Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 lipca 2012 r.
15:43
Edytuj ten wpis

Gdzie strefa płatnego parkowania w Lublinie? 90 miejsc

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 20 A A
Strefa płatnego parkowania ma działać od 1 października i obejmie 1700 miejsc przy 57 ulicach. Jej g
Strefa płatnego parkowania ma działać od 1 października i obejmie 1700 miejsc przy 57 ulicach. Jej g

Lada dzień gotowa będzie lista 90 miejsc, w których staną parkomaty. Urządzenia zostaną uruchomione od października

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Kończymy już uzgadniać lokalizację urządzeń – informuje Karol Awtuch, dyrektor operacyjny grudziądzkiej spółki City Parking Group, która wspólnie z MPK Lublin ma zorganizować strefę płatnego parkowania.

Wszystkie miejsca muszą zatwierdzić służby konserwatorskie. – Podstawową sprawą jest to, w jaki sposób urządzenie będzie widoczne i czy nie wywoła wrażenia nieładu w danym obszarze – wyjaśnia Hubert Mącik, miejski konserwator zabytków. –Błędem byłoby zlokalizowanie parkomatu w taki sposób, by stał się głównym akcentem jakiegoś miejsca, np. placu Rybnego. Urządzenie byłoby tam zbyt widoczne.

Wiadomo już, że na liście jest m.in. * róg ul. Staszica i Zielonej, * pl. Litewski (przy budynku UMCS), * Ogrodowa (przy słupie ogłoszeniowym), * ul. Zielona (przy kościele). Pięć urządzeń stanie na * pl. Zamkowym.

– Parkomatów będzie w sumie 90. Będziemy je instalować we wrześniu – zapowiada Awtuch.

Za pierwszą godzinę postoju zapłacimy 2 zł, za drugą 2,40 zł, za trzecią 2,80 zł, a za każdą kolejną 2 zł. Bilet dobowy ma kosztować 15 zł. Abonament miesięczny to koszt 150 zł, półroczny 750 zł, a roczny 1300 zł. Abonament dla mieszkańca strefy to 100 zł, a dla osoby niepełnosprawnej 50 zł. Koperta kosztować ma 600 zł miesięcznie. Kto nie wykupi biletu zapłaci za karę 50 zł.

W śródmieściu powstać ma biuro strefy. – Mamy na oku kilka adresów, przyjedziemy po 15 sierpnia i wybierzemy siedzibę – mówi Awtuch.

