Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 sierpnia 2019 r.
15:21

Lublin: Gdy właściciele psów zobaczyli nowy wybieg, ich radość zamieniła się w kpiący śmiech

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
49 88 A A
Okrążenie pieszo wybiegu wzdłuż ogrodzenia zajmuje… minutę
Okrążenie pieszo wybiegu wzdłuż ogrodzenia zajmuje… minutę (fot. Maciej Kaczanowski)

Jak to zobaczyłam, to stałam i się śmiałam. A inni psiarze ze mną – tak o urządzonym na Czubach nowym wybiegu dla psów opowiada nasza Czytelniczka. Nie tylko ją zastanawia, dlaczego ogrodzono tak mały teren. Okazuje się, że wszystko rozbiło się o pieniądze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wybiegi dla psów to ogrodzone trawniki, na których można spuścić psa ze smyczy, żeby się wybiegał (jak sama nazwa wskazuje). W całym Lublinie jest zaledwie kilka takich miejsc i to bardzo skromnych. Nie mają tzw. śluz, czyli podwójnych furtek zapobiegających niekontrolowanemu wydostaniu się psa podczas wchodzenia innej osoby, nie mają też urządzeń zabawowych dla zwierząt.

Równie skromnie wyposażony miał być także wybieg zaplanowany w nowej części parku Jana Pawła II, którego alejkę przedłużono do os. Świt. Ale mimo to właściciele psów spacerujący w parku i tak cieszyli się na powstanie takiego miejsca. O tym, jak liczne jest to grono łatwo się przekonać w godzinach popołudniowych wchodząc do parku między osiedlami Poręba i Widok.

Radość właścicieli psów zmieniła się w kpiący śmiech, gdy okazało się, jak mały teren został otoczony ogrodzeniem.

– Jak to zobaczyłam to stałam i się śmiałam – opowiada pani Katarzyna, która często chadza do parku Jana Pawła II ze swoim psem. – Wybieg jest wielkości mojego mieszkania. Malutki, może dla yorków. Mój pies nawet tam nie pobiega, bo zwyczajnie nie ma miejsca, żeby się rozpędzić. Mamy w planach, jak już otworzą ten wybieg, pójść naszą bandą spacerową i zrobić tam sobie zdjęcie.

Ratusz tłumaczy, że nie był w stanie urządzić tutaj większego wybiegu dla psów. – To wynika z układu działek, jakie posiada miasto w tym wąwozie. Teren jest bardzo poszatkowany – wyjaśnia Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta Lublin. – Ścieżki powstają na terenach miejskich, ale tuż obok są działki prywatne, na których jako miasto nie możemy budować.

Miasto nie mogło odebrać gruntów prywatnym właścicielom i wypłacić im odszkodowania, bo takie rozwiązanie możliwe jest w przypadku budowy dróg, a nie rekreacyjnej ścieżki w wąwozie i wybiegu dla psów. W grę wchodziłoby tylko odkupienie sąsiednich działek od ich właścicieli, ale obie strony musiałyby się dogadać w sprawie ceny, a w tym przypadku porozumienia nie było.

– Jeszcze w ubiegłym roku były prowadzone rozmowy z właścicielami nieruchomości. Za działki położone w obszarze zieleni publicznej chcieli tyle pieniędzy, co za działkę budowlaną – mówi Dziuba. Urząd Miasta nie zgodził się na proponowane ceny, nie wykupił działek, więc wybieg jest mikroskopijny. Większy jest dopiero w wąwozie między Czubami a osiedlami LSM.

Lepiej wyposażone wybiegi dla psów mają powstać w odnawianym parku Ludowym. Z projektu wynika, że będą wyposażone w urządzenia mające służyć zwierzętom do treningów i zabaw.

