Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 października 2017 r.
14:48

Gdzie są uprzejmi sąsiedzi, a gdzie najniższe ceny w sklepach. Najlepsze dzielnice Lublina

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 21 A A

Najbezpieczniej jest Czubach Północnych, a najlepszych sąsiadów spotkamy na Węglinie Południowym. Takie wyniki przynosi badanie atrakcyjności dzielnic Lublina. Wady i zalety swojej okolicy wskazywali sami mieszkańcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zestawienie przygotował serwis nieruchomości Otodom pod nadzorem agencji badawczej PBS. Wyniki badania mogą być pomocne w poszukiwaniu najlepszej dzielnicy do zamieszkania. W Lublinie przepytano blisko 2 tys. osób, które oceniały prawdziwość zdań na temat różnych aspektów życia w swojej dzielnicy. Każdy mógł  wystawić ocenę w skali od 1 do 7.

Spokojne dzielnice

W kategorii „Bezpieczeństwo” najlepiej wypadły Czuby Południowe i Sławin, uzyskując oceny w granicach 6 punktów. Minimalnie gorzej wypadł Węglin Północny. Z badania wynika, że mieszkańcy większości dzielnic nie boją się wracać po zmroku do domu. Wyjątkiem są Tatary, Kośminek i Kalinowszczyzna, które jako jedyne dzielnice uzyskały notę poniżej 5.

– Zróżnicowanie stanu poczucia bezpieczeństwa w naszym mieście z pewnością wynika z charakteru poszczególnych dzielnic – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Tzw. „sypialnie” charakteryzują się mniejszą liczbą zdarzeń kryminalnych w porównaniu do dzielnic przemysłowych, takich jak Tatary czy Kośminek.

Jak wynika z ogólnopolskich wyników przeprowadzonego przez Otodom badania, Lublin jest jednym najbezpieczniejszych miast w kraju.

Uprzejmi sąsiedzi

Autorzy badania sprawdzili również nasze relacje z sąsiadami. Mieszkańcy poproszeni o ocenę uprzejmości i przyjaznego nastawienia sąsiadów, ocenili je na 4,87. Wśród 10 największych miast Polski, Lublin wraz z Krakowem znalazłby się pod tym względem na 5. miejscu.

Wśród lubelskich dzielnic najlepiej wypadł Węglin Południowy z oceną 5,64. Na podium znalazły się też Czuby Południowe i Konstantynów. Oceny powyżej piątki padły także na Czechowie Północnym, Węglinie Północnym, Czechowie Południowym i Ponikwodzie.

– Od kilku lat dzielnica dynamicznie się rozrasta i w drugiej, nowej jej części bardzo szybko przybywa bloków, w których mieszkają głównie młodzi ludzie z dziećmi. Niestety to typowa „sypialnia”, w której brak terenów zielonych i miejsc, w których można się integrować – mówi Iwona Mańko przewodnicząca Rady Dzielnicy Węglin Południowy.

Lublin widziany z dachu nowego biurowca przy ul. Nałęczowskiej 14

Zieleń w okolicy

Bardzo ważne dla jakości życia w mieście jest zielone otoczenie. Pod tym względem najlepiej oceniono dzielnicę Szerokie (6,53). Na podium znalazły się również Węglin Południowy (6,29) oraz Rury (6,23). Z kolei najsłabszy wyniki, poniżej „czwórki” uzyskało Stare Miasto. Oceny niższe od „piątki” zanotowano także w Śródmieściu i w dzielnicy Za Cukrownią.

Niemal 20 proc. powierzchni miasta to tereny zielone, z czego aż tysiąc hektarów to tzw. zieleń urządzona. Atutem Lublina są również niezagospodarowane obecnie tereny wzdłuż rzeki Bystrzycy.,

– Będziemy chcieli go zachować w ramach rozpoczynającej się rewitalizacji doliny Bystrzycy. Chcemy przywrócić rzekę miastu i zachęcać mieszkańców, by korzystali z jej walorów – zapowiada Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Wśród ważniejszych miejskich projektów warto wskazać zbliżającą się rewitalizację Parku Ludowego oraz budowę nowych parków, np. przy ul. Zawilcowej. 

