Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 czerwca 2011 r.
14:19
Edytuj ten wpis

Emperia sprzedaje swoje markety. Delima i Stokrotka pod młotek

0 11 A A
Emperia sprzedaje m.in sieć sklepów Stokrotka (Jacek Świerczyński)
Emperia sprzedaje m.in sieć sklepów Stokrotka (Jacek Świerczyński)

Emperia Holding zdecydowała, że wystawia na sprzedaż sieć swoich spółek detalicznych. Są to m.in. supermarkety Stokrotka i Delima z województwa lubelskiego. Wartość transakcji to 900 mln zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jeszcze w ubiegłym tygodniu spółka kategorycznie dementowała informacje o ewentualnej sprzedaży swoich supermarketów. Tymczasem dziś zarząd Emperii podjął uchwałę o "rozpoczęciu procesu aukcyjnego mającego na celu sprzedaż segmentu detalicznego na atrakcyjnych warunkach”.

– To po prostu oznacza, że Emperia chce sprzedać sieć swoich sklepów temu, kto zaproponuje najwyższą cenę – wyjaśnia Robert Wolanin, dyrektor Domu Maklerskiego IDM SA w Lublinie.

Transakcja obejmie sieć supermarketów Stokrotka i Delima (184 Stokrotki w całym kraju, z czego 42 w województwie lubelskim i 8 Delim, z czego 1 w Lublinie), a także Społem Tychy (24 placówki w kraju) i Maro Markety (19 placówek w kraju).

Zdaniem zarządu Emperii ich wartość to 900 mln zł. I co najmniej tyle spółka chce otrzymać z transakcji sprzedaży. Do końca sierpnia inwestorzy mogą składać niewiążące oferty nabycia z proponowaną ceną. A zamknięcie transakcji zaplanowano na koniec marca 2012 roku.

Skąd decyzja o sprzedaży? – Notujemy bardzo duże zainteresowanie inwestorów branżowych, jak i finansowych segmentem detalicznym – mówi Artur Kawa, prezes Emperia Holding. – Naszym założeniem jest zapewnienie spółkom detalicznym możliwości dynamicznego rozwoju. Dlatego szczególną uwagę przy wyborze inwestora będziemy przykładać do potencjału oferentów oraz ich planów. Nie mamy wątpliwości, że wsparcie silnego inwestora umożliwi jeszcze bardziej dynamiczny rozwój naszych sieci supermarketów.

W Stokrotkach i Delimach w całym kraju pracuje ok. 6,3 tys. osób. Tylko w naszym województwie supermarkety tej sieci zatrudniają ok. 1,5 tys. osób. Czy pracownicy sklepów m.in. z Lublina, Chełma, Świdnika, Zamościa, Puław, Kraśnika, Białej Podlaskiej mają powody do obaw?

– Nowe miejsca pracy oraz stabilne warunki zatrudnienia będą dla nas ważnym kryterium przy ocenie składanych ofert – zapewnia prezes Kawa. I dodaje: Decyzja o wyborze nowego partnera zostanie podjęta tylko wówczas, gdy będzie bardzo atrakcyjna i ekonomicznie uzasadniona.

Czy Stokrotki, supermarkety z lubelskim rodowodem, na dobre znikną z rynku? Jeśli sieć handlową kupi inwestor finansowy, wtedy prawdopodobnie utrzymają one obecny status. – Ale bardziej prawdopodobne wydaje mi się jednak, że supermarkety kupi inwestor branżowy. A to oznacza, że zechce je włączyć do swojej sieci pod nową marką – uważa Wolanin.

Najwięksi na sprzedaż

W 2010 roku Grupa Handlowa Emperia wypracowała 5,9 mld zł przychodów i 98,5 mln zł zysku netto. Zatrudnia ok. 14 tys. pracowników. W skład Emperii, poza spółkami detalicznymi, wchodzi Grupa Dystrybucyjna Tradis (to m.in. spółki Tradis, Ambra, DEF, Detal Koncept – organizator franczyzowych sieci Groszek i Milea, Euro Sklep, Lewiatan, Koliber).

