Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 stycznia 2011 r.
18:03
Edytuj ten wpis

Gigantyczna kara dla KUL za nielegalne praktyki

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 32 A A
Decyzja UOKiK nie oznacza, że studenci zaoczni odzyskają pieniądze. Muszą sami podać uczelnię do sąd
Decyzja UOKiK nie oznacza, że studenci zaoczni odzyskają pieniądze. Muszą sami podać uczelnię do sąd

Uczelnia miała bezprawnie pobierać pieniądze od doktorantów, a skreślonym za niepłacenie studentom zaocznym odmawiała zwrotu pieniędzy, które już wpłacili. Teraz KUL ma za to zapłacić 137 tysięcy złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Taka jest decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, którą urząd ujawnił w poniedziałek. KUL w umowach ze studentami zaocznymi zastrzegał, że jeśli nie zapłacą na czas raty czesnego, zostaną automatycznie skreśleni z listy studentów, a pieniędzy, które dotąd wpłacili, już nie odzyskają. Zdaniem UOKiK było to niezgodne z prawem.

– Po pierwsze najpierw trzeba wezwać do zapłaty, a dopiero potem można odstąpić od umowy – wyjaśnia Ewa Wiszniowska, dyrektor lubelskiej delegatury UOKiK. Poza tym student powinien otrzymać zwrot pieniędzy za niewykorzystaną część zajęć. – Było to ze strony uczelni nieuzasadnione przysporzenie sobie środków finansowych, bo pieniądze wzięła, a świadczeń nie udzielała – dodaje Wiszniowska.

Sprawa wyszła na jaw, gdy UOKiK zajął się skargą jednej ze studentek robiących doktorat na kierunku teologia-duszpasterstwo rodzin. Została ona skreślona z listy studentów, bo nie zapłaciła 1200 zł za "częściowe pokrycie kosztów przewodu doktorskiego”. Wtedy poskarżyła się urzędowi.

Uczelnia twierdziła, że stacjonarne studia doktoranckie oferuje za darmo. Przeczy temu ujawniony przez UOKiK protokół z posiedzenia senatu uczelni z września 2003 r. Można przeczytać, że "począwszy od roku akademickiego 2003/04 na Wydziale Teologia studia licencjackie są bezpłatne, natomiast studia doktoranckie będą odpłatne”. KUL bronił się też, że nie figuruje w ministerialnym wykazie i nie może być traktowany jako uczelnia publiczna, a teologia to kierunek typowo kościelny.

– Ministerstwo jednoznacznie stwierdziło, że do KUL mają zastosowanie przepisy ustawy o szkolnictwie wyższym, która mówi, że studia doktoranckie są bezpłatne – mówi Wiszniowska. – Teologia nie dotyczy jedynie osób duchownych; kształcą się tam również osoby świeckie.

Uczelnia ma zapłacić teraz 137 tys. zł kary, z czego ponad 100 tys. za pobieranie opłat od doktorantów (KUL wycofał się z nich w sierpniu ub.r). Decyzja UOKiK nie jest prawomocna, uniwersytet już odwołał się do niej do sądu.

Mimo wielu prób, nie udało nam się dodzwonić do rzeczniczki uczelni.