Czysta okolica

Lublin to nie tylko jedno z najbardziej zielonych dużych miast w kraju, ale i najczystsze spośród całej dziesiątki największych ośrodków. Czystość okolicy mieszkańcy stolicy Lubelszczyzny ocenili na 5,43. Najlepiej wypadły Konstantynów, oceniony na 6,03 i Czuby Południowe, które otrzymały równą „szóstkę”. Ostatnie miejsce na podium zająłby Wrotków, z oceną 5,87. Dwie lubelskie dzielnice osiągnęły wyniki niższe od „czwórki”. To Stare Miasto i Za Cukrownią (3,83). Notę niższą od „piątki” otrzymały natomiast Śródmieście i Kośminek.

Na generalny, dobry wynik Lublina wpłynął m.in. działający od 2013 roku system gospodarowania odpadami komunalnym. Z posesji odbierana jest każda ilość posegregowanych odpadów. W ramach systemu stworzono punkty , w których można oddawać przeterminowane leki, stare urządzenia elektryczne, zużyte baterie, odpady zielone, remontowo-budowlane, wielkogabarytowe lub zużyte opony.

Zadbane ulice

Mieszkańcy oceniali również, jak służby komunalne troszczą się o utrzymanie ich okolicy. Jako najbardziej „schludny” oceniono Czechów Południowy, który otrzymał ocenę 5,60. Wśród najbardziej zadbanych rejonów Lublina są także Konstantynów (5,51) i Ponikwoda (5,50). Najsłabiej w kategorii „zadbana okolica” wypadły dzielnice jak Za Cukrownią, gdzie padł zdecydowanie najgorszy wynik: 3,50, Stare Miasto (4,0), i Tatary (4,45). Mimo słabych wyników najgorzej ocenionych dzielnic, Lublin należy do najbardziej zadbanych dużych miast w Polsce. Wśród 10 największych miejscowości zajął 3. miejsce.

Dobra komunikacja

Jak oceniamy skomunikowanie dzielnicy z resztą miasta? Najlepiej wypadła Kalinowszczyzna, oceniona na 6,16. Podobny wynik zanotowano na Starym Mieście i w dzielnicy Konstantynów. Co najmniej „szóstkę” otrzymały też: Czechów Północny  Węglin Północny, Rury, Czechów Południowy, Węglin Południowy i Felin. Tylko Sławin otrzymał ocenę niższą od „piątki”:

– Lublin podzielony jest na 2 części i z obu stosunkowo łatwo można dostać się do centrum. Z dzielnic północnych łatwiej, niż z południowo-zachodnich. Wyniki zatem nie zaskakują – ocenia Marek Bruszkiewicz z biura obrotu nieruchomościami KNC City.

Komunikacja nie jest dziedziną, w której Lublin błyszczy wśród 10 największych miast Polski. Pod tym względem jesteśmy na przedostatnim miejscu w kraju.

Sonda: Która dzielnica Lublina jest według Ciebie najbardziej atrakcyjna do mieszkania?

Liczba głosów: 1201
9.49%
Czuby Południowe
8.33%
Czechów Północny
7.41%
Czechów Południowy
6.99%
Sławin
6.83%
Rury
6.08%
Sławinek
5.83%
Czuby Północne
4.75%
Kalinowszczyzna
4.5%
Węglin Południowy
4.41%
Wrotków
4.33%
Wieniawa
3.91%
Śródmieście
3.41%
Bronowice
3.25%
Ponikwoda
2.75%
Dziesiąta
2.75%
Felin
2.75%
Tatary
2.08%
Szerokie
2.08%
Zemborzyce
1.5%
Kośminek
1.42%
Głusk
1.42%
Konstantynów
1.25%
Węglin Północny
1%
Stare Miasto
0.83%
Za Cukrownią
0.5%
Abramowice
0.17%
Hajdów-Zadębie

Ceny w sklepach

Autorzy badania sprawdzili nasze zadowolenie z cen towarów i usług w okolicy. W tej kategorii Lublin jest na 1. miejscu wśród 10 największych miast. Najbardziej zadowoleni z cen są mieszkańcy Kośminka (5,53), Kalinowszczyzny (5,24) i Konstantynowa (5,21). Najgorzej pod tym względem jest natomiast na Starym Mieście (3,69), w Śródmieściu (4,44) i w dzielnicy Hajdów-Zadębie (4,54).

