Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 stycznia 2015 r.
9:15
Edytuj ten wpis

Finał WOŚP 2015: Co się będzie działo w Lublinie?

2 40 A A

Koncerty, pokazy, warsztaty, aukcje i tradycyjne światełko do nieba. W najbliższą niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już 23 raz - dla dzieci i seniorów. Pieniądze pójdą m.in. na wsparcie oddziałów pediatrycznych, onkologicznych, geriatrycznych i pulmonologicznych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lubelski finał organizuje TVP Lublin wspólnie ze spółką Transhurt, właścicielem i zarządcą Galerii Olimp, w której odbędą się najważniejsze wydarzenia tegorocznej imprezy. W województwie lubelskim działa 71 sztabów, w samym Lublinie jest ich sześć.

- W niedzielę na ulice Lublina wyjdzie 600 wolontariuszy. Najwięcej ma sztab w Gimnazjum nr 10 - 225 osób - poinformowała na środowej konferencji prasowej Sebastian Krzesiak, szef lubelskiego sztabu WOŚP przy TVP Lublin.

W głównym holu południowej części Galerii Olimp powstanie studio telewizyjne TVP Lublin, transmitujące na antenę lokalną i ogólnopolską najważniejsze wydarzenia finału. Wystąpią tam m.in. lubelska grupa Sztukmistrze i tancerze z UDS Mistrzowie. Odbędą się też pokazy karate, warsztaty bębniarskie i pokazy tańca zespołu Etezja.
Do udziału zostali także zaproszeni seniorzy. Wystąpią lubelskie Senioritki, Czaderki i Aktywne Babcie. Zobaczymy też pokaz mody seniorów. W ramach programu TVP Lublin "Przestrzeń Dźwiękowa” będzie można m.in. posłuchać koncertu Tomasza Momota, muzyka i kompozytora, który wystąpi razem ze swoją orkiestrą i gośćmi, m.in. Krzysztofem Cugowskim, Tomaszem Korpantym, zespołem Pawkin, Łukaszem Jemiołą, Natalią Wilk, DrGree i Przemysławem Buksińskim.

O godz. 16 na parkingu przy północnej części Galerii Olimp (przy Multikinie) rozpocznie się plenerowy koncert "Przestrzeń Dźwiękowa na Olimpie”. Wystąpią: Fsc Hot Rod, DrGree, Goście, Pawkin, Sex Machine Band i Lolo Ferrari. O godz. 20. na scenie pojawi się zespół LemON, tegoroczna gwiazda lubelskiego finału. Wtedy też rozpocznie się pokaz sztucznych ogni w ramach światełka do nieba.

Lubelski finał wspierają także służby mundurowe. Przed budynkiem południowej części galerii będzie można obejrzeć pokaz sprzętu i umiejętności funkcjonariuszy policji, straży miejskiej, straży pożarnej, żandarmerii wojskowej i straży granicznej. Nie zabraknie też akcji prozdrowotnych, m.in. rejestracji potencjalnych dawców szpiku, bezpłatnych badań mammograficznych i porad specjalistów.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 r. o 15:12
0
Naprawdę? Jeśli to prawda to jestem zachwycona. Deb0308 - Warto to zaglądać:
Avatar
Justyna / 11 stycznia 2015 r. o 10:25
0

Jestem z Orkiestrą od początku, w maju urodziłam córeczkę  - "późnego" wcześniaka, dzięki WOŚP córka w ciągu dwóch dni miała przebadany słuch i zrobiony szereg badań. Jest zdrowa. Bez tego sprzętu nie zrobiłybyśmy tych badań tak szybko. Najgorsza dla matki jest niepewność. Kto jest rodzicem , to zrozumie. Moja córeczka jest zdrowa. W tym roku w WOŚP "gramy" już obie :)  Dziękujemy wszystkim ludziom, którzy przyczyniają się do tego, że możemy korzystać z dobodziejstw sprzętu medycznego zakupionego przez WOŚP.

Avatar
Romeo al / 11 stycznia 2015 r. o 08:16
0
Ostatnie zachowanie Owsiaka i unikanie upublicznienia jego prywatnych firm działających na zlecenia WOŚP dają do myślenia. Sapienti sat.
Avatar
Gość / 9 stycznia 2015 r. o 15:33
0

Ok, napisze. Co do Caritasu zaś- taka argumentacja jako żywo przypomina mi stary dowcip " a u was biją Murzynów". Mnie osobiście denerwowało przeciwstawianie WOŚP Caritasowi i na odwrót. Myśle, ze w kraju jest miejsce i na jedno, i na drugie, tudzież na szereg innych inicjatyw charytatywnych. 