*Na KUL studiuje 2 925 studentów zaocznych, a na studiach niestacjonarnych doktoranckich 640 osób
(stan na 30 listopada 2010).Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
donald trump / 30 stycznia 2011 r. o 20:34
0
taka mała kara, phi
..co to dla nich
Avatar
insomia / 28 stycznia 2011 r. o 09:24
0
[quote name='kundelek (wg.Glempa)' timestamp='1295894085' post='428463']
KUL obok UKSW jest jedną z dwu w pełni finansowanych przez państwo uczelni kościelnych więc nie powinien żądać dodatkowych opłat. Jakoś tak dziwnie się składa ze nie dość ze dysponuje kilkoma dochodowymi majątkami to prowadzi jeszcze zbiórki w kościołach. Ponadto prowadzi na kilku kierunkach studia na poziomie do którego nie ma uprawnień. W innych uczelniach nakazano by te praktyki natychmiast zlikwidować al kuźnia kadr dla kościoła ma szczególne prawa. Miła rację prezes Kaczyński, jesteśmu kondominium tyle że watykańskim.
[/quote]
[quote name='kundelek (wg.Glempa)' timestamp='1295894085' post='428463']
KUL obok UKSW jest jedną z dwu w pełni finansowanych przez państwo uczelni kościelnych więc nie powinien żądać dodatkowych opłat. Jakoś tak dziwnie się składa ze nie dość ze dysponuje kilkoma dochodowymi majątkami to prowadzi jeszcze zbiórki w kościołach. Ponadto prowadzi na kilku kierunkach studia na poziomie do którego nie ma uprawnień. W innych uczelniach nakazano by te praktyki natychmiast zlikwidować al kuźnia kadr dla kościoła ma sz... rozwiń
Avatar
turi / 27 stycznia 2011 r. o 09:23
0
Ktoś napisał, że rektor powinien podać się do dymisji Ten pazerny i chciwy zakonnik, nie dość, że jest miernotą intelektualną, to jeszcze złodziejem. Na kul kradło się zawsze. Najwięcej kradną ci, co mają dostąp do kasy: rektorzy dziekani itd. Ministerstwo nie kontroluje na co wydaje uczelnia pieniądze.
Avatar
ja / 26 stycznia 2011 r. o 17:59
0
wyobraźcie sobie, że na Kulu studiują też normalni, tzn. świeccy ludzie... a Ci, którzy narzekają z reguły nigdy z Kulem nie mieli nic do czynienia... poza tym, kierunki, po których ludzie nie mogą znaleźć pracy są na każdej uczelni... to nie jest fenomen Kulu
Avatar
Pan Bug / 25 stycznia 2011 r. o 18:30
0
CZARNA ROZPACZ:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Nie od dziś też wiadomo – choć w podświadomość wciskają inaczej – o KUL-awym poziomie KAT-olickim – jest to[color="#FF0000"] poziom "Pożal Się Boże”.[/color]
Sięgając do Historii Kościoła to już sam[color="#FF0000"] Mikołaj Kopernik poinformował Pana Boga[/color], że stwarzając Świat[color="#FF0000"] coś Mu się pokręciło i kręci nie tym co trzeba... w Nagrodę Niebieską został zakazany[/color]!
Lata leciały i co chwilę naukowcy przypominali Panu Bogu, [color="#FF0000"]że na Świecie są rzeczy, o których nawet panu Bogu się nie śniło [/color]– odkrywali nowe Planety (Pan Bóg o nich nycz nie wiedział!).
I lata leciały... w latach [color="#FF0000"]1980-tych KUL-awy ks. mgr-ant uczył Lub Boży z błędami[/color], których nie widziały nawet [color="#FF0000"]tęgie umysły KUL-awe zwane „naukowcami”[/color]! [color="#FF0000"]Na takich (o)błędach zdobywano KUL-awe tytuły naukowe.[/color]
W latach 1980-tych (1982) księ[color="#FF0000"]ŻULKI rozbiły KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW, ale związek ma się całkiem dobrze[/color] o czym może nawet poczytać sam Pan Bóg przy założeniu, [color="#FF0000"]że czytać potrafi[/color]!
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC pozwoli sobie zauważyć, że T.W. „Filozof” pcha się wszędzie ze święconką, a wszyscy chodzą na KUL-anach oddając cześć Bogu!
Porównując to wszystko (święcone oczywiście) z tym co pozostało po PRL-u nie widać żadnej różnicy – jak stał gmach PZPR-u(obecnie Universystet Medyczny), tak stoi dalej choć nie święcony! Jak stał UMCS – tak stoi dalej, choć …. [color="#FF0000"]choć T.W. „Filozof” ma ochotę prześwięcić go[/color] na Uniwersytet [color="#FF0000"]MARYI KURII – SKŁODOWSKIEJ[/color]!
Obecnie wyciąga łapę po UP!
Aby sprostać Boskiej Mądrości wszystkie lubelskie Uczelnie starają się dorównywać KUL-awemu poziomowi pół[color="#FF0000"]Świat[/color](k)[color="#FF0000"]a Naukowego[/color], a to w prostej linii prowadzi do nowych, bo KAT-olickich tytułów naukowych:

a) mgr - to[color="#FF0000"] BARANEK - skrót BARAN.[/color]
 dr - to[color="#FF0000"] BARANEK BOŻY - skrót BARAN. B.[/color]
c) hab. - to [color="#FF0000"]HABITOWY - skrót HABIT.[/color]
d) prof. - to[color="#FF0000"] OSIOŁEK - skrót OSIOŁ.
[/color]
Jeśli ktoś nie wierzy, to są dowody na istnienie Boskiej Mądrości w wydaniu lubelskich Pallotynów, a może lubelskich[color="#FF0000"] Pall..antów [/color](a jest rok 2011) od wieków serwujących na dzwonach cyfrowych [color="#FF0000"]„AVE MARIA” F. Schuberta [/color]mających tylko[color="#FF0000"] 50%[/color] wspólnego ze wspomnianym utworem – nikt tego nie widzi i nie słyszy mimo że każdej niedzieli w południe walą na cały regulator!, a[color="#FF0000"] Lublin toż pretenduje do STOLICY KUL-tury 2016[/color]!

Jeśli Święcony UP zrówna się z Boską Mądrością będzie mógł [color="#FF0000"]hodować kąKUL-e[/color] – jest to biblijny chwast[color="#FF0000"] KĄKOL podlewany Wodą Święconą[/color]!

Zamiast prosić Axcelencję T.W. „Filozofa” do prześwięcania wszystkiego [color="#FF0000"]lepiej prześwięcić Axcelencję[/color]...

Aby Święte Jadaczki nie ustały w Drodze do Nieba KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje ePi[color="#FF0000"]S[/color]([color="#FF0000"]Z[/color])[color="#FF0000"]KOP[/color]at[color="#FF0000"]owi[/color] i wszystkim księ[color="#FF0000"]ŻULKOM[/color]:

[color="#FF0000"]1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto
do Nieba...[/color]


DZIECIOM ZAŚ:

[color="#FF0000"]1) czeKULadowe Krzyże;
2)czeKULadowego Zbawiciela;
2)czeKULadową Panienkę;
3)i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...[/color]
Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u [color="#FF0000"]z nadzieniem Róży Duchownej[/color]!

jako, że „[color="#FF0000"]NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK[/color]...”

[color="#FF0000"]Skoro wyszło Ciało Pańskie i Krew Pańska [/color]to KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC zapewnia, że [color="#FF0000"]kąKUL-e też wyjdą[/color]!
Wszystkie zaś księ[color="#FF0000"]ŻULKI , z Naukowcami Włącznie,[/color] jak staną w Procesyjnym Orszaku z Kropidłami[color="#FF0000"] nad Plantacją kąKULi – będzie to Niebieski Kombajn do Podlewania kąKULi [/color]– taki CUD Przemiany Świecenia Wszystkiego na Ziemi w Podlewanie kąKULi!

Obracając się w Świecie [color="#FF0000"]KANIBALIZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął chleb... i rzekł <<To Jest Ciało Moje>>[/color]”) i
[color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął kielich.. i rzekł <<To Jest Krew Moja>>[/color]”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka[color="#FF0000"] Ostatnia KUL-acja [/color]- bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI[/color] panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”
[/color]
Na koniec KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆORGANISTÓW i ASC ponawia propozycję nadania KUL-owi symbolu[color="#FF0000"] Międzynarodowej Stolicy Mądrości Inaczej „QL”[/color]. U
CZARNA ROZPACZ:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Nie od dziś też wiadomo – choć w podświadomość wciskają inaczej – o KUL-awym poziomie KAT-olickim – jest to[color="#FF0000"] poziom "Pożal Się Boże”.[/color]<... rozwiń
Avatar
absolwent / 25 stycznia 2011 r. o 13:58
0
[quote name='isis gee' timestamp='1295959657' post='428737']
KUL to jedno wielkie bagno!!!Nie dosc klka razy w roku sa skladki na jego utrzymanie to jeszcze do tego dostaje dotacje od ministerstwa a tylko szkoli ksiezy-pedofilow i bezrobotnych!!!!! to G****
[/quote]