Dzielnica dla dzieci

Wśród dzielnic Lublina najlepiej infrastrukturę dla najmłodszych oceniają mieszkańcy Kalinowszczyzny,

która otrzymała notę 6,24, Felina (6,12) i Czechowa Południowego (6,09). Najniżej ocenione zostało Stare Miasto. Dostało zaledwie „czwórkę” Słabe wyniki uzyskały także dzielnice Szerokie oraz Hajdów- Zadębie. Te ostatnie dzielnice należą do najmniej zamieszkałych w Lublinie. Liczba mieszkańców dzielnicy Hajdów-Zadębie wynosi 1,7 tys. Dla porównania dobrze oceniona Kalinowszczyzna czy Czechów południowy mają ponad 10 razy więcej mieszkańców. To przekłada się na dostępną infrastrukturę.

Polecamy Węglin Południowy

Najbardziej skłonni, do polecenia swojej dzielnicy znajomym, okazali się mieszkańcy Węglina Południowego. Dzielnica ta otrzymała najwyższy wskaźnik rekomendacji, wynoszący 57. Drugie miejsce zajął Węglin Północny z wynikiem 50, a trzecie – Czechów Północny, który otrzymał ocenę 36.

Ujemny wynik otrzymało 5 dzielnic: Za Cukrownią (-54), Tatary (-37), Kośminek (-35), Abramowice (-10) i Stare Miasto (-9). Współczynnik rekomendacji dla całego Lublina wyniósł 12,5. To 3. wynik wśród 10 największych miast Polski.