Ja też tak uważam, ale najwyraźniej nie uważa tak ten kto wyciągnął Caritas w dyskusji zachęcając do wpłacania na Caritas zamiast na "konkurencyjny" WOŚP - ten któremu pozwalacie pisać na forum jako wiele osób. A może to wręcz jakaś Jego Eminencja mający się za "głos narodu" i strach go upomnieć?  ;)

 

Jeżeli znalazły sie dziennikarz, czy jakiś ktoś na podobieństwo Wielguckiego, kto zechciałby prześwietlić Caritas, no to ja mu tylko przyklasnę i będę kibicować. Ale jak do tej pory, mamy taką sytuacje z WOŚP, i niestety, Owsiakswoim zachowaniemtylko dolewa oliwy do ognia. 

 

Dobrać się do kościelnych finansów? :o  Spróbuj o ile chcesz zostać okrzyknięta wrogiem religii i spłonąć na stosie. Do Owsiaka akurat łatwo się dobrać mając poparcie Ojca Dyrektora. 

obrać się do kościelnych finansów? :o  Spróbuj o ile chcesz zostać okrzyknięta wrogiem religii i spłonąć na stosie. Do Owsiaka akurat łatwo się dobrać mając poparcie Ojca Dyrektora. 

rozwiń
Avatar
folkatka / 9 stycznia 2015 r. o 11:26
0
Ok, napisze. Co do Caritasu zaś- taka argumentacja jako żywo przypomina mi stary dowcip " a u was biją Murzynów". Mnie osobiście denerwowało przeciwstawianie WOŚP Caritasowi i na odwrót. Myśle, ze w kraju jest miejsce i na jedno, i na drugie, tudzież na szereg innych inicjatyw charytatywnych. Jeżeli znalazły sie dziennikarz, czy jakiś ktoś na podobieństwo Wielguckiego, kto zechciałby prześwietlić Caritas, no to ja mu tylko przyklasnę i będę kibicować. Ale jak do tej pory, mamy taką sytuacje z WOŚP, i niestety, Owsiakswoim zachowaniemtylko dolewa oliwy do ognia. Sam siebie kreuje sie na osobę stojąca ponad prawem, zadawanie której pytań jest niemalże bluźnierstwem. Dlaczego nie odpowie spokojnie na zarzuty? Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z pieniędzmi ze zbiorek publicznych, potrzebna jest nieskazitelna uczciwość. Sama wielokrotnie pracowałam przy takowych, byłam ich organizatorem. Wybacz mi, ale Twoja argumentacja o tym, ze ktoś komus zazdrości tych milionów, które trafiają do WOŚP zamiast do Caritasu, jest po prosty śmieszny. Napisałam juz powyżej, ze przez te wszystkie lata sama wspierałam Owsiaka i zawsze go broniłam. Co wiecej, wiele razy od księży na mszach w dniach kolejnych finałów slyszlam zachęty "Niech nikt nie wraca do domu bez serduszka na ubraniu". Tak było. Owsiak swoim głupim zachowaniem niszczy to wszystko, co udało mu sie zbudować przez te wszystkie lata, i to jest przykre, ponieważ ucierpią na tym wszyscy ci, którzy organizują zbiórki publiczne, do których i ja sie zaliczam.
Ok, napisze. Co do Caritasu zaś- taka argumentacja jako żywo przypomina mi stary dowcip " a u was biją Murzynów". Mnie osobiście denerwowało przeciwstawianie WOŚP Caritasowi i na odwrót. Myśle, ze w kraju jest miejsce i na jedno, i na drugie, tudzież na szereg innych inicjatyw charytatywnych. Jeżeli znalazły sie dziennikarz, czy jakiś ktoś na podobieństwo Wielguckiego, kto zechciałby prześwietlić Caritas, no to ja mu tylko przyklasnę i będę kibicować. Ale jak do tej pory, mamy taką sytuacje z WOŚP, i niestety, Owsiakswoim zachowaniemtylko do... rozwiń
Avatar
Złoty Melon i ska / 9 stycznia 2015 r. o 11:24
0

Znowu setki dziecki wypędzą na ulice, żeby robić klakę dla szemranego towarzystwa sPOd złotego melona... Motto: nie musisz być cyganem - pierwszy melon można wyżebrać...

Avatar
Gość / 9 stycznia 2015 r. o 09:27
0

Nie mam możliwości sprawdzania, skąd sa wysyłane posty. Proszę mi wierzyć. Pisz w tej sprawie do administratorów forum.
 

