Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 stycznia 2011 r.
18:03
Edytuj ten wpis

Gigantyczna kara dla KUL za nielegalne praktyki

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 32 A A
Decyzja UOKiK nie oznacza, że studenci zaoczni odzyskają pieniądze. Muszą sami podać uczelnię do sąd
Decyzja UOKiK nie oznacza, że studenci zaoczni odzyskają pieniądze. Muszą sami podać uczelnię do sąd

Uczelnia miała bezprawnie pobierać pieniądze od doktorantów, a skreślonym za niepłacenie studentom zaocznym odmawiała zwrotu pieniędzy, które już wpłacili. Teraz KUL ma za to zapłacić 137 tysięcy złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Taka jest decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, którą urząd ujawnił w poniedziałek. KUL w umowach ze studentami zaocznymi zastrzegał, że jeśli nie zapłacą na czas raty czesnego, zostaną automatycznie skreśleni z listy studentów, a pieniędzy, które dotąd wpłacili, już nie odzyskają. Zdaniem UOKiK było to niezgodne z prawem.

– Po pierwsze najpierw trzeba wezwać do zapłaty, a dopiero potem można odstąpić od umowy – wyjaśnia Ewa Wiszniowska, dyrektor lubelskiej delegatury UOKiK. Poza tym student powinien otrzymać zwrot pieniędzy za niewykorzystaną część zajęć. – Było to ze strony uczelni nieuzasadnione przysporzenie sobie środków finansowych, bo pieniądze wzięła, a świadczeń nie udzielała – dodaje Wiszniowska.

Sprawa wyszła na jaw, gdy UOKiK zajął się skargą jednej ze studentek robiących doktorat na kierunku teologia-duszpasterstwo rodzin. Została ona skreślona z listy studentów, bo nie zapłaciła 1200 zł za "częściowe pokrycie kosztów przewodu doktorskiego”. Wtedy poskarżyła się urzędowi.

Uczelnia twierdziła, że stacjonarne studia doktoranckie oferuje za darmo. Przeczy temu ujawniony przez UOKiK protokół z posiedzenia senatu uczelni z września 2003 r. Można przeczytać, że "począwszy od roku akademickiego 2003/04 na Wydziale Teologia studia licencjackie są bezpłatne, natomiast studia doktoranckie będą odpłatne”. KUL bronił się też, że nie figuruje w ministerialnym wykazie i nie może być traktowany jako uczelnia publiczna, a teologia to kierunek typowo kościelny.

– Ministerstwo jednoznacznie stwierdziło, że do KUL mają zastosowanie przepisy ustawy o szkolnictwie wyższym, która mówi, że studia doktoranckie są bezpłatne – mówi Wiszniowska. – Teologia nie dotyczy jedynie osób duchownych; kształcą się tam również osoby świeckie.

Uczelnia ma zapłacić teraz 137 tys. zł kary, z czego ponad 100 tys. za pobieranie opłat od doktorantów (KUL wycofał się z nich w sierpniu ub.r). Decyzja UOKiK nie jest prawomocna, uniwersytet już odwołał się do niej do sądu.

Mimo wielu prób, nie udało nam się dodzwonić do rzeczniczki uczelni.

*Na KUL studiuje 2 925 studentów zaocznych, a na studiach niestacjonarnych doktoranckich 640 osób
(stan na 30 listopada 2010).



Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
donald trump / 30 stycznia 2011 o 20:34
0
taka mała kara, phi
..co to dla nich
Avatar
insomia / 28 stycznia 2011 o 09:24
0
[quote name='kundelek (wg.Glempa)' timestamp='1295894085' post='428463']
KUL obok UKSW jest jedną z dwu w pełni finansowanych przez państwo uczelni kościelnych więc nie powinien żądać dodatkowych opłat. Jakoś tak dziwnie się składa ze nie dość ze dysponuje kilkoma dochodowymi majątkami to prowadzi jeszcze zbiórki w kościołach. Ponadto prowadzi na kilku kierunkach studia na poziomie do którego nie ma uprawnień. W innych uczelniach nakazano by te praktyki natychmiast zlikwidować al kuźnia kadr dla kościoła ma szczególne prawa. Miła rację prezes Kaczyński, jesteśmu kondominium tyle że watykańskim.
[/quote]
[quote name='kundelek (wg.Glempa)' timestamp='1295894085' post='428463']
KUL obok UKSW jest jedną z dwu w pełni finansowanych przez państwo uczelni kościelnych więc nie powinien żądać dodatkowych opłat. Jakoś tak dziwnie się składa ze nie dość ze dysponuje kilkoma dochodowymi majątkami to prowadzi jeszcze zbiórki w kościołach. Ponadto prowadzi na kilku kierunkach studia na poziomie do którego nie ma uprawnień. W innych uczelniach nakazano by te praktyki natychmiast zlikwidować al kuźnia kadr dla kościoła ma sz... rozwiń
Avatar
turi / 27 stycznia 2011 o 09:23
0
Ktoś napisał, że rektor powinien podać się do dymisji Ten pazerny i chciwy zakonnik, nie dość, że jest miernotą intelektualną, to jeszcze złodziejem. Na kul kradło się zawsze. Najwięcej kradną ci, co mają dostąp do kasy: rektorzy dziekani itd. Ministerstwo nie kontroluje na co wydaje uczelnia pieniądze.
Avatar
ja / 26 stycznia 2011 o 17:59
0
wyobraźcie sobie, że na Kulu studiują też normalni, tzn. świeccy ludzie... a Ci, którzy narzekają z reguły nigdy z Kulem nie mieli nic do czynienia... poza tym, kierunki, po których ludzie nie mogą znaleźć pracy są na każdej uczelni... to nie jest fenomen Kulu
Avatar
Pan Bug / 25 stycznia 2011 o 18:30
0
CZARNA ROZPACZ:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Nie od dziś też wiadomo – choć w podświadomość wciskają inaczej – o KUL-awym poziomie KAT-olickim – jest to[color="#FF0000"] poziom "Pożal Się Boże”.[/color]
Sięgając do Historii Kościoła to już sam[color="#FF0000"] Mikołaj Kopernik poinformował Pana Boga[/color], że stwarzając Świat[color="#FF0000"] coś Mu się pokręciło i kręci nie tym co trzeba... w Nagrodę Niebieską został zakazany[/color]!
Lata leciały i co chwilę naukowcy przypominali Panu Bogu, [color="#FF0000"]że na Świecie są rzeczy, o których nawet panu Bogu się nie śniło [/color]– odkrywali nowe Planety (Pan Bóg o nich nycz nie wiedział!).
I lata leciały... w latach [color="#FF0000"]1980-tych KUL-awy ks. mgr-ant uczył Lub Boży z błędami[/color], których nie widziały nawet [color="#FF0000"]tęgie umysły KUL-awe zwane „naukowcami”[/color]! [color="#FF0000"]Na takich (o)błędach zdobywano KUL-awe tytuły naukowe.[/color]
W latach 1980-tych (1982) księ[color="#FF0000"]ŻULKI rozbiły KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW, ale związek ma się całkiem dobrze[/color] o czym może nawet poczytać sam Pan Bóg przy założeniu, [color="#FF0000"]że czytać potrafi[/color]!
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC pozwoli sobie zauważyć, że T.W. „Filozof” pcha się wszędzie ze święconką, a wszyscy chodzą na KUL-anach oddając cześć Bogu!
Porównując to wszystko (święcone oczywiście) z tym co pozostało po PRL-u nie widać żadnej różnicy – jak stał gmach PZPR-u(obecnie Universystet Medyczny), tak stoi dalej choć nie święcony! Jak stał UMCS – tak stoi dalej, choć …. [color="#FF0000"]choć T.W. „Filozof” ma ochotę prześwięcić go[/color] na Uniwersytet [color="#FF0000"]MARYI KURII – SKŁODOWSKIEJ[/color]!
Obecnie wyciąga łapę po UP!
Aby sprostać Boskiej Mądrości wszystkie lubelskie Uczelnie starają się dorównywać KUL-awemu poziomowi pół[color="#FF0000"]Świat[/color](k)[color="#FF0000"]a Naukowego[/color], a to w prostej linii prowadzi do nowych, bo KAT-olickich tytułów naukowych:

a) mgr - to[color="#FF0000"] BARANEK - skrót BARAN.[/color]
 dr - to[color="#FF0000"] BARANEK BOŻY - skrót BARAN. B.[/color]
c) hab. - to [color="#FF0000"]HABITOWY - skrót HABIT.[/color]
d) prof. - to[color="#FF0000"] OSIOŁEK - skrót OSIOŁ.
[/color]
Jeśli ktoś nie wierzy, to są dowody na istnienie Boskiej Mądrości w wydaniu lubelskich Pallotynów, a może lubelskich[color="#FF0000"] Pall..antów [/color](a jest rok 2011) od wieków serwujących na dzwonach cyfrowych [color="#FF0000"]„AVE MARIA” F. Schuberta [/color]mających tylko[color="#FF0000"] 50%[/color] wspólnego ze wspomnianym utworem – nikt tego nie widzi i nie słyszy mimo że każdej niedzieli w południe walą na cały regulator!, a[color="#FF0000"] Lublin toż pretenduje do STOLICY KUL-tury 2016[/color]!

Jeśli Święcony UP zrówna się z Boską Mądrością będzie mógł [color="#FF0000"]hodować kąKUL-e[/color] – jest to biblijny chwast[color="#FF0000"] KĄKOL podlewany Wodą Święconą[/color]!

Zamiast prosić Axcelencję T.W. „Filozofa” do prześwięcania wszystkiego [color="#FF0000"]lepiej prześwięcić Axcelencję[/color]...

Aby Święte Jadaczki nie ustały w Drodze do Nieba KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje ePi[color="#FF0000"]S[/color]([color="#FF0000"]Z[/color])[color="#FF0000"]KOP[/color]at[color="#FF0000"]owi[/color] i wszystkim księ[color="#FF0000"]ŻULKOM[/color]:

[color="#FF0000"]1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto
do Nieba...[/color]


DZIECIOM ZAŚ:

[color="#FF0000"]1) czeKULadowe Krzyże;
2)czeKULadowego Zbawiciela;
2)czeKULadową Panienkę;
3)i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...[/color]
Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u [color="#FF0000"]z nadzieniem Róży Duchownej[/color]!

jako, że „[color="#FF0000"]NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK[/color]...”

[color="#FF0000"]Skoro wyszło Ciało Pańskie i Krew Pańska [/color]to KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC zapewnia, że [color="#FF0000"]kąKUL-e też wyjdą[/color]!
Wszystkie zaś księ[color="#FF0000"]ŻULKI , z Naukowcami Włącznie,[/color] jak staną w Procesyjnym Orszaku z Kropidłami[color="#FF0000"] nad Plantacją kąKULi – będzie to Niebieski Kombajn do Podlewania kąKULi [/color]– taki CUD Przemiany Świecenia Wszystkiego na Ziemi w Podlewanie kąKULi!

Obracając się w Świecie [color="#FF0000"]KANIBALIZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął chleb... i rzekł <<To Jest Ciało Moje>>[/color]”) i
[color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął kielich.. i rzekł <<To Jest Krew Moja>>[/color]”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka[color="#FF0000"] Ostatnia KUL-acja [/color]- bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI[/color] panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”
[/color]
Na koniec KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆORGANISTÓW i ASC ponawia propozycję nadania KUL-owi symbolu[color="#FF0000"] Międzynarodowej Stolicy Mądrości Inaczej „QL”[/color]. U
CZARNA ROZPACZ:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Nie od dziś też wiadomo – choć w podświadomość wciskają inaczej – o KUL-awym poziomie KAT-olickim – jest to[color="#FF0000"] poziom "Pożal Się Boże”.[/color]<... rozwiń
Avatar
absolwent / 25 stycznia 2011 o 13:58
0
[quote name='isis gee' timestamp='1295959657' post='428737']
KUL to jedno wielkie bagno!!!Nie dosc klka razy w roku sa skladki na jego utrzymanie to jeszcze do tego dostaje dotacje od ministerstwa a tylko szkoli ksiezy-pedofilow i bezrobotnych!!!!! to G****
[/quote]

Bagna nigdzie nie brakuje,a najlepiej zacząć od siebie.Nie chrzań durnot!Składek dawać nie musisz,kształcić się można nie tylko na KUL-masz wybór i nie szczekaj.A MOŻE TY ZAZDROŚCISZ?!
[quote name='isis gee' timestamp='1295959657' post='428737']
KUL to jedno wielkie bagno!!!Nie dosc klka razy w roku sa skladki na jego utrzymanie to jeszcze do tego dostaje dotacje od ministerstwa a tylko szkoli ksiezy-pedofilow i bezrobotnych!!!!! to G****
[/quote]

