Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 kwietnia 2009 r.
21:33
Edytuj ten wpis

Fundacja UMCS: Koczowały w kolejce jak za komuny

0 22 A A

Ponad dobę spędziła pod drzwiami fundacji pani Dorota, żeby zapisać się na szkolenie z przedsiębiorczości. Za nią ustawiły się kolejne kobiety. Przyszły z materacami i kocami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwszy nabór wniosków odbył się w marcu. Drugi w środę. Przyjmowano dokumenty tylko od pierwszych 45 osób, które zgłosiły się do fundacji. W kolejce ustawiło się ponad 120 kobiet. Niektóre zjawiły się dobę wcześniej. - Przyszłam we wtorek o godz. 7 rano, bo za pierwszym razem się nie załapałam - mówi Dorota Skubiszewska z Jakubowic.

Po pani Dorocie w kolejce ustawiły się kolejne kobiety: z materacami, kocami i herbatą. - Całą noc musiałyśmy siedzieć na dworze, bo siedziba fundacji była zamknięta. Nie miałyśmy nawet dostępu do łazienki - opowiada Barbara Paszewska z Lublina.

Wczoraj rano przed fundacją było tłoczno. - Przyszłam przed godz. 8 i nie załapałam się do pierwszej setki - mówi pani Izabela z Lublina. - Żeby złożyć wniosek, trzeba czekać w kolejce ponad dobę. To absurd.

Miesiąc wcześniej nabór do podobnego projektu prowadziła lubelska Fundacja OIC Poland. - Tyle że my przyjęliśmy wszystkie wnioski - tłumaczy Teresa Bogacka, prezes OIC. - Chętni mogli je składać przez trzy tygodnie, a teraz komisja wybiera najlepsze.

- Analiza samych dokumentów to za mało - mówi Mirosław Łoboda, prezes Fundacji UMCS. - Dlatego my z każdym składającym dokumenty przeprowadzamy rozmowę. Z 45 osób wybieramy 15, które znajdą się w programie.

- Nasze zasady są bardziej racjonalne - dodaje Łoboda. - Łatwiej wybrać 15 dobrych wniosków z 45, które lepiej poznamy, niż 15 ze 120, które znamy słabo.
Innego zdania są kobiety, które czekały wczoraj. Ich zdaniem, fundacja powinna przyjąć wszystkie wnioski i z nich wybrać najlepsze.

- Żeby każdy miał równe szanse - podkreśla Barbara Paszewska. Podobnie uważa Teresa Bogacka: Metoda "kto pierwszy, ten lepszy” jest niedopuszczalna. Nie można tak traktować ludzi.

- Przykro mi, że panie musiały czekać w długiej kolejce - mówi Łoboda. - Ale takie zasady naboru przyjęliśmy i ich się trzymamy.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
woman / 17 kwietnia 2009 o 17:26
0
głupoty pani gada, tez byłam obecna na I edycji i nic podobnego nie miało miejsca. zresztą istnieje coś takiego jak rozmowa kwalifikacyjna, na której trzeba samemu obronić pomysł na biznes i trzeba liczyć TYLKO NA SIEBIE.
ps. zaradny tata na pewno wie gdzie szukać znacznie większych pieniędzy z UE
pozdrawiam
Avatar
gadzina / 16 kwietnia 2009 o 22:41
0
Drako napisał:
Zone przywiozłem o 2 giej w nocy i mialem nr cos po 50 stce bo byl zalozony komitet kolejkowy ktory rozpocza koczowanie od godziny 7:00 we wtorek ... Jak ludzi wpuscili do budynku jedna z kobiet zastawila dzwi wejsciowe swoim cialem i chciala wejsc bez kolejki jako pierwsza, omal niedokonal sie lincz .. a pomyslec ze tylko 45 osob z tych 130 osob co stalo moglo zlozyc dokumenty a z tych 45 dostanie szkolenie raptem 15 ale to nie koniec z tych 15 osob 10 dostanie pomoc finansowa wiec naprawde gra byla warta swieczki ) napomne jeszcze ze gdyby nieopanowanie kilku panow co tam przyjechalo ze swoimi zonami czy dziecmi to by tam mogly byc wieksze sceny.