Źródło: Otodom

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ala / 18 października 2017 o 15:14
0
Rury zniszczył niejaki Gąbka, który na wolnych działkach wybudował koszmarki architektoniczne, których nikt nie chce dzierżawić
Avatar
bart / 18 października 2017 o 15:04
0
undefined napisał:
LSM  to najgorsza dzielnica pod względem ilości miejsc parkingowych. Czas tu zatrzymał się połowie lat 70tych XX wieku. Wszędzie są te koszmarne żywopłoty.
 Mieszkając na LSM (lub blisko Al. Kraśnickiej) masz wszystko co jest potrzebne do zycia człowiekowi w zasięgu max. 20 minut na piechotę .... w każdą stronę. Hipermarkety i supermarkety (wszystkich branż), punkty usługowo-handlowe, targ, banki, przychodnie, szpital, BOM Urzędy Miasta Lublin, szkoły, przxedszkola, żłobki, apteki. Wszystko na piechotę. I do tego masa linii MPK w każdą stronę Lublina. Dlatego używane mieszkania na LSM są najdroższe w Lublinie.
 Mieszkając na LSM (lub blisko Al. Kraśnickiej) masz wszystko co jest potrzebne do zycia człowiekowi w zasięgu max. 20 minut na piechotę .... w każdą stronę. Hipermarkety i supermarkety (wszystkich branż), punkty usługowo-handlowe, targ, banki, przychodnie, szpital, BOM Urzędy Miasta Lublin, szkoły, przxedszkola, żłobki, apteki. Wszystko na piechotę. I do tego masa linii MPK w każdą stronę Lublina. Dlatego używane mieszkania na LSM są najdroższe w Lublinie. rozwiń
Avatar
kk / 18 października 2017 o 09:57
0
To że Lublin jest zielony to super sprawa, ale to zasługa prlu. Teraz to sie niszczy wciskając beton gdzie się da.
Avatar
młody urbanista / 18 października 2017 o 09:54
0
Drogi internauto wybaczam ci bo zapewne jesteś młody. LSM zatrzymalę w latach 60. Gdy wnioskowaliśmy aby nie sadzić drzew blisko domów to je sadzono i teraz jest koszmar. Drzewa wrastaja się w fundamenty, balkony, podczas burzy gałęzie spadaja ludziom na głowy lub samochody. Wnioskowaliśmy, bo nie wierzyliśmy,że ludzie pozostawią swoje najukochańsze samochodziki przed osiedlami a do mieszkań udawać się będą pieszo i aby jednak wykonywać zatoki postojowe w uliczkach osiedlowych. Oczywiście nikt nas młodych(wówczas) nie słuchał i projektowano wąskie uliczki i sadzono psudo żywopłoty które teraz wygladają pokracznie. LSM jest teraz największym koszmarkiem do mieszkania a mieszkania sa w większości wynajmowane jako stancje dla studentów i to jest jedyny plus tej dzielnicy nie widomo dlaczego w ogóle nazywane "LSM" a nie RURY.
Drogi internauto wybaczam ci bo zapewne jesteś młody. LSM zatrzymalę w latach 60. Gdy wnioskowaliśmy aby nie sadzić drzew blisko domów to je sadzono i teraz jest koszmar. Drzewa wrastaja się w fundamenty, balkony, podczas burzy gałęzie spadaja ludziom na głowy lub samochody. Wnioskowaliśmy, bo nie wierzyliśmy,że ludzie pozostawią swoje najukochańsze samochodziki przed osiedlami a do mieszkań udawać się będą pieszo i aby jednak wykonywać zatoki postojowe w uliczkach osiedlowych. Oczywiście nikt nas młodych(wówczas) nie słuchał i projektowano ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 października 2017 o 08:19
0
LSM to najgorsza dzielnica pod względem ilości miejsc parkingowych. Czas tu zatrzymał się połowie lat 70tych XX wieku. Wszędzie są te koszmarne żywopłoty.
Avatar
Gość / 17 października 2017 o 23:31
0
Zapraszamy na ul Slawin, tutaj się dzieje. Kłótnie o wszystko , organizowanie sąsiedzkich kontroli,donosy za plecami sąsiadów, nagrywanie i fotografowanie . Jest jeden dozorca Anioł ,którego straż miejska dobrze zna. Nawet chodzi po domach i szuka sprzymierzeńców. Żal,że człowiek praca się nie zajmie.nawet telewizję kiedyś ściągnęli na Bobrzan