Bagna nigdzie nie brakuje,a najlepiej zacząć od siebie.Nie chrzań durnot!Składek dawać nie musisz,kształcić się można nie tylko na KUL-masz wybór i nie szczekaj.A MOŻE TY ZAZDROŚCISZ?! rozwiń
Avatar
isis gee / 25 stycznia 2011 o 13:47
0
KUL to jedno wielkie bagno!!!Nie dosc klka razy w roku sa skladki na jego utrzymanie to jeszcze do tego dostaje dotacje od ministerstwa a tylko szkoli ksiezy-pedofilow i bezrobotnych!!!!! to G****
Avatar
olo / 25 stycznia 2011 o 13:29
0
e tam od razu gigantyczna - dla KUL to pikuś....żadna kara -a kto policzy ile na takich praktykach zarobili?
Avatar
rydzio / 25 stycznia 2011 o 12:58
0
Na KuL sama opłata powinna wystarczyć na tytuł dr !
Avatar
Rolka / 25 stycznia 2011 o 10:59
0
A co z łapóweczkami za podpis w indeksie? Sesja trwa, kasiorka leci, a bogobojni studenci nawet nie pomyślą, że szanowny dr czy prof dupczy ich równo i należałoby to zgłosić do prokuratury.
Avatar
donald trump / 30 stycznia 2011 o 20:34
0
taka mała kara, phi
..co to dla nich
Avatar
insomia / 28 stycznia 2011 o 09:24
0
[quote name='kundelek (wg.Glempa)' timestamp='1295894085' post='428463']
KUL obok UKSW jest jedną z dwu w pełni finansowanych przez państwo uczelni kościelnych więc nie powinien żądać dodatkowych opłat. Jakoś tak dziwnie się składa ze nie dość ze dysponuje kilkoma dochodowymi majątkami to prowadzi jeszcze zbiórki w kościołach. Ponadto prowadzi na kilku kierunkach studia na poziomie do którego nie ma uprawnień. W innych uczelniach nakazano by te praktyki natychmiast zlikwidować al kuźnia kadr dla kościoła ma szczególne prawa. Miła rację prezes Kaczyński, jesteśmu kondominium tyle że watykańskim.
[/quote]
[quote name='kundelek (wg.Glempa)' timestamp='1295894085' post='428463']
KUL obok UKSW jest jedną z dwu w pełni finansowanych przez państwo uczelni kościelnych więc nie powinien żądać dodatkowych opłat. Jakoś tak dziwnie się składa ze nie dość ze dysponuje kilkoma dochodowymi majątkami to prowadzi jeszcze zbiórki w kościołach. Ponadto prowadzi na kilku kierunkach studia na poziomie do którego nie ma uprawnień. W innych uczelniach nakazano by te praktyki natychmiast zlikwidować al kuźnia kadr dla kościoła ma sz... rozwiń
Avatar
turi / 27 stycznia 2011 o 09:23
0
Ktoś napisał, że rektor powinien podać się do dymisji Ten pazerny i chciwy zakonnik, nie dość, że jest miernotą intelektualną, to jeszcze złodziejem. Na kul kradło się zawsze. Najwięcej kradną ci, co mają dostąp do kasy: rektorzy dziekani itd. Ministerstwo nie kontroluje na co wydaje uczelnia pieniądze.
Avatar
ja / 26 stycznia 2011 o 17:59
0
wyobraźcie sobie, że na Kulu studiują też normalni, tzn. świeccy ludzie... a Ci, którzy narzekają z reguły nigdy z Kulem nie mieli nic do czynienia... poza tym, kierunki, po których ludzie nie mogą znaleźć pracy są na każdej uczelni... to nie jest fenomen Kulu
Avatar
Pan Bug / 25 stycznia 2011 o 18:30
0
CZARNA ROZPACZ:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Nie od dziś też wiadomo – choć w podświadomość wciskają inaczej – o KUL-awym poziomie KAT-olickim – jest to[color="#FF0000"] poziom "Pożal Się Boże”.[/color]
Sięgając do Historii Kościoła to już sam[color="#FF0000"] Mikołaj Kopernik poinformował Pana Boga[/color], że stwarzając Świat[color="#FF0000"] coś Mu się pokręciło i kręci nie tym co trzeba... w Nagrodę Niebieską został zakazany[/color]!
Lata leciały i co chwilę naukowcy przypominali Panu Bogu, [color="#FF0000"]że na Świecie są rzeczy, o których nawet panu Bogu się nie śniło [/color]– odkrywali nowe Planety (Pan Bóg o nich nycz nie wiedział!).
I lata leciały... w latach [color="#FF0000"]1980-tych KUL-awy ks. mgr-ant uczył Lub Boży z błędami[/color], których nie widziały nawet [color="#FF0000"]tęgie umysły KUL-awe zwane „naukowcami”[/color]! [color="#FF0000"]Na takich (o)błędach zdobywano KUL-awe tytuły naukowe.[/color]
W latach 1980-tych (1982) księ[color="#FF0000"]ŻULKI rozbiły KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW, ale związek ma się całkiem dobrze[/color] o czym może nawet poczytać sam Pan Bóg przy założeniu, [color="#FF0000"]że czytać potrafi[/color]!
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC pozwoli sobie zauważyć, że T.W. „Filozof” pcha się wszędzie ze święconką, a wszyscy chodzą na KUL-anach oddając cześć Bogu!
Porównując to wszystko (święcone oczywiście) z tym co pozostało po PRL-u nie widać żadnej różnicy – jak stał gmach PZPR-u(obecnie Universystet Medyczny), tak stoi dalej choć nie święcony! Jak stał UMCS – tak stoi dalej, choć …. [color="#FF0000"]choć T.W. „Filozof” ma ochotę prześwięcić go[/color] na Uniwersytet [color="#FF0000"]MARYI KURII – SKŁODOWSKIEJ[/color]!
Obecnie wyciąga łapę po UP!
Aby sprostać Boskiej Mądrości wszystkie lubelskie Uczelnie starają się dorównywać KUL-awemu poziomowi pół[color="#FF0000"]Świat[/color](k)[color="#FF0000"]a Naukowego[/color], a to w prostej linii prowadzi do nowych, bo KAT-olickich tytułów naukowych:

a) mgr - to[color="#FF0000"] BARANEK - skrót BARAN.[/color]
 dr - to[color="#FF0000"] BARANEK BOŻY - skrót BARAN. B.[/color]
c) hab. - to [color="#FF0000"]HABITOWY - skrót HABIT.[/color]
d) prof. - to[color="#FF0000"] OSIOŁEK - skrót OSIOŁ.
[/color]
Jeśli ktoś nie wierzy, to są dowody na istnienie Boskiej Mądrości w wydaniu lubelskich Pallotynów, a może lubelskich[color="#FF0000"] Pall..antów [/color](a jest rok 2011) od wieków serwujących na dzwonach cyfrowych [color="#FF0000"]„AVE MARIA” F. Schuberta [/color]mających tylko[color="#FF0000"] 50%[/color] wspólnego ze wspomnianym utworem – nikt tego nie widzi i nie słyszy mimo że każdej niedzieli w południe walą na cały regulator!, a[color="#FF0000"] Lublin toż pretenduje do STOLICY KUL-tury 2016[/color]!

Jeśli Święcony UP zrówna się z Boską Mądrością będzie mógł [color="#FF0000"]hodować kąKUL-e[/color] – jest to biblijny chwast[color="#FF0000"] KĄKOL podlewany Wodą Święconą[/color]!

Zamiast prosić Axcelencję T.W. „Filozofa” do prześwięcania wszystkiego [color="#FF0000"]lepiej prześwięcić Axcelencję[/color]...

Aby Święte Jadaczki nie ustały w Drodze do Nieba KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje ePi[color="#FF0000"]S[/color]([color="#FF0000"]Z[/color])[color="#FF0000"]KOP[/color]at[color="#FF0000"]owi[/color] i wszystkim księ[color="#FF0000"]ŻULKOM[/color]:

[color="#FF0000"]1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto
do Nieba...[/color]


DZIECIOM ZAŚ:

[color="#FF0000"]1) czeKULadowe Krzyże;
2)czeKULadowego Zbawiciela;
2)czeKULadową Panienkę;
3)i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...[/color]
Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u [color="#FF0000"]z nadzieniem Róży Duchownej[/color]!

jako, że „[color="#FF0000"]NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK[/color]...”