Najlepsi byli tatusiowie z córeczkami, najgłosniej sie wykłócali (przynajmniej tak bylo na 1 rekrutacji). Córeczka ani be ani me , chyba tylko przykrywka dla tatusia, który z Unii chce wydrzeć kase. takie zahukane dziewczynki na przedsiębiorców to mi nie wyglądały...
ukane dziewczynki na przedsiębiorców to mi nie wyglądały... rozwiń
Avatar
gadzina / 16 kwietnia 2009 o 22:30
0
Jak komuś bardzo zależało to odstał swoje, nie wiem czym tu sie denerwować, ja się poświęciłam, wstałam bladym świtem, potem pare godzin w kolejce i dzięki temu niebawem zaczynam szkolenie. Śmiać mi się chciało z osób, które przyszły o 8 i się ogromnie dziwiły że tyyyyyle osob stoi w kolejce. Ludzie!! O swoje trzeba zawalczyć, myślicie, że na talerzu będziecie mieć wszystko podane, że Unia Europejska i WUP przyją do Was i poproszą, żeby łaskawie wziąć udział w projekcie????
Avatar
atom / 16 kwietnia 2009 o 21:31
0
mamajagody napisał:
Widzę, że tu też u Pana znieczulicą zajechało...
A skąd Pan wie, że nikt nie protestował???
Regulamin, proszę bardzo - "Zgłoszenia będą przyjmowane od momentu rozpoczęcia rekrutacji do terminu jej zakończenia lub do
wyczerpania limitu zgłoszeń do danej grupy (limit zgłoszeń wynosi trzy osoby na jedno miejsce w każdej z grup
spełniających kryteria podstawowe i strategiczne). Decyduje kolejność zgłoszeń."
Jeśli zebrano 5 podań od osób pracujących, to miejsc było... 5:3=1,66...

tylko trzeba wziąć pod uwagę to, że mogły być osoby które spełniały 3 kryteria na raz tzn. -osoba bezrobotna, mieszkająca na wsi i która nie skończyła 24 lat. Pozdrawiam

tylko trzeba wziąć pod uwagę to, że mogły być osoby które spełniały 3 kryteria na raz tzn. -osoba bezrobotna, mieszkająca na wsi i która nie skończyła 24 lat. Pozdrawiam rozwiń
Avatar
7AF450 / 16 kwietnia 2009 o 15:00
0
[url="http://www.lubforum.pl/topics3/kobiety-koczowaly-ponad-dobe-w-kolejce-do-fundacji-umcs-vt3754.htm"]http://www.lubforum.pl/topics3/kobiety-koc...umcs-vt3754.htm[/url]
Avatar
kashka / 16 kwietnia 2009 o 14:46
0
Wyjaśnię Państwu całe to zamieszanie. Wina za beznadziejny sposób rekrutowania uczestników do projektu – wg zasady kolejności zgłoszeń - nie leży po stronie Fundacji czy innych organizacji realizujących priorytet 6.2. Winny jest Wojewódzki Urząd Pracy, który zgodził się (i tak to zostało zapisane w umowach) na taki sposób rekrutowania uczestników do projektu. Półroczny poślizg z rozpoczęciem realizacji priorytetu (patrz harmonogram na stronie WUP) zmusił Urząd do ustępstw wobec firm, które ten priorytet bezpośrednio realizują. Łatwiej, szybciej i taniej jest bowiem za jednym zamachem wybrać uczestników projektu za pomocą kolejki niż powoływać komisię i oceniać merytorycznie wszystkie zgłoszone wnioski. Kompromitujące jest to, że instytcja publiczna - Wojewódzki Urząd Pracy, który powinien stać na straży interesów bezpośrednich beneficjentów pomocy całkowicie się od nich odwrócił i postawił na wsparcie kogoś innego.
PS. a propos projektu. Może ktoś się skusi i złoży wniosek na dofinansowanie firmy w ramach rozwoju przedsiębiorczości i samozatrudnienia, która zajmie się płatnym obsługiwaniem nocnych komitetów kolejkowych. Jeśli WUP nie zmieni praktyki to wietrze tutaj spory interes. Lepiej przecież wydać kilka groszy niż stać po nocach w kolejkach.
Wyjaśnię Państwu całe to zamieszanie. Wina za beznadziejny sposób rekrutowania uczestników do projektu – wg zasady kolejności zgłoszeń - nie leży po stronie Fundacji czy innych organizacji realizujących priorytet 6.2. Winny jest Wojewódzki Urząd Pracy, który zgodził się (i tak to zostało zapisane w umowach) na taki sposób rekrutowania uczestników do projektu. Półroczny poślizg z rozpoczęciem realizacji priorytetu (patrz harmonogram na stronie WUP) zmusił Urząd do ustępstw wobec firm, które ten priorytet bezpośrednio realizują. Łatwiej,... rozwiń
Avatar
pan samochodzik / 16 kwietnia 2009 o 10:16
0
Szanowni Państwo,
tak się składa, że byłem świadkiem naboru przy I, jak i II edycji. Pracownicy Fundacji UMCS sami byli zaskoczeni ilością chętnych przy I naborze i tłumaczyli zgromadzonym paniom, iż w poprzednich przeprowadzonych edycjach pomimo reklamy projektu nie było zbyt dużo chętnych i był nawet
wydłużony okres rekrutacji do momentu zebrania kompletu zainteresowanych osób spośród , których została przeprowadzona rekrutacja.