Avatar
Gość / 17 października 2017 o 23:03
0
W sondzie wygrywają Czuby i Sławin prawie ex aequo z LSM-em i to moim zdaniem dobrze oddaje rzeczywistość. Oczywiście każda pliszka swój ogonek chwali.
Avatar
Gość / 17 października 2017 o 20:39
0
Lublin to kraina betonu,kto ma trochę oleju w głowie ucieka za miasto gdzie jest zupełnie inna jakość życia.
Avatar
Gość / 17 października 2017 o 19:55
0
Niezupełnie zgadzam się z tym, że Tatary to bardzo niebezpieczne osiedle/ okolica. Wg. "opowieści i mitów" (gdy 9 lat temu zamieszkałem przy ul. Hutniczej), to powinni mnie już zabić tutaj co najmniej chyba z tysiąc razy... A (jak widać) nadal żyję i dotąd nigdy nic złego mnie nie spotkało. Poza tym: często słyszy się o podpaleniach i zdewastowanich samochodów stojących na parkingach na różnych osiedlach Lublina. Natomiast mieszkam na Tatarach 9 lat - i jak dotąd nigdy nie słyszałem o takich "incydentach" na tym osiedlu.
Avatar
mar / 17 października 2017 o 18:59
0
undefined napisał:
Mnie osobiście najbardziej podobają się Czuby Południowe. Las, pełno zieleni dookoła, park JP2 z infrą sportową jeszcze teraz wygrał projekt w Budżecie Obywatelskim więc będą go dalej rozbudowywać, pełno sklepów, szkoła, przedszkola, od groma autobusów od pętli. Niedługo jeszcze przystanek kolejowy Lublin- Zachód zrobią to nawet do centrum nie trzeba będzie wjeżdżać.
 czuby południowe poręba to fatalna komunikacja z centrum jeszcze dodatkowo skopana przez buspas, sklepy?kup zwykly gwóżdż. plus ludzie mający ze wszystkim problem . taki hamburd lublina
 czuby południowe poręba to fatalna komunikacja z centrum jeszcze dodatkowo skopana przez buspas, sklepy?kup zwykly gwóżdż. plus ludzie mający ze wszystkim problem . taki hamburd lublina rozwiń
Avatar
Ala / 18 października 2017 o 15:14
0
Rury zniszczył niejaki Gąbka, który na wolnych działkach wybudował koszmarki architektoniczne, których nikt nie chce dzierżawić
Avatar
bart / 18 października 2017 o 15:04
0
undefined napisał:
LSM  to najgorsza dzielnica pod względem ilości miejsc parkingowych. Czas tu zatrzymał się połowie lat 70tych XX wieku. Wszędzie są te koszmarne żywopłoty.
 Mieszkając na LSM (lub blisko Al. Kraśnickiej) masz wszystko co jest potrzebne do zycia człowiekowi w zasięgu max. 20 minut na piechotę .... w każdą stronę. Hipermarkety i supermarkety (wszystkich branż), punkty usługowo-handlowe, targ, banki, przychodnie, szpital, BOM Urzędy Miasta Lublin, szkoły, przxedszkola, żłobki, apteki. Wszystko na piechotę. I do tego masa linii MPK w każdą stronę Lublina. Dlatego używane mieszkania na LSM są najdroższe w Lublinie.
 Mieszkając na LSM (lub blisko Al. Kraśnickiej) masz wszystko co jest potrzebne do zycia człowiekowi w zasięgu max. 20 minut na piechotę .... w każdą stronę. Hipermarkety i supermarkety (wszystkich branż), punkty usługowo-handlowe, targ, banki, przychodnie, szpital, BOM Urzędy Miasta Lublin, szkoły, przxedszkola, żłobki, apteki. Wszystko na piechotę. I do tego masa linii MPK w każdą stronę Lublina. Dlatego używane mieszkania na LSM są najdroższe w Lublinie. rozwiń
Avatar
kk / 18 października 2017 o 09:57
0
To że Lublin jest zielony to super sprawa, ale to zasługa prlu. Teraz to sie niszczy wciskając beton gdzie się da.
Avatar
młody urbanista / 18 października 2017 o 09:54
0