A dlaczego ja? To Ty jesteś od porządków na forum, więc Ty pisz i zróbcie porządek. Każdy może wyrazić soje zdanie, ale napisanie kilkunastu postów pod różnymi nickami trąci manipulacją. I tu wcale nie jesteście lepsi od Owsiaka.  Nie świadczy dobrze o jakości i wiarygodności forum O tym, że pisze to jedna osoba świadczy już sama stylistyka i powtarzające się "argumenty". 

Przypuszczam, że to jakiś działacz prawicowo-kościelno-chrześcijański, którego zaślepiły  miliony trafiające na WOŚP zamiast do Caritasu. Przypuszczam, że ten moherek w kościele siedzi w pierwszej ławce i modli się najgłośniej ze wszystkich, a tu pluje, bo kasiora przesłoniła mu przykazanie  "miłuj bliźniego swego jak siebie samego".

rozwiń
Avatar
Jadwiga / 9 stycznia 2015 r. o 08:57
0

Owsiak jest skompromitowany. Jako osoba, jak to mowił Miller jest zerem.

Dyma na kasie głupie i tępe lemingi aby mieć za co kształcić córki w USA, bo w Polsce nie uzyskały by nigdy odpowiedniego wykształcenia, bo to taki dziki kraj.

Avatar
analityk / 9 stycznia 2015 r. o 08:18
0

Jest nieźle ok 90 % przeciwko osobie której nazwisko tu nigdy nie padnie , 10% to trochę osobistych pozytywnych emocji bez analizy próby oceny . Wyrzucenie z sali dziennikarza w czasie konferencji to skandal na cały świat. żaden dyktator sobie na to nie pozwolił.

Cieszy że ludzie zaczęli analizować pewne zdarzenia w naszym kraju.

Avatar
folkatka / 8 stycznia 2015 r. o 23:32
0
Nie mam możliwości sprawdzania, skąd sa wysyłane posty. Proszę mi wierzyć. Pisz w tej sprawie do administratorów forum.
Zas co do meritum. Caritas Caritasem, ale Owsiak mógłby spokojnie odpowiadać na zadawane mu pytania, a nie wyrzucać z sali kogokolwiek, i to jeszcze w bardzo prostackim stylu. Przeczytałam sporo komentarzy od osob, deklarujących sie jako sympatycy Owsiaka, którym rownież nie spodobało sie to zachowanie. to jest przykre patrzeć, jak facet, krok, po kroku, demontuje swój dorobek. Dodam jeszcze próbę zagrania wczorajszą tragedia z Paryza. Czytałam na Facebooku wypowiedz Chelstowskiego, w której porównał on zadających niewygodne pytania Owsiakowi do morderców francuskich rysowników. Wykorzystywanie tego, co sie tam stało, do polemiki ze swoimi przeciwnikami, wydaje mi sie czymś wyjątkowo odrażającym, i nic na to nie poradzę.
A za moheratorke dziękuje. Byłam juz na tym forum agentką antify, wyznawczynią ideologii LGBT, to i moheratorką tez mogę byc :)
Nie mam możliwości sprawdzania, skąd sa wysyłane posty. Proszę mi wierzyć. Pisz w tej sprawie do administratorów forum.
Zas co do meritum. Caritas Caritasem, ale Owsiak mógłby spokojnie odpowiadać na zadawane mu pytania, a nie wyrzucać z sali kogokolwiek, i to jeszcze w bardzo prostackim stylu. Przeczytałam sporo komentarzy od osob, deklarujących sie jako sympatycy Owsiaka, którym rownież nie spodobało sie to zachowanie. to jest przykre patrzeć, jak facet, krok, po kroku, demontuje swój dorobek. Dodam jeszcze próbę zagrania wczorajszą ... rozwiń
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 r. o 15:12
0
Naprawdę? Jeśli to prawda to jestem zachwycona. Deb0308 - Warto to zaglądać:
Avatar
Justyna / 11 stycznia 2015 r. o 10:25
0

Jestem z Orkiestrą od początku, w maju urodziłam córeczkę  - "późnego" wcześniaka, dzięki WOŚP córka w ciągu dwóch dni miała przebadany słuch i zrobiony szereg badań. Jest zdrowa. Bez tego sprzętu nie zrobiłybyśmy tych badań tak szybko. Najgorsza dla matki jest niepewność. Kto jest rodzicem , to zrozumie. Moja córeczka jest zdrowa. W tym roku w WOŚP "gramy" już obie :)  Dziękujemy wszystkim ludziom, którzy przyczyniają się do tego, że możemy korzystać z dobodziejstw sprzętu medycznego zakupionego przez WOŚP.