Myślę iż to doświadczenie z wcześniejszych rekrutacji ( z poprzedniego roku) plus założenie przyjęte i wyjaśnienie w prasie pana z Fundacji UMCS, że lepiej poznać 45 projektów i z nich wybrać 15 najlepszych, gdzie każdy z tych 45 osób ma szansę obrony swojego pomysłu na biznes ( ci którym udało się złożyć formularz zgłoszeniowy) broni się i ma właściwe uzasadnienie.

Po pierwszej marcowej rekrutacji z br także miałem mieszane uczucia co do sposobu rekrutacji zaproponowanych przez Fundację UMCS,
ale na moją podobną uwagę, że przy takim sposobie rekrutacji być może zostały pominięte lepsze pomysły, a nie miały szansy oceny merytorycznej
pani z fundacji cierpliwie tłumaczyła przyjęty regulamin i zapraszała na kolejną edycję z której moja przedstawicielka "płci słabej" skorzystała.

Chciałbym także sprostować informację, którą zamieszcza DZ. W. Ponad 24 godziny stała w kolejce 1 osoba. 2 w kolejce pojawiła się w godzinach popołudniowych, o północy można było uzyskać numer 45 ( pamiętam dokładnie oddech ulgi zapisującej się pani )

Być może przyjęty przez Fundację UMCS regulamin zostanie zmieniony. Zależy to od aktywności zainteresowanych sugerował to wczoraj pracownik fundacji i o ile dobrze usłyszałem taki wniosek powinien być złożony do WUP w Lublinie.
Ciekawe , czy aktywność zainteresowanych i narzekających zostanie podtrzymana?

Nieprawdą jest , jak czytam uwagi na forum , że niepełnosprawni pozbawieni byli szans. W tej edycji pojawiła się ta grupa ( 5 miejsc jak dobrze pamiętam) i to co mogę dodać od siebie pierwsza z osób zakwalifikowanych do tej grupy miała nr w trzydziestce.

Należy także zadać sobie pytanie skąd takie zainteresowanie tym projektem:

1. Skierowany TYLKO do kobiet.
2. To nie prawda, że szanse złożenia podań ma tylko pierwszych 45 osób, ponieważ ta grupa 45 osób podzielona jest na poszczególne kategorie
i w I edycji osoba z nr 68 z listy społecznej była ostatnią , która złożyła swoje zgłoszenie. Po drodze z listy odpadały osoby z kategorii z których
wyczerpał się limit. ( informacja taką o wyczerpaniu limitu z danej kategorii podawał pracownik fundacji ) stąd nadzieja osób z dalszych miejsc
listy społeczej.
3. Program i czas szkolenia ( inne przyjmują 200 podań lub bez ograniczeń, ale szkolenie dużo dłuższe np. Fundacja OIC Poland ponad 200 godzin)
4. Zainteresowane nie zapoznały się z regulaminem rekrutacji ( stąd takie rozczarowanie)

Ps. Byłem do końca przyjmowania zgłoszeń I edycji i 2/3 II i nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości . Pracownicy Fundacji UMCS
honorowali listę społeczną kandydatów.