Bagna nigdzie nie brakuje,a najlepiej zacząć od siebie.Nie chrzań durnot!Składek dawać nie musisz,kształcić się można nie tylko na KUL-masz wybór i nie szczekaj.A MOŻE TY ZAZDROŚCISZ?!
[quote name='isis gee' timestamp='1295959657' post='428737']
KUL to jedno wielkie bagno!!!Nie dosc klka razy w roku sa skladki na jego utrzymanie to jeszcze do tego dostaje dotacje od ministerstwa a tylko szkoli ksiezy-pedofilow i bezrobotnych!!!!! to G****
[/quote]

Bagna nigdzie nie brakuje,a najlepiej zacząć od siebie.Nie chrzań durnot!Składek dawać nie musisz,kształcić się można nie tylko na KUL-masz wybór i nie szczekaj.A MOŻE TY ZAZDROŚCISZ?! rozwiń
Avatar
isis gee / 25 stycznia 2011 r. o 13:47
0
KUL to jedno wielkie bagno!!!Nie dosc klka razy w roku sa skladki na jego utrzymanie to jeszcze do tego dostaje dotacje od ministerstwa a tylko szkoli ksiezy-pedofilow i bezrobotnych!!!!! to G****
Avatar
olo / 25 stycznia 2011 r. o 13:29
0
e tam od razu gigantyczna - dla KUL to pikuś....żadna kara -a kto policzy ile na takich praktykach zarobili?
Avatar
rydzio / 25 stycznia 2011 r. o 12:58
0
Na KuL sama opłata powinna wystarczyć na tytuł dr !
Avatar
Rolka / 25 stycznia 2011 r. o 10:59
0
A co z łapóweczkami za podpis w indeksie? Sesja trwa, kasiorka leci, a bogobojni studenci nawet nie pomyślą, że szanowny dr czy prof dupczy ich równo i należałoby to zgłosić do prokuratury.
Avatar
donald trump / 30 stycznia 2011 r. o 20:34
0
taka mała kara, phi
..co to dla nich
Avatar
insomia / 28 stycznia 2011 r. o 09:24
0
[quote name='kundelek (wg.Glempa)' timestamp='1295894085' post='428463']
KUL obok UKSW jest jedną z dwu w pełni finansowanych przez państwo uczelni kościelnych więc nie powinien żądać dodatkowych opłat. Jakoś tak dziwnie się składa ze nie dość ze dysponuje kilkoma dochodowymi majątkami to prowadzi jeszcze zbiórki w kościołach. Ponadto prowadzi na kilku kierunkach studia na poziomie do którego nie ma uprawnień. W innych uczelniach nakazano by te praktyki natychmiast zlikwidować al kuźnia kadr dla kościoła ma szczególne prawa. Miła rację prezes Kaczyński, jesteśmu kondominium tyle że watykańskim.
[/quote]
[quote name='kundelek (wg.Glempa)' timestamp='1295894085' post='428463']
KUL obok UKSW jest jedną z dwu w pełni finansowanych przez państwo uczelni kościelnych więc nie powinien żądać dodatkowych opłat. Jakoś tak dziwnie się składa ze nie dość ze dysponuje kilkoma dochodowymi majątkami to prowadzi jeszcze zbiórki w kościołach. Ponadto prowadzi na kilku kierunkach studia na poziomie do którego nie ma uprawnień. W innych uczelniach nakazano by te praktyki natychmiast zlikwidować al kuźnia kadr dla kościoła ma sz... rozwiń
Avatar
turi / 27 stycznia 2011 r. o 09:23
0
Ktoś napisał, że rektor powinien podać się do dymisji Ten pazerny i chciwy zakonnik, nie dość, że jest miernotą intelektualną, to jeszcze złodziejem. Na kul kradło się zawsze. Najwięcej kradną ci, co mają dostąp do kasy: rektorzy dziekani itd. Ministerstwo nie kontroluje na co wydaje uczelnia pieniądze.
Avatar
ja / 26 stycznia 2011 r. o 17:59
0