Avatar
Romeo al / 11 stycznia 2015 r. o 08:16
0
Ostatnie zachowanie Owsiaka i unikanie upublicznienia jego prywatnych firm działających na zlecenia WOŚP dają do myślenia. Sapienti sat.
Avatar
Gość / 9 stycznia 2015 r. o 15:33
0

Ok, napisze. Co do Caritasu zaś- taka argumentacja jako żywo przypomina mi stary dowcip " a u was biją Murzynów". Mnie osobiście denerwowało przeciwstawianie WOŚP Caritasowi i na odwrót. Myśle, ze w kraju jest miejsce i na jedno, i na drugie, tudzież na szereg innych inicjatyw charytatywnych. 

Ja też tak uważam, ale najwyraźniej nie uważa tak ten kto wyciągnął Caritas w dyskusji zachęcając do wpłacania na Caritas zamiast na "konkurencyjny" WOŚP - ten któremu pozwalacie pisać na forum jako wiele osób. A może to wręcz jakaś Jego Eminencja mający się za "głos narodu" i strach go upomnieć?  ;)

 

Jeżeli znalazły sie dziennikarz, czy jakiś ktoś na podobieństwo Wielguckiego, kto zechciałby prześwietlić Caritas, no to ja mu tylko przyklasnę i będę kibicować. Ale jak do tej pory, mamy taką sytuacje z WOŚP, i niestety, Owsiakswoim zachowaniemtylko dolewa oliwy do ognia. 

 

Dobrać się do kościelnych finansów? :o  Spróbuj o ile chcesz zostać okrzyknięta wrogiem religii i spłonąć na stosie. Do Owsiaka akurat łatwo się dobrać mając poparcie Ojca Dyrektora. 

obrać się do kościelnych finansów? :o  Spróbuj o ile chcesz zostać okrzyknięta wrogiem religii i spłonąć na stosie. Do Owsiaka akurat łatwo się dobrać mając poparcie Ojca Dyrektora. 

rozwiń
Avatar
folkatka / 9 stycznia 2015 r. o 11:26
0
Ok, napisze. Co do Caritasu zaś- taka argumentacja jako żywo przypomina mi stary dowcip " a u was biją Murzynów". Mnie osobiście denerwowało przeciwstawianie WOŚP Caritasowi i na odwrót. Myśle, ze w kraju jest miejsce i na jedno, i na drugie, tudzież na szereg innych inicjatyw charytatywnych. Jeżeli znalazły sie dziennikarz, czy jakiś ktoś na podobieństwo Wielguckiego, kto zechciałby prześwietlić Caritas, no to ja mu tylko przyklasnę i będę kibicować. Ale jak do tej pory, mamy taką sytuacje z WOŚP, i niestety, Owsiakswoim zachowaniemtylko dolewa oliwy do ognia. Sam siebie kreuje sie na osobę stojąca ponad prawem, zadawanie której pytań jest niemalże bluźnierstwem. Dlaczego nie odpowie spokojnie na zarzuty? Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z pieniędzmi ze zbiorek publicznych, potrzebna jest nieskazitelna uczciwość. Sama wielokrotnie pracowałam przy takowych, byłam ich organizatorem. Wybacz mi, ale Twoja argumentacja o tym, ze ktoś komus zazdrości tych milionów, które trafiają do WOŚP zamiast do Caritasu, jest po prosty śmieszny. Napisałam juz powyżej, ze przez te wszystkie lata sama wspierałam Owsiaka i zawsze go broniłam. Co wiecej, wiele razy od księży na mszach w dniach kolejnych finałów slyszlam zachęty "Niech nikt nie wraca do domu bez serduszka na ubraniu". Tak było. Owsiak swoim głupim zachowaniem niszczy to wszystko, co udało mu sie zbudować przez te wszystkie lata, i to jest przykre, ponieważ ucierpią na tym wszyscy ci, którzy organizują zbiórki publiczne, do których i ja sie zaliczam.
Ok, napisze. Co do Caritasu zaś- taka argumentacja jako żywo przypomina mi stary dowcip " a u was biją Murzynów". Mnie osobiście denerwowało przeciwstawianie WOŚP Caritasowi i na odwrót. Myśle, ze w kraju jest miejsce i na jedno, i na drugie, tudzież na szereg innych inicjatyw charytatywnych. Jeżeli znalazły sie dziennikarz, czy jakiś ktoś na podobieństwo Wielguckiego, kto zechciałby prześwietlić Caritas, no to ja mu tylko przyklasnę i będę kibicować. Ale jak do tej pory, mamy taką sytuacje z WOŚP, i niestety, Owsiakswoim zachowaniemtylko do... rozwiń
Avatar
Złoty Melon i ska / 9 stycznia 2015 r. o 11:24
0

Znowu setki dziecki wypędzą na ulice, żeby robić klakę dla szemranego towarzystwa sPOd złotego melona... Motto: nie musisz być cyganem - pierwszy melon można wyżebrać...