Pan Samochodzik
Szanowni Państwo,
tak się składa, że byłem świadkiem naboru przy I, jak i II edycji. Pracownicy Fundacji UMCS sami byli zaskoczeni ilością chętnych przy I naborze i tłumaczyli zgromadzonym paniom, iż w poprzednich przeprowadzonych edycjach pomimo reklamy projektu nie było zbyt dużo chętnych i był nawet
wydłużony okres rekrutacji do momentu zebrania kompletu zainteresowanych osób spośród , których została przeprowadzona rekrutacja.

Myślę iż to doświadczenie z wcześniejszych rekrutacji ( z poprzedniego roku) plus za... rozwiń
Avatar
mamajagody / 16 kwietnia 2009 o 10:16
0
atom napisał:
A ja się zastanawiam, po co bić pianę. Żyjemy w wolnym kraju, jak komuś się nie podoba to nie musi stać w kolejce. Zasady zostały ustalone wcześniej, i każdy wiedział jaki jest regulamin - dlaczego nikt nie protestował?
Kolejna rzecz, jezeli Pani nie ma z kim zostawić dziecka, żeby stać w kolejce o przyjęcie do wniosku , to Pani problem a nie fundacji.
Jeżeli ktoś z fundacji czyta to forum, to nie dopuści do sytuacji, żeby obcy ludzie przychodzili na szkolenia za swoich znajomych lub krewnych. Jezeli taka sytuacja mialaby miejsce to trzeba siedzieć cicho, bo kuzynka raczej bedzie po pani wpisie musiala wrocic do kraju i chodzic na szkolenia.Widzę, że tu też u Pana znieczulicą zajechało...
A skąd Pan wie, że nikt nie protestował???
Regulamin, proszę bardzo - "Zgłoszenia będą przyjmowane od momentu rozpoczęcia rekrutacji do terminu jej zakończenia lub do
wyczerpania limitu zgłoszeń do danej grupy (limit zgłoszeń wynosi trzy osoby na jedno miejsce w każdej z grup
spełniających kryteria podstawowe i strategiczne). Decyduje kolejność zgłoszeń."
Jeśli zebrano 5 podań od osób pracujących, to miejsc było... 5:3=1,66...Widzę, że tu też u Pana znieczulicą zajechało...
A skąd Pan wie, że nikt nie protestował???
Regulamin, proszę bardzo - "Zgłoszenia będą przyjmowane od momentu rozpoczęcia rekrutacji do terminu jej zakończenia lub do
wyczerpania limitu zgłoszeń do danej grupy (limit zgłoszeń wynosi trzy osoby na jedno miejsce w każdej z grup
spełniających kryteria podstawowe i strategiczne). Decyduje kolejność zgłoszeń."
Jeśli zebrano 5 podań od osób pracujących, to miejsc było... 5:3=... rozwiń
Avatar
atom / 16 kwietnia 2009 o 09:57
0
A ja się zastanawiam, po co bić pianę. Żyjemy w wolnym kraju, jak komuś się nie podoba to nie musi stać w kolejce. Zasady zostały ustalone wcześniej, i każdy wiedział jaki jest regulamin - dlaczego nikt nie protestował?
Kolejna rzecz, jezeli Pani nie ma z kim zostawić dziecka, żeby stać w kolejce o przyjęcie do wniosku , to Pani problem a nie fundacji.
Jeżeli ktoś z fundacji czyta to forum, to nie dopuści do sytuacji, żeby obcy ludzie przychodzili na szkolenia za swoich znajomych lub krewnych. Jezeli taka sytuacja mialaby miejsce to trzeba siedzieć cicho, bo kuzynka raczej bedzie po pani wpisie musiala wrocic do kraju i chodzic na szkolenia.
A ja się zastanawiam, po co bić pianę. Żyjemy w wolnym kraju, jak komuś się nie podoba to nie musi stać w kolejce. Zasady zostały ustalone wcześniej, i każdy wiedział jaki jest regulamin - dlaczego nikt nie protestował?
Kolejna rzecz, jezeli Pani nie ma z kim zostawić dziecka, żeby stać w kolejce o przyjęcie do wniosku , to Pani problem a nie fundacji.
Jeżeli ktoś z fundacji czyta to forum, to nie dopuści do sytuacji, żeby obcy ludzie przychodzili na szkolenia za swoich znajomych lub krewnych. Jezeli taka sytuacja mialaby miejsc... rozwiń
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2009 o 09:41
0
gosiak11 napisał:
Po pierwsze : ze względu, że łamie się zasadę równości szans np. w odniesieniu do osób niepełnosprawnych, czy mieszkających na wsi i nie mogących dojechać. A jak wiadomo równość szans jest jednym z podstawowych praw jakie powinny zostać przestrzegane.