wyobraźcie sobie, że na Kulu studiują też normalni, tzn. świeccy ludzie... a Ci, którzy narzekają z reguły nigdy z Kulem nie mieli nic do czynienia... poza tym, kierunki, po których ludzie nie mogą znaleźć pracy są na każdej uczelni... to nie jest fenomen Kulu
Avatar
Pan Bug / 25 stycznia 2011 r. o 18:30
0
CZARNA ROZPACZ:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Nie od dziś też wiadomo – choć w podświadomość wciskają inaczej – o KUL-awym poziomie KAT-olickim – jest to[color="#FF0000"] poziom "Pożal Się Boże”.[/color]
Sięgając do Historii Kościoła to już sam[color="#FF0000"] Mikołaj Kopernik poinformował Pana Boga[/color], że stwarzając Świat[color="#FF0000"] coś Mu się pokręciło i kręci nie tym co trzeba... w Nagrodę Niebieską został zakazany[/color]!
Lata leciały i co chwilę naukowcy przypominali Panu Bogu, [color="#FF0000"]że na Świecie są rzeczy, o których nawet panu Bogu się nie śniło [/color]– odkrywali nowe Planety (Pan Bóg o nich nycz nie wiedział!).
I lata leciały... w latach [color="#FF0000"]1980-tych KUL-awy ks. mgr-ant uczył Lub Boży z błędami[/color], których nie widziały nawet [color="#FF0000"]tęgie umysły KUL-awe zwane „naukowcami”[/color]! [color="#FF0000"]Na takich (o)błędach zdobywano KUL-awe tytuły naukowe.[/color]
W latach 1980-tych (1982) księ[color="#FF0000"]ŻULKI rozbiły KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW, ale związek ma się całkiem dobrze[/color] o czym może nawet poczytać sam Pan Bóg przy założeniu, [color="#FF0000"]że czytać potrafi[/color]!
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC pozwoli sobie zauważyć, że T.W. „Filozof” pcha się wszędzie ze święconką, a wszyscy chodzą na KUL-anach oddając cześć Bogu!
Porównując to wszystko (święcone oczywiście) z tym co pozostało po PRL-u nie widać żadnej różnicy – jak stał gmach PZPR-u(obecnie Universystet Medyczny), tak stoi dalej choć nie święcony! Jak stał UMCS – tak stoi dalej, choć …. [color="#FF0000"]choć T.W. „Filozof” ma ochotę prześwięcić go[/color] na Uniwersytet [color="#FF0000"]MARYI KURII – SKŁODOWSKIEJ[/color]!
Obecnie wyciąga łapę po UP!
Aby sprostać Boskiej Mądrości wszystkie lubelskie Uczelnie starają się dorównywać KUL-awemu poziomowi pół[color="#FF0000"]Świat[/color](k)[color="#FF0000"]a Naukowego[/color], a to w prostej linii prowadzi do nowych, bo KAT-olickich tytułów naukowych:

a) mgr - to[color="#FF0000"] BARANEK - skrót BARAN.[/color]
 dr - to[color="#FF0000"] BARANEK BOŻY - skrót BARAN. B.[/color]
c) hab. - to [color="#FF0000"]HABITOWY - skrót HABIT.[/color]
d) prof. - to[color="#FF0000"] OSIOŁEK - skrót OSIOŁ.
[/color]
Jeśli ktoś nie wierzy, to są dowody na istnienie Boskiej Mądrości w wydaniu lubelskich Pallotynów, a może lubelskich[color="#FF0000"] Pall..antów [/color](a jest rok 2011) od wieków serwujących na dzwonach cyfrowych [color="#FF0000"]„AVE MARIA” F. Schuberta [/color]mających tylko[color="#FF0000"] 50%[/color] wspólnego ze wspomnianym utworem – nikt tego nie widzi i nie słyszy mimo że każdej niedzieli w południe walą na cały regulator!, a[color="#FF0000"] Lublin toż pretenduje do STOLICY KUL-tury 2016[/color]!