Pod koniec 2010 roku Emperia zdecydowała się na sprzedaż grupy Tradis spółce Eurocash (za 926 mln zł). Umowa miała dojść do skutku do końca czerwca, ale spółki wciąż czekają na zgodę UOKIK. W skład Emperii wchodzi jeszcze dywizja nieruchomości, która inwestuje w supermarkety, hale cash&carry, centra dystrybucyjne i mini galerie handlowe.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
klijet / 3 lutego 2012 o 22:12
0
sorki ten kierownik jest w jedrzejowie
Avatar
klijent / 3 lutego 2012 o 22:03
0
wybraliscie najgorszego kierownika jaki kiedykolwiek mogl istniec ostatnio przy klijentach wyrazal sie slowami kur.. kurw. kur.. wiecej do waszego sklepu nie bede chodzil z powazanim klijent
Avatar
Kowalski / 18 września 2011 o 21:15
0
[quote name='zosia' timestamp='1316293311' post='534754']
witam wszystkich ,przeciesz mija juz 5 lat jak dziala stokrotka .no i trzeba zwijac zagle bo podatek bylo by trzeba zaplacic!!!! a co z pracownikami co jak murzyny zapieprzaja ,i nic z tego nie maja !!!! najlepiej nas sie pozbyc dlaczego nie ma zwiazkow zawodowych w tym zakladzie ? moze ktos by o nas zawalczyl!!!!
[/quote]
Stokrotki działają dłużej niż 5 lat.
Pracownicy nic z tego nie mają? Tzn. nie dostajecie wynagrodzenia? - w takim razie do prokuratury pracodawcę
Związki zawodowe sami sobie musicie założyć - za was ma ktoś to robić?
A dlaczego ktoś ma o Was walczyć? Wy walczycie o kogoś?
[quote name='zosia' timestamp='1316293311' post='534754']
witam wszystkich ,przeciesz mija juz 5 lat jak dziala stokrotka .no i trzeba zwijac zagle bo podatek bylo by trzeba zaplacic!!!! a co z pracownikami co jak murzyny zapieprzaja ,i nic z tego nie maja !!!! najlepiej nas sie pozbyc dlaczego nie ma zwiazkow zawodowych w tym zakladzie ? moze ktos by o nas zawalczyl!!!!
[/quote]
Stokrotki działają dłużej niż 5 lat.
Pracownicy nic z tego nie mają... rozwiń
Avatar
zosia / 17 września 2011 o 23:01
0
witam wszystkich ,przeciesz mija juz 5 lat jak dziala stokrotka .no i trzeba zwijac zagle bo podatek bylo by trzeba zaplacic!!!! a co z pracownikami co jak murzyny zapieprzaja ,i nic z tego nie maja !!!! najlepiej nas sie pozbyc dlaczego nie ma zwiazkow zawodowych w tym zakladzie ? moze ktos by o nas zawalczyl!!!!
Avatar
kasjer / 11 sierpnia 2011 o 14:46
0
mowa o takich pieniadzach!!!,a my za marne 1000zl pracujemy tam jak woły i jeszcze etaty skrócili,nadgodzin nie ma i to wlasnie takim kosztem sa te zyski
Avatar
maly Groszek / 20 czerwca 2011 o 20:19
0
To wszystko prawda - ale to tylko Wielki Handlowy Poker -
właśnie przeciwko Portugalczykom - kontratak - czas pokarze !
Avatar
klient / 20 czerwca 2011 o 18:03
0
czyli wygląda na to , że niedługo w 40-milionowym kraju w środku Europy zakupy bedziemy robili tylko w sklepach portugalskiej rodziny Soares dos Santos ("Biedronka") i niemieckiej Schwarz ("Lidl" i "Kaufland").
No cóż , ale jak mówi przysłowie:"lepszy gram handlu niż kilo roboty", więc my Polacy zostawiajmy swoje ciężko zarobione złotówki u wyżej wymienionych.
Avatar
sonka / 20 czerwca 2011 o 17:22
0
No to szkoda, bo ja w puławskiej Stokrotce dosyć często robię zakupy ze względu na dobrą jakość mięsa i warzyw, choć nie jest specjalnie tanio. Nie wiadomo, czy nowy właściciel pójdzie na trochę droższą jakość, czy na masowe tanie barachło.
Avatar
Mara / 20 czerwca 2011 o 16:31
0
[quote name='Gość' timestamp='1308577389' post='491695']
" Emperia Holding zdecydowała, że wystawia na sprzedaż sieć swoich spółek detalicznych.
Są to m.in. supermarkety STOKROTKA i DELIMA "