Gdzie można zgłosić łamanie tych zasad? Głupotę urzędników powinno się tępić, konkurs powinien zostać powtórzony na normalnych warunkach.
Avatar
woman / 17 kwietnia 2009 o 17:26
0
głupoty pani gada, tez byłam obecna na I edycji i nic podobnego nie miało miejsca. zresztą istnieje coś takiego jak rozmowa kwalifikacyjna, na której trzeba samemu obronić pomysł na biznes i trzeba liczyć TYLKO NA SIEBIE.
ps. zaradny tata na pewno wie gdzie szukać znacznie większych pieniędzy z UE
pozdrawiam
Avatar
gadzina / 16 kwietnia 2009 o 22:41
0
Drako napisał:
Zone przywiozłem o 2 giej w nocy i mialem nr cos po 50 stce bo byl zalozony komitet kolejkowy ktory rozpocza koczowanie od godziny 7:00 we wtorek ... Jak ludzi wpuscili do budynku jedna z kobiet zastawila dzwi wejsciowe swoim cialem i chciala wejsc bez kolejki jako pierwsza, omal niedokonal sie lincz .. a pomyslec ze tylko 45 osob z tych 130 osob co stalo moglo zlozyc dokumenty a z tych 45 dostanie szkolenie raptem 15 ale to nie koniec z tych 15 osob 10 dostanie pomoc finansowa wiec naprawde gra byla warta swieczki ) napomne jeszcze ze gdyby nieopanowanie kilku panow co tam przyjechalo ze swoimi zonami czy dziecmi to by tam mogly byc wieksze sceny.


Najlepsi byli tatusiowie z córeczkami, najgłosniej sie wykłócali (przynajmniej tak bylo na 1 rekrutacji). Córeczka ani be ani me , chyba tylko przykrywka dla tatusia, który z Unii chce wydrzeć kase. takie zahukane dziewczynki na przedsiębiorców to mi nie wyglądały...
ukane dziewczynki na przedsiębiorców to mi nie wyglądały... rozwiń
Avatar
gadzina / 16 kwietnia 2009 o 22:30
0
Jak komuś bardzo zależało to odstał swoje, nie wiem czym tu sie denerwować, ja się poświęciłam, wstałam bladym świtem, potem pare godzin w kolejce i dzięki temu niebawem zaczynam szkolenie. Śmiać mi się chciało z osób, które przyszły o 8 i się ogromnie dziwiły że tyyyyyle osob stoi w kolejce. Ludzie!! O swoje trzeba zawalczyć, myślicie, że na talerzu będziecie mieć wszystko podane, że Unia Europejska i WUP przyją do Was i poproszą, żeby łaskawie wziąć udział w projekcie????
Avatar
atom / 16 kwietnia 2009 o 21:31
0
mamajagody napisał:
Widzę, że tu też u Pana znieczulicą zajechało...
A skąd Pan wie, że nikt nie protestował???
Regulamin, proszę bardzo - "Zgłoszenia będą przyjmowane od momentu rozpoczęcia rekrutacji do terminu jej zakończenia lub do
wyczerpania limitu zgłoszeń do danej grupy (limit zgłoszeń wynosi trzy osoby na jedno miejsce w każdej z grup
spełniających kryteria podstawowe i strategiczne). Decyduje kolejność zgłoszeń."
Jeśli zebrano 5 podań od osób pracujących, to miejsc było... 5:3=1,66...