Jeśli Święcony UP zrówna się z Boską Mądrością będzie mógł [color="#FF0000"]hodować kąKUL-e[/color] – jest to biblijny chwast[color="#FF0000"] KĄKOL podlewany Wodą Święconą[/color]!

Zamiast prosić Axcelencję T.W. „Filozofa” do prześwięcania wszystkiego [color="#FF0000"]lepiej prześwięcić Axcelencję[/color]...

Aby Święte Jadaczki nie ustały w Drodze do Nieba KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje ePi[color="#FF0000"]S[/color]([color="#FF0000"]Z[/color])[color="#FF0000"]KOP[/color]at[color="#FF0000"]owi[/color] i wszystkim księ[color="#FF0000"]ŻULKOM[/color]:

[color="#FF0000"]1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto
do Nieba...[/color]


DZIECIOM ZAŚ:

[color="#FF0000"]1) czeKULadowe Krzyże;
2)czeKULadowego Zbawiciela;
2)czeKULadową Panienkę;
3)i...
...
... i Wszystkich Świętych czeKULadowych...[/color]
Wszystkie te atrakcje produkowane oczywiście na KUL-u [color="#FF0000"]z nadzieniem Róży Duchownej[/color]!

jako, że „[color="#FF0000"]NIE SAMYM CHLEBEM ŻYJE CZŁOWIEK[/color]...”

[color="#FF0000"]Skoro wyszło Ciało Pańskie i Krew Pańska [/color]to KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC zapewnia, że [color="#FF0000"]kąKUL-e też wyjdą[/color]!
Wszystkie zaś księ[color="#FF0000"]ŻULKI , z Naukowcami Włącznie,[/color] jak staną w Procesyjnym Orszaku z Kropidłami[color="#FF0000"] nad Plantacją kąKULi – będzie to Niebieski Kombajn do Podlewania kąKULi [/color]– taki CUD Przemiany Świecenia Wszystkiego na Ziemi w Podlewanie kąKULi!

Obracając się w Świecie [color="#FF0000"]KANIBALIZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął chleb... i rzekł <<To Jest Ciało Moje>>[/color]”) i
[color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął kielich.. i rzekł <<To Jest Krew Moja>>[/color]”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka[color="#FF0000"] Ostatnia KUL-acja [/color]- bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI[/color] panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”
[/color]
Na koniec KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆORGANISTÓW i ASC ponawia propozycję nadania KUL-owi symbolu[color="#FF0000"] Międzynarodowej Stolicy Mądrości Inaczej „QL”[/color]. U
CZARNA ROZPACZ:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Nie od dziś też wiadomo – choć w podświadomość wciskają inaczej – o KUL-awym poziomie KAT-olickim – jest to[color="#FF0000"] poziom "Pożal Się Boże”.[/color]<... rozwiń
Avatar
absolwent / 25 stycznia 2011 r. o 13:58
0
[quote name='isis gee' timestamp='1295959657' post='428737']
KUL to jedno wielkie bagno!!!Nie dosc klka razy w roku sa skladki na jego utrzymanie to jeszcze do tego dostaje dotacje od ministerstwa a tylko szkoli ksiezy-pedofilow i bezrobotnych!!!!! to G****
[/quote]