e-Wydanie

Komentarze 88

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jj / 24 sierpnia 2019 o 16:16
+31
Ja też bym za frajer działki nie oddawała ale przez tyle lat tym kochającym swoje działki nie przeszkadzało że butelki się walaly się  w krzakach kolo duzego dębu jest wysypisko śmieci, nie przeszkadzało że okoliczne pijaczki zrobiły sobie kibel z ich działek nie chcą sprzedać to niech kuźwa sprzątają tam chciwe brudasy 
Avatar
Lukasz / 23 sierpnia 2019 o 16:35
+25
Ale przecież nikt nie zabrania właścicielom psów kupić sobie prywatnych duzych działek i tam wyprowadzać psy, a nie liczyc że miasto da duży wybieg.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2019 o 17:57
+24
Nie chcą tego terenu psiarze to zaproponować właścicielom chomikow i swinek morskich
Avatar
2, 3 i 30 / 23 sierpnia 2019 o 23:09
+18
Krawczyk, Wcisło, Jurkowski - nie głosować na nich w wyborach!
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2019 o 21:15
+18
"Teren jest bardzo poszatkowany – wyjaśnia Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta Lublin. – Ścieżki powstają na terenach miejskich, ale tuż obok są działki prywatne, na których jako miasto nie możemy budować." Panie Dyrektorze - wystarczy poszukać w geoportalu i widać działki 34/35, 34/16 oraz 34/49 opisane jako własność Gminy Lublin. Nieładnie być kłamczuszkiem.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2019 o 15:47
+17
Nie widzę problemu, by psy wyprowadzać na parkingu za Ratuszem. Tyle samochodów do oznaczenia, że głowa mała.
Avatar
psiara / 24 sierpnia 2019 o 00:07
+16
działki miejskie czekają na sprzedaż deweloperom, a lud łyknie kit pana dyrektora, ciekawe czy nos mu się nie wydłużył od tych bajek?
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 14:16
+15
Lublin to miasto deweloperów. Tu wszystko robi się, aby deweloperzy mieli dobrze a nie zwykli mieszkańcy.
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2019 o 15:47
+15
Trzeba mieć nasrane we łbie, żeby trzymać psa w bloku, tym bardziej dużego...
Avatar
anka / 23 sierpnia 2019 o 17:15
+13
Jak mam działkę wielkości naparstka to wiem, że mogę sobie na niej postawić domek na narzędzia, a nie budować dom, więc po co wydawać pieniądze na coś co tylko z nazwy jest wybiegiem dla psów????
Avatar
Zenek / 27 sierpnia 2019 o 15:38
0
Na Górkach Czechowskich było sporo miejsca i tam chodziłem że swoim owczarkiem a teraz dzięki prezydentowi i jego radnym tbv zrobi tam kolejne blokowisko.
75-hektarowy park to dla ciebie za mało miejsca żeby wypróżnić swojego owczarka???????????????? to co twój pies je?????????????
 Jestes nie do***y czy jaki? Jaki park jakie 75ha zrobia taki sam park jak w saskim tylko ogrodzony elita co zapalci tam za mieszkania bedzie miala wlasny park wlasne korty i baseny a nikt nie bedzie jechal z czubow na czechow co by osa wyorowadzic
Avatar
Mieszkam w mieście / 26 sierpnia 2019 o 23:11
-5
Nie mam miejsca na wyprowadzanie psa, to nie kupuję (lub w inny sposób nie załatwiam) sobie psa. Czy to tak trudno zrozumieć?
Avatar
HI / 25 sierpnia 2019 o 13:11
-2
Moze niech to liczne grono wlascicieli psiaczkow zrobi malutką zrzuteczke i dokupi kawałek dzialeczki dla najwazniejszych członków ich rodzin. A w tedy zobaczymy czy i kto sie bedzie śmiał z efektów.
 A niech sobie kupią nawet duuużą działę. Jak szaleć, to szaleć!!! :)
Avatar
HI / 25 sierpnia 2019 o 13:06
-2
Nie rozumiem jednego. Przy każdym bloku powstają wielkie place zabaw z których dzieci korzystają sporadycznie ( częściej rodzice przesiadują na ławeczkach ) a dla psów których jest w naszym mieście więcej niż drących się gnojków, jest tylko kilka wybiegów. Kto nigdy nie miał psa nie zrozumie. Taka Polska 500+
 Nie wiedzieć, czemu, przyszło mi na myśl określenie: "Struganie wariata".
Avatar
dede / 25 sierpnia 2019 o 11:11
-22
cholerne pasożyty jedyne co wam się należy lanie kijem po plecach za to, że nie sprzątacie po swoich srajtuchach kreatury przebrzydłe - 3000 zł podatku od psa i by się skończyła ta patologia
Avatar
Xxxx / 25 sierpnia 2019 o 11:01
-48
Jak wam się nie podoba wybieg dla psów jedyne rozwiązanie to zlikwidowac psy i po problemie,bo pies powinien być na wsi uczepiony na łańcuchu.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 23:10
-6
Nie rozumiem jednego. Przy każdym bloku powstają wielkie place zabaw z których dzieci korzystają sporadycznie ( częściej rodzice przesiadują na ławeczkach ) a dla psów których jest w naszym mieście więcej niż drących się gnojków, jest tylko kilka wybiegów. Kto nigdy nie miał psa nie zrozumie. Taka Polska 500+
Avatar
mm / 24 sierpnia 2019 o 22:29
0
Moze niech to liczne grono wlascicieli psiaczkow zrobi malutką zrzuteczke i dokupi kawałek dzialeczki dla najwazniejszych członków ich rodzin. A w tedy zobaczymy czy i kto sie bedzie śmiał z efektów.
Avatar
Jj / 24 sierpnia 2019 o 16:16
+31
Ja też bym za frajer działki nie oddawała ale przez tyle lat tym kochającym swoje działki nie przeszkadzało że butelki się walaly się  w krzakach kolo duzego dębu jest wysypisko śmieci, nie przeszkadzało że okoliczne pijaczki zrobiły sobie kibel z ich działek nie chcą sprzedać to niech kuźwa sprzątają tam chciwe brudasy 
Avatar
Buhaa / 24 sierpnia 2019 o 16:11
0
WŁAŚCICIELE PSÓW I KOTÓW NIECH NAUCZĄ SWOICH PUPILÓW  ZAŁATWIAĆ SIĘ W DOMU.NIE BĘDĄ MIELI POWODÓW DO KPIN.
 Ludzi też bo obsrywają szkole na biedronki i chustki zostawiają po czyszczeniu dupy
Zobacz wszystkie komentarze 88