tylko trzeba wziąć pod uwagę to, że mogły być osoby które spełniały 3 kryteria na raz tzn. -osoba bezrobotna, mieszkająca na wsi i która nie skończyła 24 lat. Pozdrawiam

tylko trzeba wziąć pod uwagę to, że mogły być osoby które spełniały 3 kryteria na raz tzn. -osoba bezrobotna, mieszkająca na wsi i która nie skończyła 24 lat. Pozdrawiam rozwiń
Avatar
7AF450 / 16 kwietnia 2009 o 15:00
0
[url="http://www.lubforum.pl/topics3/kobiety-koczowaly-ponad-dobe-w-kolejce-do-fundacji-umcs-vt3754.htm"]http://www.lubforum.pl/topics3/kobiety-koc...umcs-vt3754.htm[/url]
Avatar
kashka / 16 kwietnia 2009 o 14:46
0
Wyjaśnię Państwu całe to zamieszanie. Wina za beznadziejny sposób rekrutowania uczestników do projektu – wg zasady kolejności zgłoszeń - nie leży po stronie Fundacji czy innych organizacji realizujących priorytet 6.2. Winny jest Wojewódzki Urząd Pracy, który zgodził się (i tak to zostało zapisane w umowach) na taki sposób rekrutowania uczestników do projektu. Półroczny poślizg z rozpoczęciem realizacji priorytetu (patrz harmonogram na stronie WUP) zmusił Urząd do ustępstw wobec firm, które ten priorytet bezpośrednio realizują. Łatwiej, szybciej i taniej jest bowiem za jednym zamachem wybrać uczestników projektu za pomocą kolejki niż powoływać komisię i oceniać merytorycznie wszystkie zgłoszone wnioski. Kompromitujące jest to, że instytcja publiczna - Wojewódzki Urząd Pracy, który powinien stać na straży interesów bezpośrednich beneficjentów pomocy całkowicie się od nich odwrócił i postawił na wsparcie kogoś innego.
PS. a propos projektu. Może ktoś się skusi i złoży wniosek na dofinansowanie firmy w ramach rozwoju przedsiębiorczości i samozatrudnienia, która zajmie się płatnym obsługiwaniem nocnych komitetów kolejkowych. Jeśli WUP nie zmieni praktyki to wietrze tutaj spory interes. Lepiej przecież wydać kilka groszy niż stać po nocach w kolejkach.
Wyjaśnię Państwu całe to zamieszanie. Wina za beznadziejny sposób rekrutowania uczestników do projektu – wg zasady kolejności zgłoszeń - nie leży po stronie Fundacji czy innych organizacji realizujących priorytet 6.2. Winny jest Wojewódzki Urząd Pracy, który zgodził się (i tak to zostało zapisane w umowach) na taki sposób rekrutowania uczestników do projektu. Półroczny poślizg z rozpoczęciem realizacji priorytetu (patrz harmonogram na stronie WUP) zmusił Urząd do ustępstw wobec firm, które ten priorytet bezpośrednio realizują. Łatwiej,... rozwiń
Avatar
pan samochodzik / 16 kwietnia 2009 o 10:16
0
Szanowni Państwo,
tak się składa, że byłem świadkiem naboru przy I, jak i II edycji. Pracownicy Fundacji UMCS sami byli zaskoczeni ilością chętnych przy I naborze i tłumaczyli zgromadzonym paniom, iż w poprzednich przeprowadzonych edycjach pomimo reklamy projektu nie było zbyt dużo chętnych i był nawet
wydłużony okres rekrutacji do momentu zebrania kompletu zainteresowanych osób spośród , których została przeprowadzona rekrutacja.