Bagna nigdzie nie brakuje,a najlepiej zacząć od siebie.Nie chrzań durnot!Składek dawać nie musisz,kształcić się można nie tylko na KUL-masz wybór i nie szczekaj.A MOŻE TY ZAZDROŚCISZ?!
[quote name='isis gee' timestamp='1295959657' post='428737']
KUL to jedno wielkie bagno!!!Nie dosc klka razy w roku sa skladki na jego utrzymanie to jeszcze do tego dostaje dotacje od ministerstwa a tylko szkoli ksiezy-pedofilow i bezrobotnych!!!!! to G****
[/quote]

Bagna nigdzie nie brakuje,a najlepiej zacząć od siebie.Nie chrzań durnot!Składek dawać nie musisz,kształcić się można nie tylko na KUL-masz wybór i nie szczekaj.A MOŻE TY ZAZDROŚCISZ?! rozwiń
Avatar
isis gee / 25 stycznia 2011 r. o 13:47
0
KUL to jedno wielkie bagno!!!Nie dosc klka razy w roku sa skladki na jego utrzymanie to jeszcze do tego dostaje dotacje od ministerstwa a tylko szkoli ksiezy-pedofilow i bezrobotnych!!!!! to G****
Avatar
olo / 25 stycznia 2011 r. o 13:29
0
e tam od razu gigantyczna - dla KUL to pikuś....żadna kara -a kto policzy ile na takich praktykach zarobili?
Avatar
rydzio / 25 stycznia 2011 r. o 12:58
0
Na KuL sama opłata powinna wystarczyć na tytuł dr !
Avatar
Rolka / 25 stycznia 2011 r. o 10:59
0
A co z łapóweczkami za podpis w indeksie? Sesja trwa, kasiorka leci, a bogobojni studenci nawet nie pomyślą, że szanowny dr czy prof dupczy ich równo i należałoby to zgłosić do prokuratury.
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 4 czerwca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 4 czerwca 2020 r.

GKS Katowice – Górnik Łęczna 2:1. Ligowy powrót bez zdobyczy punktowej

GKS Katowice – Górnik Łęczna 2:1. Ligowy powrót bez zdobyczy punktowej

Górnik Łęczna wrócił do walki o ligowe punkty i w hicie 23 kolejki choć prowadził w Katowicach z tamtejszym GKS, ale ostatecznie wrócił do Łęcznej na tarczy ponosząc trzecią przegraną z rzędu

Lublin: Drzewa z Lipowej mają zniknąć przez wysepki na przejściach. Radni składają deklaracje
galeria
film

Lublin: Drzewa z Lipowej mają zniknąć przez wysepki na przejściach. Radni składają deklaracje

Kolejne deklaracje wsparcia złożyli miejscy radni na wieczornym spotkaniu z protestującymi mieszkańcami ul. Lipowej, którzy nie zgadzają się na usuwanie drzew w związku z przebudową ich ulicy. Dotychczas wywieziono stąd pięć lip, a z zapowiedzi władz Lublina wynika, że usuniętych ma być jeszcze 15, z czego 9 czeka przesadzenie w inne rejony miasta, a 6 ma zostać wyciętych.

Ustawił przyczepkę i protestuje przed ZUS-em. Przez błąd urzędnika od dwóch miesięcy nie otrzymał pomocy

Ustawił przyczepkę i protestuje przed ZUS-em. Przez błąd urzędnika od dwóch miesięcy nie otrzymał pomocy

Tomasz Witkowski rozpoczął dzisiaj protest przed siedzibą ZUS w Zamościu. Przez błąd urzędnika od dwóch miesięcy nie może otrzymać postojowego – 2080 zł. Sprawa otarła się nawet o ministerstwo.

Z parku w Lubartowie notorycznie znikały sadzonki krzewów

Z parku w Lubartowie notorycznie znikały sadzonki krzewów

Policjanci z Lubartowa zatrzymali mężczyznę, który kradł sadzonki krzewów z parku miejskiego. 47-latek wpadł na gorącym uczynku.

Lubelskie na 13. miejscu w Polsce. Aktualna sytuacja epidemiologiczna - stan na 3 czerwca

Lubelskie na 13. miejscu w Polsce. Aktualna sytuacja epidemiologiczna - stan na 3 czerwca

W naszym regionie zagrożenie dotyczące koronawirusa jest coraz mniejsze - wynika z informacji przedstawionych przez wojewodę lubelskiego. Mamy jeden z najniższych wskaźników zachorowalności w skali kraju.