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik chce hucznie świętować swoje 40 urodziny

Górnik chce hucznie świętować swoje 40 urodziny 0 0

20 września 1979 roku w Łęcznej założono klub piłkarski GKS Górnik. Dlatego przed meczem z Gryfem Wejherowo dojdzie do spotkania dawnych piłkarzy, trenerów i działaczy, którzy następnie we wspólnym gronie obejrzą pojedynek drugoligowców

Lublin: Remont na zamku odsłonił skarby i historię wzgórza [zdjęcia]
galeria

Lublin: Remont na zamku odsłonił skarby i historię wzgórza [zdjęcia] 0 2

Sporo pracy mają archeolodzy podczas trwającego remontu głównej siedziby Muzeum Lubelskiego. Przy okazji robót natrafili na wiele cennych znalezisk, które prezentują cały przekrój historii wzgórza zamkowego od epoki neolitu po XIX wiek

Forum Kół Gospodyń Miejskich we Włodawie. Prezydent dołączył do małżonki [zdjęcia]
galeria

Forum Kół Gospodyń Miejskich we Włodawie. Prezydent dołączył do małżonki [zdjęcia] 0 2

I Forum Kół Gospodyń Miejskich we Włodawie to podsumowanie projektu „Piękna Lubelska” realizowanego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Wzięła w nim udział małżonka prezydenta, która objęła wydarzenie patronatem honorowym. – Dzisiejsze spotkanie, ale przede wszystkim aktywność wszystkich pań, dobitnie pokazują, że my kobiety nie lubimy być bierne – mówiła Agata Kornhauser-Duda.

Front burzowy w woj. lubelskim. Ostrzeżenie IMGW

Front burzowy w woj. lubelskim. Ostrzeżenie IMGW 10 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla województwa mazowieckiego i lubelskiego

"Cysterna wstydu" w Puławach. Happening PiS zakłócany przez przeciwników
galeria

"Cysterna wstydu" w Puławach. Happening PiS zakłócany przez przeciwników 0 17

Na parkingu przy ul. Słowackiego w Puławach pojawiła się dzisiaj "cysterna wstydu PO-PSL". Krzysztof Szulowski, poseł PiS, podczas konferencji prasowej mówił o odpowiedzialności poprzedniego rządu za gigantyczne straty finansowe powodowane przez przemytników i przestępczość zorganizowaną.