Myślę iż to doświadczenie z wcześniejszych rekrutacji ( z poprzedniego roku) plus założenie przyjęte i wyjaśnienie w prasie pana z Fundacji UMCS, że lepiej poznać 45 projektów i z nich wybrać 15 najlepszych, gdzie każdy z tych 45 osób ma szansę obrony swojego pomysłu na biznes ( ci którym udało się złożyć formularz zgłoszeniowy) broni się i ma właściwe uzasadnienie.

Po pierwszej marcowej rekrutacji z br także miałem mieszane uczucia co do sposobu rekrutacji zaproponowanych przez Fundację UMCS,
ale na moją podobną uwagę, że przy takim sposobie rekrutacji być może zostały pominięte lepsze pomysły, a nie miały szansy oceny merytorycznej
pani z fundacji cierpliwie tłumaczyła przyjęty regulamin i zapraszała na kolejną edycję z której moja przedstawicielka "płci słabej" skorzystała.

Chciałbym także sprostować informację, którą zamieszcza DZ. W. Ponad 24 godziny stała w kolejce 1 osoba. 2 w kolejce pojawiła się w godzinach popołudniowych, o północy można było uzyskać numer 45 ( pamiętam dokładnie oddech ulgi zapisującej się pani )

Być może przyjęty przez Fundację UMCS regulamin zostanie zmieniony. Zależy to od aktywności zainteresowanych sugerował to wczoraj pracownik fundacji i o ile dobrze usłyszałem taki wniosek powinien być złożony do WUP w Lublinie.
Ciekawe , czy aktywność zainteresowanych i narzekających zostanie podtrzymana?

Nieprawdą jest , jak czytam uwagi na forum , że niepełnosprawni pozbawieni byli szans. W tej edycji pojawiła się ta grupa ( 5 miejsc jak dobrze pamiętam) i to co mogę dodać od siebie pierwsza z osób zakwalifikowanych do tej grupy miała nr w trzydziestce.

Należy także zadać sobie pytanie skąd takie zainteresowanie tym projektem:

1. Skierowany TYLKO do kobiet.
2. To nie prawda, że szanse złożenia podań ma tylko pierwszych 45 osób, ponieważ ta grupa 45 osób podzielona jest na poszczególne kategorie
i w I edycji osoba z nr 68 z listy społecznej była ostatnią , która złożyła swoje zgłoszenie. Po drodze z listy odpadały osoby z kategorii z których
wyczerpał się limit. ( informacja taką o wyczerpaniu limitu z danej kategorii podawał pracownik fundacji ) stąd nadzieja osób z dalszych miejsc
listy społeczej.
3. Program i czas szkolenia ( inne przyjmują 200 podań lub bez ograniczeń, ale szkolenie dużo dłuższe np. Fundacja OIC Poland ponad 200 godzin)
4. Zainteresowane nie zapoznały się z regulaminem rekrutacji ( stąd takie rozczarowanie)

Ps. Byłem do końca przyjmowania zgłoszeń I edycji i 2/3 II i nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości . Pracownicy Fundacji UMCS
honorowali listę społeczną kandydatów.

Pan Samochodzik
Szanowni Państwo,
tak się składa, że byłem świadkiem naboru przy I, jak i II edycji. Pracownicy Fundacji UMCS sami byli zaskoczeni ilością chętnych przy I naborze i tłumaczyli zgromadzonym paniom, iż w poprzednich przeprowadzonych edycjach pomimo reklamy projektu nie było zbyt dużo chętnych i był nawet
wydłużony okres rekrutacji do momentu zebrania kompletu zainteresowanych osób spośród , których została przeprowadzona rekrutacja.