[size="2"]Kto kiedyś robił zakupy w tych marketach (7 "Stokrotek" w Lublinie + 1 "Delima" w PLAZIE w Lublinie) ten wie, że to najdroższe sklepy, cenowo zbliżone do LSS-ów zresztą.[/size]
[/quote]
Najdroższe? chyba że w Lublinie, bo w Słupsku mięso, owoce i warzywa kupuję tyko w Delimie ze względu na niskie ceny i duży wybór.. No i najlepsze krówki świata.
[quote name='Gość' timestamp='1308577389' post='491695']
" Emperia Holding zdecydowała, że wystawia na sprzedaż sieć swoich spółek detalicznych.
Są to m.in. supermarkety STOKROTKA i DELIMA "

[size="2"]Kto kiedyś robił zakupy w tych marketach (7 "Stokrotek" w Lublinie + 1 "Delima" w PLAZIE w Lublinie) ten wie, że to najdroższe sklepy, cenowo zbliżone do LSS-ów zresztą.[/size]
[/quote]
Najdroższe? chyba że w Lublinie, bo w Słupsku mięso, ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 czerwca 2011 o 15:43
0
" Emperia Holding zdecydowała, że wystawia na sprzedaż sieć swoich spółek detalicznych.
Są to m.in. supermarkety STOKROTKA i DELIMA "