[color="#FF0000"]Skoro wyszło Ciało Pańskie i Krew Pańska [/color]to KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC zapewnia, że [color="#FF0000"]kąKUL-e też wyjdą[/color]!
Wszystkie zaś księ[color="#FF0000"]ŻULKI , z Naukowcami Włącznie,[/color] jak staną w Procesyjnym Orszaku z Kropidłami[color="#FF0000"] nad Plantacją kąKULi – będzie to Niebieski Kombajn do Podlewania kąKULi [/color]– taki CUD Przemiany Świecenia Wszystkiego na Ziemi w Podlewanie kąKULi!

Obracając się w Świecie [color="#FF0000"]KANIBALIZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął chleb... i rzekł <<To Jest Ciało Moje>>[/color]”) i
[color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął kielich.. i rzekł <<To Jest Krew Moja>>[/color]”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka[color="#FF0000"] Ostatnia KUL-acja [/color]- bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI[/color] panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”
[/color]
Na koniec KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆORGANISTÓW i ASC ponawia propozycję nadania KUL-owi symbolu[color="#FF0000"] Międzynarodowej Stolicy Mądrości Inaczej „QL”[/color]. U
CZARNA ROZPACZ:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Nie od dziś też wiadomo – choć w podświadomość wciskają inaczej – o KUL-awym poziomie KAT-olickim – jest to[color="#FF0000"] poziom "Pożal Się Boże”.[/color]<... rozwiń
Avatar
absolwent / 25 stycznia 2011 o 13:58
0
[quote name='isis gee' timestamp='1295959657' post='428737']
KUL to jedno wielkie bagno!!!Nie dosc klka razy w roku sa skladki na jego utrzymanie to jeszcze do tego dostaje dotacje od ministerstwa a tylko szkoli ksiezy-pedofilow i bezrobotnych!!!!! to G****
[/quote]

Bagna nigdzie nie brakuje,a najlepiej zacząć od siebie.Nie chrzań durnot!Składek dawać nie musisz,kształcić się można nie tylko na KUL-masz wybór i nie szczekaj.A MOŻE TY ZAZDROŚCISZ?!
[quote name='isis gee' timestamp='1295959657' post='428737']
KUL to jedno wielkie bagno!!!Nie dosc klka razy w roku sa skladki na jego utrzymanie to jeszcze do tego dostaje dotacje od ministerstwa a tylko szkoli ksiezy-pedofilow i bezrobotnych!!!!! to G****
[/quote]

Bagna nigdzie nie brakuje,a najlepiej zacząć od siebie.Nie chrzań durnot!Składek dawać nie musisz,kształcić się można nie tylko na KUL-masz wybór i nie szczekaj.A MOŻE TY ZAZDROŚCISZ?! rozwiń
Avatar
isis gee / 25 stycznia 2011 o 13:47
0
KUL to jedno wielkie bagno!!!Nie dosc klka razy w roku sa skladki na jego utrzymanie to jeszcze do tego dostaje dotacje od ministerstwa a tylko szkoli ksiezy-pedofilow i bezrobotnych!!!!! to G****
Avatar
olo / 25 stycznia 2011 o 13:29
0
e tam od razu gigantyczna - dla KUL to pikuś....żadna kara -a kto policzy ile na takich praktykach zarobili?
Avatar
rydzio / 25 stycznia 2011 o 12:58
0
Na KuL sama opłata powinna wystarczyć na tytuł dr !
Avatar
Rolka / 25 stycznia 2011 o 10:59
0
A co z łapóweczkami za podpis w indeksie? Sesja trwa, kasiorka leci, a bogobojni studenci nawet nie pomyślą, że szanowny dr czy prof dupczy ich równo i należałoby to zgłosić do prokuratury.
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jechał i pił. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił. Zauważył go ten policjant 0 0

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 0 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia] 6 0

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy
galeria

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy 0 1

22-letni Piotr Żuk wyruszył spod Białej Podlaskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do pokonania ma ponad 3700 kilometrów. Jego samotna piesza pielgrzymka wiedzie przez 9 krajów.

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę 0 3

Władze miasta szukają firmy ochroniarskiej, która w godzinach nocnych zapewni bezpieczeństwo kontrolerom sprawdzającym bilety w miejskiej komunikacji.

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 2

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 1

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 15 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 19 2

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 2 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 5 5

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 3

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!