Rowerzysta źle zaczął dzień. Wjechał pod samochód

Rowerzysta źle zaczął dzień. Wjechał pod samochód

Dzisiaj o 5.30 rano 29-letni rowerzysta zjechał z chodnika wprost pod koła samochodu. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala w Łęcznej.

Nowa stacja diagnostyczna w Lublinie. Dla uczniów

Nowa stacja diagnostyczna w Lublinie. Dla uczniów

Dobiega końca rozbudowa samochodówki o stację diagnostyczną przy ul. Popiełuszki. Zajęcia mają się tu zacząć po wakacjach. Budowa przedłużyła się o dwa lata z powodu kłopotów z wykonawcą.

GKS Katowice – Górnik Łęczna 2:1 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

GKS Katowice – Górnik Łęczna 2:1 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

O 20.05 piłkarze Górnika Łęczna rozegrają pierwszy mecz o ligowe punkty od ósmego marca. Leandro i spółka zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Katowice

Lublin: Czy na drzewach usuwanych z ul. Lipowej rzeczywiście nie było gniazd ptaków?

Lublin: Czy na drzewach usuwanych z ul. Lipowej rzeczywiście nie było gniazd ptaków?

Jest kolejna odsłona sporu o drzewa z poszerzanych Al. Racławickich i ul. Lipowej. Ekolodzy żądają informacji o tym, kto sprawdził, czy na usuwanych w okresie lęgowym drzewach nie było gniazd. Obawiają się, że taka ekspertyza, choć obowiązkowa, w ogóle nie powstała. Ratusz zapewnia, że wszystko to sprawdzono.

Wybory 2020. PO zbiera podpisy na Rafała Trzaskowskiego. Lista punktów w Lubelskiem

Wybory 2020. PO zbiera podpisy na Rafała Trzaskowskiego. Lista punktów w Lubelskiem

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała w środę, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Dla Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO, oznacza to wyścig z czasem w zbieraniu podpisów poparcia. Termin mija 10 czerwca.

Najwięcej nowych przypadków zakażenia w woj. łódzkim. Najwięcej ofiar śmiertelnych we Wrocławiu

Najwięcej nowych przypadków zakażenia w woj. łódzkim. Najwięcej ofiar śmiertelnych we Wrocławiu

Wśród 142 nowych przypadków zakażenia koronawirusem 54 są z województwa łódzkiego. Wieczorny raport Ministerstwa Zdrowia z 3 czerwca.

W poprzek drogi S17 pod Lublinem stał samochód. Cudem nie doszło do tragedii

W poprzek drogi S17 pod Lublinem stał samochód. Cudem nie doszło do tragedii

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło dziś na drodze ekspresowej S17 w okolicach węzła Lublin Sławinek. Wszystko zarejestrowała kamera zamontowana w aucie jednego z kierowców.

Starosta świdnicki na kwarantannie. Zaskoczeni petenci zastali zamknięty urząd pracy
galeria

Starosta świdnicki na kwarantannie. Zaskoczeni petenci zastali zamknięty urząd pracy

Pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku jest zakażony koronawirusem. Mężczyzna miał kontakt zarówno z pracownikami świdnickiego sanepidu jak też Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta. Urząd pracy jest zamknięty do odwołania. Dziś na kwarantannie przebywało 69 osób, w tym starosta świdnicki.

Piłkarki Górnika Łęczna mistrzyniami Polski!

Piłkarki Górnika Łęczna mistrzyniami Polski!

Polski Związek Piłki Nożnej długo zwlekał z decyzją, ale w środę wreszcie zdecydował, co będzie z kobiecymi rozgrywkami. Sezon 2019/2020 został zakończony przedwcześnie. A to oznacza, że tytuł mistrzyń Polski ponownie wywalczyły piłkarki Górnika Łęczna!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.