Umowa z operatorami strefy została zawarta na cztery lata, w tym czasie dostaną od miasta prawie 6,7 mln zł. Konsorcjum ma nie tylko zamontować parkomaty i opróżniać ich kasetki, ale też utrzymywać porządek na miejscach parkingowych i prowadzić kontrolę biletów.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Paweł / 17 września 2012 o 15:49
0
Jaestem Zawiedziony... Nie dośc że złożyłem wniosek jako mieszkaniec to jeszcze odmawiaja mi wydania karty dla mieszkańca. Jestem współwłaścicielem pojazdu, jestem zameldowany w strefie parkowania. Odmawiaja dlatego że drógi współwłaściciel (mama) posiada na siebie jeden samochód i jak jest współwłaścicielem drugiego samochodu to już nie dostane karty mieszkańca. Ludzie pomuszcie.... gdzie się odwołać na tą decyzję. Moim zdaniem urzędnik jest niekompetentny i źle interpretuje ustawę. Czyli mama złożyła wniosek o wydanie karty parkingowej dla mieszkańca na swój samochód a ja złożyłem oddzielny wniosek na inny samochód. Moje pytanie jest nastepujące.... Na jakiej podstawie odwawiają mi wydania karty mieszkańca? Spełniam wszystkie warunki. Jest dwóch właścicieli, dwa inne samochody i dwie inne karty.... Nie rozumiem.... Pozwolę sobie przytoczyć fragment:
1. Uprawnienia do otrzymania jednego abonamentu typu „M” dla mieszkańca, po wniesieniu opłaty posiada osoba fizyczna:
[indent=1]1) zameldowana i zamieszkała w obszarze SPP,
2) będąca właścicielem lub współwłaścicielem pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 tony, lub posiadająca prawo do korzystania z pojazdu na podstawie umowy leasingu albo umowy kredytu lub innej umowy cywilnoprawnej.[/indent]
2. Przy składaniu wniosku o wydanie abonamentu należy przedstawić oryginały następujących dokumentów:
[indent=1]1) dokumentu tożsamości lub innego dokumentu, z którego wynikać będzie fakt zamieszkania w obszarze SPP;
2) dowodu rejestracyjnego pojazdu;
3) umowy leasingu, umowy sprzedaży pojazdu na raty, zawartej z bankiem lub firmą leasingową lub innej umowy cywilnoprawnej.[/indent]
Jaestem Zawiedziony... Nie dośc że złożyłem wniosek jako mieszkaniec to jeszcze odmawiaja mi wydania karty dla mieszkańca. Jestem współwłaścicielem pojazdu, jestem zameldowany w strefie parkowania. Odmawiaja dlatego że drógi współwłaściciel (mama) posiada na siebie jeden samochód i jak jest współwłaścicielem drugiego samochodu to już nie dostane karty mieszkańca. Ludzie pomuszcie.... gdzie się odwołać na tą decyzję. Moim zdaniem urzędnik jest niekompetentny i źle interpretuje ustawę. Czyli mama złożyła wniosek o wydanie karty parkingowej dla... rozwiń
Avatar
lolo / 6 września 2012 o 12:02
0
Firmy wyniosą się z centrum, bo to są zbyt duże koszta dla klientów, oraz pracowników firm. Ludzie zarabiają po 1500 zł i co 10% pensji ma oddać za parking, na paliwo 30%, do tego opłaty i sama przyjemność chodzenia do pracy pochłania 50% pensji lubelskiej. więc pytam po co pracować, skoro nic na siebie nie zostaje poza ochłapami...
Avatar
Guglała / 5 września 2012 o 18:11
0
Już widzę jak padają sklepy ze strefy. Dodatkowa opłata oraz brak klientów, którzy nie przyjadą do centrum lublina będzie niezłą trucizną dla przedsiębiorców. Lublin to nie Warszawa więc nie wierzę, żeby można było liczyć na bogatszych klientów w wystarczającej ilości. Wszyscy pojadą do galerii i marketów gdzie opłaty za parkingi są groszowe lub wcale ich nie ma. Może w radzie miasta działa jakieś lobby? Gratulacje PANIE Żuk i PANOWIE radni.
Avatar
szarak / 5 września 2012 o 12:18
0
sprawdzie parking za Ratuszem czy ktoś płaci z urzedników itp. - a potem porozmawiajmy o strefie płatnego parkowania dla pozostałych szaraczkach.
Avatar
Maciek / 23 sierpnia 2012 o 08:52
0
Jak zwykle znajdzie się paru mądrych kórzy napiszą że biedni mieszkańcy muszą płacić a urzędnicy nie - jestem ciekawy skąd macie takie info?
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2012 o 10:00
0
a gdzie w artykul;e jest napisane, że urzędnicy nie będą płacić?? to właśnie jest nastawione na urzędników żeby płacicli, bo muszą jeżeli chcą przyjechać do pracy. nie mają wyjścia. i to właśnie jest głupota, bo ludzie którzy pracują w strefie powinni mieć jakiś rabat
Avatar
Devon / 23 lipca 2012 o 00:47
0
Jak kogoś stać na samochód, paliwo itd. to stać też na opłatę za parkowanie=zajmowanie publicznej przestrzeni przez 8 godzin dziennie. A urzędnicy powinni płacić tak jak wszyscy.
Avatar
gość / 20 lipca 2012 o 16:15
0
W ostatnim akapicie mamy coś o tym że operator strefy dostanie blisko 7 mln zł na swoją działalność. Czyli prócz kasy z parkometrów będzie jeszcze dostawał pieniądze od miasta? Złoty interes.
Avatar
Ananas-ban / 20 lipca 2012 o 15:14
0
Wszystko fajnie ale jak już robią taką strefę parkowania to niech będzie można za nią płaćić poprzez różne systemy w telefonach np.