Myślę iż to doświadczenie z wcześniejszych rekrutacji ( z poprzedniego roku) plus za... rozwiń
Avatar
mamajagody / 16 kwietnia 2009 o 10:16
0
atom napisał:
A ja się zastanawiam, po co bić pianę. Żyjemy w wolnym kraju, jak komuś się nie podoba to nie musi stać w kolejce. Zasady zostały ustalone wcześniej, i każdy wiedział jaki jest regulamin - dlaczego nikt nie protestował?
Kolejna rzecz, jezeli Pani nie ma z kim zostawić dziecka, żeby stać w kolejce o przyjęcie do wniosku , to Pani problem a nie fundacji.
Jeżeli ktoś z fundacji czyta to forum, to nie dopuści do sytuacji, żeby obcy ludzie przychodzili na szkolenia za swoich znajomych lub krewnych. Jezeli taka sytuacja mialaby miejsce to trzeba siedzieć cicho, bo kuzynka raczej bedzie po pani wpisie musiala wrocic do kraju i chodzic na szkolenia.Widzę, że tu też u Pana znieczulicą zajechało...
A skąd Pan wie, że nikt nie protestował???
Regulamin, proszę bardzo - "Zgłoszenia będą przyjmowane od momentu rozpoczęcia rekrutacji do terminu jej zakończenia lub do
wyczerpania limitu zgłoszeń do danej grupy (limit zgłoszeń wynosi trzy osoby na jedno miejsce w każdej z grup
spełniających kryteria podstawowe i strategiczne). Decyduje kolejność zgłoszeń."
Jeśli zebrano 5 podań od osób pracujących, to miejsc było... 5:3=1,66...Widzę, że tu też u Pana znieczulicą zajechało...
A skąd Pan wie, że nikt nie protestował???
Regulamin, proszę bardzo - "Zgłoszenia będą przyjmowane od momentu rozpoczęcia rekrutacji do terminu jej zakończenia lub do
wyczerpania limitu zgłoszeń do danej grupy (limit zgłoszeń wynosi trzy osoby na jedno miejsce w każdej z grup
spełniających kryteria podstawowe i strategiczne). Decyduje kolejność zgłoszeń."
Jeśli zebrano 5 podań od osób pracujących, to miejsc było... 5:3=... rozwiń
Avatar
atom / 16 kwietnia 2009 o 09:57
0
A ja się zastanawiam, po co bić pianę. Żyjemy w wolnym kraju, jak komuś się nie podoba to nie musi stać w kolejce. Zasady zostały ustalone wcześniej, i każdy wiedział jaki jest regulamin - dlaczego nikt nie protestował?
Kolejna rzecz, jezeli Pani nie ma z kim zostawić dziecka, żeby stać w kolejce o przyjęcie do wniosku , to Pani problem a nie fundacji.
Jeżeli ktoś z fundacji czyta to forum, to nie dopuści do sytuacji, żeby obcy ludzie przychodzili na szkolenia za swoich znajomych lub krewnych. Jezeli taka sytuacja mialaby miejsce to trzeba siedzieć cicho, bo kuzynka raczej bedzie po pani wpisie musiala wrocic do kraju i chodzic na szkolenia.
A ja się zastanawiam, po co bić pianę. Żyjemy w wolnym kraju, jak komuś się nie podoba to nie musi stać w kolejce. Zasady zostały ustalone wcześniej, i każdy wiedział jaki jest regulamin - dlaczego nikt nie protestował?
Kolejna rzecz, jezeli Pani nie ma z kim zostawić dziecka, żeby stać w kolejce o przyjęcie do wniosku , to Pani problem a nie fundacji.
Jeżeli ktoś z fundacji czyta to forum, to nie dopuści do sytuacji, żeby obcy ludzie przychodzili na szkolenia za swoich znajomych lub krewnych. Jezeli taka sytuacja mialaby miejsc... rozwiń
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2009 o 09:41
0
gosiak11 napisał:
Po pierwsze : ze względu, że łamie się zasadę równości szans np. w odniesieniu do osób niepełnosprawnych, czy mieszkających na wsi i nie mogących dojechać. A jak wiadomo równość szans jest jednym z podstawowych praw jakie powinny zostać przestrzegane.

Gdzie można zgłosić łamanie tych zasad? Głupotę urzędników powinno się tępić, konkurs powinien zostać powtórzony na normalnych warunkach.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 6 6

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 8 10

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 34 33

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 7

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 10 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 124 16

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 4 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 9 5

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.