[size="2"]Kto kiedyś robił zakupy w tych marketach (7 "Stokrotek" w Lublinie + 1 "Delima" w PLAZIE w Lublinie) ten wie, że to najdroższe sklepy, cenowo zbliżone do LSS-ów zresztą.[/size]
Avatar
klijet / 3 lutego 2012 o 22:12
0
sorki ten kierownik jest w jedrzejowie
Avatar
klijent / 3 lutego 2012 o 22:03
0
wybraliscie najgorszego kierownika jaki kiedykolwiek mogl istniec ostatnio przy klijentach wyrazal sie slowami kur.. kurw. kur.. wiecej do waszego sklepu nie bede chodzil z powazanim klijent
Avatar
Kowalski / 18 września 2011 o 21:15
0
[quote name='zosia' timestamp='1316293311' post='534754']
witam wszystkich ,przeciesz mija juz 5 lat jak dziala stokrotka .no i trzeba zwijac zagle bo podatek bylo by trzeba zaplacic!!!! a co z pracownikami co jak murzyny zapieprzaja ,i nic z tego nie maja !!!! najlepiej nas sie pozbyc dlaczego nie ma zwiazkow zawodowych w tym zakladzie ? moze ktos by o nas zawalczyl!!!!
[/quote]
Stokrotki działają dłużej niż 5 lat.
Pracownicy nic z tego nie mają? Tzn. nie dostajecie wynagrodzenia? - w takim razie do prokuratury pracodawcę
Związki zawodowe sami sobie musicie założyć - za was ma ktoś to robić?
A dlaczego ktoś ma o Was walczyć? Wy walczycie o kogoś?
[quote name='zosia' timestamp='1316293311' post='534754']
witam wszystkich ,przeciesz mija juz 5 lat jak dziala stokrotka .no i trzeba zwijac zagle bo podatek bylo by trzeba zaplacic!!!! a co z pracownikami co jak murzyny zapieprzaja ,i nic z tego nie maja !!!! najlepiej nas sie pozbyc dlaczego nie ma zwiazkow zawodowych w tym zakladzie ? moze ktos by o nas zawalczyl!!!!
[/quote]
Stokrotki działają dłużej niż 5 lat.
Pracownicy nic z tego nie mają... rozwiń
Avatar
zosia / 17 września 2011 o 23:01
0
witam wszystkich ,przeciesz mija juz 5 lat jak dziala stokrotka .no i trzeba zwijac zagle bo podatek bylo by trzeba zaplacic!!!! a co z pracownikami co jak murzyny zapieprzaja ,i nic z tego nie maja !!!! najlepiej nas sie pozbyc dlaczego nie ma zwiazkow zawodowych w tym zakladzie ? moze ktos by o nas zawalczyl!!!!
Avatar
kasjer / 11 sierpnia 2011 o 14:46
0
mowa o takich pieniadzach!!!,a my za marne 1000zl pracujemy tam jak woły i jeszcze etaty skrócili,nadgodzin nie ma i to wlasnie takim kosztem sa te zyski
Avatar
maly Groszek / 20 czerwca 2011 o 20:19
0
To wszystko prawda - ale to tylko Wielki Handlowy Poker -
właśnie przeciwko Portugalczykom - kontratak - czas pokarze !
Avatar
klient / 20 czerwca 2011 o 18:03
0
czyli wygląda na to , że niedługo w 40-milionowym kraju w środku Europy zakupy bedziemy robili tylko w sklepach portugalskiej rodziny Soares dos Santos ("Biedronka") i niemieckiej Schwarz ("Lidl" i "Kaufland").
No cóż , ale jak mówi przysłowie:"lepszy gram handlu niż kilo roboty", więc my Polacy zostawiajmy swoje ciężko zarobione złotówki u wyżej wymienionych.
Avatar
sonka / 20 czerwca 2011 o 17:22
0
No to szkoda, bo ja w puławskiej Stokrotce dosyć często robię zakupy ze względu na dobrą jakość mięsa i warzyw, choć nie jest specjalnie tanio. Nie wiadomo, czy nowy właściciel pójdzie na trochę droższą jakość, czy na masowe tanie barachło.
Avatar
Mara / 20 czerwca 2011 o 16:31
0
[quote name='Gość' timestamp='1308577389' post='491695']
" Emperia Holding zdecydowała, że wystawia na sprzedaż sieć swoich spółek detalicznych.
Są to m.in. supermarkety STOKROTKA i DELIMA "

[size="2"]Kto kiedyś robił zakupy w tych marketach (7 "Stokrotek" w Lublinie + 1 "Delima" w PLAZIE w Lublinie) ten wie, że to najdroższe sklepy, cenowo zbliżone do LSS-ów zresztą.[/size]
[/quote]
Najdroższe? chyba że w Lublinie, bo w Słupsku mięso, owoce i warzywa kupuję tyko w Delimie ze względu na niskie ceny i duży wybór.. No i najlepsze krówki świata.
[quote name='Gość' timestamp='1308577389' post='491695']
" Emperia Holding zdecydowała, że wystawia na sprzedaż sieć swoich spółek detalicznych.
Są to m.in. supermarkety STOKROTKA i DELIMA "

[size="2"]Kto kiedyś robił zakupy w tych marketach (7 "Stokrotek" w Lublinie + 1 "Delima" w PLAZIE w Lublinie) ten wie, że to najdroższe sklepy, cenowo zbliżone do LSS-ów zresztą.[/size]
[/quote]
Najdroższe? chyba że w Lublinie, bo w Słupsku mięso, ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 czerwca 2011 o 15:43
0
" Emperia Holding zdecydowała, że wystawia na sprzedaż sieć swoich spółek detalicznych.
Są to m.in. supermarkety STOKROTKA i DELIMA "

[size="2"]Kto kiedyś robił zakupy w tych marketach (7 "Stokrotek" w Lublinie + 1 "Delima" w PLAZIE w Lublinie) ten wie, że to najdroższe sklepy, cenowo zbliżone do LSS-ów zresztą.[/size]
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 1

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 6

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 18 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 13

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 28 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!