Avatar
Gość / 9 stycznia 2015 r. o 09:27
0

Nie mam możliwości sprawdzania, skąd sa wysyłane posty. Proszę mi wierzyć. Pisz w tej sprawie do administratorów forum.
 

A dlaczego ja? To Ty jesteś od porządków na forum, więc Ty pisz i zróbcie porządek. Każdy może wyrazić soje zdanie, ale napisanie kilkunastu postów pod różnymi nickami trąci manipulacją. I tu wcale nie jesteście lepsi od Owsiaka.  Nie świadczy dobrze o jakości i wiarygodności forum O tym, że pisze to jedna osoba świadczy już sama stylistyka i powtarzające się "argumenty". 

Przypuszczam, że to jakiś działacz prawicowo-kościelno-chrześcijański, którego zaślepiły  miliony trafiające na WOŚP zamiast do Caritasu. Przypuszczam, że ten moherek w kościele siedzi w pierwszej ławce i modli się najgłośniej ze wszystkich, a tu pluje, bo kasiora przesłoniła mu przykazanie  "miłuj bliźniego swego jak siebie samego".

rozwiń
Avatar
Jadwiga / 9 stycznia 2015 r. o 08:57
0

Owsiak jest skompromitowany. Jako osoba, jak to mowił Miller jest zerem.

Dyma na kasie głupie i tępe lemingi aby mieć za co kształcić córki w USA, bo w Polsce nie uzyskały by nigdy odpowiedniego wykształcenia, bo to taki dziki kraj.

Avatar
analityk / 9 stycznia 2015 r. o 08:18
0

Jest nieźle ok 90 % przeciwko osobie której nazwisko tu nigdy nie padnie , 10% to trochę osobistych pozytywnych emocji bez analizy próby oceny . Wyrzucenie z sali dziennikarza w czasie konferencji to skandal na cały świat. żaden dyktator sobie na to nie pozwolił.

Cieszy że ludzie zaczęli analizować pewne zdarzenia w naszym kraju.

Avatar
folkatka / 8 stycznia 2015 r. o 23:32
0
Nie mam możliwości sprawdzania, skąd sa wysyłane posty. Proszę mi wierzyć. Pisz w tej sprawie do administratorów forum.
Zas co do meritum. Caritas Caritasem, ale Owsiak mógłby spokojnie odpowiadać na zadawane mu pytania, a nie wyrzucać z sali kogokolwiek, i to jeszcze w bardzo prostackim stylu. Przeczytałam sporo komentarzy od osob, deklarujących sie jako sympatycy Owsiaka, którym rownież nie spodobało sie to zachowanie. to jest przykre patrzeć, jak facet, krok, po kroku, demontuje swój dorobek. Dodam jeszcze próbę zagrania wczorajszą tragedia z Paryza. Czytałam na Facebooku wypowiedz Chelstowskiego, w której porównał on zadających niewygodne pytania Owsiakowi do morderców francuskich rysowników. Wykorzystywanie tego, co sie tam stało, do polemiki ze swoimi przeciwnikami, wydaje mi sie czymś wyjątkowo odrażającym, i nic na to nie poradzę.
A za moheratorke dziękuje. Byłam juz na tym forum agentką antify, wyznawczynią ideologii LGBT, to i moheratorką tez mogę byc :)
Nie mam możliwości sprawdzania, skąd sa wysyłane posty. Proszę mi wierzyć. Pisz w tej sprawie do administratorów forum.
Zas co do meritum. Caritas Caritasem, ale Owsiak mógłby spokojnie odpowiadać na zadawane mu pytania, a nie wyrzucać z sali kogokolwiek, i to jeszcze w bardzo prostackim stylu. Przeczytałam sporo komentarzy od osob, deklarujących sie jako sympatycy Owsiaka, którym rownież nie spodobało sie to zachowanie. to jest przykre patrzeć, jak facet, krok, po kroku, demontuje swój dorobek. Dodam jeszcze próbę zagrania wczorajszą ... rozwiń