Drogi internauto wybaczam ci bo zapewne jesteś młody. LSM zatrzymalę w latach 60. Gdy wnioskowaliśmy aby nie sadzić drzew blisko domów to je sadzono i teraz jest koszmar. Drzewa wrastaja się w fundamenty, balkony, podczas burzy gałęzie spadaja ludziom na głowy lub samochody. Wnioskowaliśmy, bo nie wierzyliśmy,że ludzie pozostawią swoje najukochańsze samochodziki przed osiedlami a do mieszkań udawać się będą pieszo i aby jednak wykonywać zatoki postojowe w uliczkach osiedlowych. Oczywiście nikt nas młodych(wówczas) nie słuchał i projektowano wąskie uliczki i sadzono psudo żywopłoty które teraz wygladają pokracznie. LSM jest teraz największym koszmarkiem do mieszkania a mieszkania sa w większości wynajmowane jako stancje dla studentów i to jest jedyny plus tej dzielnicy nie widomo dlaczego w ogóle nazywane "LSM" a nie RURY.
Drogi internauto wybaczam ci bo zapewne jesteś młody. LSM zatrzymalę w latach 60. Gdy wnioskowaliśmy aby nie sadzić drzew blisko domów to je sadzono i teraz jest koszmar. Drzewa wrastaja się w fundamenty, balkony, podczas burzy gałęzie spadaja ludziom na głowy lub samochody. Wnioskowaliśmy, bo nie wierzyliśmy,że ludzie pozostawią swoje najukochańsze samochodziki przed osiedlami a do mieszkań udawać się będą pieszo i aby jednak wykonywać zatoki postojowe w uliczkach osiedlowych. Oczywiście nikt nas młodych(wówczas) nie słuchał i projektowano ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 października 2017 o 08:19
0
LSM to najgorsza dzielnica pod względem ilości miejsc parkingowych. Czas tu zatrzymał się połowie lat 70tych XX wieku. Wszędzie są te koszmarne żywopłoty.
Avatar
Gość / 17 października 2017 o 23:31
0
Zapraszamy na ul Slawin, tutaj się dzieje. Kłótnie o wszystko , organizowanie sąsiedzkich kontroli,donosy za plecami sąsiadów, nagrywanie i fotografowanie . Jest jeden dozorca Anioł ,którego straż miejska dobrze zna. Nawet chodzi po domach i szuka sprzymierzeńców. Żal,że człowiek praca się nie zajmie.nawet telewizję kiedyś ściągnęli na Bobrzan
Avatar
Gość / 17 października 2017 o 23:03
0
W sondzie wygrywają Czuby i Sławin prawie ex aequo z LSM-em i to moim zdaniem dobrze oddaje rzeczywistość. Oczywiście każda pliszka swój ogonek chwali.
Avatar
Gość / 17 października 2017 o 20:39
0
Lublin to kraina betonu,kto ma trochę oleju w głowie ucieka za miasto gdzie jest zupełnie inna jakość życia.
Avatar
Gość / 17 października 2017 o 19:55
0
Niezupełnie zgadzam się z tym, że Tatary to bardzo niebezpieczne osiedle/ okolica. Wg. "opowieści i mitów" (gdy 9 lat temu zamieszkałem przy ul. Hutniczej), to powinni mnie już zabić tutaj co najmniej chyba z tysiąc razy... A (jak widać) nadal żyję i dotąd nigdy nic złego mnie nie spotkało. Poza tym: często słyszy się o podpaleniach i zdewastowanich samochodów stojących na parkingach na różnych osiedlach Lublina. Natomiast mieszkam na Tatarach 9 lat - i jak dotąd nigdy nie słyszałem o takich "incydentach" na tym osiedlu.
Avatar
mar / 17 października 2017 o 18:59
0
undefined napisał:
Mnie osobiście najbardziej podobają się Czuby Południowe. Las, pełno zieleni dookoła, park JP2 z infrą sportową jeszcze teraz wygrał projekt w Budżecie Obywatelskim więc będą go dalej rozbudowywać, pełno sklepów, szkoła, przedszkola, od groma autobusów od pętli. Niedługo jeszcze przystanek kolejowy Lublin- Zachód zrobią to nawet do centrum nie trzeba będzie wjeżdżać.
 czuby południowe poręba to fatalna komunikacja z centrum jeszcze dodatkowo skopana przez buspas, sklepy?kup zwykly gwóżdż. plus ludzie mający ze wszystkim problem . taki hamburd lublina
 czuby południowe poręba to fatalna komunikacja z centrum jeszcze dodatkowo skopana przez buspas, sklepy?kup zwykly gwóżdż. plus ludzie mający ze wszystkim problem . taki hamburd lublina rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Reklamy ważniejsze niż widok na zabytki? "Jedyne co nam się udało, to obniżenie reklamy"

