tym rejonie. Jeśli nie mają obowiązku partycypować w kosztach usprawnienia komunikacji dla swoich lokatorów to niech wyegzekwują ten obowiązek od miasta.
Oddzielny problem ,nie mniej ważny to kielecka enklawa w mieście. Jeśli n... rozwiń
Avatar
marysia / 29 września 2012 o 12:20
0
Ludzie, proszę Was, pomyślcie. W Lublinie otwierają tylko kolejne lidle, stokrotki,tesco i inne. To są miejsca pracy?? A co z fabrykami? A co z centrami nowoczesnych technologii? Czy Lublinianie będą skazani na pracę i zakupy w tzw. galeriach handlowych?
O "wykaszaniu" prywatnej inicjatywy w zakresie handlu spożywczego już nie wspominam. Galerii w Lublinie jest za dużo, zdecydowanie za dużo. Ktoś powinien walnąć pięścią w stół!
Avatar
Lublin Airport / 29 września 2012 o 11:56
0
https://www.facebook.com/LublinAirport

Najświeższe informacje z życia Portu Lotniczego Lublin
Avatar
Gość / 22 stycznia 2014 o 21:28
0

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/radardokladny
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.
Dokładność pomiaru do 150cm.

Avatar
elwik / 30 września 2012 o 19:38
0
Echo cwaniak z pewnością mieszkaniówka
Avatar
Mieszkaniec Sławina / 30 września 2012 o 09:51
0
A Sławin nadal zostanie bez większej bazy handlowej i po każdy produkt (niedostępny w Żabce i Stokrotce), trzeba nadal będzie jechać do Centrum... Nie mówiąc już, że teren dawnego poligonu to śmietnik, regularnie podpalany przez wandali w lecie, co grozi okolicznym mieszkańcom pożarami...
Avatar
lolo / 29 września 2012 o 15:44
0
Po co w lublinie komu potrzebne jest aż tyle hipermarketów i galerii? No po co? Nie lepiej inwestować w ogólnodostępne targowiska, tak aby ludność miasta mogła nia nich pracować i miała swój biznes? Nie mówię o targowiskach typu ul. Ruska ale o halach targowych z prawdziwego zdarzenia jak w wólce kosowskiej...
Avatar
Gość / 29 września 2012 o 15:29
0
To klęska negocjacji i degrengolada Żuka,który jak zwykle będzie nam wymawia,że to jego sukces a to,że kasa miasta skurczy się o 60 mln to przecież nic się nie stało,Król ludzie jest nagusienki i nie pozwólcie sobie wmówić taniej propagandy!
Avatar
Gość / 29 września 2012 o 14:21
0
[quote name='Andrzej' timestamp='1348910731' post='678810']
To prawda ze polowa lokali w galeriach jest zamknieta, ale z powodu oferty towarowej ludzaco podobnej do bazarowych straganow. W lublinie jest sporo niezle sytuowanych materialnie ludzi, ktorzy aby cos kupic musza jechac do Warszawy. Niedawno otworzono lon Vistuli w Plazie i zawe sa tam ludzie. Vistula to tylko srednia polka, ale o wiele lepsza niz lokale obok, gdzie patrzac przez szybe masz wrazenie ze zagladasz do szmatlandu. Nie pamietam aby ostatnio z torbami poszedl niezly sklep, a padaja prawie zawsze " salony" z plastikowymi garniturami. Ich oferta skierowana jest do klientow odwiedzajacych plaze w niedziele, bo nie ma roboty w polu. Absolutnie nic nie mam do tych ludzi, ale oni zwykle maja jeden tani garnitur, bo raz na rok maja ogazje go wlozyc na plecy. Ci co kupuja dwa garnitury rocznie, szukaja czegos lepszego. Pisze o garniturach bo jestem facetem, ale z kobietami jest podobnie.
[/quote]ale ty jesteś pusty
[quote name='Andrzej' timestamp='1348910731' post='678810']
To prawda ze polowa lokali w galeriach jest zamknieta, ale z powodu oferty towarowej ludzaco podobnej do bazarowych straganow. W lublinie jest sporo niezle sytuowanych materialnie ludzi, ktorzy aby cos kupic musza jechac do Warszawy. Niedawno otworzono lon Vistuli w Plazie i zawe sa tam ludzie. Vistula to tylko srednia polka, ale o wiele lepsza niz lokale obok, gdzie patrzac przez szybe masz wrazenie ze zagladasz do szmatlandu. Nie pamietam aby ostatnio... rozwiń
Avatar
Marketingowiec / 29 września 2012 o 13:41
0
Drogie ECHO, trzeba było zacząć budowę wcześniej to by się galerii Zamek nie opłacało, sami sobie jesteście winni. Trzeba było się zabrać za budowę tej drogi. Wasi spece od rozwoju powinni stracić posady, o ile w ogóle chcieliście tam budować galerie a nie mieszkaniówke cwaniaczki
Avatar
8080 / 29 września 2012 o 12:52
0
Na wojnę nie ma co iść. Każdy inwestor musi badać opłacalność przedsięwzięcia i widocznie wyszło jak wyszło.Szkoda tylko tych kilku lat niepewności kto będzie przebudowywał skrzyżowanie.Ratusz stawiał warunek Echu, a inni inwestorzy?. Mam na myśli szczególnie deweloperów, którzy budują na każdym skrawku gruntu w tym rejonie. Jeśli nie mają obowiązku partycypować w kosztach usprawnienia komunikacji dla swoich lokatorów to niech wyegzekwują ten obowiązek od miasta.
Oddzielny problem ,nie mniej ważny to kielecka enklawa w mieście. Jeśli nie hipergaleria , to już tylko step?. Chyba umowa kupna-sprzedaży poligonu zawiera sposób zagospodarowania terenu w określonym terminie. Może trzeba ją egzekwować, a nie mieć złudnych nadziei na filantropię Echa.
Na wojnę nie ma co iść. Każdy inwestor musi badać opłacalność przedsięwzięcia i widocznie wyszło jak wyszło.Szkoda tylko tych kilku lat niepewności kto będzie przebudowywał skrzyżowanie.Ratusz stawiał warunek Echu, a inni inwestorzy?. Mam na myśli szczególnie deweloperów, którzy budują na każdym skrawku gruntu w tym rejonie. Jeśli nie mają obowiązku partycypować w kosztach usprawnienia komunikacji dla swoich lokatorów to niech wyegzekwują ten obowiązek od miasta.
Oddzielny problem ,nie mniej ważny to kielecka enklawa w mieście. Jeśli n... rozwiń
Avatar
marysia / 29 września 2012 o 12:20
0
Ludzie, proszę Was, pomyślcie. W Lublinie otwierają tylko kolejne lidle, stokrotki,tesco i inne. To są miejsca pracy?? A co z fabrykami? A co z centrami nowoczesnych technologii? Czy Lublinianie będą skazani na pracę i zakupy w tzw. galeriach handlowych?
O "wykaszaniu" prywatnej inicjatywy w zakresie handlu spożywczego już nie wspominam. Galerii w Lublinie jest za dużo, zdecydowanie za dużo. Ktoś powinien walnąć pięścią w stół!
Avatar
Lublin Airport / 29 września 2012 o 11:56
0
https://www.facebook.com/LublinAirport

Najświeższe informacje z życia Portu Lotniczego Lublin
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 461 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!