www.skycash.com
www.mpay.pl
www.mobilet.pl

inaczej nie ma to sensu.
Avatar
Ania / 20 lipca 2012 o 15:11
0
Warto w takim razie przesiąść się do autobusów. Tylko czy miejski przewoźnik da sobie radę z większą ilością pasażerów, żebyśmy nie jeździli w tłoku?
Avatar
Paweł / 17 września 2012 o 15:49
0
Jaestem Zawiedziony... Nie dośc że złożyłem wniosek jako mieszkaniec to jeszcze odmawiaja mi wydania karty dla mieszkańca. Jestem współwłaścicielem pojazdu, jestem zameldowany w strefie parkowania. Odmawiaja dlatego że drógi współwłaściciel (mama) posiada na siebie jeden samochód i jak jest współwłaścicielem drugiego samochodu to już nie dostane karty mieszkańca. Ludzie pomuszcie.... gdzie się odwołać na tą decyzję. Moim zdaniem urzędnik jest niekompetentny i źle interpretuje ustawę. Czyli mama złożyła wniosek o wydanie karty parkingowej dla mieszkańca na swój samochód a ja złożyłem oddzielny wniosek na inny samochód. Moje pytanie jest nastepujące.... Na jakiej podstawie odwawiają mi wydania karty mieszkańca? Spełniam wszystkie warunki. Jest dwóch właścicieli, dwa inne samochody i dwie inne karty.... Nie rozumiem.... Pozwolę sobie przytoczyć fragment:
1. Uprawnienia do otrzymania jednego abonamentu typu „M” dla mieszkańca, po wniesieniu opłaty posiada osoba fizyczna:
[indent=1]1) zameldowana i zamieszkała w obszarze SPP,
2) będąca właścicielem lub współwłaścicielem pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 tony, lub posiadająca prawo do korzystania z pojazdu na podstawie umowy leasingu albo umowy kredytu lub innej umowy cywilnoprawnej.[/indent]
2. Przy składaniu wniosku o wydanie abonamentu należy przedstawić oryginały następujących dokumentów:
[indent=1]1) dokumentu tożsamości lub innego dokumentu, z którego wynikać będzie fakt zamieszkania w obszarze SPP;
2) dowodu rejestracyjnego pojazdu;
3) umowy leasingu, umowy sprzedaży pojazdu na raty, zawartej z bankiem lub firmą leasingową lub innej umowy cywilnoprawnej.[/indent]
Jaestem Zawiedziony... Nie dośc że złożyłem wniosek jako mieszkaniec to jeszcze odmawiaja mi wydania karty dla mieszkańca. Jestem współwłaścicielem pojazdu, jestem zameldowany w strefie parkowania. Odmawiaja dlatego że drógi współwłaściciel (mama) posiada na siebie jeden samochód i jak jest współwłaścicielem drugiego samochodu to już nie dostane karty mieszkańca. Ludzie pomuszcie.... gdzie się odwołać na tą decyzję. Moim zdaniem urzędnik jest niekompetentny i źle interpretuje ustawę. Czyli mama złożyła wniosek o wydanie karty parkingowej dla... rozwiń
Avatar
lolo / 6 września 2012 o 12:02
0
Firmy wyniosą się z centrum, bo to są zbyt duże koszta dla klientów, oraz pracowników firm. Ludzie zarabiają po 1500 zł i co 10% pensji ma oddać za parking, na paliwo 30%, do tego opłaty i sama przyjemność chodzenia do pracy pochłania 50% pensji lubelskiej. więc pytam po co pracować, skoro nic na siebie nie zostaje poza ochłapami...
Avatar
Guglała / 5 września 2012 o 18:11
0
Już widzę jak padają sklepy ze strefy. Dodatkowa opłata oraz brak klientów, którzy nie przyjadą do centrum lublina będzie niezłą trucizną dla przedsiębiorców. Lublin to nie Warszawa więc nie wierzę, żeby można było liczyć na bogatszych klientów w wystarczającej ilości. Wszyscy pojadą do galerii i marketów gdzie opłaty za parkingi są groszowe lub wcale ich nie ma. Może w radzie miasta działa jakieś lobby? Gratulacje PANIE Żuk i PANOWIE radni.
Avatar
szarak / 5 września 2012 o 12:18
0
sprawdzie parking za Ratuszem czy ktoś płaci z urzedników itp. - a potem porozmawiajmy o strefie płatnego parkowania dla pozostałych szaraczkach.
Avatar
Maciek / 23 sierpnia 2012 o 08:52
0
Jak zwykle znajdzie się paru mądrych kórzy napiszą że biedni mieszkańcy muszą płacić a urzędnicy nie - jestem ciekawy skąd macie takie info?
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2012 o 10:00
0
a gdzie w artykul;e jest napisane, że urzędnicy nie będą płacić?? to właśnie jest nastawione na urzędników żeby płacicli, bo muszą jeżeli chcą przyjechać do pracy. nie mają wyjścia. i to właśnie jest głupota, bo ludzie którzy pracują w strefie powinni mieć jakiś rabat
Avatar
Devon / 23 lipca 2012 o 00:47
0
Jak kogoś stać na samochód, paliwo itd. to stać też na opłatę za parkowanie=zajmowanie publicznej przestrzeni przez 8 godzin dziennie. A urzędnicy powinni płacić tak jak wszyscy.
Avatar
gość / 20 lipca 2012 o 16:15
0
W ostatnim akapicie mamy coś o tym że operator strefy dostanie blisko 7 mln zł na swoją działalność. Czyli prócz kasy z parkometrów będzie jeszcze dostawał pieniądze od miasta? Złoty interes.
Avatar
Ananas-ban / 20 lipca 2012 o 15:14
0
Wszystko fajnie ale jak już robią taką strefę parkowania to niech będzie można za nią płaćić poprzez różne systemy w telefonach np.

www.skycash.com
www.mpay.pl
www.mobilet.pl

inaczej nie ma to sensu.
Avatar
Ania / 20 lipca 2012 o 15:11
0
Warto w takim razie przesiąść się do autobusów. Tylko czy miejski przewoźnik da sobie radę z większą ilością pasażerów, żebyśmy nie jeździli w tłoku?
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 5 0

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 7 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 0 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 2

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 27 20

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 11

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!