Reklamy ważniejsze niż widok na zabytki? "Jedyne co nam się udało, to obniżenie reklamy" 0 0

Atutem miasta jest jego panorama zwieńczona zabytkowym kompleksem na Górze Chełmskiej. Dlatego tak rażą niedawno wybudowane reklamowe pylony. Ale wprowadzenie kodeksu reklamowego „przekracza możliwości” chełmskiego ratusza

Górnik jedzie do Rzeszowa bronić pozycji lidera

Górnik jedzie do Rzeszowa bronić pozycji lidera 1 0

Po efektownej wygranej u siebie z Ruchem Chorzów zielono-czarnych czeka kolejny mecz wyjazdowy. Tym razem w Rzeszowie z tamtejszą Resovią i będzie chciał odnieść czwarte zwycięstwo z rzędu

Jechał po pijanemu, wpadł do rowu. Teraz były radny PiS ma nową pracę. W GDDKiA

Jechał po pijanemu, wpadł do rowu. Teraz były radny PiS ma nową pracę. W GDDKiA 56 34

Radny miasta Puławy Artur Kwapiński ma nową pracę. Został zatrudniony na szeregowym stanowisku w puławskim rejonie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Na razie na trzy miesiące.

Ekranów nie będzie, bo jest już za późno. Miasto proponuje krzewy

Ekranów nie będzie, bo jest już za późno. Miasto proponuje krzewy 15 13

Nie będzie na razie ekranów akustycznych między budowanym przedłużeniem ul. Wrotkowskiej a blokami mieszkalnymi przy Nowym Świecie. Ratusz tłumaczy, że gdy projektowano drogę nie było tu bloku. Twierdzi też, że jest już za późno na dopisanie ekranów do projektu. W zamian oferuje mieszkańcom krzewy

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 17-18 sierpnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 17-18 sierpnia 1 0

Wydarzeniem weekendu będzie pierwszy, domowy mecz Motoru Lublin w nowym sezonie. W sobotę o godz. 19 piłkarze Mariusza Sawy podejmują Sołę Oświęcim

Kura, rzemieślnicy i koncerty. Dzisiaj startuje Jarmark Jagielloński
galeria

Kura, rzemieślnicy i koncerty. Dzisiaj startuje Jarmark Jagielloński 0 4

Koniec z parkowaniem na placu Zamkowym. Od dziś można tylko przejechać. Koniec ze spacerowaniem po Starym Mieście, bo trzeba się zatrzymać przy każdym straganie. Dla zainteresowanych szybkim dotarciem do konkretnego rzemieślnika jest plan stoisk.

Chmielaki 2018: Trzy dni piwnej imprezy [program, browary]
galeria

Chmielaki 2018: Trzy dni piwnej imprezy [program, browary] 0 2

Na scenie pojawi się Illusion, Łąki Łan, Mateusz Ziółko, Patryk Kumór, Agnieszka Chylińska, Sylwia Grzeszczak, Marcin Januszkiewicz, Piotr Jaworski i Cezary Bojanowski. A do tego recital organowy i Jazz z Wami. Kolejne Chmielaki Krasnostawskie rozpoczną się już dzisiaj o godz. 17 symbolicznym zerwaniem pędu chmielu.

PiS chce władzy w sejmiku województwa. Listy kandydatów już gotowe
Wybory 2018

PiS chce władzy w sejmiku województwa. Listy kandydatów już gotowe 17 49

Wygrać wybory do sejmiku i zapewnić sobie samodzielne rządzenie – to cel, jaki przyświeca działaczom Prawa i Sprawiedliwości. Listy kandydatów są już gotowe i najprawdopodobniej zostaną ogłoszone na początku września

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku 0 0

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo]
film

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo] 1 9

- Takie zdarzenie przytrafiło mi się na wjeździe na ekspresówkę od strony Warszawy - napisał do nas Czytelnik i przesłał film. Widać na nim jak auto jedzie pod prąd.

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu 0 2

Mieszkańcy Białej Podlaskiej dopytują kiedy miasto udostępni nowy parking i przedłużenie ulicy Pocztowej. Urząd miasta zapowiada że w przyszłym tygodniu.

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę 1 27

Port Lotniczy Lublin zapłaci liniom lotniczym Wizz Air za reklamę i promocję połączeń wykonywanych przez nie z lubelskiego lotniska. Kwoty, na jaką będzie opiewać umowa, spółka nie ujawnia.

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę 138 24

Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Chełma podkreśla, że najważniejsza dla niego jest dbałość o lokalnych przedsiębiorców. Na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami zapowiedział, że jeśli wygra to powoła Radę Biznesu i Centrum Obsługi Inwestora.

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina 121 21

Organizator pikiety antyaborcyjnej został ukarany za publiczne sianie zgorszenia. Uczestnicy manifestacji w centrum Lublina prezentowali zdjęcia zakrwawionych płodów ludzkich

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie"
galeria

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie" 119 10

W czwartek rano w swoim domu pod Lublinem zmarł nagle Konrad Gaca, znany promotor zdrowego stylu życia i właściciel kilku salonów fitness. Miał zaledwie 42 lata

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.