JSW z koncesją na rozpoznanie złoża węgla w woj. lubelskim

JSW z koncesją na rozpoznanie złoża węgla w woj. lubelskim 8 3

Jastrzębska Spółka Węglowa będzie szukać węgla w okolicach Rejowca. Minister środowiska udzielił koncesji na rozpoznawanie części złoża węgla kamiennego „Chełm II” w Lubelskim Zagłębiu Węglowym.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny: Chodźcie z nami!

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny: Chodźcie z nami! 2 6

Kręcą amatorskie filmiki, zbierają po sklepach kartony i organizują wspólne malowanie transparentów. Na szkolnych korytarzach wieszają plakaty i rozdają wzory usprawiedliwień A w piątek zerwą się z lekcji i wyjdą na główne miejskie place. – Chodźcie z nami! – apelują

Przebudowa Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Spore zmiany dla pacjentów

Przebudowa Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Spore zmiany dla pacjentów 2 2

Mali pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie i ich rodzice muszą przygotować się na spore zmiany. W związku z przebudową placówki, która rozpocznie się już w październiku, oddziały będę przenoszone

Wojewoda lubelski i Marsz Równości. Sąd podjął decyzję ws. kolejnych przeprosin

Wojewoda lubelski i Marsz Równości. Sąd podjął decyzję ws. kolejnych przeprosin 18 22

Przemysław Czarnek nie będzie odpowiadał przed sądem za swoje słowa o Marszu Równości. Sąd uznał, że opublikowane wcześniej przeprosiny są wystarczające, chociaż wojewoda oświadczył później, że... nie przeprasza za swoje słowa

Kolejne przetargi na autostradę A2. Tym razem do Siedlec

Kolejne przetargi na autostradę A2. Tym razem do Siedlec 1 5

GDDKiA szuka wykonawców kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o odcinek z Mińska Mazowieckiego do Siedlec. W przygotowaniu są kolejne dwa, m.in. do granicy państwa.

Zbigniew Ziobro o agitacji w Ratuszu: Prawo jest równe dla wszystkich

Zbigniew Ziobro o agitacji w Ratuszu: Prawo jest równe dla wszystkich 0 8

- Prawo jest równe wobec wszystkich i nie ma tu wyjątków. To dotyczy zarówno ministra, jak i wiceministra sprawiedliwości - tak Zbigniew Ziobro komentuje niedawną konferencję prasową w zamojskim Ratuszu, podczas której udzielił poparcia swojemu zastępcy w wyborach parlamentarnych. Szef resortu sprawiedliwości może zostać ukarany grzywną za nielegalną agitację wyborczą.

Uzyskanie dopłaty do odszkodowań- jak otrzymać dla siebie dodatkowe pieniądze?

Uzyskanie dopłaty do odszkodowań- jak otrzymać dla siebie dodatkowe pieniądze? 0 0

Co drugi kosztorys zostaje zaniżony, stawia to niekiedy kierowców pod ścianą, ponieważ kwota, która zostaje im wypłacona, nie wystarcza na całkowitą naprawę samochodu. Bardzo często wielu z nich zgadza się na warunki, jakie proponuje im ubezpieczyciel. Dlatego warto wiedzieć, w jakich sytuacjach będzie się należeć dopłata do odszkodowania.

Henryk Gwardak na finał Świętokrzyskich Koncertów w Lublinie
20 września 2019, 19:00

Henryk Gwardak na finał Świętokrzyskich Koncertów w Lublinie 0 0

6. edycja Świętokrzyskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej w Lublinie dobiega końca. Na finał tej edycji festiwalu zostanie zorganizowany koncert Henryka Gwardaka, który odbędzie się 20 września o godz. 19 w Kościele pw. Świętego Krzyża (ul. Pogodna 7).

Kolejna wyprzedaż garażowa na Targu pod Zamkiem w Lublinie

Kolejna wyprzedaż garażowa na Targu pod Zamkiem w Lublinie 6 0

Już w niedzielę 22 września na parkingu Targu Pod Zamkiem przy al. Unii Lubelskiej w Lublinie kolejna wyprzedaż garażowa. Będzie można sprzedać wszystko to co jest dla nas zbędne, ale może stanowić wartość dla kogoś innego.

TBV Start Lublin zagra w Browar Kociewski Cup

TBV Start Lublin zagra w Browar Kociewski Cup 0 0

Turnieju w Skarszewie to dla „czerwono-czarnych” ostatni test przed rozpoczęciem rozgrywek – 29 września ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!